BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi

SRBIJAGAS

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2478
Datum upisa : 21.01.2009

SRBIJAGAS - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJAGAS     SRBIJAGAS - Page 3 Icon_minitime3/26/2017, 12:58

Beograd -- Srbijagas redovno izmiruje svoje obaveze prema Gaspromu i čini mi se da prvi put naša zemlja ne duguje za gas niti jedan dinar.

Ali zato domaće frme i javni sektor, duguju velke pare Srbijagasu, RTB Bor, Petrohemija, Srpska fabrika stakla, Azotara, MSK, Agroživ....

Roman Abramovich
Member
Member

Broj poruka : 553
Datum upisa : 25.05.2007

SRBIJAGAS - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SRBIJAGAS     SRBIJAGAS - Page 3 Icon_minitime11/22/2020, 22:33

Ministarka Mihajlović:

„Srbijagas“ ima 14 povezanih preduzeća, od kojih u četiri ima vlasništvo od 100 odsto. A direktor „Srbijagasa“ Bajatović, valjda Supermen, u gotovo svakom od tih 14 preduzeća sam je sebe postavio ili za direktora, ili za predsednika Nadzornog odbora.

I ne samo sebe već i svoju grupicu koja „drži“ „Srbijagas“. Osim direktora „Transportgasa“ Stevana Dukića, to je slučaj i sa zamenicom generalnog direktora „Srbijagasa“ Blaženkom Mandić, izvršnim direktorima Jovicom Budimirom i Milanom Đukićem...

Neki od njih su u ovim preduzećima zaposlili čak i svoje žene, muževe, da ne nabrajam ostale. Ovi ljudi primaju direktorske plate u „Srbijagasu“, a u isto vreme i apanaže u iznosu od 5.000 do više od 20.000 evra mesečno, što je od 10 do 40 puta više od prosečne plate u Srbiji i pokušavaju da svoje poslove sakriju od ministarstva, kao da je reč o njihovim privatnim, a ne o državnim preduzećima. I tako godinama.

Najavili ste reformu „Srbijagasa“. Verujete li da vam se Bajatović neće usprotiviti u tom naumu? Da li on zaslužuje primanja od oko 10.000 evra?

- Za početak, njegova primanja su mnogo, mnogo, mnogo viša od 10.000 evra, i to samo u jednom povezanom preduzeću, a gde su druga. Svaki evro koji su uzeli, a nisu ga zaradili u povezanim preduzećima, jeste šteta koju ti direktori čine svakom građaninu ove zemlje, od kafe-kuvarice, koja prima 20.000 dinara mesečno, do inženjera i profesora Univerziteta. Ja to neću ni da gledam, ni da dozvolim, boriću se. Predložiću i kadrovske promene, a na Vladi je da donese odluku o izboru direktora. Da li će nekom direktoru da se svidi moj predlog, mene zaista ne zanima, ja ne odgovaram direktorima preduzeća, već građanima Srbije i predsedniku.

https://www.kurir.rs/vesti/politika/3571889/zorana-mihajlovic-supermen-bajatovic-je-u-skoro-14-preduzeca-sebe-postavio-za-direktora-ili-predsednika-no
Nazad na vrh Ići dole

SRBIJAGAS
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: