BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 12. DEO

Ići dole 
+63
pepermint
hund
Dalaj Lama
Maca
FatCat
mili61
Ars Vivendi
Dragivoje
Drasko
Delboj
poverenje
Bond
Limited011
Smile
jcapelja@gmail.com
Boranija
Kobe Bryant
Roman Abramovich
s.nikolić
Cicija
Momir
Ivan2211
Ceras
Polos
petronije
adamm
philips1
JU500
marjanovicgane
Perapostar
Big Brle
trind
Alonisos
Aca kurbla
Nikolaj3
Cucla
Dragan555
Krkobabic
Aleks
Floxed
Fmember
Zile
Dejansss
Beli
Marioss
Stane Dolanc
Vladulns
Jegulja
C R A Z Y
Popaj
Plejade
real_finanza
Milos86
tortuga
Cermet
havijer
Nikola
Medax
markan
starter
Cope
dejandinic
Dr.
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/15/2021, 16:52

Okačio sam juče post sa mojim mišljenjem o NISu ali vidim da je obrisan?!

Ako je zabranjeno reći svoje mišljenje o nekoj firmi recite pa da se razilazimo, a dok ne dobijem odgovor predlažem vam ova dva članka koji malo dodiruju goruću temu u NISu:

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/503561/kiril-grozni-direktor-nis-a-nemilosrdan-prema-srbima-zaposlenim-u-ovoj-kompaniji/vest

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/503889/moj-muz-je-zrtva-kirilovog-terora-ispovest-supruge-branka-kurilica-koji-se-ubio-nakon-visegodisnjeg-maltretiranja-u-kompaniji-nis/vest

p.s. Živim u mestu koje je neposredno pored ove fabrike i znam puno ljudi koji tamo rade, pa ako je dozvoljeno mogu reći više o tome.

Ako ne, možete makar prokomentarisati ova dva članka koji daju površinski uvid u stanje u NISu.
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/15/2021, 18:36

Floxed ::
Okačio sam juče post sa mojim mišljenjem o NISu ali vidim da je obrisan?!

Ako je zabranjeno reći svoje mišljenje o nekoj firmi recite pa da se razilazimo, a dok ne dobijem odgovor predlažem vam ova dva članka koji malo dodiruju goruću temu u NISu:

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/503561/kiril-grozni-direktor-nis-a-nemilosrdan-prema-srbima-zaposlenim-u-ovoj-kompaniji/vest

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/503889/moj-muz-je-zrtva-kirilovog-terora-ispovest-supruge-branka-kurilica-koji-se-ubio-nakon-visegodisnjeg-maltretiranja-u-kompaniji-nis/vest

p.s. Živim u mestu koje je neposredno pored ove fabrike i znam puno ljudi koji tamo rade, pa ako je dozvoljeno mogu reći više o tome.

Ako ne, možete makar prokomentarisati ova dva članka koji daju površinski uvid u stanje u NISu.

U postu nije bilo tvoje misljenje...postavio si link. To si opet uradio, a samo da malo pratiš temu video bi da isti taj link postavljen par postova ranije.

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/15/2021, 22:40

Postavio sam link i dao svoje mišljenje da mrzim tu firmu (zbog ovoga navedenog u ovim tekstovima, a i zbog nekih drugih stvari koje znam iz komšiluka a ovde se ne pominju) i čestitao vlasnicima akcija takve firme.

Ako je link već bio izvinjavam se ali nije bitan link niti ja lično, bitno je ono šta piše na tom linku, tačnije stanje u NISu.

Ako sam ja jedini koga to zanima onda se izvinjavam na uznemiravanju, zanemarite to šta sam napisao kao i moju želju da o tome popričamo.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 519
Points : 1387
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/15/2021, 22:48

Kao i po Bg/u...Pusti Pancevca da prodje cak i kad nema prednost... od

Kazi brate sta te muci
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/16/2021, 04:18

Mučilo me je dok sam imao akcije NISa ali sad me više ne muči (muči me gubitak), a srećom nisam nikad radio u NISu pa me ni to nije mučilo.

Ali ovih priča koje su navedene u članku sam se naslušao puno. Rusi tlače naš narod tamo, dobijaju ogromne plate i bonuse a naši radnici dobijaju mrvice.

Da budem sasvim precizan, može im se jer su uložili mnogo i za razliku od drugih, lično ne mislim da su NIS dobili "džabe". Platili su ga solidno u to vreme, ali što je puno važnije, to je bio poslednji trenutak za prodaju NISa.

To je po meni bio jedan veoma retkih dobrih poteza naše vlasti jer da to nije tada urađeno, ne bi bili daleko od toga da te iste Ruse (jer niko drugi neće) sada molimo da onakav razvaljeni NIS preuzmu za 1 dolar.

U svetlu toga je tačno da mogu da rade šta hoće, ali treba reći da tretman naših radnika tamo u odnosu na Ruse i sve "njihove" nije dobar.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/16/2021, 08:53

Nije to samo stvari NIS-a imas price i oko pelena, motanja kablova i slicnih stvari. Azijati su poznati kao poslodavci kod kojih se radi pod losim uslovima.

Ako nema drzave da ih natera, onda jebiga, zao mi je sve te ljude.

hund likes this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/17/2021, 10:07

Nesto mislim da je sad odlican trenutak da Gazprom krene u otkup sopstvenih akcija. Trebalo bi to da se izglasa na sledecoj sednici.
Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 197
Points : 498
Datum upisa : 02.10.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/17/2021, 10:19

pepermint ::
Nesto mislim da je sad odlican trenutak da Gazprom krene u otkup sopstvenih akcija. Trebalo bi to da se izglasa na sledecoj sednici.
Samo da ne srozaju cenu pa onda krenu u otkup !
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/17/2021, 10:48

Cena je vec srozana
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/17/2021, 12:04

pepermint ::
Nesto mislim da je sad odlican trenutak da Gazprom krene u otkup sopstvenih akcija. Trebalo bi to da se izglasa na sledecoj sednici.
Što bi to radili? Rade šta hoce, prikazuju šta hoce, država nezainteresovana.... milina za Ruse, a slaba vajda za ostale investitore.

Bond and Aca kurbla like this post

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/17/2021, 12:24

pepermint ::
Nesto mislim da je sad odlican trenutak da Gazprom krene u otkup sopstvenih akcija. Trebalo bi to da se izglasa na sledecoj sednici.
Ako bi se to desilo, koje su posledice?

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/17/2021, 18:33

Huh, kako koje, buyback je odlična stvar za akcionare, po više osnova.

Treba pratiti, ako se to desi to je veliki bullish signal za NIS.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/17/2021, 18:50

Floxed ::
Huh, kako koje, buyback je odlična stvar za akcionare, po više osnova.

Treba pratiti, ako se to desi to je veliki bullish signal za NIS.


Hvala na odgovoru.
Inace, samo da ti odgovorim i na ove postove koje si malo ranije pisao.
Mislim da svakog akcionara, pa tako i mene, zanima stanje u kompaniji vezano za odnos prema radnicima. Ili bilo koja druga tema, na primer, zagadjenje zivotne sredine.
Samo, ja nemam uvid u to, posto niti zivim u blizini, niti imam nekoga ko radi u kompaniji, pa samim tim i ne znam sta se desava unutra.

Dakle, posto sam primetio da si se malo iznervirao oko toga da to nikoga ne zanima, zelim da znas da sve to mene licno zanima, ali ja o tome mogu samo da citam. 
Ako imas uvid u informacije, ti pisi.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

Fmember and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/18/2021, 09:05

Manji požar u Rafineriji nafte Pančevo
Pančevo -- U Rafineriji nafte Pančevo juče je izbio manji požar na postrojenju Vakuum destilacije (S-2200) koji je brzom intervencijom vatrogasne brigade NIS-a ugašen.
Nije bilo povređenih, niti je bila ugrožena životna sredina, saopšteno je iz NIS-a
Kako bi se utvrdili tačni uzroci kvara i obavila sanacija, postrojenje Vakuum destilacije i povezana postrojenja u Rafineriji biće u zastoju do završetka radova na sanaciji, što se neće odraziti na snabdevenost tržišta benzinom i naftnim derivatima, preneo je RTS.

AkiTaki likes this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/18/2021, 11:39

Dobit INE je za prvi kvartal 50 miliona kuni, sto mu dodje 800 miliona dinara
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 525
Points : 1639
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/18/2021, 13:00

Videcemo drugi  kvartal  i kraj covid 19 - vakcinacija ,verovatno  slican rezultat kao i  prvi kvartal a posle  videcemo.

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/24/2021, 09:45

Gde nestade tražnja, najbolja tražnja na 505!!!!! lale
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/26/2021, 21:08

PANČEVO: Radovi na gasnoj termoelektrani toplani u Pančevu u završnoj fazi
Radovi na gasnoj termoelektrani toplani (TE-TO) u Pančevu su u završnoj fazi i cilj je da u rad bude puštena u trećem kvartalu ove godine, rekao je za Tanjug direktor Gazprom energoholdinga Srbija Pavel Sergejev dodajući da Gazprom energoholing razmatra planove izgradnje i drugih termoelektrana u Srbiji, kao i gradnju vetroparka.
On je istakao da se na TE-TO Pančevo upravo izvode radovi na pripremi za puštanje u rad.

"Kao investitori, mi smo obezbedili stabilno i neprekidno finansiranje radova na izgradnji elektrane. Usled epidemije korona virusa, uvođenja vanrednog stanja u Srbiji i poteškoća u pogledu dopremanja opreme i dolaska osoblja, rok za puštanje objekta u rad je pomeren, ali naš cilj je da termoelektranu pustimo u rad u trećem kvartalu 2021. godine", rekao je Sergejev.
Istakao je da su operateri TE-TO Pančevo prošli obuku na objektima kompanije Gazprom engergoholding u Rusiji na kojima su se upoznali sa naprednim iskustvom kolega u pogledu pouzdanog i bezbednog rada energetske opreme.
Sergejev je rekao da je realizacija projekta usmerena ka namirenju potreba Rafinerije nafte Pančevo koja je u vlasništvu NIS-a za toplotnom energijom i snabdevanju potrošača na teritoriji Srbije i susednih zemalja električnom energijom.
"TE-TO Pančevo će biti prva parno-gasna elektrana u Srbiji sa savremenom i visokotehnološkom opremom, dok je korišćenje prirodnog gasa kao goriva ekološki prihvatljivije, te će se time dati doprinos ostvarenju ciljeva Srbije u pogledu održivog razvoja", naveo je on.
Dodao je da se u okviru realizacije ovog projekta stvara mogućnost za otvaranje novih radnih mesta, na koje se primaju stručnjaci iz Srbije.
Sergejev je istakao da Srbija i region Balkana u celini ostaju jedan od perspektivnih pravaca razvoja međunarodnog poslovanja kompanije Gazprom energoholding.
"Razmatramo projekte izgradnje termoelektrana na teritoriji Srbije za namirenje potreba stanovništva i industrijskog sektora za toplotnom energijom, kao i projekte u okviru saradnje sa zagarantovanim potrošačem procesne pare. Imajući u vidu ciljeve Srbije u pogledu smanjenja karbonskog otiska, razmatramo mogućnost učešća u realizaciji projekata alternativne energetike, uključujući i samostalni projekat izgradnje vetroparka instalisane snage 200 megavata", naglasio je on.
Sergejev je otkrio da se u ovom trenutku izvode pripremni radovi za projekat u područjima sa neophodnim potencijalom vetra.
"Pažljivo ćemo pratiti aukcije koje najavljuje Ministarstvo rudarstva i energetike za projekte vetroelektrana", zaključio je on.
TE-TO Pačevo čija izgradnja je započeta 2019. godine je snage 200 MW, a kao osnovno gorivo koristiće prirodni gas.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/26/2021, 22:20

pepermint ::

"Razmatramo projekte izgradnje termoelektrana na teritoriji Srbije za namirenje potreba stanovništva i industrijskog sektora za toplotnom energijom, kao i projekte u okviru saradnje sa zagarantovanim potrošačem procesne pare. 


Ja sam do danas bio ubedjen da se iz termoelektrana dobija struja, a ne toplota.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/26/2021, 22:50

Vidi li neko poentu u ovim tekstovima?
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/26/2021, 23:11

AkiTaki ::
pepermint ::

"Razmatramo projekte izgradnje termoelektrana na teritoriji Srbije za namirenje potreba stanovništva i industrijskog sektora za toplotnom energijom, kao i projekte u okviru saradnje sa zagarantovanim potrošačem procesne pare. 


Ja sam do danas bio ubedjen da se iz termoelektrana dobija struja, a ne toplota.
Pa toplota je nus proizvod koji valja iskoristiti
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 525
Points : 1639
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 11:17

Iz  termoelektrana  se dobija  sruja  a  topla  voda koja  je  isla u reke, sada  se koristi  za zagrevanje  stanova - Gradova.
Trenutno se radi toplovod od Obrenovca do  Beograda.

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 12:02

mili61 ::
Iz  termoelektrana  se dobija  sruja  a  topla  voda koja  je  isla u reke, sada  se koristi  za zagrevanje  stanova - Gradova.
Trenutno se radi toplovod od Obrenovca do  Beograda.
Reci trenutno moze da se shvati ironicno - planira se od 1981 a prvi radovi su poceli 1993.

Stvar je dobra, ali, realno, dok se to zavrsi i pusti u rad, pod pritiskom EU ce morati da se gasi TENT kao jedan od najvecih zagadjivaca u Evropi.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 14:18

https://www.belex.rs/data/2021/05/00120896.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 14:44

Biće i dividende.
Oko milijardu dinara će potrošiti za dividendu.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 14:46

https://www.belex.rs/data/2021/05/00120900.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 308
Godina : 38
Points : 1095
Datum upisa : 03.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 14:48

5.2 din neto
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 16:12

Delboj ::
5.2 din  neto
Pa sa obzirom da su bili u minusu i ovo je korektno od njih
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 16:56

Jeste.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 17:00

mili61 ::
Iz  termoelektrana  se dobija  sruja  a  topla  voda koja  je  isla u reke, sada  se koristi  za zagrevanje  stanova - Gradova.
Trenutno se radi toplovod od Obrenovca do  Beograda.

Sto se tice ovog projekta, na 5 m od zgrade mi prolaze cevi toplovoda. Nije jos pusten u rad.

A, inace, jos 2004 godine sam pricao sa inzenjerima iz TENT-a i rekli su mi da je to sve glupost, jer su toplotni gubici od Obrenovca do Novog Beograda toliko veliki da se ne isplati.

Koliko ja znam, izlazna temperatura vode iz TENT je nesto iznad 70 C, a voda u radijatorima preko 50 C, tako da nije moguce direktno koristiti tu vodu. Mozda sa dogrevanjem, sto bi opet stedelo energiju. Ne znam koliko.


Nadam se da ce NIIS bolje osmisliti svoje projekte elektrana-toplana.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

Aca kurbla likes this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/27/2021, 23:50

Nis ce toplu vodu koristiti za destilisanje nafte i naftnih ostataka, drugi deo ce predavati Pancevackoj toplani koja nije toliko daleko kao Obrenovac-Bg
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime5/28/2021, 08:22

Usvojen je akcioni plan za obezbedjivanje rezervi nafte i naftnih derivata. Izgleda da ce rafinerija da radi puom parom.

Završetkom realizacije poslednjeg ugovora o nabavci evro dizela, što se očekuje do kraja marta 2021. godine, rezerve će biti na nivou oko 21,7 dana prosečne dnevne potrošnje, kažu iz Ministarstva rudarstva i energetike (MRE) odgovarajući na pitanje Energije Balkana: Gde je sada Srbija po pitanju obezbeđivanja obaveznih rezervi nafte i naftnih derivata?
„Rezerve nafte se formiraju za 90 dana prosečnog dnevnog uvoza ili 61 dan prosečne dnevne potrošnje i uzima se kao osnov veća vrednost. U Srbiji je to prosečna dnevna potrošnja i cilj je pokrivenost obaveznih rezervi za 61 dan prosečne dnevne potrošnje”, pojašnjavaju iz MRE.
Inače, odredbom člana 15. stav 2. Zakona o robnim rezervama propisuje se obaveza formiranja obaveznih rezervi najkasnije do 31. decembra 2022. godine. Formiranje obaveznih rezervi nafte i derivata nafte jeste jedan od osnovnih i strateških ciljeva u oblasti energetike i predstavlja važan preduslov za podizanje nivoa energetske bezbednosti Republike Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime6/6/2021, 09:50

Vozači oduševljeni novim objektom na auto-putu Miloš Veliki FOTO
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=06&dd=05&nav_id=1869519
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime6/6/2021, 21:47

pepermint ::
Vozači oduševljeni novim objektom na auto-putu Miloš Veliki FOTO
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=06&dd=05&nav_id=1869519

Dobro je što se širi maloprodajna mreža, ali totalno je glupav i naslov i tekst. Nekako mi se čini da trebaš da budeš dosta ograničene inteligencije da bi se oduševljavao benzinskim pumpama.

Dođeš, sipaš i odeš, šta tu ima da te oduševi?

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 19 Icon_minitime6/6/2021, 23:04

Trash i naslov i tekst, kao i 99% drugih u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
Nazad na vrh 
Strana 19 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: