BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)

Ići dole 
+106
kristofer018
Tom80
Fokus
Cicija
Folio
boban75
JelenaS
Zane
Frenky
Nebosky
Atomski mrav
Sir Oliver 69
Matthew Greenburgh
KRUSKA
ivan45
MMcorp
Dragan11
Sebastian
Limited011
Anam
Racunarko
Mr. Price
Nikola
Zmajica
Dusan
Drag65
Beli
rovadc
MORNAR
Zwiebel
real_finanza
ingglick
Matans
Djavo
Stane Dolanc
mili61
Tic
BiSnet
Kupi akcije
Prokuplje
Josip
Dalaj Lama
Roman Abramovich
RobinHood
Tomislav
Popaj
Zeljko321
mile2012
Pekinis
Friz
Bidza
Cucla
Sneki
C R A Z Y
Mistery 011
Sutra
Sahbaz
Lolita
Ars Vivendi
Taliano
Dragan
Bojjan
Maca
Djede1
kisko
Aritmeticar
Ilija
Cermet
MYSTIC021
Boza Belex
Kobe Bryant
dejan.dedijer
Al Kapone
Optimista
Aria
Facts&Figures
Danx
Boby
Air
Taliban
Ivan2211
Smile
Nemesis
Malimis
Fmember
Gavrec
MarkoJTD
Zoran1969
Momir
BuffetSon
Teletrader
Boranija
Mitar
Steve McQueen
Fast
Milos86
ILoveRoses
Zoranecc
Dax
Voiceoflaw
Dragot
Bond
Big Mile
geogsi
Ceras
Slovenac1
110 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime10/31/2013, 17:57

Limited011 ::
Slovenac1 ::
Znači Cepter i Kostič zajedno kupuju akcije Aika, zanimljivo, danas opet paket
Nisi dobro skapirao, Aida je Kosticeva, a ovaj paket je kupio Šaranović, Kappa Star, e sad u kojoj je on kombinaciji sa Koletom to se ne zna. Jedino je poznato da je ova njegova firma sa Kipra Vimcamex već jednom kupovala akcije AIKB da bi ih kasnije po istoj ceni prodala Koletu...
Već je poznato da su paket kupili VIMCAMEX CONSULTING LTD (315000 KOM) I AIDA ASSET (136018 kom). Meni, lično, nije poznato da li je AIDA Kostićeva ili Cepterova, jer je u spomenutom članku malo nemušto sročena rečenica u kojoj se spominju njih dva i njihove "firme". Ako je AIDA Kostićeva onda je njegov udeo u AIKB povećan za 3,17502%. Ako je, kako se navodi u prethodnom postu, kupio i ovih 30-ak hiljada od VoB, prešao je 25% učešća.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime10/31/2013, 19:02

Pošto je firma „Global Real Estate&Investment“ registrovana u Beogradu u APR se lepo vidi da je direktor te firme Djordje Rašić, a po googlu se vidi da je on ujedno bio i direktor firme Zepter International - Đorđe Rašić.
Sada je jasno čija je koja firme.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime10/31/2013, 22:17

Znači jedino pravo pitanje je zašto Kole toliko kupuje. Več sad ima kontrolu nad bankom, znači kupuje iz nekog drugog razloga
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime10/31/2013, 22:45

Slovenac1 ::
Znači jedino pravo pitanje je zašto Kole toliko kupuje. Več sad ima kontrolu nad bankom, znači kupuje iz nekog drugog razloga
Da ne misliš možda da kupuje za nekog drugog? Recimo, u jednom trenutku Sunoko postane vlasnik 51% akcija i Kostić prepusti većinski deo Sunoka nekom kinezu ili šeiku... 

Ovo je čisto neka moja špekulacija i fantazija ali me interesuje da li bi promena vlasnika banke na takav način bila moguća i  dozvoljena ili bi novi vlasnik morao da traži dozvolu NBS? 

Drugo je pitanje da li bi neki takav imaginarni šeik uopšte imao interesa ili ne da preuzme i banku i šećerane.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 10:38

A Kinezi i Šeici se otimaju o srpske banke i srpske akcije....
Braća Grim plaču za ovakvim "idejama"!
veshtica 

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Nebosky
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 115
Datum upisa : 31.08.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 11:51

A kako vam izgleda ova teorija: Kostić kupuje deo  po deo AIK, a AIK kreditira njegova preduzeća i novac ostaje u zatvorenom krugu, i pri tom stvara se nezdrava aktiva u banci koju pokušavaju da maskiraju, a u isto vreme traži kupca za banku. :)
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 12:21

E bas das vidim i tog kupca kome moze danas da se ""uvali"(osim drzavi) banka sa nezdravom aktivom...
I dalje niko nema odgovor na pitanje :ZASTO Kostic i dalje kupuje, kad ne mora?
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 12:28

Meni deluje da Kole koristi Aik Banku kao ves masinu kafa
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 13:40

Nebosky ::
A kako vam izgleda ova teorija: Kostić kupuje deo  po deo AIK, a AIK kreditira njegova preduzeća i novac ostaje u zatvorenom krugu, i pri tom stvara se nezdrava aktiva u banci koju pokušavaju da maskiraju, a u isto vreme traži kupca za banku. :)
Tako nekako. Jedino si zaboravio da dodaš "KAO" traži kupca za banku, a ostali veruju u to. Do sada je taj sistem radio najbolje u AGBN slučaju. I to je Antoniću uspevalo. A sad zamislite šta bi sve mogao da odradi Kole, koji je neuporedivo snalažljiviji tip po tom pitanju.
@Slovenac1, pročitaj ovaj post gore i dobro ga upamti, pošto si već nebrojano puta zapitao zašto i kako Kole kupuje AIKB. Evo ti jednog (vrlo realnog nažalost) scenarija
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 15:10

geogsi ::
Nebosky ::
A kako vam izgleda ova teorija: Kostić kupuje deo  po deo AIK, a AIK kreditira njegova preduzeća i novac ostaje u zatvorenom krugu, i pri tom stvara se nezdrava aktiva u banci koju pokušavaju da maskiraju, a u isto vreme traži kupca za banku. :)
Tako nekako. Jedino si zaboravio da dodaš "KAO" traži kupca za banku, a ostali veruju u to. Do sada je taj sistem radio najbolje u AGBN slučaju. I to je Antoniću uspevalo. A sad zamislite šta bi sve mogao da odradi Kole, koji je neuporedivo snalažljiviji tip po tom pitanju.
@Slovenac1, pročitaj ovaj post gore i dobro ga upamti, pošto si već nebrojano puta zapitao zašto i kako Kole kupuje AIKB. Evo ti jednog (vrlo realnog nažalost) scenarija
Postoji bitna razlika izmedju AIKa in AGBN, Kole ima 25% i kupuje, U AGBN Antonić je imao sitnicu. Ali največa fora je u tome da kole ne treba da kupuje, da bi stvarao nezdravu aktivu u banci, on to može raditi bez kupovanja akcija. Znači još uvijek je prvo pitanje zašto uopče kupuje?
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 15:31

Radio sam za slovence jedan period.. Dobra firma u Sloveniji. Kod nas su otvorili firmu.
Kada sam im objasnjavao kako ljudima radi mozak u Srbiji - nista im nije bilo jasno.
Stalno su bili zaokupljeni temama i pitanjima istrazivanja pravog razloga necega, dok za isto vreme drugi odradjuju posao ..
Kada sam video da ne moze covek da im objasni sve i ako nacrta - otisao sam iz firme.

Danas (bas na danasnji dan) - zatvaraju firmu u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 15:34

@Slovenac1
Zato što nije imao potpunu kontrolu nad bankom. Sada sa 25 i više % to već postaje realnost i može da krene da onim što je zamislio. Kakve veze ima što Antonić nije imao puno akcija, on je efektivno imao potpunu kontrolu nad bankom. A čak i oni koji su kupovali akcije, Farmakom i sl. to su radili zbog mekih, tj. poklon kredita. Zar ti zaista ne vidiš da je tako nešto moguće i na AIKu ili se praviš da ne vidiš? Pa kada će neko biti lud da u propaloj privredi kakva je srpska, kupuje jednu tako neatraktivnu (pre svega komercijalnu, a nerazvijenu retail) banku. Valjda je lakše opljačkati onih 900 mil. EUR štednje, neko prodati takvu jednu fin. instituciju sa trenutnim MCapom oko 130 milki.
No isto tako su ti pričali na AGBN, pa si tvrdoglavo terao do kraja (a i ja tako dobrim delom). Meni je dovoljno bilo tog scenarija
@Bidza
A što misliš da se mi toliko razlikujemo? Pa kakav je njihov bankarski sistem i kako je funkcionisao. Ima puno paralela, samo je kod nas mnogo više rupa, oni bar nešto imaju da proizvedu
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 15:41

Hteo sam da poentiram na nacinu razmisljanja.. 
Njima nije blisko da ti neke sveze pare upumpavas u akcije kako bi dosao u poziciju kako si opisao, i da tu svoju poziciju ruiniras, a sa druge strane prilicno sumnjivo ispumpas pare (vise nego sto si ulozio naravno)..
Njima je to totalni error u glavi.. Nama je to "normalno" razmisljanje
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/1/2013, 17:47

ivan45 ::
I dalje niko nema odgovor na pitanje :ZASTO Kostic i dalje kupuje, kad ne mora?
Kako ne mora covece, sta je sa tobom. Pa znas li ti koliki je njemu ulaz, koji je finansirao licnim menicama i licnim dugom u stranoj valuti kod investicionih banaka u Londonu i Svajcarskoj, i to na vrhu marketa 2007/08? I koliko se secam, 2007 je reprogramirao te licne kredite na 7 godina = sledece godine dospeca.

Ponderisanje mu produzava pedalu (na par godina verovatno), a pedala je potrebna da bi se odlio kes iz AIK-a na sulude "aranzmane" sa prijateljima i familijom.

Njemu je AIK biti ili ne biti, a u toj jednacini racuna da otme akcije Grcima po sto nizoj ceni. Jos jedna potencijalna vadiona je da probaju da kupe Hypo Srbija, ali kako to da izvedu sa hiljadama akcionara u banci, nesaglasnosti, odlivi kesa, procene, austrijska murija, DEA, gudra, jesu Crnogorci/nisu Crnogorci, stednja, itd.

Jos u sred te teske price, iz banke odlaze ljudi sa koliko toliko bankarskog kredibiliteta, koji su svakojaka teska vremena prosli.

Ne izgleda dobro cela prica, nakrivila se ladja....

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/2/2013, 15:22

Matthew Greenburgh ::
ivan45 ::
I dalje niko nema odgovor na pitanje :ZASTO Kostic i dalje kupuje, kad ne mora?
Kako ne mora covece, sta je sa tobom. Pa znas li ti koliki je njemu ulaz, koji je finansirao licnim menicama i licnim dugom u stranoj valuti kod investicionih banaka u Londonu i Svajcarskoj, i to na vrhu marketa 2007/08? I koliko se secam, 2007 je reprogramirao te licne kredite na 7 godina = sledece godine dospeca.

Ponderisanje mu produzava pedalu (na par godina verovatno), a pedala je potrebna da bi se odlio kes iz AIK-a na sulude "aranzmane" sa prijateljima i familijom.

Njemu je AIK biti ili ne biti, a u toj jednacini racuna da otme akcije Grcima po sto nizoj ceni. Jos jedna potencijalna vadiona je da probaju da kupe Hypo Srbija, ali kako to da izvedu sa hiljadama akcionara u banci, nesaglasnosti, odlivi kesa, procene, austrijska murija, DEA, gudra, jesu Crnogorci/nisu Crnogorci, stednja, itd.

Jos u sred te teske price, iz banke odlaze ljudi sa koliko toliko bankarskog kredibiliteta, koji su svakojaka teska vremena prosli.

Ne izgleda dobro cela prica, nakrivila se ladja....
Šta ima veze ponderisanje kad ima kako kažeš fiksni kredit uzet u 2007? Ako je napr. uzeo 50 mio eur kredita, to če morati vratiti i nema veze, da li je cena AIK akcije 1500 ili 15000 RSD. E sad ako mu je interes da vrati taj kredit preko kradje dobre aktive ne treba da kupuje akcije. Samo počne da krade na način AGBN i to je to. Inače koliko se sečam ti si sve vreme govorio kako je AGBN mnogo bolja priča od AIKa, je li stvarno?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/2/2013, 16:31

@Slovenac1

Mislim da je JAKO JAKO tesko pogoditi sta ce se na AIKB desiti. Meni najblizi scenario
je kao UNBN. Unistice skoro do kraja, ali nece otici u stecaj jer je to politicki lose.
A nema on obicaj da rizikuje sa politikom i unistava firme.

Uglavnom po mom misljenju mali akcionari nece dobiti nista. Moze da se desi i da ne
izgube nista u odnosu na sadasnju cenu koja je ipak samo 0.3 PB. Moram naglasiti
da nema ni obicaj da mali akcionari zarade bilo sta.

Mene najvise zanimaju prioritetne koje jedino i posedujem. E tu mislim da je donekle
drugacija situacija, zato sto on moze da unistava banku godinama, a da istovremeno
placa dividende na prioritetne akcije. Kao sto je i do sada bio slucaj.

U svakom slucaju posle ovih novih informacija zahtevacu vecu dividendu na prioritetne
akcije nego ranije. Tu naravno mislim na odnos izmedju sigurne kamate i AIKBPB kamate.
Medjutim situacija se JAKO promenila kod sigurne kamate, tako da i ako zahtevate 50%
vecu kamatu od AIKBPB po sadasnjoj ceni cete je dobiti. AIKBPB ukupno daje oko 18%
u dinarima a najveca sigurna kamate je 12%. Ali necu povecavati kolicinu u ovoj situaciji.

Moram da podsetim da je nekima AIKBPB vec isplatio CEO pocetni ulozeni kapital u vidu dividendi.
Nisam siguran za sebe, vise puta sam trgovao i menjao kolicinu, ali sam dobio najmanje 50% novca
nominalno u dinarima nazad od banke, tako da se sada kockam sa kucnim parama sto bi Ameri rekli.

Zakljucak:

AIKB - SELL ili dnevna trgovina 1350-1500 dinara ko voli da zaradjuje svojim brokerima

AIKBPB - HOLD i skupljanje dividende sve do pojave prvog minusa u banci
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/2/2013, 20:46

Sutra ::
@Slovenac1

Mislim da je JAKO JAKO tesko pogoditi sta ce se na AIKB desiti. Meni najblizi scenario
je kao UNBN. Unistice skoro do kraja, ali nece otici u stecaj jer je to politicki lose.
A nema on obicaj da rizikuje sa politikom i unistava firme.

Uglavnom po mom misljenju mali akcionari nece dobiti nista. Moze da se desi i da ne
izgube nista u odnosu na sadasnju cenu koja je ipak samo 0.3 PB. Moram naglasiti
da nema ni obicaj da mali akcionari zarade bilo sta.

Mene najvise zanimaju prioritetne koje jedino i posedujem. E tu mislim da je donekle
drugacija situacija, zato sto on moze da unistava banku godinama, a da istovremeno
placa dividende na prioritetne akcije. Kao sto je i do sada bio slucaj.

U svakom slucaju posle ovih novih informacija zahtevacu vecu dividendu na prioritetne
akcije nego ranije. Tu naravno mislim na odnos izmedju sigurne kamate i AIKBPB kamate.
Medjutim situacija se JAKO promenila kod sigurne kamate, tako da i ako zahtevate 50%
vecu kamatu od AIKBPB po sadasnjoj ceni cete je dobiti. AIKBPB ukupno daje oko 18%
u dinarima a najveca sigurna kamate je 12%. Ali necu povecavati kolicinu u ovoj situaciji.

Moram da podsetim da je nekima AIKBPB vec isplatio CEO pocetni ulozeni kapital u vidu dividendi.
Nisam siguran za sebe, vise puta sam trgovao i menjao kolicinu, ali sam dobio najmanje 50% novca
nominalno u dinarima nazad od banke, tako da se sada kockam sa kucnim parama sto bi Ameri rekli.

Zakljucak:

AIKB - SELL ili dnevna trgovina 1350-1500 dinara ko voli da zaradjuje svojim brokerima

AIKBPB - HOLD i skupljanje dividende sve do pojave prvog minusa u banci
Pazi nisam ja rekao da se na AIKU ne može dogoditi scenario AGBN, ja samo kažem, da Kole za nešto takvo ne treba da kupuje akcije na berzi. I to je sve
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/2/2013, 21:37

I meni deluje nelogicno-zna li neko koliki su prometi i profiti celavog po Srbiji danas samo sa secerom?
Hozu da kazem- ima mu se sta za uzeti u SRB,i bude li glumio Karica, ili Antonica koji je u AGBN izigravao piona..
Samo bi lud covek ugrozio sve svoje poslove po regionu,da bi se naplatio putem pljacke u AIKB pa da se javlja sa svog broda vicuci kako je to sve politicki progon itd itd..
89 
Scenario slican UNBN ne iskljucujem na duze staze
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/3/2013, 11:34

ivan45 ::
I meni deluje nelogicno-zna li neko koliki su prometi i profiti celavog po Srbiji danas samo sa secerom?
Hozu da kazem- ima mu se sta za uzeti u SRB,i bude li glumio Karica, ili Antonica koji je u AGBN izigravao piona..
Samo bi lud covek ugrozio sve svoje poslove po regionu,da bi se naplatio putem pljacke u AIKB pa da se javlja sa svog broda vicuci kako je to sve politicki progon itd itd..
89 
Pa i meni to isto nije jasno. Za pljačku aktive valjda mu treba ili zaštita nekog iz države ili NBS ili su ljudi iz NBS totalni diletanti pa onda to što važi za aik važi i za sve ostale banke i samo od dobre volje menadzmenta zavisi da li će opljačkati i akcionare i štediše. 

Kad se malo zamislim, pitam se da li je oročena štednja uopšte sigurnija od ulaganja u hartija banaka 

jeste da država garantuje štedne uloge, ali kako stvari stoje to i nije neka garancija.  heng

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/3/2013, 19:31

Slovenac1 ::
Citat :
Šta ima veze ponderisanje kad ima kako kažeš fiksni kredit uzet u 2007? Ako je napr. uzeo 50 mio eur kredita, to če morati vratiti i nema veze, da li je cena AIK akcije 1500 ili 15000 RSD. E sad ako mu je interes da vrati taj kredit preko kradje dobre aktive ne treba da kupuje akcije. Samo počne da krade na način AGBN i to je to. Inače koliko se sečam ti si sve vreme govorio kako je AGBN mnogo bolja priča od AIKa, je li stvarno?
Ako je uzeo 100-150 miliona (sto su verovatniji iznosi), a koje nema da vrati o dospecu, onda mu naravno odgovara da guli akcije na nizim nivoima i onda nudi te akcije kao dopunu kolaterala, nadajuci se novom reprogramu koji bi mu sigurno produzio pedalu.

Drugo je pitanje koliko je zaista i kupio extra akcija: Sunoko je najvecim delom kupio od njegovih JSO kompanija (dakle akcije koje su vec bile u njegovom vlasnistvu), da bi iskoristio 25% koje mu je centralna banka dala za sticanje ATE akcija prosle godine.

Sto se Agrobanke tice, ja jesam pricao da je to super banka, ali u momentu kada je imala 40%+ adekvatnost i pola bilansa u gotovini. Sta se naknadno dogodilo je splet nesretnih okolnosti i tuzne srpske politike: ipak, da te podsetim da nezavisna revizija bilansa banke, i misljenje revizora, u momentu kada je AOD strovalila banku NE POSTOJI. Slicno kao i kod vas nesretnih Slovenaca sa NKBM-om: onolike dokapitalizacije i IPO u Londonu i Varsavi, i sve to dok je gospodin Matjaz pljackao na veliko.

Ti dokupi AIKa, samo naped. Sta te briga sta ja mislim, moguce je da gresim naravno...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/3/2013, 19:35

Sutra ::
Mislim da je JAKO JAKO tesko pogoditi sta ce se na AIKB desiti.
Mislim da nije mnogo tesko pogoditi sta ce se dogadjati.

Axiomi su: a) Nova menadzment ekipa iz Hypo nisu nikakvi bankari, i b) Kostic je na osnovnom nivou los tip koji gleda prevarom da generise extra profite.

Ako situacija u Srbiji i dalje bude teska, AIK ce dublje glibiti u lose plasmane i obrtati pedalu, a to obrtanje ce zavisiti od procenjenih preuzetih kolaterala, laznog profita i nesporno dobre likvidnosti banke. To sve moze dosta dugo da traje, jer su brojevi veliki - naravno, bez nekih velikih oscilacija na berzi.

Ako se situacija u Srbiji popravi i sve krene gore, onda ce i AIK plimom biti podignut na neki nivo, iako nigde blizu onih multiplikatora koji su bili 2006/2007. AIk generalno i nema neki veliki biznis sa klijentima, u poslednjih nekoliko godina sve se manje vise svodi na preuzimanje kolaterala od lose privrede (i stavljanje na bilans banke) u nadi da ce se ti kolaterali u nekoj buducnosti realizovati po viskoim cenama.

Postoje i drugi dogadjaji koji mogu da poboljsaju situaciju: na primer, preuzimanje Hypo Srbija u dobrom aranzmanu sa Austrijancima, iako tu mogu da odliju solidan kapital ako krenu akcionari da izlaze na nesaglasnost.

Moglo bi da bude drugacije, ali je Kostic AIKov najveci problem..oduvek bio.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/3/2013, 19:59

Sneki ::
Matt bilo bi zanimljivo ako nesto mozes da iskopas o gospodji Marina Zimogladovic?
Ma ovo je neka ne preterano menadzerka na Kipru sto potpisuje formalno za te kompanije povezane sa uglednim privrednikom iz Srbije, itd. A?

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/4/2013, 08:52

Matthew Greenburgh ::
Slovenac1 ::
Citat :
Šta ima veze ponderisanje kad ima kako kažeš fiksni kredit uzet u 2007? Ako je napr. uzeo 50 mio eur kredita, to če morati vratiti i nema veze, da li je cena AIK akcije 1500 ili 15000 RSD. E sad ako mu je interes da vrati taj kredit preko kradje dobre aktive ne treba da kupuje akcije. Samo počne da krade na način AGBN i to je to. Inače koliko se sečam ti si sve vreme govorio kako je AGBN mnogo bolja priča od AIKa, je li stvarno?
Ako je uzeo 100-150 miliona (sto su verovatniji iznosi), a koje nema da vrati o dospecu, onda mu naravno odgovara da guli akcije na nizim nivoima i onda nudi te akcije kao dopunu kolaterala, nadajuci se novom reprogramu koji bi mu sigurno produzio pedalu.

Drugo je pitanje koliko je zaista i kupio extra akcija: Sunoko je najvecim delom kupio od njegovih JSO kompanija (dakle akcije koje su vec bile u njegovom vlasnistvu), da bi iskoristio 25% koje mu je centralna banka dala za sticanje ATE akcija prosle godine.

Sto se Agrobanke tice, ja jesam pricao da je to super banka, ali u momentu kada je imala 40%+ adekvatnost i pola bilansa u gotovini. Sta se naknadno dogodilo je splet nesretnih okolnosti i tuzne srpske politike: ipak, da te podsetim da nezavisna revizija bilansa banke, i misljenje revizora, u momentu kada je AOD strovalila banku NE POSTOJI. Slicno kao i kod vas nesretnih Slovenaca sa NKBM-om: onolike dokapitalizacije i IPO u Londonu i Varsavi, i sve to dok je gospodin Matjaz pljackao na veliko.

Ti dokupi AIKa, samo naped. Sta te briga sta ja mislim, moguce je da gresim naravno...
Pazi mene najviše interesira prava istina o Aiku, tako da ti samo piši. Samo odgovor oko dopune kolaterala. Za tu dopunu po toj logici može da stavi bilo što, nije potrebno ni da su akcije, tako da još uvijek ja mislim, da zbog kredita on ne bi trebao da kupuje akcije AIKa.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/5/2013, 23:14

Da da .....Kole (najbogatiji Srbin) navalio da kupuje da bi posle pljackao ....a svi ce to gledati i cutati...stedise,nbs,grci,upravni odbor...Nece biti tako moj Matt !

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 08:15

Taliano ::
Da da .....Kole (najbogatiji Srbin) navalio da kupuje da bi posle pljackao ....a svi ce to gledati i cutati...stedise,nbs,grci,upravni odbor...Nece biti tako moj Matt !
Taliano, voleo bih da si u pravu, ali zar nismo imali prilike sve to vec da vidimo sa nekim drugim bankama?  Zasti mislis da bi sad to bilo nemoguce?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 09:14

Taliano ::
Da da .....Kole (najbogatiji Srbin) navalio da kupuje da bi posle pljackao ....a svi ce to gledati i cutati...stedise,nbs,grci,upravni odbor...Nece biti tako moj Matt !
Pa ako pogledamo istoriju banaka na belexu baš sve to je moguče...Jedino što ja kažem je to, da bi pljačkao, on ne treba da kupuje akcije Aika
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 10:00

a traznje nema
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 10:01

evo cak 60 kom
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 11:01

Boby ::
a traznje nema
Kole nikad nije kupovao pojedinačne akcije, nego uvek samo pakete, veče količine akcija.
Nazad na vrh Ići dole
rovadc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 22
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 13:01

sve je to moguće, samo ja da bi pokrao banku, ne bi prvo toliko uložio u nju, mnogi su to već pokušali i napravili i za daleko manju paru. No AIK nije mala banka što je vrlo važna stvar.
da li mu se isplati riskirati kriminal, kad ima imovinu od cca 250 mil eura i relativno dobar ugled?? Nedavno je izjavio da ima pripremljenih 100 mil. eura za ulaganja, ali da nema kud da ih stavi - možda je to  odgovor, a možda i nije-ko zna?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 13:18

Može da uloži i celih tih 100 mil i da izvuće 200-300 iz nje, a da banka posle ne zna šta i kako dalje...
Mislim da tako razmišljaju "naši" tajkuni.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13777
Localisation : Novi Sad
Points : 51599
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/6/2013, 16:54

Promene: 30.10. - 06.11.2013. (T-3) ili 25.10. - 01.11.2013.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/8/2013, 13:13

http://www.kamatica.com/vest/domaci-biznismeni-kupuju-banke-po-srbiji/12763

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
rovadc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 22
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/8/2013, 20:25

Al Kapone ::
http://www.kamatica.com/vest/domaci-biznismeni-kupuju-banke-po-srbiji/12763
Izgleda da je kupovina banaka širi trend, i nije samo u pitanju AIK.
Ima to logike. Kao prvo banke su izuzetno jeftine i naravno imaju velike probleme pogotovo AIK s kreditima privredi.
U EU je također to trenutno trend jer se oporavlja i banke rastu, bio je to trend i u USA prije dvije/tri godine jer se očekivao oporavak. Kad se očekuje oporavak banke obično prve krenu, jer kad je svima dobro, dobro je i bankama. Naravno daleko je to od dobroga ovdje na Balkanu, ali kad se EU oporavlja osjetiti će se to i ovdje.

Ako pratite svjetsku ekonomiju, unazad 5 godina nismo imali situaciju kad nije bio neki ozbiljan problem, ili USA, ili EU, ILI KIna, sada je po prvi put da gotovo i nema većih problema, a to bi trebalo napokon rezultirati stabilnim stopama rasta. USA su na dobrom putu rasta i opet može biti pokretač svjetske ekonomije, Kina se oporavlja, a EU je dobrim djelom riješila probleme (Grčka se smiruje, Španjolska pomalo raste...). Nešto slično je neki dan rekao šef Goldmana L. Blankfein, a i mnogi poznati ekonomisti u zadnje vrijeme.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 21 Icon_minitime11/8/2013, 23:48

Ove nedelje se AIK Banka javlja u medijima na nacin koji budi pohlepu za ovim akcijama. Preporuceni su za kupovinu i u emisiji Kapital, kao i na sajtu Sinteze, a sve na osnovu proverenih rekla-kazala glasina. Nadam se da su glasine istinite jer mislim da bi to bilo dobro po nasu berzu, ali mi sve to za sada lici na "pump and dump" strategiju. Kako se nosite sa tom dilemom kolege forumasi, kupujete ili prodajete? slik

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 21 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: