BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/22/2013, 08:22

gogloee ::

Jednom neg de pročitah, vezano za berzu,: "ako ne znas sta da radis, ne radi nista".

Ovo vec nesto znaci ... aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/22/2013, 18:20

Kao i mnogi drugi i ja razmisljam o tome kako ce se akcija ponasati posle preseka za dividendu.
Osvrnuo bih se samo na jos jednu stvar.
Od dana d (preseka za dividendu) do sledeceg dana d (odluke da li ce mo dobiti datum za pocetak pregovora) ima 20 trgovackih dana.
Mislim da je to ipak dovoljno blizu da ne moze da se zanemari uticaj na kretanje cene. Ako dobijemo datum, sto smatram da ce delovati pozitivno na ceo belex, to bi trebalo da anulira sve negativne posledice od preseka za dividendu. Zar ne?
Takodje, koliko se ja razumem, taj pad cene u danu dividende (kada se odmah zaracuna cena u minusu za iznos dividende) je mera koja je uvedena bas da bi se sprecila rasprodaja akcija (jer se ne isplati prodaja).
Voleo bih da cujem jos necije misljenje. comp
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/22/2013, 18:59

Racunarko ::
Kao i mnogi drugi i ja razmisljam o tome kako ce se akcija ponasati posle preseka za dividendu.
Osvrnuo bih se samo na jos jednu stvar.
Od dana d (preseka za dividendu) do sledeceg dana d (odluke da li ce mo dobiti datum za pocetak pregovora) ima 20 trgovackih dana.
Mislim da je to ipak dovoljno blizu da ne moze da se zanemari uticaj na kretanje cene. Ako dobijemo datum, sto smatram da ce delovati pozitivno na ceo belex, to bi trebalo da anulira sve negativne posledice od preseka za dividendu. Zar ne?
Takodje, koliko se ja razumem, taj pad cene u danu dividende (kada se odmah zaracuna cena u minusu za iznos dividende) je mera koja je uvedena bas da bi se sprecila rasprodaja akcija (jer se ne isplati prodaja).
Voleo bih da cujem jos necije misljenje. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 68882

Kod nas ,koliko ja znam ,niko nece spustiti cenu za minus 60 dinara,ili koliko vec,od samog pocetka trgovanja,kao sto je to na zapadu.
Pocetak trgovanja ce odrediti ,verovatno trzisni nalozi na prodaji.

Ako me pitate ,hoce li cena pasti prvi dan posle preseka,za 50-tak dinara,mislim da hoce,kao i sto mislim da NE treba hartiju kupiti dan pred presek,mada neko mozda i moze probati kupiti poslednji dan,prodati sutradan,da bi zaradio mozda 20 din po artiji..STO PO MENI NIJE ISPLATIVO S OBzIROM NA RIZIK...


Dakle,poslednjeg dana kupis 1000 kom,prodas sutradan,prodas 40 din u minusu,dobijes dividendu 60 i prijavis kapitalni gubitak...


Dacu primer DAI,presek bio 10. 4. bila dividenda 2,2 evra po artiji,cena pala posle preseka,prilicno ,ali manje od iznosa dividende umanjene za porez...ko je prodao odmah ok,cena je narednih dana nastavila da pada,aliii

PRESEK BIO NA 42 E,posle cena pala na 39,a sada je mesec dana posle otisla na 50...

Taj scenario je moguc i na nisu,pod uslovom da dodju dobre vesti.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/22/2013, 19:13

Lično mišljenje:

Postoje faktori koji na vrednost ove hartije, pa i celog Belexa, utiču mnogo više od preseka za dividendu (hint: datim za pregovore, itd...)
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/22/2013, 19:59

Celoj ovoj matematici ja bih dodao i transakcione troskove>

Npr pri ovim nivoima cena NIIS-a troskovi kupovine pa prodaje su odprilike20-30 din po akciji (zavisi od dila sa brokerskom kucom) sto uopste nije zanemarljivo imajuci u vidu iznos dividende.

Po meni pravo pitanje je gde ce biti NIIS na prolece recimo, a ne kako ce se kretati cena dan posle preseka.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/22/2013, 20:12

gogloee ::
Celoj ovoj matematici ja bih dodao i transakcione troskove>

Npr pri ovim nivoima cena NIIS-a troskovi kupovine pa prodaje su odprilike20-30 din po akciji (zavisi od dila sa brokerskom kucom) sto uopste nije zanemarljivo imajuci u vidu iznos dividende.

Po meni pravo pitanje je gde ce biti NIIS na prolece recimo, a ne kako ce se kretati cena dan posle preseka.

Apsolutno se slazem s tobom,naveo sam jedan segment moga razmisljanja,naravno ,verovatno je da ni sam necu to uraditi...ali eto enigme za skakace ,u koje i sam pripadam....
Sto se troskova tice,oni su meni oko 8 dinara ,prilikom kupovine...i prilikom razmisljanja o ovom nisam mislio na trejdere koji vole long pozicije,vec na one kojima milion dinara nije iznos zbog koga ce imati dilemu...prilika da se cisto zaradi 200-300 evra brzo ,postoji.

Licno sam se vec namestio ovde,pravac u kojem se posle korekcije ovo krece govori da nisam pogresio.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/23/2013, 12:10

Ja bi lepo sacekao da prodje presek i onda dokupio diskontovane hartije u iznosu koji sam dobio od dividende.To moze biti sutradan ili par dana kasnije, procena bi pala... Naravno, uslov je da imate spreman kesh kojim ce se premostiti period cekanja do isplate div. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 949669
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/23/2013, 13:34

Ovo razmišljanje podrazumeva vrlo brz rast cene nakon veštačkog pada izazvanog presekom za dividendu, ali to na našem Lelexu ne može niko da garantuje....
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/23/2013, 18:23

Cermet ::
Ovo razmišljanje podrazumeva vrlo brz rast cene nakon veštačkog pada izazvanog presekom za dividendu, ali to na našem Lelexu ne može niko da garantuje....

Brz rast niko ne moze da garantuje. To je istina jer niko nista ne moze da garantuje.

Medjutim, prilicno sam siguran da nece doci do dugorocnog pada, tj. da ce korekcija biti nagla i kratkotrajna. To govorim na osnovu prethodnih korekcija koje su se desavale prethodnih meseci. Bilo je korekcija, ali su sve trajale 3-4 dana, i posle se cena relativno brzo duzala na cenu blizu ceni pre korekcije. Par dinara ispod ili iznad. I posle par nedelja relativne stagnacije.

Niko ne moze da garntuje da ce se to ponovo desiti, ali je logicno tako nesto pretpostaviti. comp
Nazad na vrh Ići dole
Boki72
VIP
VIP
Boki72


Broj poruka : 73
Points : 321
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/23/2013, 21:46

Niko u principu ne zna sta ce se desiti, mozemo samo nagadjati.
Dvoumio sam se da li prodati pre dividende ili ne. Danas sam definitivno prelomio da ne prodajem. Dividenda nesto preko 60 din, moji troskovi ulaza i izlaza su tridesetak dinara. Sto znaci da cena mora da padne minimum 130-140 din da bih imao nekog racuna da ponovo ulazim. A poslednjih dana trgovine, neko kao da ne da da cena ide gore. Taman se ociste cepovi od par hiljada komada na 950 - 960 din, otvoren put do 990 -1000 i opet se pojavljuje ponuda od par hiljada na cca 950 din.
Nadam se da nece doci do prevelikog pada posle dana d, tj nadam se da pojedinci nece brze bolje krenuti da prodaju kao prilikom objave rezultata za 1Q.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/23/2013, 22:01

Dosta vas ima puno iskustva, clanovi ste foruma 3-5 godina, pretpostavljam da ste prosli desetine dividendi, a opet pricate o dividendi kao da ce to na bilo koji nacin da utice na investitore ili na cenu.

Ako akcija nastavi sa padom posle tog datuma to ce imati veze samo i jedino sa pocetkom letnje korekcije. Ona se ne moze izbeci, ali mislim da ce biti mnogo blaza ove godine nego prosle, ne samo na NIISu, nego na svim beleks akcijama.

Zato sam i prestao da mracim da je vreme da svi prodaju akcije, to vreme ce doci tek za 10 meseci kako sada stvari stoje. Samo naravno morate biti svesni da ce dinar u svakom slucaju izgubiti 10% do sledeceg proleca, pa nek svako sebi napravi racun sta mu se isplati. U odnosu na sadasnje cene mislim da ce popularne akcije sledeceg proleca biti najmanje 20-30% vece u dinarima.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/23/2013, 22:13

Na osnovu čega smatraš da će letnja korekcija ove godine biti blaža nego ranije?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/23/2013, 23:07

To nema veze ni sa NIISom ni sa Srbijom, nego sa ogromnim optimizmom na svetskim berzama koji tek treba da se pokaze u drzavama u razvoju, tako da ova godina nece biti kao 2011 kao sto sam ranije mislio, nego vise kao prosla godina.

Cak i u srbiji vise nema gde da se ulaze van sektora akcija. Drzavne obveznice su jedva 4% bruto. Kamata na stednju je maksimalna 4.9% neto u devizama. U inostranstvu je to daleko manje. Cene akcija u svetu su oko realnih, a kod nas 10-20% nize od toga. Da bi se desio veliki pad, mora pre toga da bude i veliki rast, a 2013. godina do sada je samo prvi talas tog veceg rasta. Kao sto su cene bile nerealno niske od pocetka krize do sada, tako ce opet doci trenutak da budu nerealno visoke.

Ali posto je ovde tema NIIS da naglasim da NIIS ne mora biti 2000 kao sto neki propagiraju, mozda cak ni 1500 dinara sledeceg proleca. To bi bili izuzetno nerealno visoki nivoi. Budimo optimisti, ali ostanimo realni. Sledeca NIIS dividenda je oko 60 dinara, tako da je realno da sledeceg proleca bude NIIS oko 1250 dinara za dividendu od 5%. To je opet 35-40% zarade na cenu od 900 dinara za koji dan.

Daj boze da NIIS popravi katastrofalan pocetak godine. Onda cu i ja popraviti prognoze naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/25/2013, 14:32


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/27/2013, 09:15

Ispod Vojvodine leži Panonsko more gasa
Izvor: Kamatica, Dnevnik, 27.05.2013 8:30

Ispod Vojvodine nalazi se pravo Panonsko more gasa vrednog prema realnim procenama nekoliko milijardi dolara, ali je najveći problem do sada bio kako ga izvaditi. Međutim, sva je prilika da će i ta muka uskoro biti rešena.

Srbija je energetski zavisna zemlja, pogotovo kad je reč o prirodnom gasu, jer se oko 90 odsto potrebnih količina uvozi uz Rusije.

Istovremeno, iz NIS je saopšteno da su primenom nove tehnologije bušenja otkrivena mala gasna ležišta u Banatu, što će doprineti povećanju proizvodnje gasa.

Ispitivanjem jedne od bušotina konstatovano je postojanje dva manja gasna ležišta, a kod druge bušotine su otkrivena tri mala ležišta gasa, koja se trenutno ispituju. Koristeći tehnologiju slim houl, NIS planira da do kraja 2016. godine otvori ukupno oko 25 bušotina.

Inače, prošle godine je u Srbiji, sa 95 bušotina koje su u eksploa taciji, proizvedeno oko 670 miliona kubnih metara prirodnog gasa. Procenjene rezerve gasa u Srbiji iznose oko 30 milijardi kubnih metra, a moguće je da su i veće, što tek treba otkriti.

Iako je, naravno, teško precizno reći kolika je vrednost tih rezervi, može se izvesti pretpostvka.

Naime, ukoliko je nabavna cena kubnog metra gasa koji se uvozi iz Rusije oko 0,4 dolara, ispod površine zemlje leži oko 12 milijardi dolara...
http://www.kamatica.com/vesti/ispod-vojvodine-lezi-panonsko-more-gasa/10356
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/27/2013, 10:56

Opet "nervoza" na strani prodaje?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/27/2013, 11:10

Baki. V ::
Ispod Vojvodine leži Panonsko more gasa
Izvor: Kamatica, Dnevnik, 27.05.2013 8:30

i pored svih tih lepih vesti o NIS-u koje su se pojavile, cena danas ide dole i to samo par dana pred presk kafa

Kako to objasniti? Da li nam to nešto govori? ajkula

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/27/2013, 11:14

govori da nema vise fondova koji kupuju a pitanje je da li ce ih i biti cise?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/27/2013, 11:37

Država Srbija je pred bankrotom a vi o uštipcima...
Zamrzavanje plata i penzija, moguća devalvacija itd...
cekic
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/27/2013, 12:09

Baki. V ::
Citat :
Država Srbija je pred bankrotom a vi o uštipcima...
Zamrzavanje plata i penzija, moguća devalvacija itd...

Sve to je nebitno ukoliko su tačne tvrdnje da Ispod Vojvodine leži velike količine gasa to će povući strane investitore da ozbiljnije ulažu u NIS tako da ćemo ovu akciju uskoro ponovo videti preko 1000 din.Ulaganje u jednu akciju nije merilo samo trenutno stanje u zemlji nego poslovanje firme i njene mogućnosti za dalji razvoj u budućnosti, što NIS svakako ima.

Ako ti dragi kolega mislis da na cenu artije ne utice stanje u zemlji,ti onda nisi na dobrom putu i neces se leba najesti...razmisljaj o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/27/2013, 22:23

Sutra ::
@Vladulns

Ne verujem u istinitost tvog posta. A ne bih preperucio ni ostalima da poveruju. Troskovi zarada ostalih isplata radnicima su vec 3 godine isti i iznose 21 milijardu i kusur. Nije ovo Metalac, pa da gazda mora da kupuje svoju fotelju isplatama radnicima.

Znam vise ljudi koji su dobili otkaz u NIISu samo zato sto su imali 40.000 dinara, da bi zauzeli mesto novi radnici spremni da rade za 20.000. I ti meni Vladule mislis da prodas pricu da neko koga su primili da radi za 20.000 treba da dobije mesecno jos 30.000 dinara, tojest vise nego ovi koji su otpusteni, a koji nisu otisli bez otpremnine, nego sa njom koja je inace vise hiljada evra, tojest prosecno jedno-dvogodisnja razlika u bruto plati izmedju starih i novih radnika.

Za 2013 je ista masa plata i licnih rashoda, mozda uvecana za inflaciju. U brojevima 21-23 milijarde.

Mozda je neki tvoj drug menadzer na visem polozaju dobio toliko novca, pa si se pogresno izrazio, a taj drug se verovatno druzi samo sa menadzerima pa je pretpostavio da su i ostali radnici dobili 90.000 dinara KVARTALNO.

Covece pa to je vise od dividende :) Izgleda da sam previse prodao NIISa :)

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 2213525181


Бонуси дебело надували плате у Новом Саду, Вршцу, Ковину...

Рецимо, најбоље су прошли запослени у експлоатацији сирове нафте и
природног гаса, које је у априлу закачило готово стопостотно повећање
плате – добили су 159.603 динара, а мартовска им је била 81.575......
Како је “Дневнику” речено у Републичком заводу за статистику, главни
разлог за повећање априлских зарада је исплата разних бонуса пред
ускршње и првомајски празнике. Веће месечно повећање зарада уобичајено
је у априлу, баш као и током децембра, јер поједине боље стојеће фирме
исплаћују запосленима кварталне бонусе, а у појединим делатностима први
део наредне плате исплаћен је пред празнике.
........
http://www.dnevnik.rs/ekonomija/bonusi-debelo-naduvali-plate-u-novom-sadu-vrscu-kovinu
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/28/2013, 08:33

Sneki ::
Država Srbija je pred bankrotom a vi o uštipcima...
Zamrzavanje plata i penzija, moguća devalvacija itd...
Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 516777

Kakva devalvacija, odakle ti info o tome? To je vrlo važna vest, možeš li da navedeš izvor?
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/28/2013, 09:33

ILoveRoses ::
Sneki ::
Država Srbija je pred bankrotom a vi o uštipcima...
Zamrzavanje plata i penzija, moguća devalvacija itd...
Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 516777

Kakva devalvacija, odakle ti info o tome? To je vrlo važna vest, možeš li da navedeš izvor?

Da, da i mene zanima. Ako znaš nešto više o tome, molim da i nama preneseš.....ako si to napisala onako bez veze, molim da nam i to preneseš Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 270317
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/28/2013, 10:15

Jumbo ::
ILoveRoses ::
Sneki ::
Država Srbija je pred bankrotom a vi o uštipcima...
Zamrzavanje plata i penzija, moguća devalvacija itd...
Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 516777

Kakva devalvacija, odakle ti info o tome? To je vrlo važna vest, možeš li da navedeš izvor?

Da, da i mene zanima. Ako znaš nešto više o tome, molim da i nama preneseš.....ako si to napisala onako bez veze, molim da nam i to preneseš Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 270317

da li neko misli da ce dinar ostati stabilan uz godisnu inflaciju od preko 10%?

Ili ce skresati rast cena ekstremno restriktivnom ekonomskom politikom, recimo da smanje plate u drzavnom i javnom sektoru za 10-20% sto bi mozda dovelo do deflacije cena, ili ce dinar morati da prati inflaciju.

Citat :
Цене производа и услуга личне потрошње у априлу 2013. године, у односу на март 2013. године, у
просеку су повећане 0,8%. Потрошачке цене у априлу 2013. године, у односу на исти месец 2012. године,
повећане су за 11,4%, док су цене у односу на децембар 2012. повећане за 1,9%.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/28/2013, 11:17

Predlog je da se ostvare uštede.
To može smanjenjem plata u javnom sektoru i penzija (?) da se izvede. To je morala Grčka da izvede (mada selektivno i u manjoj meri) zato što nema sopstvenu valutu.
Srbija ima svoju valutu i može to da izvede i (postupnom) devalvacijom ili kombinacojum mera: zamrzavanjem plata i devalvacijom sopstvene valute i večim porezima.
Sve te menre imaju posledice na privredni rast i potrošnju koja je na minimumu, pa su i prihodi od PDV ionako manji od planitanih.
Vlada pokušava da smisli "toplu vodu" i očuva kurs više iz psiholoških - populističkih razloga, a da na drugom mestu ostvari uštede?
Zamrzavanje je takodje nepopularno, o zamrzavanju penzija koje su bedne da ne govorim.
Naplata poreza u Srbiji ide traljavo, naplati se tek oko 55% svih poreza!

Sad je vlada na potezu. Šta od svega toga izabrati?
Ni jedna mera nije popularna, nijedna primena jedne od ovih mera ne rešava stvar, osim devalvacije, ona je najefikasnija, ali ima i svoje negativne posledice.
Sve to se radi ako se želi u prvoj godini vladavine neke vlade, ali se čini da nam se bliže vanredni izbori i cela stvar prelazi u domen političke odluke...
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/29/2013, 11:08

Jedno pitanje ako je presek za dividendu 8 juna, kada bi trebalo da da budu uplaćene pare od dividende i da li će biti uplaćene na namenski račun
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/29/2013, 12:10

Insajderx dobro došao na forum piju

Skupština prvo trba da potvrdi predlog, a potom i da odluči kako će da se isplačuje div. Ima još vremena, a sobzirom na broj akcionara, to može i da potraje. Za detalje pitaj svog brokera....

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/29/2013, 14:06

Moja prognoza je da se do q2 nece desavati nista. Posle dividende 850-900 dinara. Bice jedna od najstabilnijih akcija na svetu u junu i julu.

Ko sme da drzi pare u dinarima u keshu, mislim da lako moze da se desi neka realizacija kupovine na 800-810 dinara u jutarnjim casovima prilikom nekog od vecih padova stranih berzi, gde bi neki stranac pozurio sa jutarnjom prodajom.

U svakom slucaju 4 cifre po mom misljenju necemo videti najmanje 5-6 meseci. Kada bi dinar bio stabilan, ali posto to nece biti slucaj treba dobro razmisliti kako i sta u ovoj situaciji posle dividende.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/30/2013, 11:29

Boranija ::
insajderxxx ::

videćemo šta će se sutra dešavati.

Sutra će da pada kiša...

I pala je kiša... kafa

P.S: Sve ove vesti o bušotinama, novim pumpama, avionima, kamionima... nemaju nikakve veze sa trenutnom cenom.
Zapamtite to već jednom. To će eventualno imati veze s cenom za 2-3 godine.
Mnogo veći uticaj ima kupovna moć gradjana i stanje u privredi Srbije.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/30/2013, 11:34

Momir ::
Boranija ::
insajderxxx ::

videćemo šta će se sutra dešavati.

Sutra će da pada kiša...

I pala je kiša... kafa

P.S: Sve ove vesti o bušotinama, novim pumpama, avionima, kamionima... nemaju nikakve veze sa trenutnom cenom.
Zapamtite to već jednom. To će eventualno imati veze s cenom za 2-3 godine.
Mnogo veći uticaj ima kupovna moć gradjana i stanje u privredi Srbije.


i presek za dividendu, ne zaboravite da je to ono što trenutno drži cenu .
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/30/2013, 11:37

Ma, mnogi ne kupuju ovo zbog dividende, svi ovi što prodaju nisu kupili NIIS zbog dividende, koja i nije ništa posebno. Zato cena i pada...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/30/2013, 11:59

Imam utisak da se ponuda gomila a da je traznja bas skromna.
Podvlacim licni utisak.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/30/2013, 16:59

Jako blag trend u tom smeru. Stvarno mi nije jasno ko prodaje NIIS po ovoj ceni. Jedino neko kome se smučio Belex. Ako bi odlučio da povećam akcije u svom portfoliu to bi u ovom trenutku i po ovim cenama definitivno bio NIIS. Eventualno RDJZ
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/30/2013, 19:07

Matans ::
Jako blag trend u tom smeru. Stvarno mi nije jasno ko prodaje NIIS po ovoj ceni. Jedino neko kome se smučio Belex. Ako bi odlučio da povećam akcije u svom portfoliu to bi u ovom trenutku i po ovim cenama definitivno bio NIIS. Eventualno RDJZ
ja sam prodao, meni nije jasno ko kupuje sada.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 11 Icon_minitime5/30/2013, 19:58

Onaj koji misli da ce proci presek i prodati sa manjim minusom od dividende.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 11 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: