BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)

Ići dole 
+102
sonne
Lolita
đubretarac
Dmitar
MORNAR
Friz
Dragan S
ILoveRoses
Bookmaker
stock
Dragan11
RobinHood
Yudejavu
Guinness
l.morlang
Bopel
Limited011
pakodazna
Atomski mrav
Dexiv
nepet
pepsiman
Dibesto
V029
Pekoilic
Teletrader
vajabaja
Admin
Zoranecc
JelenaS
Astana
rovadc
HUACHUMA
Greta
MYSTIC021
Bidza
Drag65
Dusan
Mezi
Zeljko
Boby
Drasko
Magi2
Miladin
Steve McQueen
Aca123
Ilija
gogloee
JMBR
Maca
C R A Z Y
Sneki
real_finanza
Dixi
Vladimirmitr
Mr. Price
Ars Vivendi
GAGILILI
Aleks
SabanNonda
Aritmeticar
Sasa965
Fenix
Racunarko
Vladulns
Igita
Josip
BoS
DelBoy
bellel
Momir
Dejansss
Fast
Strbac
EVE
BBrroo
Banaćanin
BojanNS
Dosije
Folio
Vlada BG
KRUSKA
Pera Božić
Big Mile
Dax
Drag_Mlad
Enron
Novosadjanin007
Djepeto83
Fmember
Taliano
Milos86
Sofke
Ivan2211
geogsi
Mitar
Sutra
Slovenac1
Tic
Boranija
Spejs
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 12:10

GAGILILI ::
Ja imam utisak da je AIK sve blizi bankrotu ! ako se ne rese problemi koje ima, a koliko vidim NE resavaju se, po mojoj proceni AIK ide u bakrot confused

Jos jedan komedijas. od
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 12:34

Ja licno mogu da pomislim da ce se to desiti tek ako pocnu da zatvaraju pojedine ekspoziture. Ja ne znam da su neku zatvorili. Da li neko zna da je zatvorena neka? comp
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 12:55

GAGILILI ::
sutra ::
Nema razloga da elektroprivreda prodaje sada, oni ne bi prodali ni da bankrotira banka, sto se naravno nece desiti. Prodali bi jedino kad bude ponuda za preuzimanje.
?? Ja imam utisak da je AIK sve blizi bankrotu ! ako se ne rese problemi koje ima, a koliko vidim NE resavaju se, po mojoj proceni AIK ide u bakrot confused

Ah da naravno aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 12:57

Racunarko ::
Ja licno mogu da pomislim da ce se to desiti tek ako pocnu da zatvaraju pojedine ekspoziture. Ja ne znam da su neku zatvorili. Da li neko zna da je zatvorena neka? comp

Kod mene u gradu zatvorena ekspozitura (20 zaposlenih) Raiffeisen banke pre 3-4 meseca. Je l to signal da će da bankrotiraju u Srbiji? Naravno da ne. Rightsizing i ništa više
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 14:58

pa kod mene od 3 banke zatvorili dve u nedelju dana...to je racionalizacije kresanje troskova...nista neobicno
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 15:04

Pa zar nije to prvi znak slabosti neke banke? Kresanje troskova se radi kada ne ide dobro, zar ne? comp

Ali pitanje za ovu temu je da li neko zna ekspozituru AIK-a koja je zatvorena?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 15:07

ovo nisu bile aik...nlb i vojvodjanska,koja je imala 40 god staza,licno su mi napravili problem,za aik ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 18:24

Vojvodjanska, posle 5 god. od preuzimanja ima pravo da izvrši racionalizaciju, i sad odlazi 280 zaposlenih od 3000 zaposlenih u Srbiji. To verovatno obuhvata i gašenje nekih nerentabilnih ekspozitura kao što je u Bobijevom mestu. Dakle ništa zabrinjavajuce! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 22:39

Pratite vesti o voj banci i funkcionerima ajkula
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSre 17 Avg 2011, 23:06

kapa kapa kapa
GAGILILI ::
sutra ::
Nema razloga da elektroprivreda prodaje sada, oni ne bi prodali ni da bankrotira banka, sto se naravno nece desiti. Prodali bi jedino kad bude ponuda za preuzimanje.
?? Ja imam utisak da je AIK sve blizi bankrotu ! ako se ne rese problemi koje ima, a koliko vidim NE resavaju se, po mojoj proceni AIK ide u bakrot confused

post2 post2
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 04:16

Banka s pola milijarde evra kapitala da ide u bankrot? Adekvatnost kapitala 30-35% i to tier I ako se dobro secam bazela. Tier I je u Bazelu minimum 4%. Ne mogu oni toliko da nastimuju bilanse koliko je velika marza sigurnosti.

30% 4% 30% 4% 30% 4%

Ne mislim ni ja da ce Aiku da cvetaju ruze u narednom periodu, ali bankrot......... pa za godinu dve ce Aik posedovati pola srpskih preduzeca.

Cisto da podsetim ne pricamo o banci na PB 3 od pre tri godine, nego o banci na PB 0.5 Ko je hteo da prodaje imao je priliku kada se PB blizio 1 pocetkom godine.

Cim je NBS dozvolila isplatu dividende za prethodne godine znaci da su dovoljno odvojili u rezerve iz dobiti. Treci kvartal bi trebalo da bude pozitivno iznenadjenje posto nema vise efekata nibensa. Dugo vec nije bio kvartal sa preko milijardu zarade, sad bi jedan vinuo cenu bar na 3.000 za pocetak. Mislim da je trenutna cena pre takvog kvartala 2.500 dinara realna sto je pokazalo i blok trgovanje sa 3.5% akcija.
Nazad na vrh Ići dole
rovadc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 22
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 07:43

Ma da, kakav bankrot.
Aik je znatno profitabilniji od svoje konkurencije. Kad se od prihoda odbije trošak poslovanja (radnici, amortizacija, administracija i dr.) Aik-u ostane duplo više keša nego konkurenciji. Isti je omjer i kad odbijete otpise. To su višegodišnje srednje vrednosti (5-7 godina u usporedbi s Zabom, NKBM, Unikreditom). Znači ako Vam stalno ostane duplo više keša nakon poslovne godine nego konkurenciji i ako taj novac opet dobro uložite za širenje poslovanja ta razlika rasta neće biti linearna nego eksponencijalna što je veoma bitno da pobedite konkurenciju. Recimo u usporedbi s Zabom Aik ima oko 13 puta manje zaposlenih, a generira samo 5 puta manje dobiti (višegodišnja srednja vrednost). Dok NKBM ima 6 puta više zaposlenih od Aik, a generira samo duplo veću dobit od kamata i naknada, ali zato potroši 5 puta više na administarciju i amortizaciju. Razlika je stvarno signifikantna.

Situacija s Nibensom i nije tako loša, jer je deo arnažmana zapravo dobro osiguran proračunskim prihodom kojeg Nibens redovito dobiva za održavanje puteva i od poslova koje ima i imati će sa izgradnjom infrastrukture. U Hrvatskoj se, za usporedbu, banke međusobno redovito sukobljavaju u kreditiranju sigurnih poslova sa državom, jer su to sigurni plasmani, pogotovo sada kad banke imaju viška sredstava, a nemaju ih kome plasirati.

Kod Aik-a nema govora o bankrotu.

U Srbiji se predviđa rast BDP sledeće godine oko 5%, najviše u regiji, premda će se to sada verovatno revidirati nešto naniže, ali će stopa i dalje biti visoka, među najvišim u regiji. To znači da će rezervacije sigurno padati u srednjem roku (ukupni udio loših kredita ne), a dobit rasti.
Ovo je dobra cena za polagani dokup i držanje dionice na srednji rok.
Pozdrav, sorry na dužem postu.
Nazad na vrh Ići dole
Yudejavu
Still learning
Still learning
Yudejavu


Broj poruka : 65
Points : 120
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 08:54

rovadc ::
Ma da, kakav bankrot.
Aik je znatno profitabilniji od svoje konkurencije. Kad se od prihoda odbije trošak poslovanja (radnici, amortizacija, administracija i dr.) Aik-u ostane duplo više keša nego konkurenciji. Isti je omjer i kad odbijete otpise. To su višegodišnje srednje vrednosti (5-7 godina u usporedbi s Zabom, NKBM, Unikreditom). Znači ako Vam stalno ostane duplo više keša nakon poslovne godine nego konkurenciji i ako taj novac opet dobro uložite za širenje poslovanja ta razlika rasta neće biti linearna nego eksponencijalna što je veoma bitno da pobedite konkurenciju. Recimo u usporedbi s Zabom Aik ima oko 13 puta manje zaposlenih, a generira samo 5 puta manje dobiti (višegodišnja srednja vrednost). Dok NKBM ima 6 puta više zaposlenih od Aik, a generira samo duplo veću dobit od kamata i naknada, ali zato potroši 5 puta više na administarciju i amortizaciju. Razlika je stvarno signifikantna.

Situacija s Nibensom i nije tako loša, jer je deo arnažmana zapravo dobro osiguran proračunskim prihodom kojeg Nibens redovito dobiva za održavanje puteva i od poslova koje ima i imati će sa izgradnjom infrastrukture. U Hrvatskoj se, za usporedbu, banke međusobno redovito sukobljavaju u kreditiranju sigurnih poslova sa državom, jer su to sigurni plasmani, pogotovo sada kad banke imaju viška sredstava, a nemaju ih kome plasirati.

Kod Aik-a nema govora o bankrotu.

U Srbiji se predviđa rast BDP sledeće godine oko 5%, najviše u regiji, premda će se to sada verovatno revidirati nešto naniže, ali će stopa i dalje biti visoka, među najvišim u regiji. To znači da će rezervacije sigurno padati u srednjem roku (ukupni udio loših kredita ne), a dobit rasti.
Ovo je dobra cena za polagani dokup i držanje dionice na srednji rok.
Pozdrav, sorry na dužem postu.

post2 post2

Bravo za analizu, i ne brini zbog duzine, jer uvek godi kad se pročita nešto kvalitetno.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 10:27

U ovom trenutku cena AIKA pada ne zbog loseg poslovanja i situacije sa nibensom (zbog toga je vec pala sa 4200 na 3000) vec zbog pada svetskih berzi.

To ne znaci da nije moguce da se pojave nove lose vesti za aik i da propadne jos neki plasman ove banke, pa da se cena obori jos vise, kao sto nije nemoguce da u 3kvartalu banka ostavri znacajan profit pa da se vrati na malo visi nivo, ali na 4000 ce moci samo ako se popravi situacija na WS

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 14:23

[quote="Yudejavu"]
rovadc ::
Ma da, kakav bankrot.

Kod Aik-a nema govora o bankrotu.

.
od od od od od od od

od

kafa Lehman Brothers prvi na listi najvećih bankrota
Najveći japanski avioprevoznik prijavio bankrot Upravni odbor japanskog avioprevoznika JAL najveće azijske
reći najveći bankrot u američkoj povijesti ... S prispjelim dugom od 6,5 milijardi američkih dolara američki osiguravateljski div Conseco ..
Otkad je "Enron", 2. decembra prošle godine bankrotirao - što je najveći bankrot u američkoj istoriji
Bankrot GM-a, kraj Saaba, Hummera,Pontiaca...
U Engleskoj je upravo bankrotirala banka Bradford & Bingley koja je imala 40 milijardi funti...

Da ne nabrajam dalje...ali AIK je za njih intucija slik sa mnogo duzom tradicijom armo i sa elitnim "bankarima" olicenih u liku nedavno pobeglog Ljubise iz Nis suny
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 15:37

@Gagilili

Ako imas neke informacije slobodno ih podeli s nama. Ne vidim razlog da ih krijes ako si vec izasao iz Aika i imas vremena da pises na ovom forumu. Bar neka brojka koja bi potvrdila tvoju pricu.

Sem Enrona sve te kompanije sto si nabrojao su pravile gubitke kvartalima i godinama pre bankrota, a AIK nije nikada napravio cak nijedan kvartalni gubitak tako da ne vidim nikakvu vezu izmedju njih.

Da se ne lazemo ja sam prodao AIK na 2500 da bi probao da udjem nize, ali necu da lozim ljude da ide u bankrot iz tog razloga.


Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 16:05

@Gagilili

Raspitaj se malo kako su prošli na stres testovima sesir pre nego što "udariš" sa kataklizmičkim izjavama.

Čini mi se da u ovom trenutku ima prostora da sve naše banke odu još malo niže. Pogledajte fundamente po kojima se trguju akcije banaka po Evropi. Kad to vidim nisam baš siguran da su naše banke, u ovom trenutku, nešto mnogo potcenjene. Ovih dana sa bankama treba biti veoma oprezan. Cenu dodatno pritiskaju loše vesti iz Nibens grupe i mogući problemi sa nekim drugim klijentima sumnjive biografije. Očekujem korekciju, ali bankrot - nikako!
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 16:31

GAGILILI ::
sutra ::
Nema razloga da elektroprivreda prodaje sada, oni ne bi prodali ni da bankrotira banka, sto se naravno nece desiti. Prodali bi jedino kad bude ponuda za preuzimanje.
?? Ja imam utisak da je AIK sve blizi bankrotu ! ako se ne rese problemi koje ima, a koliko vidim NE resavaju se, po mojoj proceni AIK ide u bakrot confused


Zato prodaj sve da se spasis :) ajkula
Nazad na vrh Ići dole
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 17:53

Ono sto je TVRDIM I ZNAM da je masu kredita AIK davao firmama slicnim Nibensu.Postoji jos mnogo firmi kojima je nemoguce naplatiti potrazivanja jer garancije nisu dovoljno kvalitetne (ili su bile u vreme davanja kredita ali sada je tu imovinu koja je pod hipotekom nemoguce prodati).Nibens je veliki po broju zaposlenih i po onome sto radi, pa za njega znate iz medija, ali trenutno MASA manjih poverilaca AIKa ima isti problem,a o kojima novine ne pisu, a u jos gorem su polozaju od pomenute firme,sa dugovanjima do 10 miliona evra.Potrazite nekog zaposlenog u AIKu pa ce vam reci sta se desava...sve reprogrami kredita firmama koje nemaju ni teorisku sansu da vrate pare... 89
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 20:00

@Gagilili
AIK Banka ima bilansnu aktivu od EUR 1.39 Bn i kapital od EUR 0.44 Bn, od cega je EUR 0.26 Bn nesumnjivi Tier I. Prosek NPL-a u bankama u Srbiji je oko 18%, a recimo da prema nekim izvorima u corporate sektoru ide i do 24%. AIK uglavnom radi sa corporate klijentima. Oni su lender of last resort. Javna je tajna da su kod njih kamate najvise.
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeČet 18 Avg 2011, 22:21

to o cemu pricas je zvanican npl...
veshtica
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 08:41


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:341984-Firme-Nibensa-opterecene-sa-20-hipoteka

Najviše hipoteka, ukupno osam, stavljeno je na imovinu firme „Budućnost“ iz Preševa. Hipoteke su upisane u korist niške AIK banke, kao obezbeđenje po kreditima „teškim“ 3,65 milijardi dinara i još milion evra, koji su odobreni za četiri druga preduzeća u grupaciji.
Nazad na vrh Ići dole
GAGILILI
Still learning
Still learning
GAGILILI


Broj poruka : 54
Points : 54
Datum upisa : 04.05.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 09:34

Mitar ::

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:341984-Firme-Nibensa-opterecene-sa-20-hipoteka

Najviše hipoteka, ukupno osam, stavljeno je na imovinu firme „Budućnost“ iz Preševa. Hipoteke su upisane u korist niške AIK banke, kao obezbeđenje po kreditima „teškim“ 3,65 milijardi dinara i još milion evra, koji su odobreni za četiri druga preduzeća u grupaciji.
a ovo je nastavak teksta...
Pošto vlasnik (a to je, u ovom slučaju, PZP „Vranje“) nije tražio dozvolu od Agencije za privatizaciju za upis ovih hipoteka, a morao je to da učini pošto država još kontroliše ispunjenje privatizacionog ugovora za ovo preševsko preduzeće, naloženo mu je da hipoteke briše, što je naknadno i učinjeno.

„Vojvodinaput Bačkaput“, čiji je formalni vlasnik PZP „Niš“, nad svojom imovinom ima trenutno važeće tri hipoteke, a niti jedna ne služi kao obezbeđenje njenih, već tuđih dugova. Ove hipoteke upisane su po osnovu ugovora o kreditima i izdavanju bankarske garancije u ukupnom iznosu od 24,2 miliona evra, za PZP „Beograd“, PZP „Kragujevac“ i ZGOP Novi Sad, a u korist AIK banke, Erste banke i NLB banke. Hipoteke su uspostavljene u toku pete godine važenja privatizacionog ugovora, pa je bila potrebna dozvola Agencije za privatizaciju. Pošto saglasnosti nije bilo, vlasniku je ostavljen rok za brisanje ovih hipoteka.

Toliko o "kvalitetnim" hipotekarnim garancijama AIKa od
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 22.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 09:52

Jeste, ali zaboravio si jednu stvar. Da bi banka bankrotirala dobit bi trebala biti negativna. Ja jos ne videh zagrade i minuse u bilansu. I pored sve muke oni rade i zaradjuju. suny
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 11:10

blok od 302.000 komada na 2525 din, od pre neki dan, iz ovog ugla izgleda kao dobar posao prodavca.......
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 11:13

Vladulns ::
blok od 302.000 komada na 2525 din, od pre neki dan, iz ovog ugla izgleda kao dobar posao prodavca.......

Ili su to povezana lica, pa ova cena ispadne zanimljiva.
Nazad na vrh Ići dole
stock
Just looking
Just looking
stock


Broj poruka : 27
Points : 112
Datum upisa : 04.01.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 11:51

Vladulns,
... da ukoliko bi imao mogućnost da ih u toj količini i po nižoj ceni opet kupi!!
Po mom mišljenju kupac je bolje prošao! (naravno ukoliko nisu povezani)
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 12:32

stock ::
Vladulns,
... da ukoliko bi imao mogućnost da ih u toj količini i po nižoj ceni opet kupi!!
Po mom mišljenju kupac je bolje prošao! (naravno ukoliko nisu povezani)

Ako je stanje recesije sve izvesnije u USA i EU, i ako "lelex" definitivno prati njihove berzanske indekse, onda nisam baš siguran da je zaista tako.....
Drugo. Tražnja je sve slabija, ne vidim razloga zašto bi se zaustavio pad aik-a (tačno je da je sada povoljniji ulaz nego pre mesec, dva dana), a ja lično planiram povratak u aik, tek negde pre nove godine i novog preseka za dividendu (ako je uopšte bude sledeće godine)....
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 12:35

Vladulns ::
stock ::
Vladulns,
... da ukoliko bi imao mogućnost da ih u toj količini i po nižoj ceni opet kupi!!
Po mom mišljenju kupac je bolje prošao! (naravno ukoliko nisu povezani)

Ako je stanje recesije sve izvesnije u USA i EU, i ako "lelex" definitivno prati njihove berzanske indekse, onda nisam baš siguran da je zaista tako.....
Drugo. Tražnja je sve slabija, ne vidim razloga zašto bi se zaustavio pad aik-a (tačno je da je sada povoljniji ulaz nego pre mesec, dva dana), a ja lično planiram povratak u aik, tek negde pre nove godine i novog preseka za dividendu (ako je uopšte bude sledeće godine)....

Pre nove godine če mnogo bitan biti rezultat q3....
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePet 19 Avg 2011, 17:19

Promene: 05.08. - 19.08.2011. (T-3) ili 02.08. - 16.08.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
rovadc
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 22
Datum upisa : 21.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSub 20 Avg 2011, 16:11

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:341984-Firme-Nibensa-opterecene-sa-20-hipoteka
To je proceduralna pogreška. U ugovoru o kreditu trebalo bi jasno stajati čije su hipoteke ako se kredit ne vrati, odnosno to je privatno vlasništvo, budući je i banka privatna (delom i u vlasnika iz EU i dr.). Znači država nikako ne može oteti privatnu imovinu, pa nismo u 1945. g. Trebali bi u svezi toga i u Nibensu biti kooperativni ipak im je u interesu da imaju dobar odnos s bankama (a i banke su tamo postavile svoju upravu). U svakom slučaju pogreška je načinjena, no to su ipak tehnički problemi,
Lep pozdrav

Mitar ::

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:341984-Firme-Nibensa-opterecene-sa-20-hipoteka

Najviše hipoteka, ukupno osam, stavljeno je na imovinu firme „Budućnost“ iz Preševa. Hipoteke su upisane u korist niške AIK banke, kao obezbeđenje po kreditima „teškim“ 3,65 milijardi dinara i još milion evra, koji su odobreni za četiri druga preduzeća u grupaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeSub 20 Avg 2011, 22:37

Artio Int. kupac akcija AIK-a u velikoj blok transakciji

Kupac 302.609 akcija niške AIK banke u blok transakciji realizovanoj u utorak je investicioni fond Artio Int. Equity, dok se na strani prodaje našao kastodi račun nemačke banke Caceis.

Ova transakcija u kojoj je realizovano skoro 3,5 odsto akcija niške banke ostvarena je na ceni od 2.525 dinara i bila je glavni činilac koji je doprineo relativno visokom nedeljnom prometu na Belexu od 8,8 miliona evra.

Kupac ovog paketa akcija bio je investicioni fond Artio International koji je nakon saldiranja transakcije stigao do vlasničkog učešća u niškoj banci od 4,99 procenata. Zanimljivo je da je Artio i ranije imao udeo u AIK-u od 5 procenata koji je prodao krajem 2009. godine kada su se u dve odvojene transakcije na strani kupovine našli kastodi računi austrijskih banaka. Slično kao i sada, ostalo je nepoznato da li je to bila realna likvidacija pozicije ovog fonda u niškoj banci ili tek privremeno "parkiranje" vlasničkog udela. Artio je deo ovih akcija (1,5 odsto), takođe u blok transakciji, povratio novembra protekle godine na nivou od 3.281 dinar. Nakon ovonedeljne transakcije, Artio se ponovo nalazi tamo gde je bio sve do kraja 2009. godine kada je raspolagao sa skoro 5 odsto akcija.

Artio predstavlja jednog od većih investitora na Beogradskoj berzi, a osim značajne pozicije u AIK-u, ovaj investitor poseduje 4,8 odsto akcija Komercijalne banke, 8,8 odsto akcija kikindskog proizvođača pločica i crepa Toza Marković, 0,9 odsto Imleka, 2,9 odsto Univerzal banke, 3,3 odsto Privredne banke i manji vlasnički udeo u najvećem domaćem građevinaru Energoprojekt holding.

http://www.sinteza.net/vesti/artio_int_kupac_akcija_aik-a_u_velikoj_blok_transakciji.html
Nazad na vrh Ići dole
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeNed 21 Avg 2011, 22:56

Preknjizavanje bez promene vlasnistva.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimePon 22 Avg 2011, 16:39

Promene: 19.08. - 22.08.2011. (T-3) ili 16.08. - 17.08.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (VII IDEO) - Page 20 Icon_minitimeUto 23 Avg 2011, 19:29

Promene: 22.08. - 23.08.2011. (T-3) ili 17.08. - 18.08.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (VII IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 20 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: