BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)

Ići dole 
+106
kristofer018
Tom80
Fokus
Cicija
Folio
boban75
JelenaS
Zane
Frenky
Nebosky
Atomski mrav
Sir Oliver 69
Matthew Greenburgh
KRUSKA
ivan45
MMcorp
Dragan11
Sebastian
Limited011
Anam
Racunarko
Mr. Price
Nikola
Zmajica
Dusan
Drag65
Beli
rovadc
MORNAR
Zwiebel
real_finanza
ingglick
Matans
Djavo
Stane Dolanc
mili61
Tic
BiSnet
Kupi akcije
Prokuplje
Josip
Dalaj Lama
Roman Abramovich
RobinHood
Tomislav
Popaj
Zeljko321
mile2012
Pekinis
Friz
Bidza
Cucla
Sneki
C R A Z Y
Mistery 011
Sutra
Sahbaz
Lolita
Ars Vivendi
Taliano
Dragan
Bojjan
Maca
Djede1
kisko
Aritmeticar
Ilija
Cermet
MYSTIC021
Boza Belex
Kobe Bryant
dejan.dedijer
Al Kapone
Optimista
Aria
Facts&Figures
Danx
Boby
Air
Taliban
Ivan2211
Smile
Nemesis
Malimis
Fmember
Gavrec
MarkoJTD
Zoran1969
Momir
BuffetSon
Teletrader
Boranija
Mitar
Steve McQueen
Fast
Milos86
ILoveRoses
Zoranecc
Dax
Voiceoflaw
Dragot
Bond
Big Mile
geogsi
Ceras
Slovenac1
110 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/4/2013, 10:47

Slovenac1 ::
Fast ::
Slovenac1 ::


A kermaika Jovanović ti se ne čini kao insajder?

Cini mi se kao neko ko ima visak kesa i odredjene informacije

Možda isto prezime kao bivši direktor nešto znači...

Da li si ozbiljan? pa Jovanović je najčešće prezime u srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/4/2013, 11:19

Fmember ::
Slovenac1 ::
Fast ::


Cini mi se kao neko ko ima visak kesa i odredjene informacije

Možda isto prezime kao bivši direktor nešto znači...

Da li si ozbiljan? pa Jovanović je najčešće prezime u srbiji.

Ok, ali to ne znači da tu nema neke veze zar ne? Zar nije nekako čudno, da ima neka keramika toliko količinu akcija baš aik banke?
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/4/2013, 11:37

A da to nema opet neke veze sa Čedom i njegovom ženom? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/4/2013, 12:05

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/365992/Uhapsen-niski-bankar-koji-je-sa-racuna-klijenta-podigao-56000-evra




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/4/2013, 17:49

U protekle tri godine Keramika Jovanović DOO (do 2012.02.24 Jovanović d.o.o.) nije prodavala ovde. Ubrzana kupovina je krenula krajem oktobra od kada su se pojačali za oko 30.000 akcija.

Sa druge strane Venturer Management AG je spretan. Znatno je smanjio izloženost marta prošle godine po 1900 din, a onda obzirom na veličinu svoje pozicije slabo trguje. Letos je kupio nekoliko hiljada akcija ispod 1400 din, zatim skoro 6000 početkom decembra kada je cena bila 1550, a u poslednje dve nedelje je prodao 3700 i nešto oko 1700 din.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/4/2013, 19:07

Nekome su danas popustili živci, ili nešto zna što mi neznamo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 01:57

Čudno, čudno...

Božo, kako ti gledaš na ovo?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 07:52

Cermet ::
Čudno, čudno...

Božo, kako ti gledaš na ovo?

Pa on misli da isti igrac obara cenu na RBS i AIKB [You must be registered and logged in to see this image.] Imas malo iznad. Nekad mi smetale takve odvaljotine, ali sad me uveseljavaju. A puni rubriku Najsmesniji post
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 11:02

kao da su ovde potrebni vise rezultati, i ovako bi palo jel nema investitora, a daleko je podcenjena sa bilo kakvim rezultatima
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 19:12

Fast ::
Cermet ::
Čudno, čudno...

Božo, kako ti gledaš na ovo?

Pa on misli da isti igrac obara cenu na RBS i AIKB [You must be registered and logged in to see this image.] Imas malo iznad. Nekad mi smetale takve odvaljotine, ali sad me uveseljavaju. A puni rubriku Najsmesniji post

KUPI KUPI KUPI....RSI kaze KUPI KUPI KUPI,
Vidim najnizu mogucu tacku 1470, ako je uopste i bude!
A najvisa tacka 1800, sve gde kupis ispod nje bices dobar!!! Ako probije 1800 test do 2380!!!
Nazad na vrh Ići dole
kisko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 05.02.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 19:57

momci (i devojke ako ih ima), lepi pozdrav

Ulagač sam na ZSE, imam jedostavno pitanje vezano za AIKB, a to je zašto se dogodio drastičan pad profitabilnosti u 2011 u odnosu na godine od pre? Ako budem pisao tu i tamo koji post, unapred se ispričavam ako mi izleti ijekavica, nastojat ću da pišem na srpskom. hvala vam na razumevanju

ako vam možda zatreba kakav info vezno za ZSE, rado ću da pomognem (ukoliko znam).

Kisko
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 20:53

kisko ::
momci (i devojke ako ih ima), lepi pozdrav

Ulagač sam na ZSE, imam jedostavno pitanje vezano za AIKB, a to je zašto se dogodio drastičan pad profitabilnosti u 2011 u odnosu na godine od pre? Ako budem pisao tu i tamo koji post, unapred se ispričavam ako mi izleti ijekavica, nastojat ću da pišem na srpskom. hvala vam na razumevanju

ako vam možda zatreba kakav info vezno za ZSE, rado ću da pomognem (ukoliko znam).

Kisko

A zašto je drastično pala profitabilnost svih banaka u svetu posle 2008? Otpisi, otpisi, otpisi,...
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 21:18

Boza Belex ::
Fast ::
Cermet ::
Čudno, čudno...

Božo, kako ti gledaš na ovo?

Pa on misli da isti igrac obara cenu na RBS i AIKB [You must be registered and logged in to see this image.] Imas malo iznad. Nekad mi smetale takve odvaljotine, ali sad me uveseljavaju. A puni rubriku Najsmesniji post

KUPI KUPI KUPI....RSI kaze KUPI KUPI KUPI,
Vidim najnizu mogucu tacku 1470, ako je uopste i bude!
A najvisa tacka 1800, sve gde kupis ispod nje bices dobar!!! Ako probije 1800 test do 2380!!!

Tehničku analizu na Lelexu možeš da okačiš mačku o rep. Nelikvidno!!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 21:21

Dax nemoj da se odma ljutiš! love3

Boža je lepo rekao da je iz NIIS prešao u AIKB, pa malo da pogura...

od

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 21:26

Boranija ::
Dax nemoj da se odma ljutiš! love3

Boža je lepo rekao da je iz NIIS prešao u AIKB, pa malo da pogura...

od

nema tu šta da se gura, već je pogurano ,a i poljuljano!!! od kafa

Boža nije rekao, Boža je uveliko u AIKB. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 21:48

Ne ljutim se taman posla, dok je onog ćelavog i njegovih satelita, teško će ići.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 22:18

Zašto?

Čovek drži maltene pola banke, zar njemu nije najviše u interesu da ovo ide gore?
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 22:29

kisko ::
momci (i devojke ako ih ima), lepi pozdrav

Ulagač sam na ZSE, imam jedostavno pitanje vezano za AIKB, a to je zašto se dogodio drastičan pad profitabilnosti u 2011 u odnosu na godine od pre? Ako budem pisao tu i tamo koji post, unapred se ispričavam ako mi izleti ijekavica, nastojat ću da pišem na srpskom. hvala vam na razumevanju

ako vam možda zatreba kakav info vezno za ZSE, rado ću da pomognem (ukoliko znam).

Kisko


jedan od glavnih razloga pada dobiti u pomenutoj godini je nibens korporacija i milo djuraskovic naime iz pomenute korporacije veliki deo firmi je u stecaju dok su ostale u teskom finansiskom stanju tako da je najveci deo potrazivanja aik banke nenaplativ, bar za sada
jedan od mojih prethodnih postova govori o tome
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/5/2013, 22:34

Matthew Greenburgh ::
ILoveRoses ::
Kako to da cena akcije miruje i pored 3 milijarde profita?

Pa zato sto je taj profit obracunao Ljubisa, Jelica overila/zavela, a Vladan lupio krompir pecat u trenucima trezvenosti.

Iz aviona se vidi da je sve laz...AIK se vrednuje kao hedge fond: diskont na NAV, a jadni NAV u kanalu!!


da nije ovo jedan od razloga pada aik banke u poslednjih 8 dana [dobro je sto nisam usao u pricu po ceni od 1700]
Nazad na vrh Ići dole
kisko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 05.02.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/6/2013, 20:11

Slovenac1 ::
kisko ::
momci (i devojke ako ih ima), lepi pozdrav

Ulagač sam na ZSE, imam jedostavno pitanje vezano za AIKB, a to je zašto se dogodio drastičan pad profitabilnosti u 2011 u odnosu na godine od pre? Ako budem pisao tu i tamo koji post, unapred se ispričavam ako mi izleti ijekavica, nastojat ću da pišem na srpskom. hvala vam na razumevanju

ako vam možda zatreba kakav info vezno za ZSE, rado ću da pomognem (ukoliko znam).

Kisko

A zašto je drastično pala profitabilnost svih banaka u svetu posle 2008? Otpisi, otpisi, otpisi,...

ovo nije sasim tačno. Primerice, najveće banke u RH (ekvivalenti AIKB-u u SRB) nisu bilježile takav pad profitabilnosti, već konzistentnu dobit tokom svih godina krize, a neke čak i rast dobiti (u skladu sa rastom prihoda od kamata). Ovde pričamo o padu dobiti za celih 50%.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/6/2013, 20:37

Imajući u vidu koliko ih je Đurašković orobio, meni je nejasno kako AIKB uopšte radi...

Mada je to opšte poznato, to se na ovoj temi gotovo i ne pominje, ali moram priznati da mi je to dodatna kočnica da ne uđem u ovu nekada mi omiljenu hartiju.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/6/2013, 22:00

kisko ::
Slovenac1 ::
kisko ::
momci (i devojke ako ih ima), lepi pozdrav

Ulagač sam na ZSE, imam jedostavno pitanje vezano za AIKB, a to je zašto se dogodio drastičan pad profitabilnosti u 2011 u odnosu na godine od pre? Ako budem pisao tu i tamo koji post, unapred se ispričavam ako mi izleti ijekavica, nastojat ću da pišem na srpskom. hvala vam na razumevanju

ako vam možda zatreba kakav info vezno za ZSE, rado ću da pomognem (ukoliko znam).

Kisko

A zašto je drastično pala profitabilnost svih banaka u svetu posle 2008? Otpisi, otpisi, otpisi,...

ovo nije sasim tačno. Primerice, najveće banke u RH (ekvivalenti AIKB-u u SRB) nisu bilježile takav pad profitabilnosti, već konzistentnu dobit tokom svih godina krize, a neke čak i rast dobiti (u skladu sa rastom prihoda od kamata). Ovde pričamo o padu dobiti za celih 50%.

Onda su banke u RH dosta unikatne u svetu u ovo vreme, sa obzirom kako vam stoji ekonomija pre bih verovao da su nafrizirali bilanse. Kod nas recimo banke imaju katastrofalne rezultate
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/6/2013, 22:02

Cermet ::
Imajući u vidu koliko ih je Đurašković orobio, meni je nejasno kako AIKB uopšte radi...

Mada je to opšte poznato, to se na ovoj temi gotovo i ne pominje, ali moram priznati da mi je to dodatna kočnica da ne uđem u ovu nekada mi omiljenu hartiju.

Možda neka analiza koliko znači potraživanje do Nibensa u odnosu na cijeli kreditni portfolio banke? Inače Nibens još radi ili je propao totalno?
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/6/2013, 23:40

Dok cekamo ovogodisnje rezultate...

Pad dobiti prosle godine nije bio 50%, nego 100%, a verovatno i vise (gubitak), samo nisu sve prikazali.

Kako? Isplata prioritetnim akcionarima nije deo stvarnog profita, jer su oni de facto kreditori banke, a ne akcionari. Taj "profit" nije profit preduzeca, tj akcionara kao vlasnika.
Ostatak profita je otisao na rezervisanje gubitaka, sto takodje de facto nije profit, vec otpis, samo je tako prikazano. O tome sam vec pisao prosle godine.
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/6/2013, 23:41

Ne znam da li je kome bitno, imam nesto sitno AIKB vec par godina i ne mislim da ce cena dole, bar ne mnogo.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/7/2013, 00:05

Slovenac1, Đurašković je orobio banke za oko 130 miliona evra, pri čemu je poznato da je AIK najveći pojedinačni poverilac.

Detalje možeš da nađeš na netu, mislim da otprilike polovina te celokupne sume otpada samo na AIK, a i
čini mi se da je ona najmanja od tih nekoliko banaka koje su pokradene tim besmislenim kreditima, što znači da u svakom slučaju ta suma čini popriličan deo njenog kreditnog portfolija.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/7/2013, 09:01

Cermet ::
Slovenac1, Đurašković je orobio banke za oko 130 miliona evra, pri čemu je poznato da je AIK najveći pojedinačni poverilac.

Detalje možeš da nađeš na netu, mislim da otprilike polovina te celokupne sume otpada samo na AIK, a i
čini mi se da je ona najmanja od tih nekoliko banaka koje su pokradene tim besmislenim kreditima, što znači da u svakom slučaju ta suma čini popriličan deo njenog kreditnog portfolija.

Kao prvo bilans AIK banke je 1,3 milijarde eur pa ti onda razmišljaj, da li je taj iznos do Nibensa stvarno čini popriličan deo kreditnog portfolia. A kao drugo koliko ja razumem Nibens još uvek radi i vrača kredute zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/7/2013, 17:42

Slovenac1 ::
Cermet ::
Slovenac1, Đurašković je orobio banke za oko 130 miliona evra, pri čemu je poznato da je AIK najveći pojedinačni poverilac.

Detalje možeš da nađeš na netu, mislim da otprilike polovina te celokupne sume otpada samo na AIK, a i
čini mi se da je ona najmanja od tih nekoliko banaka koje su pokradene tim besmislenim kreditima, što znači da u svakom slučaju ta suma čini popriličan deo njenog kreditnog portfolija.

Kao prvo bilans AIK banke je 1,3 milijarde eur pa ti onda razmišljaj, da li je taj iznos do Nibensa stvarno čini popriličan deo kreditnog portfolia. A kao drugo koliko ja razumem Nibens još uvek radi i vrača kredute zar ne?




nibens kao grupacija dali postoji jos uvek neznam, ali sigurno znam da jedina firma iz te grupacije koja je bilo sta vratila bankama je fabrika maziva iz krusevca, da je iz pomenute grupacije 3 firme raskinulo ugovor o privatizaciji i da su trenutno u restruktuiranju, a ostale su u rasulu, da je aik banka u celom dugu nibensa prema bankama ucestvuje sa najmanje najmanje 30% od ukupnog duga
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/7/2013, 18:15

bojjan ::
Slovenac1 ::
Cermet ::
Slovenac1, Đurašković je orobio banke za oko 130 miliona evra, pri čemu je poznato da je AIK najveći pojedinačni poverilac.

Detalje možeš da nađeš na netu, mislim da otprilike polovina te celokupne sume otpada samo na AIK, a i
čini mi se da je ona najmanja od tih nekoliko banaka koje su pokradene tim besmislenim kreditima, što znači da u svakom slučaju ta suma čini popriličan deo njenog kreditnog portfolija.

Kao prvo bilans AIK banke je 1,3 milijarde eur pa ti onda razmišljaj, da li je taj iznos do Nibensa stvarno čini popriličan deo kreditnog portfolia. A kao drugo koliko ja razumem Nibens još uvek radi i vrača kredute zar ne?




nibens kao grupacija dali postoji jos uvek neznam, ali sigurno znam da jedina firma iz te grupacije koja je bilo sta vratila bankama je fabrika maziva iz krusevca, da je iz pomenute grupacije 3 firme raskinulo ugovor o privatizaciji i da su trenutno u restruktuiranju, a ostale su u rasulu, da je aik banka u celom dugu nibensa prema bankama ucestvuje sa najmanje najmanje 30% od ukupnog duga

I za celi taj dug su več napravili rezervacije, tako da bila šta dobiju od toga ide samo u plus...
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/11/2013, 22:19

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ovde kakve su prognoze na osnovu predhodnih godina? 4milijarde a?
A sta kazete na knjigovodstvenu cenu ovi ljubicanstveni pravougaonici?

A neko nece da uzme sad po 1550, eeee!!!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/11/2013, 23:14

Božo, ne loži narod. Projekcija sama po sebi ne znači ništa. To što je projektovano ne mora da znači da će tako i biti. Sačekajmo da izadju rezultati. Izašao si iz Nis-a i kupio Aik i sad ovo treba da poleti? Gledajući ko prodaje rekao bih da je Kole pokušao da dogovori sa Grcima transakciju, da su ga oni lagano napušili i da će sad on lagano da nafrizira bilanse tako da ga zamole da se on predomisli.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/11/2013, 23:31

Fast ::
Božo, ne loži narod. Projekcija sama po sebi ne znači ništa. To što je projektovano ne mora da znači da će tako i biti. Sačekajmo da izadju rezultati. Izašao si iz Nis-a i kupio Aik i sad ovo treba da poleti? Gledajući ko prodaje rekao bih da je Kole pokušao da dogovori sa Grcima transakciju, da su ga oni lagano napušili i da će sad on lagano da nafrizira bilanse tako da ga zamole da se on predomisli.

ne razumem kako bi friziranjem izveštaja nešto postigao?

ako grci mogu da dopuste bilo kome da frizira izveštaje dok oni imaju 20% vlasništva, ne treba ni banku da dobiju za svojih 20%
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/11/2013, 23:47

Ko pita Grke? Ko će njima u Nišu da da prave podatke?
Zapravo, nema tu friziranja. Samo treba da urade realan bilans i cena ode u jarak. Kad sam rekao "friziran" mislio sam "prilagođen potrebama" MK.
Ne tvrdim da će biti ovako, samo sumnjam da će biti ovako.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/12/2013, 00:06

Fast ::
Ko pita Grke? Ko će njima u Nišu da da prave podatke?

Otkud znam, ali kad već imaju 20% vlasništva, valjda postoji neki mehanizam koji bi im omogućio da da znaju da li su izveštaji frizirani ili nisu.

Možda je i prošlogodišnji izveštaj bio friziran ali tako da što više spusti cenu kako bi neki kupili što više i što jeftinije... a možda su u šumi...

Izveštaji sigurno mogu da se frziraju, da papir trpi sve, tu nema dileme. na papiru je i agrobanka bila u plusu, podelila dividendu pa i nakon toga otišla u stečaj.

Samo se pitam da li je moguće da budu frizirani a da oni to ne znaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Djede1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 3
Datum upisa : 12.02.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 5 Icon_minitime2/12/2013, 08:41

I ja odoh iz NIS-a u AIK, međutim skoro sam dobio informaciju slučnu Fastovoj i to iz AIKa. Mislim da ako Kole dodje do para moglo bi se očekivati scenario sličan kao i za SJPT.
bojim se da rezultati neće biti dizani već naprotiv umanjeni, samo da MK dodje do AIKa za male pare.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: