BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 ECKA - Ečka a.d.

Ići dole 
+2
Ivan2211
Friz
6 posters
AutorPoruka
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

ECKA - Ečka a.d. Empty
PočaljiNaslov: RIBARRSKO GAZDINSTVO EČKA - ECKA   ECKA - Ečka a.d. Icon_minitime8/6/2010, 20:11

Jel ova firma nije na Belexu??

Ne mogu da je nadjem!!

Jel zna neko?

ECKA - Ečka a.d. Fishol


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

ECKA - Ečka a.d. Empty
PočaljiNaslov: Re: ECKA - Ečka a.d.   ECKA - Ečka a.d. Icon_minitime8/7/2010, 00:52

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

ECKA - Ečka a.d. Empty
PočaljiNaslov: ECKA - Ečka a.d.   ECKA - Ečka a.d. Icon_minitime7/10/2013, 14:57

RIBARSKO GAZDINSTVO "EČKA" A.D.

Tržišna kapitalizacija 243.625.600
EPS 22,98
P/E 82,70
P/B 0,87
ROE 1,04

Broj hartija 128.224

Akcionari:

MIROTIN doo 37,5%
SANJA TRANSPORT 24,3%
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

ECKA - Ečka a.d. Empty
PočaljiNaslov: Re: ECKA - Ečka a.d.   ECKA - Ečka a.d. Icon_minitime3/4/2014, 17:56

Da nije sve lako i jednostavno kada ste nesaglasan akcionar može potvrditi moje iskustvo na ovoj akciji. U julu prošle godine održana je sednica skupštine akcionara na kojoj je odlučivano o raspolaganju imovinom velike vrednosti. Izrazio sam nesaglasnost u zakonom predviđenom roku, ali nisam isplaćen kako to zakon nalaže. Ubrzo, u oktobru je najavljena, a u novembru održana sednica skupštine na kojoj je usvojena odluka o povlačenju akcija sa MTP. Opet sam izrazio nesaglasnost, a moj zahtev je ostao neisplaćen. Kontaktirao sam nadležno lice u društvu. Kako je navedeno imali su nekih problema, pa će se pitanje povlačenja akcija sa MTP rešavati na sledećoj skupštini, koja je zakazana za decembar 2013. Nisam ni mislio više se blamirati sa slanjem zahteva za otkup akcija, ali me u tome pokoleba sama pravnica ECKA, koja me pozvala 26.12.2013. i predložila da ponovo dostavim zahtev kao nesaglasan akcionar, jer je sutra 27.12.2013. poslednji dan za dostavu. Uradih i to. Dana 27.februara 2014. je bio zadnji dan za isplatu nesaglasnih akcionara, kako je inače predviđeno Zakonom o PD. U međuvremenu sam više puta pozivao pomenutu pravnicu, a ona mi je svaki put odcvrkutala kako se isplata vrši sukcesivno, po meri obezbeđenja novca, ali ćemo u svakom slučaju svi biti isplaćeni u zakonom predviđenom roku. Stvarno, prateći obaveštenja o promeni učešća na berzi zapazio sam da se nesaglasni akcionari na ovoj akciji isplaćuju. No međutim, mene nema. Pošaljem pre dva dana "emajl" na KzHoV i koliko danas dobijem odgovor da su isti bili dužni da me isplate po osnovu nesaglasnosti. Evo ga u prilogu:
"    Poštovani,

 U vezi sa vašim upitom o pravima nesaglasnog akcionara obaveštavamo Vas u skladu sa odredbama člana 476. Zakona o privrednim društvima vaša prava možete ostvariti u redovnom sudskom postupku.

 Ukazujemo Vam da se shodno odredbi člana 475. stav 3. Zakona o privrednim društvima, a prema činjeničnom stanju koje je navedeno u vašem email-u vaše potraživanje smatra dospelim u smislu navedene odredbe.

 S poštovanjem,"



Pozovem opet pravnicu u Lukinu Selu, a ona mi citira pismo, koje je upravo dobila od njihovog brokera, u kome sa navodi da im krajnji rok za isplatu nesaglasnih akcionara ističe 30.juna 2014. godine. Ne znam po kome je to zakonu broker sročio obaveštenje, ali kako stvari stoje, ja na novac mogu računati u julu ili možda....  Rad bih bio saznati da li neko na forumu ima sličnih iskustava i ako ima, šta mu je bilo činit`.  
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

ECKA - Ečka a.d. Empty
PočaljiNaslov: Re: ECKA - Ečka a.d.   ECKA - Ečka a.d. Icon_minitime3/5/2014, 21:27

Odmah zvati advokata, reci mu o cemu se radi i tuziti ih prvog dana po isteku njihovog roka za isplatu.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

ECKA - Ečka a.d. Empty
PočaljiNaslov: Re: ECKA - Ečka a.d.   ECKA - Ečka a.d. Icon_minitime3/5/2014, 21:55

Ovog advokata sam preko foruma dobio i odrdio je posao
Nenad Vukovic

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

ECKA - Ečka a.d. Empty
PočaljiNaslov: Re: ECKA - Ečka a.d.   ECKA - Ečka a.d. Icon_minitime3/6/2014, 17:02

Marko JTD, Limited011, hvala za savet!
Nazad na vrh Ići dole
 
ECKA - Ečka a.d.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: