BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)

Ići dole 
+63
stock
Folio
Drasko
Boranija
KASRA
Taliano
bellel
bebex46
Inspektor Molder
Teletrader
Qwerty
Djepeto83
Sofke
bjankaden
RobinHood
Sony25
Fmember
Lunja
Aritmeticar
Smile
Igita
Vova82
Steve McQueen
sale2011
Guinness
pepsiman
Kobe Bryant
Big Mile
ajoV
Friz
Dusan
Pampur
Bond
Sneki
Odžačar
Posmatrac023
visibaba
Boby
obradx
Bans
Petarnov
MORNAR
Rogy
Dejansss
Goce
Aki
Momir
truba
AAA
Aleks
Limited011
Ronin
Joksim
profesionallac
MilaNost
BojanNS
rhcp
MASTER
sljaker
Maca
Veseljko
Zex983
Sofronije
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 10:52

Pa taj Popov je politicki komesar u JGRM .Oce samoupravljanje kao u vreme komunizma ,MALO MORGEN.
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 12:51

@ MASTER
Znači gori im pod nogama... Nadam se da je rus dovoljno pametan pa će da obavi kupovinu fabrike što pre, i da će onda antibiotici ipak ostati nama, a šoljica nek dobija dividende ili nek i njima plati akcije po ceni istoj za sve. Oni (Ali bravar i razbojnici) svoje akcije cene 20-tak evra ako ne i više - bar tako sam shvatio iz priloženog u ovoj temi...
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 14:22

Evo, sad su mi javili da nece rus, nego - po svemu sudeci - NELT da kupi firmu, poreklo informacije je jedan njihov radnik.
Nazad na vrh Ići dole
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 14:33

Daj sta bilo!
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 15:19

I ja sam takodje cuo price o Nelt_u da hoce da nas kupi.Iskreno receno,a nadam se da gresim,mislim da je to samo prica koja nema veze sa zivotom.Koliko smo do sada vec slusali slicne price,mislim ono ,,rekao je jedan njihov radnik,, da to je pouzdana informacija.I zasto stalno spominjete nekog rusa,jel on nema ime?Za koju firmu radi?Mislim da je taj ,,rus,, isto sto i deda mraz - izmisljen lik.Opet svako od nas moze da veruje u sta hoce,pa i u deda mraza (mozda i on hoce da nas kupi - rekao mi je jedan njegov irvas).
Nazad na vrh Ići dole
truba
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 15
Datum upisa : 13.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 17:55

Zex981
post2
Ne bih se uljuljkivao sa pričama. Sto je babi milo ....
Bitno da im se oduzme moć organizovanja i odluke pri prodaji. A to je berza i to što pre. Nema vremena za gubljenje. Jeste da to nije najsretnije rešenje, pošto u toj igri neće svi isto proći, nema nikakvih pregovora, socialnog programa i sl..Ali bolje i to nego da nas gurnu u stečaj. Pa onda nikom ništa. Pošto više nema vremena za borbu radi svrgavanja menađžmenta.
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 18:19

Upravo sam se vratio iz Bgd-a, prosao sam pored fabrike. Vidim da je bravar vredan, auto mu je pred kapijom.

I za NELT sam saznao u Bgd, nije tek 'neka' prica.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 18:59

@Zeks
Koji si ti kralj, irvas ti rekao ! od
Saznaćemo veoma uskoro, kada akcije budu bile na berzi. Svi koji su zainteresovani, oglasiće se, daće neku ponudu da po određenoj ceni kupe određeni paket i sl.
Nelt je usko povezan sa SPS-om, tako da se ulazak policije u fabriku od pre par dana tumači kao pritasak na Zdravka, da proda Nelt-u. Oni imaju para, i mogu da nas plate.
No, sve je to u domenu špekulacija, toliko sam se priča naslušala, da više ne verujem ni u šta.
Bitno je da smo načinili prvi korak, i da ćemo, veoma uskoro biti na Berzi, gde ćemo moći da se sami prodamo, a ne da čekamo na Zdravkovu dobru volju, tj. da se zaokruži priča oko šoljice.
U svakom slučaju, manje od 10 evra nećemo dobiti, pod uslovom da se prodamo sada, ne krajem godine. A sve preko 10 evra je puna kapa.
Bez obzira na trenutnu upravljačku strukturu, Jugoremedija je ipak jedna respektabilna firma, koja će, pod uslovom da sadašnji menadžment ode, imati sjajnu budućnost.
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 19:04

@Master
Mala ispravka:
Ja sam nacinio prvi korak.Uskoro cemo videti ko ce jos ,,koracati,,ovim putem.
Ostatak posta
post2
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 21:36

U koliko budete imali problema u firmi sa gore postavljenim zahtevom dostavljam vam u prilog modifikovanu verziju.

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Zahtev

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazalost, ne postoji poseban pravilnik o obliku i sadrzini zahteva za izlazak na berzu tako da na osnovu svojih intelektualnih sposobnosti sam napravio neku verziju.Nadam se da ce vam koristiti.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 22:35

Pa šta imam da definišem, bio sam u Bgd i tamo igrom slučaja imao priliku da sedim u društvu u kom je bio i čovek iz Nelt-a koji mi je rekao to što sam napisao... Usput, Nelt hoće i Cliacil u paketu sa fabrikom, zato su šoljičari na mukama...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/15/2011, 22:57

@ronin

A cena ? Ja sam isto čula za Nelt i cenu od 12 evra, ali ne znam kako će to rešiti sa Cliacilom ? I, da se razumemo, daj Bože da nam Nelt ponudi 12 evra i da se lepo prodamo, to bi bilo idealno. ALI...ŠTA AKO SE TO NE DESI ? VREME JE DA PREUZMEMO SUDBINU FABRIKE U SVOJE RUKE, I IZAĐEMO NA BERZU, PA AKO U MEĐUVREMENU NELT DA PONUDU, JOŠ BOLJE, NIŠTA NISMO IZGUBILI. I ja bih od srca želela da SVI akcionari koji žele prodaju akcije, što će se na Berzi teško desiti.
Zdravko je još prošle godine govorio da je on otvoren i za opciju za prodaju i šoljice novom vlasniku.
Međutim, Nelt neće da mu plati šoljicu posebno, to je za Zdravka neprihvatljivo. A realno je da šoljica propadne, iz više razloga, i Zdravku bi bilo najpametnije da se povuče iz svega i pozdravi se sa šoljicom. Još jednom ponavljam, svim malim akcionarima, podnesite zahtev za izlazak na berzu, ne čekajte da se kupac ( Nelt, Rus, Deda Mraz :) i sl. ) javi, nego vi preduzmite nešto za vaše akcije. Nemojte se oslanjati na ovu informaciju kao spasonosnu i ne čekajte, nego delajte.
P.S. A lepo sam htela da se više ne javljam, ali ne da mi se. comp
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/16/2011, 18:06

E, a sada malo o brokerima. Stvarno nisam htela, ali strašno je šta se radi. Dakle ovi iz I2R-a stvarno su bezobrazni, nikakvu nam pomoć ne nude oko izlaska na berzu, čak UBEĐUJU akcionare da je to nemoguće ???!!!Meni mogu da trućaju koliko hoće, ali šta ćemo sa manje upućenim akcionarima ?

Pokušala sam par puta lično da razgoravam sa njima, i to sa brokerom, koji je svaki put imao bitnija posla ? Dosta nas razmišlja da menja brokera, ali mnogima je 10000,00 nedostižna suma. Ko je zadovoljan, taj ne menja brokera, a oni očigledno imaju puno klijenata koji bi prešli u drugu kuću, pa im je visoka nadoknada zaštita. Svojevremeno su oni bili karakterisani kao Zdravkovi brokeri, i svi smo imali naredbu da pređemo it M&V Investment-a kod njih. S obzirom da naš menadžment isto priča bajku kako mi ne možemo da izađemo na berzu , nekako verujem da je ta brokerska kuća u dilu sa njima. Moram i da pohvalim M&V tj. brokera iz njihove novosadske kancelarije , koji stvarno hoće da pomogne, i ljubazan je. Naravno, i ljudi iz IC Broker-a su mnogo ljubazni, [You must be registered and logged in to see this link.] i hoće da posavetuju, iako verujem da ni jedan naš akcionar nije kod njih. Kakva su vaša iskustva ?
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/16/2011, 18:13

Nismo jedini koji imamo tako divna iskustva sa I2R-om, na ovom forumu ih spominju , evo linka
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/16/2011, 18:55

Zar nema nekog paravnog leka za tih 10000 din? Da li je to zakonito, uopšte? To je čist bezobrazluk koji bi trebao da spada pod privredni kriminal! Na ulici se to zove reketiranje! To je kao kad bi frizer koji ti nikad ne napravi frizuru kakvu tražiš - tražio pare ako hoćeš da odeš kod drugog frizera! kalas kalas kalas kalas kalas kalas
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/16/2011, 19:10

@ronin
Za sve postoji lek, ali šokirana sam njihovim bezobrazlukom. Oni će lepe pare uzeti od nas, 1 % od prodaje, ako bude 10 evra po akciji, oko 20 miliona evra od malih akcionara, to je 200000 evra, a oni imaju oko 70 % svih malih akcionara JGRM, ostalo M&V Investment. Možda nije tačno u evro i u procenat, ali blizu je . Lepe su to pare, a ništa za njih ne pružaju. Sutra ćemo početi da ih proganjamo, ovaj zovemo . tt
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/16/2011, 19:19

Lepo im to sve što si navela objasni i nacrtaj i reci (što je istina) da nema brokerske kuće koja uzima više od 1500 - 2000 za preknjižavanje!!
A da je normalna provizija od 300 do 500 din.
Da je 10.000 preterano i da treba da usklade svoje želje sa stvarnošću!!
Pa malo i pripreti Komisijom za HOV koji su im odobrili taj cenovnik ??
Bezobrazno je i što naplaćuju 300 din za davanje naloga i povlaćenje naloga... stvarno sam ŠOKIRAN!!
Nazad na vrh Ići dole
Aki
Just looking
Just looking



Broj poruka : 21
Points : 34
Datum upisa : 28.05.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/16/2011, 20:10

Nažalost ovo jeste istina. Pitala sam drugog brokera kada sam htela da menjam brokersku kuću i on mi je rekao da po zakonu novčana nadohnada za prenos akcija iznosi od 500-12000dinara i da broker.kuća odlučuje koliki će iznos biti.Zakonski nije jasno definisaano kolika nadohnada treba da bude. Još jedna od silnih rupa u zakonu. Jedini način je da se vrši pritisak na njih i da se zove komisija za HOV, jer bi se i oni šokirali kad bi znali kolike cene lupaju.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/16/2011, 20:18

[You must be registered and logged in to see this link.]
OBRATITE PAŽNJU I NA fantastičnih 4 posto provizije za prodaju na Berzi ? Prvo im je preknjižavanje po ugovoru o poklonu bilo 2000,00 pa su povećali na 5000. Pod hitno molim sve akcionare da ih zovu, i da se što veći broj nas prebaci u neku drugu brokersku kuću, NE DAM IM 4 %, i tačka. Preporučujem IC Broker i MV Investments.

Adresa: Miletićeva br. 32, Novi Sad, Srbija
Direktor: Emil Gostiljac
Ovlašćeni brokeri: Milan Trajković, Igor Jovanović
Telefon/fax: +381.21.472.89.29
e-mail: [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
MilaNost
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 44
Datum upisa : 18.02.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 12:02

Pozvao sam INTERSITY BROKER AD kod kojih imam nalog za deponovanje HOV da ih pitam za savet.Rekli su mi da tender za JGRM nije uspeo i da treba izaći na berzu.Međutim savetovali su da se sačeka još malo,jer ako se izađe na berzu pojedinačno onda postoji opasnost da se obori cena akcije (naravno ispod cene koja je bila na tenderu odn.15E).Rekli su da bi bilo dobro da se organizovano izađe na berzu sa nekim većim brojem akcija.
Zato ja pitam Vas sve male akcionare na ovom forumu,koju cenu akcije ponuditi ako izađemo pojedinačno na berzu?
PS:provizija IC BROKER AD je i dalje 1% i kažu da ništa nisu menjali.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 12:22

@MilaNost
Kako to mislite pojedinačno ? Pa ne izlazite vi sami, cela firma se listira na berzi, a vi odlučujete da li ćete prodati ili ne i po kojoj ceni. Ako ima zainteresovanog kupca za sve akcije, oglasiće se, i ponudiće da otkupi određeni procenat 30, 40 %, pa ćemo se udržiti.
Za vikend ću napisati pismo obražloženja cene za direktora Berze, gde ću navesti zašto smatram da bi trebalo da bude 12 evra. A tržište je to koje će odrediti konačnu cenu. To je samo početna cena. Možemo da stavimo i 50 evra, šta vredi kada niko neće kupiti, ili samo 5 evra, šta vredi kada akcionari neće prodavati ?
U svakom slučaju, bitno je da izađemo na berzu, a ne da čekamo da naš menadžment otera sve kupce. Sledeće nedelje podnosimo inicijativu Beogradskoj berzi, očekujem da izađemo na Berzu najkasnije u roku od 2 -3 nedelje. Hajde prvo da skočimo, pa da kažemo hop. Naš cilj je, izlazak na berzu, i na to možemo da utičemo, na ostalo ne baš. Naravno, uvek može određeni procenat akcionara da se udrži, i da oformi paket od 10, 20 ili koliko god %, i da traži npr. 12 evra po akciji. Lako ćemo to rešiti, hajde da prvo odradimo posao oko izlaska na berzu.
Nazad na vrh Ići dole
sljaker
Our family
Our  family
sljaker


Broj poruka : 185
Points : 227
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 12:51

Master za predsednika !!! 99
Nazad na vrh Ići dole
MilaNost
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 44
Datum upisa : 18.02.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 14:41

Master: post2
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 15:14

Momci, hvala vam. ljubav
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 16:09

Najnovije novosti su sledeće, objavljen je [You must be registered and logged in to see this link.]
finansijski izveštaj za 2010.-tu godinu. Pošto je "sjajan" , vrednost akcije po tom bilansu je 323 DINARA, I TO ĆE BITI POČETNA CENA TRGOVANJA NA BERZI.Pošto prvi dan može da se podigne vrednost 300 %, dogovorićemo se i kupiti po koju akciju jedni od drugih za 969 dinara, tako da to bude početna cena za drugi dan, a posle neka tržište preuzme. Ja i dalje tvrdim da je 10 evra realno, a sve preko toga je puna kapa. Znači ne treba slati direktoru Berze obrazloženje cene, izračunali su je na osnovu našeg bajnog poslovanja.
Mi zahtev podnosimo u ponedeljak, Berza ima rok 5 dana da nas listira, tako da smo za 2 nedelje na Berzi. Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Goce
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 16
Datum upisa : 05.10.2009

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 16:55

[You must be registered and logged in to see this link.]

I tako sve u krug...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 19:11

MASTER ::
...vrednost akcije po tom bilansu je 323 DINARA, I TO ĆE BITI POČETNA CENA TRGOVANJA NA BERZI.Pošto prvi dan može da se podigne vrednost 300 %, dogovorićemo se i kupiti po koju akciju jedni od drugih za 969 dinara, tako da to bude početna cena za drugi dan, a posle....

Nije Master, nije tako!
Vidim da si dosta toga naučila pa da ti pomognem.
Prvog dana akcija može da ide 323 + 300% = 1292 din ili 323 - 50% !!
To važi samo za prvi dan trgovanja.

Ne stidi se slobodno zaviri na ovaj podforum: [You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 20:20

@Maca
Hvala ti, to ćemo morati dobro da uigramo sa brokerima, s tim da su u I2R-u katasrofa. Pročitaću sve na tom linku, bilo bi glupo da se zeznemo oko gluposti. Meni je to za 300 % rekao gospodin sa berze, pa sam pomnožila 323 dinara sa 3. U svakom slučaju, mnogi su poludeli zbog niske cene, ali svakako koja god da je cena, tržište će odlučiti koja je tržišna vrednost. Fabrika ne vredi onoliko koliko stvarno vredi, nego koliko je neko spreman za nju da plati. Problematičan menadžment i sumnjiva otuđivanja lekova, svakako da nisu lepak za ozbiljne investitore. Izlaskom na berzu, pružamo mogućnost svim akcionarima da se prodaju na Berzi, nezavisno od volje menadžmenta.Moguće je da za 10 dana već budemo na berzi sesir
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 20:26

@MilaNost
Ja svoje akcije necu nuditi ispod 1.000,00 din,kolika je i nominalna cena.
Sto se tice udruzivanja akcija,pazi ovako,mi da mozemo da se organizujemo u tom procentu,sto je po mom misljenju nemoguce,pa mi bi prvo trebali da promenimo upravni odbor,na celo firme stavimo nekog pravog menadzera,i da vidis kako bi akcije skocile.Ovako jedino mozemo da pojedinacno izadjemo na berzu i uzmemo sta mozemo,jel ako se ovako nastavi necemo dobiti NISTA.
Eto sacekajmo petak pa cemo videti izvestaj o poslovanju iz 2010,tada ce,valjda,svima biti jasno sta se tamo desava.
PS.
Jel neko zna koliko je ljudi predalo zahteve za izlazak na berzu?
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 20:31

@Master

Kao sto vi planirate da dignete cenu, postoji mogucnost da to isto ali u kontra smeru uradi "bravar" i ekipa. Koliko sam shvatio njemu je u interesu da JGRM vredi sto manje. Treba biti oprezan tog prvog dana.

Komplikovano mi je da probam da Vam objasnim kako se cena hartija sa MPC-a formira.


_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 21:00

@ Zeks, pa pogledaj link koji sam postavila, objavljen je već izveštaj za 2010.-tu, zato nam je i toliko mala vrednost akcije. Ima dosta nas koji ne bi davali akciju ispod određene cene, i možemo da formiramo paket . Sigurno je da ima gladnih, na žalost i bolesnih, koji će prodati akcije i za 5 evra, ali njih ima maksimalno 5 %, ne više.
@Dejansss Zdravko je svakakav, ali mu ne odgovara da spusti cenu, jer manje vredi i njegova šoljica samim tim. On ne zna kako akcionarima da izađe na oči, pa je zato i okrivio policiju ? za neuspeh tendera. Još da spušta cenu ? Stvarno ne znam kako bi to objasnio, cena je na tenderu bila 15 evra, a sada je 3 ? Ne bi me iznenadilo da i oni preko brokera napumpaju na max iznos. Ja poznajem Jugoremediju i znam koliko dugujemo, ali i koliko vredimo, kakva nam je proizvodnja, perspektiva, mogućnost dobiti u budućnosti i sl, i ODGOVORNO tvrdim da i pored dugova vredimo bar 10 evra. E sad, ko će i kolko da nam ponudi, videćemo.Da imam para, lično bih je kupila, i sa zadovoljstvom od nje napravila vrhunsku farmaceutsku kompaniju, ali mogu samo da maštam o tome, fali mi tričavih tridesetak miliona evra. :)
Nazad na vrh Ići dole
sljaker
Our family
Our  family
sljaker


Broj poruka : 185
Points : 227
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 22:55

Sad sam gledao vesti na lokalnoj tv santos. Pa ono je smesno. od Bravar proziva policiju da mu kaze ko je pokrenuo "hajku" na njega?! Pa sta ti zamisljas bravaru nijedan,ko si ti ?!?! Ti ces da prozivas policiju ?!?!
Verujem da i policija prati ovaj forum,tako da... odmah ga uhapsite dok ne pobegne negde ! zatvor

Jos je bulaznio neke gluposti kako je on "spasao" jugoremediju i kako od njega ljudi u Srbiji treba da uce kako se uspesno vodi fabrika,jer,eto,sagradio je jos jednu(njegovu soljicu,sa nasim ukradenim parama)i "zaposlice" nove ljude ?!?!Sebi je sagradio fabriku,a Jugoremediju je upropastio !!!

A ne hvali se da Jugoremedija vec trecu godinu za redom posluje sa sve vecim gubitkom,da nije platio licence za lekove tako da za koji dan necemo imati sta da proizvodimo,da nije placen racun za struju,plin,telefon,i da nam od sve sramote preti iskljucenje.Plata nam je postala misaona imenica,i rado je se secamo...


U petak nam dolazi komisija za gmp,(nije im platio za dva prosla izlaska),mislim da ce biti jako besni svadja

Nema sta,stvarno treba svi od njega da ucimo ! Covek za primer ! udrimile
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 23:26

@sljaker
Hajde uradi nešto konstruktivno sa svojim besom. Nema svrhe da se nerviraš, pa to je logičan potez. Moram da te ispravim, ne dolazi nam inspekcija za gmp, nego za neke druge standarde, poput prodaje i sl. On namerno zateže oko Aventisa i drugih plaćanja, jer hoće državu da natera da vrati deo duga, a deo duga otpiše, pa to je rečeno i na otvaranju ponuda. Ništa novo.
@ronin Branko Pavlović je isto danas bio u fabrici, tema BERZA ! Svi naši postovi se štampaju, pa analiziraju, i došli su do zaključka da ipak neće uspeti da nas spreče da izađemo na berzu, pa hoće da povećaju cenu.
NELT je zainteresovan za JGRM, ali ne i za Zdravka, a drže ga u šaci preko policije i Sps-a, zato i Zdravkova izjava. Nelt-u mi dugujemo preko 20 miliona, što je atipično, jer Nelt nema dužnika, tako da zaista verujem da Nelt ima ozbiljnu nameru da nas kupi. Čula sam da je jedna akcionarka poslala mejl Neltu i obavestila ih da mi izlazimo na berzu, za slučaj da su zainteresovani da nas kupe. E, to se zove preduzimljivost.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/17/2011, 23:34

A sada malo konkretno :

Finansijski izveštaj za 2010.-tu godinu dobijam u petak iz Apr-a u elektronskoj formi, pa da ne bi svako od nas plaćao 1500 dinara, poslaću na e-mail svakom ko je zainteresovan. Zahtev mi pošaljite na mejl PAZITE, OVO MI JE STVARNO MEJL
[You must be registered and logged in to see this link.] , i u petak ću vam poslati izveštaj iz Apr-a, dovoljno je samo da ga odštampate i zajedno sa ostalom dokumentacijom pošaljete direktoru Berze. Ako nekom bude potreban i zahtev direktoru berze, i to ću poslati.
Još nešto stvarno bitno : MORATE KONTAKTIRATI BROKERA I TRAŽITI DA VAM NA MEJL POŠALJE NAJNOVIJI IZVOD IZ CHOV-A, TJ. PAPIR O VLASNIŠTVU NAD AKCIJAMA. To nije toliko bitno za JGRM, jer oni već imaju tu evidenciju, za njih može i stara, ali je za Berzu BITNO !
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)   JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO) - Page 2 Icon_minitime5/18/2011, 10:02

Budite objektivni. Niko se još sa Neltom nije usrećio. Verujem da će se pojaviti ozbiljniji kupac, kada ovu bagru neko strpa u ćorku.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
 
JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Jugoremedija AD Zrenjanin
» JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
» Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN
» PUT U ZRENJANIN
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: