BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Top tourist destinations in the world

Ići dole 
+4
Dejansss
Kobe Bryant
Boby
philips1
8 posters
AutorPoruka
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/12/2013, 01:46

Kažu da su trenutno IN tri destinacije:

1. Hong Kong
2 Mogadiš (Maroko)
3. Makao

Naravno ne računaju se klasične destinacije koje su uvek interesantne kao Las Vega, LA, Pariz, Firenca....

Šta kažete koje su destinacije za vas najinteresantnije?

Napišite i gde ste zimovali ili letovali, dajte neki pregled kako ste se proveli ili neki savet za one koji putuju....

jedrenje
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/12/2013, 19:41

Od ove tri bio sam u drugoj,Maroku...ali MOGADIS je u Somaliji,u Maroku je Marakes i Meknes,mislim na slovo M,
Planiram da posetim Iran ovo prolece. Top tourist destinations in the world 145841
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/13/2013, 12:22

Mesto koje bih voleo da posetim ZAPADNA SAHARA na obali Atlantskog okeana u nastavku/ispod Maroka....

jedrenje

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/13/2013, 13:14

Kobe Bryant ::
Mesto koje bih voleo da posetim ZAPADNA SAHARA na obali Atlantskog okeana u nastavku/ispod Maroka....

Top tourist destinations in the world 3856886773
To je okupirana teritorija,pod kontrolom je Kraljevine Maroko,ogromna su nalazista fosfate i to najveca na svetu,o toj zemlji zaista ne znam nista,Maroko najtoplije preporucujem.
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/27/2013, 09:56

Sigurno nije IN destinacija, ali preporucujem je svakome ko misli da se u Srbiji lose zivi...( Znam, mozda ne treba da se poredimo sa gorima od nas, ali ja licno sam sad zadovoljniji zivotom u Srbiji.)

Na put sam krenuo preko Podgorice i granicnog prelaza Bozaj.( Mozda sam trebao da se raspitam pre puta. ) Stigao sam oko dva ujutro i prvo iznenadjenje je bila guzva na granici. Krenem peske do crnogorske carine i dobijem objasnjenje za guzvu, mi radimo ali albanci ne rade nocu, pocinju sa radom ujutro oko sedam-osam. Pomislim dobro, nije jedini prelaz koji ne radi nocu. Sve bi bilo u redu da su ujutro poceli sa radom na vreme, na moju zalost carinici i policija su poceli da se skupljaju oko 8-9h a sa radom su poceli oko 10h. Od 30-ak radnika na carinskom prelazu, ( policija, carinici, spediteri i ostalo osoblje ) NIKO ne zna engleski. ( Svi se kunu u amerikance?!!) Na moju srecu, nasao sam speditera koji zna malo srpski i nekako se sporazumeli.

Mito se unapred zna, od jednog-dva eura za policiju,do "celih" pet za carinike. Po visini mita, odmah mi je bilo jasno u kakvu zemlju ulazim.Tako je devedesetih bilo u Bugarskoj, jednostavno traze euro-dva za kafu.

Put do Tirane na sve lici samo na put ne lici. Osim prvih 15-ak km od granice. Mada i taj deo ima mali milion nepotrebnih kruznih tokova. Svaka raskrsnica ( cak i ona gde se ukrstaju dva puta) je kruzni tok?! Rupa neverovatnih dimenzija ima koliko hocete, nemoguce ih je obici. Obilaskom jedne upadate u drugu.

Na putu haos, svako vozi kako hoce i staje gde hoce. Policija koja otima, nalazi se na svakih par kilometara. Gde god da pogledate vidi se beda i siromastvo. Da malo skratim...u Tirani jos gore, niko ne zna da vozi i pravila saobracaja. Dva puta se jednostavno pojavilo stado ovaca koje slobodno prelazi put. ( nije bilo predgradje Tirane) Uzdaju se u culo vida, i ako procene da neces da ih udaris voze dalje bez obzira sto imaju znak "STOP". Od tri trake u dve su oni koji su parkirali ili se zaustavili, tako da je guzva neverovatna u bilo kom delu dana. Na svakoj rasksnici prosjaci. ( Ima ih i kod nas, ali ono je neverovatan broj) Stigao sam do centra Tirane, zavrsio posao i krenuo nazad. Nisam imao zelju da odem do novog dela Tirane. Mozda je to greska, ali nisam imao volje da krenem u novu avanturu.

Zato opet da ponovim, svako ko je nezadovoljan zivotom ovde, pravac Tirana.

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/27/2013, 11:50

I Egipat. Top tourist destinations in the world 145841U kom sam licno bio 12 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/27/2013, 13:18

Naravno, Egipat, Tunis... ali izaci malo iz modernih letovalista. Otici do nekog manjeg gradica-sela.

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/27/2013, 17:34

Jedna od omiljenih Albanija Top tourist destinations in the world 331274014036239621n

Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/28/2013, 00:24

Pa drug mi zivi tamo sve sam to video,uzas..A DEKI,ja sam cuo da je u Albaniji ok,ali ako ti tvrdis...verujem,nisam nikada bio. Top tourist destinations in the world 145841
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime1/28/2013, 08:18

@Boby

Mozda je OK u odnosu kako je bilo pre 20-ak godina, ali veruj mi opisao sam tacno sta mi se desilo. Namerno sam jos par detalja izostavio, da bih skratio poruku. Tako da je text mozda i malo ulepsan. :)

Poneo sam foto aparat, ali na zalost nisam nista slikao. Za tri do cetiri meseca idem opet pa ce biti i slika.

Opet da napomenem, mozda je u novom delu Tirane lepse. Mozda je bolje u nekim gradovima na moru, ali do tamo nisam stigao.

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime4/8/2013, 01:01

Na kanadskoj karti Srbija je označena kao sigurna država, dok u BiH treba biti posebno oprezan. Izbegavanje svakog putovanja preporučuje se za države kao što su Afganistan, Sudan, Iran, Irak.

Nedavni napadi u Brazilu i Indiji stavili su "na dnevni red" u svetu pitanja o sigurnosti turista u tim državama, a CBC je na osnovu podataka kanadskog ministarstva spoljnih poslova napravio kartu na kojoj pokazuje koliki je rizik za putnike u pojedinim državama, piše BNN.

U martu je švajcarsku turistkinju u Indiji silovalo nekoliko muškaraca dok je kampovala sa suprugom u šumi, a u ponedeljak je američku turistkinju silovalo troje muškaraca u Brazilu. Ta država poslednjih godina ima povećan broj silovanja i raste zabrinutost za turiste koji će 2014. godine doći na Svetsko fudbalsko prvenstvo i dve godine posle na Olimpijske igre.
Mnoge države objavljuju upozorenja za turiste kad odlaze u strane države, a CBC je napravio kartu opasnosti na osnovu podataka kanadskog ministarstva spoljnih poslova.

Za Brazil se navodi da treba biti "vrlo oprezan", dok turisti u Indiji moraju da izbegavaju određena opasna područja. Kanađani za Indiju ne spominju opasnost od silovanja, verovatno jer se retko događaju slučajevi napada na turistkinje, a češći su na lokalne žene.

Američka lista upozorava na opasnosti u Izraelu, posebno ističući da bi trebalo izbegavati pojas Gaze i Zapadnu obalu. Na "crnoj listi" je i Meksiko za koji se navodi da "je broj ubijenih građana SAD-a, pod različitim okolnostima, u 2011. godini bio 113, a u prvih šest meseci 2012. godine 32". Nije jasno zašto Brazil nije na američkoj listi. Prema statistikama UNODC-a, ta država ima jednu od najviših stopa ubistava "po glavi stanovnika" u svetu.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime10/12/2013, 13:17

Мајот
Мајот је острво северно од Мозамбичког канала у Индијском океану, између северног Мадагаскара и северног дела Мозамбика. Географски, острво је део Коморо острва, али је политички француска територија. Википедија
Популација: 212.645 (2012.)
Главни град: Мамудзу
Површина: 374 km˛
Основано: 1974.
БДП по глави становника: 4.900,00 USD (2005.)
Службени језик: Француски језик

Currency is the Euro (€). Local food and items (bananas, manioc, fish) are inexpensive, imported items (dairy products, manufactured products) are expensive.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime4/25/2014, 14:53

citat ::
Niđe nebo nije plavo kao iznad Crne Gore`

Crnogorci bi Kinezima, po rečima crnogorskog ambasadora u Pekingu Branka Perovića, mogli kao turističku atrakciju da ponude plavo nebo iznad Crne Gore, prenose crnogorski mediji.

 od 

Mogu da ponude kao atrakciju i vetar, sunce, kišu...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Top tourist destinations in the world Empty
PočaljiNaslov: Re: Top tourist destinations in the world   Top tourist destinations in the world Icon_minitime11/21/2014, 21:36

CNN i SRBIJA

Na sajtu CNN-a, pod rubrikom "CNN iReport" pojavio se tekst čiji je naslov "Navedite svoje omiljene stvari vezane za Srbiju." Čitaoci se takođe pozivaju da "pošalju svoje fotografije ove evropske države, od kojih će najlepše biti objavljene na CNN-u.


http://ireport.cnn.com/topics/1189494/viewed#stories

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
 
Top tourist destinations in the world
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: SVE I SVAŠTA-
Skoči na: