BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo

Ići dole 
+117
Dragan555
Zexx
Kupi akcije
trind
Pera Božić
Vladulns
Urosk
Zeljko321
Friz
Bambula
Nikola
JMBR
Zwiebel
Sasuolo
Pera Zdera
Maxx
Matans
Kobe Bryant
Aria
Cucla
dejan.dedijer
mili61
Dmitar
Colin Farrell
Bidza
Dax
Bond
Zagorr
Boby
MilosNS
Popaj
Zmajica
Baki. V
zveki
Karlo
Ultrex
Drasko
muitobom
Matthew Greenburgh
Mitar
Sebastian
StM
Sahbaz
Infinity
Delboj
Bookmaker
Mivanovic
Gavrec
Voiceoflaw
Bochek
MORNAR
Dragan
C R A Z Y
Toplica 1
Danx
Ars Vivendi
Boranija
philips1
Gocili
Rapid
ingglick
Grom
Lutvi
Light
Firke77
Limited011
Polos
Bojjan
Nemesis
MYSTIC021
Beli
DelBoy
zeljko76
Bombica
Slovenac1
Nauzika
mili21
Spejs
Steve McQueen
Lilihip
pepsiman
Teletrader
dzagera
geogsi
Boza Belex
Big Mile
Smile
MarkoJTD
Vlada BG
Fmember
Sneki
Aritmeticar
Josip
Dragot
Dkolak
Zalad
gogloee
Dragan11
Ceras
Zoranecc
flash
JelenaS
Ilija
Momir
Mistery 011
Djede
Mickey Munday
Djavo
Aleks
Sofke
Maca
Sutra
Fast
Taliano
Zmark
LUMTDZOS
Milica1
121 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 09, 2012 11:53 am

Proizvodi novosadske Viktorija grupe u bečkom Imperijalu
09. jul 2012. | 08:37 | Izvor: Beta
BEČ - Proizvodi novosadske Viktorija grupe (Victoria Group) koriste se u čuvenim bečkim ugostiteljskim objektima - Imperial hotelu i restoranu "Steirereck".

Novinari iz Srbije su tokom dvodnevne posete Beču imali priliku da prisustvuju ručnoj izradi "imperial" torte, čiji recept datira iz 1873. godine, a jedan od njenih sastojaka je lecitin bečejskog "Sojaproteina" iz sastava Viktorija grupe.

Prema rečima generalnog direktora Imeprijal hotela Klausa Kristandla, "Sojaprotein" je izabran za dobavljača sojinog lecitina jer u proizvodnji koristi iskljuvčivo genetski nemodifikovanu soju, ali i zbog kontinuiranog kvaliteta.

On je istakao da Imperijal hotel, gde odsedaju šefovi država, diplomate i javne ličnosti, nabavlja samo proizvode najboljeg kvaliteta.

"Imperial" torte se ručno prave u hotelskoj kuhinji, a ohlađeno parče može stajati na polici osam nedelja.

U "Steirereck-u", jedinom restoranu u Beču sa dve Mišlenove zvezde, u pripremanju jela koristi se "iskon" ulje Viktorija grupe.

Vlasnik i kuvar restorana Hajnc Raitbauer rekao je novinarima da koristi proizvode sa sopstvene farme i namirnice lokalnih farmera, a "iskon" ulje je u žestokoj konkurenciji izabrano zbog toga što je čisto suncokretovo ulje.

Proizvodi Viktorija grupe, pre svega "iskon" ulje, brend kompanije "Victoriaoil" iz Šida, i program "Sojaproteina", imaju plasman veći od 70 odsto na inostrana tržišta, od čega najviše u Evropsku unuju.

Izvoz Viktorija grupe, u okviru koje posluje 10 kompanija, u 2011. godini je premašio 174 miliona evra.

U okviru te grupacije najveći izvoznik je kompanija "Victoriaoil" koja je prošle godine proizvela 60 miliona boca "iskon" ulja koje zadovoljava najviše evropske standarde.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSre Jul 11, 2012 2:23 am

Na sadasnjoj ceni SJPT moze se ocekivati ....

EDIT: bez pumpanja molim.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 10:26 pm

soja je u 12mesecnom padu po TA, kome frka bolje da je proda! Nema ovde nista sojaprotein je samo krava muzara za viktoriju i DS!

Nema ovde leba, do daljnjeg dok se ne vidi crno na belo!!!

menadzment soje sve radi samo da bi ispumpao kapital malih akcionara i upumpao u viktoriju ili ti menadzment soje, bezite od ove hartije, sakom i kapom...prosla su ta vremena kad se moglo nesto zaraditi!

Videli ste po ovim ne logicnim blok transakcijama danas 550, sutra 490...bezite, ove transakcije nemaju nikakve logike i tako par puta za redom...bezite odavde, kome je frka za lovu, a onaj pogon je prica za zedne preko vode i tako godinama!!!

Sreca pa sam izasao jos davnih dana na 540...cim sam video gubitke u bilanskima....

ponuda 14015

traznja 2073

ne obecava mnogo, ako im je frka za cenu neka brani sinteza!!!
Nazad na vrh Ići dole
Lutvi
Still learning
Still learning
Lutvi


Broj poruka : 71
Points : 344
Datum upisa : 28.02.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 14, 2012 11:54 am

Božo,apsolutno si u pravu.Sve su napravili izvlačeći ogromnu lovu i pljačkajući Soju i male akcionare.Sve ekstra profitabilne poslove(trgovina žitaricama,skladištenje...)su preneli sa Soje na Viktorijine ćerka firme.Najgore u svemu tome je što pljački nema kraja,neprestano izmišljaju nove modele pljački(osnivajući nove firme koje nemilice izvlače-recimo, prodajući bio masu,...jednostavno, neznam dali Soja išta kupuje ili prodaje samostalno,sve to ide preko njih uz debelu pljačku).Soja je bila jedna od najprofitabilnijih firmi u Evropi dok je oni nisu preuzeli.Što se tiće cena akcija,ja mislim da oni i uzimaju na ovim nivoima i povećavaju procenat vlasništva preko skrivenih računa.Ništa mi tu ne možemo,sve je to njima bilo omogućeno i deo je šire pljačke.E sad,da li ima kraja,ja mislim da kada je pljačka i propadanje u pitanju dno ne postoji...Svašta bi još moglo da se kaže,ali...Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 14, 2012 2:22 pm

Svi ste vi u pravu preko svojih cerki firmi izvlace novac
i sto je jos gore povezani su s proslom vladom ,a i s novom vladom nece biti nista bolje ,vec ce se oni VG povezati
ako vec nisu.

Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 14, 2012 2:32 pm

Trebali smo bezati ili ne ulaziti kada su povecali akcije (OBIM ) 30 % i 50 % ,to nam je bio prvi znak .
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 14, 2012 3:41 pm

Ja bas mislim da je sad pravo vreme za kupovinu, jer je plan pojedinaca VG bezanija, u prilog tome bih navela nedavno rasknjizavanje konzorcijuma. A ako se vec prodaje, logicno je max dici cenu...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 7:53 am

Gocili ::
Ja bas mislim da je sad pravo vreme za kupovinu, jer je plan pojedinaca VG bezanija, u prilog tome bih navela nedavno rasknjizavanje konzorcijuma. A ako se vec prodaje, logicno je max dici cenu...
I ja mislim tako!!
VZAS će biti test...

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 10:57 am

Lopovi su lopovi..
Nikakve "beženije" tu nema izašao je Popović i nastaviće (i maline) da radi preko svoje firme.
Sve drugo ostaje isto: isisavanje para, varanje malih akcionara, splitovanje akcija...
Ova akcija je jedan od najgorih primera na Belexu kako se varaju akcionari.
Nema leba ovde.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 12:47 pm


Svemu dodje kraj...po onoj narodnoj, mozes raditi sta hoces, al nemozes dokle hoces!
Uzgred, pravi vlasnik i nije Popovic...
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 1:39 pm

Gocili@
Ko je pravi vlasnik SJPT?
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 7:11 pm

Moze se reci vrh DS-a...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 2:36 am

Gocili ::
Moze se reci vrh DS-a...
"Može se reči" je jako uopšteno.
Ako već imaš saznanja podeli ih sa nama, ovako deluje da su neka NN lica (koja su slučajno i članovi DS) vlasnici!
Zar oni nemaju ime i prezime?

Skrenula bih ti pažnju i na ovu temu:
[You must be registered and logged in to see this link.]

A evo nečega što je na ovom forumu odavno poznato, ali nam samo trebaju imena, a ti koliko vidim ZNAŠ ko je PRAVI VLASNIK SJPT, pa ako ti nije teško... daj inforiši nas...

Citat :
Tačno je i to da nije bilo malo oligarha kojima je Tadićeva vlada uvećala bogatstvo: hajde da ne idemo dalje od od Milije Babovića i ekipe iz Viktorija grupe, zbog kojih je i postojalo Ministarstvo poljoprivrede, ili Mirosalava Farmakom Bogićevića, kome je država Srbija u prethodne četiri godine bila malo je reći majka.

Ni ovaj citat ništa ne govori, možda su samo dobro donirali kampanju DS-a???
ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 11:24 am

Kakvo ciscenje na Soji i kakav obim aplauz TUCA
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 12:55 pm

Sneki:
"Jedna "vest" je dospela do mene... ne znam šta da mislim??
Radi se o SOJAPROTEIN!!"

EVO:
Ružice Đinđić je jedan od većinskih vlasnika SJPT, tako što je Đinđić rekao Bebi Popoviću da kupi SJPT preko svog nećaka Stanka Popovića!

"Ima li neko potvrdu bar dela ovakve tvrdnje?
I još nešto: Jeste li i vi čulu neke slične "vesti" ???"

Koliko vidim i ti si upoznata sa imenima...
Inace nisam bliska vrhu DS-a, pa tako nisam ni upoznata sa tajnim dogovorima-dilovima oko podele plena. Inace je javna tajna da se iza Stanka Popovica krio pokojni Djindjic a sada Ruzica Djindjic. Ali se sumnja da su naknadno ukljuceni jos neki ljudi npr. Dusan Petrovic, po informacijama UMAS-a( udruzenja manjinskih akcionara Sojaprotein iz Beceja). Uzgred svojevremeno je bila planirana privatna tuzba pa se odustalo zbog pretnji i odluceno da se saceka nova vlast.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 1:02 pm

Rekoh ja da ce cena gore, samo ih treba pratiti! Ovo se odnosi naravno na spekulante...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 2:31 pm

Da.....rekao bih da će se promenom vlasti mnogo štošta promeniti...u slucaju promene kursa prema manjinskim-ova akcija zaista može da donese natprosečne dobiti.....pomno pratimo dejstvo ZAABa na VDAVu kao prvenac....pa ako sve bude po pravdi Srbija se umirit ne može......

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 4:47 pm

i dalje po starom horizontala!

Bolje pare u banku pa na godisnju stednju nego u soju!
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 5:18 pm

Prema izvestaju SEEbiz-a akcijama SJPT se trgovalo u iznosu od 209,4 mil. dinara ili 97% ukupnog prometa danas.
Strani investitori su danas u kupovini akcija učestvovali sa 93,53%, prodaji sa 89,10%, a u ukupnom prometu sa 91,31%.
Pošto je SJPT preovlađivala u trgovanju, onda se nameće zaključak da su najveće promete ovom akcijom, i u kupovini i u prodaji, ostvarili stranci.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 5:31 pm

Pošto je SJPT preovlađivala u trgovanju, onda se nameće zaključak da su najveće promete ovom akcijom, i u kupovini i u prodaji, ostvarili stranci.

A ko su ti stranci. ajkula
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 11:29 pm

Gocili ::
Sneki:
"Jedna "vest" je dospela do mene... ne znam šta da mislim??
Radi se o SOJAPROTEIN!!"

EVO:
Ružice Đinđić je jedan od većinskih vlasnika SJPT, tako što je Đinđić rekao Bebi Popoviću da kupi SJPT preko svog nećaka Stanka Popovića!

"Ima li neko potvrdu bar dela ovakve tvrdnje?
I još nešto: Jeste li i vi čulu neke slične "vesti" ???"

Koliko vidim i ti si upoznata sa imenima...
Inace nisam bliska vrhu DS-a, pa tako nisam ni upoznata sa tajnim dogovorima-dilovima oko podele plena. Inace je javna tajna da se iza Stanka Popovica krio pokojni Djindjic a sada Ruzica Djindjic. Ali se sumnja da su naknadno ukljuceni jos neki ljudi npr. Dusan Petrovic, po informacijama UMAS-a( udruzenja manjinskih akcionara Sojaprotein iz Beceja). Uzgred svojevremeno je bila planirana privatna tuzba pa se odustalo zbog pretnji i odluceno da se saceka nova vlast.

A neki dokaz za tvoje tvrdnje?
Bilo bi lepo..
Ili misliš da je trač dovoljan da napumpaš ovu KRŠ akciju?
kod

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePon Jul 16, 2012 11:35 pm

taliano ::
Da.....rekao bih da će se promenom vlasti mnogo štošta promeniti...u slucaju promene kursa prema manjinskim-ova akcija zaista može da donese natprosečne dobiti.....pomno pratimo dejstvo ZAABa na VDAVu kao prvenac....

Opet lupaš gluposti, Kakve veze ima Zaab sa SJTP??
Bože me sačuvaj!
jesu li svi crnogorci opaljeni od sunca ko ti ili je to endemski?
Očigledno imaš ovu akciju i malo bi da je napumpaš, druge nema...
Ne bih da te ubijam u pojam ali od SJTP nema leba, zato što pre izadješ iz nje to bolje!
A hrabrima želim puno sreće - trebaće im!
Sa ili bez Ruzicinog gladnog valjevskog dupeta...
sesir

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 12:45 am

@ Boranija, možda je akcija trenutno krš, ali firma nije krš
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 8:54 am

A koja artija trenutno nije bunar,osim secerana?Davno smo konstatovali da ovo nije artija za pocetnike,vec za prevejane investitore,trenutno baratati sojom pri ovim cenama,nikako ne moze biti OUT,moze biti samo IN.
Sto se tice odnosa prema malima,to smo apsolvirali vise stotina puta.
Boranija,ako nisam previse indiskretan,imas li u posedu ovu hartiju?
Gocili,nisam odreagovao na tvoj post o nacinu na koji je soja kupljena,niti ko je od TRIJA, bio zaduzen za politicku podrsku,ko za lovu iz kom banke,koji je uzgred budi receno i bio diler iste,pa se posle dobio kredit a pare se vratile,kao i ko je bio glavni operativac, a sada izasao.
Svako ko je iole usao ozbiljnije ovde zna da je Ruzica u VIKTORIJI,pa naravno i u soji i da je kompanija bila veliko donator DS-a.
Nije to nikakva tajna.
Ono na sta bih ja sada obratio paznju a vezano za pozicioniranje na vise godina je dalja poslovna politika posle STANKA,jer se zna da je on bio ONE MAN SHOW u SJPT. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 9:50 am

Boranija ::
taliano ::
Da.....rekao bih da će se promenom vlasti mnogo štošta promeniti...u slucaju promene kursa prema manjinskim-ova akcija zaista može da donese natprosečne dobiti.....pomno pratimo dejstvo ZAABa na VDAVu kao prvenac....

Opet lupaš gluposti, Kakve veze ima Zaab sa SJTP??
Bože me sačuvaj!
jesu li svi crnogorci opaljeni od sunca ko ti ili je to endemski?
Očigledno imaš ovu akciju i malo bi da je napumpaš, druge nema...
Ne bih da te ubijam u pojam ali od SJTP nema leba, zato što pre izadješ iz nje to bolje!
A hrabrima želim puno sreće - trebaće im!
Sa ili bez Ruzicinog gladnog valjevskog dupeta...
sesir
Auuuuuu ala si ti negativna osoba-STRAŠNO!!
Pa vidiš li da je ZAAB pomenut u konteksu VDAV priče!
Radi se o izvlačenju kapitala preko ćerki firmi čime se krade od manjinskih akcionara.Ista priča je na SJPT.....barem tako mislim ....pa će gorepomenuti proces uz promenu vlasti+raspad DSa doprineti kvalitetnijoj transparentnosti...nadam se sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 11:06 am

taliano ::

.....pomno pratimo dejstvo ZAABa na VDAVu kao prvenac....

Ne očekuješ valjda da Zaab dodje u Soju i reši probleme?

Boby ::

Svako ko je iole usao ozbiljnije ovde zna da je Ruzica u VIKTORIJI,
Bojim se da ovo niko ne može da dokaže što ti tvrdiš.
Ne bi me čudilo da se forumu uskoro obrati advokat te Ružice.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 11:49 am

Pa mislim da nece,vec smo o tome pisali,pa i UNIVERZAL BANKA je Miskova,Sneki je to i, PROCESUIRALA,...pa ko stoji iza kupovine velikog paketa AIK-a BATA K..E,da neko pozeli to da rascivija,verovatno ima nacina,problem je sto nece.
Soja,a sa njom i Viktorija,je velika firma,KO SVE TU IMA KAPITALA...mozemo da nagadjamo,verovatno je da i strukture nove vlasti imaju interesne pipke u toj kompaniji,
Zbog svega gore navedenog,sklon sam razmisljanju da se nece desiti nista krupno,a nama ,malim akcionarima ostaje da pokusamo da se snadjemo u ovom vrtlogu,zvanom,VZAS,SJPT,SINTEZA i jos po nesto.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 5:22 pm

@boranija
@boby
Niti mi je namera da pumpam akciju, niti bilo kome sta da dokazujem! I nije trebalo da nasedam na provokacije, philips1, sneki...
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 5:42 pm

Nisi ti "(na)sela" od ni na šta, jednostavno si
napisala nešto što ne možeš da dokažeš...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimePet Jul 20, 2012 9:37 pm

posto nema nista od dividende za ovu godinu. dali neko zna kada ce konacno da pocne proizvodnja u novoj fabrici makar i probna
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 12:12 am

Koliko ih poznajem, probna proizvodnja ide 2013, 2014, a možda i bude tek 2016! od
Ali sam sigurna da će pre toga, početi izgradnju neke nove fabrike - bilo čega!
Možda opet one za biodizel?

Rod soje očajan, DS više nije na vlasti....
Crni dani!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 12:28 am

Fabrika u Sidu je DUAL,sa veoma malo troskova i prilicno brzo se modifikuje iz proizvodnje ISKONA U BIODIZEL,kolega s faksa mi je tu fabriku pustao u rad i bio glavni tehnolog na pocetku...
Polako s CRNI DANI SNEKIIII,pare su svima dobrodosle,a ovde ih ima. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 12:33 am

Ali ne za akcionare!

P.S. Nešto u zadnje vreme ne vidjam više jest. ulje Iskon?
Ili se snadbevam u pogrešnoj prodavnici, ili su ga povukli iz prodaje zato što ima blagu aromu dizela?
tt

P.S. Inače obožavam skalameriju koja čas pravi dizel, čas jestivo ulje!
smoke
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 12:36 am

Izvoze,ima ga prilicno u okruzenju,kupio sam u madjarskoj CORI, bio je jeftiniji nego kod nas. kapa
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 12:41 am

BANDA!!
ajkula

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo
Nazad na vrh 
Strana 9 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: