BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Komercijalna banka - KMBN 2. DEO

Ići dole 
+88
Tods
Alonisos
Mrdak
Ceras
Folio
Andridis
Anais
arsen123
geogsi
Boranija
ima nade
Nisimo23
Nikolaj3
Delboj
Jegulja
bonum.mm
Roman Abramovich
Lutvi
BBrroo
MightyZ
Tenerife
Pera Božić
Smile
Sneki
Boza Belex
Trade Now
MORNAR
Sasuolo
Motika
Cicija
Aca123
MarkoJTD
NewStar
Medax
Mitar
goxi
faceman
Drag65
Sahbaz
beaglle
bsbane
Beli
Varta
Kengur
MHE kila(H)WATacina
Dragan555
Aritmeticar
capriolo
C R A Z Y
Cucla
Momir
Bobo011
Sutra
mili61
Prokuplje
Aca kurbla
Mistery 011
Bezimena
pepermint
Ars Vivendi
Zikica
Milosss
Popaj
Al Kapone
Maca
Miorade
Igi-bg
Joca
Dragivoje
Aleks
Toplica
Matthew Greenburgh
Kurajber
Gashi
ivan45
Zeljko321
Fokus
Tom80
Bond
Dragot
Big Mile
Jovan I
Zexx
boban75
Frenky
gogloee
Gocili
Aria
92 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/5/2017, 11:54

Cucla ::
Nisam ja nijednom rekao da je po meni nerealna cena na berzi, gde si to procitao u mojim postovima, pokazi mi molim te?

Meni kao drzavljaninu Srbije smeta...
Mislio sam da sam procitao izmedju redova. Izgleda sam pogresio. Shvatam da ti situaciju gledas iz cisto patriotskog ugla.

Ni ti meni nisi odgovorio. Kolega zar ne mislis da ce i sama visina ponude odrediti cenu akcije? Cak i ako ne budu u obavezi da otkupe akcije malih akcionara. (u sta ne verujem). A dalji tok cene odredice rezultati novog vlasnika.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/9/2017, 12:34

Frankfurt -- Evropska centralna banka saopštila je da su banke pod njenom jurisdikcijom spremne za više kamatne stope.
Iznenadno podizanje kamata uvećalo bi neto prihode od kamata, koje su važan izvor finansiranja banaka, pokazali su rezultati ECB-ovih stres testova, a prenosi agencija AP.
U slučaju povećanja kamatne stope za 2,0 procentna poena, neto prihodi od kamata bi porasli za 4,1 odsto u ovoj i za 10,5 odsto u narednoj godini, prema procenama centralne banke evrozone.

Cene akcija banaka i inace rastu a ubedjen sam da vreme banaka upravo dolazi.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=10&dd=09&nav_id=1312088
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/18/2017, 11:13

Vrednost imovine Direktne banke, navodi se, iznosiće više od pola milijarde evra.
Mislim da je cena akcija komercijalne i dalje jako povoljna. 

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=10&dd=18&nav_id=1315414
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/18/2017, 13:52

Kako si dosao do tog zakljucka , na osnovu ovog teksta iz linka ?
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/18/2017, 14:16

Pa, kako drugacije, da bi neko mogao da izvede valjan zakljucak ili analizu, morao bi pre svega da ima prave informacije...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/18/2017, 16:01

U tekstu nema informacije po kojoj je ceni Direktna banka kupila Piraeus banku.
Jedina cifra koja se pominje je da ce posle ove kupovine Diretkna banka imati imovinu vecu od pola milijarde evra.

Zato me i zanima kako je dosao do tog zakljucka?
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/18/2017, 17:04

Svako ko ima neku zelju je  malo ili vise subjektivan, cesce neosnovano nego sto je osnovano. No, licno mislim daje vreme banaka davno proslo, kod KMBN sumnjam da ce u konkurenciji sa privatnim bankama popravljati svoj biznis, rast cene bih prvenstveno povezivao sa pricom o preuzimanji i pri tom znacaju pozicije  banke u  Srbiji. A koliko taj polozaj zaista moze da vredi tj pogura cenu, ja ne znam. A  mislim da sigurno ima prilike ne smao za fer neko vrednovanje zavisno od rezultata ali bez vanrednog oprihodvanja ranijih otpisa,  vec i za spekulativno pomeranje cene.  Sve u svemu glavni pogon cene ce biti prica o preuzimanju .....
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/18/2017, 20:35

@Cucla
Ja sam se samo malo nasalila, jer je tvoje pitanje nekako bilo i suvisno...
U osnovi zakljucka kolege Dragana555, je samo njegova zelja vezana za ovu hartiju.
I to nije samo slucaj kod njega, samo sto je kod nekih drugih ta zelja ili namera zamaskirana toboz nekakvim analizama, koje se najcesce izvode na bazi polu informacija ili cak samo pretpostavki.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/18/2017, 23:24

Gocili ::
...
U osnovi zakljucka kolege Dragana555, je samo njegova zelja vezana za ovu hartiju.
I to nije samo slucaj kod njega, samo sto je kod nekih drugih ta zelja ili namera zamaskirana toboz nekakvim analizama, koje se najcesce izvode na bazi polu informacija ili cak samo pretpostavki.

U osnovi tvog posta je potcenjivački odnos prema članu Dragan555 (i ne samo njemu). Njegovo mišljenje tumačiš kao želju, a svoje pretpostavljaš kao objektivno na osnovu toga što ti tako misliš. Ili možda želiš? Nigde ne vidim da je čovek napisao da je do zaključka o potcenjenosti KMBN došao na osnovu teksta iz linka. Ne razumem kako su pojedini cenjeni članovi ovog foruma došli do tog zaključka? Da nisu možda oni bili ti koji su prosto tako poželeli?

Ako hoćeš da investiraš samo kada imaš "prave informacije" (tvoja sintagma koja pretpostavljam znači "na sigurno"?), onda ti predlažem da uložiš novac u banku. Za godinu dana dobićeš neverovatnih 4% za dinare. Ako bude deflacije dobitak će biti još veći. Da si pre godinu dana uložila u KMBN, sada bi imala malo više od ta 4%. Naravno, to bi morala da uradiš na osnovu nepotpunih informacija. Tako funkcioniše ulaganje na berzi. Ima to sve u knjigama koje se bave "tobož nekakvim analizama". Pretpostavljam da si ih podosta pročitala, jer znaš da to što je mašta važnija od znanja nikako ne znači da znanje nije bitno. Zato i pretpostavljam da imaš "tobož nekakve argumente" kojima možeš da potkrepiš svoje stavove.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/19/2017, 00:39

Nista licno, ali je ipak jedna stvar kada cena ode sa 1400 - 1500 na
1800 - 1900 pri cemu,  kako je vec izanalizirano, kada osnovni biznis odnosno prihodi od kamata i naknada opadaju i kada se izbace vanredni prihodi od oprihodovanih ranije otpisanih potrazivanja.

U takvim okolnostima i cak da i biznis stagnira, sta moze da gura cenu navise. Po meni samo ocekivanje da ce biti preuzimanje.

Da li ce rezulatati poslovanja pogurati cenu jace, mozda ali ih treba videti.
To je ovako global i moj neki rezon. A opet da pocne da cveta  biznis  banka  u ovakvoj privredi, malo sam skeptican.

Naravno , samo moje  razmiljanje, mozda nisam u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/19/2017, 09:22

Kolega BBrroo cenim tvoje mišljenje ali juče sam ostao u šoku kad sam pročitao da je vreme banaka prošlo?! Lično verujem da upravo dolazi u 2018 pa na dalje. Dobro su sve ove banke i našle kupca kad im je vreme prošlo? I to nisu prodate u bescenje. A za to da je cena otišla sa 1400-1500. A  ko kaze da je tad cena bila realna? To je bio samo odraz kod nekih panike, kod nekih razočaranja. Zar nije pre toga pala sa 2650? To se bukvalno desi sa svakom akcijom koja krene da naglo pada, usled loših rezultata pa padne ispod realne cene.  

Koleginice Gocili zašto ste pre 16 dana pitali da li neko ima insajd za treći kvartal? Šta će vam takva informacija? 

Hvala vam u ime svih koji imaju akcije KMBN.[/size]
Valjda ce se naci neko da ga prevarimo i prodamo mu akcije dok još vrede neki dinar?
[A kolega Cucla predviđa da privatizacija neće pre 2020. Kako je došao do te informacije?
Vrlo srčano je ušao u diskusiju sa Matthewom i sve to zarad dobrobiti društva, jer akcije KMBN verovatno nema.
P/B 0,59
Molim vas dok akcija raste, pustite nas da propadnemo dostojanstveno ;-)
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/19/2017, 10:09

„Марбо” двојац у походу на српке банке

Бизнисмени Андреј Јовановић и Бојан Миловановић и њихова Директна банка за Пиреус банку и лизинг платиће између 58 до 61 милион евра

http://www.politika.rs/scc/clanak/390977/Marbo-dvojac-u-pohodu-na-srpke-banke
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/19/2017, 14:21

Dragan555 ::
Kolega BBrroo cenim tvoje mišljenje ali juče sam ostao u šoku kad sam pročitao da je vreme banaka prošlo?! Lično verujem da upravo dolazi u 2018 pa na dalje. Dobro su sve ove banke i našle kupca kad im je vreme prošlo? I to nisu prodate u bescenje. A za to da je cena otišla sa 1400-1500. A  ko kaze da je tad cena bila realna? To je bio samo odraz kod nekih panike, kod nekih razočaranja. Zar nije pre toga pala sa 2650? To se bukvalno desi sa svakom akcijom koja krene da naglo pada, usled loših rezultata pa padne ispod realne cene.  

Koleginice Gocili zašto ste pre 16 dana pitali da li neko ima insajd za treći kvartal? Šta će vam takva informacija? 

Hvala vam u ime svih koji imaju akcije KMBN.[/size]
Valjda ce se naci neko da ga prevarimo i prodamo mu akcije dok još vrede neki dinar?
[A kolega Cucla predviđa da privatizacija neće pre 2020. Kako je došao do te informacije?
Vrlo srčano je ušao u diskusiju sa Matthewom i sve to zarad dobrobiti društva, jer akcije KMBN verovatno nema.
P/B 0,59
Molim vas dok akcija raste, pustite nas da propadnemo dostojanstveno ;-)

Ako godisnje rezultate izbaci dobre bez vanrednih prihoda onda to ide gore, a ako ne onda  sumnjam ako neme price o skorom preuzimanju.

Naravno, ovde diskutujemo. Znas , niko nece da postavi neki pregled ili argumentaciju za kompariranje i sl. a vidim da ima dosta ljudi iz branse tj banaka i ekonomista.  

A naravno malim akcionarima zelim zaradu, ali moram ukazati i na rizik od manipulacija od ljudi koji imaju drugi pristup. Naravno ovo nema veze sa tobom , ali ipak treba se setiti zasto je propao EF.

Eno ja pokusavam da isprovociram rasparavu na SJPT , koja cena SJPT opravdava rizik za njenu finansijsku zaduzenost i cak stavljam neke racije koji bi se moli koristiti, da ozbiljniji ulagaci nesto kazu, ali niko nece ....
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/19/2017, 15:46

@Sahbaz
Ti si skroz promasio poentu mog posta, ali ne zato sto si glup, vec zato sto ne zelis da vidis istinu. A poenta je da su svi zakljucci manje vise obojeni emocijama, kako god da su izvedeni, i ko god da ih je izveo, i to vazi za sve pa i za mene.
Tako da je moj post u osnovi psihoanaliticko tumacenje i nista vise.
To sto si u njemu video "podcenjivacki stav" samo govori o tebi.
Sto se tice investicionog saveta, nisam ga trazila, a kada ga neko ne trazi, ne treba ga ni davati.
Uzgred, ko sam ja u stvari, najbolje govori moj avatar, naravno za one koji umeju da vide i cuju.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/21/2017, 12:52

Gocili ::
@Sahbaz
Ti si skroz promasio poentu mog posta, ali ne zato sto si glup, vec zato sto ne zelis da vidis istinu. A poenta je da su svi zakljucci manje vise obojeni emocijama, kako god da su izvedeni, i ko god da ih je izveo, i to vazi za sve pa i za mene.
Tako da je moj post u osnovi psihoanaliticko tumacenje i nista vise.
To sto si u njemu video "podcenjivacki stav" samo govori o tebi.
Sto se tice investicionog saveta, nisam ga trazila, a kada ga neko ne trazi, ne treba ga ni davati.
Uzgred, ko sam ja u stvari, najbolje govori moj avatar, naravno za one koji umeju da vide i cuju.

To što sada pokušavaš da napraviš piruetu i da od tvog komentara da je u osnovi zaključka kolege Dragan555 samo njegova želja vezana za ovu hartiju nekako dođeš do toga da su njegovi zaključci samo "obojeni" emocijama, kao i kod svih, nije toliko neprimetno kao što misliš, ali ne zato što si glupa nego verovatno zato što misliš da su drugi glupi. Nije ovo forum za psihoanalitička tumačenja, koja po sopstvenom priznanju vršiš, a za koja kako sam spreman da se opkladim nisi ni najmanje stručna. Nije ovo ni forum na kome se drugima savetuje kako ne treba davati savete koje niko nije tražio, jer ni taj savet ti svakako niko nije tražio. Ovo je forum na kome se primaju i daju investicioni saveti i to si od mene i dobila. Nema na čemu i drugi put.

Ko si ti meni najbolje govori tvoj podenjivački odnos prema članovima ovog foruma i njihovim zaključcima i analizama. Gledajući tvoj avatar, kako mi predlažeš, mogao bih da "zaključim" svašta (npr. da si nezrelog uma i namazana svim bojama), ali ja eto znam da to nije način da se donose zaključci o nekome. Nadam se da si me videla i čula, pošto izgleda spadaš u te povlašćene koji vide i čuju preko foruma. Ja jadan samo čitam šta su drugi otkucali.

Da ne bude da samo kritikujem, probaću da utičem na tebe pozitivnim primerom:
Hvala kolegi Dragan555 na korisnoj informaciji i podeljenim razmišljanjima na temu KMBN. kafa

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/22/2017, 11:16

Kolegi Dragan555 i Cucli se izvinjavam, ako sam ih svojim komentarima nesvesno povredila, koji su istini za volju bili provokativni ali nikako zlonamerni.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/22/2017, 20:43

Od silne price bolje bi bilo da je neko nesto kvantifikovao
pogotovu sto ima dosta i bankara. Pomoglo bi koliko toliko
a bice kako ce biti ...
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/23/2017, 12:42

Kada cemo dobiti novog Pikera? Sta se prica, sta se zna na tu temu?
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/23/2017, 13:29

Mozda bude Slovenac, tako sam nacuo.
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/23/2017, 19:02

Ja sam čuo da je bosanac.
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/23/2017, 19:28

Samo nije moguce da bude neki posten i strucan Srbin?
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/23/2017, 19:56

Pa kad je mogao šiptar može i Bosanac.Treba fino svi da se izređaju.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 01:13

Nije vazna nacionalnost nego ko je covek..
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 08:51

Tako je.Nije vazna nacionalnost,prosli je bio Austrijanac, nego da se oni ređaju i rade sta hoce.Portfolio se topi, klijenti beze,a selekcija kadra sve gora.Katastrofa.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 12:09

bsbane ::
Tako je.Nije vazna nacionalnost,prosli je bio Austrijanac, nego da se oni ređaju i rade sta hoce.Portfolio se topi, klijenti beze,a selekcija kadra sve gora.Katastrofa.

Bas volim da kupujem akcije koje su pred bankrotom. A vidim zadnjih 7 dana na KMBNPB moje misljenje dele i  Sebic Igor i Kukrika Slavko.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 12:26

Dragan555 ::
bsbane ::
Tako je.Nije vazna nacionalnost,prosli je bio Austrijanac, nego da se oni ređaju i rade sta hoce.Portfolio se topi, klijenti beze,a selekcija kadra sve gora.Katastrofa.

Bas volim da kupujem akcije koje su pred bankrotom. A vidim zadnjih 7 dana na KMBNPB moje misljenje dele i  Sebic Igor i Kukrika Slavko.
Pazi tu je i Gicic Besim :)
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 14:24

Da ne bi neko mozda, na osnovu mojih postova zakljucio kako su analize nepotrebne, osecam potrebu da razjasnim neke stvari.
Ako pricamo o investiranju fundamentalna analiza je tu kljucna stvar. Medjutim kako ni jedna analiza nije 100% pouzdana, jer prosto ima stvari koje nije moguce obuhvatiti analizom, a to su nepredvidljivi faktori, trebalo bi traziti intuitivnu potvrdu.
E sad postoje razliciti poznati i nepoznati metodi i sistemi analiza, jer svako to na kraju radi na neki svoj nacin. Kako bi to trebalo da izgleda mogla bi za primer da posluzi analiza kolege Cucla, koja je po mom misljenju sasvim korektna.
Tu se vidi strucnost, iskustvo i nepristrasnost, sto je bitna stvar.
Ako govorimo o kratkorocnom spekulativnom ulaganju ili trgovini, onda pristup kolege Matt-a ima vise smisla, jer su tu kljucne stvari insajderske informacije i tehnicka analiza.
Ali bi i tu trebalo oslusnuti intuiciju.
To sto sada kupuju poznati spekulanti, meni govori samo to da ce Q3 biti dobar, a za dalje ostaje da se vidi, jer koliko god da je stanje u banci lose, sve to moze i da se preokrene.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 23:05

Q3 dobar.Odlicni ROA,ROE,EBITDA itd.To ovde uopste bije bitno.Ovo mi sve vise mirise na Agrobanku, AIK, Alpha bank ....ili nesto slicno.Velika imovina i sve gledaju da razgrabe.Btw bojim se vec viđeno.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 23:37

Kako nije bitno?? O cemu pricas? Razumes li sta je KMBN? To je isto kao da si rekao EPS ima veliku imovinu i neko ce da ga razgrabi i ugasi, nije to tako jednostavno koliko god da ima lesinara.
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 23:41

Ma naravno.Ti si u pravu.Ali EPS je neophodan, a Kom.bank.zgodna.
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/24/2017, 23:58

KMBN je takodje drzavni resurs.
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/25/2017, 00:20

Kao i mnoga drzavna preduzeca za koje znamo kako su privatizovani.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/25/2017, 09:12

bsbane ::
Q3 dobar.Odlicni ROA,ROE,EBITDA  itd.To ovde uopste bije bitno.Ovo mi sve vise mirise na Agrobanku, AIK, Alpha bank ....ili nesto slicno.Velika imovina i sve gledaju da razgrabe.Btw bojim se vec viđeno.

Ako sve nabrojano nije bitno šta jeste?
Moje lično mišljenje je da praviš grešku kakvu sam ja napravio na NIIS. Sve sam video crno kad je tonula cena a posle sam ušao kad je otišla gotovo 50% gore. Ako udjes u bilo koju akciju kad je sve idealno ili ćeš malo da zaradiš ili ćeš mnogo da izgubiš.
Evo moguće da ti je ovaj podatak promakao.

[Komercijalna banka je u prvoj polovini godine predvodila ceo sektor po visini dobiti sa 5,6 milijardi dinara, što je posebno značajno s obzirom da je u istom periodu prošle godine prikazala gubitak od 2,6 milijardi dinara. Iza nje su bile Inteza (4,7 milijardi dinara), AIK banka sa 4,5 milijardi dinara, Unikredit i Rajfajzen banka.


Može  da se kaže ali to je većim delom od otpisa. A možeš i da razmišljaš da bi dividenda mogla da bude velika. Sve je stvar ugla iz kog gledaš.
Nazad na vrh Ići dole
bsbane
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 75
Datum upisa : 29.12.2015

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/25/2017, 09:47

Jos mi nisu isplatili ni one od pre par godina.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN 2. DEO   Komercijalna banka - KMBN 2. DEO - Page 21 Icon_minitime10/25/2017, 10:15

Eto upravo je to stvar gledista. Razumem te potpuno, ali nisu mogli da je isplacuju kad su radili u minusu. Sto se mene licno tice ako iduce godine ne pocnu da isplacuju to je kraj moje tolerancije i ljubavi prema njima.
Nazad na vrh Ići dole
 
Komercijalna banka - KMBN 2. DEO
Nazad na vrh 
Strana 21 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Komercijalna banka - KMBN
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: