BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin

Ići dole 
+4
Alonisos
Aca kurbla
Popaj
GorZora
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
GorZora
Just looking
Just looking



Broj poruka : 28
Points : 82
Datum upisa : 30.12.2016

Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin   Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Icon_minitime9/15/2017, 18:44

GorZora ::
Aco i ostali, ako nisam u pravu razuverite me.
Valjda je kalkulator dobro izračunao a ja dobro shvatio..
Ili nisam u pravu!?
zaboravi sam da upisem da sam kalkulaciju napravio na iznos od 5500 ali da je uracunato onih famoznih 2.8%.
A ovaj podatak da se može podizati novac samo do 70te god, starosti nisam znao, niti mi ga je iko rekao na par mesta gde sam bio da se informisem. Hvala na jos jednoj korisnoj informaciji. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Alonisos
VIP
VIP



Broj poruka : 384
Points : 1379
Datum upisa : 04.09.2017

Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin   Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Icon_minitime9/15/2017, 19:30

Niste me razumeli.Pocetak povlacenja sredstava to jest pocetak primanja penzije je moguc sa najmanje 58 i najvise 70 godina zivota.Znaci ako vas sin odluci da prima penziju sa 69 godina na primer i odluci da je dobija 10 godina na primer,primace je do 79 god.zivota.
Nazad na vrh Ići dole
GorZora
Just looking
Just looking



Broj poruka : 28
Points : 82
Datum upisa : 30.12.2016

Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin   Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Icon_minitime9/16/2017, 18:44

E, to jos jedna vrlo korisna informacija i podatak
post2
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin   Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin - Page 2 Icon_minitime9/17/2017, 19:35

Više od milion Amerikanaca čeka da sazna da li ispunjava uslove za invalidsku penziju ili pomoć socijalnog osiguranja zbog invaliditeta, a prosečno vreme čekanja je gotovo dve godine, te neki od njih i ne dožive da tu pomoć dobiju.

Svi oni su bar jednom odbijeni, pošto je praksa da se prvi put odbija većina prijava. Većina se na to žali, te ipak na kraju dobiju sredstva.

Na razgovor s komisijom se sada u proseku čeka 602 dana, dok se pre pet godina čekalo manje od godinu dana.

U SAD ima oko 10,5 miliona korisnika invalidske penzije i programa pomoći socijalnog osiguranja zbog invaliditeta.

Uz to još osam miliona ljudi dobija sredstva iz posebnog vladinog programa za siromašne sa invaliditetom koji ne ispunjavaju uslove za dobijanje invalidske penzije, odnosno iz programa socijalnog osiguranja.

Iako su ti iznosi znatno manji od ogromnog programa invalidskih penzija, prošle godine je korisnicima posebnog programa isplaćeno 197 milijardi dolara. Ipak, prosečan mesečni iznos po korisniku iznosi 1.037 dolara, što dvočlanoj porodici nije dovoljno za spas od siromaštva.

U nekim slučajevima sredstva se odobre prekasno, tek posle smrti podnosioca zahteva. Primer je slučaj zidara Krisa Hofmana, koji je veći deo života imao jak bol u ledjima, ali je radio uprkos tome sve dok nije doživeo niz srčanih udara. Pošto je njegov zahtev za invalidsku penziju 2014. godine odbijen, uložio je žalbu, a u novembru 2016. je umro usled četvrtog infarkta. Deset meseci kasnije sudija je odlučio da je imao pravo na invalidsku penziju.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=09&dd=17&nav_id=1304657
Nazad na vrh Ići dole
 
Nezaposljen 44god. samo 3 god radnog staza i moj sin
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Podela besplatnih akcija na osnovu godine staza.
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (3. DEO)
» Dobre vesti !! (samo POZITIVNO)
» SAMO TAKO, IVICE... i Marice !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INVESTICIONI FONDOVI-
Skoči na: