BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (IV DEO)

Ići dole 
+92
stock
Spejs
Ceras
Infinity
Dalaj Lama
Guverner
Friz
Dragan11
Vlador
Big Mile
bozasine
Dax
Bookmaker
Nikolaj3
Matthew Greenburgh
Aca123
LJUBICHITZA
MORNAR
NEBOJSAe
moj matori
đubretarac
pepsiman
BoS
real_finanza
Miladin
Limited011
RobinHood
Steve McQueen
Teletrader
Jumbo
KRUSKA
DelBoy
Milica1
Prokuplje
Ilija
Nemesis
Dibesto
gogloee
HUACHUMA
Vlada BG
BBrroo
Sutra
LUMTDZOS
Bombica
Herr žika
Lilihip
geogsi
iki
Zoranecc
Momir
C R A Z Y
Lolita
Smile
Zalad
Aleks
Fast
Dejansss
Fmember
Nestrpljivi
Mitar
Racunarko
Poštar
Vladulns
nepet
Magi2
Dosije
Dusan
Drag65
Novosadjanin007
MYSTIC021
ILoveRoses
MilanLaki
Drag_Mlad
Boranija
vajabaja
Popaj
Maca
Josh
Banaćanin
Kobe Bryant
Rogy
Sneki
Aritmeticar
Sofke
V029
Ars Vivendi
Bond
Boby
Slovenac1
Sheriff
JelenaS
Agro
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/20/2011, 19:52

Magi2 ::
Da li neko zna šta se dešava sa novom emisijom akcija Agrobanke, gde smo trebali na 10 postojećih akcija da dobijemo 1 novu akciju iz raspodele dobiti? Skupština AGBN je bila 31. maja, i od tada je prošlo skoro 2 meseca bez ikakvog rezultata ili informacije. Čak se i na našem forumu o ovome ne piše.

Primera radi, Skupština ENHL je bila čak mesec dana kasnije (30. juna) i juče su objavili da su ceo posao oko nove emisije završili za nepune 3 nedelje (dobili rešenje KZHOV i registrovali novu emisiju akcija u CRHOV).

Da li možda ima nekih problema oko odobravanja ove emisije kod KZHOV ili je problem u personalu AGBN? slik

Cekaju odobrenje iz KzHoV, informacija iz AGBN, g. Ivan Prvulovic. Navodno, trebalo bi do kraja nedelje, a onda ce predati CRHoV-u.
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/21/2011, 08:25

[quote=Cekaju odobrenje iz KzHoV, informacija iz AGBN, g. Ivan Prvulovic. Navodno, trebalo bi do kraja nedelje, a onda ce predati CRHoV-u.[/quote]

Hvala na info! KZHOV ima sednice četvrtkom (danas), što znači da bi se nova emisija akcija mogla registrovati u CRHOV početkom sledeće nedelje. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/21/2011, 17:22

Promene: 20.07. - 21.07.2011. (T-3) ili 15.07. - 18.07.2011.

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 119promene200721072011
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 10:36

Kako se nezvanicno prica, nema nista od dogovora drzave i banke oko duga!
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 10:40

Ode AGBN u kanal, Bog nek joj je u pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 10:45

@MilanLaki, @Dosije
Nemojte ljudi ko boga vas molim...
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 10:46

Ništa od države, ništa od banke, ništa od dogovora,... cekic
Sve u svemu jedno veliko NIŠTA. udrimile
Samo mašta može svašta. pec
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 10:52

MilanLaki ::
Kako se nezvanicno prica, nema nista od dogovora drzave i banke oko duga!

Može li nešto konkretnije? Ko priča, šta priča? Koji ti je izvor informacija? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 10:57

Ilija ::
@MilanLaki, @Dosije
Nemojte ljudi ko boga vas molim...

Dobro prijatelju, necu ti stajati na muku.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 11:25

Magi2 ::
MilanLaki ::
Kako se nezvanicno prica, nema nista od dogovora drzave i banke oko duga!

Može li nešto konkretnije? Ko priča, šta priča? Koji ti je izvor informacija? kafa

Mah pusti Milana od samo skače od euforije do depresije i nikad nije imao neki relevantan podatak.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 11:39

Slovenac1 ::
Magi2 ::
MilanLaki ::
Kako se nezvanicno prica, nema nista od dogovora drzave i banke oko duga!

Može li nešto konkretnije? Ko priča, šta priča? Koji ti je izvor informacija? kafa

Mah pusti Milana od samo skače od euforije do depresije i nikad nije imao neki relevantan podatak.

Jedan od direktora iz AGBN! Ljudi, nema nista od dogovora, kako god da vam to zvuci!
Vidim i vi Slovenci koliko ste se proslavili na ovoj hartiji!
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 11:45

Milane, trebalo je da prodas ranije :)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 11:54

MilanLaki ::
Slovenac1 ::
Magi2 ::


Može li nešto konkretnije? Ko priča, šta priča? Koji ti je izvor informacija? kafa

Mah pusti Milana od samo skače od euforije do depresije i nikad nije imao neki relevantan podatak.

Jedan od direktora iz AGBN! Ljudi, nema nista od dogovora, kako god da vam to zvuci!
Vidim i vi Slovenci koliko ste se proslavili na ovoj hartiji!

Pa kad imaš prijatelje na tako visokoj funkciji onda si trebao i mnogo ranije odreagirati na ovoj akciji. A ne da si još pre par meseci pisao kako če ova akcija da raste
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 12:16

Tezak pad na AGBN - 6700..... Izuzetno mala traznja a velika ponuda i nema nikoga da "brani" ovu akciju.....
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 12:16

Ovde bas nema podupiraca. slik
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 13:25

MilanLaki ::
Kako se nezvanicno prica, nema nista od dogovora drzave i banke oko duga!

Shvatila drzava da there is no such a thing as sremsko-bankarski sinergetski efekat tj. da 2 i 2, dok je Antonica i bratije na celu, nece biti 5 od
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 13:30

Ljudi ajmo malo optimizma,... ako nista drugo mozemo se pojacavati na 6k,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
đubretarac
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 198
Datum upisa : 19.12.2007

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 14:25

ma kakvi 6, ide ovo jos nize kada se preknjize akcije iz dividende.....
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 16:40

Promene: 21.07. - 22.07.2011. (T-3) ili 18.07. - 19.07.2011.

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 120promene210722072011
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 17:44

đubretarac ::
ma kakvi 6, ide ovo jos nize kada se preknjize akcije iz dividende.....

Tako je legendo! Davace dzabe i ko ne bude hteo da uzme, oni ce tuci po ledjima od
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 22:30

E, moj Laki kad se setim kako si očekivi dividendu 2008, pa onda ovo:
MilanLaki ::
2010-11-30, 17:13
Ja razmisljam ovako. Slovenci imaju oko 20% akcija i to je se pokazalo nedovoljno za donosenje vaznih odluka. Slovenci su inace iziritirani stanjem i najradije bi da ovo prodaju, ali je cena problem. Sadasnja cena od 7k, pa i ona od 12l nisu dobre jer ako izadju na njima, imace ogromne kapitalne gubitke. Oni prozeljkuju cenu od jedno 25-30k da prpdaju svoje pakete. E, uprava banke udara kontru i sve radi da obori cenu. Za to vreme se sateliti oko uprave pune sa akcijama i uprava banke je iz dana u dan u sve boljoj poziciji da na nekoj narednoj skupstini izglasa dokap i da time primora Slovence da prodaju akcije za 10-11k, u najboljem slucaju. E, da bi zadrzali poziciju da sprece iduci dokap Slovenci ce morati da pojacaju ucesce u banci, ali posto imaju visok ponder, zele kednim potezom da ga smanje i da ujedno povecaju ucesce u banci. Sa druge strane ovi Dobanovcani vidimo da na neki nacin brane veci pad cene jer ocito nemaju para za kupovinu velikog paleta na recimo 5k ili 6k, gde ce verovatno da navale Slovenci i ostatak ekipe.
Kuda ce ovo dalje?
Tesko je reci da li da kupujete sada ili da sacekate jos malo, ali jedno je sigurno - ne pomisljajte na prodaju, dakle strong hold!
Ima tu jos jedna stvar koju bi trebalo da znaju, a to je da mozete srusiti cenu i na 3k ponovo, ali vam to ne garantuje da mozete kupiti znacajnu kolicinu akcija.
Po meni, nece ovo jos dugo... Mora da se prelomi veoma brzo....
A imao si ti i "boljih" od postova!!

MilanLaki ::

2010-04-19, 14:28
Da, tako pise u ugovoru!
Ali, ako ovo nase trziste vec jednom krene da raste, zar sa stanovista drzave, tj. Vlade nije isto da li AGBN otkupila te akcije ili ih prodala, recimo, strateskom partneru ili ih jednostavno otudjila na organizovanom trzistu nekim novim fondovima kojih ce sigurno biti?

Da li to sto je drzava otkupila te akcije po toj ceni ne znaci mozda da drzava veruje da akcije AGBN vrede vise od tih 40tak hiljada dinara? Mozda je Dule i bio upravu kada je rekao da akcija AGBN vredi 1K eur! Arrow


Tako da se i ja slažem da država ne bi trebala da prihvati dodatne akcije, ako ih sama AGBN ne otkupi i prepiše državi, a ovo sa 10% dividende u akcijama je još gore, čist split... ali se bojim da si se toliko izbrukao da sad koju god istinu da kažeš/napišeš forumaši ti neće verovati - kao u onoj priči o pastiru i selu: evo vuka...i onda kad se stvarno vuk pojavi niko mu nije verovao!
Znaš kako je, izbrukao si se za 10!!
love3
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/22/2011, 23:33

MilanLaki ::
2010-11-30, 17:13
Ma, necu nista da pricam, da ne ispadne da "pumpam". Samo cu reci da drzava "mora" da regulise svoja vlasnistva u svim bankama u Srbiji. To je uslov svih uslova. Drzava nece dokapitalizovati komercijalnu banku! Drzava je uslovljena od NATO-a, kao i Nemacke + Austrije da proda Telekom! Ozbiljne su pretnje da ce sledeca faza eu-integracija kao uslov postaviti prodaju EPS-a!

Kao sto vidite, regulisanje vlasnistva u bankama je prvi uslov koji Vlada mora ispuniti! Drugim recima, nikakvo preuzimanje od strane Srbije, kao drzave niti jedne banke nije moguce ni sada ni u buduce!

AGBN ce preuzeti stranci, tj. strani kapital - naravno, potrebno je pre toga da se 'drzava' izbaci iz koloseka, jer 'ovi' nece da kupe banku sa teretom, tj. obavezom. Isto je i sa Telekomom - drzava ce dobiti mogucnost da naplati dividendu za 2010. godinu, ali ce morati da nastavi da otplacuje kredit Telekoma Srbije prema City Group-u, dok ce "novi", tj. vec vidjeni vlasnik dobiti "cite bilanse", preduzece ispod svake cene, bez ijednog centa duga i super!

Tek da te podsetim... od

MilanLaki ::
Ja racunam da ako se dogovore sa drzavom, cena bi tada otisla do maksimalno 10.5K na berzi. Jedno je sigurno, banku ceka prodaja i kupac hoce kupiti samo preko 50% akcija. Drzava ce imati oko 30% za prodaju, Farmakom, kao i ostala bratija se trude sakupiti sto vise da ponude zajedno sa drzavom. Cenim da ce se pradaja desiti do kraja iduce godine. Kupovinom na ovim cenama, moguce je dobro zaraditi.
Naravno, ne preporucujem da bilo ko sada poleti da kupuje, ali mi sve lici na ovo...
89

MilanLaki ::
Sa kastodijem ili ne, Junk je Junk!
roshtilj
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/23/2011, 01:59

I, ti BORANIJO, sta je cilj?Da diskreditujes nekog ko na ovom forumu ima ostavljenih 1000 i kusur postova?Ne razumem! Nije se moje 'raspolozenje' kako ti ovde citiras menjalo, vec je upravo tako menjana situacija kod ove akcije. Jel pokusan dokap?Jesu ga srusili? Jesu hteli preuzeti banku na 11k? Sta sam to ja izmislio?
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/23/2011, 07:38

Od kada je broj poruka garantovao kvalitet?

govor
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/23/2011, 13:26

Nema potreba da vam ponavljam kako je bilo i sta je bilo? Bar se nadam da ste toliko razumni da nema potrebe!
Zar nisu imali na umu da izvrse dokap po 10-11K? Jesu? Kako bi se to odrazavalo po cenu? Lose!
Jesu pokusali? Jesu!
Jesu srusili poverenje investitora jesu?
Je li pala cena? Jeste!
Jesu li pokusali da dogovore ovo sa drzavom? Jesu!
Jesu uspeli? NISU!
Kako ce se to odraziti na cenu? Lose!
Hoce li akcije iz dividende uticati na cenu? Hoce!
Kako? Lose!

Ja sam moje procene cene stavljao od 11-12 pa do book-a, shodno svim potezima koje je vukao UO i management banke!

Pa valda i velike banke menjaju ciljanu vrednost deonice, zasto ne bih i ja to radio! Druga je stvar sto je moj opseg bio ovoliki, jer je ponovicu, potezi uprave banke su mi davali takve okvire!

E, sada dogovor sa drzavom je PROPAO, akcije iz dividende se upisiju, to rusi cenu banke do 6500 dinara sigurno! Ovo je najnepovoljniji, ali i najizvesniji scenario, na zalost!
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/23/2011, 16:52

MilanLaki ::
Nema potreba da vam ponavljam kako je bilo i sta je bilo? Bar se nadam da ste toliko razumni da nema potrebe!
Zar nisu imali na umu da izvrse dokap po 10-11K? Jesu? Kako bi se to odrazavalo po cenu? Lose!
Jesu pokusali? Jesu!
Jesu srusili poverenje investitora jesu?
Je li pala cena? Jeste!
Jesu li pokusali da dogovore ovo sa drzavom? Jesu!
Jesu uspeli? NISU!
Kako ce se to odraziti na cenu? Lose!
Hoce li akcije iz dividende uticati na cenu? Hoce!
Kako? Lose!

Ja sam moje procene cene stavljao od 11-12 pa do book-a, shodno svim potezima koje je vukao UO i management banke!

Pa valda i velike banke menjaju ciljanu vrednost deonice, zasto ne bih i ja to radio! Druga je stvar sto je moj opseg bio ovoliki, jer je ponovicu, potezi uprave banke su mi davali takve okvire!

E, sada dogovor sa drzavom je PROPAO, akcije iz dividende se upisiju, to rusi cenu banke do 6500 dinara sigurno! Ovo je najnepovoljniji, ali i najizvesniji scenario, na zalost!

Previse si euforican, Milane. To je u poslu investiranja ujedno i najveci moguci neprijatelj. Pokusaj da hartiju analiziras hladne glave. Kad si je dizao u nebesa, ona je i tada bila junk. Nista se nije promenilo, samo tvoje raspolozenje.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/24/2011, 14:42

MilanLaki ::
Nema potreba da vam ponavljam kako je bilo i sta je bilo? Bar se nadam da ste toliko razumni da nema potrebe!
Zar nisu imali na umu da izvrse dokap po 10-11K? Jesu? Kako bi se to odrazavalo po cenu? Lose!
Jesu pokusali? Jesu!
Jesu srusili poverenje investitora jesu?
Je li pala cena? Jeste!
Jesu li pokusali da dogovore ovo sa drzavom? Jesu!
Jesu uspeli? NISU!
Kako ce se to odraziti na cenu? Lose!
Hoce li akcije iz dividende uticati na cenu? Hoce!
Kako? Lose!

Ja sam moje procene cene stavljao od 11-12 pa do book-a, shodno svim potezima koje je vukao UO i management banke!

Pa valda i velike banke menjaju ciljanu vrednost deonice, zasto ne bih i ja to radio! Druga je stvar sto je moj opseg bio ovoliki, jer je ponovicu, potezi uprave banke su mi davali takve okvire!

E, sada dogovor sa drzavom je PROPAO, akcije iz dividende se upisiju, to rusi cenu banke do 6500 dinara sigurno! Ovo je najnepovoljniji, ali i najizvesniji scenario, na zalost!

E moj Milane valuacija banke se ništa nije promenila, banka radi normalno, ima profit i kotira na 0,28 booka. Sad normalno da važi za svaku akciju na svetu da može niže od trenutačne cene ali ova akcija je fundamentalno jeftina
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/24/2011, 19:51

Slovenac1 ::
[
E moj Milane valuacija banke se ništa nije promenila, banka radi normalno, ima profit i kotira na 0,28 booka. Sad normalno da važi za svaku akciju na svetu da može niže od trenutačne cene ali ova akcija je fundamentalno jeftina

Slovence, znas kako se na engleskom jeziku kaze za akciju koja zaista jeste fundamentalno jeftina - dakle jeftina, a vredna? Izraz je "bargain stock". AGBN je samo cheap stock i nista vise.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/24/2011, 20:14

Pa dobro i ako je samo jeftina, mislim da je dovojno dobro za kupovinu,..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/24/2011, 20:24

Drag_Mlad ::
Pa dobro i ako je samo jeftina, mislim da je dovojno dobro za kupovinu,..

Ti samo pojacavaj ponder, na kraju ces u rukama imati samo gomilu bezvrednih hartija.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/24/2011, 22:28

Dosije ::
Drag_Mlad ::
Pa dobro i ako je samo jeftina, mislim da je dovojno dobro za kupovinu,..

Ti samo pojacavaj ponder, na kraju ces u rukama imati samo gomilu bezvrednih hartija.

Može li neki relevantan dokaz za takvo nešto?
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/25/2011, 00:53

Dosije ::
Drag_Mlad ::
Pa dobro i ako je samo jeftina, mislim da je dovojno dobro za kupovinu,..

Ti samo pojacavaj ponder, na kraju ces u rukama imati samo gomilu bezvrednih hartija.

Decace dzaba si ti vip clan, kad ne kapiras berzu,... Ne kupuju se papiri vec udeo u firmi,...
Trziste moze da dozivi kolaps,... berza krah i da neko vreme prestane sa radom. Papiri mogu biti bezvredni, ali ostaje udeo u firmi,... Posle svakog kraha ide oporavak i rast trzista, a svaki novi rast donosi nove maksimume, To je nesto osnovno iz Teorije.
Treba malo da citas, da se edukujes, da obrazlazes svoje tvrdnje sa argumentima. Jednostavno da posedujes odredjeni nivo sofisticiranog razmisljanja koji bi mogao da te svrsta u ozbiljne sagovornike.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Gost
Gost




Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/25/2011, 01:31

Molim vas, nemojte ovo pretvarati u licnu diskusiju.
AGBN je, prema svim izvestajima, visoko kapitalizovana. Sa druge strane, neki njihovi veliki klijenti su u ozbiljnim problemima.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/25/2011, 09:47

Pinto ::
Molim vas, nemojte ovo pretvarati u licnu diskusiju.
AGBN je, prema svim izvestajima, visoko kapitalizovana. Sa druge strane, neki njihovi veliki klijenti su u ozbiljnim problemima.

To isto važi i za sve banke na svetu, ali imaju značajno manje kapitala.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (IV DEO)   Agrobanka - AGBN (IV DEO) - Page 14 Icon_minitime7/25/2011, 10:17

Pinto ::
Molim vas, nemojte ovo pretvarati u licnu diskusiju.
AGBN je, prema svim izvestajima, visoko kapitalizovana. Sa druge strane, neki njihovi veliki klijenti su u ozbiljnim problemima.

koji?
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka - AGBN (IV DEO)
Nazad na vrh 
Strana 14 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: