BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Razmišljanja i naglabanja o DINNPB

Ići dole 
+56
Maca
MORNAR
zekapeka
Smile
Dragan555
Beli
Fast
Sneki
Dusan
Zile
Momir
Cucla
philips1
JMBR
Lutvi
Popaj
FatCat
Limited011
Sasuolo
Taliano
Teletrader
Mistery 011
Bilja
Jovan04
Admin
oec.Lukic
Ars Vivendi
Amater u pokušaju
Boranija
Polos
Nemesis
Lolita
Sprinter63
Kobe Bryant
dukiliilic
Dalaj Lama
Djavo
Fmember
GogaAna
iki
Zak10
Viktor
Mira
Aleks
Folio
Milka
Big Mile
KRUSKA
Sutra
Ceras
Aritmeticar
Boby
Sofke
Dukiliilc
Vogue
Bond
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Sledeći
AutorPoruka
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/1/2013, 19:05

Nije cak ni bilo tako, ali posto je arhiva, da pojasnim.

Kupovao sam ovo i na 1800 dinara mislim cak nesto i vise, doduse najvise sam uzimao ispod 1000, najjeftinije po 7..,ni ne pamtim , nisam kupio da prodam vec da drzim.

Odprilike sam mogao predpostaviti da ce rezultati biti korektni, jer sam bio na skupstini i ono sto sam tamo cuo a kasnije u holu i sa Stejsi i ostalima , doneo sam zakljucak da ce biti ok, iako to tamo niko nije rekao.

Zato sam dokupljivao polako ,nije to nikakva mudrost.

Kada sam saznao rezultate ,jedan kolega sa foruma i ja se dogovorimo da pocistimo tablu ,ali nismo uspeli.

Posle toga , posto je bilo puno trzisnih naloga ,odlucim da proverim dokle bi isao auditorijum i pustim 20 komada,nista posebno.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/1/2013, 21:52

Sneki ::

O čemu se ovde radi?

1. Bobi kupovao akcije po 800-900 din i onda digao cenu za 20%.
Jel to zabranjeno? Nije.

Jeste zabranjeno! Svaka manipulacija cenom (i dizanje i spustanje)  je zabranjena i lako moze biti predmet provere KZV.

Uprkos tome, cenim iskrenost moda Boby-ja, ali i kad bih to radio ne bih javno to iznosio, jer cak i da KZV to ne vidi kao problem (a nisu videli ni mnogo gore stvari) nije za pohvalu. To mi vise dodje kao mesetaranje. Vidim da se ovde to poistovecuje sa spekulativnim motivom, a sustina spekulativnog trgovanja lezi u kracem vremenskom roku posedovanja odredjenje aktive uz cesto prihvatanje nesto veceg rizika u cilju ostvarivanja zarade. Spekulacija nije mesetaranje da bi se zaradile pare, iako je u nasem jeziku to uobicajeno znacenje ovog termina.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/1/2013, 23:22

Fast ::
Jeste zabranjeno! Svaka manipulacija cenom (i dizanje i spustanje)  je zabranjena i lako moze biti predmet provere KZV.
Fast, o kakvoj se to manipulaciji cenom radi ako neko pusti tržišni nalog ili počisti ponudu pa to dovede podizanja cene na berzi?

kad bi to bilo zabranjeno onda bi danas trgovali po cenama iz 2007 godine.

Nema ovde ni m od manipulacije, dvojica forumaša rešili da kupe sve što je u ponudi. a koliko  sam shvation neko ih je pretekao u tome... nakon toga putšten tržišni nalog...

ovo je zabranjeno ako su kupac i prodavac povezana lica ili u dogovoru. 


nisam siguran da je to ovde slučaj.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/1/2013, 23:50

Drzanje kupovnih naloga i kreiranje traznje i podsticanje stampeda u vidu pc, a onda prodaja minimalne kolicine sa ciljem da se podigne cena je ok? Nemam vremena da radim tudj posao, ali meni nije ok. Nekom su mozda porasle usi zbog toga ...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/2/2013, 00:04

Fast ::
Drzanje kupovnih naloga i kreiranje traznje i podsticanje stampeda u vidu pc, a onda prodaja minimalne kolicine sa ciljem da se podigne cena je ok? Nemam vremena da radim tudj posao, ali meni nije ok. Nekom su mozda porasle usi zbog toga ...
ne razumem kakav je greh imati kupovni na 900 a prodajni na 1000 u isto vreme?
kupi jeftinije, prodaj skuplje zar to nije osnovno pravilo ove igre?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/2/2013, 02:10

Fast@  
Grešiš nije nedozvoljeno čak i da imaš u isto vreme nalog kupovine i nalog prodaje na istoj akciji, samo moraš da paziš da se ne upariš sam sa sobom. Pitaj svog brokera ako ne veruješ.

Sve je čisto, izgleda da nisi čitao dobro. Oni su ranije kupovali a kada im PC nalozi nisu prošli Boby je pustio 20 kom na +20% i neko je kupio...

U čemu se tu sastoji manipulacija? Neko želi da kupi a na tabli nema ponude i stavi PC nalog. A neko pusti izvesnu količinu sa +20%
Onaj ko je stavio PC nalog je morao da računa s tim da postoji mogućnost da cena ode za +20%.

Toliko o tome.

BTW u opšte ne znam što se Mira toliko oko svega toga uzbudila?
Nejasno, možda je ona kupila tih 20 kom. sa +20% pa se iznervirala?
Ili je u pitanju PMS?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/2/2013, 09:12

jedini je problem u banovanju od skoro godinu dana ...inace se zahvaljujem na svim komplimentima ,hvala Sneki ,hvala Boranijo ....Boby ne sekiraj se,zelim ti srecu sa akcijama ,na zalost izgubio si velikog saradnika ,kazes iskren si ,e pa i ja sam ...u svakom slucaju zelim ti srecu ,dobro si kupovao imas njuh ,svaka cast ...pozz od mene zauvek ,svima ,ocigledno moje informacije nisu dobrodosle ...ne ljutim se ,taman posla ,ali prosto nisam takva,ne volim da me ljudi pogresno shvataju.
naravno ostacu vam duzna za neke informacije ,htela sam neke grafikone da postavim ,posto slika govori vise od reci.....ali eto sad vise nema potrebe za tim.
jedno cu dodati ,od NIKOGA vise necete dobiti one informacije koje ja znam ,i dobre i lose .
P.S.Boby ,nisi me video na skupstini kazes?......pa naravno da nisi,sve i da si gledao u mene :)
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime9/2/2013, 15:00

Miro bez nervoze , dobrodosla , sve najbolje. Svi ovde pokusavaju da ostvare interes pa tako i
Boby.
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime10/1/2013, 12:30

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 46pb
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/18/2014, 23:25

Mira ::
Biljo ,P.M.radi za Kinu ,Tursku ,svi free shopovi ,ponovo Japan ....sta da ti kazem vise ,valjda ces sama zakljuciti kako im "ide prodaja":)

jedino u domacoj prodaji nije bas sjajno, ali ne bih znao da li je to vise toliko bitno.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Bilja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Godina : 58
Localisation : nis
Points : 38
Datum upisa : 29.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 11:58

interesuje me cisto zbog dividende.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 13:12

Bilja ::
interesuje me cisto zbog dividende.

Ma ne beri brigu: dividenda će biti FANTASTIČNA!!!
 od 

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 13:17

Fmember ::
Mira ::
Biljo ,P.M.radi za Kinu ,Tursku ,svi free shopovi ,ponovo Japan ....sta da ti kazem vise ,valjda ces sama zakljuciti kako im "ide prodaja":)

jedino u domacoj prodaji nije bas sjajno, ali ne bih znao da li je to vise toliko bitno.

pa dal je dobro ili lose u odnosu na ostale ,najbolji su ..inace klasika je da prvo tromesecje bude slabije,znaci nista novo ...ipak za njih je izvoz najbitniji .
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 13:32

Ars, koliko ti ceniš da bi mogla ovde biti dividenda?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 13:51

Pa zavisi koliko imaš akcija, ali na 100 akcija biće jedva za 1 boks cigareta, ali onih jeftinijih, mada cenim da će morati i da se doplati...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Bilja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Godina : 58
Localisation : nis
Points : 38
Datum upisa : 29.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 14:57

bas niste uopste duhoviti ,kada neko pita odgovori mu  a ne sa nekom ironijom .AKO  ovaj forum sluzi za to.
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 15:04

biljo ,prosle godine je bila oko 78 din po akciji ,cini mi se ili 87..e sad zavisi koliko ih imas ali nije za box cigara ,pa nije ovo telekom:)...
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 16:25

Admin treba naglabanje o dividendi da prebaci ovde:

https://www.aikb.net/t1330p576-razmisljanja-i-naglabanja-o-dinnpb
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: w   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime3/19/2014, 22:29

Ars, mislio sam koliko misliš da ce biti po akciji, u ciframa ? Lako cu ja to pomnožiti nebrini.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime6/12/2014, 09:02

http://www.din.co.rs/category/bitni-dogadjaji/
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime6/12/2014, 10:50

Ars Vivendi ::
Bilja ::
interesuje me cisto zbog dividende.

Ma ne beri brigu: dividenda će biti FANTASTIČNA!!!
 od 
 

od od od od

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/26/2015, 18:13

Nije mi jasno kod ove akcije (a vidim da je kupuju i velike zverke sa ovog foruma kao i van njega) zar DIN sa ovom kolicinom akcija u procentima nema pravo da po nekom zakonu otkupi od akcionara preostale? Nesto sam tako citao na temi TGAS (posto njihove akcije imam jos kad su delili za dz pa me tema najvise zanimala) ali ne mogu da se setim koji je procenat u pitanju. I zar tad ne mogu da kupe po ceni koju oni odrede? Nekako znam da gresim citajuci siguran sam da Boby i ostali ne bi toliko kupovali da sam u pravu. I zasto u ponudi od 4 razlicite vrste PM ili DIN akcija u ponudi postoje samo DINNPB?
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/26/2015, 21:16

DINNPB akcijom se trguje jer ima najvecu dividendu kao prioritetna akcija,ostale akcije bez prava glasa imaju mnogo manji prinos i broj akcija u slobodnoj trgovini je mnogo manji,a sto se tice obicnih akcija ne trguje se iz istog razloga ,dividenda samo na obicne akcije , a visoka cena sa jako malim brojem slobodnih akcija.
Sto se otkupa tice Pm to moze da uradi ,posto prelazi prag od 90%na ovoj i na drugim akcijama bez prava glasa,ali nema potrebnu vecinu kod obicnih akcija gde Akcionarski fond ima 16% akcija ,tako da cim drzava resi da proda ,mislim da ce biti otkupa i to naravno po trzisnoj ceni a ne koju PM odredi.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 11:24

Boby je prodao sve akcije u avgustu 2014,kao i Trivunovic Luka 3000 komada i sve je manje i manje akcionara,sad ih je ostalo 1620.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 11:34

Zak10 ::
Boby je prodao sve akcije u avgustu 2014,kao i Trivunovic Luka 3000 komada i sve je manje i manje akcionara,sad ih je ostalo 1620.
Da li si siguran u oba ova podatka?! U soku sam. Na berzi trguje samo 1620 fizickih lica? Shvatih Boby je prodao sve svoje akcije DINN a ne sve koje je imao na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 11:38

A isto tako je 1620 fizickih lica ostalo u ovoj akciji. Tek se probudio pa odma za komp. E lepo sad sam budan :D
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 11:46

Siguran sam jer ovde govorimo o dinnpb,rekao sam da je ostalo 1620 akcionara i samo par njih trguje na ovoj akciji,to mozes da vidis na teletraderu.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 13:07

Bas sam pristupio Teletraderu i nigde ne vidim tu cifru. Gde da to vidim? I kako mogu da vidim ko je i koliko akcija prodao odnosno kupio? moze i na PM da ne zloupotrebljavamo temu. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 13:28

Bond stalno postavlja tabele i tu mozes da vidis ko je kupio a ko prodao:

https://www.aikb.net/t1348p792-philip-morris-dinnpb-ii-deo
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 13:36

Mislio sam kako da vidim na bilo kojoj akciji a ne konkretno na ovoj.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 14:42

OK, nisam znao koliko stvarno ne znas... mislio sam da preterujes!!!

Evo ovako, prvo celu temu EDUKACIJA na ovom forumu da procitas da bi mogao da kapiras o cemu ovde neki likovi pisu.

Pod 2 evo link http://www.crhov.rs/?Opcija=1
odes tu, ukucas maticni broj firme ili njeno ime.
Korak2: pojavi se nov prozor i tu u gornjem malo ulevo uglu imas simbol male knjizice.
Korak3: kliknes na tu knjizici i otvori se nov prozor sa spiskom svih akcionara ...

Jesam li bio dobar? love3
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/27/2015, 17:10

Suvi genije :-D Hvalalala kapa
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/28/2015, 00:39

Pa zar je moguce da ni to nisi znao? 89

Mozda ne znas ni za ovaj sajt: http://www.belex.rs/trgovanje/dnevni/open/akcije
titanik

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/28/2015, 10:43

U pravu si nisam znao. Zato cesto istaknem da sam totalni laik i da samim tim moje misljenje ne treba uzimati previse u obzir. A sta predstavlja Open Market? Znam za Belex15 :-)
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 18 Icon_minitime5/28/2015, 13:35

Uuuu jeb.... a zamisli tek ovaj sajt http://www.belex.rs/trgovanje/dnevni/mtp/akcije

ili ovo ludilo od sajta: http://www.belex.rs/trgovanje/van_berze/ak

ili ovo: http://www.belex.rs/trgovanje/blok_trgovanja

coca

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
 
Razmišljanja i naglabanja o DINNPB
Nazad na vrh 
Strana 18 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Sledeći
 Similar topics
-
» PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)
» PHILIP MORRIS - DINNPB (II DEO)
» imlek

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: