BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dosije & Finanza, TO su druga dva !

Ići dole 
+8
Boby
pepsiman
Sneki
EVE
BBrroo
Slovenac1
Dosije
real_finanza
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime7/30/2011, 10:39

GAGILILI ::
AIK je mrtav, confused ziveo NIIS cyclops

to je ta cuvena sloboda govora, kojoj se moramo svi povinovati... ziveo 1. maj!

evo malo za subotu uz jutarnju kafu: http://in.reuters.com/article/2011/07/30/idINIndia-58531720110730?type=economicNews
.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: 2 druga   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime7/31/2011, 20:36

Boby ::
DOBRODOSAO KUCI,REAL

ciao, ciao

i ovaj je dobar: https://www.youtube.com/watch?v=SwRFoxgEcHc&NR=1

pozdrav svima, i srecna trgovacka nedelja
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Dosije & Finanza, TO su druga, dva!!   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/4/2011, 16:12

Strbac ::


TA ne treba da govori zasto je akcija porasla ili pala i ne moze biti razlog za bilo koji potez akcije. Ona daje pomoc i signal kada moze najvise da se zaradi na nekoj akciji. To je sve. Nema potrebe za objasnjenjima tipa ZASTO , vec bolje je preusmeriti se na KADA. ZASTO uvek dolazi kasnije.

U tome je lepota TA, ide ruku pod ruku sa fundamentima, ali daje signale pre nego sto se fundamenti saznaju. U stvari, kupujete/prodajete kao upuceni insajder, a da to niste. Ima li bolje ? sesir


post2
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Dosije & Finanza, to su druga, dva!!   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/4/2011, 16:31

Dosije ::
Strbac ::


TA ne treba da govori zasto je akcija porasla ili pala i ne moze biti razlog za bilo koji potez akcije. Ona daje pomoc i signal kada moze najvise da se zaradi na nekoj akciji. To je sve. Nema potrebe za objasnjenjima tipa ZASTO , vec bolje je preusmeriti se na KADA. ZASTO uvek dolazi kasnije.

U tome je lepota TA, ide ruku pod ruku sa fundamentima, ali daje signale pre nego sto se fundamenti saznaju. U stvari, kupujete/prodajete kao upuceni insajder, a da to niste. Ima li bolje ? sesir


post2

aaa...ni ti nisi uspeo da 'odeš' ...ja pitao Admina da me obriše, a on kaže - nema brisanja... bedak... izgleda da smo osuđeni da čitamo međusobne postove...a, šta ćeš život piše drame - nikad komedije
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/4/2011, 19:00

hahahaha... svaka cast, Admine
moram priznati da je ovo izvanredan potez!

evo, upravo odlucih da sva svoja zapazanja o svim hartijama pisem na ovom thread-u... tako ko god zeli da cuje misljenje 'derista bez mozga' (u koordinatnom sistemu gospodina Dosije-a), 'nesabranog berzanskog maga' (u koordinatnom sistemu gospodina/gospodje Sofke) - moze me citati ovde...

hahaha, ne mogu da prestanem da se smejem naslovu ove teme :) :) :)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/4/2011, 19:02

Sofke ::
real_finanza
celu stranu zauzimas i nista ne kazes,ajd saberi se ,osmislui sta oces i kazi nam,batalio tabele i algoritme samo tebi znane,oooo magu berzi,daj bre skini se i pusti normalne da komentarisu,takvih kao ti bilo je u pokusaju podosta,ako nemas sta da kazes nisi u OBAVEZI NISTA da pises! slik

A meni on skoro jedini normalno piše, neka svako čita ono što mu je volja...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/4/2011, 20:42

Slovence, tebi on normalno pise zato sto podrzava tvoje stavove u vezi s AIKB.

Ali bas da vidimo sutrasnju reakciju Belexa na danasnji selloff na Wall Street-u, pa da vidimo kako ce se junacki odbraniti nase akcije, ukljucujuci i AIKB.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/4/2011, 21:24

Slovenac1 ::
Sofke ::
real_finanza
celu stranu zauzimas i nista ne kazes,ajd saberi se ,osmislui sta oces i kazi nam,batalio tabele i algoritme samo tebi znane,oooo magu berzi,daj bre skini se i pusti normalne da komentarisu,takvih kao ti bilo je u pokusaju podosta,ako nemas sta da kazes nisi u OBAVEZI NISTA da pises! slik

A meni on skoro jedini normalno piše, neka svako čita ono što mu je volja...

post2

Po meni on(Finanaza) i pnekad Slvenac i jos poneko ponekad ....
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/4/2011, 23:20

BBrroo ::
Slovenac1 ::
Sofke ::
real_finanza
celu stranu zauzimas i nista ne kazes,ajd saberi se ,osmislui sta oces i kazi nam,batalio tabele i algoritme samo tebi znane,oooo magu berzi,daj bre skini se i pusti normalne da komentarisu,takvih kao ti bilo je u pokusaju podosta,ako nemas sta da kazes nisi u OBAVEZI NISTA da pises! slik

A meni on skoro jedini normalno piše, neka svako čita ono što mu je volja...

post2

Po meni on(Finanaza) i pnekad Slvenac i jos poneko ponekad ....

Da, ja bih dodala da su im postovi dobri. Koje akcije vi imate u portfelju @ Finanza& SLovenac ?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:02

Dosije ::
Slovence, tebi on normalno pise zato sto podrzava tvoje stavove u vezi s AIKB.

Ali bas da vidimo sutrasnju reakciju Belexa na danasnji selloff na Wall Street-u, pa da vidimo kako ce se junacki odbraniti nase akcije, ukljucujuci i AIKB.

Ne, uopšte mi ne piše normalno samo zato jer mislimo slično o AIKu, moje mišljenje o njegovim postovima je da je to sasvim normalno pisanje. Ima mnogo drugih koji pišu baš debilno...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:04

EVE ::
BBrroo ::
Slovenac1 ::


A meni on skoro jedini normalno piše, neka svako čita ono što mu je volja...

post2

Po meni on(Finanaza) i pnekad Slvenac i jos poneko ponekad ....

Da, ja bih dodala da su im postovi dobri. Koje akcije vi imate u portfelju @ Finanza& SLovenac ?

Ja u Srbiji imam AIK, AGBN i NIS.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:05

Slovenac1 ::


Ne, uopšte mi ne piše normalno samo zato jer mislimo slično o AIKu, moje mišljenje o njegovim postovima je da je to sasvim normalno pisanje. Ima mnogo drugih koji pišu baš debilno...

Bas se lepo izrazavas o kolegama. Znas, bicu zloban: zao mi je ljudi koji su izgubili silne pare na AGBN pre svega, najvise zahvaljujuci besmislenom slovenackom pumpanju 2006 i 2007. godine. Ali mi je drago sto su Slovenci izgubili, i sto ce sada nemocno gledati kako im se kapital topi, a nece bas nista moci da urade.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:06

Dosije ::
Slovence, tebi on normalno pise zato sto podrzava tvoje stavove u vezi s AIKB.

Ali bas da vidimo sutrasnju reakciju Belexa na danasnji selloff na Wall Street-u, pa da vidimo kako ce se junacki odbraniti nase akcije, ukljucujuci i AIKB.

A što se tiče sell offa mene mnogo više zanima da li je to več pokazatelj ponovne recesije ili samo trenutačni strah. Hoče li FED reagirati?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:10

Dosije ::
Slovenac1 ::


Ne, uopšte mi ne piše normalno samo zato jer mislimo slično o AIKu, moje mišljenje o njegovim postovima je da je to sasvim normalno pisanje. Ima mnogo drugih koji pišu baš debilno...

Bas se lepo izrazavas o kolegama. Znas, bicu zloban: zao mi je ljudi koji su izgubili silne pare na AGBN pre svega, najvise zahvaljujuci besmislenom slovenackom pumpanju 2006 i 2007. godine. Ali mi je drago sto su Slovenci izgubili, i sto ce sada nemocno gledati kako im se kapital topi, a nece bas nista moci da urade.

Uvek se lepo izražavam, tako sam odgojen, intelektualac sam, nema potrebe da se izražavam kao kreten ako za to nema potrebe. Što se tiče situacije na AGBN uopšte nema nikkve veze nakakvo pumpanje, to so bile godine berzanskih razcveta svugde po svetu i to ne samo akcijama, jednako važi i za nekretnine i sirovine. A ti samo budi zloban ako ti to pričinjava zadovoljstvo i ako se zbog toga bolje osečaš....
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:16

Slovenac1 ::
Ima mnogo drugih koji pišu baš debilno...


Slovenac1 ::

Uvek se lepo izražavam, tako sam odgojen, intelektualac sam, nema potrebe da se izražavam kao kreten ako za to nema potrebe.

Ovo je bas uljudno, uctivo, intelektualno izrazavanje. Nisam naravno mislio da cu da facto biti zloban, vise kao metafora: vrlo dobro znas sta su slovenacki i hrvatski fondovi radili 2006. godine. Imam prijatelja brokera: njegov otac, i pored sina brokera, poverovao je slovenackoj navlakusi i kupovao gomile AGBN po 30.000 dinara. To ga je sahranilo.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: v   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:23

Dosije ::
Slovenac1 ::
Ima mnogo drugih koji pišu baš debilno...


Slovenac1 ::

Uvek se lepo izražavam, tako sam odgojen, intelektualac sam, nema potrebe da se izražavam kao kreten ako za to nema potrebe.

Ovo je bas uljudno, uctivo, intelektualno izrazavanje. Nisam naravno mislio da cu da facto biti zloban, vise kao metafora: vrlo dobro znas sta su slovenacki i hrvatski fondovi radili 2006. godine. Imam prijatelja brokera: njegov otac, i pored sina brokera, poverovao je slovenackoj navlakusi i kupovao gomile AGBN po 30.000 dinara. To ga je sahranilo.

A bolje bi prošao ako bi kupio največu banku na svetu Citi bank u 2007 po 60$ (do danas pad 94%)? Molim te lepo budi realan oko dogadjanja u 2006 i 2007 na celom svetu.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 00:37

Slovenac1 ::

A bolje bi prošao ako bi kupio največu banku na svetu Citi bank u 2007 po 60$ (do danas pad 94%)? Molim te lepo budi realan oko dogadjanja u 2006 i 2007 na celom svetu.

Ja jesam realan, vi ste trubili da ce akcija AGBN da bude 1000 evra, a AIKB 500 evra. Hteli ste brzu zaradu, a zavrsili ste u krletki. I to ne zlatnoj.

Edit: Dosije radovati se tudjoj nesreći nije baš nešto, a to da su
Slovenci za sve krivi već si više puta ponovio a nemaš osnova za takve trvdnje! Mržnja i pakost ovde nisu dobro došli!!
Ne znam šta ti je?
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 07:26

Dosije ::
Slovenac1 ::


Ne, uopšte mi ne piše normalno samo zato jer mislimo slično o AIKu, moje mišljenje o njegovim postovima je da je to sasvim normalno pisanje. Ima mnogo drugih koji pišu baš debilno...

Bas se lepo izrazavas o kolegama. Znas, bicu zloban: zao mi je ljudi koji su izgubili silne pare na AGBN pre svega, najvise zahvaljujuci besmislenom slovenackom pumpanju 2006 i 2007. godine. Ali mi je drago sto su Slovenci izgubili, i sto ce sada nemocno gledati kako im se kapital topi, a nece bas nista moci da urade.

Malo je onih koji su poceli da kupuju 2006 i pocetkom 2007 a da nisu izgubili. Slovenci i Hravati su jakim ulaskom digli sve akcije i mnoge nelikvidne a ne samo AGBN, i sudbina svih je ista. Drugo na marketu je glavna psihologija i u toj igri uvek ce neko dobijati a neko gubiti.

Slovenac i Finanza spadaju u onu grupu ljudi , po meni,
ciji postovi izrazavaju njihovo stvarno misljenje,
nemaju skriveni namera i ne pisu asimetricne informacije,
naravno ima jos takvih, ali nisu tako jasni i stameni i britki
kao oni kada namirisu navlakuse, zbog cega sam i rekao
da po mom ukusu normalno pisu, cak srazmerno znanju i iskustvu
i mnogo fino i uvijeno.

A sta ko ima u portfelju, prirodno je da to ostane licna stvar,
jer bi u suprotnom mora da pise timing ulaska i izlaska.


Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 08:41

wow... to je taj interni forum o kome sam sanjao... sviđa mi se rasprava!

sad samo još da ubacimo i poneki stock u razgovor i vise niko nece citati ostale threadove :)

a onda ćemo se odcepiti internim referendumom i registrovati u APRu kao Republika Podforumska
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 09:16

Dosije ::
Slovenac1 ::

A bolje bi prošao ako bi kupio največu banku na svetu Citi bank u 2007 po 60$ (do danas pad 94%)? Molim te lepo budi realan oko dogadjanja u 2006 i 2007 na celom svetu.

Ja jesam realan, vi ste trubili da ce akcija AGBN da bude 1000 evra, a AIKB 500 evra. Hteli ste brzu zaradu, a zavrsili ste u krletki. I to ne zlatnoj.

Edit: Dosije radovati se tudjoj nesreći nije baš nešto, a to da su
Slovenci za sve krivi već si više puta ponovio a nemaš osnova za takve trvdnje! Mržnja i pakost ovde nisu dobro došli!!
Ne znam šta ti je?

Dosije, tvoja izjava je slična izjavi bivšeg direktora Porečje Vučje koji je na jednoj skupštini AGBN nazvao profesionalne investitore 'miševima' koji, citiram, "sada beže kad su cene krenule na dole" (čak je i Antoniću bilo neprijatno, čoveku koji te iste investitore naziva "brokerčićima") ...kao što uvek biva - pravda je slepa, ali i dostižna - gospodine prozivač, poštenjačina i borac za shareholders' value - UHAPŠEN je jer je u kombinatu maznuo EUR 100k!!! Kakav obraz treba da ima čovek, da legne uveče u krevet znajući da je lopov, a sutra da pljune na investitore, etiketirajući ih kao životinje! ...pri tome - nisu ti investitori dobili ili "ukrali" akcije kao on - već su uložili SVOJ novac u njih i imaju pravo da prodaju, ako vide šta se sve (loše) radi u kompaniji čije akcije poseduju.

etiketiranje je loš koncept, govori mnogo o čoveku, a ja sam od tebe i od još nekih dobio dosta 'etiketa'...
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: hvala i izvinjenje   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 09:24

EVE ::
Da, ja bih dodala da su im postovi dobri. Koje akcije vi imate u portfelju @ Finanza& SLovenac ?

hvala na podršci...
vidim da je kolega Slovenac napisao svoje pozicije... iskreno ja to ne bih učinio, ali mogu samo da kažem da imam 5 akcija NIIS i 1 AERO :)

imao sam i CNXT i TZOO, BAC, CHK ...i tako, svašta nešto...uglavnom u plusu, ništa spektakularno, još uvek živim od plate :)
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 09:34

Dosije ::
Slovence, tebi on normalno pise zato sto podrzava tvoje stavove u vezi s AIKB.

Ali bas da vidimo sutrasnju reakciju Belexa na danasnji selloff na Wall Street-u, pa da vidimo kako ce se junacki odbraniti nase akcije, ukljucujuci i AIKB.

NIIS je svakako pregrejan, u AERO je razočaranje politikom ex-div datuma, tako da je moguće da ćemo videti profit taking akciju, a možemo očekivati spillover tog profita ka akcijama koje su devastirane u poslednjih nekoliko nedelja, prvenstveno banke...

Kolega Slovenac je pominjao 'reakciju FED' - iskreno, ne znam da li oni imaju bilo kakvo sredstvo da pomognu, jer kako stvari stoje krećemo se polako ka W obliku krize... zaista mi ne pada na pamet sada nijedan indikator, ili vest koja bi se mogla pojaviti narednih dana pa da spreči dalji sell-off (možda jedino da je donesena odluka da se Suzana Mančić vrati na izvlačenje LOTO-a...) ...možda kad bi se pojavilo još nekih vesti tipa Kraft-ovog break apart-a, i sličnih reverse merger ili čistih M&A aktivnosti jer su padom cena sigurno neke kompanije postale još atraktivnije za preuzimanje...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:16

aplauz

Podrška za Finanzu!!
I ja imam "svoju" temu na ovom podforumu, mora sae, čovek mora da ima negde temu na kojoj može da se otvori... smoke
Savetovala bih da i Dosije otvori svoju temu i krene....
Inače ona pesmica ima i nastavak To su druga dva, volela se, ljubila se... itd!

P.S. Rasprava o krivnji Slovenaca je besmislena.
Dosije bi očigledno da nadje nekoga ko mu je kriv za balon i pad 2007.
E, pa najviše je SAM kriv jer nije izašao na vreme!
Ili nj. broker - bilo je tu, samo kad se setim, brokera koji su me skoro vukli za ruku i terali da kupim Dunav Grocka rabbit - naravno da nisam htela, ali to su bili navlake, naravno, neke su uspeli da navuku i oni slini brokeri sa Fijaskonomija, AAA i sl - više im se ni nikova ne sećam!
DOSIJE: gde si? cyclops

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:33

OK, Finanza i ja smo dobili temu, laskavo :)

Da se razumemo: nisam rasista, nikad to nisam bio i necu postati, uzasavam se svakog nacionalizma. Ali stoji cinjenica da su predstavnici slovenackih fondova, kada su nakupovali akcije tokom 2006. godine, krenuli da ih nelojalno pumpaju tvrdnjama da ce AGBN biti 1000 evra, AIKB 500 evra... Mnogi ljudi su pali na to, prodavali kuce, stanove... I na kraju ostali bez krova nad glavom. To su cinjenice, nazalost.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: reposted: tu je Dosije   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:34

real_finanza ::
Dosije ::
Slovenac1 ::

A bolje bi prošao ako bi kupio največu banku na svetu Citi bank u 2007 po 60$ (do danas pad 94%)? Molim te lepo budi realan oko dogadjanja u 2006 i 2007 na celom svetu.

Ja jesam realan, vi ste trubili da ce akcija AGBN da bude 1000 evra, a AIKB 500 evra. Hteli ste brzu zaradu, a zavrsili ste u krletki. I to ne zlatnoj.

Edit: Dosije radovati se tudjoj nesreći nije baš nešto, a to da su
Slovenci za sve krivi već si više puta ponovio a nemaš osnova za takve trvdnje! Mržnja i pakost ovde nisu dobro došli!!
Ne znam šta ti je?

Dosije, tvoja izjava je slična izjavi bivšeg direktora Porečje Vučje koji je na jednoj skupštini AGBN nazvao profesionalne investitore 'miševima' koji, citiram, "sada beže kad su cene krenule na dole" (čak je i Antoniću bilo neprijatno, čoveku koji te iste investitore naziva "brokerčićima") ...kao što uvek biva - pravda je slepa, ali i dostižna - gospodine prozivač, poštenjačina i borac za shareholders' value - UHAPŠEN je jer je u kombinatu maznuo EUR 100k!!! Kakav obraz treba da ima čovek, da legne uveče u krevet znajući da je lopov, a sutra da pljune na investitore, etiketirajući ih kao životinje! ...pri tome - nisu ti investitori dobili ili "ukrali" akcije kao on - već su uložili SVOJ novac u njih i imaju pravo da prodaju, ako vide šta se sve (loše) radi u kompaniji čije akcije poseduju.

etiketiranje je loš koncept, govori mnogo o čoveku, a ja sam od tebe i od još nekih dobio dosta 'etiketa'...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:35

real_finanza ::


etiketiranje je loš koncept, govori mnogo o čoveku, a ja sam od tebe i od još nekih dobio dosta 'etiketa'...

Prijatelju, ko je prvo poceo? Hajde, budi posten, pa kazi ko je prvi poceo. Ima i dokaza ovde, nisu bas svi postovi izbrisani. Koristio si u diskusiji sa mnom dva argumenta: straw man (zastrasivanje, tipa jesi li platio porez), i ad hominem, neprijateljski pristup. Tada sam odreagovao.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:40

Ima kod mene u kraju (dorćol) jedan Lale, on je kapetan na rečnom brodu, a keva domaćica i jednom se nj. keva vrati sa pijace i kaže: vidi kupila sam od nekog ciganina zlatan lančič, hitno mu trebale pare za lekove... A Lale užasnut: Od koga? Da nisi od Pere Ciganina? Keva: Da!
I šta će Lele trk na pijac do Pere Ciganina i kaže mu: Pa dobro jel si našao i moju kevu da varaš, evo ti ovaj lažnjak i vrati pare!
A Ciga će: Ne, nisam ja tvoju kevu prevario, ona je bila alva, htela je da na brzinu zaradi, ja je nisam terao da kupi, njena pohlepa je nju na to naterala!!!

DAKLE: Zašto si slušao te bajke da će AGBN na 1.000 eura i sl???
Zašto si poverovao u to? cekic

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:41

real_finanza ::

Dosije, tvoja izjava je slična izjavi bivšeg direktora Porečje Vučje koji je na jednoj skupštini AGBN nazvao profesionalne investitore 'miševima' koji, citiram, "sada beže kad su cene krenule na dole" (čak je i Antoniću bilo neprijatno, čoveku koji te iste investitore naziva "brokerčićima") ...kao što uvek biva - pravda je slepa, ali i dostižna - gospodine prozivač, poštenjačina i borac za shareholders' value - UHAPŠEN je jer je u kombinatu maznuo EUR 100k!!! Kakav obraz treba da ima čovek, da legne uveče u krevet znajući da je lopov, a sutra da pljune na investitore, etiketirajući ih kao životinje! ...pri tome - nisu ti investitori dobili ili "ukrali" akcije kao on - već su uložili SVOJ novac u njih i imaju pravo da prodaju, ako vide šta se sve (loše) radi u kompaniji čije akcije poseduju.

etiketiranje je loš koncept, govori mnogo o čoveku, a ja sam od tebe i od još nekih dobio dosta 'etiketa'...

Ti to opet nesto implicite pokusavas da kazes? Rekao sam, ponovicu: poreski organi znaju gde stanujem, svoj porez uredno prijavljujem, nikad ni dinar nikome nisam uzeo. A ti se opet lati klevete, samo znaj: kleveta je opasna igracka.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:42

Sneki ::
Ima kod mene u kraju (dorćol) jedan Lale, on je kapetan na rečnom brodu, a keva domaćica i jednom se nj. keva vrati sa pijace i kaže: vidi kupila sam od nekog ciganina zlatan lančič, hitno mu trebale pare za lekove... A Lale užasnut: Od koga? Da nisi od Pere Ciganina? Keva: Da!
I šta će Lele trk na pijac do Pere Ciganina i kaže mu: Pa dobro jel si našao i moju kevu da varaš, evo ti ovaj lažnjak i vrati pare!
A Ciga će: Ne, nisam ja tvoju kevu prevario, ona je bila alva, htela je da na brzinu zaradi, ja je nisam terao da kupi, njena pohlepa je nju na to naterala!!!

DAKLE: Zašto si slušao te bajke da će AGBN na 1.000 eura i sl???
Zašto si poverovao u to? cekic

Koga pitas? Ja nisam poverovao, tad nisam ni bio trgovao. Govorim sta je bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:46

Stvarno, šta tebe bre Finanza briga da li on plaća ili ne porez?
Da nisi ti neki finansijski inspektor, ne daj bože iz G17+ ??

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:49

Dosije ::
Sneki ::
Ima kod mene u kraju (dorćol) jedan Lale, on je kapetan na rečnom brodu, a keva domaćica i jednom se nj. keva vrati sa pijace i kaže: vidi kupila sam od nekog ciganina zlatan lančič, hitno mu trebale pare za lekove... A Lale užasnut: Od koga? Da nisi od Pere Ciganina? Keva: Da!
I šta će Lele trk na pijac do Pere Ciganina i kaže mu: Pa dobro jel si našao i moju kevu da varaš, evo ti ovaj lažnjak i vrati pare!
A Ciga će: Ne, nisam ja tvoju kevu prevario, ona je bila alva, htela je da na brzinu zaradi, ja je nisam terao da kupi, njena pohlepa je nju na to naterala!!!

DAKLE: Zašto si slušao te bajke da će AGBN na 1.000 eura i sl???
Zašto si poverovao u to? cekic

Koga pitas? Ja nisam poverovao, tad nisam ni bio trgovao. Govorim sta je bilo.

Pa šta se onda cimaš?
Ako ti nisi poverovao i nisi kupovao, šta sad ti kao izigravaš Korrnjaču Koju - OSVETNIKA, šta li?


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:50

Dosije ::
real_finanza ::

Dosije, tvoja izjava je slična izjavi bivšeg direktora Porečje Vučje koji je na jednoj skupštini AGBN nazvao profesionalne investitore 'miševima' koji, citiram, "sada beže kad su cene krenule na dole" (čak je i Antoniću bilo neprijatno, čoveku koji te iste investitore naziva "brokerčićima") ...kao što uvek biva - pravda je slepa, ali i dostižna - gospodine prozivač, poštenjačina i borac za shareholders' value - UHAPŠEN je jer je u kombinatu maznuo EUR 100k!!! Kakav obraz treba da ima čovek, da legne uveče u krevet znajući da je lopov, a sutra da pljune na investitore, etiketirajući ih kao životinje! ...pri tome - nisu ti investitori dobili ili "ukrali" akcije kao on - već su uložili SVOJ novac u njih i imaju pravo da prodaju, ako vide šta se sve (loše) radi u kompaniji čije akcije poseduju.

etiketiranje je loš koncept, govori mnogo o čoveku, a ja sam od tebe i od još nekih dobio dosta 'etiketa'...

Ti to opet nesto implicite pokusavas da kazes? Rekao sam, ponovicu: poreski organi znaju gde stanujem, svoj porez uredno prijavljujem, nikad ni dinar nikome nisam uzeo. A ti se opet lati klevete, samo znaj: kleveta je opasna igracka.

Moj post ne implicira nikakve nezakonite radnje kod tebe - pa, čoveče, ja ni NE ZNAM ko si ti. Pricao sam o 'etiketiranju', i to je jedino što znam o tebi - dakle, ako me pita neko o ucesnicima na forumu, kad bi dosao do tvog imena, opisao bih te kao nekoga ko izuzetno ceni tehnicku analizu, ali lako naziva ljude koje ne poznaje pogrdnim imenima.

Tvoja poslednja izjava bila bi kao kad bih ja sad rekao: jel ti to meni pretiš?

Samo sam spomenuo gospodina ex-direktora Porecje Vucje koji je uhapšen jer je lopov. Jedinu paralelu između tebe i njega našao sam u načinu na koji se on obratio tim slovenačkim investitorima, koji je sličan načinu na koji si se ti obratio meni, ili Slovencu1... plus si insinuirao da 'nisam izašao na vreme' i 'da nemam mozga', 'derište' i ne znam šta sve ne ...

btw, sa BELEXa su javili da je po njihovoj TA sledeći target za NIIS na 707...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:53

Dobro bre Finanza i ti si navalio pa sve jedno te isto, ko Smrt na babu!
Malo si i ti prelazio liniju dobrog ukusa, serkazam i ironija su OK - čak su i lekoviti, ali ne može svako istu dozu da podnese!
Forum nije tu da nekome natrljaš nos, samo trljanja radi love3

Predlog: Lepo se izljubite, pa da nastavimo.... ljubav

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 11:58

Sneki ::
Dobro bre Finanza i ti si navalio pa sve jedno te isto, ko Smrt na babu!
Malo si i ti prelazio liniju dobrog ukusa, serkazam i ironija su OK - čak su i lekoviti, ali ne može svako istu dozu da podnese!
Forum nije tu da nekome natrljaš nos, samo trljanja radi love3

Predlog: Lepo se izljubite, pa da nastavimo.... ljubav

Dobro, Snežana. Koliko košta usluga Life coach-a?
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! Icon_minitime8/5/2011, 12:00

Sneki ::



Pa šta se onda cimaš?
Ako ti nisi poverovao i nisi kupovao, šta sad ti kao izigravaš Korrnjaču Koju - OSVETNIKA, šta li?


Pa je li zabranjeno da se kaze, da se konstatuje sta je bilo?
Nazad na vrh Ići dole
 
Dosije & Finanza, TO su druga dva !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: