BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Centrotextil a.d. Beograd - CNTX

Ići dole 
+2
Sneki
jugasajuga1
6 posters
AutorPoruka
jugasajuga1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 0
Datum upisa : 06.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime9/6/2007, 22:24

Pocelo se sa trgovinom akcija na berzi. Imam ih nesto u svom posedu,ali nisam siguran dali sa sadasnjih 1.300,00 moze skociti na nesto visu cenu od recimo 2.000,00!Imali jos nekog na ovom forumu ko ih poseduje, i sta on misli ? Uz to:Jos nisam odabrao brokera,pa ako neko ima neki koristan savet-neka pise.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime9/7/2007, 00:41

Povrsno sam pregledala, zanimljiva ekipa na spisku akcionara,
zanimljive nekretnine...
mada ima jos dosta malih akcionara...
na tvom mestu bih jos cekala.... 8)
Ali moras svaki dan da pratis sta se desava,
nekako mi se cini da ce ovde biti zanimljivo...
ako imas strpljenja i ne treba ti trenutno lova...
ko zna mozda i debelo preko 2.000,- din 8)



.
Nazad na vrh Ići dole
blindboy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : -3
Datum upisa : 14.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime9/14/2007, 08:56

Ja mislim da nije losa akcija: u posljednje se vrijeme pojačavao Belgrade independent broker na 3264 komada.
Mislim da je sve u svemu dobra prica, samo me zanima kolika ce biti ponudena cijena za otkup ostalih akcija.
Nazad na vrh Ići dole
jugasajuga1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 0
Datum upisa : 06.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime9/17/2007, 22:59

Polako se kristalisu stvari.Neko je krenuo sa forsazom,sto naravno i nije lose,barem za mene.Mislim da su neki shvatili da se Ctx polako budi,i da se nema vremena za gubljenje.
Nazad na vrh Ići dole
blindboy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : -3
Datum upisa : 14.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime9/20/2007, 09:15

Preduzece je vlasnik objekata ukupne površine 50,898 m2, a najveci deo lociran je u Beogradu 18,069 m2 (poslovni prostor 9,150 m2, modne kuce 11,016 m2, magacini 18,570 m2 i prodavnice 4,367 m2).
Uzmemo li u obzir da su nekretnine u Beogradu vrijedne u minimalno 1000 eura po kvadratnom metru, ista je imovina vrijedna otprilike 18 miliona eura, dok ako pretpostavimo da je ostala imovina vrijedna 500 eura po kvadratnom metru ista je vrijedna oko 16 miliona eura - odnosno, ukupno 34 miliona eura. S druge strane, u njihovim je bilansama stalna imovina vrednovana kao 1,5 milijardi dinara odnosno oko 20 miliona eura,sto znaci da je imovina potcijenjena za minimalno 14 miliona eura, a isto vrijedi i za kapital.
Kako je broj akcija 1.418.631, vrijednost stalne imovine po akciji je otprilike 24 eura odnosno 1917 dinara, a s druge strane, kapital bi trebao biti vrednovan kao 2,59 milijardi RSD-a odnosno 2014 po akciji.

Po strukturi prihoda (bez nabavne vrednosti prodate robe - NVPR) preduzece ostvaruje najviše prihoda od zakupnina i to na nivou Globalnog menadžmenta. Preduzece zakljucno sa 2005. godinom ima u zakupu 21,156 m2 poslovnog prostora, odnosno zakljuceno 47 ugovora o zakupu, kao i 8 ugovora o poslovnoj saradnji, sto znaci da kompanija ne radi kako bi trebala i ne iskoristava poslovne prostore da bi ona od njih profitirala. No, buduci ju je preuzela druga kompanija koja je u vlasnistvu Filipa Zeptera, ja iskreno ne vjerujem da je on preuzeo Centrotextil da bi rasprodao sve nekretnine i zaradio na temelju toga, vec je moje misljenje da je on to preuzeo kako bi povratio kompaniji svoju staru slavu i ocekujem velike pomake u buducnosti. Uzimajuci u obzir da je njemu to cilj, onda je logicno da ce pokusati na obaveznom tenderu prikupiti sto vise akcija od malih akcionara i iz tog razloga ne vjerujem da ce tenderska cijena biti ona minimalno definirana zakonom (odnosno cijena preuzimanja, tj oko 1600 dinara po akciji), vec bi mogla biti visa od te (pogotovo ako cijena na trzistu u meduvremenu poraste).

Ne znam da li grijesim: sta Vi mislite o mojim razmatranjima?
Nazad na vrh Ići dole
jugasajuga1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 0
Datum upisa : 06.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime9/20/2007, 22:59

Ne,negresite.Uvidja se ozbiljnost i namera novih vlasnika da se krene u ofanzivu na domacem trzistu,nasta ukazuje ogromna nabavka nove robe (od cega mnoga iz uvoza) i mogucnost da se bilo kakav problem u poslovanju trenutno resi.Upravo iz razloga sto radim u Centrotextilu u situaciji sam da pratim desavanja u njemu i licno sam zadovoljan novim rukovodstvom(sto nikako nebih mogao reci za one bivse).
Nazad na vrh Ići dole
jugasajuga1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 0
Datum upisa : 06.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime9/21/2007, 22:13

Da,zaboravih:direkcija u Knez Mihailovoj je nadogradjena (upravo su zavrseni radovi na fasadi) a tih 2000 m2 niti je bilo u prospektu niti se negde prikazuje-bar ne za sada.Pomnozite,saberite pa cete videti.
Nazad na vrh Ići dole
blindboy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : -3
Datum upisa : 14.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime11/1/2007, 15:12

Jeste li znali da je novi vlasnik (Filip Zepter) obavezan do aprila 2008. godine (12 mjeseci od prodaje drzavnog kapitala) dati ponudu za preuzimanje ostalih akcija kompanija po cijena koja mora biti barem jednaka cijeni preuzimanja. Buduci je cijena preuzimanja bila oko 20 eura, to znaci da bi ponuda trbala biti na 1550 dinara (ovisno o tecaju) dinara.

Dajem Vam link za tu odluku


[You must be registered and logged in to see this link.]

Meni to izgleda super investicija: trenutna je cijena 1020 dinara sto znaci da je mogucnost zarade 50% u 6 mjeseci. U ovom periodu opce depresije meni ne izgleda uopce lose.

Sta Vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
blindboy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : -3
Datum upisa : 14.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime11/19/2007, 10:09

Ide skupstina Centrotextila 25.11.2007. godine.
Odlucuje se o povecanju kapitala emisijom akcija (to su onih 3 miliona eura obaveznih investicija od privatizacije).
Mozda budu donijeli i odluku o utvrdivanju cijene kod obaveze javne ponude za preuzimanje akcija svih ostalih akcionara (minimalna cijena je 19.36 po kojoj su otkupili 68% drzavnog kapitala). TO BI ZNACILO OTPRILIKE 1550 DINARA A U ODNOSU NA TRENUTNU CIJENU OD 1100 DINARA NE IZGLEDA MI UOPCE LOSE.
Nazad na vrh Ići dole
blindboy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : -3
Datum upisa : 14.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime11/20/2007, 09:30

Pojacalo se pravno lice pod rednim mjestom 4 za otprilike 300 komada u zadnjoj sedmici.
Nazad na vrh Ići dole
jugasajuga1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 0
Datum upisa : 06.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime11/21/2007, 23:47

Jedna ispravka-skupstina je zakazana za 26.11.2007.Nadamse skorasnjoj ponudi od 1600.00 (ako ne i vise). lol!
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime12/27/2007, 14:48

Pozz svima.Nov sam u ovome pa jedno pitanje.Jel jos nije kasno da se ukrca na ovaj voz?Pitam zbog onog dela da se trebaju otkupiti akcije po19eura do aprila 2008.Ja gledao pa nikako da nadjem da li je to vec bilo i dali postoji neki presek tj.datum po kome neki imaju to pravo a neki ne?Jel bilo izjasjavanje akcionara povodom toga.Hvala:P
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime12/27/2007, 17:15

plesac ::
Pozz svima.Nov sam u ovome pa jedno pitanje.Jel jos nije kasno da se ukrca na ovaj voz?Pitam zbog onog dela da se trebaju otkupiti akcije po19eura do aprila 2008.Ja gledao pa nikako da nadjem da li je to vec bilo i dali postoji neki presek tj.datum po kome neki imaju to pravo a neki ne?Jel bilo izjasjavanje akcionara povodom toga.Hvala:P

Nikad nije kasno... alien
I Ozbiljno: nemaš frkr, kupuj.... :flower1:



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
blindboy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : -3
Datum upisa : 14.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime1/4/2008, 14:31

Prije par dana neko pokupio 3000 komada a sada se sve cisti do 1300 dinara, i to svaki dan.
Ja mislim, da ce ovo biti vise nego zanimljivo.
Nazad na vrh Ići dole
blindboy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : -3
Datum upisa : 14.09.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime1/9/2008, 09:16

Usla Vojvodanska banka sa 3300 komada, naravno kastodi racun
Nazad na vrh Ići dole
Stenli
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : -5
Datum upisa : 28.11.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime1/15/2008, 02:28

Ovde izgleda vredi ulaziti sto jace, mala zarada ali zato sigurica.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Empty
PočaljiNaslov: Re: Centrotextil a.d. Beograd - CNTX   Centrotextil a.d. Beograd - CNTX Icon_minitime8/1/2008, 13:53

Ode i CNTX :bball:
Ponuda 1.550 dinara....
Nazad na vrh Ići dole
 
Centrotextil a.d. Beograd - CNTX
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd
» BIP a.d. Beograd - BIPB 2. deo
» BAS a.d. Beograd - BASB

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: