BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 SVIM AKCIONARIMA AGBN !

Ići dole 
+83
Tenerife
Zwiebel
Roman Abramovich
Cicija
goxi
Bond
Stane Dolanc
Goast
Ars Vivendi
MORNAR
sexy jea
Pripravnik
milarosa
Popaj
kivebusla
Dalaj Lama
Dragan
Slaven
Slovenac1
Bulat
Pekinis
Bookmaker
Stikic.db
TrgovacZR
Posejdon
BuffetSon
Teletrader
Smile
Greta
geogsi
Dragot
Polos
Dax
Voiceoflaw
JelenaS
minumim
skicha
iki
Fast
Zopr
MilanLaki
Steve McQueen
Fmember
đubretarac
Bojjan
Drag65
Rogy
Aleks
Magi2
MYSTIC021
Zagorr
Mendo
Lilihip
Belalala
Boza Belex
Dexiv
Momir
Cucla
Zexx
Sneki
Boranija
Eliot Ness
Drag_Mlad
Djuro
Kobe Bryant
AliAli
ILoveRoses
Kurajber
Milica1
LUMTDZOS
Jumbo
Aritmeticar
Maca
Nestrpljivi
Nikola
Limited011
Frenky
Zoranecc
DJ03811
Matthew Greenburgh
Moma
Ilija
Admin
87 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Eliot Ness
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 12
Datum upisa : 14.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/7/2012, 12:06

@Stikic.db i drugim akcionarima koji imaju jednu ili 2 akcije:
Pokažite se na delu i recite šta ste Vi uradili za dobrobit ostalih akcionara.

pročitajte još jednom sve moje postove i videćete da sam sve obaveštavao o svojim aktivnostima. Ako sam se ja zauzeo i odvojio svoje vreme da se borim protiv organizovanih lopova u Agrobanci, to neznači da Vam ja dugujem bilo šta jer Vi meni niste dali ništa.
Ako mislite da ste time što ste poslali pitanje na društvenoj mreži ili forumu pokrenuli tužbu protiv Srbije, onda ja nemam šta da dodam...
Sam proces tužbe je veoma komplikovan i iziskuje stotine sati istraživanja a trajaće više godina čije troškove sigurno ljudi sa 2 akije neće biti spremni platiti jer će odustati čim se bude tražilo da odu u Sud i overe neki potpis koji košta par stotina dinara.
za ovakav proces se traže ozbiljni partneri.
Pokažite se na delu i recite šta ste Vi uradili za dobrobit ostalih akcionara.
ili se dobrovoljno piključite naporima i budite spremni da odvojite svoje vreme i novac za dobrobit drugih ili čekajte da se nešto po tom pitanju desi.
Na Vaše i slične nedbronamerne komentare neću više odgovarati.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/7/2012, 12:52

Eliot Ness ::
@Stikic.db i drugim akcionarima koji imaju jednu ili 2 akcije:
Pokažite se na delu i recite šta ste Vi uradili za dobrobit ostalih akcionara.
Sam proces tužbe je veoma komplikovan i iziskuje stotine sati istraživanja a trajaće više godina čije troškove sigurno ljudi sa 2 akije neće biti spremni platiti jer će odustati čim se bude tražilo da odu u Sud i overe neki potpis koji košta par stotina dinara.
za ovakav proces se traže ozbiljni partneri.

Malo si kontroverzan.
Šta to treba da radi neko sa 2 il 10 akcija?
Jedino može da se udruži s drugima.
Sam nema šanse.
Valjda troškove treba deliti proporcionalno broju akcija ili ne?
A overe i troškovi (i takse) će biti nadoknadjene od strane onog ko izgubi spor...
Ja lično ne mislim da ovde akcionari uopšte imaju osnova za tužbu. Možda se varam, zato bi Eliote love3 bilo dobro da ovde izložiš na osnovu koje ideje spremate tužbu, po kom osnovu i protiv koga.
Da kasnije ne bi bilo zabune i da advokati ne budu jedini dobri u ovom poslu....
Zdravo živo i puno sreće.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/7/2012, 13:29

Ars Vivendi ::
Eliot Ness ::
@Stikic.db i drugim akcionarima koji imaju jednu ili 2 akcije:
Pokažite se na delu i recite šta ste Vi uradili za dobrobit ostalih akcionara.


Malo si kontroverzan.
Šta to treba da radi neko sa 2 il 10 akcija?
Jedino može da se udruži s drugima.
Sam nema šanse.
Valjda troškove treba deliti proporcionalno broju akcija ili ne?
A overe i troškovi (i takse) će biti nadoknadjene od strane onog ko izgubi spor...

Meni je nakon bežanije i rasprodaje ostalo 25 komada AGBN,niti je za neko ozbiljno ‘‘teranje‘‘ države po sudovima niti je baš da im oprostim tih 25 komada ?!

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
Posejdon
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 42
Datum upisa : 07.10.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/9/2012, 16:31

Cenim napore za ostvarenje prava na privatnu svojinu, ali želim da ukažem na nekoliko ozbiljnih okolnosti koje treba imati u vidu pre podnošenja tužbe:
- u ovim aktivnostima su sinhronizovano učestvovali M.finansija i NBS, čelnici i prethnih i sadašnjih koalicionih partnera. Zašto sadašnjih, zato što su korisnici nevraćenih milionskih kredita sadašnji partijski drugovi;
- zadatke su sprovodili "moćni" ljudi iz državne izvršne vlasti sa tajkunima i menadžmentom AGBN, na štetu kapitala banke;
Ovako nelegalno i nezakonito OTETA imovina akcionara, će teško biti ostvarena na sudu, imajući u vidu aktere i stanje pravosuđa.
Ne bih želeo da budem pesimista, ali po mom uverenju tako stvari stoje. Samo se prisetite neustavnog Zakona, koji je donet i sproveden u roku od 24 časa. Ni pisani ni elektronski mediji nisu imali novinarske hrabrosti da ukažu na sve probleme koji su prethodili i koji će nastaviti da prate (ali u tišini) AGBN.
Pročitajte tekst u Politici "Udar na bankarski sistem", jedini koji je smeo da objavi makar nešto od svega što se dešavalo.
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/9/2012, 21:13

@Posejdon, sve sto si napisao je tacno. I ja mislim da su i ovi sadasnji uvuceni u ovu pljacku preko AGBN. Ali, ne mislim da zbog toga treba odustajati. Mozda si u pravu za sud u ovom trenutku ali postoje i drugi nacini borbe. Jedan od njih je npr. organizovano insistiranje na spisku duznika navodno nenaplativih kredita (ovo navodno nije bez razloga jer se radi o bogatasima) i pronalazenje veza sa strankama. Sa svim tim na sve nacine prozivati Vucica i SNS jer svu svoju popularnost temelje na "borbi protiv lopovluka i korupcije".
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/9/2012, 22:55

A jel ima nekih pisanih dokaza za sve to?
Ili je to tako samo da se zabave naivni akcionari i forumaši.
Ako ima pisanih dokaite dajte, stavite ih ovde na forum, da svaki akcionar može da ih vidi i iskoristi za tužbu.

Ako je to samo nagadjanje, rekla-kazala, zaboravite na to!


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Pekinis
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 332
Datum upisa : 30.08.2011

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/10/2012, 10:11

U brokerskoj kuci u Nisu je stigo dopis od neke advokatske kancelarije da im akcionari daju ovlascenje za pokretanje tuzbe.Nije pametno da se neorganizovano zalecemo kod raznih advokata jer smo pogodni kao ovce za klanje.Ajde da se skupimo u subotu 17 novembra ispred te kafane Poslednja sansa u 12h osnujemo neki odbor i krenemo dalje.Ako meni nije tesko da dodjem iz Nisa ne bi trebalo ni vama ma odakle ste.Da li ima osnove za tuzbu ili nema isuvise je neozbiljno polemisati kafa
Nazad na vrh Ići dole
Zagorr
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 62
Datum upisa : 30.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/10/2012, 18:34

Dolazim.
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/13/2012, 08:08

posejdon ::
Cenim napore za ostvarenje prava na privatnu svojinu, ali želim da ukažem na nekoliko ozbiljnih okolnosti koje treba imati u vidu pre podnošenja tužbe:
- u ovim aktivnostima su sinhronizovano učestvovali M.finansija i NBS, čelnici i prethnih i sadašnjih koalicionih partnera. Zašto sadašnjih, zato što su korisnici nevraćenih milionskih kredita sadašnji partijski drugovi;
- zadatke su sprovodili "moćni" ljudi iz državne izvršne vlasti sa tajkunima i menadžmentom AGBN, na štetu kapitala banke;
Ovako nelegalno i nezakonito OTETA imovina akcionara, će teško biti ostvarena na sudu, imajući u vidu aktere i stanje pravosuđa.
Ne bih želeo da budem pesimista, ali po mom uverenju tako stvari stoje. Samo se prisetite neustavnog Zakona, koji je donet i sproveden u roku od 24 časa. Ni pisani ni elektronski mediji nisu imali novinarske hrabrosti da ukažu na sve probleme koji su prethodili i koji će nastaviti da prate (ali u tišini) AGBN.
Pročitajte tekst u Politici "Udar na bankarski sistem", jedini koji je smeo da objavi makar nešto od svega što se dešavalo.

Slažem se sa tvojim stavovima. Naivno je očekivati, da domaći akcionari AGBN mogu ostvariti bilo šta pred domaćim sudovima (upravo iz razloga koje si sam naveo). Međutim, pred međunarodnim sudovima država će sigurno izgubiti spor (ali to košta i zahteva određeno vreme). Po zakonu, da bi akcionari iz Srbije došli do međunarodnih sudova moraju prethodno iscrpeti sva pravna sredstva u zemlji. Tek nakon toga može se pokrenuti spor pred međunarodnim sudovima. Zato, treba ići korak po korak, i taj proces će verovatno trajati nekolliko godina. Strancima je to mnogo lakše, jer oni mogu, po drugim pravnim osnovama, direktno pokretati tužbe i arbitraže pred međunarodnim sudovima.SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 589925
Nazad na vrh Ići dole
Pekinis
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 332
Datum upisa : 30.08.2011

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/13/2012, 12:08

Tacno tako ali kad nas olade na domacim sudovima a stranci vec dobiju na stranim sudovima bice nam mnogo lakse da i mi tamo dobijemo.Ne zaboravite pocetak svega subota u 12h ispred kafane Poslednja sansa u Beogradu.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/13/2012, 14:46

I stranci moraju prvo da dobiju presude na domacim sudovima da bi mogli da se obrate medjunarodnoj arbitrazi ili sudovima...
Sve ostalo je trucanje bez pokrica.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/13/2012, 22:14

Sta je bilo sa onim rokom 26.novembar koji su spominjali Akcionari iz EU ?

Da li su se nagodili nesto Ministar Erjavec i Mrkic ?

U ovom videu Mrkic kaze da su Agrobanku ostavili za desert...

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/srbska-bancna-afera-ki-sega-do-slovenije.html
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/14/2012, 07:58

Danas Dačić u Ljubljani, tema Agrobanka u planu. (među ostalog)
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 00:46

"Jansa je rekao da su se dogovrili sa Dacicem za jos jedan pokusaj da se nadje resenje za Agrobanku pre nego sto se krene u arbitrazni postupak u Vasingtonu"

izvor: Slovenacki Dnevnik.si
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/19/2012, 19:40

Da li je bilo sastanka 17.11 kod Poslednje sanse. Kakav je bio odziv i da li je doslo do nekog dogovora. Ja iz objektivnih razloga nisam mogao da dodjem.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/20/2012, 05:46

Udruzenje formirano,sastanku prisustvovalo 28 akcionara.
Nazad na vrh Ići dole
Pekinis
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 332
Datum upisa : 30.08.2011

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/20/2012, 12:28

Glavni u upravnom odboru je Milos tel mu je 0638390215 slobodno ga zovite i pridruzujte se jer sto nas ima vise vece su sanse.Uskoro cemo podici tuzbu protiv drzave a ko nije u udruzenju morace posebno da tuzi ili da zaboravi na odstetu.Eto drzava lopove iz Agrobanke hapsi svaki dan pa ce imati od cega i nas da plati ali bez masovnog udruzivanja akcionara i to sve na jednom mestu nema nista udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/20/2012, 12:58

Priveden Jožef Kasa zbog slučaja AGROBANKA

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=11&dd=20&nav_category=16&nav_id=661676
Nazad na vrh Ići dole
Bulat
Still learning
Still learning



Broj poruka : 90
Points : 90
Datum upisa : 07.02.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/22/2012, 15:57

Ma kakav Kasa i ostali likovi iz državnog vrha. Ma kakvo ministarstvo unutrasnjih poslova. Ma kakav Džambic i AOD. Ma kakvi revizori. Ma kakava kontrola NBS.
Nađen je krivac ...

Bankomat Agrobanke osumnjičen za zloupotrebu službenog položaja

BEOGRAD, 21. novembar 2012, (Njuz) – Bankomat u sedištu „Agrobanke“ u Sremskoj ulici u Beogradu osumnjičen je za zloupotrebu službenog položaja i proneveru preko 2,5 milijardi dinara, saznaje ekskluzivno Njuz u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

Svojevrsni „Kopernikanski obrt“ u procesu „Agrobanka“, koji je u istragu uključio bankomate koji u početku uopšte nisu bili sumnjivi, desio se kada je utvrđeno da je osumnjičeni bankomat mimo svih procedura i potpuno neovlašćeno isplaćivao novac visokim funkcionerima banke, ali i drugim bankomatima prebacivao sredstva koja nije prijavljivao.

- Osim privedenog bankomata, istraga je proširena na još pet bankomata za koje se sumnja da su takođe funkcionerima banke isplaćivali velike svote novca bez traženja PIN koda. Oni su, takođe, osumnjičeni da su novac isplaćivali bez zadržavanja obaveznih 100 dinara za mesečno održavanje računa – rekli su Njuzu u MUP-u.

Privedeni bankomat iz Sremske ulice biće zadržan u pritvoru kako ne bi uticao na svedoke i druge umešane bankomate.

- Ostali osumnjičeni bankomati nisu pronađeni na mestu prebivališta, ali su njihove fotografije dostavljene svim graničnim službama tako da je mogućnost da napuste zemlju potpuno isključena. Pretpostavljamo da kod sebe imaju nešto novca koji koriste za skrivanje, ali su im zalihe na izmaku tako da ćemo ih lišiti slobode najkasnije u narednih pet dana – poručili su iz MUP-a.

http://www.njuz.net/bankomat-agrobanke-osumnjicen-za-zloupotrebu-sluzbenog-polozaja/
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 08:08

"- Suma od 70 miliona evra je ona u koju se ne računaju dokapitalizacije i deoničari iz EU žele da probaju da se dogovore sa sadašnjom vladajućom garniturom oko štete koju su doživeli. Ako to nije moguće, onda će pokrenuti postupak pred međunarodnom arbitražom u Vašingtonu i za to ističe rok 26. novembra. To bi bilo loše za Srbiju jer nijedna do sada održanih arbitraža nije bila uspešna za nju - kaže Vodušek. "

Sta bi sa ovim rokom ? Prosao je juce.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 08:28

Lepo ti pise,to je rok koji su dali strani akcionari za nagodbu.
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 09:43

Interesuje me da li se nesto nagodili ili idu u arbitrazu?
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 09:48

Citat :
Арбитража је механизам доношења одлука који се користи када две или више супротстављених страна не могу да постигну споразум или наставак рада ка комплементарном циљу. Стране учеснице се слажу да именују неутралну страну или особу да донесе одлуку пошто чује ставове обе стране

A po kom to osnovu oni odmah idu na arbitrazu?

Ja ne znam da akcionari imaju neki ugovor bilo skim u kojem pise da ce se ici na tu i tu arbitrazu u koliko dodje do nesporazuma ili krsenja ugovora?

Mozda neko zana?
Meni se cini da moraju prvo da idu na domaci sud pa tek onda bilo gde drugde...
A i za arbitrazu moraju obe strane da daju pristanak ili da su to predvideli u nekom svom ugovoru.
http://www.gsputnezavisnost.org.rs/nuke/modules.php?name=News&file=article&sid=35


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”


Poslednji izmenio Momir dana 11/27/2012, 09:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 09:56

Sporazum o zastiti stranih ulaganja.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 10:01

iki ::
Sporazum o zastiti stranih ulaganja.


A na koji clan se pozivaju?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 10:05

"Strani ulagač u pogledu svog uloga uživa jednak položaj, prava i obaveze kao i domaća fizička i pravna lica, ukoliko ovim zakonom nije drukčije predviđeno."

"Ulog stranog ulagača i imovina preduzeća sa stranim ulogom ne mogu biti predmet ekspropriacije ili drugih mera države sa jednakim dejstvom, osim kada je zakonom ili na osnovu zakona utvrđen javni interes i uz plaćanje naknade."

Zar ovo nije i za domaće ulagače, znači strani su ravnopravni sa domaćim - ne mogu biti ravnopravniji. Domaći imaju sva prava kao i strani!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 10:09

Ovo gore je za slucan nacionalizacije i eksproprijacije, bez nadoknade.
Nisam siguran da se to moze odnositi i na AGBN.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 10:16

Po mom shvatanju je upravo to, što je i ovde bezbroj puta argumentovano već navedeno.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 13:19

Ilija ::
Po mom shvatanju je upravo to, što je i ovde bezbroj puta argumentovano već navedeno.

Tja... moglo bi se i tako to nazvati, ali država tvrdi da se radilo o bankrotu.
Sada je na tužiocu da dokaže da je to bila nacionalizacija bez nadoknade, a da je država time stekla neku korist?
Težak posao.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 19:07

Koga bi akcionari mogli da tuze?

Ko je napravio propust?

1. Kontrola NBS
2. Revizorska kuca
3. Sami akcionari
4. Antonic

Dakle, delom krivicu snose i akcionari jer nisu pazili koga biraju u NO i previse su stvari prepustili da Antonic sam odlucuje, valjda ih je necim ubedio?
Drzava je imala 20% dakle nije imala vecinu u banci...
Ne vidim nikakve sanse da se ovde tuzi drzava.

Neverovatna je neodgovornost akcionara, koji svoja prava nisu iskoristili kada je to bilo moguce. O tome se ovde radi.
Cesto je na ovom forumu govoreno da akcionari moraju sami da kontrolisu rad menadzmenta sto im zakon i omogucava, ali ako oni to pravo ne zele da iskoriste i oslone se na menadzment, onda su sami krivi.

Nadam se da se necete obrusiti na mene, ja izvesno nista ovde nisam kriva.

sesir

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/28/2012, 10:50

Zopr ::

Država je najveći krivac.
Ona je bila direktni saučesnik pljačke.

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Antonic2



Mali akcionari se o poslovanju banke informisu na sajtu Narodne Banke Srbije (tamo se kvartalno izbacuju izvestaji). Ukoliko su tamo bili lazirani rezultati akcionari su najmanje krivi.



Zasto se ne oglasavaju akcionari iz EU kada je prosao 26.11-ti ?

Da li je pao neki dogovor ili je nesto drugo u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/28/2012, 11:06

A što akcionari iz SLO itd nisu smenili Antonića kada je poslednji put pokušao da progura dokap?
Ko im je smetao?
Ne valja pretiti praznom puškom....

Razumem bol i nezadovoljstvo i bes akcionara, ali oni su bili saučesnici u
Antonićevoj prevati, posebno ovi iz tzv. EU zemalja, kao i revizorska kuća koja je "radila" bilanse AGBN!!!

Država je bila nemi posmatrč i bila bi luda ako bi se bilo šta nagodila s bandom iz tzv. EU zemalja, oni jednostavno kao ni drugi akcionari nemaju argumente protiv nje. O krivici revizora, Antonića i NBS se može razgovarati kao i o sukrivici akcionara...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/28/2012, 11:25

Ja se ne razumem u ove strucne rasprave ali mi nikako ne ide u glavu komplikovanje prostih stvari. Navodno, banka u minusu 300 mil evra, pocelo hapsenje sa obrazlozenjima koliko je ko od uhapsenih "maznuo". Sta je onda sporno? Vrati "maznuto" i gotov posao.
Price o krivici akcionara (bez ikakvog ogradjivanja) zaista ne razumem. Ljudi, pogledajte samo do kada su isle reklame na RTS-u o "zlatnoj AGBN" i kome je sve bila sponzor. Nije moj pokojni deda uzimao te pare nego Djilas & comp.
Kada citam ovde neke postove imam utisak kao da ih pisu oni iz pritvora ili oni koji bi trebalo da budu tamo. Kako neko moze pronalaziti zakonske price za najobicniju pljacku? Umrecu glup!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/28/2012, 11:32

LUMTDZOS ::

Kada citam ovde neke postove imam utisak kao da ih pisu oni iz pritvora ili oni koji bi trebalo da budu tamo.
U pravu si, evo ja se javljam iz CZ !
smoke

LUMTDZOS ::

Kako neko moze pronalaziti zakonske price za najobicniju pljacku?
Ovde si u pravu, ali su i akcionari iz SLO i tzv. EU zemalja bili saučesnici!
Što nisu smenili Antonića na vreme?

LUMTDZOS ::

Umrecu glup!
Slažem se !
confused

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 6 Icon_minitime11/28/2012, 12:42

Limited011 ::
A što akcionari iz SLO itd nisu smenili Antonića kada je poslednji put pokušao da progura dokap?
Ko im je smetao?
Ne valja pretiti praznom puškom....

Razumem bol i nezadovoljstvo i bes akcionara, ali oni su bili saučesnici u
Antonićevoj prevati, posebno ovi iz tzv. EU zemalja, kao i revizorska kuća koja je "radila" bilanse AGBN!!!

Država je bila nemi posmatrč i bila bi luda ako bi se bilo šta nagodila s bandom iz tzv. EU zemalja, oni jednostavno kao ni drugi akcionari nemaju argumente protiv nje. O krivici revizora, Antonića i NBS se može razgovarati kao i o sukrivici akcionara...

Još po petstoti put je treba napisati, da akcionari iz SLO imaju oko 20% dionica AGBN. I to ne jedan akcionar nego mnoštvo koje nije homogeno. Kako onda može tih nehomogenih 20% smeniti Antonića ajde objasni molim te
Nazad na vrh Ići dole
 
SVIM AKCIONARIMA AGBN !
Nazad na vrh 
Strana 6 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Skupstina AGBN
» TABLE 2012.
» Vajabaja protiv svih
» Forumski biseri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: