BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 12. DEO

Ići dole 
+63
pepermint
hund
Dalaj Lama
Maca
FatCat
mili61
Ars Vivendi
Dragivoje
Drasko
Delboj
poverenje
Bond
Limited011
Smile
jcapelja@gmail.com
Boranija
Kobe Bryant
Roman Abramovich
s.nikolić
Cicija
Momir
Ivan2211
Ceras
Polos
petronije
adamm
philips1
JU500
marjanovicgane
Perapostar
Big Brle
trind
Alonisos
Aca kurbla
Nikolaj3
Cucla
Dragan555
Krkobabic
Aleks
Floxed
Fmember
Zile
Dejansss
Beli
Marioss
Stane Dolanc
Vladulns
Jegulja
C R A Z Y
Popaj
Plejade
real_finanza
Milos86
tortuga
Cermet
havijer
Nikola
Medax
markan
starter
Cope
dejandinic
Dr.
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/27/2020, 13:11

Koji je onda ruski rezon i interes da drže Danu?!
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/27/2020, 20:36

Pa sta je ona smetala Rujama? Cutala je i dobijala pare
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/27/2020, 22:07

Reče kolega da Ruje vode glavnu reč u izboru tih članova pa sam zato pitao.

Realno, ta Dana je samom svojom pojavom toliko rušila i ugled NISa i ugled Rusa, pa i nas (ako neko vodi računa o našem ugledu..), da je zaista važno čiji je to interes da ona bude tu i isisava pare, šta je time plaćeno, kome je to plaćeno i zašto?
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/27/2020, 22:19

Sada nije bitno sta je bilo (Danica Draskovic je prošlost ), već koga će  staviti umesto nje( da li će taj imati znanja da proverava kojim putem ide NIIS ili će biti samo partijski zastupnik).

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.

Aca kurbla and AkiTaki like this post

Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/27/2020, 23:04

Sve ste pobrkali!

Dakle država Srbija ima nekih 30% Nis-a, i shodno tome bar 3 mesta u birdu direktora.
Rusi imaju većunu u svakom odlučivanju, Srbija eventalno može da stavi neki veto na neku odluku, (za to je potrebno 30% firme) ali to se nije, niti će se dešavati...
A kao vlasnici akcija to bi trebalo da znate, kao i da sa +10% akcija neke firme imate pravo na jedno mesto (člana) u bordu, tj. u UO!!

Dakle, ta 3 mesta su apanaža za članove stranke ili koalicione partnere - ništa tu nije važno, ni znanje i pamet, jer ih niko ništa ne pita!!

Sećam se da je AV, kada su ga pitali šta će mu SPO i Vuk Drašković u koaliciji, odgovorio da se OGREŠIO o njega, jer je smatrao da je izmislio atentat u Budvi itd... a pošto je bio "koordinator" svih tajnih službi još kao PPV pročitao šta piše u izveštajima BIA, nekako se raznežio nad "tužnom" sudbinom porodice Drašković!  od

Ali ako sračunam šta je Dana "zaradila" za ovih 11 god. to je nenormalno = nekih PREKO 700.000,- EUR i to je za odlazak na sastanke UO svakih 3 meseca jedared, a za te pare je mogla da kupi bar 8 jako lepih i velikih stanova u centru BGD.

hund and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/27/2020, 23:12

P.S. Tako je u u rudnicima Bor, samo niko nije pogledao ko je iz države tamo u bordu, jer Srbija i tamo ima nekih 30-36% vlasništva, mada ne verujem da su Kinezi tako izdašni (čitaj: koruptivni) kao Ruje.

Pa samo pogledajte kaoliko plaćaju Bajtovića iz Srbijagasa i njegovu ekipu....
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/28/2020, 11:15

Odlazi Dana, pa se odmah i tražnja povukla...   lale
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 96
Points : 124
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 03:56

Big Brle ::
Odlazi Dana, pa se odmah i tražnja povukla...   lale
Tačno pada zbog Dane,nema zbog čega drugog😅
Da li ima neko predstavu kada je rok za puštanje u pogon termo elektrane Pančevo i još jedno pitanje za iskusne da li ovaj gasovod koji će proći kroz Srbiju nešto znači za NIIS ?
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 08:57

poverenje ::
Big Brle ::
Odlazi Dana, pa se odmah i tražnja povukla...   lale
Tačno pada zbog Dane,nema zbog čega drugog😅
Da li ima neko predstavu kada je rok za puštanje u pogon termo elektrane Pančevo i još jedno pitanje za iskusne da li ovaj gasovod koji će proći kroz Srbiju nešto znači za NIIS ?

Koliko me secanje sluzi, kada je prica o juznom toku bila na vrhuncu, NIIS je imao jak uzlet na gore. Onda je prekinuta prica o juznom toku naglo i to je znacajo poljuljalo NIIS.

E sada, turski tok je skoro ista stvar kao i juzni tok, tako da mislim da moze biti samo pozitivan efekat.

Za termoelektranu u Pancevu, trebalo bi da proradi u prvoj polovini 2021. Trebala je do sada vec da radi, ali odlozeno je zbog pandemije, sto verujem da i jeste pravi razlog.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

poverenje and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 11:46

Rok za TETO je pomeren za prvi kvartal 2021 godine
https://www.geh-serbia.rs/sr-lat/te-to-pancevo/hronologija-izgradnje/
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 96
Points : 124
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 13:21

Hvala na iscrpnim odgovorima.
Sudeći po tome sledeće godine bi cena akcija trebala značajno da raste,ne bi trebalo da tu bilo šta poremeti činjenica da će dividenda biti beznačajna ili je neće ni biti.

AkiTaki likes this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 14:15

Mogli bi i da se otvore malo ,da caste za zavrsetak ciklusa, pa da daju i neku medjudividendu.

poverenje and AkiTaki like this post

Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 14:47

pepermint ::
Mogli bi i da se otvore malo ,da caste za zavrsetak ciklusa, pa da daju i neku medjudividendu.
  od  E, ta nas buva nece ujesti! Previše je ovde trenutno optimizma i ocekivanja......nije to loše , ali za prodavce.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 14:59

Sada bi mogao da proda samo neki špekulant koji se utovario na 550 i čekao ovu cenu.

Koliko takvih ima, postoji li neka procena?
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 15:04

Floxed ::
Sada bi mogao da proda samo neki špekulant koji se utovario na 550 i čekao ovu cenu.

Koliko takvih ima, postoji li neka procena?
Nije još cena dostigla trenutak za istovar.  Treba još malo gore.
ajkula

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 16:53

Nikako ne mogu da shvatim da se taj istovar naprosto podrazumeva.

Pa šta i ako je kupio na 550, zašto mora da se istovaruje? Šta će da kupi, sa kojom idejom??
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/30/2020, 19:35

Floxed ::
Nikako ne mogu da shvatim da se taj istovar naprosto podrazumeva.

Pa šta i ako je kupio na 550, zašto mora da se istovaruje? Šta će da kupi, sa kojom idejom??
Jedna od stvari koje me je kopkala na pocetku mog bavljenja berzom, je bila, zasto neko sada prodaje kada je trenutak za kupovinu i slicno.


Kasnije sam shvatio da je postavljati to pitanje potpuno besmisleno.

Dakle, svako radi sa svojim novcem i svojim akcijama ono sto zeli, nema nikakvog smisla pokusavati da shvatis zasto neka potpuno nepoznata osoba radi nesto.
Dakle istovara ne mora biti. A, moze.

Nemoj se opterecivati time, NIIS je dovoljo likvidan da pojedinacni potezi ne stvaraju trend.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

Fmember and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/31/2020, 09:55

AkiTaki ::
Floxed ::
Nikako ne mogu da shvatim da se taj istovar naprosto podrazumeva.

Pa šta i ako je kupio na 550, zašto mora da se istovaruje? Šta će da kupi, sa kojom idejom??
Jedna od stvari koje me je kopkala na pocetku mog bavljenja berzom, je bila, zasto neko sada prodaje kada je trenutak za kupovinu i slicno.


Kasnije sam shvatio da je postavljati to pitanje potpuno besmisleno.

Dakle, svako radi sa svojim novcem i svojim akcijama ono sto zeli, nema nikakvog smisla pokusavati da shvatis zasto neka potpuno nepoznata osoba radi nesto.
Dakle istovara ne mora biti. A, moze.

Nemoj se opterecivati time, NIIS je dovoljo likvidan da pojedinacni potezi ne stvaraju trend.

Svaka transakcija ima dve strane: kupca i prodavca i same te dve strane, po pravilu, imaju različite interese.   

kad bi svi isto razmilsljali i imali isti interes, onda trgovine ne bi ni bilo, jer kad je vreme da se proda, nikog ne bi bilo da kupi i obrnuto.

A trgovine ima, od kad je sveta i veka.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Marioss
Still learning
Still learning
Marioss


Broj poruka : 52
Points : 164
Datum upisa : 28.11.2011

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/31/2020, 10:57

AkiTaki ::
Floxed ::
Nikako ne mogu da shvatim da se taj istovar naprosto podrazumeva.

Pa šta i ako je kupio na 550, zašto mora da se istovaruje? Šta će da kupi, sa kojom idejom??
Jedna od stvari koje me je kopkala na pocetku mog bavljenja berzom, je bila, zasto neko sada prodaje kada je trenutak za kupovinu i slicno.


Kasnije sam shvatio da je postavljati to pitanje potpuno besmisleno.

Dakle, svako radi sa svojim novcem i svojim akcijama ono sto zeli, nema nikakvog smisla pokusavati da shvatis zasto neka potpuno nepoznata osoba radi nesto.
Dakle istovara ne mora biti. A, moze.

Nemoj se opterecivati time, NIIS je dovoljo likvidan da pojedinacni potezi ne stvaraju trend.
I ja sam se to pitao  ...
Ali prije par godina mi je iskrsnula povoljna prilika za jedan biznis, trebalo mi je još keša, i bio sam prinuđen da prodam jedan dio akcija iako im tada nije bila povoljna prilika za prodaju. Ali izračunao sam da ću tamo puno više dobiti nego što ću ovdje izgubiti.
Tako da su različiti razlozi zašto se neko odlučuje za prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/31/2020, 11:54

Marioss ::


I ja sam se to pitao  ...
Ali prije par godina mi je iskrsnula povoljna prilika za jedan biznis, trebalo mi je još keša, i bio sam prinuđen da prodam jedan dio akcija iako im tada nije bila povoljna prilika za prodaju. Ali izračunao sam da ću tamo puno više dobiti nego što ću ovdje izgubiti.
Tako da su različiti razlozi zašto se neko odlučuje za prodaju.

Upravo tako, a ista stvar je i u politici, kge se partije zalažu za definisane "partikularne" interese, pa otud i naziv  partija. 

sto znaći da po definicij nikad ne može jedna partija da bude dobra za sve. ali to je već druga tema

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/31/2020, 12:49

Izgleda da ce 2021 godine autoput za Makedoniju biti pun :)
https://rs.sputniknews.com/regioni/202012311124247638-zaev-svaki-gradjanin-ce-moci-da-gaji-dva-tri-stabla-kanabisa/
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime12/31/2020, 14:13

pepermint ::
Izgleda da ce 2021 godine autoput za Makedoniju biti pun :)
https://rs.sputniknews.com/regioni/202012311124247638-zaev-svaki-gradjanin-ce-moci-da-gaji-dva-tri-stabla-kanabisa/


Moje licno misljenje je da svaka drzava koja planira da svoju ekonomiju bazira na uslugama, srlja u propast. A, jos kada je ta usluga, turizam podstaknut konzumiranjem kanabisa, mislim da je to neverovatno glupo.

Ali, ajde, bar ce da sipaju gorivo kod nas pa neka vajda i od toga, mozda. Mozda i prespavaju neki, pa eto i za nas turizma. Jos kada na naplatnim rampama navale lokalni poljoprivrednici da prodaju maline, ima da procvetamo.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Krkobabic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 28
Points : 104
Datum upisa : 05.07.2015

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/1/2021, 19:05

Floxed ::
Sada bi mogao da proda samo neki špekulant koji se utovario na 550 i čekao ovu cenu.

Koliko takvih ima, postoji li neka procena?
Ja sam u maju nakupovao akcija po ceni od 530 dinara, ali mi ne pada na pamet da ih prodam dok ne dostignu bar 1000 dinara. Ne žuri mi se nikud.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/1/2021, 20:44

Pametno, svaka čast!
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/3/2021, 21:28

Cujem da je Gazpromnjeft, instalirao na nekim naftnim poljima, na kojima pravi struju kompove za rudarenje bitkoina. Trebalo bi i ovde da to instaliraju, a ne da daju struju u bescenje.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/10/2021, 22:11

NIS najavljuje dodatna ulaganja u Rafineriju u Pančevu od 80 mil USD
https://www.ekapija.com/news/3133932/nis-najavljuje-dodatna-ulaganja-u-rafineriju-u-pancevu-od-80-mil-usd

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/14/2021, 11:41

pepermint ::
NIS najavljuje dodatna ulaganja u Rafineriju u Pančevu od 80 mil USD
https://www.ekapija.com/news/3133932/nis-najavljuje-dodatna-ulaganja-u-rafineriju-u-pancevu-od-80-mil-usd

Izglelda da se investitorima nikako ne svidjaju nove investicije. Da li se to cini kao nepotrebno trosenje kapitala?

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/14/2021, 12:16

AkiTaki ::
pepermint ::
NIS najavljuje dodatna ulaganja u Rafineriju u Pančevu od 80 mil USD
https://www.ekapija.com/news/3133932/nis-najavljuje-dodatna-ulaganja-u-rafineriju-u-pancevu-od-80-mil-usd

Izglelda da se investitorima nikako ne svidjaju nove investicije. Da li se to cini kao nepotrebno trosenje kapitala?
Ovde je problem što od svih tih investicija nema nikakvog efekta na profit. Ispada da su pre bolje radili bez svih tih investicija dok su crpili domacu naftu za badava, sada kada skoro da i nema nafte iz naših bušotina stalo znanje, profit u bunaru, bar za ostale akcionare, Rusi sebe vec namire .. kafa

Bond likes this post

Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 96
Points : 124
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/14/2021, 17:29

Izgleda cena akcija opet kliza na dole,kao da će opet ispod 600din.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/14/2021, 19:29

poverenje ::
Izgleda cena akcija opet kliza na dole,kao da će opet ispod 600din.
Ne verujuem, nije bilo mnogo podvlacenja.

Samo je malo mrtvo trgovanje jer je januar, a berza i nije nesto likvidna,pa kada sve saberes, mrtvilo.

I onda malo klizi gore dole, bez mnogo aktivnosti.

Nista znacajno.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 96
Points : 124
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/14/2021, 21:11


Pa baš me taj mrtav period bez trgovanja i plaši,obično je on u februaru i martu.
Mada ne mora ništa da znači,moguće da ste u pravu da neće biti značajnijih oscilacija.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 922
Points : 1982
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/14/2021, 22:20

AkiTaki ::

Izglelda da se investitorima nikako ne svidjaju nove investicije. Da li se to cini kao nepotrebno trosenje kapitala?

Ne verujem. Moguće je da su u pitanju drugi razlozi. Verovatno sumnja u budućnost cene nafte. Lično, mislim da baš sada treba investirati jer kapital nikada nije bio jeftiniji. 

P.S:

Nekako mi se čini da ljudi povezuju investicije sa troškovima a to nije tačno. Investicija se  ne knjiži kao trošak i ne utiče na dobit preduzeća....  Tek, kada se objekat ili oprema izda u upotrebu onda počinje da teče amortizacija i to se mesečno knjiži kao trošak amortizacije tj. tek tada utiče na dobit. Dakle, treba investirati a koliko vidim investicije NIS-a bi trebalo da dovedu do većeg efekta na prihode nego što bi bili troškovi amortizacije.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
adamm
Member
Member



Broj poruka : 506
Points : 801
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/15/2021, 09:30

Juce sam gledao na beogradskoj berzi situaciju, pa sam se iznenadio situacijom. 
Video sam da NIS objavljuje gubitke ove godine (!), sto me cudi posto nisu upleteni u Shale oil, a gorivo u Srbiji uvek skupo, bez obzira sta u inostranstvu. 

Koliko vidim dividende u proteklih godina, u blizoj buducnosti bih rekao da dividenda bi mogla biti oko ~30din po akciji, odnosno gross yield od 4.8%.

Iskreno, meni ne deluje atraktivno, posto je situacija da su svetske naftne kompanije potonule, primer Oneok koji bi mogao imati ako se oporavi dividend yield od 9%.

Ja bih cak i prodao ono sto sam kupio deonica davno.... da nije u pitanju relativno mala kolicina (730 kom) pa me mrzi posto me taj broker dere :D

Jel gresim ja nesot, moze neko da mi objasni zasto je ova hartija dobra kupovina po ceni od ~630din?
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/15/2021, 20:45

adamm ::
Juce sam gledao na beogradskoj berzi situaciju, pa sam se iznenadio situacijom. 
Video sam da NIS objavljuje gubitke ove godine (!), sto me cudi posto nisu upleteni u Shale oil, a gorivo u Srbiji uvek skupo, bez obzira sta u inostranstvu. 

Koliko vidim dividende u proteklih godina, u blizoj buducnosti bih rekao da dividenda bi mogla biti oko ~30din po akciji, odnosno gross yield od 4.8%.

Iskreno, meni ne deluje atraktivno, posto je situacija da su svetske naftne kompanije potonule, primer Oneok koji bi mogao imati ako se oporavi dividend yield od 9%.

Ja bih cak i prodao ono sto sam kupio deonica davno.... da nije u pitanju relativno mala kolicina (730 kom) pa me mrzi posto me taj broker dere :D

Jel gresim ja nesot, moze neko da mi objasni zasto je ova hartija dobra kupovina po ceni od ~630din?

Gubitak jeste ove godine, ali najveci razlog toga je pandemija i policijski cas pocetkom godine. To nije trajno stanje.


A, da li ti je nesto dobra kupovina, to proceni sam.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 14 Icon_minitime1/20/2021, 16:24

"Naša solidarnost sa zajednicom možda nikada ranije nije bila od takvog značaja kao u 2020. godini zbog svih teškoća koje nam je epidemija donela. Zato smo realizovali brojne donacije i akcije podrške zdravstvenim ustanovama, a u digitalizaciju nastavnog procesa i bezbednost u školama širom Srbije uložili gotovo milion evra“, naveo je Tjurdenjev.

"U podršku zajednici uključile su se i naše kolege, članovi Kluba volontera NIS-a, koji ni u najtežim trenucima nisu odustali od pomoći svojim sugrađanima, pre svega onima najugroženijim“, istakao je Tjurdenjev u autorskom tekstu za Bilten Nacionalnog naftnog komiteta Srbije.

Prema njegovim rečima, naftna industrija se u 2020. godini suočila sa dve vrste udara – naglim padom cena nafte i značajnim smanjenjem potražnje za naftnim derivatima zbog pandemije COVID-19, navedeno je u saopštenju NIS-a

„Kao i ostale naftne kompanije, bili smo prinuđeni na smanjenje operativnih i kapitalnih troškova. Iako smo morali privremeno da odustanemo od pojedinih projekata, želim da istaknem da smo od početka krize zauzeli jasan stav – uštede nećemo praviti na račun ključnih razvojnih projekata i uprkos svemu nastavićemo da planiramo modernizaciju NIS-a godinama unapred“, naveo je Tjudenjev i podsetio da je kompanija u 2020. godini, uprkos krizi, pustila u rad postrojenje za Duboku preradu, ključni projekat dalje modernizacije Rafinerije u Pančevu, vredan preko 300 miliona evra.

Tjurdenjev je najavio da će NIS i u 2021. godini nastaviti da ulaže u sve osnovne pravce poslovanja - istraživanje i proizvodnju, preradu, kao i modernizaciju maloprodajne mreže, te da su planirana ulaganja od preko 20 milijardi dinara.

„Fokus će biti na najisplativijim projektima u Srbiji i regionu, a naša vizija je jasna – NIS će ostati stabilna kompanija, veliki investitor i uplatilac u budžet, stabilan izvor prihoda za akcionare i zaposlene, kao i pouzdan partner zajednici u kojoj posluje“, zaključio je Tjurdenjev.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
Nazad na vrh 
Strana 14 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: