BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Goša montaža - GMON 2. deo

Ići dole 
+94
petronije
Gocili
Big Brle
boban75
rovver
Alexxa
Alonisos
belexovac
Popaj
BBrroo
MightyZ
ima nade
Orient
goxi
pepermint
rile68
zekapeka
Stratovarius
Beko
Toplica
Taliban
ivvan
StefanoProdi
MarkoJTD
Nikollla
Pedja0r
Pera Božić
Bond
Roman Abramovich
ivan45
majka
Zexx
bonum.mm
Non-ProfitOrganization
Nebosky
Ultrex
geogsi
Big Mile
BuffetSon
Zeljko
sexy jea
Crazy_Joe
Dalaj Lama
Lilibet
Mikileaks
Lolita
Zile
Skorpion
Sutra
Djepeto83
Stifler
Folio
Limited011
mili61
Friz
MORNAR
Mitar
C R A Z Y
philips1
Nestrpljivi
Ars Vivendi
Nenadnenad67
Pametni
Boby
Frenky
Zeljko321
Boranija
Momir
Boki72
Kobe Bryant
Smile
Mistery 011
Beli
Dragot
marko.uros.9
Maca
Bidza
LJUBICHITZA
Teletrader
Red max
Sneki
Nikola
Matans
Vladulns
Taliano
Infinity
Al Kapone
Djavo
Fast
Fmember
Peka
Mendo
Jumbo
Nemesis
98 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 994
Points : 2799
Datum upisa : 05.09.2008

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime4/29/2013, 18:01

Teletrader ::


Logičnije je da prvo akcije ponude na prodaju, može i sadašnjim akcionarima proporcionalno učešću u firmi, pa posle toga opet imaju opciju da ponište ili čak da ih stave na prodaju posredstvom berze....

Boby ::

Inace ponistenje ce se desiti,a ako se ne desi,ja cu napustiti forum,zauvek,na tvoje veliko zadovoljstvo,pa ces videti da niko nista ne licitira.

Pera Božić ::

[You must be registered and logged in to see this link.]
Члан 4.
Стеченим сопственим акцијама располагаће се у роковима и под условима
који су одређени законом, с тим што ће се обавезно покушати њихова продаја
акционарима Друштва, а ако се тако не отуђе, могу се продавати на организованом
тржишту.2
Сопствене акције могу се употребити и за награду члановима управе
односно запосленима без накнаде, уз ангажовање резерви, у складу са одлуком
скупштине о политици накнадa члановима управе и законом.
Цену по којој се сопствене акције отуђују утврђује Надзорни одбор Друштва,
полазећи од кретања цена по којој се акције продају на берзи у време отуђења сопствених
акција

Al Kapone@
Jel ti uopšte čitaš šta se piše na ovoj temi ili si pao s Marsa?
Neverovatno pratiš akciju a nista ne čitaš i ništa ne znaš?
Toliki silni postovi a sadržine nigde.

Pretpostavka - ako člaanovi menadžmenta prodaju, možda će akcije dobiti na poklon, što je predvidjeno statutom?
Nije nemoguće.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime4/29/2013, 18:38

Teletrader ::

Al Kapone@
Jel ti uopšte čitaš šta se piše na ovoj temi ili si pao s Marsa?

Nisam citao celu temu. Izvinjavam se.
Hvala na odgovoru.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime4/30/2013, 18:39

Promene: 29.04. - 30.04.2013. (T-3) ili 24.04. - 25.04.2013.

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 4i20eh
Nazad na vrh Ići dole
LJUBICHITZA
Just looking
Just looking
LJUBICHITZA


Broj poruka : 20
Godina : 33
Points : 62
Datum upisa : 08.04.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/7/2013, 23:33

Po Plani se priča kako će veliki broj radnika dobiti otkaz i da će ih kasnije zapošljavati kao sezonce na po 6 meseci. Plate su male, radnici se žale na menadžment, skoro je počela da radi železara a oni nisu bili ni jedan šraf da zaviju iako su unazad godinama tamo bili jedni od glavnih izvođaća radova.
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/8/2013, 11:27

@ljubichitza kao što sam i ranije pisao po meni je za sve kriv Šljivar i njegov bahat odnos prema svemu..
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/8/2013, 18:25

Ovo je pocetak kraja , daj boze ako dividenda bude bila na nivou prosle.


Ovo mi smrdi da bi ti da dokupis,pazi da se ne zaneses i ne pocnes da spamujes ali u kontra smeru...

mod Boby
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/8/2013, 20:15

Sada kao ucesnik foruma,ako gmon,zeli da sacuva kontrolu nad firmom,a artije ne prelaze iz ruku radnika u ruke,nas...iskusnijih u ovom poslu,morace da oteraju oblake dobrom dividendom...tako bih ja uradio...

Za dan -dva cemo ,kada bude upucen poziv,znati vise.
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Still learning
Still learning
Peka


Broj poruka : 104
Points : 516
Datum upisa : 07.12.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/8/2013, 20:40

Tačno tako Boby. Nadam se da Stepop i dalje čita o Goši na forumu pa da posavetuje upravu u tom smeru. Već su se izglupirali što nisu prošle godine otkupili sve akcije koje su im nudili nesaglasni akcionari.
A ako misle da če neko da ih preuzme pa da će da ostanu direktori, neka samo vide šta je bilo sa direktorima Alfaplama. Kada je ALFA preuzet, verovatno uz pritisak direktora na radnike da prodaju svoje akcije, onda su i direktori dobili nogu i na kraju su rezignirani prodali i svoje akcije i to po najbednijoj ceni, pa sad verovatno igraju šah i hrane golubove po Vranju.
Zato Gošo, pamet u glavu. Ne dajte da to neko preuzme, a od toga se najbolje brani korektnim odnosom prema akcionarima koji će se onda teško odlučivati na prodaju po malim cenama
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/8/2013, 21:11

Promene: 30.04. - 08.05.2013. (T-3) ili 25.04. - 29.04.2013.

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 9gjakk
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/8/2013, 23:48

Boby ::
Sada kao ucesnik foruma,ako gmon,zeli da sacuva kontrolu nad firmom,a artije ne prelaze iz ruku radnika u ruke,nas...iskusnijih u ovom poslu,morace da oteraju oblake dobrom dividendom...tako bih ja uradio...

Za dan -dva cemo ,kada bude upucen poziv,znati vise.
Ja da hoću da oteram investitore ne bih isplatio dinara dividende ili bi je raspodelio tako da menadžment dobije najveći deo, a akcionari neku bedu. Visoke dividende su mamac za investitore, ne znam iz kog razloga bi ih oterale.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/9/2013, 01:54

Khmmm...
Ja sam na [You must be registered and logged in to see this link.] skrenula pažnju. Možda sam i pogrešila?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/9/2013, 09:35

Fast ::
Boby ::
Sada kao ucesnik foruma,ako gmon,zeli da sacuva kontrolu nad firmom,a artije ne prelaze iz ruku radnika u ruke,nas...iskusnijih u ovom poslu,morace da oteraju oblake dobrom dividendom...tako bih ja uradio...

Za dan -dva cemo ,kada bude upucen poziv,znati vise.
Ja da hoću da oteram investitore ne bih isplatio dinara dividende ili bi je raspodelio tako da menadžment dobije najveći deo, a akcionari neku bedu. Visoke dividende su mamac za investitore, ne znam iz kog razloga bi ih oterale.

Meni izgleda ,da bas i nisi razumeo sta sam hteo da kazem.

Ako bi to radili sto ti kazes imali bi scenario da bi radnici prodavali po 2000,neko bi to ocistio...pozicija menadzmenta nije tako svetla,vrlo brzo bi se moglo desiti nesto lose po njih,zbog velike kolicine hartija u rukama neodlucnih i neobavestenih,citaj ,radnika.

Kompanija ciji je profit ove godine,na nivou 70 posto celokupne vrednosti firme ,ogromna nerasporedjena dobit,IAKO TIH PARA IMA SAMO NA PAPIRU,svrstavaju ovu firmu u ,siguran sam,top interesovanja invrsticione javnosti.
Dugorocni igraci,nece plakati zato sto ima manje posla ove godine,iskoristice to da se bolje pozicioniraju,znaju oni prednosti i mane i znaju da se blizi JUZNI TOK,gde ce biti posla za gmon,veci broj tekucih odrzavanja,dezurstva,a ako hocete i RACIONALIZACIJA,ciscenje radne snage...koja nama odgovara,sve to ,PO MOM MISLJENJU ,svrstava firmu na mesto da bi je trebalo imati u portfoliju.

Drugo je pitanje ,treba li cekati presek,ili istrcati pre.A kasnije kada se bura smiri uci ponovo.To je do svakog od nas.


FAST, scenario koji si ti naveo,stoji ali u kompanijama koje hoce da zatvore vlasnistvo,ovde ,bojim se, to nece ici.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/9/2013, 09:36

Fast debelo grešiš, ovde rukovodstvo nema cvrstu vecinu, cak mislim da investitori drže veci broj hartija od njih, oni su trenutno na tim pozicijama samo zahvaljujuci podršci radnika kiji polako ali nepovratno prodaju svoje hartije i ta podrška je sve tanja, a preostale radnike mogu pridobiti samo lepom dividendom, pošto verovatno nemaju dovoljno sredstava da se i sami ukljuce u kupovinu hartija. Ako nedaju dobru dividendu cena ce pasti radnici ce navaliti sa prodajom pa bi u tom slucaju preuzimanje bilo još lakše. Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 589925
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/9/2013, 09:58

Big Mile ::
Fast debelo grešiš, ovde rukovodstvo nema cvrstu vecinu, cak mislim da investitori drže veci broj hartija od njih, oni su trenutno na tim pozicijama samo zahvaljujuci podršci radnika kiji polako ali nepovratno prodaju svoje hartije i ta podrška je sve tanja, a preostale radnike mogu pridobiti samo lepom dividendom, pošto verovatno nemaju dovoljno sredstava da se i sami ukljuce u kupovinu hartija. Ako nedaju dobru dividendu cena ce pasti radnici ce navaliti sa prodajom pa bi u tom slucaju preuzimanje bilo još lakše. Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 589925

Po mom računu investitori drže oko 40%.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/9/2013, 16:33

Promene: 08.05. - 09.05.2013. (T-3) ili 29.04. - 30.04.2013.

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Jt13q9
Nazad na vrh Ići dole
Infinity
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 171
Datum upisa : 29.07.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 14:34

Vidi vidi, pa ovo deo srednjeg menadžmenta polako prodaje!?!
Nazad na vrh Ići dole
marko.uros.9
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 21.03.2013

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 20:27

gospodo dividenda je 200 dinara
Nazad na vrh Ići dole
marko.uros.9
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 21.03.2013

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 21:05

svako ima svoj izvor danas imali nadzorni odbor u gm i tako odlucili
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Still learning
Still learning
Peka


Broj poruka : 104
Points : 516
Datum upisa : 07.12.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 21:35

Tačno je da je nadzorni odbor danas odlučio da sazove skupštinu za 15. jun, piše na sajtu Goše. Ali samo to. Piše i da su materijali za skupštinu na sajtu, ali ja ih ne vidim, možda će biti ovih dana. Da li si ti Marko neki insajder kao Pekar koji se javio na forum da unapred saopšti koliki je profit, ali pošto nije naveo izvor informacija, niko mu nije verovao
Nazad na vrh Ići dole
Peka
Still learning
Still learning
Peka


Broj poruka : 104
Points : 516
Datum upisa : 07.12.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 21:39

Dodatak, sad sam pažljivije pogledao, stvarno predlog dividende 240 din bruto i to u dve rate.Žalosno, šta li će sa onolikim ostatkom profita
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 21:47

Pa što sam ja rekla da je ovo za prodaju?
Gledala sam kao u kristalnu kuglu, šta li?
Zavališ napaljencima skupo akcije, a onda - zna se!
Talijano se sad ne javlja iako je "uvek" bio pametan ko dijamant margarin, a bilo je nekih koji su tvrdili da će 100% da se ponište akcije love3
Možda... ne kažem da neće, jer ne bih da nerviram ekipu.

Šta sa ostatkom dobiti?
Zar to nisu kolege Teletrader i Fast nacrtali umesto mene?

Evo šta:

Fast ::

Ja .... ne bih isplatio dinara dividende ili bi je raspodelio tako da menadžment dobije najveći deo, a akcionari neku bedu. Visoke dividende su mamac .....


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 21:58

1. za isplatu dividende izdvaja se deo u visini od 56.120.400 din, što predstavlja bruto iznos od 240 dinara po akciji.
2. preostali deo dobiti u iznosu od 314.667.600 dinara zadržava se kao neraspoređena dobit u cilju nesmetanog obavljanja poslovnih aktivnosti i očuvanja finansijske stabilnosti Društva.

Dakle,ne dobiva menadžment ništa ekstra.
Novac ostaje u kompaniji,neće nestati,tako da mogu prebroditi ovu slabiju godinu,opravdana odluka.Za mene sasvim ok,ovo je solidna dividenda i stabilna dionica,fundamentalno barem.Iako su vas razmazili prethodnih godina pa ste očekivali više... kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 22:45

Predložena dividenda je na nivou prosečne i malo jače na Belexu-naravno,posmatramo samo retke firme koje uopšte daju dividendu.

Ne razumem samo kako neko može da kaže da je ovo skupo...prema kojim parametrima?!

Na kraju dobit ostaje u firmi.

I još jedan mali osvrt:

1)Ovo se mora na skupštini i usvojiti....netreba zaboraviti da se vlasnička struktura dobrano izmenila!

2)Ključne reči na ovoj akciji:"preuzimanje" "južni tok"....živi bili pa videli

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 22:58

Pa gde si legendo?
Znala sam da ćeš se javiti, a o tome da ćeš da "iznadješ" nešto (Južni tok ? udrimile ) u to nisam ni sumnjala...

Nadam se da si dokupljivao ovih dana...

Ljubim te... ljubav

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/10/2013, 23:36

Berza je ovo,nije tragedija,izgleda da je dobro sto sam smanjio poziciju i sto kaze B.M., ako si imao dobar ulaz,nista nije problem. Mi smo kupovali kada je dodirivalo 2000,tako da nije tragedija... drugo je pitanje sto se moglo prodati gro artija na 3300,ali ako bismo znali gde cemo pasti, seli bismo. Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 145841
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 06:36

Nevidim razlig za uzbunu, treba otici na skupštinu ili dati punomoc i glasati protiv te odluke, postoje velike šanse da to tada neprodje pa ce predlagac morati da poboljša ponudu. Uostalom bilo je vec primera na drugim hartijama da se na samoj skupštini koriguje i poveca iznos dividende. Razmišljajte u tom pravcu!!! Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 589925
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 10:13

Premda se uglavnom držim one narodne: "Sam pao, sam se ubio!" smatram da je predlog Big Mila vrlodobar i vredan pažnje. Koplja se na kraju boja u trnje bacaju, te dajem glas podrške predlogu.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 11:32

Mislim da tih 11700 imamo to cemo namaknuti,ja sigurno idem,pa samo ti imas pola boga ti...LJUDI KOJE ZNAM OSIM TEBE IMAJU OKO 4000,TAKO DA KO HOCE DA UCESTVUJE...PRIVATNE PORUKE...tu sam
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 12:09

Ne vidim na sajtu gde je predlog za dividendu??

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 12:44

Taliano ::
Ne vidim na sajtu gde je predlog za dividendu??


Pored toga sto ni ja nisam nasao predlog za dividendu, iznteresuje me da li ima negde objavljeno kada je ex-dividend datum, jer to je kod njih promenljiva kategorija svake godine...Ja taj datum ne videh u ovom saopstenju na sajtu...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 13:03

Ima datum akcionara 05.jun....a dan.d. nema!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 13:54

Da se ne bi mnogocimalo, evo predloga odluke o raspodeli dobiti za 2012. god:
predlog odluke
’’GOŠA MONTAŽA’’ ad, VELIKA PLANA
SKUPŠTINA AKCIONARA
Broj As ______________
15. jun 2013.godine

Na osnovu čl. 329 Zakona o privednim društvima, Redovna Skupština sa ________ glasova ''ZA'', ___________ glasova ''PROTIV'' i ___________ glasova ''UZDRŽAN'', donela je većinom glasova iz člana 358 Zakona o privrednim društvima sledeću

O D L U K A
O RASPODELI DOBITI I ISPLATI DIVIDENDE ZA 2012. GODINU

Ostvarena dobit Društva za 2012. godinu u ukupnom neto iznosu od 370.788.000 dinara raspodeljuje se na sledeći način:
1. za isplatu dividende izdvaja se deo u visini od 56.120.400 din, što predstavlja bruto iznos od 240 dinara po akciji.
2. preostali deo dobiti u iznosu od 314.667.600 dinara zadržava se kao neraspoređena dobit u cilju nesmetanog obavljanja poslovnih aktivnosti i očuvanja finansijske stabilnosti Društva.
Pravo na dividendu imaju akcionari - vlasnici akcija na dan 05.6.2013. godine.
Isplata dividende izvršiće se u dve jednake rate, najdalje do 31.12.2013.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 15:04

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 15:06

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na osnovu člana 65. Zakona o tržištu kapitala ("Sl. glasnik RS" br. 31/2011) i člana 365.Zakona o privrednim društvima ("Sl. glasnik RS" br. 36/20''Goša Montaža''ad Velika Plana
11 i 99/2011), "Goša Montaža" ad Velika Plana, MB 07264399, objavljuje sledeće

O B A V E Š T E NJ E

Nadzorni odbor "Goša Montaža" ad, svojom odlukom NO broj 6/13-2 od 10.5.2013. godine, doneo je

O D L U K U
o sazivanju redovne skupštine

Saziva se redovna sednica skupštine za 15. juni 2013.godina, sa početkom u 10,00 časova. Redovna skupština Društva održaće se u Smederevskoj Palanci, u Velikoj sali Muzeja "Goša", Industrijska 70.
Javni poziv akcionarima za učešće na sednici skupštine upućuje se dana 10.5.2013. godine. Javni poziv objavljuje se na internet stranici Društva ([You must be registered and logged in to see this link.] na internet stranici registra privrednih subjekata Agencije za privredne registre i na internet stranici Beogradske berze ad Beograd.

DNEVNI RED:
1. Izbor predsednika skupštine;
2. Imenovanje komisije za glasanje;
3. Imenovanje zapisničara i određivanje lica koja potpisuju zapisnik;
4. Usvajanje izveštaja komisije za glasanje o broju glasova i utvrđivanje kvoruma;
5. Razmatranje i usvajanje zapisnika sa sednice Skupštine održane 09.6.2012. godine;
6. Razmatranje i usvajanje finansijskih izveštaja Društva za 2012. godinu;
7. Razmatranje i usvajanje nalaza i mišljenja revizora
8. Donošenje odluke o izboru preduzeća za reviziju za 2013. godinu;
9. Razmatranje i usvajanje izveštaja nadzornog odbora;
10. Razmatranje i usvajanje Godišnjih izveštaja Izvršnog odbora o stanju i poslovanju Društva sačinjeni u skladu sa Zakonom o tržištu kapitala;
11. Donošenje odluke o raspodeli dobiti za 2012. godinu;

PREUZIMANJE MATERIJALA ZA SEDNICU SKUPŠTINE

Kompletan materijal za sednicu skupštine dostupan je akcionarima na internet stranici Društva.
DAN AKCIONARA
Dan na koji se utvrđuje spisak akcionara za učešće na sednici skupštine je 05.6.2013. godine.Uvid u spisak akcionara koji imaju pravo učešća u radu sednice Skupštine je omogućen u sedištu Društva i na internet stranici Društva počev od 05.6.2013.godine. Samo akcionari koji su bili akcionari Društva na taj dan imaju pravo učešća u radu skupštine.
"Goša Montaža" ad, na dan upućivanja ovog poziva ima ukupno emitovano 257174 običnih akcija. Sve odluke predložene u dnevnom redu donose se običnom većinom glasova u skladu sa Zakonom i Statutom Društva. Ukupan broj glasova kojima raspolažu akcionari Društva iznosi 233835.

PRAVA AKCIONARA U VEZI SA UČEŠĆEM NA SEDNICI SKUPŠTINE

Akcionar koji poseduje najmanje 257 akcija ima pravo da učestvuje u radu skupštine lično, što podrazumeva pravo glasa o pitanjima o kojima se glasa i pravo na učešće u raspravi o pitanjima koja su na dnevnom redu skupštine. Akcionar koji poseduje manje od 257 akcija može se udružiti radi ostvarivanja prava učešća u radu skupštine i prava glasa u skupštini preko zajedničkog punomoćnika ili može glasati u odsustvu pisanim putem. Akcionari koji po broju akcija mogu da učestvuju u radu skupštine lično, mogu da glasaju u odsustvu ili davanjem punomoćja za glasanje.
Glasanje u odsustvu
Akcionari mogu da glasaju pisanim putem bez prisustva na sednici skupštine, uz overu potpisa na formularu za glasanje, koji se može preuzeti na internet stranici Društva. Overa potpisa na formularu za glasanje u odsustvu vrši se u skladu sa zakonom kojim se uređuje overa potpisa.
Punomoćje za glasanje
Akcionar ima pravo da putem punomoćja ovlasti određeno lice da u njegovo ime učestvuje u radu skupštine, uključujući i pravo da u njegovo ime glasa.Punomoćnik može biti lice koje ispunjava uslove iz člana 345 Zakona o privrednim društvima. Punomoćnik ima ista prava u pogledu učešća u radu skupštine, kao i akcionar koji ga je ovlastio. Ako punomoćje za glasanje daje fizičko lice ono mora biti overeno, u skladu sa zakonom kojim se uređuje overa potpisa. Formular punomoćja može se preuzeti na internet stranici društva. Punomoćje za glasanje daje se u pisanoj formi i sadrži naročito:
1. Ime i prezime, jedinstveni matični broj i prebivalište akcionara koji je domaće fizičko lice, odnosno ime i prezime, broj pasoša ili drugi identifikacioni broj i prebivalište akcionara koji je strano fizičko lice, odnosno poslovno ime, matični broj i sedište akcionara koji je domaće pravno lice, odnosno poslovno ime, broj registracije ili drugi identifikacioni broj i sedište akcionara koji je strano pravno lice;
2. Ime punomoćnika, sa svim podacima iz prethodne tačke;
3. Broj akcija za koje se punomoćje izdaje i instrukcije za glasanje po pojedinim tačkama dnevnog reda.
Punomoćje za glasanje se dostavlja Društvu najkasnije 3 dana pre održavanja Skupštine.

DOPUNA DNEVNOG REDA
Akcionar koji poseduje najmanje 5% akcija sa pravom glasa može Nadzornom odboru Društva da uputi obrazloženi predlog odluke za dopunu dnevnog reda ili da dostavi tekst o kojoj će skupština samo raspravljati. Predlog se daje pisanim putem, uz navođenje podataka o podnosiocu zahteva, a može se uputiti Društvu najkasnije 20 dana pre održavanja ove sednice skupštine.

U Velikoj Plani, PREDSEDNIK
10.5.2013 godine NADZORNOG ODBORA,
Vlasta Ivković, inž, s.r.

Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža - GMON 2. deo   Goša montaža - GMON 2. deo - Page 3 Icon_minitime5/11/2013, 19:26

Taliano ::
Ima datum akcionara 05.jun....a dan.d. nema!

Kako nema isti je datum i dan d
Nazad na vrh Ići dole
 
Goša montaža - GMON 2. deo
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: