BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo

Ići dole 
+117
Dragan555
Zexx
Kupi akcije
trind
Pera Božić
Vladulns
Urosk
Zeljko321
Friz
Bambula
Nikola
JMBR
Zwiebel
Sasuolo
Pera Zdera
Maxx
Matans
Kobe Bryant
Aria
Cucla
dejan.dedijer
mili61
Dmitar
Colin Farrell
Bidza
Dax
Bond
Zagorr
Boby
MilosNS
Popaj
Zmajica
Baki. V
zveki
Karlo
Ultrex
Drasko
muitobom
Matthew Greenburgh
Mitar
Sebastian
StM
Sahbaz
Infinity
Delboj
Bookmaker
Mivanovic
Gavrec
Voiceoflaw
Bochek
MORNAR
Dragan
C R A Z Y
Toplica 1
Danx
Ars Vivendi
Boranija
philips1
Gocili
Rapid
ingglick
Grom
Lutvi
Light
Firke77
Limited011
Polos
Bojjan
Nemesis
MYSTIC021
Beli
DelBoy
zeljko76
Bombica
Slovenac1
Nauzika
mili21
Spejs
Steve McQueen
Lilihip
pepsiman
Teletrader
dzagera
geogsi
Boza Belex
Big Mile
Smile
MarkoJTD
Vlada BG
Fmember
Sneki
Aritmeticar
Josip
Dragot
Dkolak
Zalad
gogloee
Dragan11
Ceras
Zoranecc
flash
JelenaS
Ilija
Momir
Mistery 011
Djede
Mickey Munday
Djavo
Aleks
Sofke
Maca
Sutra
Fast
Taliano
Zmark
LUMTDZOS
Milica1
121 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 12:47

Ima onaj post ,od pre nekih desetak dana gde smo pisali o tome....
Dakle,ono sto odkupe,ne ide ni u raspodelu dobiti,niti ce se otudjiti,vec vrlo verovatno ponistiti.

Mozda bude dividende u nekom obliku.

Mozda predju 90 posto.

INTERESANTNA JE I LISTA LJUDI KOJI ULAZE,tu ima i zanimljivih likova.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 12:58

Danx ::
geogsi ::
Ako je tako, odlično. Moje je misljenje da će podići cenu hartije na berzi da što manje ljudi iskaže nesaglasnost. Da ne ispadne da to kažem zbog današnjeg rasta, imao sam tu teoriju i ranije.

Pa po ovoj teoriji bi trebalo u stvari da pada. A ono razbijanje...

Moze neka teorija opet?
Da im nije jos ispario alkohol od sinoc?
Ne znam kome bi trebalo da ispari alkohol, ali vrv tebi nije, pa ne kontaš. Poenta je da će Viktorija da kupuje na berzi, jer im je to lakši način za preuzimanje udela. Lakše nego da poništavaju akcije posle par god., pošto je takva obaveza sudeći po onome što je ovde pisano. To je ta teorija...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 13:10

Može da poništi ali može i da ih ponudi u prodaju, pa opet proporcijonalno od tpga najviše kupuju, i dižu ucešce. Stari su to lisci nebrinem se ja da oni nece naci najjeftiniju varijantu ako su to naumili. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 589925
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 13:16

Ok, ali ja planiram da prodam ako ponude 828 na berzi. A mislim da će i drugi tako, iako su iskazali nesaglasnost ;)
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 13:26

Postoji i ta solucija,nadignu cenu,da sto manje ljudi bude uzelo otkup,verovatno im tako odgovara,pa ljudi razmisljaju...verovatno ce gore ,i ne prodaju im,ako imaju manjka para,to im odgovara,ova GEOGSOVA, teorija je dosta moguca...
Teorija da predju 90 posto je gotovo NEMOGUCA. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 145841
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 14:44

Ovako Boby...
Priča da nemaju para za bilo koju od varijanti, po meni otpada. Drugo, moje je razmišljanje da onaj ko je hteo nesaglasnost, da istovremeno prati i cenu na berzi i da je spreman da proda hartiju za cenu 827 ili više
I scenario, do isplate: cena 830, velika tražnja na toj ceni danima. Dobar deo onih koji su poslali nesaglasnost, a ima ih dosta, prodaju na toj ceni. Kupuje Viktorija preko kastodija i povezanih lica. Sve to kasnije prepakuju na svoje ime. Ovo je moja teorija koju sam pominjao
II scenario je do i posle isplate: Cena 830 i više pa ljudi odustaju od nesaglasnosti je isto moguć, jer svi (kao) očekuju rast i ne prihvataju da prodaju po 827. Ali onda ide kontra i posle isplate nema više tražnje, cena pada i oni-Victoria i sateliti se nanovo pune na 500 do 600 nivoima (na leto, u fazi bear marketa Belexa). I ovo je scenario koji po meni stoji, ali pričamo o vremenu posle marta, kada je rok za isplatu (tj. odluku o prodaji na osnovu nesaglasnosti).
Inače, da je Belex normalno tržište i da živimo u normalnoj državi, Soja bi vredela puno više od ovih 800 i kusur. Bio bih long u njoj, ali pošto sumnjam u mnogo toga, izlaz po nesagl. je po meni racionalan izbor u ovom trenutku.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 15:59

Mene je bunilo to sto nisam znao da se moze odustati od nesaglasnosti. Moze neko da mi kaze gde to stoji?

Inace svi ti scenariji su deo mnogih scenarija, a teorije se baziraju na nagadjanjima o tome sta stratezi i sarenoliki akcionari imaju u glavama juce, danas i za x dana.
Lako i cesto se tu covek sam zavara.
Ja npr nisam ni u jednoj od tih varijanti.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 19:08

Danx,pa hartije su tvoje,prodas i kraj,gde sta treba da stoji,ti si vlasnik artije,nisi ih deponovao,i da jesi mozes da povuces.
Geogsi,oni jos te pare nemaju,mogu ih povuci tek kada isplate poslednjeg nesaglasnog...nije to malo para.

AKO HOCES DA POVUCES NESAGLASNOST,TO NE ZNAM KAKO IDE,NITI DA LI MOZES,MOZES PRODATI,TO SIGURNO.

Mozes recimo prebaciti na nekog,malo kosta ali ti ostaju artije.To za slucaj da ne mozes odustati od nesaglasnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/14/2013, 22:18

Moze se odustati od nesaglasnosti sve dok je tome krajnji rok.
To je tvoja odluka i niko nema pravo da ti to osporava.
Na isti nacin kako si iskazao nesaglasnost ide i obratno.
Kao i kod deponovanja, mozes povuci deponovanje u roku.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 00:37

Drage forum kolege,

to da mogu prodati kad hocu je neupitano i neupitno.

Da mogu povlaciti nesaglasnost posle isteka roka (devetog ovog), pa onda opovrgavati bilo koju od sopstvenih odluka x puta mi prosto zvuci neverovatno
uprkos vasim tesnim epoletama.

Ok je kad neko kaze da ne nesto zna (Boby), time je doprineo utvrdjivanju fakti.
Ali za ostale tvrdnje voleo bi da imam link na tekst koji me uverava u te tvrdnje.

Nadam se da neko nece pogresno razumeti i primiti licno. Prosto ne verujem da mogu npr. sada svoju saglasnost (neslanjem nicega) pretvoriti u nesaglasnost , vice versa i etc.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 10:35

Nema nikakve potrebe da povućeš nesaglasnost ako pre isplate prodaš akcije. Pošto više nemaš akcije jer si ih prodao pre isplate nesaglasnosti nećeš dobito pare od SJPT jer u tom trenutku nemaš akcije.
Svako je mogao da pošalje zahtev za nesaglasnost, čak i neko ko nema akcije SJPT ali takav ne bi dobio pare jer nema osnova za to...

Toliko o tome.

Ako ti nije jasno ti možeš da okreneš telefon Soje i da ih pitaš sve što ti nije jasno!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 11:01

Aman ljudi, ne pricajte mi vise o tome kako mogu prodati akcije kad hocu.
Pricajte mi o tome gde pise da mogu poslati sutra nesaglasnost, prekosutra to isto opovrgnuti, da bi zakosutra ipak poslao da sam se i za to predomislio...

Moracu na engleskom...

Edit:
A da malo oladiš?
Lepo ti je objašnjeno da ako prodaš
akcije ne treba ti nikakav opoziv.
Za ostalo se obrati svom brokeru.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 13:00

Mod D-e,

nek si i ti odgovorio ono sto nikad nisam pitao.
Ja ladan a ti sav poplavio. Doprinos 0, a znas da se ubacujes sa zargonom koji prilici kabadahijama po carsiji. Tvoja je carsija a ti cini kako ne znas drugacije. Inace, ne treba mi tvoja pomoc nikad i uopste, a ti se iznova javljas...

Odmori 7 dana Mod. D
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 13:05

Danx ::
Mod D-e,

nek si i ti odgovorio ono sto nikad nisam pitao.
Ja ladan a ti sav poplavio. Doprinos 0, a znas da se ubacujes sa zargonom koji prilici kabadahijama po carsiji. Tvoja je carsija a ti cini kako ne znas drugacije. Inace, ne treba mi tvoja pomoc nikad i uopste, a ti se iznova javljas...
Druze lepo ti je neko od clanova rekao da, ako nikome na forumu ne verujes da ti ne treba nikakvo pravdanje da akcije prodas iako si se izjasnio kao nesaglasan, lepo pozovi SJPT i pitaj i oni ce ti isto reci. Pored toga oni uzimaju presecni datum iz CRHOV kada treba da isplate nesaglasne, ako tebe nema na spisku ili te ima sa manjim brojem akcija, oni ti isplacuju onoliko koliko imas akcija. To NIJE kao dividenda... Nadam se da vise necemo da raspravljamo o ovome....
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 13:56

Moram reci da nikako ne odobravam TONALITET,kolege koji je poslat na odmor,takodje sam i sam skrenuo paznju na to,ali MI MU NISMO ODGOVORILI NA PITANJE....

Odgovor na njegovo pitanje je ovakvo...

Ukoliko ne zelis da prodas akcije iako si bio nesaglasan,procedura je sledeca.

Kada soja prikupi sredstva i odluci da te isplati,salje ti obavestenje u kojem trazi od tebe da kod brokera potpises nalog za prenos artija a brokeru dostavlja potvrdu o tome da imaju sredstva za to...

Ti to ne potpises i artija ostaje u tvom vlasnistvu...ENDE

Tako je bilo i na CRFS...
S TIM DA OVDE NECE ICI OD JEDNOM,TAKO JE RECENO NA SKUPSTINI. PS link ne mogu zakaciti jer ni ne postoji.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 15:27

Boby@
Danx je to pitao tek da bi pitao, više retorički.
Mod D. mu je lepo objasnio da za detalje pita svog brokera, mada ja licno
ne verujem da danx ima brokera a ni akcije SJPT.



_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/15/2013, 17:25

Momir ::
Boby@
Danx je to pitao tek da bi pitao, više retorički.
Mod D. mu je lepo objasnio da za detalje pita svog brokera, mada ja licno
ne verujem da danx ima brokera a ni akcije SJPT.


Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 270317VIDIM DA XXXXX,JA SAM MODERATOR,molam biti fini.

Sve u svemu ,sada imamo odgovor na pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/19/2013, 12:53

ja svoje prodao po 800. razgovarao sam sa brokerom u vezi ovoga i ubedio me da prodam, jos je pominjao neku proviziju od 2% kastodi banci pa potpisivanje nekog ugovora o prebacivanju akcija meni je sve to komplikovano bilo, a i ko da ceka mesec i po, trebalo bi to negde pametno uloziti pa za mesec dana neku dividendu uzeti
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13746
Localisation : Novi Sad
Points : 51452
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/19/2013, 16:46

Promene: 11.01. - 18.01.2013. (T-3) ili 08.01. - 15.01.2013.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 5jrx8k
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/19/2013, 20:48

bojjan ::
ja svoje prodao po 800. razgovarao sam sa brokerom u vezi ovoga i ubedio me da prodam, jos je pominjao neku proviziju od 2% kastodi banci pa potpisivanje nekog ugovora o prebacivanju akcija meni je sve to komplikovano bilo, a i ko da ceka mesec i po, trebalo bi to negde pametno uloziti pa za mesec dana neku dividendu uzeti
Dilema koju si ti prebrodio,mene mori...
Taj trosak o kome pricamo ne bi trebao biti visi od normalnog kupoprodajnog postupka.Nije to problem...
Prvo moras znati sta bi s parama...
Drugo,kako znas da ti soja nece poslati pismo sl. nedelje?
Trece, nema ni jedna dividenda za mesec dana,najbrza je obicno bio mtlc,gmon...i to krajem marta.
Nesto mi se ne baca u vodu 60000 rsd, nisam siguran gde bi ugurao lovu da mi da prinos,cekam jos malo,ako nesto dobro pazarim,verovatno mogu sjpt prodati pred kraj trgovanja. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 145841
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/20/2013, 00:20

bojjan ::
ja svoje prodao po 800. razgovarao sam sa brokerom u vezi ovoga i ubedio me da prodam, jos je pominjao neku proviziju od 2% kastodi banci pa potpisivanje nekog ugovora o prebacivanju akcija meni je sve to komplikovano bilo, a i ko da ceka mesec i po, trebalo bi to negde pametno uloziti pa za mesec dana neku dividendu uzeti
Prilikom nesaglasnosti na VINZ nije bilo nikakvih dodatnih ili povećanih troškova. Nakon što su mi ponudili da otkupe akcije po određenoj ceni, posle mog pristanka, išlo je kao klasično prodavanje akcija preko berze.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/21/2013, 10:30

Koliko se secam sa CRFS cak je išlo i bez troškova berze od 0,1 % jer i neide preko berze. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 589925
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/21/2013, 20:06

ne ide preko berze to znam, ali covek mi je pominjao neku proviziju od 2% kastodi banci verovatno to ide preko te banke i mora da se potpisu neki papiri nevidim razlog zbog cega bi me lagao [mozda zbog njegove provizije od 0.15%]
uglavnom prica sa sojom je gotova ali samo za sada, voleo bih da cujem vase misljenje u vezi soje i eventualne dividende [ ja se iskreno nadam jos jednom ulasku u soju pre nego sto vlasnici steknu vise od 95% akcija] a za ovih mesec dva upisacu se u MTLC ili AIKB.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/21/2013, 20:15

Kolega, laže te broker.
Zašto? Zato što on tu ima pisla, a mrzi ga...
BTW kako si dobio 0,15% brokersku proviziju?
Ako je to istina (a molim te da DOBRO POGLEDAŠ) onda odmah prelazim kod njih, osim ako ne naplaćuju svako davanje naloga.
To mi nešto sumnjivo, pa ako ti nij teško proveri, nekako ispod 0,40-0,35% skoro da nije moguća BROKERSKA provizija.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/21/2013, 21:40

u pravu si moja greska 0.30% brokerska provizija




------------------------
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/21/2013, 22:17

Preko koga BDD imaš tu proviziju?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/22/2013, 08:37

Bojance, interesantne stvari se dogadjaju oko tebe,zasto ti je BITNO DA SOJA PREDJE 95 POSTO VLASNISTVA?
Molim i ja da kazes ko ti je bdd,nije li IC?

ps Ti vec imas svoj kastodi,koji ti uzima proviziju,zasto bi platio dva?
Ja cu proveriti pa te i sve ostale obavestavam. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 145841
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/22/2013, 12:16

Trgovanje povodom nesaglasnosti ce se odraditi u OTC-u,dakle preko aplikacije u Centralnom registru,isto kao i sto je bilo sa SECERANAMA.
dakle trosak ce biti...
Centralni registar 0,1 posto
Kastodi trosak sa kojim vec imas ugovor
Provizija brokerske kuce s kojom imas ugovor
PROVIZIJA BERZE SE NE URACUNAVA,jer se ni ne trguje preko berze.

KAO sto rece BIG MILE. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 145841
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/22/2013, 12:36

Kod PSBN smo imali samo 2 troska :
- CRHOV 0.10 %
- Custody 0.15 %
Nije islo preko brokera.
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 77
Points : 133
Datum upisa : 13.11.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/22/2013, 12:47

Meni je broker za PSBN uzeo 2% i pare su otišle na namenski račun u banci, a ne na tekući račun koji sam naveo kao račun u dopisu koji sam im poslao.
Inače mi broker uzima 1% za naloge koje mu dajem, bez naplate naloga.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13746
Localisation : Novi Sad
Points : 51452
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/22/2013, 13:12

Veći je trošak u odnosu na obično trgovanje zbog troškova saldiranja.

Mene su na DJMN "odrali", jer je ta stavka skočila u odnosu na vreme kada smo radili CRFS.

Da pojasnim na primeru mog brokera - Komercijalne banke:

Oni imaju dva odvojena odelenja, jedno za "Brokersko - dilerske poslove" a drugo za "Poslove kastodi banke". Prvo odelenje obavlja redovne poslove oko trgovanja hartijama a drugo je odgovorno, između ostalog, za slučajeve nesaglasnih akcionara. E tu deru kao ludi jer za

"Prenos FI (finansijskih instrumenata) po osnovu otkupa akcija od nesaglasnih akcionara, prinudne prodaje i kupovine akcije" uzimaju 2% od vrednosti transakcije prodaje.

Uopšte nije malo.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/22/2013, 18:34

Bond ::
Veći je trošak u odnosu na obično trgovanje zbog troškova saldiranja.

Mene su na DJMN "odrali", jer je ta stavka skočila u odnosu na vreme kada smo radili CRFS.

Da pojasnim na primeru mog brokera - Komercijalne banke:

Oni imaju dva odvojena odelenja, jedno za "Brokersko - dilerske poslove" a drugo za "Poslove kastodi banke". Prvo odelenje obavlja redovne poslove oko trgovanja hartijama a drugo je odgovorno, između ostalog, za slučajeve nesaglasnih akcionara. E tu deru kao ludi jer za

"Prenos FI (finansijskih instrumenata) po osnovu otkupa akcija od nesaglasnih akcionara, prinudne prodaje i kupovine akcije" uzimaju 2% od vrednosti transakcije prodaje.

Uopšte nije malo.

bond moj si covek, znas o cemu pricam
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/22/2013, 23:04

Bond ::
Veći je trošak u odnosu na obično trgovanje zbog troškova saldiranja.

Mene su na DJMN "odrali", jer je ta stavka skočila u odnosu na vreme kada smo radili CRFS.

Da pojasnim na primeru mog brokera - Komercijalne banke:

Oni imaju dva odvojena odelenja, jedno za "Brokersko - dilerske poslove" a drugo za "Poslove kastodi banke". Prvo odelenje obavlja redovne poslove oko trgovanja hartijama a drugo je odgovorno, između ostalog, za slučajeve nesaglasnih akcionara. E tu deru kao ludi jer za

"Prenos FI (finansijskih instrumenata) po osnovu otkupa akcija od nesaglasnih akcionara, prinudne prodaje i kupovine akcije" uzimaju 2% od vrednosti transakcije prodaje.

Uopšte nije malo.
Znaci da je VOBAN puno bolji. Ja sam kod njih.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/23/2013, 13:33

U Vojvodjanskoj toga nema,danas sam proverio.
Dakle...provizija bdd,crhvo i kastodi od 0,1-0,3,kako kome
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 19 Icon_minitime1/23/2013, 15:34

@boby
"Moram reci da nikako ne odobravam TONALITET,kolege koji je poslat na odmor..."

TON boby, TON, a ne TONALITET.

@boby
"...ali MI MU NISMO ODGOVORILI NA PITANJE..."


Sorry, morao sam zasad samo tebi replicirati, paralo mi mnogo oci/usi.
A i bio si gotovo sasvim delomicno dosledan.

No sada nesto vaznije:

SJPT ce iznaci/koristiti sredstava za isplatu nesaglasnih iz DRUGIH izvora (ne iz ifc kredita).
Momenat za uzimanje kredita je svesno biran na dnu konjunkturnog ciklusa i povod je za sticanje akcija ma koliko nas ubedjivali da nije.

Za dugorocne ulagace (ko je jos od malih dugorocan ulagac?) signal za ostajanje u poziciji.

Kupci na 800 istovremeno ne daju akciji preko otkupne cene, cime ne dozvoljavaju stvaranje nove "najvise cene".

Sve ukazuje na to da je jos jedna akcija prikupljanja u (blizoj) buducnosti moguca.

Ocekujem da ce se efekti kredita znacajno odraziti na PE u godinama povracaja, a pogotovo posle.

PS. "VIDIM DA XXXXX Mod. D,JA SAM MODERATOR,molam biti fini." . U prethodnoj recenici pise da je potpisnik nekulturan i infantilan. ;)
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo
Nazad na vrh 
Strana 19 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: