BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeSre 28 Sep - 0:34

Nije mi jasno sto sad objavljuju konsolidovani, kada sam ja sve vreme mislio da je onaj objavljen krajem avgusta konsolidovan?

Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeSre 28 Sep - 7:59

Nema ovde srece poceli su veliki da prodaju a kuapca nema.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeSre 28 Sep - 9:29

S velikima ti je dosta jednostavna priča. Radi se o fondovima koji kada dobivaju uplate negdje taj novac moraju plasirati. S obzirom da je NIIS likvidan, velik i podcijenjen, logično je da ga tada kupuju i cijena raste.
Kada dobivaju naloge za isplate, onda nešto moraju prodati da dođu do keša. S obzirom da je NIIS likvidan i mogu na brzinu izaći, onda prvo njega prodaju.

Imaš na FITO veliku količinu na 7000 dinara. Uopće ne sumnjam da se radi o jednom fondu, koji je to nedavno kupovao na većim cijenama. Ne prodaju oni to, jer su se predomislili, nego moraju doći do keša. Kako je FITO nelikvidan, prodaju NIIS
Nazad na vrh Ići dole
Berzanski_Duduk
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 325
Datum upisa : 05.08.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeSre 28 Sep - 13:41

East capital vise nije medju prvih 10 u vlasnickoj strukturi.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeSre 28 Sep - 16:54

A mozda je sabotaza.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeSre 28 Sep - 17:29

Jumbo je skroz u pravu. Nemojte gledati sta rade fondovi, ne pitaju se oni da li ce da kupuju ili prodaju akcije. Fondovi kaskaju za trzistem par procenata godisnje i to prosecno u poslednjih 60-70 godina otkad intenzivno postoje. I to pre nego sto se dodaju troskovi ulaska i izlaska.

NIIS je ekstra jeftin po mojim merilima. Mislim da nece rasti cena zato sto je i majka firma na istim vrednostima. Ali to ne znaci da nece vredeti 5.000 dinara 2020. Ne morate svakih 5 dana kupovati i prodavati akcije i puniti dzepove brokerima i bankama.

Mislim da je polako vreme da krenu insajderi i poluinsajderi sa prognozama za q3, za q2 smo prilicno tacno znali rezultate skoro cim se zavrsio.
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 11:20

Kakavo S>>>E
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1749
Localisation : novi sad
Points : 6153
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 11:50

NIS kupuje benzinske stanice OMV-a u Rumuniji?

Home | Vesti | Beogradska berza | NIS kupuje benzinske stanice OMV-a u Rumuniji?
NIS kupuje benzinske stanice OMV-a u Rumuniji?
29/09/2011 09:21:00 Ziarul Financiar, Sinteza
Veličina slova:

Kako piše rumunski poslovni dnevnik “Ziarul Financiar”, rumunska naftna kompanija Petrom SA koja posluje pod kontrolom austrijskog OMV-a trenutno pregovara sa Naftnom industrijom Srbije (NIS) o prodaji četvrtine benziskih stanica u ovoj zemlji, ne navodeći izvore ovih informacija. NIS, koji posluje u većinskom vlasništvu ruske kompanije Gazprom Neft, traži da kupi 139 od Petrom-ovih 550 benziskih stanica, i već je otpočeo izradu due diligence studije, navodi ovaj dnevnik. Prema istom pisanju, potencijalna transakcija bi mogla biti vredna 100 miliona evra. Nakon ovih napisa, stigao je demanti od strane Petroma koji negira navode ovog medija. NIS u Srbiji poseduje maloprodajnu mrežu sa više od 480 benzinskih stanica. Kako je nedavno navedeno iz domaće naftne kompanije, NIS u 2011. godini intenzivno radi na modernizaciji maloprodajne mreže i ove godine je planirana izgradnju četiri nove benzinske stanice, petnaestak rekonstrukcija, kao i ugradnja oko 30 postrojenja za auto gas.
http://www.sinteza.net/vesti/belex/nis_kupuje_benzinske_stanice_omv-a_u_rumuniji.html
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 12:08

Kakva je ovo bezanija na niis?
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 12:09

Gde li je dno?5xx? lale
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 12:19

Zeleni se Evropa ali dzaba! Zivimo u Srbiji, u ovoj zmli , vecito ce biti problem neko Kosovo, vlast, lpovi, zali boze dobre reultat, nas trud. Investitori koji jednom ovde udju omrzece investiranje. Pisljivih 2500 akcija nema ko da kupi na niis-u.
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 12:26

ILoveRoses ::
taliano ::

Boby druže nemoj se nervirati-vraća se ovo vrlo brzo gore...i ceo belex!! ako imaš parice ti još malo dokupi,....i spremi tu guščju džigericu..a ja ću poneti neko vino from France pa da proslavimo cyclops

Tako je, miki, udri brigu na veselje.

Pumpaš najstrašnije. Malo investitorske odgovornosti i zdravog razuma ne bi ti škodilo.

Pre ce biti praziluka, pogace i cesmovace..
tesko onome koga Rusi brane i Grci hrane...
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 12:53

Proslo glasanje u Bundestagu. Ako sad ne pozeleni nece jos skoro.
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 12:54

proslo jos pre 2 sata ali nista lale
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 16:14

A zašto bi neko dizao cenu-dok god ima kolebljivih miševa koji daju jeftino!!
Samo, vremenom će ih biti sve manje i manje!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 17:02

@Astana

Zasto ti se zuri da prodas NIIS? Pogledaj kojom brzinom planiraju da se sire. Sta bi uradio s parama? Sacekao da NIIS opet padne pa ga kupio :) pa to svi zele, zamisli kada bi to tako islo, niko nista ne bi radio, samo bi sedeli ljudi za kompovima i ukucavali naloge.

Ja vec dve noci ne spavam jer mi je jedna hartija od vrednosti koja je po meni najpovoljnija skocila za par desetina procenata pre nego sto sam duplirao ulog, zakasnivsi desetak dana s parama. Pre toga sam je gledao kako godinu dana miruje od mog pocetnog uloga i ni najmanje me nije zabrinjavalo sto nisam nista zaradio znajuci da se vrednost mora jednog dana pokazati. Naravno nista se fundamentalno nije promenilo u medjuvremenu.

Ako je nesto jeftino ne znaci da ne moze da ostane tako duzi period vremena. Verujem da ce q3 rezultati pokazati da se nisi presao sto si ovde s nama. Gazprom je trenutno na PE 3.8 konsolidovanom, a ruski drzavni vrh se posvadjao oko budzeta i deficita i rublja je izlozena velikom riziku odlaska mnogih investitora. Nemojte se igrati trejdera ovde, necete se ovajditi. Najzalije ce biti onima koji ce dva puta da zarade po 4% i onda ce treci put prodati NIIS po 700, a imacemo sledeci vrh naprimer 1050 sledeceg maja ako bude sve ok u svetu.

E tad ce imati smisla prodati deo da se pokusa ponovni ulazak kasnije po nizoj ceni.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 18:19

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2011&mm=09&dd=28&nav_id=545292
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 19:28

@Astana

Aj budi drug pa reci koja je to hartija...
Sto se tice cene od 1050din, moj komentar moze biti samo " Moze kugla da pogresi jednom, ali ne 100 puta":)
Ono sto je mene navelo da udjem u NIS, je izuzetno ekspanzivna politika firme. Jednostavno smo dobili novog predatora u sektoru i regionu.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimeČet 29 Sep - 20:18

sutra ::
@Astana

Zasto ti se zuri da prodas NIIS? Pogledaj kojom brzinom planiraju da se sire. Sta bi uradio s parama? Sacekao da NIIS opet padne pa ga kupio :) pa to svi zele, zamisli kada bi to tako islo, niko nista ne bi radio, samo bi sedeli ljudi za kompovima i ukucavali naloge.

Ja vec dve noci ne spavam jer mi je jedna hartija od vrednosti koja je po meni najpovoljnija skocila za par desetina procenata pre nego sto sam duplirao ulog, zakasnivsi desetak dana s parama. Pre toga sam je gledao kako godinu dana miruje od mog pocetnog uloga i ni najmanje me nije zabrinjavalo sto nisam nista zaradio znajuci da se vrednost mora jednog dana pokazati. Naravno nista se fundamentalno nije promenilo u medjuvremenu.

Ako je nesto jeftino ne znaci da ne moze da ostane tako duzi period vremena. Verujem da ce q3 rezultati pokazati da se nisi presao sto si ovde s nama. Gazprom je trenutno na PE 3.8 konsolidovanom, a ruski drzavni vrh se posvadjao oko budzeta i deficita i rublja je izlozena velikom riziku odlaska mnogih investitora. Nemojte se igrati trejdera ovde, necete se ovajditi. Najzalije ce biti onima koji ce dva puta da zarade po 4% i onda ce treci put prodati NIIS po 700, a imacemo sledeci vrh naprimer 1050 sledeceg maja ako bude sve ok u svetu.

E tad ce imati smisla prodati deo da se pokusa ponovni ulazak kasnije po nizoj ceni.
ma pusti carnex ce opet dole a za ostola se slazem ,mada cekam ako mogu da se prebacim,kako bih voleo da cena ode na nize jos love3
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 10:21

Sta se na niis-u ovo desava?
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 10:22

Traznja 302
Ponuda 30473

No comment

Uh evo u minuti se ubacio jaci igrac, hm ode 10000kom na 625!!!

Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 10:26

Astana ::
Sta se na niis-u ovo desava?
da nas ne ocekuje neko iznenadjenje danas kada objave konsolidovani?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 10:36

Znaci danas ide konsolidovani to je 100%, kada ide pozsle zatvarnja berze?
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 10:44

http://www.belex.rs/data/2011/09/00071515.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 10:49

Astana ::
Sta se na niis-u ovo desava?

Kupovali ljudi na 500 i manje dinara i sad prodaju. U stanju opšte letargije i ovo je "dobro" dešavanje. Moja procena je da se pad neće zaustaviti sve dok se ne dođe do nekih 550 din. Verovatno će biti kratkoročnih skokova, ali mislim da je 550 ravnotežni nivo, možda čak i neki procenat manje
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 10:56

Fast uze mi rec iz usta!
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:00

Astana ::
Sta se na niis-u ovo desava?


mozda ovo pomogne

http://www.reuters.com/article/2011/09/30/us-markets-global-idUSTRE77L0AE20110930
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:00

Realnog opravdanja za ovoliki pad nema.Prosto neko ko je kupovao na 500rsd neželi da drži dugoročno kao što je prvobitno planirao, već odmah izlazi uz solidnu zaradu!Nadajmo se da takvih nema baš baš puno!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:00

Fast ::
Astana ::
Sta se na niis-u ovo desava?

Kupovali ljudi na 500 i manje dinara i sad prodaju. U stanju opšte letargije i ovo je "dobro" dešavanje. Moja procena je da se pad neće zaustaviti sve dok se ne dođe do nekih 550 din. Verovatno će biti kratkoročnih skokova, ali mislim da je 550 ravnotežni nivo, možda čak i neki procenat manje

Zašto ovakav post nisi napisao kad je bila cena 800? Ista je to firma, sa istim rezultatima, ne vidim posebnog razloga da bude q3 loš, znači sve je samo u psihi ulagača.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:01

taliano ::
Realnog opravdanja za ovoliki pad nema.Prosto neko ko je kupovao na 500rsd neželi da drži dugoročno kao što je prvobitno planirao, već odmah izlazi uz solidnu zaradu!Nadajmo se da takvih nema baš baš puno!!

Tako je, mnogo onih koji su kupili po 500 jih je tako ili onako več prodalo svoje akcije
Nazad na vrh Ići dole
Berzanski_Duduk
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 325
Datum upisa : 05.08.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:39

Sem tog velikog naloga od 10.000 komada, ono sto je proslo u smislu neke rasprodaje je oko 2100 komada. Taj veliki nalog je bio postavljen na bid strani. Odmah nakon njegovog postavljanja je nestao najpovoljniji nalog na ask-u od nekih 1000 kom i verovatno ubrzo nakon toga utopio sa ostalih 10.000. Mislim da je obim rasprodaje suvise mali tako da je mozemo pripisati panici bez razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:46

Slovenac1 ::
Fast ::
Astana ::
Sta se na niis-u ovo desava?

Kupovali ljudi na 500 i manje dinara i sad prodaju. U stanju opšte letargije i ovo je "dobro" dešavanje. Moja procena je da se pad neće zaustaviti sve dok se ne dođe do nekih 550 din. Verovatno će biti kratkoročnih skokova, ali mislim da je 550 ravnotežni nivo, možda čak i neki procenat manje

Zašto ovakav post nisi napisao kad je bila cena 800? Ista je to firma, sa istim rezultatima, ne vidim posebnog razloga da bude q3 loš, znači sve je samo u psihi ulagača.

Pa normalno da je sve u psihologiji. Normalno je da se vizura menja pod uticajem različitih domaćih i svetskih faktora. Ne može se protiv toga. Moja procena je vezana za trenutni razvoj stanja u svetu i zamlji. Firma je super, ali cena može još dole.

Od oktobra - novembra će stupiti i novi zakon koji omogućava short selling i na Belexu. E tu će tek da bude zanimljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:50

Berzanski_Duduk ::
Sem tog velikog naloga od 10.000 komada, ono sto je proslo u smislu neke rasprodaje je oko 2100 komada. Taj veliki nalog je bio postavljen na bid strani. Odmah nakon njegovog postavljanja je nestao najpovoljniji nalog na ask-u od nekih 1000 kom i verovatno ubrzo nakon toga utopio sa ostalih 10.000. Mislim da je obim rasprodaje suvise mali tako da je mozemo pripisati panici bez razloga.

Veliki nalozi se ne drže na tabli. Veće količine se dogovoraju između brokera i onda se uparuju nalozi. Pisao sam negde o tome. Takođe, pojam "veće količine" se menja u skladu sa sentimentom tržišta.

Kad bi u ovoj situaciji neko stavio na prodaju 10000 kom na 620 šta bi se desilo sa tržištem? Pa povukli bi se kupci, a manji prodavci bi verovatno skucali cenu na 610 i manje
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 11:52

Slovenac1 ::
taliano ::
Realnog opravdanja za ovoliki pad nema.Prosto neko ko je kupovao na 500rsd neželi da drži dugoročno kao što je prvobitno planirao, već odmah izlazi uz solidnu zaradu!Nadajmo se da takvih nema baš baš puno!!

Tako je, mnogo onih koji su kupili po 500 jih je tako ili onako več prodalo svoje akcije

Pogledajte malo bolje promete do 10.05.2011
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 17 Icon_minitimePet 30 Sep - 12:00

Berzanski_Duduk ::
Sem tog velikog naloga od 10.000 komada, ono sto je proslo u smislu neke rasprodaje je oko 2100 komada. Taj veliki nalog je bio postavljen na bid strani. Odmah nakon njegovog postavljanja je nestao najpovoljniji nalog na ask-u od nekih 1000 kom i verovatno ubrzo nakon toga utopio sa ostalih 10.000. Mislim da je obim rasprodaje suvise mali tako da je mozemo pripisati panici bez razloga.
Da, ali veliki su se uspanicili, oni izlaze i ne misle da se vrate dok se u svetu ne stabilizuje, a bez njih nece biti skoka cene, tj. na svaki trzaj i crvenilo DAX-a i DJI-a NIIS ide jos dole.
Sto se tice sveta, juce je bilo pozitivnih vesti i iz SAD i iz Nemacke pa je opet danas DAX crven.
Evo vec dva meseca prodjose u nadi, a ovo pada li pada i sad su se utronjali i oni koji su kupili po 500.


Poslednji izmenio firke77 dana Pet 30 Sep - 12:07, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 17 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: