BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (6. DEO)

Ići dole 
+124
BoS
Karlo
mirjana mirjana
MHE kila(H)WATacina
petronije
Delboj
NewStar
Dejan_BG
Smile
Stane Dolanc
Plejade
Roman Abramovich
philips1
Dragan11
Strucnjak99
Zalad
Atomski mrav
kivebusla
Rale
Nikolaj3
Eliot Ness
Friz
Zak10
Pendula011
Boj
gogloee
Dmitar
ingglick
Vladulns
Greta
Drag65
Grom
Al Kapone
Polos
Frenky
Bopel
Ivan2211
Dax
Ivan 011
Voiceoflaw
Toplica 1
Dexiv
Bochek
BuffetSon
Cucla
BojanNS
bokixxl
Dkolak
Pedjacar
Bulat
Dragot
MORNAR
Dnenad85
Sneki
Bojjan
Pera Zdera
iki
sexy jea
Ceras
Goast
Paja011
JelenaS
Rogy
KRUSKA
Nominalnosidro
Sahbaz
Taliban
Mendo
Fmember
Kobe Bryant
Stockbroken
Steve McQueen
Nemesis
Milosss
Marioss
Boza Belex
Taliano
Limited011
Aritmeticar
Ars Vivendi
Kurajber
Belalala
ILoveRoses
Fast
Mistery 011
moj matori
Milos86
Infinity
Vlada BG
Zoranecc
Sutra
Momir
Popaj
StM
Meda
Savatije
Aleks
Ilija
Boranija
interpretarot
Lilihip
Nestrpljivi
LUMTDZOS
ivan45
Zagorr
Bond
Matthew Greenburgh
Maca
Magi2
geogsi
Jumbo
đubretarac
Kamata
FatCat
Drag_Mlad
Pekinis
shunjalo
pepsiman
C R A Z Y
GogaAna
Zopr
MYSTIC021
Bookmaker
Slovenac1
128 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Sledeći
AutorPoruka
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 09:46

Cena akcije AGBN dobro se drži, ako se uzmu u obzir vesti koje je poslednjih dana prate. Eto, to je prednost BELEX-a u odnosu na ozbiljna tržišta. Da se AGBN nalazi na NYSE, i da su investitori dobili ovakve vesti vezane za njeno poslovanje, stampedo bi bio neminovan i sumnjam da bi vrednost akcije ovog jutra bila veća od stotinak dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 09:49

Juce je probijeno dno, videcemo hoce danas imati podrsku za to.
Ako probije dno jos jednom eto ti stampeda.
Nazad na vrh Ići dole
Savatije
Still learning
Still learning



Broj poruka : 70
Points : 113
Datum upisa : 10.01.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 10:03

Boza Belex ::
Juce je probijeno dno, videcemo hoce danas imati podrsku za to.
Ako probije dno jos jednom eto ti stampeda.

Nije toliko bitan stampedo na Belexu (ako sam te dobro razumeo). Nije gubitak na vrednosti akcija taj koji je presudan za ovu kompaniju.

Mnogo je veci problem sto je u pitanju finansijska institucija sa velikim depozitima fizickih, a i pravnih lica. Samo stednja gradjana je oko 400 miliona evra.

Ukoliko bi narod krenuo da podize sredstva, nijedna banka to ne bi mogla da izdrzi, ponajmanje AGBN.

Ceo sistem pociva na poverenju i jedna ovakva hajka moze ugroziti i druge domace banke i potencijalno milijarde evra stednje, sto pak moze rezultirati u nemogucnosti drzave da odgovori dospelim obavezama jer bi se devizne rezerve ispraznile preko noci.

Konsekvence mogu biti mnogo vece od cene akcija AGBN na trzistu, a vrednost se lako da oporaviti nakon nekoliko godina kvalitetnog upravljanja i odredjene pomoci drzave ili nekog investitora u smislu povecanja kapitala.

Bolje je mnogo da drzava ulozi 200 miliona evra u banku nego da se desi podizanje stednje i smanjenje deviznih rezervi za nekoliko milijardi evra...


Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 10:07

Savatije ::
Boza Belex ::
Juce je probijeno dno, videcemo hoce danas imati podrsku za to.
Ako probije dno jos jednom eto ti stampeda.

Nije toliko bitan stampedo na Belexu (ako sam te dobro razumeo). Nije gubitak na vrednosti akcija taj koji je presudan za ovu kompaniju.

Mnogo je veci problem sto je u pitanju finansijska institucija sa velikim depozitima fizickih, a i pravnih lica. Samo stednja gradjana je oko 400 miliona evra.

Ukoliko bi narod krenuo da podize sredstva, nijedna banka to ne bi mogla da izdrzi, ponajmanje AGBN.

“The problem is that in its present shape, it will be impossible to find a strategic partner for Agrobanka” while the government has no money in its budget to boost the bank’s capital, he said.

Ceo sistem pociva na poverenju i jedna ovakva hajka moze ugroziti i druge domace banke i potencijalno milijarde evra stednje, sto pak moze rezultirati u nemogucnosti drzave da odgovori dospelim obavezama jer bi se devizne rezerve ispraznile preko noci.

Konsekvence mogu biti mnogo vece od cene akcija AGBN na trzistu, a vrednost se lako da oporaviti nakon nekoliko godina kvalitetnog upravljanja i odredjene pomoci drzave ili nekog investitora u smislu povecanja kapitala.

Bolje je mnogo da drzava ulozi 200 miliona evra u banku nego da se desi podizanje stednje i smanjenje deviznih rezervi za nekoliko milijardi evra...



“The problem is that in its present shape, it will be impossible to find a strategic partner for Agrobanka” while the government has no money in its budget to boost the bank’s capital, he said.
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 10:15

Ko to "he said" ?
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 10:19

Zopr ::
Ko to "he said" ?

said Nenad Gujanicic, chief broker at Belgrade-based Sinteza Invest Group AD brokerage.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 10:33

Savatije ::
Boza Belex ::
Juce je probijeno dno, videcemo hoce danas imati podrsku za to.
Ako probije dno jos jednom eto ti stampeda.

Nije toliko bitan stampedo na Belexu (ako sam te dobro razumeo). Nije gubitak na vrednosti akcija taj koji je presudan za ovu kompaniju.

Mnogo je veci problem sto je u pitanju finansijska institucija sa velikim depozitima fizickih, a i pravnih lica. Samo stednja gradjana je oko 400 miliona evra.

Ukoliko bi narod krenuo da podize sredstva, nijedna banka to ne bi mogla da izdrzi, ponajmanje AGBN.

Ceo sistem pociva na poverenju i jedna ovakva hajka moze ugroziti i druge domace banke i potencijalno milijarde evra stednje, sto pak moze rezultirati u nemogucnosti drzave da odgovori dospelim obavezama jer bi se devizne rezerve ispraznile preko noci.

Konsekvence mogu biti mnogo vece od cene akcija AGBN na trzistu, a vrednost se lako da oporaviti nakon nekoliko godina kvalitetnog upravljanja i odredjene pomoci drzave ili nekog investitora u smislu povecanja kapitala.

Bolje je mnogo da drzava ulozi 200 miliona evra u banku nego da se desi podizanje stednje i smanjenje deviznih rezervi za nekoliko milijardi evra...


^^^^^^^^^
Pravo u metu Savatije.
Ti depoziti su najveća vrednost Agrobanke, osim poslovnica i tržišnog učešća u smislu platnog prometa i sl. Iako bi druge banke na tržištu relativno brzo i lako razgrabile poslovne klijente tj. ova 2 poslednja, mislim da su depoziti bitna stavka koju nije lako zanemariti. Posebno u smislu poverenja u celi sistem. To je sad ona poslednja odbrana vrednosti AGBN i jako je tužno što je došlo do toga. 500 mil. depozita (400 gradjani i ostalo privreda) sa jedne strane ali i nedostatak kapitala od 150 mil. sa druge. Videćemo šta će pretegnuti na kraju. Mene interesuje BU posle IQ sa ovako smanjenim kapitalom, da li je moguća pozitivna nula, izuzimajući iz priče date plasmane, tj. neto otpise
Nazad na vrh Ići dole
Marioss
Still learning
Still learning
Marioss


Broj poruka : 57
Points : 169
Datum upisa : 28.11.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 10:51

Vidim da na forumu ima dosta članova koji se vrsni poznavaoci dešavanja na Belexu, pa bi ih zamolio za njihova predviđanja mogućih razvoja situacije vezano za Agrobanku (i za banku i za cene Akcija).
- Šta se može desiti u najgorem slučaju?
- Šta se može desiti u najboljem slučaju?
- Šta su najveće šanse da će se desiti, odnosno koja je vaša prognoza?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 11:31

geogsi ::
Savatije ::
Boza Belex ::
Juce je probijeno dno, videcemo hoce danas imati podrsku za to.
Ako probije dno jos jednom eto ti stampeda.

Nije toliko bitan stampedo na Belexu (ako sam te dobro razumeo). Nije gubitak na vrednosti akcija taj koji je presudan za ovu kompaniju.

Mnogo je veci problem sto je u pitanju finansijska institucija sa velikim depozitima fizickih, a i pravnih lica. Samo stednja gradjana je oko 400 miliona evra.

Ukoliko bi narod krenuo da podize sredstva, nijedna banka to ne bi mogla da izdrzi, ponajmanje AGBN.

Ceo sistem pociva na poverenju i jedna ovakva hajka moze ugroziti i druge domace banke i potencijalno milijarde evra stednje, sto pak moze rezultirati u nemogucnosti drzave da odgovori dospelim obavezama jer bi se devizne rezerve ispraznile preko noci.

Konsekvence mogu biti mnogo vece od cene akcija AGBN na trzistu, a vrednost se lako da oporaviti nakon nekoliko godina kvalitetnog upravljanja i odredjene pomoci drzave ili nekog investitora u smislu povecanja kapitala.

Bolje je mnogo da drzava ulozi 200 miliona evra u banku nego da se desi podizanje stednje i smanjenje deviznih rezervi za nekoliko milijardi evra...


^^^^^^^^^
Pravo u metu Savatije.
Ti depoziti su najveća vrednost Agrobanke, osim poslovnica i tržišnog učešća u smislu platnog prometa i sl. Iako bi druge banke na tržištu relativno brzo i lako razgrabile poslovne klijente tj. ova 2 poslednja, mislim da su depoziti bitna stavka koju nije lako zanemariti. Posebno u smislu poverenja u celi sistem. To je sad ona poslednja odbrana vrednosti AGBN i jako je tužno što je došlo do toga. 500 mil. depozita (400 gradjani i ostalo privreda) sa jedne strane ali i nedostatak kapitala od 150 mil. sa druge. Videćemo šta će pretegnuti na kraju. Mene interesuje BU posle IQ sa ovako smanjenim kapitalom, da li je moguća pozitivna nula, izuzimajući iz priče date plasmane, tj. neto otpise

Zbog prodaja akcija iz portfolia po veoma nizkim cenama (napr aik po 1500 rsd) sumnjam da može biti bu dobar u 1q. Prava slika če biti tek u 2q
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 11:32

Marioss ::
Vidim da na forumu ima dosta članova koji se vrsni poznavaoci dešavanja na Belexu, pa bi ih zamolio za njihova predviđanja mogućih razvoja situacije vezano za Agrobanku (i za banku i za cene Akcija).
- Šta se može desiti u najgorem slučaju?
- Šta se može desiti u najboljem slučaju?
- Šta su najveće šanse da će se desiti, odnosno koja je vaša prognoza?
Za početak, što ne pročitaš ono što je napisano?
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 11:44

Ilija ::
Marioss ::
Vidim da na forumu ima dosta članova koji se vrsni poznavaoci dešavanja na Belexu, pa bi ih zamolio za njihova predviđanja mogućih razvoja situacije vezano za Agrobanku (i za banku i za cene Akcija).
- Šta se može desiti u najgorem slučaju?
- Šta se može desiti u najboljem slučaju?
- Šta su najveće šanse da će se desiti, odnosno koja je vaša prognoza?
Za početak, što ne pročitaš ono što je napisano?

Pa kako ti Iko nije jasno, Marioss je od onih sto vole gotova resenja na tanjiru udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 11:46

@ Marioss

U najgorem slučaju stečaj, ako MMF ne dozvoli državi da mimo budžeta dokapitalizuje banku, u tom slučaju pitanje je da l bi išta povratio od uloženog jer se akcionari poslednji namiruju, ako nemaš akcije i sad uđeš po 10 evra.

U najboljem slučaju...pa možda ćeš za 2-3 godine moći po akciji da dobiješ jedno 100 evra...

Pravo pitanje za tebe je ako nemaš akcije - voliš li da se kladiš ? A, ako imaš, moj savet je nemoj ih prodavati jer je mnogo bolje kad si već izgubio toliko, da ne uzimaš samo 10 evra po akciji.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Milosss
Just looking
Just looking



Broj poruka : 24
Points : 32
Datum upisa : 04.01.2012

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 12:21

NBS je povukla bilanse AGBN sa sajta jer ceka nezavisnu reviziju. Ne veruju Dzambicu da je ovoliki gubitak
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 12:32

Milosss ::
NBS je povukla bilanse AGBN sa sajta jer ceka nezavisnu reviziju. Ne veruju Dzambicu da je ovoliki gubitak
Oni iz NBS ga postavili pre 3 meseca, a sad mu ne veruju. Yeah right! scratch
Nazad na vrh Ići dole
Milosss
Just looking
Just looking



Broj poruka : 24
Points : 32
Datum upisa : 04.01.2012

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 12:36

Valjda su to ljudi iz AOD, a nisam siguran da je to sada ista ekipa. Kako bilo meni je tako receno u NB
Nazad na vrh Ići dole
Savatije
Still learning
Still learning



Broj poruka : 70
Points : 113
Datum upisa : 10.01.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 13:25

Milosss ::
NBS je povukla bilanse AGBN sa sajta jer ceka nezavisnu reviziju. Ne veruju Dzambicu da je ovoliki gubitak

Ne znam odakle ti to da se ceka nezavisna revizija. Pa ne moze nijedna finansijska institucija da objavi ove izvestaje bez nezavisne revizije.

Rok za podnosenje izvestaja je 28.02., a revizori udju u banku posle Nove godine (nekada cak i pre) i tu ostaju dok se ne zavrse izvestaji i dok ne daju misljenje, pogotovu u ovakvim situacijama.

Stvarno se divim ovim proleterima koji kuju teorije zavere.

A mozda su Bilderberg grupa, Hazari i Slobodni zidari umesali svoje prste sve u cilju da izvedu ovu napacenu zemlju iz nemani zvane neo-liberalni kapitalizam?!

Ljudi su usli, odradili posao po zanatu i nisu hteli da prikrivaju nishta.

Sad to sto mi Srbi volimo da se nadamo cudu i sto nam je uvek neko drugi kriv....



Nazad na vrh Ići dole
Milosss
Just looking
Just looking



Broj poruka : 24
Points : 32
Datum upisa : 04.01.2012

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 13:34

Savatije ::

Ne znam odakle ti to da se ceka nezavisna revizija. Pa ne moze nijedna finansijska institucija da objavi ove izvestaje bez nezavisne revizije.

Kao sto rekoh, to je nezvanican odgovor iz NBS zasto su skinuti bilansi AGBN. Bez ikakvih teorija
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 13:57

Milosss ::
Savatije ::

Ne znam odakle ti to da se ceka nezavisna revizija. Pa ne moze nijedna finansijska institucija da objavi ove izvestaje bez nezavisne revizije.

Kao sto rekoh, to je nezvanican odgovor iz NBS zasto su skinuti bilansi AGBN. Bez ikakvih teorija

Mogli su da smisle originalniji razlog, pa da ga plasiraju vaskolikom predizbornom auditorijumu kao neimenovani izvor. U svakom slucaju nista im ne verujem, ni jednima ni drugima kalas
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 14:32

Ono sto mi nikako ne ide u glavu jeste sto NIKO iz opozicije ne koristi primer AGBN u kampanji. Da sam ja u kampanji ovim primerom bih pokazao kako se pljacka i ostaje nekaznjen. Prosto kao pasulj. Stanje katastrofalno a AGBN se cak i posle prinudne uprave reklamirala na RTS-u (i ostalimsa nac frekv.). Pitanje je ko je otkupio prava reklama na RTS (i ostalima). Ja ne znam ali kazu da je sve to Djilasovo. Valjda postoje neki papiri oko toga.
Cvrc, svi su oni isti a novima ne daju da se pojave ni 5 sekundi.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 14:35

LUMTDZOS ::
Ono sto mi nikako ne ide u glavu jeste sto NIKO iz opozicije ne koristi primer AGBN u kampanji. Da sam ja u kampanji ovim primerom bih pokazao kako se pljacka i ostaje nekaznjen. Prosto kao pasulj. Stanje katastrofalno a AGBN se cak i posle prinudne uprave reklamirala na RTS-u (i ostalimsa nac frekv.). Pitanje je ko je otkupio prava reklama na RTS (i ostalima). Ja ne znam ali kazu da je sve to Djilasovo. Valjda postoje neki papiri oko toga.
Cvrc, svi su oni isti a novima ne daju da se pojave ni 5 sekundi.

Ova poslednja recenica je APSOLUTNO NA MESTU!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 17:04

Nemesis ::
LUMTDZOS ::
Ono sto mi nikako ne ide u glavu jeste sto NIKO iz opozicije ne koristi primer AGBN u kampanji. Da sam ja u kampanji ovim primerom bih pokazao kako se pljacka i ostaje nekaznjen. Prosto kao pasulj. Stanje katastrofalno a AGBN se cak i posle prinudne uprave reklamirala na RTS-u (i ostalimsa nac frekv.). Pitanje je ko je otkupio prava reklama na RTS (i ostalima). Ja ne znam ali kazu da je sve to Djilasovo. Valjda postoje neki papiri oko toga.
Cvrc, svi su oni isti a novima ne daju da se pojave ni 5 sekundi.

Ova poslednja recenica je APSOLUTNO NA MESTU!!!!!

mislis ova sto pocienje sa "Cvrc" :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 19:55

LUMTDZOS ::
Ono sto mi nikako ne ide u glavu jeste sto NIKO iz opozicije ne koristi primer AGBN u kampanji.
Bolje što ne koristi, kome bi to pomoglo. Što manje talasanja to bolje!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 21:57

Ilija ::
LUMTDZOS ::
Ono sto mi nikako ne ide u glavu jeste sto NIKO iz opozicije ne koristi primer AGBN u kampanji.
Bolje što ne koristi, kome bi to pomoglo. Što manje talasanja to bolje!

Naravno. Samo bi mogli da izazovu paniku i navalu na šaltere banaka. Posle,
bilo ko da pobedi pa tako i oni, dočekale bi ih smanjene devizne rezerve,
još veći problemi u bankarskom sektoru a iovako su veliki, veće kamate,
teže odobravanje kredita za privredu... Neće niko ni da spomene ništa.
Što se tiče Agrobanke, ako hitno ne urade nešto po pitanju nalaženja
kapitala koji im nedostaje, samo će neprimetno prinudnog da zameni stečajni.
Nazad na vrh Ići dole
Stockbroken
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 9
Datum upisa : 12.02.2012

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 22:50

Agrobanku je spasla samo štednja stanovništva. Malo manje od 400 miliona evra. Ali nastaje problem što uskoro, tačnije u maju ističe 6 meseci od "nedelje štednje" koja se produžava uvek na mesec. Narod oročava uloge najčešće na 6 ili 12 meseci. Posle ovakvih rezultata ne bi me čudilo osetno povlačenje štednih uloga. Mislim da će to biti najteži zadatak posle čišćenja portfolija od loših plasmana.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 23:29

Savatije ::
Milosss ::
NBS je povukla bilanse AGBN sa sajta jer ceka nezavisnu reviziju. Ne veruju Dzambicu da je ovoliki gubitak

Ne znam odakle ti to da se ceka nezavisna revizija. Pa ne moze nijedna finansijska institucija da objavi ove izvestaje bez nezavisne revizije.

Rok za podnosenje izvestaja je 28.02., a revizori udju u banku posle Nove godine (nekada cak i pre) i tu ostaju dok se ne zavrse izvestaji i dok ne daju misljenje, pogotovu u ovakvim situacijama.

Stvarno se divim ovim proleterima koji kuju teorije zavere.

A mozda su Bilderberg grupa, Hazari i Slobodni zidari umesali svoje prste sve u cilju da izvedu ovu napacenu zemlju iz nemani zvane neo-liberalni kapitalizam?!

Ljudi su usli, odradili posao po zanatu i nisu hteli da prikrivaju nishta.

Sad to sto mi Srbi volimo da se nadamo cudu i sto nam je uvek neko drugi kriv....




http://www.sinteza.net/vesti/narodna_banka_ceka_misljenje_nezavisnog_revizora_oko_gubitka_agr.html
Revizorska kuća KPMG trebalo bi do kraja aprila da dostavi prinudnoj upravi Agrobanke reviziju godišnjeg izveštaja za 2011. godinu, ali deo najvećih akcionara banke preti da je već sa konkurentskom revizorskom kućom Price-Water-House ugovorio vanrednu reviziju izveštaja za sve tri poslednje godine, piše dnevnik „Danas“.
KPMG je za 2010. i 2009. dao pozitivnu reviziju finansijskih izveštaja banke. Ovi akcionari još nisu zahtevali održavanje vanredne skupštine banke na kojoj bi se o ovome odlučivalo, ali najavljuju da će to učiniti ovih dana. Sem države Srbije, među najveće akcionare banke spada više slovenačkih pravnih lica.
...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/5/2012, 23:35

I ovo je zanimljivo u prethodnom tekstu :
"Predstavnici slovenačkih akcionara zapravo sugerišu da ovaj izveštaj ne može opstati, inače bi se moglo postaviti pitanje odgovornosti revizora i kontrolora poslovanja banke ne samo tokom poslednje, nego i nekoliko prethodnih godina."

Ceracemo se jos ako treba do Strazbura. Ko nas je sve obmanjivao ?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 00:58

Popaj ::
Ceracemo se jos ako treba do Strazbura. Ko nas je sve obmanjivao ?

Agencija za osiguranje depozita stiti najveci broj izgrednika od odgovornosti za unistenje srpskog bankarskog sektora, i to narocito onog dela koji je u vlasnistvu i/ili pod uticaj drzave.

Naravno, tu je i Dinkiceva jedinica za specijalne operacije finansijskog terorzima: AOD, NBS, Komercijalna, Agencija za privatizaciju, odredjeni advokati, itd.

A i veliki vodja Milorad - Pukovnik Kurtz, ima nekih slicnosti, zar ne?

http://en.wikipedia.org/wiki/Walter_E._Kurtz

Sledeci im je cilj Komercijalna.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 02:04

Ilija ::
LUMTDZOS ::
Ono sto mi nikako ne ide u glavu jeste sto NIKO iz opozicije ne koristi primer AGBN u kampanji.
Bolje što ne koristi, kome bi to pomoglo. Što manje talasanja to bolje!

posle mora da hapse jedni druge, a ovako kupus i pecenje slatko pomirenje, jashi narod kad je magare
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 03:37

Ne znam odakle Slovencima ideja da brane poslednjih 1.000 dinara vrednosti akcije kada im nije padalo napamet da brane prethodnih 49.000 izgubljenih? Ovo nije retoricko ili ironicno pitanje. Pa cela banka trenutno vredi 8.000.000 evra.

Ako se slucajno i izvuce bez stecaja (ne mogu da procenim koje su sanse, ali postoji slicna i realna mogucnost oba scenarija) tesko da ce akcije vredeti vise od par hiljada dinara u roku od par godina, jer ce u svakom slucaju biti potrebne velike dokapitalizacije koje ce razvodnjiti vlasnistvo nad bankom.

Sada je najbitnije istraziti koliko su bananisane ostale srpske banke, posto iver ne pada daleko od klade. A primer MTBN pokazuje kako se krece vrednost banke posle spasavanja. Ko hoce da rizikuje i poseduje ovakve tvorevine moze, ali molim vas nemojte preko 10% portfolia, samo ce vam izazivati gnev i mrznju koja ce se posle prelivati na forum.

Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 03:54

Malo si pobrkao teme...
Ne radi se o odbrani cene već o odabiru/poverenju u revizorsku kuću.
O ostatku tvog posta ne znam šta da kažem?
Jel ti stvarno misliš da niko na ovom forumu ne zna ništa o stanju u AGBN?
Ili da su svi glupi i retardirani pa čekaju da od tebe čuju koliko i šta da kupuju?
Zar ne vidiš da te niko ne pita za savet?

Da se vratim na diskusiju:
Ako je kriv menadžmet, a jeste, kriv je i KPMG, kao i neko iz NBS !

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 08:00

Ako već treba nešto da se citira sa adrese:

http://www.sinteza.net/vesti/narodna_banka_ceka_misljenje_nezavisnog_revizora_oko_gubitka_agr.html

zašto ne nešto pozitivno i što ima smisla:

"Prema informacijama ovog dnevnika, usvojeni plan predviđa da Agrobanka do kraja aprila dostigne kapitalnu adekvatnost od šest odsto, a do kraja 2012. godine od 12 odsto. Ova bi se kapitalna adekvatnost postigla reprogramima i refinansiranjem potraživanja banke, ali se računa i sa emisijom obveznica države. Agencija za osiguranje depozita bi, prema ovom planu, preuzela lošu aktivu banke na dalju upravu, a banka bi umesto loše aktive dobila zdrave državne obveznice. U kolikom bi to iznosu bilo, zavisi od konačnog izveštaja o stanju banke kao i reprograma, koji se navodno ubrzano ugovaraju".

Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 10:35

Ok, sa obveznicama se rešava slaba aktiva banke, ali ako je kapital negativan, biče potreban i dokap. Ili sam nešto propustio?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 11:04

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=04&dd=06&nav_id=597969
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 11:40

Citat :
Predstavnici slovenačkih akcionara zapravo sugerišu da ovaj izveštaj ne može opstati, inače bi se moglo postaviti pitanje odgovornosti revizora i kontrolora poslovanja banke ne samo tokom poslednje, nego i nekoliko prethodnih godina

Ovaj deo je najvažniji...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) - Page 5 Icon_minitime4/6/2012, 11:41

Kobe Bryant ::

Zar ne vidiš da te niko ne pita za savet?

Pa da mu onda ukinemo mogucnost da pise na forumu ?!?

Dajte malo oladite sa tim "niko te nista nije pitao" ili "Niko te i ne pita šta ćeš TI da radiš".

Ako moze bez nervoze i da svako govori u svoje ime sesir
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
Agrobanka - AGBN (6. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 31Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» AIKB vs AGBN
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: