BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Šta kupovati - Šta prodavati?

Ići dole 
+130
Delboj
Nina Zeljko
Sutra
pepermint
Aritmeticar
losmi
Gocili
Limited011
zekapeka
vladimir85
telux
Tomislav
Trade Now
Tom80
boban75
Boranija
tan
Smile
Tenerife
$
FatCat
Roman Abramovich
MMcorp
mili61
Dragan555
Frenky
Bojjan
Zeljko321
Drasko
Ars Vivendi
MORNAR
Cermet
Matans
Big Mile
Nemesis
Nauzika
Zlaxx
Zoranecc
Boby
Mivanovic
mili21
Maca
Nikola
Zmajica
Fmember
Zrimi
Taliano
Dnenad85
Jerry Springer
Ilija
Kurajber
Boza Belex
Momir
Dragan11
Drag_Mlad
GAGILILI
grubi
ILoveRoses
Aleks
C R A Z Y
Ceras
Rogy
BoS
Sheriff
Miladin
Mozartru
StM
BBrroo
Sahbaz
Non-ProfitOrganization
mr Bean
V029
Jegulja
Novosadjanin007
RobinHood
MYSTIC021
Racunarko
Mister No
Mira
MarkoJTD
Zlaxa
pepsiman
iki
Dexiv
Lilihip
Radasin
nepet
Atomski mrav
KRUSKA
Paštrović
gogloee
MilanLaki
pakodazna
Ris
StefanMR
Milica1
Teletrader
Dr Zuk
Greta
IvanV
Sasa965
ljupche
ALHEMICAR 07
mirami
Joca
Posmatrač
Stenli
JMBR
Vidovnjak
Vlada
Mala
Lurije
Slovenac1
Mima
Mc.Intosh
Milos86
Albatera
kaktusic
1jelena
BojanNS
Friz
hawk
Sneki
Maxima
Dusan
Kobe Bryant
StefanoProdi
Dragan
Dex
nokidude
134 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePon 2 Mar - 19:32

Sneki ::
Daj bože da ste vi u pravu!!

cat

Edit: ne pozivam se na gosodina, al nek se zna:

Ruski premijer Vladimir Putin upozorio je da je globalna finansijska kriza daleko od okončanja, prenosio agencija Itar Tass.

“Pažljivo pratimo proces u svjetskoj ekonomiji, bez obzira da li je dobar ili loš, mi zavisimo od toga. Kraj krize se još ne nazire, a nije dostigla ni svoj vrhunac”, rekao je premijer na sastanku sa rukovodstvom partije Ujedinjena Rusija.

On je dodao da mjere koje su preduzele razvijene zemlje “ne donose vidljive rezultate”.

“Prema tome, ovakva situacija može se zadržati još dugo vremena”, tvrdi Putin.


.

Ma svi su oni dogovoreni za tu krizu, nekome sigurno odgovara, kad jim neče više odgovarati i pokupe i nacionaliziraju sve što jim je volja, onda če okrenutii priču u pozitivan smjer.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePon 16 Mar - 2:43

WASHINGTON - Šef FED-a izjavio je da bi recesija mogla potrajati kroz 2009. te da je najveći rizik mogući nedostatak političke volje za popravak napuklog fianncijskog sistema.

"Ovaj ekonomski pad će početi slabiti i počet ćemo videti izravnavanje," rekao je Bernanke večeras u intervjuu za CBS-ovih "60 minuta", pritisnut pitanjima vidi li kraj recesije ove godine.


Slovenac,
ne zameri... shvatam tvoj optimizam, al Srbi su UMISLILI da su posebna sorta (mislim da im to čak prija - nekao ih teši!!), kada
je kriza, normalni ljudi sednu i razmišljaju kako dalje, smišljaju strategiju, sagledavaju grške, trude se da koriguje stavove, da sagledaju obim krize, da se spreme na teške dane... itd.

Ne i Srbi, moji sunarodnici !
Oni pate od rezignacije, fatalizma i samosažaljenja, tipa: užas, svuda je kriza, šta mi imamo da se koprcamo!
Nema nam spasa, zato se i ne treba truditi, jasno je da svi greše, ali mi ne, mi smo znali da neće izaći na dobro, nema smisla boriti se ili priznati neke greške, zato je bolje da popijemo... i da NIŠTA ne radimo!!!!
A onda dolazi kukanje: ionako nas svi mrze, zato što smo najpametniji, zato što svima smetamo, naravo neopravdano itd...

Volela bih da nije tako, al dugo će još potrajati dok ... znaš več !!!


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSre 18 Mar - 13:09

Kina je izgubila možda više od 80 milijardi dolara iz svojih deviznih rezervi, kupujući hartije od vrednosti na svetskom finansijskom tržištu neposredno pred njegov prošlogodišnji kolaps, objavio je juče britanski poslovni list "Financial Times".

Loše tempirane investicije obavila je Državna uprava za deviznu kontrolu (SAFE) koja upravlja kineskim deviznim rezervama, vrednim blizu dva biliona dolara. SAFE je u proleće 2007. izdvojila oko 270 milijardi dolara za pribavljanje visokorizičnih obligacija i akcija na svetskom finansijskom tržištu i berzama. Kao posledica kraha hartija od vrednosti mnogobrojnih kompanija i banaka, Kina je izgubila više od 80 milijardi dolara na inostranim hartijama od vrednosti, vrednim oko 160 milijardi dolara.

SAFE je počela da diversifikuje svoje investicije u američke hartije od vrednosti još početkom 2007, ali je nastavila da kupuje uprkos krizi na potprvoklasnom hipotekarnom tržištu. U još jednom pokušaju diversifikacije Kina je 2007. osnovala suvereni fond China Investment Corporation, koji upravlja sa 200 milijardi dolara nacionalnih deviznih rezervi. Pokazalo se da su investicije i te korporacije bile loše tempirane, pri čemu su ogromni gubici nastali u brojnim velikim transakcijama, uključujući kupovinu akcija u posrnulom američkom finansijskom džinu "Blackstone" i banci Morgan Stanley.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSre 25 Mar - 13:41

Intervju sa Geraldom Celenteom

Gerald Celente je prognosticar trendova, autor i direktor "Trend Research Institute", koga je osnovao 1980. Postao je slavan sa svojim tacnim prognozama svjetskih dogadjaja, kao pad berze 1987, raspad Sovjetskog Saveza 1990, azijsku krizu 1997, pad ruske privrede 1998, eksplodiranje internet balona 2000 i recesiju 2001. Osim toga, predvidio je i pocetak pomame za zlatom 2002, pad trzista nekretnina 2005, recesiju 2007 i paniku 2008.

Posto smo pred krajem godine, zelio sam znati od gospodina Celentea, kakvu nam prognozu daje za godinu 2009. Slijedi intervju, koji sam sa njim vodio 12.12.08:

Freeman: Kako vidite trenutnu situaciju u USA?

Celente: Finansijski sistem je kompletno kolabirao. Jedine dvije stvari, koje vlada radi, da bi odrzala zemlju na zivotu, su ili stampanje jos vise novca ili spustanje kamata. Mi to nazivamo "Bernankeov dvokorak", jer postoje samo dva koraka koje sef FED-a moze da ucini. Ni jedna od ov dvije mjere ne moze promijeniti kurs i zaustaviti pad privrede. Potreban je novi produktivni kapacitet, kao u 1990tim, kad smo usli u recesiju, izasli smo zahvaljujuci tehnologiji interneta. Sve je bilo prebaceno na internet. To je bilo realno. Naravno da je postojala spekulacija na trzistima, ali to nije imalo nikakve veze sa postojanjem produkta. Radilo se o produktivnom kapacitetu. Tako nesto se ne moze izazvati monetarnim ili fiskalnim nadrazajima. Danas, na primjer, imamo novog predsjednika, koji, kako sam kaze, zeli da stvori 2.5 miliona novih radnih mjesta. Odakle zeli da uzme novac za to? Jedino ga moze nastampati. Ono, sa cim smo danas konfrontirani, je hiperinflacija kao iz vremena Vajmarske Republike. To moze takodje da se desi dolaru. Ja sam politicki ateista. Ne vjerujem u bajke, ja sam odrastao covjek. Ako neko vjeruje da ce nas politicari spasiti, ili je dijete ili se samozavarava. I ovo samozavaravanje je veoma izrazeno u USA. Ljudi su puni nade da ce novi predsjednik nekako prouzrociti promjenu.

Freeman : Ukoliko pogledamo tim, koji je Obama do sada izabrao, ne vidimo promjenu.

Celente : Tacno, ali ne samo to ; kako moze biti promjene, ako je izabrao iste ljude, koji su i prouzrocili krizu ? Kao na primjer Larry Summers, koji ce biti ekonomski savjetnik i ovaj Timothy Geithner, direktor njujorskog FED-a. To su sve protezei Roberta Rubina. Summers je u Klintonovoj administraciji bio ministar finansija nakon Rubina. To su ljudi koji su unistili Glass-Steagall-Act.

Freeman : Ukiadanje zakona 1999 od strane Clintona je glavni uzrok ove krize, jer se tim ukidanjem izbrisala i razlika izmedju poslovnih i investicionih banaka i uvela totalna liberalizacija, sto je bankama ponovo omogucilo da sepkulisu nekontrolisano.

Celente : To je tacno. Ocigledno znate o cemu se radi. To su ljudi koji su stvorili klimu, u kojoj su nastali svi ti derivati, kao Credit Default Swaps, SIVs, CDOs, takozvani egzoticni finansijski instrumenti, koji nisu nista drugo nego opklade, to je igra kao u kasinu.

Freeman : Da li vjerujete da je kriza namjerno prouzrokovana ili je u pitanju ?

Celente : U pitanju je greska. Prica se puno o iluminatima. Ukoliko su to napravili iluminati, onda su opet iluminati ti, koji moraju ispraviti gresku. Ne postoji ni jedna jedina stvar, koju je bilo ko od ovih ljudi sa uspjehom doveo do kraja. Ni jedan jedini u svojoj karijeri. Oni jos nikada nisu nista uradili kako treba. Dospjeli su na vrh iskljucivo putem inkompetencije i dupeuvlacenja. Tako se to desava u drzavnoj administraciji. Da Vam dam nekoliko informacija : karijeru sam poceo u drzavnoj sluzbi u Yonkersu, NY, nakon diplomiranja 1971 ; Yonkers je solidno velik grad sa 300.000 stanovnika. Nakon toga sam bio poslan u glavni grad drzave New York, Albany, gdje sam radio kao asistent senatskog sekretara drzave New York. Zatim sam docirao politologiju na St. John's University. Od 1973 do 1979 specijalista za drzavna pitanja u Washingtonu za hemijsku industriju. Zbog toga se razumijem u drzavni aparat. Radio sam i za Reagana i Connolyja, bio sam zajedno sa ... Ljudi zive u iluziji, da su ovi tipovi pametniji od svih ostalih. Cinjenica je, kada neko radi za drzavu, potrebna mu je potvrda da je gluplji od svih ostalih. Druga realnost je, a to sam vidio na poslu koji sam imao u Albanyju, kako politicari gmizu da bi dospjeli do vrha. Oni se usisavaju navise u hijerarhiji. I zbog toga vjerovati da su ovi politicari u stanju da rijese problem - to je samozavaravanje. Osim toga su sve politicke organizacije u sustini kriminalne organizacije, sto ne kazem olako.

Freeman : Kako vidite godinu 2009 ? Kako izgleda, privreda ce doci do kompletnog zastoja.

Celente : Upravo smo objavili nasu prognozu za 2009. Predskazujemo totalni kolaps privrede. 7. Novembra 2007 smo predvidjeli finansijsku propast i paniku 2008, koja se i desila. Sledece godine cemo vidjeti propast trgovinskog sektora na malo, zatim propast komercijalnih nekretnina, itd. dozivjecemo najvecu depresiju ikada, puno tezu od takozvane 1930tih godina.

Freeman : Vau !

Celente : Kazacu Vam i zasto. Tada nije toliko ljudi posjedovalo tako visoko zaduzene nekretnine, takodje nisu bili pod tolikim kreditnim obavezama kao danas, nisu postojale kreditne karte, nisu bili u dugu od 14.000 milijardi. Tada je postojao trgovinski suficit, danas su USA u minusu od preko 700 milijardi godisnje. Drzavni budzet je bio izbalansiran, sada imamo nevjerovatan deficit i drzavni dug od 13.000 milijardi, pri cemu je samo ove godine novo zaduzivanje bilo 1.000 milijardi. Na pocetku Drugog Svjetskog Rata su USA bile motor citave svjetske industrijske produkcije, imali smo najvisu produktivnost. To je odavno proslost. Mi smo nacija u propasti. Ulazimo u najvecu depresiju i ona ce biti svjetska.

Freeman : Sta mislite, da li ce doci do masovne nezaposlenosti sa revoltima?

Celente : da, mi takodje vidimo trend ka revoluciji. Ono sto se trenutno desava u Grckoj, moze eksplodirati svuda. Tamo se ne radi o ubistvu 15-godisnjeg djecaka, vec o pobuni ljudi protiv te totalno nekompetentne, korumpirane politicke kaste, koja je svuda ista. Bio sam zaposlen kod drzave, poznajem razmjere korupcije. U Washingtonu se radi samo o lansiranju projekata, kojim ce se obogatiti inicijatori i njihovi ortaci, ruka ruku mije, novac za prijatelje, sistem je od vrha do dna korumpiran.

Freeman : Ali zar oni nisu znali da ce citav finansijski sistem implodirati, kada Greenspan bude pojeftinio novac?

Celente : Mislili su: ukoliko zelimo da sprijecimo da ljudi - to jest veliki igraci- izgube novac zbog pucanja internet mjehura, mozemo prosto da spustimo kamatne stope, sto su i uradili nakon marta 2000. Od tada smo upozoravali u nasem institutu, i to stoji u dokumentima, sta bise moglo desiti, ali niko nije zelio da vjeruje. Kada bi smo napisali da ce doci do pada, dobijali smo mnoga pisma sa zahtjevom da kazemo i nesto pozitivno, da izvjestimo i o necem lijepom. Tako je bilo i sa ratom. Prije pocetka irackog rata rekli smo ljudima da ce USA izgubiti. Bice moguce bez veceg otpora brzo uci unutra i ukloniti Sadama, ali nakon toga ce otpoceti gerilski rat, koji se nemoguce moze dobiti. Ali niko to nije zelio cuti, to bi bilo nepatriotski. I ? Nakon skoro 8 godina rata, nismo se pomjerili niti jedan korak. Dakle, kada govorim o kriminalnim organizacijama, ne mislim to kao klevetu, vec kao cinjenicu. Amerika vodi rat koji bazira na pogresnim razlozima. Da li su oni to znali ili ne, je u sustini akademsko pitanje. U pitanju su jednostavno pogresni razlozi i nevini muskarci, zene i djeca ginu, sto je apsolutno protiv mojih moralnih osnova. I oni pljackaju ljude do gole koze, u sred bijelog dana, sa svim ovim . Postoji taj mentalitet (previse velik da bi propao), sto u konsekvenci znaci da smo mi suvise mali da bi bili spaseni. To je tipicno engleski "Titanik" nacin razmisljanja. Bogati smiju da udju u camce za spasavanje, siromasni ostatak je zakljucan u potpalublju i dozvoljeno mu je da potone zajedno sa brodom.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 9 Maj - 22:45

Berze se obično oporavljau pre privrede, zato što investitori uočavaju šansu za ostvarenje većih profita pre nego što "statističari" dokumentuju preokret. Ali veliki broj takvih "oporavaka" berze se završava razočarenjem.
U periodu od 1929. do 1932. vrednost Daun Džonsa je 4 puta skakala za više od 20%. Da bi posle pao na nižu vrednost nego pre skoka.
Suspect

Dakle, oprez!!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeČet 14 Maj - 12:00

DA, da... sve je još "rovirto" :D , al korekcija na gore je bila neophodna, kad se samo setim Fidelinka na 200 din, ENHL 300 !!
Ni to nije bilo realno... Predvidjanje u ovakvoj poplavi dobrih-loših vesti je vrlo teško!
Kristalna kuga ne bi to pohvatala.
Ipak, nekako mi se čini da će biti gore-dole, neki će izvalaciti profit, a neki čekati!
ŠARENO !!!
:drunken:

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
ALHEMICAR 07
Still learning
Still learning
ALHEMICAR 07


Broj poruka : 76
Points : 62
Datum upisa : 23.05.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePet 15 Maj - 13:42

Uh, neko vreme sam izbegavao bilo kakve komentare na temu svetske ekonomske krize i kraha berzi, upravo iz razloga "crno-belih" prognoza, sto kod coveka izaziva mentalno talasanje u smislu kome verovati. Argumenata ima i na jednoj i na drugoj strani, ali ovaj "cika-Gerald" mi deluje prilicno ozbiljno i "potkovano". Uz to, moji neki opsti pogledi na svetska zbivanja, ekonomska i geopoliticka, su po prilicno u skladu sa onim sto je covek izgovorio, tako da nisam bas veliki optimista.

S druge strane, izjave nekih politicara u svetu i kod nas, tipa da se nazire "pocetak kraja krize" (ovih dana neki ruski zvanicnici, a kod nas Dinki) uzimam sa ogromnom rezervom, jer oni to cine pre svega iz svojih dnevno-politickih interesa.

Ako kao pocetak krize uzmemo prolece 2007. god. sto je opet relativna stvar, evo nas na ravno dve godine trajanja, cisto da se potsetimo i malo otreznimo.

Licno, spadam u one koji su cekali i kao svaki "pukovnik posle bitke" sa zaljenjem mogu da priznam da sam pogresio. Ali sta dalje? Jedno je sigurno, kad sam cekao do sada i nemam vise neku mogucnost izbora, nego da i dalje camim i pratim situaciju, jer da sada izlazim to je za mene vec i pitanje casti, koliko god da kosta!
Jedino sto covek jos moze, je da pokusa da surfuje na talasima "gore-dole" u opsegu 10-20% ali posle ovakvog kraha i nepoverenja o kome je Sneki govorila i uz potrebu jakih nerava, ja se ni na to tako lako ne usudjujem.

Bilo kakva predvidjanja i prognoze, sada su nezahvalnija nego ikad. Ne radi se tu vise ni o rezignaciji i prepustanju stihiji, vec naprosto o nemogucnosti izbora.
Dakle, cekanje do daljnjeg.

P.S. Da se nismo malo predozirali sa ovim pilulama za spavanje???
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeČet 21 Maj - 14:36

Objavio MEA u 20:11(za adresu sajta-sami se potrudite)
2009. svibanj 13
PLODOVI ZEMLJE
Lijepo svibanjsko jutro, mirno i sunčano mami u prirodu. Dalje od radne sobe i virtualne realnosti te gradske užurbanosti. I podsjeća da negdje drugdje postoji i stvarni iskonski život koji u ovo vrijeme naprosto buja, ali nije nam pred očima svaki dan. Treba sjesti u auto i odvesti se k njemu. jer taj nema "običaj dolaziti k nama".

Tako sam i ja sjeo u auto i uputio se dalje od grada i što dalje od monitora u polje koje imam u plodnoj i prekrasnoj skradinskoj dolini, koju stručnjaci za maslinarstvo proglašavaju najboljom mikrolokacijom na ovom području za uzgoj maslina, kako zbog tipa zemlje tako i klimom koja je taman toliko topla koliko treba ali ipak nije povoljna za razvoj maslinove mušice. Prije par godina i moji roditelji su odlučili staro i zapušteno polje oživjeti i na njemu zasaditi masline - taman otprilike toliko koliko će biti dovoljno za naše potrebe te, ako bude fino, za pokloniti prijateljima kad im se dođe u goste. Dakle biznisa od njih nema - nemamo ni toliko polja.

Dok su masline još mlade i stabla mala nagovorio sam svog oca da između stabala posadimo razno povrće koje ne treba svakodnevnu pažnju i čiji plodovi se skupljaju odjednom kao napr. krumpir, crveni i bijeli luk, bob... i otkrio sam da mi je to izvrsna "rekreacija" i razbibriga.

Sjeme smo posadili ima već mjesec dana i sve je lijepo niklo. Polje ne možeš prepoznati, a bezbrojne samonikle biljke i cvijeće oko polja služe kao ukras uzorno izoranom polju bez i jedne travke.

Uživajući u pogledu na pamet mi pade da život poljoprivrednika i ulagača u dionice nije mnogo različit. Poljoprivrednik sije ili sadi danas da bi plodove svog rada brao u (po)daljoj budućnosti. Pod uvjetom da se kakav gadan medvjed ne odluči počastiti beplatnim plodovima. Postoje plodovi koji će se brati za svega tri mjeseca, a neke će pak trebati čekati godinama (kao ja svoje masline). Masline su stoljetna stabla. I toliko mogu prinositi svom gospodaru kao i neke dionice koje već desecima godina donose svom vlasniku pristojnu dividendu. Masline se neće razmnožiti i tako svom vlasniku donijeti masni "kapitalni dobitak", ali dividendu će dati redovito - nekad bolju nekad malo lošiju. Kad si posadio pravu maslinu oko nje neće trebati mnogo truda i pogledavati na nju svako malo. Imaš je u svom polju, tu i tamo navratiš da vidiš da li se koja grana osušila i manje više možeš zaboraviti na nju. I znaš da će svake godine roditi - koliko toliko.

Kažu kod nas u Dalmaciji da je "maslina k'o majka - sretna je kad vidi sina". Ma koliko malo kod nje dolazio.

S druge pak strane za vinovu lozu kažu da "je k'o razmažena divojka - hoće da si uvijek s njome i da je paziš i maziš". Vinograd treba često okopavati, obilaziti, sumporavati, polijevati galicom...pa opet muke oko pravljenja vina. Nije ni čudo da se vina razlikuju po godini berbe. Neke godine su dobre i vlasnik će uživati kad mu flavonoidi razgale dušu i srce pa "zapiva onu staru: Iz konobe pisma zvoni..".
Neke su pak vrlo ružne pa se kroz usta iscijedi gorka psovka i spominje se riječi kao f..k i i neke "zidane ulice".

I na kraju ostaje ono manje bilje koje donese brze dobitke. Za svega 2-3 mjeseca. Njega treba vrlo pažljivo njegovati. Najprije naravno posijati sjeme i bdjeti nad njim svaki dan, jer njegov rast je brz i ako se ne pobere odmah ono će istruliti i sav tvoj trud će pasti u vodu, a ti ćeš biti frustriran što ga nisi pobrao jer si mislio "ma pustit ću ja to još malo - nek se profit množi".

Korov treba plijeviti i kod masline i kod loze ali kod sitnih biljaka naročito jer će odnijeti "korist" iz zemlje. Dakle u svom portfelju ne bi trebali imati korova. Često neko sjeme neće niknuti, pa ga treba ponovno posijati i ako "zemlja ne odgovara mrkvicama možda će odgovarati salati".

Treba ga i čuvati od razne "stoke" koja bi ga rado pojela cijeloga ako joj dozvolimo. Nek' malo i ona "čvakne", ali joj sve ne dam. Trebam i ja jesti. Mali gubitak dozvoljavam, ali veliki ne.

Nije svako vrijeme dobro za svako sjeme. Svako sjeme se sije u svoje vrijeme ako se želi uživati u njegovim plodovima. Kao i u svemu postoje ciklički plodovi koji se beru samo u to doba godine. Ako si ti u to vrijeme išao sijati - uzalud bačen novac - "Johnny came lately". Dakle moramo znati kad se šta sije, a kad se bere.
Ako želimo da nam ambari budu puni.

Ja ne volim umjetna gnojiva. Prinos zna biti veći ali ako si pogriješio u doziranju napr. šteta je dvostruka. Utrošio si svoj novac i trud, a nisi dobio ništa.
Zato je za mene margin zadnja stvar na svijetu. Ne volim ni raznorazna kemijska sredstva (masovnog uništenja) koja će možda pospješiti urod ali nisam siguran da će moje zdravlje biti isto. No moderni svijet ih mnogo koristi pa nije ni čudo što su se pojavile raznorazne alergije kod ljudi na spomen CDSova, opcija na iste i kao da je uvidio da su poluge bile dobar alat našim starima koji su krčili ledinu da bi dobili ono malo plodne zemlje, a da su oni mogli i bez njih - dapače, kamo sreće. Tamo gdje je kamen moguće pomaknuti bez poluge, ova ti i ne treba. Ali izgleda da ljudi više nisu isti i da ni najmanji kamenčić ne mogu podignuti bez poluge.
Neki su je toliko koristili da je postala sastavni dio njih pa su sada ukočeni od straha što se više ne mogu sagnuti.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePet 5 Jun - 20:35

Market comment

Eastern European markets continued to rally in May. Some of the smaller markets in Southeastern Europe were the strongest, Croatia and Serbia gained 44.7% and 43.5% respectively, but the Russian, Kazakh and Ukrainian markets were also very strong, rising 30.6%, 28.8% and 26.9% respectively. All major markets in the region ended the month in positive territory but a handful, such as Poland and the Czech Republic, underperformed relatively by gaining less than 10%.

Equity markets around the world have been performing strongly during the month on the back of positive macro economic news, increased risk appetite and overall improved sentiment. Russia, Kazakhstan and other commodity rich markets benefitted from the surge in oil and other commodities. The price for crude oil increased 28% during the month and traded around USD 65/barrel at the end of the May.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePet 5 Jun - 21:07

Jošuvek ne znam šta da mislim... pad je bio ludački!
Jedino je moj prijatelj Slovenac1 bio optimista...
Vidim na Fiasku pupmpa, svadja.. čerupanje!
Još ne mogu ništa da mislim, mislim da se još nismo oporavili, tu i tamo, neka akcija... ali još je to daleko od realnog.
Srećni su oni koji sad po prvi put ulaze u akcije ...
:shock:

Dr.Zuk - u pravu si... ali to nije jedina akcija!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePet 5 Jun - 21:42

Uvek neka prozivka na moj račun ("oni koji prvi put ulaze u akcije").
Ja sam u upravnom odboru AIK Banke, i ovde samo opipavam puls javnog mnjenja!!! :)
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 27 Jun - 12:33

po meni privredna banka je ok za kupovinu! fito mi deluje kao dobar jer u septembru ce biti tender, tgas koje kupio po 4100 ;) ;) :lol: ! a od nelikvidnih minakva i kopaonik bg!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 27 Jun - 12:53

ris ::
... a od nelikvidnih minakva i kopaonik bg!

:D
Dobro, brate, Rise, ZAŠTO baš ove dve??

Kako si došao na tu ideju ????

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 27 Jun - 13:00

kobe :wave1: moje misljenje LAICKO je da u narednom periodu za akciju kopaoik ce se neglo pojacati traznja nesto kao i kada je gosa prosle godine skocila ako se secas a i cena je dobra 0,21, a minakva dobra firma koja ce se prodati u narednom periodu a obrati paznju na kupce u zanje vreme Vojvodjanska banka K.
Ako gresim navedi svoje misljenje. Puno bi mi znacilo a verujem i drugima. HVALA :D
I za privrednu banku ako moze linije Stefane? ona mi deluje kao akcija nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 27 Jun - 13:10

E i jos jedno pitanjce! naprimer imam tgas i on pocne da ide na gore da li je dobro isto se dokupljivati dok raste kao kad pada ili postaviti nalog na npr.+20% i cekati? hvala! nije ovo bas za ovu temu ali izvinjavam se
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 27 Jun - 13:39

Koji nalog na +20% ?
Prodajni ili kupovni?

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 27 Jun - 13:59

Prodajni. Samo izlazak i zarada 20% ili se polako dokupljivati a iza sebe prodavati? npr kupio sam 4100 pa akcija ode na 4500 i ja se dokupim a onda ode na 4800 ja prodam prve koje sam kupio po 4100 a cekam dalji razvoj situacije da vidim sta sa ovim drugimkrugom sto sam kupio? Nadam se da ste me razumeli malo sam scratch
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 27 Jun - 16:08

Ja nisam baš iskusan, ali evo kako se meni čini.
Ima smisla da ti kupiš po 4100, pa sutra kad skoči na 4300 ti dokupiš još (jer si sad siguran da će cena da ide na gore). Ali svako dokupljivanje posle toga po meni nema smisla.
Ti dokupljuješ i prodaješ, pa tako "nuliraš" svoju prodaju, gubiš na prodaji, pošto očekuješ da će cena ići gore, a gubiš i na kupovini, jer nisi kupio dok je cena bila najniža.
Verovatno neko ume ovo i bolje da objasni.
U svakom slučaju, jedno od ta dva, dokupljivanje ili prodavanje ranije, je promašaj ako cena ide na gore. Zato što ako očekuješ da ide još gore, nema svrhe da prodaješ, a ako se plašiš da je to kraj i da će cena da se spušta, nema smisla da dokupljuješ.
Da rezimiram: deluje mi logično da kupiš npr. TGAS po 4100 jer misliš da će da ide gore. Onda za par dana vidiš da je tražnja velika, a cena se drži na 4200, pa dokupiš još koliko si spreman da uložiš. Ali to je kraj.
Onda samo treba da izračunaš koja ti je exit strategija.
Kada porediš procente, opet si na gubitku ako dokupljuješ i prodaješ ono što si prvo kupio, jer ako će TGAS da ide od 4100 do 5000 (raste 22%) ti možeš da zaradiš najviše samo ako kupiš na dnu, i prodaš na vrhu. Sve što između kupuješ i prodaješ spada u onu potencijalnu zaradu od 1%-22%, ali si ti onda ograničio i gore i dole (jer kasnije kupuješ i ranije prodaješ) tako da nikada ne možeš da izvučeš max!

Baš sam se raspisao... Nadam se da je jasno to što sam objašnjavao...
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeNed 28 Jun - 20:50

ris ::
Prodajni. Samo izlazak i zarada 20% ili se polako dokupljivati a iza sebe prodavati? npr kupio sam 4100 pa akcija ode na 4500 i ja se dokupim a onda ode na 4800 ja prodam prve koje sam kupio po 4100 a cekam dalji razvoj situacije da vidim sta sa ovim drugimkrugom sto sam kupio? Nadam se da ste me razumeli malo sam scratch

Pa, lako ćeš to ako rešiš - kažeš brokeru da stavi nalog na cenu koju sam odrediš... a dokupljivati ili ne kad cena ide UP - to svako mora sam da odluči, nekad da, a nekad ne :D

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 11 Jul - 0:43

Ko ima para, nerava i dobar stomak:

MOIN i INFM !!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
pakodazna
Still learning
Still learning
pakodazna


Broj poruka : 141
Points : 311
Datum upisa : 04.06.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 11 Jul - 18:55

Kobe molim te,

mozes li malo da pojasnis, ukratko zasto bi bilo dobro da se ulozi u ove dve akcije......Hvala :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 11 Jul - 21:45

pakodazna ::

mozes li malo da pojasnis, ukratko zasto bi bilo dobro da se ulozi u ove dve akcije......Hvala :cheers:

Nisam pominjao "ulaganje"!! Rekoh da treba za to imati dobre nerve i jak stomak !
Dosata se umrtvila berza, a na ove dve akcije se nešto sprema:
Vidiš da se Citadel (uz sve svoje satelitske firme i forumašima dibro poznatim fiz. licima koja ga prate)
baš "trudi" oko INFM - celo to talasanje će morati nekako da se razreši!
Po gradu čak kruži glasina da je Citadel uzeo kredit, a založio baš akcije INFM (izgleda i da se trudi da cena ne ode previše na dole jer bi onda banka tražila da se garancija pojaća).
Ide i glasina da je INFM imala dobru dobit koja je "smuvana" negde, tako da.... ???


A na MOIN - tu već (čini mi se) imaš serioznije akcionare, gomila banaka!
A još (bar ja) ne nazirem većinskog vlasnika !?

Mislim da je u ovom mrtvilu neizvesno kada će doći do razrešenja, mada ovi sa INFM kao da su rešili da sve završe (dovodjenje svog menadžmenta) još ovog leta ???

Eto, jedan od načina na koji može da se gleda na stvari!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSre 12 Avg - 15:13

Nesto mi se cini da ce uskoro Komercijalna banka imati jos jedan pozitivan trend rasta... Malo je se aktivirala zadnjih par dana, a i mislim da ce bankarski sektor povuci jos jedan naredni talas navise.... :lol:


Gledajuci grafik [url=http://www.podunavac.com/html/BSE-Akcije(kontinuirano_trgovanje)/KMBN.htm [/url]
zakljucio sam da je ova tacka na 29000-30000 neka vrsta tacke gde se ocekuje jaci trend rasta....
Ja do sada nisam bio u ovoj akciji, ali cu sutra pokusati da udjem na oko 30000 - 31000.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeČet 13 Avg - 12:01

@milanlaki

A zasto bi znacajno rasla , i koliko?
Uz > PE=10,01 PB=1,10 ROE=10,94 ima puno podcenjenijih akcija iz tog sektora.

P.S. moje subjektivno misljenje :?:
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeČet 13 Avg - 14:02

Odgovor pravi na to pitanje je tesko dati. Moja cena za izlaz je 37500-38000dinara, a ako dodje do daljeg boljeg razvoja situacije onda cu je pomeriti navishe.
Nazad na vrh Ići dole
Paštrović
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 16
Datum upisa : 16.10.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePet 16 Okt - 20:42

Pozdrav forumašima,ja sam nov.Ja bih investirao skromnu sumu za početak.Šta mi savetujete, gde da investiram? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePet 16 Okt - 21:09

Ćao, Peštroviću, i dobrodošao na forum!!!
Pogledaj ovu temu: https://www.aikb.net/edukacija-f6/pomozite-joci-oko-portfolia-i-pokusajte-da-ga-pobedite-t881.htm
Svi su se potrudili da smisle najbolji mogući portfolio!
Naravno, pitaj za sve što ti nije jasno! :)

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimePet 16 Okt - 21:12

Pozdrav Paštroviću i dobro nam došao :D

Nisi nam dao dovoljno informacija. Koji ti je vremenski horizont ulaganja, kakvi su ti ciljevi, da li je to špekulacija, dugoročno ulaganje itd...

Ja bih ti savetovao, u svakom slučaju, da ulažeš u likvidnije akcije (one koje možeš i kupiti i prodati), dakle, sastavnice Belex15 indeksa.

U međuvremenu je i StefanMR dao dobar link...

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Okt - 10:51

Aleksandar Vlahović: Kupujte akcije
Bivši ministar za privredu i privatizaciju Aleksandar Vlahović kaže da je desetak hiljada evra danas najpametnije uložiti na berzu, i to u akcije koje imaju veliki potencijal rasta.

"Danas su akcije i dalje na dosta niskom nivou i pored rasta berzanskog indeksa za 36 odsto od početka godine. Akcije su i najrizičnija investicija, pa je možda najmanje rizično potražiti stabilnih sedam odsto u banci, koliko je godišnja kamata na oročene depozite", kaže Vlahović za "Novac".
:)

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Paštrović
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 16
Datum upisa : 16.10.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Okt - 12:32

Kojih 5 akcija iz kategorija " riskantnih" bi preporučili za kupovinu, a kojih 5 iz kategorije "sigurnih" ? Unapred hvala i Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Okt - 12:39

Sneki ::
Aleksandar Vlahović: Kupujte akcije
Bivši ministar za privredu i privatizaciju Aleksandar Vlahović kaže da je desetak hiljada evra danas najpametnije uložiti na berzu, i to u akcije koje imaju veliki potencijal rasta.

"Danas su akcije i dalje na dosta niskom nivou i pored rasta berzanskog indeksa za 36 odsto od početka godine. Akcije su i najrizičnija investicija, pa je možda najmanje rizično potražiti stabilnih sedam odsto u banci, koliko je godišnja kamata na oročene depozite", kaže Vlahović za "Novac".
:)

Sneki ipak je to taj Vlahovic ,na AIK-u i AGBN,pa zna covek sta radi i gde treba da ulozi pare .

Pa eto dobrog predloga za ovu temu i ljude koji ne znaju gde da investiraju.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Okt - 12:39

Sneki ::
Aleksandar Vlahović: Kupujte akcije
Bivši ministar za privredu i privatizaciju Aleksandar Vlahović kaže da je desetak hiljada evra danas najpametnije uložiti na berzu, i to u akcije koje imaju veliki potencijal rasta.

"Danas su akcije i dalje na dosta niskom nivou i pored rasta berzanskog indeksa za 36 odsto od početka godine. Akcije su i najrizičnija investicija, pa je možda najmanje rizično potražiti stabilnih sedam odsto u banci, koliko je godišnja kamata na oročene depozite", kaže Vlahović za "Novac".
:)

Eto, sad smo sigurni da je Aca na tablama sa leve strane poslednjih nedelja.

Prestize me Kruska. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Okt - 13:16

Ako je stvarno to bivši ministar, onda su najsigurnije akcije na Belexu BANKE!!!
:D
Stvarno, koje su akcije na Belexu "najsigurnije"?

Moj predlog: Komercijalna Banka, Tehnogas, Dijamant, Metalac G.Milanovac...

8)

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeSub 17 Okt - 13:58

ma ne mogu da verujem da ulazi kao fizicko lice (gosn vlahovic)!
Nazad na vrh Ići dole
Radasin
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 3
Datum upisa : 10.10.2009

Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati - Šta prodavati?   Šta kupovati - Šta prodavati? - Page 4 Icon_minitimeNed 18 Okt - 7:51

Moj savet za Pastrovica oko strategije ulaganja:

Sta god budes kupio predlazem da ne trgujes previse(stavise uopste ako nemas iskustva) i da ne prodajes ako udjes u 25-30% plusa jer moze posle da ti bude i zao
Znaci duzi vremenski horizont,takvi ulagaci sebe zovu "akumulatori" :lol:
A generalno -prilika za kupovinu jos uvek je povoljna
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
 
Šta kupovati - Šta prodavati?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: