BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi

Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?

Ići dole 
AutorPoruka
Karmamen
Just looking
Just looking
Karmamen

Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2008

Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Empty
PočaljiNaslov: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/28/2015, 08:45

Pozdrav svima. Imam jednu zamrsenu kumovsko-prijateljsku-porodicnu zavrzlamu i preskocicu opisivanje situacije, da ne komplikujem previse. Trebalo bi da izracunam sledecu stvar. Kada se zemlja prodala 1984 isplaceno je pola ugovora a ostalo je jos pola. Kako mogu da izracunam koliko je taj neisplaceni dug narastao do danas ?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2467
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/28/2015, 11:01

Jedna mogućnost koja mi pada na pamet bi bila da se raspitaš mkoliko takvo parče zemljišta danas vredi u tom kraju i da to bude neka polazna cena za pregovore....

Druga bi bila kolika bi danas bila ta suma da si je stavio u banku na štednju...

Karmamen
Just looking
Just looking
Karmamen

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/28/2015, 12:05

Hvala na odgovoru. Ako bi uzeli da je recimo to parce vredi 5000 evra. Kako da uradim proracun onda?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj

Broj poruka : 1069
Datum upisa : 12.09.2007

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/28/2015, 12:31

Pitanja :
1. Zasto nije isplacena druga polovina ? 
2. Da li postoji ugovorna obaveza oko isplate druge polovine ?
3. Da li je u ugovoru predvidjena kamata u slucaju neisplate ?
4. Da li je mozda vec sve zastarelo, pa sve pada u vodu ?
Nisam pravnik, ali mi to sve pada na pamet onako na prvu loptu.
Nazad na vrh Ići dole
Karmamen
Just looking
Just looking
Karmamen

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/29/2015, 08:49

Hvala svima na odgovorima ali ugovor za koji je meni receno da postoji , ustvari ne postoji. Prodaja je prosla preko dogovora a ne papira.Hvala na savetima za ubuduce .. Malo je reci da sam nervozan za ovakvo vozanje....
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember

Broj poruka : 1565
Datum upisa : 01.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/29/2015, 09:59

@Karmamen ::
Hvala svima na odgovorima ali ugovor za koji je meni receno da postoji , ustvari ne postoji. Prodaja je prosla preko dogovora a ne papira.Hvala na savetima za ubuduce .. Malo je reci da sam nervozan za ovakvo vozanje....

pa ti nas vozas, prvo kazes da ima ugovora a posle da nema...

najbolje da platis advokata.

Karmamen
Just looking
Just looking
Karmamen

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/29/2015, 13:44

Meni je receno da ima ugovora zato sam i trazio pomoc. Nije mi bila namera da nikoga vozam.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile

Broj poruka : 1434
Datum upisa : 04.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/29/2015, 14:00

Apsolutna zastarelost za dug nastaje posle 10 god.
U koliko dužnik ne želi da vrati dug tj. ako ga ne prizna pred sudom. od duga nema ništa...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember

Broj poruka : 1565
Datum upisa : 01.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?   Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama? Icon_minitime4/29/2015, 16:23

da zastarelost moze da nastupi ali i ne mora...

ako duznik zeli da isplati zaostalo dugovanje onda ne mora da se pozove na zastarelost...

pretpostavljam da je u pitanju nekakav ostavinski spor ili slicno, pa u tom slucaju preporucujem konsultacije sa advokatom.

Kako da izracunam ostatak isplate sa kamatama?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: SVE I SVAŠTA-
Skoči na: