BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Šta kupovati - Šta prodavati?

Ići dole 
+130
Delboj
Nina Zeljko
Sutra
pepermint
Aritmeticar
losmi
Gocili
Limited011
zekapeka
vladimir85
telux
Tomislav
Trade Now
Tom80
boban75
Boranija
tan
Smile
Tenerife
$
FatCat
Roman Abramovich
MMcorp
mili61
Dragan555
Frenky
Bojjan
Zeljko321
Drasko
Ars Vivendi
MORNAR
Cermet
Matans
Big Mile
Nemesis
Nauzika
Zlaxx
Zoranecc
Boby
Mivanovic
mili21
Maca
Nikola
Zmajica
Fmember
Zrimi
Taliano
Dnenad85
Jerry Springer
Ilija
Kurajber
Boza Belex
Momir
Dragan11
Drag_Mlad
GAGILILI
grubi
ILoveRoses
Aleks
C R A Z Y
Ceras
Rogy
BoS
Sheriff
Miladin
Mozartru
StM
BBrroo
Sahbaz
Non-ProfitOrganization
mr Bean
V029
Jegulja
Novosadjanin007
RobinHood
MYSTIC021
Racunarko
Mister No
Mira
MarkoJTD
Zlaxa
pepsiman
iki
Dexiv
Lilihip
Radasin
nepet
Atomski mrav
KRUSKA
Paštrović
gogloee
MilanLaki
pakodazna
Ris
StefanMR
Milica1
Teletrader
Dr Zuk
Greta
IvanV
Sasa965
ljupche
ALHEMICAR 07
mirami
Joca
Posmatrač
Stenli
JMBR
Vidovnjak
Vlada
Mala
Lurije
Slovenac1
Mima
Mc.Intosh
Milos86
Albatera
kaktusic
1jelena
BojanNS
Friz
hawk
Sneki
Maxima
Dusan
Kobe Bryant
StefanoProdi
Dragan
Dex
nokidude
134 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/13/2014, 17:16

BUY
KMBNPB, NIIS, GMON, AIKBPB, KMBN, AIKB, IMPL, MOIN, FITO, JESV, RVNC, MTLC, ENHL, TETO, ALFA, LKDN, IAGR, KOPB, TGAS, DINNPB, VZAS, NEOP.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/13/2014, 18:27

Btw, hvala na objašnjenjima

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 680
Localisation : Zemun
Points : 1792
Datum upisa : 25.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/13/2014, 22:18

Impol baš i nije trenutno neki buy primer. Dividenda je mala, a i slovenački fond izgleda još nije firmu postavo na noge.

VBSE je čak spekulativno "bolja" akcija, izralsko-rumunski fond koji je ovo preuzeo na ime duga od Drakulića nema očigledno dovoljno novca da ovo postavi na noge i moraće da ide na "odluku velike vrednosti" - to je i bio razlog skoka cena ovde pre nekoliko meseci. Ali to stoji još uvek, ili prodaja...

Luka Dunav? Tu će još dosta da se čaka da bi se nešto desilo, osim toga, luka nije vlasnik zemljišta na kojem se prostire ista.

TGAS - zašto? Nemac očigledno nema nameru da isplati ni 1% dobiti kroz dividendu. Firma je OK i širi se, ali čemu to? Šta je namera?

NEOP od koga da kupiš?

KOPB je vlasništvo Nicovića, tu trava ne raste....

IAGR - čisto zaludjivanje...

 kafa 
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/14/2014, 02:41

Matans ::
BUY
KMBNPB, NIIS, GMON, AIKBPB, KMBN, AIKB, IMPL, MOIN, FITO, JESV, RVNC, MTLC, ENHL, TETO, ALFA, LKDN, IAGR, KOPB, TGAS, DINNPB, VZAS, NEOP.

AIKBPB, KMBN, FITO, DINNPB, VZAS (???) NEOP (???)

Čista egzotika, možda za mazohiste ili ove što beže sa svog imena u kastodi ili MV zbirne račune ...!

A ni na MTLC, ENHL, TETO. ALFA, TGAS ne vidim koja je logika?

P.S. IMLEK I MLSU ne vidim gde bi, osim da padnu ili tu negde da se vrte, Bob.., Bi... Mi... & Co u igri sami sa sobom i naivnim ulagačima....

O IAGR i KOPB bolje da ne pišem, ali dopuštam maštu ulagačima.... i nadu!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/14/2014, 03:06

Malo pogledaj ovde, ako već želiš da daš preporuku:
https://www.aikb.net/t1078-za-ludo-hrabre-ili-samo-za-one-sa-jakim-zivcima

Evo ti prmer:

Sre 26 Maj 2010 - 10:34
Sneki ::
Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Pkbt

Evo ga - ponuda na 1500. Ovo je krenulo sa 800 din.
Kupovati ili ne?
Do sada se čistila tabla, ako se taj isti kupac i danas javi
ovo mora da se kupuje PC nalozima.

I rekli smo: nema ljutnje, ako ne ode sutra na 1800 din!

kaktusic ::
Sre 26 Maj 2010 - 12:07

Sneki, svaka čast za Pekabetu, evo je na 1500 rsd
pozdrav

A završilo se sa 900 din na 7800 din. ili tako nekako...
 od 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/29/2014, 21:51

Drago mi je da se malo više piše na ovoj temi. Lično je smatram veoma važnom i svaki vaš komentar uzimam ozbiljno. Hvala na komentarima.

No moja BUY lista ipak na današnji datum izgleda ovako:
KMBNPB, NIIS, GMON, AIKBPB, KMBN, AIKB, MOIN, IMPL, JESV, MTLC, ENHL, RVNC, FITO, ALFA, TETO, KOPB, VZAS, NEOP, LKDN, TGAS, DINNPB.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/29/2014, 23:20

Matans ::
Drago mi je da se malo više piše na ovoj temi. Lično je smatram veoma važnom i svaki vaš komentar uzimam ozbiljno. Hvala na komentarima.

No moja BUY lista ipak na današnji datum izgleda ovako:
KMBNPB, NIIS, GMON, AIKBPB, KMBN, AIKB, MOIN, IMPL, JESV, MTLC, ENHL, RVNC, FITO, ALFA, TETO, KOPB, VZAS, NEOP, LKDN, TGAS, DINNPB.

Dodajem:
DNOS, SJPT, VPDU, PUUE, PION
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime5/30/2014, 17:07

bojjan ::
mislim da je TOP BUY na nekom kratkorocnom periodu od pet meseci
1. NIIS.
2. AERO
3. KMBN
a na dugorocnom periodu SVE  OSTALE  aplauz
 post2
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 708
Points : 1923
Datum upisa : 28.01.2010

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/1/2014, 12:18

"Nije čudno što Evropska banka za obnovu i razvoj pokazuje interes za ulazak u vlasničku strukturu tri srpska giganta Telekom Srbija, Aerodrom Nikola Tesla i Dunav osiguranje, ako se sagleda aktivnost te institucije u regionu. Nastupajući s misijom da radi bez komercijalnih interesa, po niskim cenama EBRD kupuje vlasničke pakete firmi u zemljama Jugoistočne Evrope. Vrlo lako to manjinsko vlasništvo, prerasta u većinske vlasničke udele po raznim modelima. Kupuje po niskoj ceni, ulazi unutra i sagledava pravo stanje stvari u kompanijama čiji je suvlasnik i potom prodaje svoj vlasnički udeo po znatno višim cenama nekoj od uspešnih firmi EU. Umesto da se kompanije koje su zainteresovane za kupovinu, direktno legitimišu kao kupci, prvo kupuje EBRD, pa kada se sve slegne onda dolazi drugi kupac. Tako uspešno ta banka zaokružuje nelojalnu ekonomsku poziciju zemalja JIE, zasnivajući isključivo svoju profitabilnost na tom delu tržišta”, objašnjava Pavlović.

On kaže da je odličan primer dobre zarade EBRD-a u našem regionu kupovina Komercijalne banke u Rumuniji, od čije je preprodaje, kako navodi sagovornik Privrednog pregleda, EBRD zaradio 1.500 odsto uloženog.

Sličnu zamku Pavlović očekuje i za našu Komercijalnu banku: "Nema sumnje da će nastojati da u nekom trenutku ide na preuzimanje većinskog vlasničkog paketa. To će lakše realizovati kada je država prezadužena i kada funkcioniše u nametnutoj makroekonomskoj politici. Stoga je ključno pitanje da li većinski vlasnik ili stopostotni vlasnik hoće da prodaje svoje firme, jer je nelogično da se ide u privatizaciju uz obrazloženje da ne ume kvalitetno da upravlja, a umeo je da napravi tako velike kompanije. Da ja odlučujem ništa od toga ne bih prodavao", naglašava Pavlović.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/2/2014, 11:03

Matans, ni jednom nisi pomenuo AERO....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/5/2014, 16:51

Spominjao sam AERO ranije. Zasada mi je to nepoznanica. Sada bi pre prodao AERO kada bih ga imao. Mislim da će moći da se uđe po nižoj ceni.

A što se tiče DNOS, SJPT i PUUE, njih nisam uzimao u obzir. Ograničio sam se samo na firme sa Open Market-a koje posluju sa dobitkom.

BUY
KMBNPB, NIIS, GMON, AIKBPB, KMBN, AIKB, MOIN, IMPL, MTLC, ENHL, JESV, RVNC, VZAS, FITO, ALFA, TETO, KOPB, NEOP, LKDN, TGAS, DINNPB.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/12/2014, 17:13

BUY
KMBNPB, NIIS, GMON, AIKBPB, KMBN, AIKB, ENHL, TETO, MOIN, MTLC, IMPL, ALFA, JESV, FITO, RVNC, VZAS, NEOP, TGAS, KOPB, DINNPB, LKDN.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/18/2014, 20:01

5 stocks portfolio:
42% KMBNPB
41% NIIS
10% GMON
 4% KMBN
 3% AIKBPB

BUY:
IMPL, AIKB, ENHL, TETO, MOIN, MTLC, ALFA, JESV, FITO, RVNC, VZAS, NEOP, KOPB, TGAS, DINNPB, LKDN, RDJZ.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/18/2014, 20:59

I ja bi buy RVNC da moze :)
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/18/2014, 22:21

U pravu si MarkoJTD, to mi je promaklo, zaostalo u ovoj listi. RVNC definitivno nije BUY. Hvala na podsećanju. Evo nove liste ispod.

Šta misliš inače o ostatku liste?
Šta je po tebi BUY?

BUY:
KMBNPB, NIIS, GMON, KMBN, AIKBPB, IMPL, AIKB, ENHL, TETO, MOIN, MTLC, JESV, ALFA, FITO, VZAS, NEOP, TGAS, DINNPB, KOPB, LKDN, RDJZ.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/19/2014, 00:06

NEOP definitivno :)
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/20/2014, 22:40

BUY
KMBNPB, NIIS, GMON, KMBN, AIKBPB, IMPL, AIKB, ENHL, MTLC, TETO, MOIN, FITO, JESV, ALFA, VZAS, KOPB, NEOP, TGAS, DINNPB, LKDN.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/20/2014, 22:49

Zanima me da li neko zna šta prodavati? Ključni trenutak za jednog trgovca ne treba da bude kupovina već prodaja. Na prodaji se zadađuje i gubi, i naravno, tu je teže dati savet.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/21/2014, 08:27

Nikola
Moje misljenje je da treba prodavati sve ono sto je na u zadnje 52 nedelje na maksimumu  kafa 
tako ja prodajem .
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/30/2014, 17:21

Po meni sve što nije na sledećoj listi valja prodati. Po razumnoj ceni naravno.

BUY
KMBNPB, NIIS, GMON, KMBN, AIKBPB, IMPL, AIKB, ENHL, MTLC, TETO, MOIN, FITO, JESV, ALFA, TGAS, NEOP, VZAS, KOPB, DINNPB, RDJZ.

Evo nešto za SELL
EPNS, CYBN, EPEN, FRKM, EPIN, VBSE, SJKS, EGMN, VDAV, ZVHE, CCNB, CRFS, GFOM, COKA, BMBI, ...
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime6/30/2014, 22:08

FRKM definitvno prodati s'obzirom da su iskljucili hartiju sa trgovanja.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime7/2/2014, 21:20

:)
Bar neko čita ovo što napišem.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime7/2/2014, 22:58

Matans ::
:)
Bar neko čita ovo što napišem.

Читамо, али LKDN ниси помињао?

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime7/3/2014, 09:30

Kako misliš nije pominjao? Zadnja 2 meseca je u listi. Jel si pogledao pre nego što si napisao poruku ili si nešto drugo hteo da kažeš?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/5/2014, 12:26

FatCat ::
Matans ::
:)
Bar neko čita ovo što napišem.

Читамо, али LKDN ниси помињао?

Ako pogledaš malo videćeš da je LKDN bila na mojoj BUY listi sve do 20.06. i tada je cena bila 4850 i moglo se kupiti. Ubrzo posle toga je cena skočila i ako pogledaš na mojoj BUY listi od 30.06. više nema LKDN.

TOP BUY
1. 42% NIIS
2. 39% KMBNPB
3. 13% GMON
4. 4% KMBN
5. 2% IMPL

BUY
AIKBPB, AIKB, ENHL, MTLC, TETO, MOIN, FITO, JESV, ALFA, TGAS, NEOP, KOPB, VZAS, DINNPB.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/7/2014, 19:20

Ispravka

TOP BUY
1. 43% NIIS
2. 39% KMBNPB
3. 12% GMON
4. 4% KMBN
5. 2% AIKBPB

BUY
IMPL, AIKB, ENHL, TETO, MTLC, FITO, JESV, MOIN, ALFA, KOPB, TGAS.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/7/2014, 19:45

Ni sama nisam svesna što kupujem TGAS nikakvu vajdu nisam videle?
Ne verujem ni da ću je videti...
Ali, ludilo mi ne da mira, šta li?

Gledam i onaj INIM KKV preko 30k šta li tu vlasnik misli ili ne misli?

GMON, više nije predmet mog interesovanja, mada možda se u jednom trenutku pojavi prilika za nesaglasnost - više ni ne znam kolika je KKV i da li bi se isplatilo? Tipa: ok - ali mi sad nemamo love?

Nije mi baš ni najjasnije zašto guraš KMBNPN jer misliš da će ih "konvrtovati" u prave akcije ili šta?

Nejasno mi je šta očekuješ od KOPB tu sam se igrala, nešto i zaradila, ali neku perspektivu (osim igranja) ne vidim...
Sad idem na večeru, pa kad stignem komentarisaću, malo me sunce oprčkilo, a i vino....
 cyclops 

Znaš, valja malo i da za svaku akciju koju pomeneš malo i obrazložiš zašto je BUY!!
Ovako je malo "isisamo" iz malog prsta - kao da Talijano ili Orasni daju preporuke...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/7/2014, 20:52

TGAS: KKV, neraspoređena dobit, EPS, ...
KMBNPB: NERASPOREĐENA DOBIT, cena pala i dobra dividenda.
KOPB: KKV i NERASPOREĐENA DOBIT, EPS, ...
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 994
Points : 2799
Datum upisa : 05.09.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/7/2014, 21:50

Dobra dividenda na KMBNPB ? Mora da se šališ...

KOPB nema leba kod Crnogorca, pre će sebi ruku da odesče nego da podeli pare s nekim.

TGAS - nemac nema nameru da i 2 dinar da malim akcionarima, koliko vidim iz onog što je do sada radio...

A za ostale akcije, vidi pa nam daj neko objašnjenje...
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/18/2014, 14:13

TOP BUY
1. 40% KMBNPB
2. 39% NIIS
3. 13% GMON
4. 4% KMBN
5. 4% AIKBPB

BUY
AIKB, ENHL, TETO, IMPL, FITO, MTLC, MOIN, JESV, ALFA, TGAS, KOPB.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/20/2014, 19:27

BUY
KMBNPB, NIIS, GMON, KMBN, AIKBPB, ENHL, AIKB, IMPL, TETO, JESV, MOIN, MTLC, FITO, ALFA, TGAS, KOPB, DINNPB.
Nazad na vrh Ići dole
$
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 82
Datum upisa : 15.07.2014

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/20/2014, 22:13

Buy tgas, sjpt, mlsu, aikb

ko je kupio niis na 82nešto...još malo pa sell;-)i tako u krug do kraja godinice
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/22/2014, 10:28

Što je MOIN na buy kad su prepolovili prošlogodišnji rezultat?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/25/2014, 19:11

@Teletrader
Pre dve nedelje su akcije koje ste spomenuli bile
KMBNPB 7.8.   760, danas   792,  +4%
KOPB     7.8. 1400, danas 1400,    0%
TGAS    7.8.  5600, danas 6500, +16%

Znači na te 3 najgore akcije koje ste kritikovali u mojoj BUY listi ste mogli da zaradite u proseku 7% za 2 nedelje.
Zar je onda bitno ko je crnogorac a ko nemac i ko će kome da seče ruku i da li je dividenda mala ili velika?

@Nikola
Sa obzirom da je EPS 8000 a cena 9000 sa prepolovljenim rezultatom bi P/E bio 2,25. Ja bi bio zadovoljan bilo kojom akcijom koja ovakav prepolovljeni rezultat zadržala svake sledeće godine. Inače prošlogodišnji rezultat je bio neverovatno dobar pogotovo posle gubitka od pre dve godine.
A da li si pogledao kolika je Aktiva (pasiva) u bilansu stanja? Više nego duplo veća za 6 meseci. A inače dobit pre oporezivanja nije baš duplo manja već za nešto manje od 40%.
Po meni je MOiN BUY čak do 17.000.

TOP BUY
1. 44% NIIS
2. 36% KMBNPB
3. 10% GMON
4. 9% MOIN
5. 1% KMBN

BUY
AIKBPB, ENHL, AIKB, TETO, IMPL, MTLC, JESV, ALFA, FITO, KOPB, TGAS, DINNPB.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 11 Icon_minitime8/25/2014, 19:48

Ne hvali toliko TGAS danas obavljena trgovina sa 10 akcija bruto. AERO od petka do danas 5,59% I to 5851 akcija. A NIIS se već zaleteo na dole.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
 
Šta kupovati - Šta prodavati?
Nazad na vrh 
Strana 11 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: