BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Energoprojekt - ENHL (II DEO)

Ići dole 
+102
Jaca
MarkoJTD
Tenerife
Popaj
Frenky
Akcionar07
Al Kapone
Trade Now
boxxi
Cucla
Dragivoje
Matthew Greenburgh
Dragan11
Pera Zdera
MHE kila(H)WATacina
Nikola
Smile
Big Mile
Sneki
bboki1
Kobe Bryant
Dalaj Lama
Roman Abramovich
Taliban
Jarbol
Dragan76
Pera Božić
Colle
Zeljko321
StariHrast
powerirish
Malimis
Kupi akcije
Drag65
Red book
Boranija
Matans
FatCat
Sahbaz
Bufon
Folio
muitobom
Nema veze
Enron
Non-ProfitOrganization
Nemesis
C R A Z Y
Gocili
KRUSKA
Dragan
Shulc
Delboj
bonum.mm
Andridis
Danx
Berza II
Fmember
Mitar
philips1
Polos
Limited011
Friz
Ahil
Strbac
Bane.v
StM
geogsi
Vlada BG
Toplica 1
Spejs
Milica1
Moskva
Prokuplje
Zoranecc
LUMTDZOS
Rogy
Dexiv
JMBR
Aritmeticar
real_finanza
Ceras
Mozart
Aleks
Maca
Momir
Mistery 011
RobinHood
Fast
MORNAR
Zeljko
Taliano
Magi2
Vladulns
Dragot
Sutra
Ars Vivendi
Sikikiki
Lilihip
Djavo
Dosije
Boby
Bond
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/19/2014, 00:53

Niko da prokomentariše izveštaj sa skupštine koji objavljen negde oko 14 časova. Sada je skoro 1 sat posle ponoći.
Osim što je izglasana dividenda za koju je Napred glasao, Napred je glasao protiv kupovine sopstvenih akcija i manje više bio u opoziciji prema predlogu odluka čak i onih manje bitnih.

Ars Vivendi mi je dao primedbu pre nekog vremena da grešim ili ne pratim.

Ova skupština a i prošlogodišnja je pokazala da je Napred u opoziciji sa upravom.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/19/2014, 06:40

Trade Now ::
Niko da prokomentariše izveštaj sa skupštine koji objavljen negde oko 14 časova. Sada je skoro 1 sat posle ponoći.
Osim što je izglasana dividenda za koju je Napred glasao, Napred je glasao protiv kupovine sopstvenih akcija i manje više bio u opoziciji prema predlogu odluka čak i onih manje bitnih.

Ars Vivendi mi je dao primedbu pre nekog vremena da grešim ili ne pratim.

Ova skupština a i prošlogodišnja je pokazala da je Napred u opoziciji sa upravom.


Jak izvestaj od jos jace uprave! A o dividendi od 36 dinara da i ne ogovorim! Dobro nisu 8,52 dinara predlozili, a lopuze na Opremi jako ispumpali.

Bojovic se zaglibio u blato, i osim sto opstruira rad kroz penzose na skupstini i kvazi analizama njegovih kvazi menadzera, od njiga nista pametno niko i ne ocekuje. Koliko je u koliziji glasanje za dividendu i sticanje sopstvenih akcija, to samo pokazuje koliko Bojovic nista ne kapira.

Smesna situacija, a akteri svi do jednog k'o u cirkusu.


 od  od  od

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/20/2014, 16:35

Promene: 22.05. - 20.06.2014. (T-3) ili 19.05. - 17.06.2014.

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 119tt8n
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 11:10

Način na koji obaraju cenu ENHL iz dana u dan, a tražnja je veoma solidna, pokazuje uigranost zainteresovanih kojima je čudan splet okolnosti dopustio da rade to što rade.
Što reče neposredno pred ubistvo generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Bulatović: "Nameštaju se utakmice u svetu, u Italiji, Španiji, Grčkoj, ali nigde se to ne radi tako seljački kao kod nas". Isto važi i za našu tzv.berzu; znamo mi da se rade i u svetu svakojake i mnogo veće igrarije i operacije, ali ovako seljački kao što se radi kod nas - konkretno sada na ENHL, to baš bode oči.
Valjda će se naći neko da ih razjuri ko mačke sa jebilišta.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 11:31

Dragivoje ::
Način na koji obaraju cenu ENHL iz dana u dan, a tražnja je veoma solidna, pokazuje uigranost zainteresovanih kojima je čudan splet okolnosti dopustio da rade to što rade.
Što reče neposredno pred ubistvo generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Bulatović: "Nameštaju se utakmice u svetu, u Italiji, Španiji, Grčkoj, ali nigde se to ne radi tako seljački kao kod nas". Isto važi i za našu tzv.berzu; znamo mi da se rade i u svetu svakojake i mnogo veće igrarije i operacije, ali ovako seljački kao što se radi kod nas - konkretno sada na ENHL, to baš bode oči.
Valjda će se naći neko da ih razjuri ko mačke sa jebilišta.
Dragivoje, druze, puno si pisao a nista nam nisi rekao.
Pojasni nam malo na koji nacin se obara cena ENHL.

Nisi valjda kupovao po 900 din, pa si sada toliko ogorcen ?
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 11:57

Već duže vreme niti kupujem, niti prodajem ENHL. Dakle, ne pokušavam ni da pumpam cenu, niti obrnuto; samo nastojim da analiziram trenutno dešavanje, onako kako mi izgleda. Možda i grešim; u svakom slučaju ubeđen sam da je sve po zakonu jer smo mi takvi ljudi - ovde svi "dužnosnici" i biznismeni spavaju sa Ustavom i zakonima u uzglavlju.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 12:10

Dragivoje nervozan si....

Slažem se da se namerno obara cena, a sve sa ciljem da se isprovocira kupovina sopstvenih akcija.  Odluka o kupovini sopstvenih akcija je doneta u rasponu od 500-5000 dinara. Generalni i ekipa su bili prinuđeni na prinudan otkup akcija od zavisnih društava, a sada treba se se dirne malo i u keš. 15.07. leći će dividende od Entela i Opreme tako da nema problema oko keša. Generalnom će još posedeti kosa na glavi.
Pa biće poslova u rasponu od 1 milijarde dolara do 1 milijarde evra, tako da nema problema oko keša, ali će to morati i da se dokaže kroz vrednost akcije ali ne samo kroz "najave" koje očito iritiraju neke igrače i po pravilu kad se objave planovi i novi ugovori cena akcije pada ili stoji.
Nazad na vrh Ići dole
Pera Zdera
VIP
VIP



Broj poruka : 155
Points : 557
Datum upisa : 29.01.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 13:03

Novi ugovori!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 13:24

Najpre koliko vidim, Pera Ždera je ovde zadužen da mrači što je sasvim legitimno.

Trade now, pozdravljam te i jedino da mi veruješ na reč da imam veoma solidne živce, a moguće je da mi je rečnik ponekad koloritan i razobručen, ali treba i to ponekad praktikovati.
Po pitanju akcija ne idem na kratke staze, tako da nisam u priči spinovanja, samo posmatram. 
Usput, meni je zanimljivo da se priča o privatizaciji Dunav osiguranja, Aerodroma, Telekoma, čak i EPS-a, a o ENHL ne čujemo ni reč. Da li je moguće da država tu nema neki svoj interes - bilo da proda svoj udeo ili saopšti neki plan za budućnost, ukoliko isti postoji, a u šta ne verujem.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 15:05

Dragivoje,

uzvraćam ti pozdrav.

Seti se da je bilo i oko 50.000 glasova protiv dividende, svega ovde ima, pa i zaduženih da konstantno mrače.

Dakle, iznosim ti svoje lično viđenje, mada je bilo onih kojima to izuzetno nije prijalo.

Država ima nameru da gradi južni tok, Beograd na vodi, da širi posao sa prijateljskim zemljama i ostalo, a interes je da ima pouzdanu našu firmu, gde će se dobit od poslova vraćati u budžet kroz dividendu, pa ćemo i mi mali imati interes od toga. Ako je to tako žašto bi prodavala svoj udeo ENHL?
Čak i da ima nameru da proda svoj udeo zašto mora da najavljuje? Moglo bi i na primer da nekom, na primer Arapima da 5% da bi se efikasnije upravljalo i kontrolisalo sve što se dešava.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/25/2014, 15:22

Konačno su se setili, bolje ikad nego nikad, pa da pozdravim.

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 PeEu3oX3F0QAAAABJRU5ErkJggg==
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/26/2014, 06:25

Dragivoje ::
Najpre koliko vidim, Pera Ždera je ovde zadužen da mrači što je sasvim legitimno.


Dragivoje, i ti si brate smesan sto ulazis u razgovore sa ovim klovnom Trejdom, pa ti on kao nesto analitici, i daje ti njegovo "misljenje", itd.

Cudo da niko nije spomenuo Lavalinovu akviziciju Kentz-a koja vrednuje kapital na skoro 2 milijarde dolara sto je P/E od preko 20x: [You must be registered and logged in to see this link.]

A sve sto je EP menadzment znao da uradi je da se poveze sa Kapetanovicem, i da Zecevic posreduje u pljackama i prevarama po Boru.

Konsolidovana neto margina u EP treba da bude bar na nivou 10%, pa sa milijardu dolara racunaj koliko moze da bude profita i koliko bi neki Lavalin mozda mogao da plati u transparentnom dilu.

A ne da mi ovaj prica opet o africko-srpskom bratstvu i jedinstvu.

Bojovic je u celoj prici nebitan...epizodni lik, koji ce svojom tragicnom ulogom i gluposcu na kraju stvarno i dovesti do toga da neki "ugledni" privrednici kupe EP za tri dinara. Ako se, naravno, ne dozove pameti uskoro.


 rabbit

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/26/2014, 09:08

Matthew, hvala na informaciji oko Lavalina i Kentza - to može biti veoma dobar orijentir u smislu procene (prave) kapitalizacije ENHL-a. Lavalin je pre nekolko godina bio u igri oko ENHL, o tome je pisala i npr.Politika, ali je sve to utihnulo. Zato i govorim oko medijskog muka oko ENHL, tj. potrebe da se tu stvari odvijaju transparentno, da se ne bi desila ova varijanta koju Ti navodiš na kraju - to oko Bojovića i kupovine za 3 dinara.
Inače, ne bih da izigravam nekog sudiju jer se Ti i Trade now "pomalo kačite", ali Trade now poznaje stvari i mislim da nije maliciozan - jedino što ima drugačiji koncept u kojem, čini mi se, precenjuje ulogu naše države u ENHL i smatra da bi ona mogla da bude dobar vlasnik. Teorijski to bi mogla da bude dobra ideja, ali mi se čini da u našim sadašnjim okolnostima ne bi bila previše uspešna.
Ovde je sada transparentnost-prozorljivost, jasnost svih dešavanja kjučna reč za akcionare.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/26/2014, 10:01

Dragivoje ::
Trade now poznaje stvari i mislim da nije maliciozan - jedino što ima drugačiji koncept u kojem, čini mi se, precenjuje ulogu naše države u ENHL i smatra da bi ona mogla da bude dobar vlasnik.


Ma gde poznaje stvari, nema taj pojma. Cak i to sto je insajder mu ne pomaze da ovde nesto pametno kaze, posto disektuje info na nivou predskolskog. Naravno, sve namenski.

Poslali ga da mraci i da se pravi pametan, a sustinski zagovara status kvo koji vidimo svi sta znaci: zamagljivanje i pljacku.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/26/2014, 10:30

Dragivoje,

ja se "ne kačim pomalo" samo iznosim svoje viđenje. Matthew-u se ne sviđa moje viđenje pa koristi neprimeren rečnik iz svog arsenala a MODERATORI svojim ćutanjem prećutno odobravaju takav rečnik. Takav način pisanja i obraćanja je u suprotnosti sa pravilima foruma.

Pošto je to tako i traje neko vreme, a ja se ne slažem sa tim, onda ću da doprinesem forumu tako što ću da znatno smanjim intenzitet pisanja na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/26/2014, 10:40

Trade Now,

Mislim da ne treba da se ljutiš i sve primaš k srcu. Malo polemike nije zgoreg, a i Ti treba slobodno da pišeš i iznosiš svoja viđenja, Meni kao malom akcionaru bi više odgovaralo da se stvari odvijaju onako kako navodi Matthew tj. da prestane status quo koji mi se ne čini dobrim za ogromnu većinu i akcionara i samog ENHL.
Nazad na vrh Ići dole
MHE kila(H)WATacina
Voli da LAŽE !!
MHE kila(H)WATacina


Broj poruka : 344
Points : 1526
Datum upisa : 07.04.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime6/26/2014, 12:21

Matthew Greenburgh ::


Poslali ga da mraci i da se pravi pametan, a sustinski zagovara status kvo koji vidimo svi sta znaci: zamagljivanje i pljacku.
 kapa  lol! 

TRADE :

Pošto je to tako i traje neko vreme, a ja se ne slažem sa tim, onda ću da doprinesem forumu tako što ću da znatno smanjim intenzitet pisanja na forumu.

 suny  Slazem si ja da "malo odmoris"

_________________
"Umesto retrovizora moramo uzeti u ruke dvoglede" iz ekspozea PM.  - E ovo je Aco moj izum !!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime7/1/2014, 18:46

Promene: 20.06. - 01.07.2014. (T-3) ili 17.06. - 26.06.2014.

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 6hkupe
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime7/11/2014, 19:02

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime7/23/2014, 16:53

Promene: 01.07. - 23.07.2014. (T-3) ili 26.06. - 18.07.2014.

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 2hnm36e
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime7/24/2014, 17:26

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/1/2014, 17:41

Promene: 23.07. - 01.08.2014. (T-3) ili 18.07. - 29.07.2014.

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 24no20o
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/6/2014, 15:13

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
boxxi
VIP
VIP



Broj poruka : 69
Points : 329
Datum upisa : 23.11.2013

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/7/2014, 13:03

Sta ovo bi?    Opet su ovde pocela velika uzbudjenja.  Odlicno. Bas to nam i treba da nam digne berzu na noge.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/7/2014, 20:27

Danas je učešće stranih investotora u prodaji, s-FIS, 68,78%. Pošto je ubedljivo najveći promet bio na ovoj akciji sigurno je više od polovine ponude bilo njihovo. Sa tehničke strane Energoprojekt je napravio proboj u petak kroz otpor od 810, te tako gledano nema rezona da ponuda juče i prekjuče bude tako velika. Očekivao sam lako dostizanje nivoa 850. Ali kao što sam napomenuo na NIIS-u verujem da je spoljni faktor u pitanju. Sada tamo lupaju glavu da li je pad berzi sa kraja prošle nedelje mala korekcija poslednjeg impulsnog talasa ili čak celog šturma koji je počeo od 2009. godine, gde ide ono što je veći let, veći je i pad. Videti npr:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Znači imamo povećanu ponudu. Juče je zbog toga i čučnula cena malo. A za danas ćemo videti kada se evidentira kroz CRHoV. Osim prepakivanja što nam nije interesantno ima i druga mogućnost na kobajagi likvidnim hartijama. Vidi se na promenama da postoje kupci koji se tovare naveliko. Ako hoću da kupim, ajde lupam, 100.000 akcija, šta mogu da uradim? Ako nema velikog prodavca krenem li da tučem po tabli ima da naduvam cenu, a neću brzo kupiti željenu količinu. Ili sa jako puno strpljenja da kupim ono što nude mali akcionari, a njih ima puno, možda i preko 8000. U tom smislu Energoprojekt je mali NIS, daje svakodnevno po malo na prodaju. Ako se pojavi velika ponuda kao danas 60.000 i kusur komada, naziremo šta bi tome mogao biti uzrok, e onda ću to da zgrabim makar i veća cena bila. Paradoksalno povećana ponuda diže cenu. Tako je upravo pre četiri meseca Napred naduvao ovo na 900 dinara na velikim obimima. Posle je utihnuo pa mi primer nije perfektan, ali dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/11/2014, 14:44

UGOVORENI NOVI POSLOVI ENERGOPROJEKTA U KATARU I DUBAIJU VREDNI 21,35 MILIONA USD
Nazad na vrh Ići dole
Pera Božić
VIP
VIP
Pera Božić


Broj poruka : 96
Points : 436
Datum upisa : 01.02.2010

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/12/2014, 17:16

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/12/2014, 18:00

Napred je opet udario i fali mu nekih 4,5% do ponude za preuzimanje odnosno oko 500.000 akcija. Ubeđen sam da će kupovati da dođe do praga od 25%. Da li ima para da da ponudu za ostalih 75% akcija? Ne verujem, a ako se to i desi sledii odbrana uprave kupovinom sopstvenih akcija po većoj ceni. To je svakako dobro za cenu akcije.
Uostalom Napred osim što kupuje za sebe, nije isključeno da može da preproda nekom akcije na primer Lavalinu ili nekom drugom pa da taj novi kupac da ponudu za preuzimanje. To bi bio školski primer pokušaja neprijateljskog preuzimanja.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/12/2014, 21:49

Trade Now ::
To bi bio školski primer pokušaja neprijateljskog preuzimanja.


Neprijateljsko preuzimanje mozda, ali iskljucivo iz persepktive lopuza iz menadzmenta!

Sve sto je usmereno ka realizaciji fer cene je sa stanovista akcionara dobrodoslo.

Ko je sprecavao menadzment da kupi iste te akcije koje je kupio Napred? Nego ovde fetishirziranje "udario neprijatelj Napred, sta cemo sad". Razumem da pises po zadatku, ali ispadas smesan sa tim trecerazrednim analitikama.

Jedini koji bi se zalili da se pojavi neki ozbiljan kupac (kao npr. Lavalin, a nije Lavalin jedini koji je zainteresovan) i lupi cenu od 20-25 evra po akciji su korumpirani despoti sa zavisnih drustava. I ti naravno, kao mladji kurir nekog od tih izlapelih pohlepnih chicha koji ne mogu da stanu sa cuclanjem tudjeg kapitala!

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/12/2014, 23:33

A šta ako menadžment već deluje zajednički sa Napredom?
Mislite o tome...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/13/2014, 02:12

Matthew Greenburgh:

Nema potrebe da me komentarišeš, zaobiđi me, komentar nije namenjen tebi nego svim ostalim članovima foruma koji su željni diskusije. Tvrdoglavo voziš istu priču, tipa po zadatku, kurir, itd,. Grešiš. Rečnik ti je često ulični, prost, primitivan i UGLAVNOM nesankcionisan.

Nemam ništa protiv da se dođe do fer cene, ali da akcionari imaju dugoročni interes kroz rastuću dividendu i cenu akcije a ne da mogući novi većinski akcionar osvajanjenjm većine počne da upropaštava male akcionare. Usput cena od 20-25 evra po akciji je nekad bila aktuelna, ali sada u svetlu povećanih ugovaranja i stabilizacije poslovanja može da naraste i do 40-50 evra po akciji po mom mišljenju. Ne mislim da je slučajno određena gornja cena za otkup sopstvenih akcija od 5000 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/13/2014, 02:57

Trade@
Nema razloga da se ljutiš. Matt je stari član i nije zlonameran, jest da je zgrešio u pogledu AGBN, pumpajćui tu akciju, ali valjda nije bio dovoljno upoznat, a možda mu je Antonić i neki stric  od 
A i malo ima pogan jezik.... love3 - nije baš za svačiji stomak, ali nije zlonameran!  od 

Dakle, ne znam da li si "kurir" ali cena od 45 eur je malo suluda i sam to znaš, odatle i ta Mattova opaska!
Ja sam sklon da verujem koleginici Maci, jer ne vidim da vlasnik Napreda (de fakto) radi protiv menadžmenta, čak sam (za sada) uveren da su u istom loncu (malo glume nesaglasnost) ali u principu gledaju da izjbu male akcionare i ako im se posreći i državu...

Malo se presaberi i čitaj tamu od početka, a ako ti to ništa ne govori probaj ovde: [You must be registered and logged in to see this link.]

A koliko vidim mešetari sa te teme iako imaju i valjda 200-300-400 miliona evra na računu mogu ladno da padnu (za njih) bednih 19 miliona, baš kao AlKapone - za glupost!!
Vidi ovde: [You must be registered and logged in to see this link.]

Dakle, malo manje "kurirskog" posla, više analitike i informisanosti!
Ne, ne želim ni ti mi je namera da te vredjam, samo malo gledaj, osvrni se, uzmi u obzir gde živiš i ko su Zečevićevi puleni....
Mnogo je prostije sve to nego što možeš da zamisliš, teorije o kupcu "sa strane" su čista bajka, a ako je bude biće kako oni budu hteli, ako im država ne stane na rep...

Živ mi bio!
 piju

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/13/2014, 03:28

P.S. i Antonić je na AGBN (preko lista Novosti) prizivao i garantovao da samo što nisu Kinezu ušli u banku i spasli stvar, (dokap - koji je njemu bio najlakši da reši nelikvidnost - dok je mogo) a dobro znamo kako se to završilo - možda pomisliš da to nema veze, i jeste drugačije je, ali ima sličnosti, jer je ekipa OPASNA i spremna na sve...
Ne nasedaj na glasine!

P.P.S. Kanadjane zaboravi kao potencijalne kupce, imaju svoju frku, i nisam siguran da će stati na noge!

Edit: dobro, neće ova banda da ide na dokap, jer im država neće dati - ili hoće - to je test za Vučića!!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/13/2014, 03:41

Možda bi ova akcija bila i najskuplja na Belexu da su sve povezane firme u jednoj, ali lokalni moćnici (čiče - kao ih zove Matt) to ne dozvoljavaju i svako od njih gleda sebe i šta može da izvuče za sebe - otudjeni centri moći - tako se to zvalo u komunizmu, a ta ekipa, zajedno sa Zečevićem još živi u tom filmu, a malo Danko i Vlahović pomažu.... iz daleka!
Mislim da ti je jasno?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Energoprojekt - ENHL (II DEO)   Energoprojekt  - ENHL (II DEO) - Page 26 Icon_minitime8/13/2014, 09:53

Meni se čini da su oko ENHL firme ipak povezane u smislu da ko kupi Holding, praktično je kupio sve ostalo, mada je jasno da postoje feudi. Što se tiče vrednosti, menadžment kaže da se napravili procenu vrednosti kompanije, ali koliko je to, mogu da znaju samo odabrani - taj podatak se krije. Meni izgleda realnija cena od EUR 20-25 u sadašnjoj konstelaciji, ako i to bude moguće, ali je npr. u godišnjem izveštaju ENHL za 2007.g. navedeno da je cena akcije EUR 52,50 i to kako je tada navedeno bez efekata dodatnih ušteda vezanih za tada najavljenu reorganizaciju. Pitanje je kolika je i imovina koja nije vezana za osnovno poslovanje, koje ima po celom svetu i relativno je lako utrživa (zgrade, zemljišta, udeli itd), a sve se to opet krije. Podrazumeva se i da oko ENHL obigrava ekipa naših manje-više poznatih "privrednjaka", ali ne bih ipak isključio mogućnost da se pojavi neka svetski renomirana kompanija kojoj bi bio interes da kupi našu najveću kompaniju u građevinarstvu, a možda bi i državi to dugoročno odgovaralo, mada će se postojeće strukture stalno pozivati na nacionalni interes, shvaćen kao mahom njihov interes. Zaključak je da treba gurati opciju transparentne prodaje u interesu malih akcionara, ali i ENHL i države,
Nazad na vrh Ići dole
 
Energoprojekt - ENHL (II DEO)
Nazad na vrh 
Strana 26 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Energoprojekt - ENHL (II DEO)
» Energoprojekt - ENHL (II DEO)
» Energoprojekt holding a.d. Beograd - ENHL
» ENERGOPROJEKT INDUSTRIJA A.D. - EPIN
» ENERGOPROJEKT OPREMA A.D. - ENOP

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: