BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (IV DEO)

Ići dole 
+92
stock
Spejs
Ceras
Infinity
Dalaj Lama
Guverner
Friz
Dragan11
Vlador
Big Mile
bozasine
Dax
Bookmaker
Nikolaj3
Matthew Greenburgh
Aca123
LJUBICHITZA
MORNAR
NEBOJSAe
moj matori
đubretarac
pepsiman
BoS
real_finanza
Miladin
Limited011
RobinHood
Steve McQueen
Teletrader
Jumbo
KRUSKA
DelBoy
Milica1
Prokuplje
Ilija
Nemesis
Dibesto
gogloee
HUACHUMA
Vlada BG
BBrroo
Sutra
LUMTDZOS
Bombica
Herr žika
Lilihip
geogsi
iki
Zoranecc
Momir
C R A Z Y
Lolita
Smile
Zalad
Aleks
Fast
Dejansss
Fmember
Nestrpljivi
Mitar
Racunarko
Poštar
Vladulns
nepet
Magi2
Dosije
Dusan
Drag65
Novosadjanin007
MYSTIC021
ILoveRoses
MilanLaki
Drag_Mlad
Boranija
vajabaja
Popaj
Maca
Josh
Banaćanin
Kobe Bryant
Rogy
Sneki
Aritmeticar
Sofke
V029
Ars Vivendi
Bond
Boby
Slovenac1
Sheriff
JelenaS
Agro
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/6/2011, 11:24

http://rs.seebiz.eu/banke/kineska-razvojna-banka-na-srpskom-trzistu/ar-17071/
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/6/2011, 13:03

Lilihip ::
"U Ministarstvu finansija najavljuju da će vrlo brzo Agrobanka, pretvaranjem duga u kapital, preći u većinsko vlasništvo države"

Rece covek i ostade ziv, nisam znao da je 25% vecinsko vlasnistvo, a 20% nije cekic

p.s. olaksavajuca okolnost moze da mu bude ako je pravnik po struci, oni su uglavnom, operisani od brojki i procenata

Citat :
"Država bi trebalo da poveća svoje učešće na 25 odsto i da učestvuje zajedno sa ostalim akcionarima u donošenju svih važnih odluka", rekao je Goran Radosavljević, državni sekretar u Ministarstvu finansija.

On dodaje da "želimo da pojačamo učešće u ovoj banci i na skupštini bi trebalo da se donese odluka po kojoj nijedna važna odluka ne bi mogla da se donese bez nas"

Isto tako i Grci sa 20% udela u Telekomu imaju ugovor koji im garantuje mnogo veca prava od tih 20%.
Sve je stvar dogovora, mozes i sa 15% da imas pravo veta na odluke velike vrednosti ako ste se tako dogovorili.
Ovde recenica "na skupštini bi trebalo da se donese odluka po kojoj nijedna važna odluka ne bi mogla da se donese bez nas" jasno govori o nameri da sa 25% država ima pravo veta ne odluke velike vrednosti.
TAČKA !
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/6/2011, 20:56

Sofke ::
DA LI JE NEKO OD VAS DOBIO PAPIR SA BROJEM AKCIJA DIVIDENDE RADI UPISA
?
Dividenda u akcjama je upisana i crhov, jos odavno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/7/2011, 08:18

Drag_Mlad ::
Sofke ::
DA LI JE NEKO OD VAS DOBIO PAPIR SA BROJEM AKCIJA DIVIDENDE RADI UPISA
?
Dividenda u akcjama je upisana i crhov, jos odavno.

Nikakav papir, tj obaveštenje koliko smo akcija dobili iz dividende i koliki je preostali novčani deo za uplatu još niko nije dobio, iako je zakonska obaveza bila da nam ga dostave. Ovaj papir nam je veoma bitan, jer nam služi kao poreska potvrda za poresku upravu kada budemo prodavali akcije. Nabavna vrednost dobijenih akcija iz dividende je 10.000 RSD po akciji (značajno veća od sadašnje tržišne cene), pa ga možemo koristiti kao poreski kredit u slučaju iskazivanja kapitalnog gubitka prilikom prodaje.

Trebalo bi izvršiti pritisak na AGBN da nam ga što pre dostave, jer su to u obavezi po zakonu. Ako neće, treba obavestiti KZHOV.
Nazad na vrh Ići dole
bozasine
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 67
Datum upisa : 29.06.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/7/2011, 08:59

Jel moze neko da mi kaze koliko cu ja akcija dobiti ako sam imao 8 akcija u trenutku dobijanja dividende?
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/7/2011, 09:17

"Isto tako i Grci sa 20% udela u Telekomu imaju ugovor koji im garantuje mnogo veca prava od tih 20%.
Sve je stvar dogovora, mozes i sa 15% da imas pravo veta na odluke velike vrednosti ako ste se tako dogovorili.
Ovde recenica "na skupštini bi trebalo da se donese odluka po kojoj nijedna važna odluka ne bi mogla da se donese bez nas" jasno govori o nameri da sa 25% država ima pravo veta ne odluke velike vrednosti.
TAČKA !"

...zarez, niko to ne spori da i sa 1% i zlatnom akcijom mozes imati pravo veta na odredjene odluke, ali ovde ili:
a) covek ne zna racun i sta znaci vecinsko vlasnistvo,
b) nepismeni novinar je dao sebi slobode i istumacio reci drzavnog sekretara.

Bilo kako bilo izjava je potpuna nebuloza kafa ;

Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/7/2011, 09:36

bozasine ::
Jel moze neko da mi kaze koliko cu ja akcija dobiti ako sam imao 8 akcija u trenutku dobijanja dividende?

Teoretski, dobio si 0 akcija i 8/10 od ___!? - verovatno 10.000 RSD. Zato je i bitno da dobiješ odgovarajuće obaveštenje o isplati dividende. kafa

Praktično, još uvek nisi dobio ništa (za razliku od ostalih akcionara kojima su akcije već upisane u CRHOV).
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/7/2011, 10:14

Magi2 ::
bozasine ::
Jel moze neko da mi kaze koliko cu ja akcija dobiti ako sam imao 8 akcija u trenutku dobijanja dividende?

Teoretski, dobio si 0 akcija i 8/10 od ___!? - verovatno 10.000 RSD. Zato je i bitno da dobiješ odgovarajuće obaveštenje o isplati dividende. kafa

Praktično, još uvek nisi dobio ništa (za razliku od ostalih akcionara kojima su akcije već upisane u CRHOV).

Ja sam lepo pisao na forumu i insistirao na tome da ljudi zaokruzuju broj akcija na ceo decimalni broj, to sam ja uradio, sigurnija varijanta, pitanje kada ce dati novac, pretpostavljam da tek u cetvrtom kavartalu, kad vec nisu do sada. Ne verujem da to mogu da prebace za sledecu godinu.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/7/2011, 16:35

Promene: 04.11. - 07.11.2011. (t-3) ili 01.11. - 02.11.2011.

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 170promene041107112011
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/7/2011, 19:06

Magi2 ::
Drag_Mlad ::
Sofke ::
DA LI JE NEKO OD VAS DOBIO PAPIR SA BROJEM AKCIJA DIVIDENDE RADI UPISA
?
Dividenda u akcjama je upisana i crhov, jos odavno.

Nikakav papir, tj obaveštenje koliko smo akcija dobili iz dividende i koliki je preostali novčani deo za uplatu još niko nije dobio, iako je zakonska obaveza bila da nam ga dostave. Ovaj papir nam je veoma bitan, jer nam služi kao poreska potvrda za poresku upravu kada budemo prodavali akcije. Nabavna vrednost dobijenih akcija iz dividende je 10.000 RSD po akciji (značajno veća od sadašnje tržišne cene), pa ga možemo koristiti kao poreski kredit u slučaju iskazivanja kapitalnog gubitka prilikom prodaje.

Trebalo bi izvršiti pritisak na AGBN da nam ga što pre dostave, jer su to u obavezi po zakonu. Ako neće, treba obavestiti KZHOV.
lose sam napisao mislio sam na papir za poresko radi kapitalne dobiti/gubitka.izvinjenje sesir
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 29 Icon_minitime11/8/2011, 13:20

Maca ::
bozasine ::
Stvarno,sta bi sa dividendom ?

I ja se pitam?
Gde je novčani deo dividende?
Jel to normalno?

Za novčani deo (pitao sam) u KzHOV su mi rekli da oni nisu nadležni.
Njihov savet; proveriti da li je u odluci naveden neki datum do kojeg imaju nameru da isplate novčani deo (što oni često ne navode), a zatim treba uzeti advokata (može da zastupa i više akcionara) koji 100% dobija spor i naplaćuje i kamatu od trenutka utuženja ili od trenutka pripisa akcija iz dividende!!

-------

https://www.aikb.net/viewtopic.forum?t=1365
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka - AGBN (IV DEO)
Nazad na vrh 
Strana 29 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: