BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Ići dole 
+103
Djekic
Von Misha
mili61
Berza011
Matans
BojanNS
Mistery 011
StariHrast
Zane
Tom80
Zexx
Cope
MHE kila(H)WATacina
Boza Belex
Lolo2
Dejansss
Stane Dolanc
Borodino
piol
C R A Z Y
Cicija
Trade Now
LUMTDZOS
Pajce
hey-ho
Al Kapone
Ilija
Tenerife
Greta
Mikica
Urosk
Cucla
Zile
Bond
Kobe Bryant
Slovenac1
Vladulns
Nikola
Jumbo
Steve McQueen
Zeljko321
Djepeto83
Ivan2211
Dejan1
Ars Vivendi
Dragivoje
Teletrader
Big Mile
Sneki
insajderxxx
Folio
Aca kurbla
boban75
Drasko
Gocili
Racunarko
Dalaj Lama
Matthew Greenburgh
Roman Abramovich
ivan45
mr Bean
Jaca
Popaj
Dragan11
boxxi
Aritmeticar
Jerry Springer
Zmark
Frenky
Sasuolo
Aleks
Friz
kapmark
Taliban
Fast
geogsi
Dragan555
Beli
philips1
Momir
Boki72
Bojjan
Boranija
Fokus
milicam
Zalad
neskroman
Smile
Dkolak
Cermet
MilanR
Limited011
Miros Lav
Sutra
gogloee
Red max
Maca
FatCat
Fmember
Baki. V
Taliano
MORNAR
Dragot
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/18/2014, 18:43

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Tumblr_inline_n7d37kHNYO1qcy77b

Još juče je zatvoren na 939 din, da bi
na otvaranju krenuo na dole...
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/18/2014, 21:36

Folio ::
Beli ::
To je  to  cena  je pala  u  visini   dividende , to se  ocekivalo
 kafa

Ako je vec prvi dan pala za iznos dividende, pitanje je gde ce se zaustaviti ovih dana...

Hajde i ja da podelim svoje razmisljanje dan posle preseka...prodao sam pristojan procenat svojih artija po 943 i danas malo usao po 875...Planirao sam da oslobodim kintu za neke druge hartije,ali ako bude NIIS nastavio da pada dokupljivacu i dalje,a kako bude padao sve nize,ja cu dokupljivati sve vise,sa jednom napomenom-svako sledece dokupljivanje je duplo vece od prethodnog...poenta je jednostavna-uhvatiti dno. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/18/2014, 22:43

@smile
bravo za tvog brokera, tako treba i on da zaradi koji deo procenta. Mislim, ući i izaći nisačim i čekati da u vreme isplate dividende akcija bude na starom? Ne bih više da smetam sa ciframa, jel da sam preterao, ali razmisljajući o tržišnom nalogu u sitnim satima odlučio da pokupim na dnu sa preostalim kešom u vrednosti 30% akcija nisa još neku akciju pa ako ode gore, onda win-win -što reče kolega u postu iznad. Gde drugo ulagati ova dva meseca?

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/18/2014, 22:45

Smile, da ce danas pasti za dividendu to su svi znali i to se podrazumevalo, ali poenta diskusije je bila da nece mnogo ispod 900 i da nece na prošlogodišnji nivo. Ti si eto juce prodao i izgubio dividendu, platio izlaznu proviziju, trebaš platiti i ulaznu proviziju,na koliko treba da padne da bi nešto zaradio? Sem ako 1-2% zarade smatraš vredno truda i nerviranja.Sa velikom pažnjom cu od sada pratiti ovaj tvoj majstorski potez, cisto da i ja naucim kako se trguje špekulativno.  Mile je ovo tovario pre 2 god na 600-620 i u medžuvremenu par puta deo prodavao na pikovima i kupovao na padovima, kao na primer prošlog leta na 800. Ja sam ovde uvek na zaradi kada god da prodam , bilo pre bilo posle dividende. U suštini mi ova hartija sluši kao prirucna banka, kada mi zatreba novca za neku po meni povoljnu kupovinu ja samo prodam NIIS-a koliko mi treba i eto novca. Naravno kada imam nekih slobodnih para a NIIS padne kao sada ili još malo niže ja opet dokupim. To je moja strategija trgovanja i ja sam sasvim zadovoljan procentom rasta svog kapitala na god. nivou. E da, još jedan savet, neslušaj baš previše svog brokera, ja od kada trgujem sam, elektronski,zadnjih  5 godine bez konsultacija sa brokerom mnogo manje grešim i više zaradim, jer da on baš sve zna vec bi do sada dovoljno zaradio da ne mora da radi kao broker.     piju
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/18/2014, 22:51

Lepo je kad drugari jedni druge hrabre, pozdravljam....

Ali ne razumem zavist spram onih koji su lepo prodali, jer mozda su kupovali na 850, a broker ce i od vas jednog dana da zaradi, od tga ne moze da se pobegne. Mnogi od nas imamo vemo povoljnu proviziju bas zbog veceg prometa...

Ja cu malo da scekam, mislim bolju cenu od ove danas. Jasno se vidi na grafu da je cena nervozno branjena pred zatvaranje, ovo je danas islo do 857 din.!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/18/2014, 23:13

Roman, eto i ja pomalo trgujem i garantujem ti da nemaš nižu proviziju od mene, pa sam ipak procenio da je to mlacenje prazne slame. Jesi li ti baš suguran da je cena branjena pred kraj? Možda je neko samo cekao da se na 880 ili još niže nakupi što više nervoznih prodavaca pa da sve pocisti kao što i jeste, a na 857 je neko pustio samo par hartija. Uostalom za 2 dana ce biti jasnije kuda ce cena.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/18/2014, 23:37

Polako sa prognozama i sutra je dan.
Teško da će cena ostati na ovim nivoima, tako da svi vi koji samo čekate da "uletite" ne žurite, dugo je leto...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 01:47

Naftne kompanije postaće energetske

Gost bio i Kiril Kravcenoko

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=06&dd=18&nav_id=863865

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 02:53

To može da se desi sa NIS, ali samo preko mrtve Merkelove....
 heng 
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 08:49

Big Mile ::
Smile, da ce danas pasti za dividendu to su svi znali i to se podrazumevalo, ali poenta diskusije je bila da nece mnogo ispod 900 i da nece na prošlogodišnji nivo. Ti si eto juce prodao i izgubio dividendu, platio izlaznu proviziju, trebaš platiti i ulaznu proviziju,na koliko treba da padne da bi nešto zaradio? Sem ako 1-2% zarade smatraš vredno truda i nerviranja.Sa velikom pažnjom cu od sada pratiti ovaj tvoj majstorski potez, cisto da i ja naucim kako se trguje špekulativno.  Mile je ovo tovario pre 2 god na 600-620 i u medžuvremenu par puta deo prodavao na pikovima i kupovao na padovima, kao na primer prošlog leta na 800. Ja sam ovde uvek na zaradi kada god da prodam , bilo pre bilo posle dividende. U suštini mi ova hartija sluši kao prirucna banka, kada mi zatreba novca za neku po meni povoljnu kupovinu ja samo prodam NIIS-a koliko mi treba i eto novca. Naravno kada imam nekih slobodnih para a NIIS padne kao sada ili još malo niže ja opet dokupim. To je moja strategija trgovanja i ja sam sasvim zadovoljan procentom rasta svog kapitala na god. nivou. E da, još jedan savet, neslušaj baš previše svog brokera, ja od kada trgujem sam, elektronski,zadnjih  5 godine bez konsultacija sa brokerom mnogo manje grešim i više zaradim, jer da on baš sve zna vec bi do sada dovoljno zaradio da ne mora da radi kao broker.     piju
 aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 10:03

854 gde ce se ovo zaustviti pocinje panika koja ubrzava pad
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 10:28

Ne volim prognozirati ali evo:to je to što se tiče pada,posvuda vlada veliki bull evo i Gazprom je trenutno 2.5% u plusu,tako da sumnjam da će NIS niže,posebno zato jer je poslovanje u zadnjem kvartalu bilo bolje od očekivanja.
Do kraja mjeseca na 900.
IMHO

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 11:01

Izgleda da neki brkaju želje i predvidjanja....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 11:04

Stvarno, koji spaktakularan pad!!!!! Otrgovano na NIIS-u do 11h celih 495 hartija a u ponudi do 900 stoji ogromna cifra od citavih 1495 hartija. Cini mi se da ce špekulanti koji su juce prodali preko 12000 hartija ostati kratkih rukava, a neki ce se možda provuci uz gubitak provizije. Ali to je vec njihov problem, da sacekamo mi rezultate za q2 pa da vidimo šta nam je ciniti sa ovom hartijom, nešto mi se javlja da ce biti opet bolji nego q2 iz prošle godine ali kao što rekoh da sacekamo.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 11:35

Vajzli spoking Big Mile, he he, alo moraćete da platite cenu na table ako hoćete ponovo akcije, ko je prodao prodao je.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 11:41

BM samo nemoj da se jediš, nema potrebe evo cena će da ide UP i svi koji su prodali ujedaće se za du....

Jel sad OK!?
 sesir 

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 11:51

Momir, sve ok, meni sve varijante gode, cak bi i želeo da padne, našlo mi se nešto viška para pa da ih se odma rešim. Moj komentar je bio namenjen Bakiju.V koji ocigledno vidi ono što bi želeo da vidi,  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 12:06

Nemojte tako, Baki se promenio iz fundamenta, a svi znamo da je to pozitivno :)

Baki V. sad ::
854 gde ce se ovo zaustviti pocinje panika koja ubrzava pad

Baki V. pre 6 meseci ::
Sad kad sam cuo ove crne prognoze sve akcije NISA cu da prodam ali za jedno 5 godina Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 270317

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 12:12

Sacekajmo  malo rezultate q2  i videcemo  sta  dalje

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 12:17

Big Mile ::
Momir, sve ok, meni sve varijante gode, cak bi i želeo da padne, našlo mi se nešto viška para pa da ih se odma rešim.   kafa
 od 

Pa onda svima nam odgovara da padne!
Zar nismo onda svi zadovoljni?
Nema problema, si smo složni...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 12:36

Od silne panike ode cena na 870...:)
Tj..875


Poslednji izmenio Aca kurbla dana 6/19/2014, 12:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 12:38

Jeste da, svima nam odgovara, ali jedno su necije želje a drugo realnost i situacija na tabli, a  ja pokušavam samo biti realan. Prošao je Mile davno te škole pa kada se par puta opekao sada duva i na ladno. Ponešto sam vec dosada naucio o berzi, a pogotovo o belex-u, a jedna od tih stvari da na berzi nema šablona i konstantnog ponavljanja. Cene hartija i njihovo kretanje se moraju posmatrati u širem kontekstu tako da je svaka godina drugacija jer su i sve prilike okolo drugacije svake godine. Ali to je opet samo moje licno mišljenje i shvatanje berze i trgovanja na njoj.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 17:47

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Tumblr_inline_n7eyc5agbC1qcy77b

zatvoreno (VWAP) na 862 niže od juče kada je bilo 879 din ....

Akcije Naftne Industrije Srbije (NIIS) nastavile su silazni trend tako što je se cena spustila na nivo od 862 dinara pa je dnevni pad iste iznosio 1,93 odsto. Ukupan promet na kraju dana iznosio je 2,7 miliona dinara.


Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 19:26

@Smile
da, tako kaže grafikon, a broj akcija po tim tačkama izleda ovako:

220 (prve 4 tačke), 343 (sledeće 4 tačke) + sića sve ukupno nekih 6xx komada, onda u 11:05 1865 akcija .... u 13:00 90+410 akcija,
između što sam preskočio su po 5,10,15,20... akcija - znači obični građani koji bi da zakrpe kućni budžet sa 5 akcija koje su prodali. Koliko je to sitno oduzmite od današnjeg obima 3235, znači 4xx akcija građana.

Ako nekoga interesuju detalji neka prošeta mouse pointer po grafikonu:

http://www.teletrader.com/nis-a-d-novi-sad-obicne-akcije-sa-pravom-glasa/traders/screen/tts-24714388

A ispod grafikona neka pogleda tabelu sa Time & Sales.

Gde je tu trend? Šta je trend?

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk


Poslednji izmenio Tenerife dana 6/19/2014, 19:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 19:30

Da li stvarno neki od vas misle da su ovi koji su na vreme prodali (945) budale?
Dajte, momci, uozbiljite se....


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 19:43

@Maca

isto pitanje važi I za nas koji nismo prodali. Upravu si da treba da se uozbiljimo. Hvala.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 21:08

Akcija je u slobodnom padu....

Čuvajte se!!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 21:37

E
Boranija ::
Akcija je u slobodnom padu....

Čuvajte se!!
Ako si nam rek`o... od  od
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 22:14

Uopšte ne razumem cimanje i nervozu forumaša koji nisu prodali (na vreme) pre dividende?
Čemu ta nervoza i pumpa? Pa vratiće se cena na tih 950 ili 1050, pa čak i na 1200 din, ako ne pre a ono pred dividend day sledeče godine!

Nerazumno je da pljujete i gadite kolege koje su sad prodale i koje će verovatno da zarade više puta dok vi dočekate tu (zamišljenu i ostvarivu) cenu! Što bi rekli hrvati: ko umje njemu dvije!  love3 

šta vam je?
Ljubomora, nervoza, šta li?

Čekajte svoju zacrtanu cenu i dozvolite drugima da zarade (ili izgube) na špekulaciji.

Ne shvatam otkuda toliki izlivi otrova i pumpe?

P.S. Jumbo i Red, dajte miškeci malo izreklamirajte ovaj forum po vašoj dragoj našoj, to bi nam bilo od koristi, od pumpe se na ovom forumu nećete najesti...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 22:22

I da dodam: i da q2 bude perfektan, a q3 još bolji, a q4 nevidjen, ili q48,  love3 koliko shvatam, vi koji sada niste prodali nećete prodati ni posle toga....

Pa, šta vas oda brige šta drugi rade, i da li će da zarade (ili izgube) više od vas?

Mislim, stvarno, ne razumem....
 ajkula

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 22:47

Mislim,NIS je ok dionica zbilja....

EDIT: 1000 x ponovljeno jedno te isto ničemu ne vodi!
Opomena za spamovanje teme, pred samim si banovanjem!
Mod D
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 22:49

Ko o čemu baba o oštipcima...  od 

Pa ko je osporio ili osporava da je NIS dobra firma? Spamuješ ali samo tako!

Ovde se diskutuje (ako nisi primetio) o nečem drugom...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/19/2014, 23:12

Red max ::
Mislim,NIS je ok dionica zbilja....

EDIT: 1000 x ponovljeno jedno te isto ničemu ne vodi!
Opomena za spamovanje teme, pred samim si banovanjem!
Mod D

Zbilja nisam primjetio da je netko napisao ....

EDIT: moram da se umešam - ban na 7 dana do tada razmisli da li je pametno to što radiš.
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/20/2014, 00:51

Ja ne mogu da verujem na šta rasipate energiju. Manje više su se svi slagali oko toga da će nakon preseka cena pasti za iznos dividende i to se i desilo. Neki su izašli pre dividende, neki su izašli dan nakon dividende dok ostali nisu uopšte izašli.

Kako sada stvari stoje, još uvek nema ni dinara zarade za one koji su izašli pre dividende i žele da ponovo udju natrag. To ne znači da narednih dana neće još padati i da će se tu moći zaraditi neka sića, ali za sada samo retki mogu da budu samo na nuli, i to pod uslovom da imaju najnižu proviziju u zemlji i da su izašli na maksimalnoj ceni od 948-950 din. Svi ostali da bi zaradili  mogu samo da čekaju da još padne.

Ko ne veruje neka uzme digitron i izračuna. Ako pretpostavimo da će cena narednih dana još pasti, zarada će biti upravo ona cifra za koliko će akcija kalirati pa pomnoženo sa brojem akcija koje su prodate/kupljene. S obzirom na to da taj pad sigurno neće biti ne znam koliko značajan, a uzimajući u obzir znatan pad prometa na ovim cenama, jasno je da se na svemu ovome niko neće nešto preterano omastiti. Sve ostalo spada u domen rizika koji se jeste ili nije isplatio ali i u jednom i u drugom slučaju zarada/gubitak će se kretati u okviru od maksimalno nekoliko procenata.

Po mojoj proceni, oni koji su izašli po 950 din mogu se nakon odbitka provizija nadati zaradi od maksimalno 3-4% tj maksimalno dvadesetak ili tridesetak dinara po akciji, i to ako se sve bude razvijalo prema očekivanjima. U suprotnom ni toliko. Za sada, najbolje su prošli oni koji su ušli u presek i prodali juče po 890 dinara. Ostali koji su izašli pred presek su i dalje, u najboljem slučaju na nuli, ili su dobri tek po koji dinar i ništa više od toga. Dali će tu biti nekih bitnih promena, znaćemo koliko već sutra ili prekosutra a dotle su sve oov samo lična, nikakvim konkretnim ciframa potkrepljena razmišljanja i navijanja.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 24 Icon_minitime6/20/2014, 01:04

Da nema zarade?
Prodaš po 940 i kupiš, na pr. danas po 862, pa ima neke zarade i ako oduzmeš (ukupno) 1% za ulaz/izlaz...
A ko ima nerava ulazi i po 850 ili sutra i po 843 ili manje!

Nemoj da se nagornjavamo, to smo valjda prošli.

Ko nije prodao raduje se, ko je prodao (možda) se raduje i više!!!!!

Glupo je o ovome diskutovati, vidimo se sredinom avgusta....

Glup ti je primer, jer je ne važno po koliko je neko ušao, ako proda na 940 i danas kupi po 862, sam računaj koliko je dobar, a NIIS je i dalje u padu ja ga čekam na 835 din! a prodao sam na 940 din!

 sesir

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
Nazad na vrh 
Strana 24 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: