BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Ići dole 
+111
Zile
Tihi
Cicija
larry.flint
Jegulja
Marioss
Amater u pokušaju
Nikollla
trind
milosmiljkovic
Bobo011
Tomislav
Sneki
MightyZ
Cucla
ajtijevac
Stane Dolanc
mr Bean
arsen123
Aritmeticar
Strbac
ILoveRoses
dejandinic
Krkobabic
MMcorp
Milos86
Prokuplje
goxi
kaktuss
Al Kapone
telux
Miros Lav
C R A Z Y
beaglle
Von Misha
Sutra
pepermint
Maca
Zrimi
draggon
Nikola
MORNAR
Roman Abramovich
gaggii
cikabosko
Mirkodz
Voiceoflaw
Dejansss
Taliano
Dr.
Medax
vladimir85
Momir
Retenzija
Zmark
Boza Belex
Cermet
BojanNS
Fokus
Limited011
Jerry Springer
boban75
Dalaj Lama
Boranija
Fmember
BBrroo
Bochek
Red max
MilanR
Taliban
mili61
Friz
Mistery 011
Ivan2211
Karlo
Drag65
Ceras
Dragot
Zeljko321
Trade Now
Aleks
govedinho
Dragan555
Teletrader
Jovan I
BoS
Kobe Bryant
Smile
Bond
Aca kurbla
FatCat
LUMTDZOS
Bojjan
Gocili
Ars Vivendi
flyer
Dragivoje
Drasko
Big Mile
zekapeka
Zexx
Tenerife
MIlanNoviSad
Aria
bonum.mm
Popaj
Vladulns
Jaca
gogloee
Frenky
malecki
115 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 06.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 12, 2015 5:21 pm

Jel si ti to stvarno umislio da nas sa foruma zanima kada ćeš ti da kupiš neku akciju i zašto?
ajkula
Kupi ili nemoj da kupiš... Šta je to nas briga šta ti sa svojim novcima nameravaš da radiš?
Samo se nadam da si punoletan....
  od od

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Fokus
Still learning
Still learning



Broj poruka : 88
Godina : 55
Points : 212
Datum upisa : 12.03.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 12, 2015 5:37 pm

I kupice mozda pogresnu akciju ali sigurno u pogresnoj zemlji i losoj berzi. Sve zivo pokusava da pobegne-ode iz ove tuge, pa zasto ne bi bar kapital prebacili preko ako vec mi moramo da zivimo ovde? Mnogo je trulezi u Srbiji, ni berza ni akcije nisu postedjene toga, malo je, ako uopste ima kvalitetnih hartija. Na zalost i ja sam jednim delom zaglavio ovde, pa jos uvek pratim dogadjanja i pomalo forum ovde. Ima izreka koja kaze nikad ne reci nikad, ali nikada vise ne planiram da ulazem ovde. Zao mi je ovo je moja drzava, ali ovo sto se desava ovde u odnosu na razvijeni svet je neuporedivo i ne postoje reci razocaranja koje to mogu da opisu ali sa druge strane i bes i ljutnja prema onima koji su doveli do ovoga, ali onda bi ovo pocela da bude i politicka poruka i bolje da prekinem
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 12, 2015 6:14 pm

He, he... od

Pa ako si mislio da će Srbija preko noći da postane Engleska, onda si naivan.
Pogledaj okruženje ove države, ne može Srbija da bude bitno bolja od Bugarske, Rumunije, Hrvatske, Madjarske, pa čak i Grčke.

Mnogo je ljudi poverovalo 5. oktobra da će sutra biti med i mleko, ali jasno je bilo da to nije bilo realno.

Žao mi je što si se primio, u toliko si sada više nezadovoljan.
Ni ja ne bih o politici i ko je više kriv, dal DS ili SNS, a možda i DSS i SPS?

Ako te baš zanima odgovor na moje retoričko pitanje ko je kriv pogledaj malo ovu temu i prisetise kada se to sve dešavalo https://www.aikb.net/t855-danko-djunia-veliki-brat-privatizacije-u-srbiji

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 12, 2015 9:02 pm

Po Malteškom memorandumu koji su potpisli stari Buš i Gorbačov 1988. godine kod Malte,,,, odredjena je sudbina celog sveta pa i Srbije. Po tom medjunarodnom dokumentu na zalost ili srecu vreme ce pokazati Srbija nije drzava za razliku od svih ostalih kako u regionu tako i u celom svet,,, Srbija po tom dokumentu je eksperiment društva bez države, na nama će biti prvo probano a već je odavno počela demontaža države, nakon čega će društvo biti organizovano, uredjeno,,,,, bez ikakvog institucionalnog okvira ( pogledajte zakone procedure, Berzu, Skole,,,, ) sve ide ka nestajanju,,, NIIS je naša najbolja kompanija a pogledajte šta radi MMF, uništava je. Po tom planu u Srbiji je strogo zabranjena ekonomija ( sve su firme u stečaju ili pred stečajem)  i politika (sve su stanke propale ostao je samo SNS da ovo sve dokrajči), a dozvoljena je samo organska poljoprivreda i još neke stvari o kojima sada nebih a i nemaju veze sa suštinom. Po tom planu Srbiji nije dozvoljen ulazak u EU. Da skratim oblik uredjenja koji mi budemo napravili na ovome terenu biće transplantiran na celo čovečanstvo, ceo svet po tom planu tek čeka raspadanje koje trenutno dozivljava Srbija jer uredjenje društva preko institucija je dotrajao, nagrizaju ga ( korupcija, kopirane diplome...) Želeo sam ovo da kažem da postavim širu sliku dešavanja koju su o nama napravili veliki i koji je sprovode a da nismo ni svesni, samo da mi se nejave teoretičari zavere jer ih ja prvi nepodnosim,,,,, u Srbiji sve propada i to po planu i svako ko u njoj zivi a ja sam ziveo 20 tak godina to može i da vidi. Pre nego što kupite akcije NIIs-a, ili bilo šta da počinjete, dobro znajte da Srbija nije država ( na zapadu država stoji iza vas i štiti vaša prava). Velike kompanije su to saznale, i zato ovde ni nema investicija, ulaganja, i zbog toga što njihova prava, novac neće niko štititi.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 12, 2015 10:12 pm

Prvo, nije mogao da bude Buš 1988. već su se na Malti i na Islandu sretali Regan i Gorbačov....
Ali dobro, možda si permutovao, mada ne znam gde si našao to o njihovom dogovoru o Srbiji?
Jel ima to negde da se pročita, ali na relevantnom sajtu, dakle da nije telepromter ili tabloid?

Rečeno je odavno: Današnjem kapitalizmu demokratija više nije potrebna!

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 491
Points : 1273
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Nov 13, 2015 8:38 am

"Dug NIS-u vraćamo u kešu"

Premijer je obavestio poslanike i da će dve trećine duga prema Gaspromu, odnosno prema NIS-u, biti isplaćeno "u kešu do kraja godine".

On je kazao da je dug prema NIS-u bio 496 miliona, ali da je kroz pregovore sveden na 303 miliona evra.

Prema njegovim rečima, u pitanju je zajednički dug za "Petrohemiju" i "Srbijagas" prema ruskoj kompaniji.

"Ruskim partnerima dugujemo još 16 miliona, i to ćemo da isplatimo najkasnije za mesec dana", rekao je Vučić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=11&dd=13&nav_id=1062532
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePon Nov 16, 2015 9:16 am

Big Mile ::
Nije Bafet slucajno "BAFET", matori se maestralno izvukao tacno na vreme iz naftnog sektora i još to javno objavio. E sada što neki misle da su veci majstori od Bafeta to ce samo njih lupati po novcaniku. kafa

Baš se nije izvukao na vrijeme,prodao je XOM sa gubitkom,na vrijeme bi bilo da je prodao negdje na proljeće prošle godine kad je nafta bila na 100$ ili tako nešto.
To je za mene pravi majstor,koji je mogao predvidjeti takav pad,a ne kao sad kad su svi pametni i tvrde da će nafta na 25$.
Ima još toga,prodao je ConocoPhillips sa velikim gubitkom od nekoliko milijardi dolara taman pred sami uzlet kad se cijena više nego udvostručila u nekoliko godina.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 12.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePon Nov 16, 2015 1:21 pm

Red max ::

Baš se nije izvukao na vrijeme,prodao je XOM sa gubitkom,na vrijeme bi bilo da je prodao negdje na proljeće prošle godine kad je nafta bila na 100$ ili tako nešto.
To je za mene pravi majstor,koji je mogao predvidjeti takav pad,a ne kao sad kad su svi pametni i tvrde da će nafta na 25$.
Ima još toga,prodao je ConocoPhillips sa velikim gubitkom od nekoliko milijardi dolara taman pred sami uzlet kad se cijena više nego udvostručila u nekoliko godina.
Hvala Red max,

da ovo nisi napisao najverovatnije nikad ne bih pročitao.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePon Nov 16, 2015 3:07 pm

Na XOM nije puno izgubio,treba to istaknuti.Za razliku od COP.Treba reći da griješe i milijarderi sa iskustvom poput Buffeta  koji ima cijelu vojsku analitičara iza sebe,pa kako ne bi i obični mali ulagači.
Mislim da još drži SU od naftnih a evo i jedan offtopic koji nije vezan uz naftu,ako netko želi slijediti Buffeta.Poznato je da je on veliki fan IBM,i dok mu investicija prilično roni,s obzirom na njegovu točku ulaza on i dalje dokupljuje.
U petak je IBM bio na većem starom sup iz 2011 i čini se da se odbilo,bar za sad.



_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeUto Nov 17, 2015 8:03 am

Aca kurbla ::
"Dug NIS-u vraćamo u kešu"

Premijer je obavestio poslanike i da će dve trećine duga prema Gaspromu, odnosno prema NIS-u, biti isplaćeno "u kešu do kraja godine".

On je kazao da je dug prema NIS-u bio 496 miliona, ali da je kroz pregovore sveden na 303 miliona evra.

Prema njegovim rečima, u pitanju je zajednički dug za "Petrohemiju" i "Srbijagas" prema ruskoj kompaniji.

"Ruskim partnerima dugujemo još 16 miliona, i to ćemo da isplatimo najkasnije za mesec dana", rekao je Vučić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=11&dd=13&nav_id=1062532


Ovo je glavni razlog pojave jake kupnje. Ovo ništa drugo ne znači nego da se će NIS sada imati u kešu novih 235 dinara po dionici.
Dakle, firma bez tog danas na burzi vrijedi 400 dinara po dionici ;-)
Nazad na vrh Ići dole
Jovan I
Still learning
Still learning
Jovan I


Broj poruka : 67
Points : 171
Datum upisa : 23.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeUto Nov 17, 2015 10:22 am

pretpostavljam da je dug čija je otplata najavljena prethodno otpisan od strane NIS-a, tako da bi njegova stvarna otplata uvećala dobit . Nesto slicno se dogodilo sa Aero. Takodje pretpostavljam da je to posledica nedavne posete Moskvi. Verovatno ce tada i Fiat moci u Rusiju. Ipak, ja samo pretpostavljam

Edit: Hajde malo po ovim reklamicam s desne strane ekran, sa mišem i klik!
Posebno gosti iz inostranstva.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeSre Nov 18, 2015 4:35 pm

flyer ::


Ovo je glavni razlog pojave jake kupnje. Ovo ništa drugo ne znači nego da se će NIS sada imati u kešu novih 235 dinara po dionici.
Dakle, firma bez tog danas na burzi vrijedi 400 dinara po dionici ;-)
Ubi me radoznalost kako to mislite da NIIS bez tog novca danas vredi 400 dinara?
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2015 8:16 am

Možeš ti meni i na ti...nasam ja tako star, kako avatar izgleda :-)

Radi se o dugu države (tj. polupropalih firmi) za koje se nije sigurno znalo da će biti naplaćeno.

Kad bi NIS dobijenu lovu podijelio svaki bi dioničar dobio 235 dinara po dionici.
Znači firma bez te love košta 635-235=400 dinara.

Ili platiš danas 635 dinara dionicu, a znaš da si dobio čistih 235 dinara + NIS bez tog duga po dionici
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2015 8:48 am

Ili još bolje,na ZSE imate ADRS gdje je cijena dionice 370 a casha po dionici 386,61 kn.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Zexx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 147
Points : 558
Datum upisa : 27.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 19, 2015 9:57 am

flyer ::
Možeš ti meni i na ti...nasam ja tako star, kako avatar izgleda :-)

Radi se o dugu države (tj. polupropalih firmi) za koje se nije sigurno znalo da će biti naplaćeno.

Kad bi NIS dobijenu lovu podijelio svaki bi dioničar dobio 235 dinara po dionici.
Znači firma bez te love košta 635-235=400 dinara.

Ili platiš danas 635 dinara dionicu, a znaš da si dobio čistih 235 dinara + NIS bez tog duga po dionici
Kad bi podelili?  Kad bi podelili bilo bi dobro. Problem je u tome sto nece podeliti i ko zna gde ce te pare otici. Ima mnogo firmi na berzi koje imaju mnogo gotovine. Kad bi je podelili akcionarima cena bi verovatno duplo skocila. Problem je u tome sto je nikada nece podeliti. Kao primeri neka posluze TGAS i JESV,ali ima ih jos dosta.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Nov 20, 2015 3:17 am

Ovo postaje ko Spansko-Indijska serija

Gasovod "Tesla" na listi prioriteta EU

Tanjug | 20. 11. 2015. - 00:51h | Foto: O. Bunić - ilustracija | Komentara: 0
Evropska komisija (EK) usvojila je listu 195 ključnih infrastrukturnih projekata u oblasti energetike koji su od zajedničkog interesa, a među njima je i gasovod "Tesla" koji bi išao od Turske preko Grčke, Makedonije, Srbije, Mađarske do Austrije.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/607750/Gasovod-Tesla-na-listi-prioriteta-EU

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 491
Points : 1273
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Nov 20, 2015 10:16 pm

Ne znam otkud sad toliko cudjenje...

Cak je i dokazano najglupljem predsedniku USA G.Bushu na radnom stolu tokom citavog mandata, stajala zlatna plocica sa ugraviranom recenicom...

It`s all about money,you idiote!
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeUto Nov 24, 2015 2:54 pm

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 2echo41

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 29, 2015 2:08 pm

Mislim da je sasvim jasno da ce nafte u bliskoj buducnosti redovno biti vise nego potraznje. A to uvek obara cene. http://www.seebiz.eu/gates-osniva-najveci-svjetski-fond-za-cistu-energiju/ar-125112/
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePon Nov 30, 2015 2:08 pm

Ruski gigant šokirao: Otkud na kolenima?
Profit drugog najvećeg ruskog proizvođača nafte Lukoila je u trećem kvartalu pao više od očekivanja za 62 odsto, jer su globalne zalihe potopile cenu nafte.



http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=11&dd=30&nav_id=1068954
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeUto Dec 01, 2015 11:05 am

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/610576/MOGUC-SVET-BEZ-NAFTE-Uskoro-snabdevanje-energijom-samo-iz-obnovljivih-izvora
Nafta ce ubrzo u istoriju. Vec sada ima elektromobila ispod 30000 eura. Skupo za zemlje treceg sveta ali ne i za razvijene.
Svaki novi elektromobil znaci da je na svetu jedan manje koji koristi dizel ili benzin.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeUto Dec 01, 2015 11:33 am

Što bi rekao Vlado Georgijev "Ljubavi svakoj dodje kraj". Nakon ovog haosa sa dolarom koji izgleda sledi, odlucio sam da se istovarim i prestanem nervirati. Jesam zabelezio po prvi put lep kapitalni gubitak, ali ovome se ne vidi kraj. Srecno ljudi odo da pecam! Mislim neku drugu hartiju ili valutu, ko znaa :)
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeUto Dec 01, 2015 12:20 pm

Ovo nije lako gledati kako tone titanik a bice ispod 600din ide u tom pravcu nazalost.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeUto Dec 01, 2015 3:40 pm

Bojane, moje mišljenje je da si trebao da sačekaš 14-15 dana da izađeš ako si već rešio da izlaziš. Uostalom videćemo

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Jovan I
Still learning
Still learning
Jovan I


Broj poruka : 67
Points : 171
Datum upisa : 23.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeSre Dec 02, 2015 8:13 am

Tenerife ::
Bojane, moje mišljenje je da si trebao da sačekaš 14-15 dana da izađeš ako si već rešio da izlaziš. Uostalom videćemo
Takodje mislim da je trebalo sacekati
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeSre Dec 02, 2015 8:47 am

Uf... uf... katastrofa, prava katastrofa... :-)
 
nema ovde sta da se napise a da vec nije receno... nego, vi sto se osecate malo, ili mnogo lose, ajde svratite u kafanu pa da se druzimo ko ljudi:-)



https://www.aikb.net/t55p572-milos86-caffe-kod-nisliju#145953
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeSre Dec 02, 2015 2:37 pm

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 F4mfea

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 06.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeSre Dec 02, 2015 7:40 pm

Šta se dešava u mozgu akcionara NIS i zašto se BojanNS izlečio, evo šta kaže doktorka Sladjana Velkov:

Istraživala sam tu oblast i po meni ta bolest ima veze sa parazitima, odnosno sa velikim parazitom koji živi u mozgu i kopa kanale po telu. Nisam našla potvrdu o tome nigde na internetu ali sam bila u kontaktu sa bolesnom osobom i detaljno pratila simptome. 
Da bi se parazit razvio telo mora biti kiselo, odnosno, ishrana je kisela. Treba preci na sirovu hranu, a zatim samo na sokove, najmanje 3 nedelje, gledati u Sunce obavezno i sve drugo iz mojih uputstava.....

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/610902/Sta-sve-NADRILEKARKA-savetuje-Gledajte-u-sunce-klistirajte-se-kafom-batalite-lekove

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeSre Dec 02, 2015 11:25 pm

Limited011 ::
gedati u Sunce obavezno i sve drugo iz mojih uputstava.....

jel mislila na Sunce a.d. Sombor?
od

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimeČet Dec 03, 2015 5:28 pm

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 23jh28l

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Dec 04, 2015 9:01 am

Ako neko ima dublju gledalicu. Gdje se nalazi "veći" nalog na asku na NIS-u ?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Dec 04, 2015 9:07 am

630 dinara 12838 komada. Upravo istrgovano 3311 a najveća trenutna ponuda je 748 komada na 610 dinara.


Poslednji izmenio Dragan555 dana Pet Dec 04, 2015 9:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Dec 04, 2015 9:15 am

Hvala Dragane...
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Dec 04, 2015 9:31 am

Dublja gledalica sa 15min zakašnjenja

http://www.teletrader.com/nis-a-d-novi-sad-obicne-akcije-sa-pravom-glasa/traders/screen/tts-24714388

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 8 Icon_minitimePet Dec 04, 2015 1:20 pm

dug drzave je po svim knjigovodstvenim pravilima morao biti znatno smanjen protokom vremena.
Mislim da ce biti dosta vanrednih prihoda u ove 4 godine do 2018. godine.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: