BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 CRHOV - Centralni registar

Ići dole 
+37
Aleks
Nemesis
Ars Vivendi
Ceras
Biljana08
iki
Ivan2211
Momir
Dexiv
HUACHUMA
Aritmeticar
gogloee
Lilihip
Kobe Bryant
Centurion
Milica1
BoS
Cicija
Friz
Deltina
floyd
Mc.Intosh
Raiden
Admin
Sare
geogsi
selena
g.gekko
BojanNS
chuka011
Posmatrač
Sneki
Grlja
mirami
Milos86
Karlito Brigante
slalic
41 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
slalic
Partner
Partner



Broj poruka : 91
Points : -12
Datum upisa : 20.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime6/6/2007, 12:39

Kako mi se čini, CRHOV je onemogućio uvid u kompletan spisak akcionara. Ima li nekih informacija sa tim u vezi?
Klikom na "knjižicu" ne dobija se više listing akcionara...
Nazad na vrh Ići dole
Karlito Brigante
Don
Don



Broj poruka : 36
Points : 0
Datum upisa : 23.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime6/6/2007, 13:18

Jos nije 8)
Verovatno nesto eksperimentisu po obicaju, pa se javljaju trenutni problemi

_________________
If you don't know jewelry, know the jeweller!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime6/6/2007, 13:30

Meni bi to bio sasvim logichan sled dogadjaja. Pogledajte samo shta sve pishemo po forumima. Normalno je da ce pokushati da se zashtite. I ja bih na njihovom mestu.
Ne mogu da verujem da je neki tip na ec.forumu, tema plnn, postavio pismo koje je poslao tom harambashi - direktoru, pa par postova kasnije objasnio da ti podaci i nisu bash najrealniji i da su napumpani da bi harambashu zaplashili!!! A harambasha ne chita ec.forum, tako da je to pojashnjenje O.K.
Da li ga neko drugi chita, to nije bitno, niko harambashi nece reci. Ljudi moji.
Mislim, ovo nema veze sa CRHOV, ali ima veze sa prve dve rechenice mog posta.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime6/6/2007, 15:36

E ako mogu da utichu na centralni idem sutra da se uclanim u mafiju
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime9/11/2007, 17:15

Ako neko ima link za pretragu CHoV-a po licima neka izvoli :D
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime9/11/2007, 18:44

mirami ::
Ako neko ima link za pretragu CHoV-a po licima neka izvoli :D

Ima neki program, cuo sam, ali mozda je to link, bas kao sto kaze mirami. Ako neko ima neka posalje, sleduje ga rucak.

Pozzzzz.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime9/11/2007, 21:17

Da mozda je i program nisam sigurna
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/22/2007, 16:07

Od kako na sajtu CHROV-a "pada sneg" pretraga je sporija (bar kod mene) Suspect
Nije mi jasno zašto se iživljavaju s tim snegom? Valjda misle da su investitori na Belexu mala deca, pa se raduju snegu ? :D


Grlja i Mirami - pa program (za pretragu CHRO-va) može da se kupi/naruči na
kupatilo@Gmail.com već sam rekla: RADI ODLIČNO... 8)

-
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/22/2007, 21:11

Sneki ::
Od kako na sajtu CHROV-a "pada sneg" pretraga je sporija (bar kod mene) Suspect
Nije mi jasno zašto se iživljavaju s tim snegom? Valjda misle da su investitori na Belexu mala deca, pa se raduju snegu ? :D

-

Sneg je super, gde Ti je romantika?
Nazad na vrh Ići dole
chuka011
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : -32
Datum upisa : 17.11.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/23/2007, 23:08

Sneki ::
Od kako na sajtu CHROV-a "pada sneg" pretraga je sporija (bar kod mene) Suspect
Nije mi jasno zašto se iživljavaju s tim snegom? Valjda misle da su investitori na Belexu mala deca, pa se raduju snegu ? :D

Nije pao sneg da pokrije breg, nego da svaka zverka pokaze svoj trag... :)
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/24/2007, 01:18

Sneki ::
Od kako na sajtu CHROV-a "pada sneg" pretraga je sporija (bar kod mene) Suspect
Nije mi jasno zašto se iživljavaju s tim snegom? Valjda misle da su investitori na Belexu mala deca, pa se raduju snegu ? :D


Grlja i Mirami - pa program (za pretragu CHRO-va) može da se kupi/naruči na
kupatilo@Gmail.com već sam rekla: RADI ODLIČNO... 8)

-


kupujem....
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/24/2007, 17:31

grlja ::
Sneki ::
Od kako na sajtu CHROV-a "pada sneg" pretraga je sporija (bar kod mene) Suspect
Nije mi jasno zašto se iživljavaju s tim snegom? Valjda misle da su investitori na Belexu mala deca, pa se raduju snegu ? :D


Grlja i Mirami - pa program (za pretragu CHRO-va) može da se kupi/naruči na
kupatilo@Gmail.com već sam rekla: RADI ODLIČNO... 8)

-


kupujem....

Mozda je dobar al je i skup.... makar za fizicka lica.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/25/2007, 00:24

BojanNS ::


Mozda je dobar al je i skup.... makar za fizicka lica.

Relativno... svakako da takav program nije potreban nekome ko se "igra" na Belexu (sa ca. 1k - 5k EUR), takvima ovaj program stvarno ništa ne znači...
a za one koji se stvarno bave Belexom cena je prava sitnica... VERUJ mi !!!

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
g.gekko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : -6
Datum upisa : 24.11.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/25/2007, 12:38

Koja je cena tog programa? Da li u cenu ulazi i update programa u koliko se promeni struktura tabele prikaza na CRHoV-u?
Nazad na vrh Ići dole
selena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Points : -4
Datum upisa : 22.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/25/2007, 14:52

Slazem se da je takav program neprocenjiv prilikom odluke o kupovini akcija. Nazalost, meni je sav kes vec zarobljen i sad mogu samo da mastam o kraju korekcije a tada prva kupujem program :)
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 349
Points : 867
Datum upisa : 14.12.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/25/2007, 16:40

O kojim ciframa govorimo ovde xx , xxx ili xxxx EUR? Ako nije za javnost mozze i na private.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/26/2007, 08:53

Dame i Gospodo procitajte ovo:

http://www.mfin.sr.gov.yu/src/1210/
To je novi predlog zakona o crhov-u

Narocito obratite paznju na tacka, clan 36. koji kaze:
"Члан 36.
У члану 211. став 6. мења се и гласи:
Централни регистар објављује на својој интернет страници списак десет
акционара који имају највећи број акција одређеног издаваоца."

Molimo da se izjasnite o ovoj gluposti od predloga zakona...

P.S. Koliko onda vredi taj program za pretragu? Ja mislim da taj koji ga napravi moze da trazi koliko hoce.....
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/26/2007, 09:35

Kakve su to lopine i mafijashi...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/26/2007, 11:19

Pozbavajuci rad "naseg" Parlamenta, to i ako bude bilo podržano od Vlade, neže doži na dnevni red pre proleća 2009. 8)
Evo - ni po "hitnom postupku" nisu usvojili izmene zakona o porezu na kapitalnu dobit... 8)

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sare
King
King



Broj poruka : 165
Points : -154
Datum upisa : 24.09.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/26/2007, 11:20

Sneki ::
Pozbavajuci rad "naseg" Parlamenta, to i ako bude bilo podržano od Vlade, neže doži na dnevni red pre proleća 2009. 8)
Evo - ni po "hitnom postupku" nisu usvojili izmene zakona o porezu na kapitalnu dobit... 8)

.

pa polako da ubiraju jos malo ... ej pa 10 % je to :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/26/2007, 14:56

geogsi ::
O kojim ciframa govorimo ovde xx , xxx ili xxxx EUR? Ako nije za javnost mozze i na private.

Radi se o ceni od xxx EUR :pirat:

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/30/2007, 21:08

Problemi sa učitavanjem (?)
jel još neko primetio... ili samo kod mene???

The web site you are accessing has experienced an unexpected error.
Please contact the website administrator.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Raiden
Still learning
Still learning



Broj poruka : 99
Points : 13
Datum upisa : 24.07.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/4/2008, 20:28

Šta se dešava sa centralnim registrom?
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/4/2008, 21:44

raiden ::
Šta se dešava sa centralnim registrom?

Stvarno je haos...


Sa sajta:

Obaveštenje svim članovima CR HoV
SVIM ČLANOVIMA CENTRALNOG REGISTRA,DEPOA I KLIRINGA HARTIJA OD VREDNOSTI

Poštovani saradnici,

Obaveštavamo Vas da je dana 04.01.2008. godine Savez samostalnih sindikata Srbije bez pismenog obaveštenja Centralnom registru, depou i kliringu hartija od vrednosti zatvorio ulaz iz Dečanske br. 14, pa Vas molimo da koristite ulaz sa Trga Nikole Pašića br. 5, preko drugog sprata do prostorija Centralnog registra, depoa i kliringa hartija od vrednosti.

S poštovanjem



Mozda su sindikalci stigli do servera :D
Nazad na vrh Ići dole
floyd
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : -3
Datum upisa : 04.01.2008

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/4/2008, 23:52

Sindikalci ishakovali CRHOV?
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/5/2008, 15:41

Nema Aikove liste upravljackih affraid
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/5/2008, 16:45

Mc.Intosh ::
raiden ::
Šta se dešava sa centralnim registrom?

Stvarno je haos...


Sa sajta:

Obaveštenje svim članovima CR HoV
SVIM ČLANOVIMA CENTRALNOG REGISTRA,DEPOA I KLIRINGA HARTIJA OD VREDNOSTI

Poštovani saradnici,

Obaveštavamo Vas da je dana 04.01.2008. godine Savez samostalnih sindikata Srbije bez pismenog obaveštenja Centralnom registru, depou i kliringu hartija od vrednosti zatvorio ulaz iz Dečanske br. 14, pa Vas molimo da koristite ulaz sa Trga Nikole Pašića br. 5, preko drugog sprata do prostorija Centralnog registra, depoa i kliringa hartija od vrednosti.

S poštovanjem



Mozda su sindikalci stigli do servera :D

Dobra Ti fora.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/12/2008, 17:37

Sta je bre OVO????

http://www.crhov.co.yu/pravnaregulativa/tarifnik.pdf

Pod 5), tacka 8.

http://www.crhov.co.yu/pravnaregulativa/pravilaposlovanja.pdf

pod 116 ??????????

Kada ovo pocinje da vazi??? Ajde nek pocne i ja se polako povlacim sa berze
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/12/2008, 18:07

:D
Milose, to vec vazi... tu se malo toga odnosi na akcionare !! cat



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Deltina
Just looking
Just looking
Deltina


Broj poruka : 3
Points : -11
Datum upisa : 28.06.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/12/2008, 18:18

Da li iko normalan moze da se pomiri sa ovakvim nebulozama????? :bangbang:
Svedoci smo sve vecih mahinacija i lopovluka od strane domacih tajkuna, a oni donose hiljadu i jednu uredbu da bi toboz uredili sistem poslovanja tj.trgovine harijama od vrednosti. :drrr: :zszz:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime1/17/2008, 01:53

Transparentnost Srbija, u saradnji sa grupom nevladinih organizacija okupljenih oko Koalicije za slobodu pristupa informacijama, uključujući Narodni Parlament iz Leskovca, pokrenula je inicijativu kod Ministarstva finansija Republike Srbije kao ovlašćenog predlagača Zakona o izmenama i dopunama zakona o tržištu hartija od vrednosti i drugih finansijskih instrumenata, za preispitivanje predloženih odredaba člana 36. Nacrta koji se odnosi na obavezu Centralnog registra HoV da na svojoj Internet prezentaciji objavljuje kompletan spisak svih akcionarskih društava u Srbiji.

8)


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime12/8/2008, 19:42

Direktorka Centralnog registra za hartije od vrednosti Vida Uzelac prošlog meseca je primila 1.200.000 dinara, ili skoro 14.000 evra, saznaje „Blic“.
Sa ovim iznosom, direktorka Centralnog registra za hartije od vrednosti najplaćeniji je menadžer u institucijama koje je osnovala Vlada ili u njima ima udeo.

Juče nismo uspeli da kontaktiramo s Uzelčevom kako bi nam potvrdila ili demantovala ovu informaciju, a u Komisiji za hartije od vrednosti tvrde da nemaju ingerencije u delu koji se odnosi na određivanje visine primanja. Za to su nadležni Upravni odbor i Skupština Centralnog registra, tvrdi za „Blic“ portparol Komisije za hartije od vrednosti Vesna Vujić.


Njima lepo, a za nas ih bas briga!!
lol!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 833
Points : 1944
Datum upisa : 10.01.2008

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime4/8/2009, 02:05

U pripremi novi set zakona.
Zakon o tržištu hartija od vrednosti,
preradjuje se zakon o privrednim društvima,
kao i iymene u zakonu o preuzimanju.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime5/21/2009, 00:16

Predstoje izmene na tržištu kapitala

- Jačanje nezavisnosti Komisije za hartije od vrednosti.
– Obaveza preduzeća na informisanje akcionara i investitora.
– Osetno smanjenje broja firmi na berzi.

Komisija za hartije od vrednosti trebalo bi da postane istinski nezavisna institucija na finansijskom i tržištu kapitala, poput Narodne banke koja taj status ima u monetarnom sistemu, a za svoj rad bi odgovarala isključivo Narodnoj skupštini. To znači da više ne bi bila pod nadzorom Ministarstva finansija, da ima finansijsku nezavisnost od svojih izvornih prihoda, a na njene odluke oni koji se smatraju oštećenima mogu da ulože žalbe sudovima, ali tek nakon konačnog rešenja. Uz to, članovi Komisije bi uživali imunitet, što bi im omogućilo da odole raznim vrstama pritisaka.

Nna berzi bi trebalo da se nađu isključivo preduzeća čijim akcijama se trguje, što znači oko 200 firmi, a ne 1.700, koliko ih je sada silom zakona, pri čemu se oko 700 nijednom nije pojavilo na tržištu, a većina samo povremeno.

To bi omogućilo da 35 revizorskih firmi i oko 200 ovlašćenih revizora mogu redovno da prate finansijsko poslovanje emitenata koji će biti u obavezi da redovno informišu investicionu javnost.

Nacrtom zakona, međutim, predviđaju se oštre kazne za razne vrste zabranjenog ponašanja. Pre svega zloupotrebu insajderskih informacija, a s ciljem da se obezbedi ravnopravnost svih učesnika u trgovanju.

Interesantna novina iz Nacrta zakona, koji bi, kako očekuje predsednik Komisije za hartije od vrednosti Milko Štimac, trebalo da bude usvojen do kraja ove godine, jeste i to što investicione jedinice fondova postaju „finansijski instrumenti”, što znači da moraju ući u regulativu koja se bavi sprečavanjem prevara i insajderske trgovine. U određenoj meri ograničava se i postojeća obaveza da se sve hartije moraju „prevesti” u elektronski oblik, odnosno dematerijalizovati, kako bi mogle da se uključe u Centralni registar. Jer, prema regulativi EU, zakon ne može da propiše obaveznu dematerijalizaciju zato što neke hartije mogu biti odštampane na papiru.

U Nacrtu zakona je predviđeno da sva obaveštenja mogu biti elektronska, što znači da su novinski oglasi dozvoljeni, ali nisu obavezni, što će sigurno dodatno pogoršati materijalni status štampanih medija.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Predstoje-izmene-na-trzishtu-kapitala.lt.html

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

CRHOV - Centralni registar Empty
PočaljiNaslov: Re: CRHOV - Centralni registar   CRHOV - Centralni registar Icon_minitime5/21/2009, 10:27

Znaci lagano se dovodimo u red. Samo, bojim se, naci ce gilipteri nacin da i ovome doskoce.
Nazad na vrh Ići dole
 
CRHOV - Centralni registar
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Softver za pretragu CRHOV-a

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: