BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Bitcoin Srbija

Ići dole 
+54
Popaj
boban75
Momir
Limited011
Smile
MORNAR
Al Kapone
Cicija
marjanovicgane
Maca
Joca
Floxed
Dejansss
FatCat
hund
adamm
starter
djuken
MightyZ
monacco
Dragan555
Dejv7
pepermint
Jegulja
Jaca
Stane Dolanc
Cucla
BBrroo
Big Mile
Medax
Sahbaz
Boza Belex
Sneki
Zile
MarkoJTD
Big Beast
Aca kurbla
Tenerife
Dalaj Lama
Zeljko321
Ars Vivendi
ivan45
MMcorp
Zelen
Teletrader
C R A Z Y
Kupi akcije
Boranija
Drag65
Aritmeticar
Fmember
Kobe Bryant
ILoveRoses
Nikola
58 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime5/22/2018, 11:50

Predstavljena prva sprska kriptovaluta "xCEEdium"
http://www.rtv.rs/sr_lat/ekonomija/finansije/predstavljena-prva-sprska-kriptovaluta-xceedium_920232.html
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 536
Points : 1135
Datum upisa : 18.12.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime5/29/2018, 16:42

BTC se zaista mučio otkad je izgubio vitalne oblasti podrške, u početku dugoročna linija trenda, koja je omogućila put iznad nivoa od 9.000 dolara, a onda je kratkoročni rastući kanal prekinut na 8.000 dolara. Bitkoin je prisiljen da trguje na najnižim nivoima tokom više od mesec dana, sadašnju cenu koja je poslednji put zabeležena sredinom aprila, što je slučaj i sa nekoliko drugih velikih altcoin-a. U tehničkom pogledu, trendovi pada su tu kako bi se bitoin vratio u središnji region od 6.000 dolara, vrednost sa kojom je poslednji put trgovao prvih par nedelja u aprilu. Ključne zone se kreću od 6.500 do 5.000 dolara, gde se vidi velika potražnja, pad ispod ovog nivoa mogao bi da bude katastrofalan, piše FXStreet. Juče je bitkoin otvorio berzu vrednošću 7.455 dolara, dok je danas na otvaranju iznosio 7.369,2 dolara.


.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime5/30/2018, 17:25

Nakon povećanog nadzora regulatornih tela, menjačnice kriptovaluta sve više počinju da preduzimaju ekstremne mere zaštite svog poslovanja.

Nakon Bitfinex-a i Poloniex-a, sada je i Bithumb odlučio da preduzme dodatne mere kako bi se uskladio sa AML (anti-money laundering) zakonima koji sprečavaju pranje novca.

Bithumb, koji je peta najveća menjačnica kriptovaluta, je odlučio da zabrani korišćenje svoje platforme u 11 zemalja, među kojima se nalazi i Srbija. Ostalih deset su Iran, Etiopija, Irak, Šrilanka, Trinidad i Tobago, Tunis, Vanuatu, Jemen i Sirija. Sve navedene zemlje su na NCCT listi nekooperativnih zemalja ili teritorija FATF (Financial Action Task Force) internacionalne organizacije koja se bori protiv pranja novca.

Južnokorejska menjačnica želi da osigura poštovanje AML zakona ove zemlje. Lokalne vlasti su u januaru ove godine sprovele raciju kancelarije za razmenu kriptovaluta, na osnovu optužbi za utaju poreza, ali nisu izrečene nikakve kazne. Prijavljeno je samo da su vlasti istraživale neregularnu razmenu kriptovaluta i vršile proveru svojih AML evidencija.

Juznokorejske vlasti su istraživale i Upbit ranije ovog meseca, u to vreme najveću platformu za razmenu, na osnovu optužbi za prevaru – međutim, nijedna zvanična prijava nije bila podneta protiv nje.

U aprilu su uhapšena četiri direktora iz dve različite platforme za razmenu kriptovaluta, uključujući i petu najveću menjačnicu kriptovaluta Coinnest u Južnoj Koreji, zbog optužbi za proneveru i prevaru.

Pored Južne Koreje, regulatorni organi u zemljama širom sveta zaoštravaju pravila kada je trgovina kriptovalutama u pitanju. Američko ministarstvo pravde navodno istražuje manipulacije na tržištu kriptovaluta, dok indijske vlasti planiraju i naplatu poreza na dobit od 18 procenata za trgovinu digitalnim valutama.

Ipak, postalo je vidljivo da dolazi do zaokreta – od potpune zabrane kriptovaluta došli smo do situacije da ovaj segment sve više počinje da se reguliše zakonom, što svakako predstavlja dobru vest za entuzijaste na tržištu kriptovaluta.




_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime5/30/2018, 22:12

Klasicno manipulativan tekst, po sistemu - Drugi su krivi, ili kako pise u naslovu - Južnokorejci blokirali trgovinu kriptovalutama u Srbiji.

Cela poenta je da je Srbija stavljena na listu zemalja u kojima se pere novac (http://www.fatf-gafi.org/countries/#high-risk) i zbog toga je zabranjena trgovina kriptovalutama.

Nikakve zabrane, zakoni u vezi kriptovaluta, cuda... Problem je u Srbiji!

A lista je kao sto se moze videti divna:

Democratic People's Republic of Korea (DPRK)
Ethiopia •
Iran •
Iraq •
Serbia •
Sri Lanka •
Syria •
Trinidad and Tobago •
Tunisia •
Vanuatu •
Yemen •

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/18/2018, 09:07

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-06-17/bitcoin-could-break-the-internet-central-banks-overseer-says
Ukratko - Cryptocurrencies like bitcoin cannot replace money, says Bank for International Settlements
Ceo tekst izvestaja - https://www.bis.org/publ/arpdf/ar2018e5.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/20/2018, 00:59

Rast kriptovaluta, poput bitcoina, mogao bi preopteretiti i u konačnici srušiti Internet, upozorava Banka za međunarodna poravnanja iz Bazela.
U najnovijem izveštaju, banka upozorava da se kriptovalutama ne može verovati u uporedivoj meri s tradicionalnim valutama, navodi francuska novinska agencija AFP.

Suprotno konvencionalnim valutama, bitcoini imaju ograničenu mogućnost izdavanja. Trenutno je 17 miliona bitcoina u opticaju, a gornja granica je 21 milion.

U teorijskom scenariju, ako bi cela populacija u nekoj zemlji prešla na bitcoine, to bi zahtevalo vrlo velike kapacitete za njihovo čuvanje i transakcije, koje bi mogle preopteretiti Internet. Samo superračunari bi mogli sprovoditi takve opsežne postupke. “Ovo bi moglo srušiti Internet”, upozorila je Banka.

U prošlosti, Banka za međunarodna poravnanja više puta je upozorila na moguće prevare povezane sa kriptovalutama, a sada je ponovila da se temelje na vrlo krhkom poverenju.
Nazad na vrh Ići dole
Jaca
Still learning
Still learning
Jaca


Broj poruka : 74
Points : 231
Datum upisa : 26.07.2008

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/29/2018, 18:08

Vrednost bitkoina skliznula je na najniži nivo od novembra – pao je na 5.774 dolara u jednom trenutku.
Bitkoin je potonuo poštp je opalo interesovanje investitora ali i usled negativnih vesti od regulatora.
Tako su sve virutelne valute, na čelu s bitkoinom pale na najniži nivo od početka godine. Sam bitkoin je pao skoro 60 odsto.



Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/29/2018, 21:40

Jaca ::
Vrednost bitkoina skliznula je na najniži nivo od novembra – pao je na 5.774 dolara u jednom trenutku.
Bitkoin je potonuo poštp je opalo interesovanje investitora ali i usled negativnih vesti od regulatora.
Tako su sve virutelne valute, na čelu s bitkoinom pale na najniži nivo od početka godine. Sam bitkoin je pao skoro 60 odsto.



Jaco, sta ti to govori ?   Vreme je za ulazak.
Ja ulazim sa svim slobodnim keshom. Nece to jos mnogo padati,
a ne mozes pogoditi bas dno.  Bice tu opet talas gore pa dole,
a bice valjda ove godine i mnogo veci talas (nadamo se)  :)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/29/2018, 22:08

Nada umire poslednja...

Zašto bi bitkoin rastao?
Vrlo brzo će mobilnim telefon moći svašta da se plaća i to postojecim valutama.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/30/2018, 00:06

Sneki ::
Nada umire poslednja...

Zašto bi bitkoin rastao?
Vrlo brzo će mobilnim telefon moći svašta da se plaća i to postojecim valutama.
https://rs.cointelegraph.com/tags/blockchain 

Nadam se da ce da raste, a tema je preopsirna za diskusiju. 
Neki veliki sa Vol Strita se spremaju da ulaze, pa cemo videti.

Kazem vam ja, odvojite samo bar onoliko koliko vam nije zao da izgubite,
kockanje, pa probajte,  kasnije necete moci to da napustite. 
Nekom je i 100$ mnogo, a nekom i 5000$ ne znaci nista. 

Jedan probao pa se ....   od  opario.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/30/2018, 00:44

lepo je nadati se, opasno je zanositi se

od svega toga, prepoznat je jedino blockchain kao koristan, ostalo je bulshit - ne znaci da ako je nesto zasnovano na blockchainu da je uspeh zagarantovan, don't take it for granted!

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime10/17/2018, 15:47

Belgrade ICO Summit: "BUDUĆNOST CRYPTO I ICO INDUSTRIJE" - Upoznajte lično globalne influencere, investitore i preko 20 ICO projekata.

Belgrade ICO Summit je najveći ICO dogadjaj u Jugoistočnoj Evropi i održava se 13. novembra u hotelu Crown Plaza u Beogradu.

Učesnici će imati priliku da razmene mišljenja i ideje, da se neformalno konsultuju sa međunarodnim ekspertima, evaluiraju i investiraju u pre-ICO projekte po dosta povoljnijim uslovima od tržišnih, ostvare kontakte i iniciraju buduću saradnju.

Ako ste ulagali ili nameravate da ulažete u crypto valute obavezno se prijavite OVDE https://boomerangtouch.com/register

Prijava je besplatna, a omogućava vam kontinuiran pristup ekskluzivnim informacijama o perspektivnim ICO i pre-ICO projektima nezavisno od toga da li ste u mogućnosti da dodjete na Summit.

Ukoliko ste u prilici, svakako vam preporučujemo i da ne propustite Belgrade ICO Summit, a svoje mesto možete rezervisati OVDE https://www.icobelgrade.com/buy-a-ticket.html

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime10/17/2018, 16:28

Ma ti ICO-i nisu za nas amatere.  Velika, velika vecina se ispostavi da je navlakusa.  U pocetku znaju da porastu znacajno, a zatim se brzo izduvaju.  Velika kocka.  To nije za mene.  

Ja sam skoro izasao sa XRP na 0.61$, on pao na malo ispod 0.4$ a ja cekao jos da padne i nisam usao.
Sada je na 0.47$ i ja cekam da padne pa da uletim.   Mozda se i zeznem.  Kocka je i to ali sigurnija.

Ako mislite da je neprimereno to sto pisem moje postupke (ako smaram), slobodno recite. Ja samo pisem ono kako ja radim i kako znam i da pogresim.   Na vama je vasa odluka. 

Svaki savet kada uci i kada izaci bih voleo da vidim ako nesto znate ili vam se javlja.  :)
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 333
Points : 812
Datum upisa : 22.05.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime10/17/2018, 17:16

Piši brate šta ti je volja, ali nemoj da spamuješ i hejtuješ kolegu Boraniju koji je ovde stavio veoma zanimljivu informaciju....

Ili ti je ideja da se to što je on stavio ne sazna?
Neka ljudi koje to zanima odu i informišu se.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime10/17/2018, 21:44

Stane Dolanc ::
Piši brate šta ti je volja, ali nemoj da spamuješ i hejtuješ kolegu Boraniju koji je ovde stavio veoma zanimljivu informaciju....

Ili ti je ideja da se to što je on stavio ne sazna?
Neka ljudi koje to zanima odu i informišu se.
Potpuno si u pravu, mozda je tako ispalo kao da hejtuhem, a nije mi to bila namera.  Moje izvinjenje.  Slazem se da bi dobro bilo otici tamo, pa da nam neko podeli iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/14/2018, 17:36

Šta se sada dešava sa kripto valutama, zna li neko?

Ko poslednji, magarac???

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/14/2018, 20:29

Pitam se da li su futuresi + BCH hard fork. Lepo su se namestili datumi (14 i 15 novembar) za "manipulaciju".

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/15/2018, 21:18

Tenerife ::
Šta se sada dešava sa kripto valutama, zna li neko?

Ko poslednji, magarac???
Na zapadu nista novo.   Malo je sve palo, ali ne jos dovoljno da bih ja kupovao. I opet cu popu_iti jer ce krenuti prema gore  i tako u krug.  Nadamo se.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/19/2018, 14:21

Kriptovalute ne novom minimumu vrednosti u poslednjih 13 meseci.
Bitcoin je 19. novembra pao na novi 13-mesečni minimum, pri čemu se vodeća svetska kriptovaluta na BitStamp platformi spustila na nivo od 5.173,23 dolara, izveštava Rojters. Na prethodnom trgovanju Bitcoin je oslabio za 5.2 odsto na 5.270 dolara.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/19/2018, 23:48

Ja sam se malopre otarasio kesha, odjednom sve grunuo. ETH oko 150$,  a DASH oko 112$. 
Medjutim, vidim da i dalje pada dole.  Dokle, videcemo.  Mozda sam i poranio sa kupovinom.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/20/2018, 01:24

Kriptovaluta bitkoin pala je na ispod 5.000 dolara, prvi put od oktobra prošle godine.

Bitkoin je danas izgubio devet odsto vrednosti, dok je u odnosu na novembar prošle godina, kada je na kratko bio na 19.783 dolara, pao za skoro 75 odsto, odnosno vrednost mu je sada skoro četiri puta manja.

Druge kriptovalute danas su pale još više - eter 12 odsto, a lajtkoin 13 odsto.

Do pada vrednosti bitkoina i drugih kriptovalutu je došlo posle najave regulatora da će pooštriti kontrolu inicijalne ponude, ali i posle novih podela.

Prošle nedelje je došlo do podele bitkoni keša, izdanka bitkona, na dve različite kriptovalute koje se sada smatraju rivalima, navodi BBC.

Bitkoin keš se odvojio prošle godine od bitkoina zbog spora oko smera razvoja, a od kada se prošle nedelje podelio ponovo, njegova vrednost je pala skoto 50 dosto.


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/20/2018, 09:09

Popaj ::
Ja sam se malopre otarasio kesha, odjednom sve grunuo. ETH oko 150$,  a DASH oko 112$. 
Medjutim, vidim da i dalje pada dole.  Dokle, videcemo.  Mozda sam i poranio sa kupovinom.
Eto zeznuo sam se.  ETH jutros 135$ , a DASH 107$.  Nikad da pogodim dno pa to ti je.  cekic
Nazad na vrh Ići dole
Medax
VIP
VIP



Broj poruka : 331
Points : 596
Datum upisa : 25.09.2008

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/20/2018, 11:46

Posle proboja nivoa od 6000$ za ocekivati je bilo da dodje do panike i ovog pada.Ja sam  jutros usao sa nekih 50% kesa jer ocekujem da bi moglo da dodje  do skoka i ponovnog testiranja ovih nivoa od 6000.Mada moguc je i nastavak pada a sledece linije otpora su na 4000,3600 i 3000.Kljucan je ovaj nivo od 3000 i mislim da ce se on testirati u toku sledece godine i ukoliko dodje do probijanje to bi znacilo dalji pad bitkoina i kriptovaluta..
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/20/2018, 14:26

Bitkoin trenutno vredi 4.354,2 dolara na berzi Bitsmep, što je najmanja vrednost ove valute od oktobra 2017. godine, prenosi Radio Slobodna Evropa.

Ostale kritovalute takođe su doživele oštar pad. Eterijum je izgubio deset procenata, a ripl čak 13 odsto.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/21/2018, 22:29

https://i.giphy.com/media/l3vR9W56JtfFu3Dag/giphy.webp

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/26/2018, 00:26

Najpoznatija kriptovaluta u konstantnom padu, dotaknuta najniža vrednost u poslednjih nekoliko godina.
U jednom trenutku 25. novembra Bitcoin je vredeo ispod 3.500 dolara, što je najniža vrednost najpoznatije kriptovalute u poslednjih nekoliko godina.
Trenutno je tržište kriptovaluta u padu i to vrlo naglom, a vrednost Bitcoin valute u ovom trenutku je oko 3.700 dolara.

Ovakvo stanje dovelo je do pada potražnje za hardverom za rudarenje kriptovaluta, što dovodi i do promena na tržištu polovnih komponenti, koje se gomilaju.
Neki od ulagača u kriptovalute izgubili su velike svote novca, jer je Bitcoin za manje od sedam dana izgubio čak 35 odsto svoje vrednosti.

Prema nekim izvorima pad Bitcoin vrednosti staće kad kriptovaluta dostigne oko 3.000 dolara za jedan novčić, a veliko kolebanje vrednosti Bitcoin-a destabilizovalo je i ostale kriptovalute.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/26/2018, 01:12

Dok nasi novinari napisu tekst, bitkoin poraste i padne zilijardu puta.  od Trenutno je preko 4K. Do jutra ce biti ko zna koliko.

Mislim da ce cene kripto valuta ici jos dole.

P.S. Nasi novinari obozavaju negativne vesti ili vesti tipa zaradio milione preko noci, saznajte kako!

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime11/27/2018, 20:01

Vodeća kriptovaluta bitkoin zabeležila je najniži nivo u ovoj godini, ali Blumberg piše da je drama tek počela.
Kako kažu, bitkin može da padne i na 1.500 dolara.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime12/12/2018, 13:50

Mehuriće je teško uočiti – ako bi bilo laše, logično, ne bi ni postojali. Ali postoje dve važne strategije koje investitori mogu da koriste da ograniče svoj rizik.

Prvo, trebalo bi shvatiti da ne postoji siguran ulog. Optimistična priča o bitkoinu, ta da će zamentii svetske valute, oduvek je imala rupe. Drugo, kriptovalute rade na principu impresivne nove tehnologije, ali postoje i velika ograničenja koja su u vezi sa bezbenošću korisnika koja bi tek trebalo prevazići.

Dakle, u redu je da uložite nešto novca u nešto kao što je bitkoin, ali samo ako cena raste. Ako krene da pada, neće izgubiti mnogo, jer niste ni uložili svu svoju imovinu.

I ono što bi trebalo svima da bude jasno – ako nešto izgleda previše dobro da bi bilo istinito, obično i nije istinito.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime12/13/2018, 09:54

Suosnivač „Laboratorije Kasperski“ Natalija Kasperska tvrdi da ima informacije da su bitkoin kreirale američke tajne službe.

„Bitkoin su kreirale američke tajne službe kako bi obezbedile brzo finansiranje tajnih službi SAD, Velike Britanije, Kanade i drugih zemalja“, tvrdi Kasperska.

„Laboratorija Kasperski“ je jedna od najpoznatijih svetskih firmi za antivirusne programe.

Procenjuje se da bi ocena Kasperske mogla da bude novi veliki udar na bitkoin.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime2/16/2019, 03:09

J.P. Morgan Creates Digital Coin for Payments

https://www.jpmorgan.com/global/news/digital-coin-payments

https://www.nytimes.com/2019/02/14/business/dealbook/jpmorgan-cryptocurrency-bitcoin.html

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime4/10/2019, 12:05

Nacionalna komisija za razvoj i reformu Kine uključila je rudarenje bitkoina i drugih kriptovaluta u preliminarnu listu industrija koje bi trebalo zabraniti u Kini. U sadašnjim okolnostima to je logičan korak, kaže kineski stručnjak Bian Iongzu sa Kineskog univerziteta Renmin
Dokument koji su objavile kineske vlasti ukazuje da je rudarenje kriptovaluta nesigurna aktivnost i da ne odgovara aktuelnom zakonodavstvu.
Ovo nije prvi put da Kina primenjuje restriktivne mere u vezi sa kripto valutama. U 2017. godini kineske vlasti su zabranile razmenu kriptovaluta.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime4/11/2019, 12:39

Finansijske tehnologije, kao što su digitalne valute, očigledno "drmaju" bankarski sistem i moraju se nadzirati kako bi se očuvala stabilnost, izjavila je direktorka Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Kristin Lagard.

Ona je, nakon jedne panel diskusije održane u okviru prolećnog zasedanja MMF-a u Vašingtonu, ukazala na promenu poslovnih modela komercijalnih banaka kao dokaz toga da inovacije, poput kriptovaluta, imaju očigledan uticaj na subjekte u finansijskom sektoru.

Upozorila je, međutim, da takve promene u finansijskoj industriji moraju biti praćene regulativama.

- Ne želimo inovacije koje bi toliko uzdrmale sistem da izgubimo neophodnu stabilnost - rekla je direktorka MMF-a.

Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime6/26/2019, 16:06

Cena bitkoina se danas približila nivou od 13.000 dolara, dotakavši 17-mesečni maksimum i nastavljajući zapanjujući preokret u 2019. godini. 
Digitalna valuta je skočila na 12.919 dolara u ranim jutarnjim satima, prema indeksu cena CoinDesk-a.
To je najviši nivo ove virtuelne valute od januara 2018. godine, navodi CNBC i dodaje da je bitkoin od početka ove godine ojačao za 230 odsto.
Vrteo se pocetkom godine oko 3500 $ ,  a sada blizu 13000 $ ,   to je malo vise od +230%, ali nema veze,  samo neka gazi.  Isplatilo se cekanje. 
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

Bitcoin Srbija - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 8 Icon_minitime9/23/2019, 11:12

Ulogom od 100 EUR svako može postati deoničar u firmi Mate Rimca
https://www.ekapija.com/news/2636689/ulogom-od-100-eur-svako-moze-postati-deonicar-u-firmi-mate-rimca
Nazad na vrh Ići dole
 
Bitcoin Srbija
Nazad na vrh 
Strana 8 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» BITCOIN
» Srbija i MMF
» Telekom Srbija akcije
» Migranti i Srbija
» Royal Pip Srbija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: