BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP

Ići dole 
+30
Ilija
Dibesto
Paradiso
Enron
Polos
vajabaja
Boranija
Lord Stem
Nemesis
nepet
Dax
Ars Vivendi
GogaAna
Teletrader
LUMTDZOS
Dusan
Gane87
KRUSKA
Aleks
Dragot
Bond
Mitar
bonum.mm
Friz
Dejansss
Dragan
gogloee
Rade
njegoš
Broker-YU
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime12/22/2010, 21:31

Po poslednjem izveštaju CNTP o preuzimanju akcija, poseduju 2285910 akcija ili 84,15%. Međutim, nakon prve ponude, koja je završena 30.04.08. imali su 2567888 akcija ili 88.34655%. lično mi je razlog za razliku u posedu akcija nedokučiv, ali je sigurno jedno: 95% jo nemaju.
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime12/22/2010, 22:56

Dragot ::
Po poslednjem izveštaju CNTP o preuzimanju akcija, poseduju 2285910 akcija ili 84,15%. Međutim, nakon prve ponude, koja je završena 30.04.08. imali su 2567888 akcija ili 88.34655%. lično mi je razlog za razliku u posedu akcija nedokučiv, ali je sigurno jedno: 95% jo nemaju.

Ajde pogledaj malo bolje koliko procenata imaju kad ovih 10% što poseduje CNTP ponište, izračunaj koliko % imaju, pa se posle javi da pričamo dalje :non:
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime12/23/2010, 12:39


Ajde pogledaj malo bolje koliko procenata imaju kad ovih 10% što poseduje CNTP ponište, izračunaj koliko % imaju, pa se posle javi da pričamo dalje :non:

Sta znaci ovo "poniste"? Zar nije bitno stanje posle preuzimanja, a ne nekim kasnijim transakcijama? Zasto im je sluzilo onda preuzimanje, kada su to isto mogli uraditi i posle prethodnog preuzimanja.
Nisam strucan, ali ova pitanja mi se logicki namecu.
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime12/23/2010, 21:01

GogaAna ::
Dragot ::
Po poslednjem izveštaju CNTP o preuzimanju akcija, poseduju 2285910 akcija ili 84,15%. Međutim, nakon prve ponude, koja je završena 30.04.08. imali su 2567888 akcija ili 88.34655%. lično mi je razlog za razliku u posedu akcija nedokučiv, ali je sigurno jedno: 95% jo nemaju.

Ajde pogledaj malo bolje koliko procenata imaju kad ovih 10% što poseduje CNTP ponište, izračunaj koliko % imaju, pa se posle javi da pričamo dalje :non:

javljam se. u pravu si!!! ipak je preko 95%.
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/11/2011, 13:35

Da li neko zna sta znaci ovo:

REŠENJE
o privremenoj obustavi trgovanja akcijama izdavaoca
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kakve posledice po male akcionare ima i koja je svrha promene broja i vrednosti akcija?
Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/11/2011, 14:45

Vrlo prosto: rešava se pitanje onih 10,749% akcija.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Gane87
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 43
Datum upisa : 14.12.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/18/2011, 00:33

Prema mojim informacijama, gospoda koja upravljaju Centroproizvodom su ugovorila prodaju pogona Aroma na Banovom brdu i slatkog programa kompanije, nemačkoj kompaniji Dr Ouetker. Do preuzimanja pogona bi trebalo da dođe u martu kada završe usvajanje završnih računa i presele ostatak mašina koje nisu u slatkom programu u Surčin. Ponude za preuzimanje su bile u cilju spremanja za prodaju. Pitanje je kako će raspodeliti novac od prodaje i da li mali akcionari imaju nešto od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/18/2011, 00:44

Sve ovo se i radi da mali ne bi dobili NIŠTA!

kafa

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/21/2011, 18:45

Uključenje na VBT - Centroproizvod a.d. , Beograd - CNTPR..

Čudna situacija??

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 F80a4f9450
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/21/2011, 20:48

Promene: 17.12.2010. - 21.01.2011. (T-3) ili 14.12.2010. - 18.01.2011.

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 06promene17122010210120
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/21/2011, 22:02

Ars Vivendi ::
Uključenje na VBT - Centroproizvod a.d. , Beograd - CNTPR..

Čudna situacija??

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 F80a4f9450

Mnogo sta je u ovome cudno. Ustvari, meni nije jasno ko je CENTROPROIZVOD INVESTMENS DOO a ko je CENTROPROIZVOD A.D. BEOGRAD. Ovi prvi su bili navedeni u punudi za preuzimanje, a ovi drugi jednostavno nestase. Kakve su to igre i koja je svrha takve igre. Posmatrano iz mog laickog ugla, ovo mi lici na zakonito igranje sa malim akcionarima (u slobodnom zargonu receno "zakonita pljacka") kalas
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 12:17

26. 01. 2011.| 11:23
"Nestle" i "Dr. Oetker" kupuju "Centroproizvod"?



Izvor emg, 26. 01. 2011.


Za kupovinu "Centroproizvoda" zainteresovane su kompanije "Nestle" i "Dr. Oetker", piše NIN, pozivajući se na dobro obaveštene poslovne krugove.

Za deo "Centroproizvoda" koji proizvodi slatkiše zainteresovan je "Nestle", dok bi praškasti program kupio "Dr. Oetker". Prema nezvaničnim informacijama, pripreme za završetak transakcije su pri kraju, a ukupna prodajna cena bi trebalo da bude oko 90 mil EUR.

Olivera Papić, direktorka marketinga u "Centroproizvodu", navodi da je ta kompanija u procesu razvoja strategije i planova.

- Razmatramo različite mogućnosti, između ostalog strateška partnerstva, akvizicije i regionalizaciju. Sigurno je da ćemo izabrati ono što je najbolje za kompaniju i njen rast i razvoj. U kontaktu smo s više potencijalnih strateških partnera - rekla je ona.

"Centroproizvod" je privatizovan 2004, a kupac je bio Darko Bajčetić, koji je prethodno prodao "Doncafe" izraelskoj kompaniji "Elite". Za "Centroproizvod" je plaćeno oko 16 mil EUR, a prema evidenciji iz medija, u prošlih šest godina novi vlasnik je u modernizaciju uložio oko 20 mil EUR.

U asortimanu "Centroproizvoda" je oko 300 proizvoda iz pogona "Cipiripi" u Surčinu, "Aroma" na Čukarici i "Bilje" u Bavaništu kod Kovina, ukupne površine oko 35.000 kvadrata.

Kompanija ima oko 700 zaposlenih, 2008. je imala prihod od 43 mil EUR, a izvozi na tržišta Makedonije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Australije, Kanade, SAD, Švajcarske, Albanije, Rumunije i Bugarske

Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 12:27

ovo je interesantno i zbog eventualne prodaje bmbi, odnos p/s. cisto da se dobije osecaj za okvirnu cenu
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 12:44

Mislim da pre zbog Imleka, pominje se neka suluda cena ....
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 12:48

Prema nezvaničnim informacijama, pripreme oko završetka ove transakcije su pri kraju, a ukupna prodajna cena "Centroproizvoda" trebalo bi da iznosi oko 90 miliona evra.

[You must be registered and logged in to see this link.]

90 000 000E / 2 424 557 ukup. br. akcija = 37.12 E po akciji

šteta što je zakonska regulativa takva da će ova cena važiti samo za Darka Bajčetića a za male akcionare heng
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 12:49

Pa koliko bi to trebalo da bude cena i za Imlek i za Bambi?
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stem
Still learning
Still learning
Lord Stem


Broj poruka : 87
Points : 452
Datum upisa : 11.12.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 13:29

Odlično pitanje !
Kada na postojeću cenu trgovanja dodamo minimum 30 % !
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 20:45

GogaAna ::
Prema nezvaničnim informacijama, pripreme oko završetka ove transakcije su pri kraju, a ukupna prodajna cena "Centroproizvoda" trebalo bi da iznosi oko 90 miliona evra.

[You must be registered and logged in to see this link.]

90 000 000E / 2 424 557 ukup. br. akcija = 37.12 E po akciji

šteta što je zakonska regulativa takva da će ova cena važiti samo za Darka Bajčetića a za male akcionare heng

Zasto bi bilo tako ako se u medjuvremenu ne organizuje novo preuzimanje, pa prinudni otkup? Sta kaze Zakon u tom slucaju? Konkretnije, ako bi se prodaja izvrsila sada da li bi mali akcionari imali pravo prodaje po istoj ceni?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 21:00

Da. Ali će se već (najverovatnije) potruditi da bude... heng
I sve e biti po zakonu.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/26/2011, 22:16

@Friz, znam ja da oni rade "sve po zakonu", ali za to ne krivim njih vec one koji su donosili zakone.
Jedino sto po zakonu ide u prilog malim akcionarima bilo bi ako se prodaja zavrsi pre nego istekne zakonski rok od 6 meseci za davanje nove ponude o preuzimanju.
Kako sam i sam akcionar, ostaje mi nada da ce tako biti! cyclops piju
Nazad na vrh Ići dole
Gane87
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 43
Datum upisa : 14.12.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/27/2011, 19:22

U obaveštenju za akcionare na sajtu Centroproizvoda, se kaže da će se na skupštini akcionara, 04. februara, doneti odluka o prodaji zavisnog preduzeća Centrofantastico i kupovini štampe (futuraplus). Prema mojoj pretpostavci, centrofantastico, koji je osnovan prošle godine, je ustvari slatki program, tj. pogon aroma, tako da se to uklapa u glasine koje sam ranije napisao da se prodaje pogon Aroma, sada ne kao imovina, nego kao posebno preduzeće. Od tih para će na istoj sednici kupiti štampu tako da novca neće ni biti, a verovatno će i onu neraspoređenu dobit rasporediti, pa dividendu pojela maca...
Kada je u pitanju prodaja celog preduzeća Centroproizvod sa neznam više koliko zavisnih preduzeća, do njega će doći nešto kasnije, kako kaže Nemanja Popov, direktor preduzeća, kada se usvoje petogodišnji planovi i uspostave strateška partnerstva.
P.S. Pokušavam da razumem šta je prinudni otkup akcija, pa niko me nemože naterati da prodam akcije, one se deklarišu kao vlasništvo, bez obzira koliko je to mali udeo.
Nazad na vrh Ići dole
Gane87
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 43
Datum upisa : 14.12.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/27/2011, 19:38

Imam još jednu veliku nedoumicu.
Ako je CENTROPROIZVOD A.D. BEOGRAD, kako je Bond gore naveo prodao 292 019 hiljada akcija, verovatno Centro hrani, kome ide taj novac koji je prihodovao centroproizvod? Ja više neznam kojeg preduzeća ja imam akcije, sa oznakom CNTP. Valjda, ako su te akcije preduzeća Centroproizvod, a Centroproizvod se pojavljuje kao vlasnik Centro-fantastico, Centroinvestment, a za nekoliko dana i Centro štampa, valjda sam ja sa nekim udelom i vlasnik tih preduzeća, pa imam pravo na rezultate poslovanja tih preduzeća i prihode od prodaje istih. Sve ovo mi deluje kao debeo materijal za tešku istragu Verice Barać...
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/27/2011, 20:38

„Centroproizvod" razgovara sa mnogim svetskim kompanijama o mogućoj saradnji, ali nema ni govora o promeni vlasničke strukture, kaže za Press direktor „Centroproizvoda" Nemanja Popov, demantujući tako spekulacije koje su se juče pojavile da bi ovu kompaniju mogli da kupe „Doktor Etker" i „Nestle".(27. jan 2011.)
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/28/2011, 14:33

Gane87 ::

P.S. Pokušavam da razumem šta je prinudni otkup akcija, pa niko me nemože naterati da prodam akcije, one se deklarišu kao vlasništvo, bez obzira koliko je to mali udeo.


Mnogo stosta ni ja ne razumem, ali postoje zakonske odredbe koje omogucuju vlasniku preko 95% akcija da posle preuzimanja kojima je presao taj procenat preuzme akcije od ostalih akcionara po toj ceni. Dakle, ima zakonsku mogucnost i tesko je ocekivati da je ne iskoristi. I, nije problem u njemu nego u onima koji su doneli takav zakon. Bilo bi lepo da neko ko bolje poznaje ovu problematiku iznese da li takav zakon postoji i u razvijenim kapitalistickim zemljama.
Ja se slazem sa tvojom konstatacijom, oko vlasnistva ali kod nas vazi "tako je, dok se drugacije ne naredi". sesir
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/28/2011, 15:22

PRINUDNI OTKUP AKCIJA!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gane87
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 43
Datum upisa : 14.12.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime1/28/2011, 23:30

Shvato sam da imaju sve zakonske mogućnosti za prinudni otkup, biće šta bude...
Jasno da mali akcionari neće dobiti ništa...
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime2/3/2011, 14:56

VAC prodaje "Centroproizvodu" kioske "Štampe"

Ta grupacija je saopštila da su ugovor o prodaji "Štampa Sistema" juče u Esenu potpisali član uprave VAC-a i njen predstavnik za Srbiju Petar Lange i predstavnik "Centroproizvoda", ali nije precizirala cenu.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime2/3/2011, 20:07

I tako će CNTPR imati sopstvenu trgovačku mrežu tipa kiosk. A tamo će biti sve: od praška za pecivo do "Cipiripija". Valjda i štampa.
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime2/14/2011, 14:17

Dragot ::
I tako će CNTPR imati sopstvenu trgovačku mrežu tipa kiosk. A tamo će biti sve: od praška za pecivo do "Cipiripija". Valjda i štampa.

Sta ovo treba da znaci? Do sada bilo CNTPB a sada CNTPR.
Da li to znaci da i mali akcionari imaju akcije u Stampi? armo
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime2/14/2011, 14:26

Samo promena simbola na belexu sve ostaje po starom, kad budu hteli otarasice se malih akcionara i gotova stvar !
:non:

Rešenjem Komisija za hartije od vrednosti broj 4/0-29-4916/5-10 od 06.01.2011. godine dato je odobrenje za izdavanje akcija IV emisije radi zamene postojećih akcija zbog promene nominalne vrednost. Shodno Odlukama Upravnog odbora od 24.12.2010. godine poništeno je 292.019 komada običnih akcija na teret rezervi društva i izvršena je zamena 2.716.576 komada akcija pojedinačne nominalne vrednosti 640,00 dinara, tako da je osnovni kapital od 1.738.608.640,00 sada podeljen na 2.424.557 komada običnih akcija bez nominalne vrednosti, sa pojedinačnom računovodstvenom vrednošću od 717,07301352 dinara. Akcije su uknjižene u bazu Centralnog registra dana 18.01.2011. godine.
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime2/19/2011, 12:33

Šta ovo znači?
Akcije sa određenom nominalnom vrednošću zamenjene akcijama bez nominalne vrednosti?

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime2/19/2011, 13:49

radice dokap po ovoj ceni bas ih briga...preci ce 95%
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime3/4/2011, 12:07

Nesto se cudno opet desava sa CNTPR.
Vec treci puta se odjednom pojavi trgovanje akcijama po ceni od 1230 din. Niti se moze videti da ima ponude niti potraznje. Samo odjednom da je trgovano.
Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da postavi da se vidi ko je prodavao a ko kupovao. Ovo je nelogicno obzirom da je nedavno bilo preuzimanje po ceni za oko 200 din vecoj.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime3/20/2011, 10:30

Promene: 21.01. - 18.03.2011. (T-3) ili 18.01. - 15.03.2011.

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 07promene210118032011
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP   Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP - Page 2 Icon_minitime4/20/2011, 22:53

BEOGRAD - Kompanija Dr. Etker, evropski lider u proizvodnji dodataka za kolače, dezerata, pudinga, smrznute hrane i mnogih drugih proizvoda, kupila je program slatkih i praškastih proizvoda kompanije Centroproizvod, saopštila je danas ta kompanija.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
 
Centroproizvod a.d. Beograd - CNTP
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd
» BIP a.d. Beograd - BIPB 2. deo
» Jugoelektro a.d. Beograd - JGELM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: