BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???

Ići dole 
+28
Aleks
Momir
Fmember
pakodazna
Big Mile
Fast
Atomski mrav
NEBOJSAe
MYSTIC021
Steve McQueen
Smile
Greta
Ars Vivendi
Dexiv
Orisni
Bookmaker
Nemesis
Sneki
Aritmeticar
Boby
Ceras
real_finanza
iki
Zeljko
Dibesto
Drasko
Racunarko
pepsiman
32 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:28

Rekao sam da mi odgovara korekcija, nisam rekao da sam u cashu :)
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:28

Dexiv ::
Atomski mrav ::

1. Sam si napisao da si u kesu, sigurno nisam to izmislio.
2. Bearish misljenje je jedno, lepo si to potkrepio cinjenicama, a panika, po kojoj si dobro poznat, je nesto sasvim drugo.
3. Mozda si bio banovan, ne secam se, ali je sigurno bilo sa razlogom. Ovo jeste slobodan forum i svako moze pisati sta zeli, naravno do mere u kojoj ne vredja ostale ucesnike u diskusiji, admina ili modove.

Ovo prvo nagađaš. Drugo, gde sam ja to paničio, pa sam "po panici dobro poznat"? Hajde mi napiši, molim te, potkrepi to argumentima, gde sam ja to čupao kosu i vrištao da ću sve izgubiti (na primer)?

Ne sećaš se da sam bio banovan, ali si uveren da je bilo s razlogom. Evo odgovora s razlogom: ti npr. nikad ne bi mogao da se baviš nekom prirodnom naukom, jer se tamo mišljenja baziraju na činjenicama, a ne na pustoj idolizaciji.

Gde???
Ajde molim te, pa necu sad traziti po forumu tvoje, bas kako si i opisao "cupanje kose i vristanje da ces sve izgubiti" a bilo ih je na pretek... U trenutku kada ti je na ovom forumu pruzana podrska, savet i kakvo takvo smirenje kao i svakom drugom novom clanu, ti si poceo da pljujes po njemu i svima nama...
Niko se ovde ne banuje bez razloga...
Opet si ovde, to znaci da si se pokajao i zato te molim da pribranije i racionalnije pises, jer mnogo ljudi cita forum a onaj koji te je poslusao pre par dana, nije se lepo proveo...
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:31

Dexiv ::
Rekao sam da mi odgovara korekcija, nisam rekao da sam u cashu :)

Dexiv ::
U kešu sam i čekam priliku za kupovinu


Piše lepo u postu koji je gore citiran.
Nije valjda da ne umeš da čitaš?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:31

Ništa se ja nisam pokajao, Mrave, nisam ni vernik da se kajem, a pogotovo ne verujem u idole.

A ko me je poslušao.. Za šta? Jesam li ja to nekog savetovao da proda, da beži, šta?

A to što tvrdiš da je bilo na pretek, to je tek jedna izmišljotina. Potvrdi nekim citatom, ako možeš (uz obavezni quote, datum, sve što bi dokazalo verodostojnost citata).
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:32

Boranija ::
Dexiv ::
Rekao sam da mi odgovara korekcija, nisam rekao da sam u cashu :)

Dexiv ::
U kešu sam i čekam priliku za kupovinu


Piše lepo u postu koji je gore citiran.
Nije valjda da ne umeš da čitaš?

" U kešu sam i čekam priliku za kupovinu" je napisao član fast, ne ja. Baviš se falsifikatima?
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:35

Dexiv ::
Ništa se ja nisam pokajao, Mrave, nisam ni vernik da se kajem, a pogotovo ne verujem u idole.

A ko me je poslušao.. Za šta? Jesam li ja to nekog savetovao da proda, da beži, šta?

A to što tvrdiš da je bilo na pretek, to je tek jedna izmišljotina. Potvrdi nekim citatom, ako možeš (uz obavezni quote, datum, sve što bi dokazalo verodostojnost citata).

Nemoj, nemoj, nemam vremena da trazim po staroj Aik temi sta si pisao i ovo mi oduzima mnogo vremena.
Al vidim da ima forumasa koji itekako dobro znaju o cemu pisem.
Ako niko ne kvotuje, ja cu kad budem imao vremena...
Samo ne znam cemu sve to vodi jer ti i kad dobijes argument, kazes: nisam ja to tako mislio...
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:38

https://www.aikb.net/t1053p480-usa-finan-trziste-i-refleksije-na-evropu-srbiju-ii-deo#83300
Post od Naslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO 2011-08-09, 01:18

Nije šija nego vrat!!!!


Citat :
Onda smo u sličnoj situaciji. I meni odgovara korekcija,
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:39

Besplatna poduka:
Kako forum može da se uvredi.
Može, jer forum čini ljudi koji na njemu pišu, i kad uvrediš forum uvredio si sve članove!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:40

Boranija ::
https://www.aikb.net/t1053p480-usa-finan-trziste-i-refleksije-na-evropu-srbiju-ii-deo#83300
Post od Naslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO 2011-08-09, 01:18

Nije šija nego vrat!!!!


Citat :
Onda smo u sličnoj situaciji. I meni odgovara korekcija,

Ne znam šta je, ali mi odgovara korekcija ako sam na primer u GLD ETF-u ili inverznim ETF-ovima po sektorima. Nije cash jedini kralj. Ali si ti fastove reči u quotu pripisao meni, čist falsifikat.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:42

Shvatili smo.
Ja mislim da je ovo tvoje dosadno navijanje da sve padne neka
vrsta hrabrenja samog sebe: sad, nek padne, nek padne još samo 10 dana i tako to...

Ne moraš više da nas zamaraš.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:43

Boranija ::
Shvatili smo.
Ja mislim da je ovo tvoje dosadno navijanje da sve padne neka
vrsta hrabrenja samog sebe: sad, nek padne, nek padne još samo 10 dana i tako to...

Već je palo, ako nisi primetio. Polako, gde žuriš? Dno berze se ne dostiže brzo ni lako. Pokazaće se ko je bio u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:44

Boranija ::


Ne moraš više da nas zamaraš.

Zamaram te? Slobodno preskoči ako ti smeta.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 16:56

Vrlo sebično.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 17:18

Dexiv ::
Boranija ::
https://www.aikb.net/t1053p480-usa-finan-trziste-i-refleksije-na-evropu-srbiju-ii-deo#83300
Post od Naslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO 2011-08-09, 01:18

Nije šija nego vrat!!!!


Citat :
Onda smo u sličnoj situaciji. I meni odgovara korekcija,

Ne znam šta je, ali mi odgovara korekcija ako sam na primer u GLD ETF-u ili inverznim ETF-ovima po sektorima. Nije cash jedini kralj. Ali si ti fastove reči u quotu pripisao meni, čist falsifikat.

Dexiv ::
Onda smo u sličnoj situaciji. I meni odgovara korekcija,


Ako to nisi ti napisao, onda ništa od ali svako ko postei temu i potraži post, može sam da se uveri!


Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 17:29

Boranija ::
Dexiv ::
Boranija ::
https://www.aikb.net/t1053p480-usa-finan-trziste-i-refleksije-na-evropu-srbiju-ii-deo#83300
Post od Naslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO 2011-08-09, 01:18

Nije šija nego vrat!!!!



Ne znam šta je, ali mi odgovara korekcija ako sam na primer u GLD ETF-u ili inverznim ETF-ovima po sektorima. Nije cash jedini kralj. Ali si ti fastove reči u quotu pripisao meni, čist falsifikat.

Dexiv ::
Onda smo u sličnoj situaciji. I meni odgovara korekcija,


Ako to nisi ti napisao, onda ništa od ali svako ko postei temu i potraži post, može sam da se uveri!


Po hiljaditi put: napisao sam da smo u SLIČNOJ, ne istoj situaciji, u smislu da i meni odgovara korekcija. Nigde nisam napisao da sam u kešu.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 17:34

Ma u redu je drugar, opusti se ti samo... i popi lekič!

Mislim da ovaj blog treba prebaciti u podforum Bar Street jer je glavni akter/bloger neozbiljan i manično euforičan.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 17:38

Boranija ::
Ma u redu je drugar, opustise ti samo...

Mislim da ovaj blog treba prebaciti u podforum Bar Street jer je glavni akter/bloger nepzbiljan i manično depresivan/euforičan.

Ovo je sad prljavština koja se može uporediti sa slaboumnošću, obično su takvoj manipulaciji skloni falsifikatori.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 17:40

Nisi citirao i deo o lekičima, ja se nadam da će doktor brzo da se vrati iz Bečiča ?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 17:43

Citat :
Kod čiste manije su prisutni povišeno raspoloženje, euforično ili iritabilno, grandioznost, hostilno ponašanje, impulsivnost, agitacija. Kod disforične ili mešovite epizode javlja se depresija, anksioznost, iritabilnost, hostilnost, nasilnost ili suicid. Od kognitivnih simptoma javljaju se ubrzane misli, poremećaj pažnje u smislu distraktibilnosti, slab uvid u stanje, redukovana pažnja i razumevanje. Od fizičkih simptoma javlja se ubrzan govor, povećana energija, smanjena potreba za spavanjem, povećan libido, izuzetno aktivno, hostilno ponašanje, uništavanje imovine i sl.
http://www.mentalnozdravlje.com/poremecaji/bipolarniporemecaj.html
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 17:49

Boranija ::
Nisi citirao i deo o lekičima, ja se nadam da će doktor brzo da se vrati iz Bečiča ?

Šta je, blažena dušo, u nedostatku nečeg boljeg si počeo sa otvorenim uvredama?

"Blaženi su siromašni duhom, jer njihovo je carstvo nebesko."

Edit: napisaću ovo, pa makar rizikovao ban: tvrdim da si xxxxxxxxxxxxxxxxx
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 18:15

Opsaaa heavy stuff!
Ogroman pad Beogradske berze ...šta raditi u ovom trenutku???

Mislim da će psihijatri profitirati iz krize, samo kad bi bili malo pametniji da spuste cene seansi :)

Nije sve tako crno, nekad je crveno a nekad zeleno. Win some lose some, a dobitnici su oni koji seku kad gube, a strpljivi su kad dobijaju. Samo polako, štedite živce, kriza će još potrajati. Nažalost!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 19:16

[quote]Naslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) 2010-06-07, 18:10

--------------------------------------------------------------------------------

MilanLaki ::
@Limited011

Ko zna, kakve su cije namere....


Dexiv ::
Je l mozemo da se dogovorimo da ne panicimo? U toku je korekcija na svetskim berzama, sentiment je izrazito negativan, a uvek se rado secam jednog pitanja naseg dragog Dusana: "Hoces li mi reci sta se promenilo kada akcije budu pocele da rastu?" :-)

Fundamenti, P/B, P/E, ROE? Ti fundamenti su vec jako dobri i za AIKB i za AGBN. Rec je samo o sentimentu.?


PS Kad cemo da osnujemo Udruzenje malih akcionara AGBN?
Ima još, i na AIKB i GBN, a POSEBNO na ENHL!
Mrzi me da kopam po argivi....

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 19:22

Potražiti u: Arhiva Belex Cluba Naslov: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO) 2010-06-08, 19:39
Dnenad85 ::
sta drugo ocekivati kad je spanija i portugal pred slomom,a ako se i to desi cena od 9k ce biti misaona imenica,zato neka se zaustavi na ovome i mi super!


Dexiv ::
Ma kakav slom Spanije i Portugala?!

Zaista bi moderatori trebalo da sankcionisu ovakve postove.

sesir
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 19:23

@Boranija & @Dexiv: Mislim da treba da prestanete sa licnim uvredama!

Ne znam tacno sta je Dexiv pisao pre, ali ne vidim zasto je problem da neko "navija" za pad berze? Mozda je akumulator, pa mu odgovara. Mozda je u kesu. Shvatam da to "navijanje" moze da smeta onima koji imaju pare na berzi. Ali kao sto ti koji imaju pare na berzi ne tuguju zbog onih nemaju kad berza skoci (nego se naprotiv raduju), tako i oni koji nemaju pare na berzi ne moraju da tuguju kad berza padne. Inace, bila je nedavno tema o ovome na Boglhez. Mogu da ostavim link ako nekoga zanima ili da elaboriram to "tugovanje" i "radovanje" (ako to opet nece biti okarakterisano kao "teoretisanje" ili zavrsiti pretnjom banom).
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 20:13

U pitanju je nesporazum oko citiranja Dexiv-a.
I ja sam prvo pomislio da je on napisao da je u keshu, ali je u pitanju los quote, i ispalo je da je to njegovo misljenje, a u stvari nije.

Ljudi grese, tako da to uopste ne treba da bude predmet vredjanja nakon toga.
A to da li neko navija da ide dole, a neko drugi gore, to je sve normalno. Svi imamo razlicit pogled/interes na istu stvar. Da toga nema, ne bi bilo ni berze (u svakom momentu dok neko kupuju druga strana prodaje i obratno).

Ja uzivam da citam ovaj forum, razlicita misljenja...
I ponekad je stvarno bljutavo citati uvrede medju clanovima.
Malo vise tolerancije ne bi bilo na odmet.
I iako se ponekad ne slazem sa nekim clanom, ne znaci da on/a ne treba da pise, jer svi ovde odvajaju svoje vreme i pisu svoja vidjenja/misljenja...

Pomislite samo, da smo mi pismeniji deo ove drzave!!!
Zar je moguce da oko svega treba da se 'ubijamo' za i protiv (politika, sport, most...)

Ne treba dozvoliti da zbog uzavrelih desavanja na trzistu pucaju i medjusobne varnice.
Svakako ce vreme pokazati ko je bio u pravu.
Prijatan dan i trgovanje.

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 20:47

Ako moze malo sale...
Zeljko ::
Pomislite samo, da smo mi pismeniji deo ove drzave!!!
Gramaticki je neispravna ova kvotovana recenica. Mozda je i moja neispravna, ali barem ne kaze da je ispravna. :)
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/15/2011, 21:40

Orisni ::
@Boranija & @Dexiv: Mislim da treba da prestanete sa licnim uvredama!

Ne znam tacno sta je Dexiv pisao pre, ali ne vidim zasto je problem da neko "navija" za pad berze? Mozda je akumulator, pa mu odgovara. Mozda je u kesu. Shvatam da to "navijanje" moze da smeta onima koji imaju pare na berzi. Ali kao sto ti koji imaju pare na berzi ne tuguju zbog onih nemaju kad berza skoci (nego se naprotiv raduju), tako i oni koji nemaju pare na berzi ne moraju da tuguju kad berza padne. Inace, bila je nedavno tema o ovome na Boglhez. Mogu da ostavim link ako nekoga zanima ili da elaboriram to "tugovanje" i "radovanje" (ako to opet nece biti okarakterisano kao "teoretisanje" ili zavrsiti pretnjom banom).


Ajde elaboriraj to tugovanje i radovanje. Mozda moze za sve nas biti interesantno i korisno. sesir
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/17/2011, 14:17

Strani investitori najzaslužniji za prošlonedeljni pad Beogradske berze

Izvor: Sinteza Invest Group sreda, 17 avgust 2011 12:12

Strani investitori bili su najveći prodavci početkom protekle sedmice na Beogradskoj berzi kada je reperni indeks Belex 15 za svega dva dana izgubio na vrednosti 12,6 procenata.

berza-panika1
Velika panika koja se sa globalnih tržišta kapitala prenela na Beogradsku berzu podjednako je zahvatila kako najveće tako i najmanje učesnike na tržištu. Štaviše, može se reći da su najveći prodavci akcija u tri panična dana bili upravo strani investicioni fondovi. Tako je kastodi račun The Royal Bank of Scotland bio najveći prodavac akcija Agrobanke i NIS-a koji je utorak padao i do nivoa od 668 dinara, a ovaj portfeljni investitor pobrao je zasluge i za veliki pad bečejskog Sojaproteina. Najveći prodavac niške AIK banke bio je litvanski investicioni fond Finasta dok je na strani kupovine domirao takođe inostrani portfeljni investitor sakriven iza kastodi računa Unicredit banke.

Švedski investicioni fond East Capital koji slovi za najvećeg investitora na Beogradskoj berzi panično je izlazio protekle sedmice iz Energoprojekta koji je spuštao i do nivoa od 566 dinara. Ovaj švedski ulagač prodao je preko 18.000 komada ovih akcija, dok je na strani kupovine dominirao takođe strani investicioni fond – Herma Investments.

S obzirom da priličnu nerazvijenost domaće investicione infrastrukture, ne čudi što je mali broj domaćih ulagača imao značajniju ulogu, bilo da je u pitanju kupovina ili prodaja. Najaktivniji domaći investitor bio je Dunav penzioni fond koji je aktivno nastupao na strani kupovine akcija Sojaproteina i Aerodroma. Takođe, među većim domaćim kupcima s početka protekle sedmice bio je Ferbild koji je nastavio pojačavanje pozicije u Agrobanci, stigavši do udela od 2,11 odsto.


Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? - Page 4 Icon_minitime8/18/2011, 07:55

pepsiman ::
elaboriraj to tugovanje i radovanje.
Dosta ljudi emocionalno podnosi to kad berza ide dole ili gore, pa onda tuguje ili se raduje. U vecini slucajeva se ljudi raduju kad berza ide gore a tuguju kad ide dole. Medjutim, imas i ljudi koji se raduju kad berza ide dole. Ne znam je li Dexiv jedan od njih.

Ja se licno "radujem" kad berza ide dole, ne u smislu da se bukvalno radujem ili smejem ili skacem sa stolice ili pumpam pesnice ili sta vec, nego u smislu da mom finansijskom planu trenutno vise odgovara da berza pada. To nije zbog toga sto nemam nista ulozeno na berzi - cak sta vise, zavisno kako racunas, imam izmedju 75% i 450% svih svojih likvidnih para na berzi - nego zbog toga sto cu staviti jos vise para na berzu, kako ih budem stedeo od plate. To "radovanje" ne pominjem javno na forumima, osim sto ponekad pomenem "akumulatore". Da bih to bolje objasnio, morao bih da objasnim nacin na koji investiram i da vidim(o) kako se to razlikuje od nacina na koji vi investirate. Za to je mozda bolje otvoriti novu temu o nacinima investiranja.

Nisam ja jedini koji se "raduje" kad berza ide dole. Na Boglhez forumu, gde ima dosta ljudi koji investiraju kao ja (ili, preciznije receno, ne investiraju oni kao ja, nego ja investiram kao oni :), cesto se neki javno raduju kad berza pada, jer shvataju kako i zasto i da li to njima odgovara. Bila je nedavno tamo tema o tome, evo da prevedem jedan deo:
Citat :
Na mnogim temama koje diskutuju velike padove ili veoma lose dane, skoro uvek se nadje jedna ili vise osoba da veoma ushiceno kazu "SUPER, BERZA PADA, SRECAN SAM STO MOGU DA KUPIM AKCIJE JEFTINO. JA SAM MLAD I NECU SE PENZIONISATI ZA 30 GODINA. NADAM SE DA CE BITI DEPRESIJE!"
Opet, da bi se razumelo vise o cemu oni pricaju, morati se poznavati njihov nacin investiranja.

Imam dva pitanja u vezi ovoga.

1. Koliko vas se "raduje" padu berza? Da li vam odgovara da padnu cene akcija? Ako ne odgovara vama, da li mislite da ima ljudi kojima odgovara (cak i ako imaju para na berzi, tj. ako su "long" a ne "short", i ako nisu u kesu)? Ili mislite da svima uvek samo odgovara da berza raste?

2. Ako nije okej da se javno "raduje" padu berze (posto nekome/vecini/svima to ne odgovara, ili barem misle da im ne odgovara), da li je okej da se javno "raduje" rastu berze? Da li to pojacava tugu onima koji gube kad berza raste? Opet ne mislim tu na one koji se mogu videti relativno lako, npr. koji su u kesu a bili su hteli da udju u akcije ili koji su "short"-ovali. (Mozda bih ovde trebalo da stanem da mi Admin opet ne brise post, no ipak da nastavim... :) Mislim, recimo, na one koji su prodali akcije. Ako ste kupili neku akciju i ona skoci duplo, da li osim bacanja sesira u vazduh zbog zarade kapa, bude i "tugovanja", i "placa" lale, u stilu: "Ah trebalo je da kupim dve akcije i da ne drzim ovoliko kesa." Ili u stilu: "Ah, onaj ko mi je prodao akciju je izgubio. To je mozda bio neki penzioner koji je bio dobio akciju besplatno pre par godina i prodao nedavno da kupi lek. Da je cekao jos malo, imao bi za dva leka." Ili mozda nesto u stilu: "Ah, akcije su skocile. To nije dobro za mlade koji jos nemaju dovoljno kapitala da uloze u akcije. Njima ce sad biti teze da zarade na berzi, pa cemo tako kao drustvo imati vece razlike."

Nadam se da nisam oduzio... ;) Poenta cele price o "radovanju" i "tugovanju" je da je to relativno u odnosu na nacin/plan investiranja. O nacinima bi trebalo pricati na nekoj drugoj temi. Ova tema je ipak o padu Belex-a i pitanju sta raditi. Ja sam vec rekao svoj savet da treba ostati dosledan svom planu/nacinu.
Nazad na vrh Ići dole
 
Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» 12. Konferencija Beogradske Berze - 2013god
» Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze
» Krah Berze?
» pracenje berze
» Akcije na listingu berze

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: