BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 12:10

MilanR ::
@Racunarko, TA i mene zanima, ali kao prilog jelu, i nista vise... Mozda gresim, ali cini mi se da sam pre par dana lutajuci po temama ovog foruma, uocio jedan tvoj post na temu ,,efekta leptira". Terminologija koju koristis ukazuje na to da ti matematika nije slabija strana (mozda si se samo dobro zezao, ne znam te...), i ako jeste tako, onda dobro znas da je rezultat svake TA zasnovan na primenjenom algoritmu i skupu ulaznih podataka koji se uzima u obzir...
Na zalost, ovo je Srbija, i uzasno cesto bilo koji matematicki rezultat moze samo da se svrsta u kategoriju ,,izuzeci potvrdjuju pravilo".
Npr. imam kolegu koji se kao naucnik bavi prognozom potrosnje el. energije, i njegov ,,novi pristup" daje SAVRSENE rezultate kada kao ulazne podatke koristi informacije sa nekih drugih trzista. Za Srbiju, jednostavno ne vazi! Drugim recima, ovo zaista nije Belex, nego Lelex... Zato je, po meni, bolje uzdati se u intuiciju nego u nauku.
I mene zanima TA samo informativno. Potpuno se slazem da je TA na primeru Belexa neprimnjiva. Mali su obimi i ne moze da se primeni statistika. Ali, postoji nesto drugo. Ono po cemu je to indikativno nije intuicija nego psihologija. TA je dobar indikator psihologije ulagaca. Naravno kratkorocno. Dakle da pojasnim, TA ne daje rezultate kao na jakim berzama vec samo uvid u to kako se investitori osecaju. Posto, naravno, ne mozes licno da ih vidis. Iskustvo mi je pokazalo da kada se probije neka granica, mada za to nema realnog razloga, naredna 2 3 dana akcija se ponasa po TA.
I, jos nesto. Sta god da pokaze TA ja necu raditi po njoj jer sam vec odlucio da ne prodajem ovo do 2015. Plan investiranja je najbitnija stvar koju svako mora da ima za sebe i da ga se drzi, a ne da stalno menja taktiku. Ukratko, TA me zanima da je vidim kao sto me zanima i bilo koja druga analiza. Prosto, pratim sve sta se desava.
Nazad na vrh Ići dole
Anam
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 51
Datum upisa : 24.09.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 12:47

Q3 oko 12milijardi?
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 12:49

Ako ja mogu malo da se uključim u diskusiju. Upravo sam se vratio iz Slovenije, ali sam se malo zadrzao u Hrvatskoj (bio nekoliko dana u Istri). Inine pumpe su uglavnom o c a j n e.... Nis, a pogotovo Gasprom (pumpe) su TATA, ali bukvalno razvaljuju - izgled, osoblje, usluga... Jos jedna velika fama oko goriva. Apsolutno nisam primetio nikakvu razliku izmedju Ininog i Nisovog goriva i potrosnje... Toliko. A Ina poprilicno bolje stoji na berzi on Nisa. Mislite o tome...


Poslednji put izmenio Vladulns dana Uto 15 Okt - 12:55, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 12:50

Držanje do 2015-2016 g je dobar izbor,do tada bi trebala završiti velika ulaganja,i što onda? Recimo da Belex i dalje ostane Lelex,da sa svim tim investicijama NIS ima profit kao i danas,dakle da nema rasta,osim onog uzrokovanog inflacijom naravno.
NIS isplaćuje 25% dobiti a pošto neće više značajno ulagati zašto ne bi dao 75% dobiti,nema razloga do to ne učini.
Znači EPS 300,isplata 75%,dobivamo 225 dinara i na cijeni od 830 dinara,to iznosi 27% dividende ili dobiti.
Eto,jedan "crni" scenarij,jedan od mogućih.kafa 
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 13:02

Vladulns ::
Ako ja mogu malo da se uključim u diskusiju. Upravo sam se vratio iz Slovenije, ali sam se malo zadrzao u Hrvatskoj (bio nekoliko dana u Istri). Inine pumpe su uglavnom o c a j n e.... Nis, a pogotovo Gasprom (pumpe) su TATA, ali bukvalno razvaljuju - izgled, osoblje, usluga... Jos jedna velika fama oko goriva. Apsolutno nisam primetio nikakvu razliku izmedju Ininog i Nisovog goriva i potrosnje... Toliko. A Ina poprilicno bolje stoji na berzi on Nisa. Mislite o tome...
Nije INA baš za usporedbu,ima specifičan razlog zašto je to preskupa dionica,i da,pumpe su očajne.
Ali unatoč INI i kad usporedimo sa konkurentima NIS bi se komotno mogao tržiti sada na P/E 6 usprkos riziku zemlje.
Evo čitam članak o Argentinskom PZE,isti ima fw. P/E 10 a tamo nacionaliziraju kompanije i devalviraju valutu svako malo,i još autor piše da je to valjda najjeftinija naftna kompanija na svijetu.od 
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 13:11

Red max ::
Držanje do 2015-2016 g je dobar izbor,do tada bi trebala završiti velika ulaganja,i što onda? Recimo da Belex i dalje ostane Lelex,da sa svim tim investicijama NIS ima profit kao i danas,dakle da nema rasta,osim onog uzrokovanog inflacijom naravno.
NIS isplaćuje 25% dobiti a pošto neće više značajno ulagati zašto ne bi dao 75% dobiti,nema razloga do to ne učini.
Znači EPS 300,isplata 75%,dobivamo 225 dinara i na cijeni od 830 dinara,to iznosi 27% dividende ili dobiti.
Eto,jedan "crni" scenarij,jedan od mogućih.kafa 
Plan je da do 2018 NIS izadje na Londonsku berzu....
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 13:39

Red max ::
Vladulns ::
Ako ja mogu malo da se uključim u diskusiju. Upravo sam se vratio iz Slovenije, ali sam se malo zadrzao u Hrvatskoj (bio nekoliko dana u Istri). Inine pumpe su uglavnom o c a j n e.... Nis, a pogotovo Gasprom (pumpe) su TATA, ali bukvalno razvaljuju - izgled, osoblje, usluga... Jos jedna velika fama oko goriva. Apsolutno nisam primetio nikakvu razliku izmedju Ininog i Nisovog goriva i potrosnje... Toliko. A Ina poprilicno bolje stoji na berzi on Nisa. Mislite o tome...
Nije INA baš za usporedbu,ima specifičan razlog zašto je to preskupa dionica,i da,pumpe su očajne.
Ali unatoč INI i kad usporedimo sa konkurentima NIS bi se komotno mogao tržiti sada na P/E 6 usprkos riziku zemlje.
Evo čitam članak o Argentinskom PZE,isti ima fw. P/E 10 a tamo nacionaliziraju kompanije i devalviraju valutu svako malo,i još autor piše da je to valjda najjeftinija naftna kompanija na svijetu.od 
I još jedna stvar da ne bih zaboravio. Od SLO granice pa sve do Batrovaca, dakle ceo autoput kroz Hrvatsku , čini mi se jedna OMV pumpa i dve pumpe malih naftaša, sve ostalo pomenute Inine pumpe... Zaista mi nije jasna ovakva situacija? Gde su ostale tvrtke? A u Srbiji? I sad neko priča monopol Nisa... Inače, sve pohvale za auto put u Hrvatskoj, mada je u Sloveniji za dlaku bolji..
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 14:08

NIIS drži samo 35% tržišta u Srb. INA 65% u Hrv. Naravno,trend se svakodnevno menja u korist NIISa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 14:34

Inine pumpe u HR izbjegavam,posebno kad sam na putu,ima na autocesti Ri-ZG,Tifonova stanica sa odličnim Merche restoranom  koja je uvijek dobro posjećena,i moja dvogodišnja kći je obožava,ima sadržaja za sve uzraste i vjerujem da je prilično profitabilna.

Tako da mislim da će se i sva ta ulaganja u pumpe isplatiti,kažete da je gorivo na NIS postajama skuplje,meni je jedan novosađanin rekao ovo ljeto da je sada to kvalitetno gorivo za razliku od nekih drugih pumpi gdje toče sok od maline!

U Bosni su navodno dosta snizili cijene tako da zaj... konkurenciju i sada kupci sve više dolaze na Nis pumpe.

@Vladulns

Auto ceste u RH su dobre,ali ako uzmemo u obzir koliko su koštale odnosno preplaćene trebale bi biti prekrivene zlatom.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 14:57

Red max ::
Držanje do 2015-2016 g je dobar izbor,do tada bi trebala završiti velika ulaganja,i što onda? Recimo da Belex i dalje ostane Lelex,da sa svim tim investicijama NIS ima profit kao i danas,dakle da nema rasta,osim onog uzrokovanog inflacijom naravno.
NIS isplaćuje 25% dobiti a pošto neće više značajno ulagati zašto ne bi dao 75% dobiti,nema razloga do to ne učini.
Znači EPS 300,isplata 75%,dobivamo 225 dinara i na cijeni od 830 dinara,to iznosi 27% dividende ili dobiti.
Eto,jedan "crni" scenarij,jedan od mogućih.kafa 
Ako bude makar i naznaka da ce biti ovako kako si napisao ja cu sigurno nastaviti da je drzim. Mada moram da ti kazem nesto sto ce, mozda, da te razocara malo. Javno je bilo receno da ce cena akcija u 2013 biti 3000 din. To se, svi znamo, nije desilo. Tako da bih ipak bio malo umereniji sa optimizmom i ocekivanjima. 
Za sada ja cekam i pratim, pa ce mo svi videti kako se stveri krecu. Naravno da se nadam zaradi i jakim dividendama, ali bih bio zadovoljan i da sve to bude umereno.comp
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 15:28

Racunarko ::
Red max ::
Držanje do 2015-2016 g je dobar izbor,do tada bi trebala završiti velika ulaganja,i što onda? Recimo da Belex i dalje ostane Lelex,da sa svim tim investicijama NIS ima profit kao i danas,dakle da nema rasta,osim onog uzrokovanog inflacijom naravno.
NIS isplaćuje 25% dobiti a pošto neće više značajno ulagati zašto ne bi dao 75% dobiti,nema razloga do to ne učini.
Znači EPS 300,isplata 75%,dobivamo 225 dinara i na cijeni od 830 dinara,to iznosi 27% dividende ili dobiti.
Eto,jedan "crni" scenarij,jedan od mogućih.kafa 
Ako bude makar i naznaka da ce biti ovako kako si napisao ja cu sigurno nastaviti da je drzim. Mada moram da ti kazem nesto sto ce, mozda, da te razocara malo. Javno je bilo receno da ce cena akcija u 2013 biti 3000 din. To se, svi znamo, nije desilo. Tako da bih ipak bio malo umereniji sa optimizmom i ocekivanjima. 
Za sada ja cekam i pratim, pa ce mo svi videti kako se stveri krecu. Naravno da se nadam zaradi i jakim dividendama, ali bih bio zadovoljan i da sve to bude umereno.comp
Evo malo još pesimističnije,INA je isplatila 50% dobiti u 2013,iako je na 4 milijarde eura prihoda imala samo 90 milijuna eura dobiti,ili 0,85% na cijenu dionice.

Ako NIS isplati 50% dividenda će iznositi 18% na cijenu dionice.
Slovenski Petrol isplaćuje 17,5 milijuna eura od ukupno 20,6 milijuna eura dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 16:23

Na koju osnovu....dobit to sve računaš?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 15 Okt - 21:23

Računao ne računao-teško da će dividenda ići više od 25% dobiti.Ugovorom su obavezni da daju 15%...ostalo je dobra volja.Matični Gasprom obično deli 25%.Ovde bih dodao još samo to,da će visina dividende umnogome zavisiti od raspoloženja države prema NISu i Gaspromu.Emisije tipa Insajder,ne čine dobroga u tim odnosima...lako je sad vikati i bukati,moglo je više,moglo je bolje.Dok je bilo naše generisalo je same gubitke.Tako će sutra pričati i za Aerodrom,Telekom,EPS.....NIS i cela priča sa Južnim tokom,je ipak ozbiljan strateški poduhvat,i mislim da bi stav vlade trebao biti po principu"umiljatog jagnjeta".

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 16 Okt - 11:44

Nis 843  jedrenje  Krecemo ko se ukrcao ukrcao, ko nije zao mi je.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 16 Okt - 22:09

Ja se još uvek nadam ulasku po malko nižoj ceni.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 9:59

I ja.
Rekao bih da ovo nije bila poslednja prilika za ukrcavanje, vec samo rezultat cinjenice da neki od ,,direktno zainteresovanih" koji su u ponedeljak uvece gledali Insajder na B92 jednostavno imaju tanke zivce. Ocekujem da se situacija smiri preko vikenda, a da od ponedeljka budemo na istoj poziciji kao pre par dana.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 10:07

Bolje je ovo izaći u ovih par dana, dok raste...
Jer, kad bude padalo - ima da pada.
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 10:08

MilanR ::
I ja.
Rekao bih da ovo nije bila poslednja prilika za ukrcavanje, vec samo rezultat cinjenice da neki od ,,direktno zainteresovanih" koji su u ponedeljak uvece gledali Insajder na B92 jednostavno imaju tanke zivce. Ocekujem da se situacija smiri preko vikenda, a da od ponedeljka budemo na istoj poziciji kao pre par dana.
Ako mozes da objasnis kakve veze ima Insajder sa rezultatima NIS-a, koji se ocekuju za koju nedelju?
To sto je prodat NIS tako kako je prodat, pokazuje nesposobnost (korupciju) drzave, i tu mogu samo da odgovaraju nasi ljudi, sto nece imati apsolutno nikakav uticaj na trenutne i buduce rezulatate NIS-a, jer je to zavrsena stvar.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 10:33

Hm... mogu samo da pokusam da objasnim svoje razmisljanje, i nista vise preko toga.
Ali najpre, moja pozicija:
Nemam neko veliko iskustvo na berzi, kapiram da jos puno toga treba da naucim i zato moje misljenje nije bas relevantno, osim meni, naravno:-). Imam vec odredjeni broj akcija NIIS, i trenutno malo nerasporedjenog novca. Jasno je da razmatram opciju dokupljivanja. I priznajem, u ponedeljak uvece, dok sam gledao Insajder, bas me zasvrbelo da odem sutra da kupim:-)...
Verujem da nisam bio jedini, jer kad Brankica kaze da je u pitanju 10 milijardi dolara, to je tako zapaljivo!
Sa druge strane, nisam bio siguran da je to ispravno, imajuci u vidu mnoge aspekte, (cak i to famozno objavljivanje rezultata za Q3, od kojeg ne ocekujem nista spektakularno, u najboljem slucaju isto kao prosle godine).
Zbog toga jos uvek sedim mirno, i cekam... ako nista drugo, naucicu nesto novo:-)
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 11:22

Ne vidim ništa famozno u objavljivanju rezultata za Q3.Kao i pred svako objavljivanje,neko ima malo bolje informacije,neko malo lošije.
Mislim da sada kupuju bolje obavešteni.Cena raste a i obimi su veći.E,sad,sam nasluti kakav je Q3.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 12:49

856 Arrow @
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 16:03

Ja ne vidim da se nesto specijalno desava. Male oscilacije cene koje su krajnje uobicajene. Ne vidim i da ce biti naglog rasta, a ni pada. Jeste malo porasla traznja, ali to je krajnje normalno kada padne cena na jakoj akciji. A, kad skoci cena onda ce da se pojaca ponuda. Zaista ne vidim nista sto bi bilo vredno euforije ili straha:comp: .
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 17:18

Pricao sam sa brokerom izgleda su procureli rezultati za 3 kvartal koji su jako dobri.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 18:51

Q1 2012 - 8.4, Q2 2012 - 13.6, Q3 2012 - 10.2, Q4 2012 - 17.3, Q1 2013 - 8.3, Q2 2013 - 10.2.

Q3 2013 - ?   

E, sad koliko je to jako dobro? Ako ti je vec rekao da su procureli, valjda bi bilo lepo da kazes koliki su. comp
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 18:58

13,5 se pominje.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Anam
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 51
Datum upisa : 24.09.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 19:13

Ja napisah oko 12, u iscekivanju da me neko demantuje ili pak potvrdi al dzaba  ceo forum me  izignorisao...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 17 Okt - 23:38

Ne pravite ražanj dok je zec još u šumi....
ajkula 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 1:21

Citat :

Evo čitam članak o Argentinskom PZE,isti ima fw. P/E 10 a tamo nacionaliziraju kompanije i devalviraju valutu svako malo,i još autor piše da je to valjda najjeftinija naftna kompanija na svijetu.od 
  BP ima fw P/E 8
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 9:20

Sneki ::
Ne pravite ražanj dok je zec još u šumi....
ajkula 
Respect!

Za one koji nemaju strplenja da kopaju po starim postovima, mali pokusaj motivacije:
Svako ima pravo na svoje misljenje, to je neprikosnovena privilegija, ali...
Cini mi se da gospodja Sneki ima jako dobru percepciju i anticipaciju generalno, sto se reflektuje i na konkretnu, NIS akciju.
Procitajte... analizirajte... vratite se malo unazad...
Svakako da ne treba slepo verovati tudjem misljenu, ali, ima nesto u ovome ,,Beli mag":-)
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 9:34

Jerry Springer ::
Citat :

Evo čitam članak o Argentinskom PZE,isti ima fw. P/E 10 a tamo nacionaliziraju kompanije i devalviraju valutu svako malo,i još autor piše da je to valjda najjeftinija naftna kompanija na svijetu.od 
  BP ima fw P/E 8
Istina,ali osim niskog P/E  imaju i sudski proces zbog izljevanja nafte u SAD 2010 g,a znamo da tržišta kapitala ne vole neizvjesnost...

"Prošle godine(2012), BP je pristao da plati odštetu od 7,8 milijardi dolara, najviše novčano obeštećenje u istoriji SAD. Britanska kompanija, međutim, sada strahuje da će konačna cifra biti znatno viša."
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 9:42

Jumbo ::
Na koju osnovu....dobit to sve računaš?
Osnova je da dobit ostane ista kakva je trenutno,bez ikakvog rasta,iako bi bilo čudna da sva ta ulaganja ne pokažu nekakav rast,naročito zato jer i Kiril kaže da Istočna Europa ima veći potencijal nego ostatak EU.
Nafta,struja i plin će uvijek naći svoje kupce,bez obzira koliko loše bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 10:13

860. Istrgovano oko 3000 akcija
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 10:24

Red max ::
Jumbo ::
Na koju osnovu....dobit to sve računaš?
Osnova je da dobit ostane ista kakva je trenutno,bez ikakvog rasta,iako bi bilo čudna da sva ta ulaganja ne pokažu nekakav rast,naročito zato jer i Kiril kaže da Istočna Europa ima veći potencijal nego ostatak EU.
Nafta,struja i plin će uvijek naći svoje kupce,bez obzira koliko loše bilo.
Po prva 2 kvartala nije bas izgledalo da bi mogla biti ista dobit

Ako su stvarno u 3Q napravili 13,5 tek su stigli 9 mjeseci iz 2012.
Ne treba zaboraviti da je 4Q 2012 bio gotovo kao prva 3........kolika sansa je da se to ponovi ove godine?

Ponavljanje proslogodisnje dobiti (50 mil)bi bio fantastican rezultat, a vjerojatnije je da ce biti 40-42, tako da sam zbog toga pitao na koju osnovu racunas?
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 10:48

Jumbo ::
Red max ::
Jumbo ::
Na koju osnovu....dobit to sve računaš?
Osnova je da dobit ostane ista kakva je trenutno,bez ikakvog rasta,iako bi bilo čudna da sva ta ulaganja ne pokažu nekakav rast,naročito zato jer i Kiril kaže da Istočna Europa ima veći potencijal nego ostatak EU.
Nafta,struja i plin će uvijek naći svoje kupce,bez obzira koliko loše bilo.
Po prva 2 kvartala nije bas izgledalo da bi mogla biti ista dobit

Ako su stvarno u 3Q napravili 13,5 tek su stigli 9 mjeseci iz 2012.
Ne treba zaboraviti da je 4Q 2012 bio gotovo kao prva 3........kolika sansa je da se to ponovi ove godine?

Ponavljanje proslogodisnje dobiti (50 mil)bi bio fantastican rezultat, a vjerojatnije je da ce biti 40-42, tako da sam zbog toga pitao na koju osnovu racunas?
Ok,imaš pravo,recimo da je EPS 250 umjesto 305 ili koliko već točno,ne znam više napamet.

Na cijeni od 830 dinara to je DY od 15% ako bi isplatili 50% dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 18 Okt - 11:12

SumBid 12203
SumAsk 5354

lepo...
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 24 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: