BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN

Ići dole 
+125
Plejade
NewStar
Pera Božić
Cicija
Bulat
Stane Dolanc
Zwiebel
bokixxl
Toulouse Lautrec
direktor84
Enron
Frenky
Facts&Figures
Jaca
Smile
EVE
Malimis
Dax
Dragot
Drag65
Voiceoflaw
philips1
Mitar
Dmitar
Folio
Stefanakuv
Boza Belex
MORNAR
Toplica 1
sexy jea
Teletrader
Nikolaj3
Sasuolo
Radoznalac
Spejs
Mendo
Ceras
Zoranecc
Dalaj Lama
Aritmeticar
Bookmaker
Big Mile
Sahbaz
Prokuplje
C R A Z Y
Rogy
Sutra
Bombica
goxi
vajabaja
Mali akcionar
Boby
Steve McQueen
Bidza
Nemesis
Novosadjanin007
Dnenad85
BBrroo
SabanNonda
Sofke
Boranija
Sasa965
Momir
MYSTIC021
Mukli
Miladin
Ars Vivendi
Popaj
nezadovoljansvojimzivotom
Berza011
Djuka
eko.royal
Igor-NS
JelenaS
Igi-bg
Limited011
StariHrast
Kurajber
Maca
MilanLaki
Mozartru
Racunarko
Drag_Mlad
Mrvica
Joe_Allamo
Kupi akcije
Magi2
Lilihip
Vladulns
Mozart
Milica1
Aleks
Zane
pepsiman
Ris
BoS
Bond
Magi
Cope
Atomski mrav
Dusan
Greta
iki
StefanoProdi
Posmatrač
Friz
kaktusic
geogsi
Jegulja
gogloee
Kobe Bryant
genijeurazvoju
Sneki
Taliban
BojanNS
Matthew Greenburgh
pogled
jutro
shajone
neznalica
IN&ON
Rade
Milos86
slalic
selena
129 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 18:04

CAMELS analiza
CAR
FDIC indikatori

Suspect
Tu bih ja dodao i VAR :bla:
On je možda i najvažniji...

Te analize teško da može da obavi neko ko nije ili deo menadžmenta banke ili revizor (zbog dostupnosti relevantnih podataka)! Mada ima "podataka" i podataka...
Jedino ako nam ti daš sve neophodne podatke.
Miladine da ne radiš ti u MTBN nekako na to "miriši"??
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 18:53

Da, ne znam koliko imaš ti godina, ali ono dečko bi mogao da zaobidješ jer nema potrebe da se vredjamo!!

Vidim da se "gadjaš" terminima kako bi fascinirao ekipu, pa da ne bi ljudi bili zbunjeni da malo pojasnimo terminologiju.
Možda mislimo na različite stvari??

Evo:

FDIC (Federal Deposit Insurance Corp - Federalni Fond Za Osiguranje Depozita) Suspect

CAMEL (engl. capital, assets, management, earnings, liquidity) je metoda analize opšeg stanja banke zasnovana na ispitivanju kapitala (capital), kvaliteta aktive (assets), menedžmenta (management), profitabilnosti (earnings) i likvidnosti (liquidity).

Tom se metodom banke rangiraju u pet kategorija: rang 1 dobijaju banke s najboljim rezultatima po svim pokazateljima, a rang 4 ili 5 dodjeljuje se problematičnim bankama i ukazuju na potrebu dodatnog ispitivanja i otklanjanja uzroka nepovoljnog stanja.

capital at risk CAR je iznos kapitala koji je potreban da bi banka unapred pokrila veličinu potencijalnog gubitka u narednom periodu i on se, za razliku od VAR, može obračunati samo na nivou ukupne banke, tj. na portfolio nivou (VAR na nivou banke je isto što i CAR). Ako CAR iznosi 100 jedinica pri nivou tolerancije od 1%, to znači da neočekivani gubici neće preći iznos od 100 jedinica u 99% slučajeva. Visina nivoa tolerancije je stvar izbora rukovodstva banke.


value at risk-VAR ili VAR je vrednost svih rizika koje banka preuzima, tj. maksimalni iznos potencijalnog gubitka koji banka može da ima u svom poslovanju i koji može da prekorači samo u malom i precizno definisanom procentu od svih mogućih slučajeva, a taj procenat verovatnoće, koji nije pokriven prihvaćenim VAR, naziva se nivo tolerancije. Vrednost VAR se može izračunati na svim poslovnim nivoima banke ( na nivou svake poslovne jedinice i cele banke), kao i po grupama poslovnih transakcija.
Smisao kvantitativnog određivanja VAR je da se obezbedi adekvatan nivo ekonomskog kapitala banke, odnosno kapitala pod rizikom (capital at risk-CAR ili CaR).

Sad je još ostalo da odgovoriš na moje pitanje iz predhodnog posta: da li radiš u MTBN?

2. Jel ti stvarno misliš da su gorepomenute analize i kerefeke bitne na Belexu? Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 19:09

CAMEL (engl. capital, assets, management, earnings, liquidity) je metoda analize opšeg stanja banke zasnovana na ispitivanju kapitala (capital), kvaliteta aktive (assets), menedžmenta (management), profitabilnosti (earnings) i likvidnosti (liquidity).

1. Kvalitet aktive ???

Rangiranje kvaliteta aktive treba da odražava kvantitet postojećeg i potencijalnog kreditnog rizika vezanog za kreditni portfelj i ulaganja, nekretnine, ostalu aktivu i vanbilansne operacije. Sposobnost organa upravljanja i rukovodstva da identifikuju, odmerava, prati i drži pod kontrolom rizik, ima veoma značajan uticaj u ovoj oblasti. U proceni kvaliteta aktive obavezno se mora uzimati u obzir adekvatnost rezervi za kreditne i sve druge gubitke i izvršiti merenje - procena izloženosti banke riziku neplaćanja od strane komitenata, bili oni emitenti hartija od vrijednosti ili drugih finansijskih instrumenata koje banka drži kao svoju aktivu, dužnici po datim kreditima ili nosioci bilo koje vrste rizika po banku. Svi ostali elementi koji mogu uticati na realnu vrednost neke aktive kao što su npr.: operativni, tržišni i strateški rizik, kršenje zakona i propisa i svi drugi elementi takođe moraju biti uzeti u obzir prilikom procjene ove komponente.
Kvalitet aktive se u najvećoj meri rangira na bazi analize sledećih faktora:
- Adekvatnosti standarda za odobravanje kredita, kvaliteta praksi kreditne administracije i pogodnosti praksi za identifikaciju rizika;
- Nivoa, distribucije, ozbiljnosti i trenda problematične, klasifikovane, neobračunate i restruktuisane aktive;
- Adekvatnosti rezervi za kreditne i sve druge gubitke vezane za procjenu kvaliteta aktive;
- Povećanja kreditnog rizika iz transakcija umanjenog vanbilansa, kao što su neisplaćene obaveze, kreditni derivati, komercijalni i stendby akreditivi i iznos kredita;
- Diverzifikacije i kvaliteta kreditnog portfelja;
- Obima aktivnosti i izlaganja banke riziku iz poslova vezanih za kupovinu i prodaju aktive;
- Postojanja koncentracije kreditnog rizika;
- Adekvatnosti kredita i investicionih politika, procedura i praksi;
- Sposobnosti rukovodstva banke da uspešno upravlja aktivom banke, uključujući pravovremenu identifikaciju i naplatu problematičnih stavki;
- Kredita povezanim licima i kamatnih stopa na te kredite;
- Adekvatnosti internih kontrola i informacionog sistema;
- Obima i prirode propusta vezanih za kreditnu dokumentaciju.

Jel možeš da mi daš goreneavedene parametre?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 21:01

Rado ću uraditi ratio based CAMELS analizu ali nemam relevantne podatke, jer su ovi iz prospekta zastareli, pa ako ti nije teško ostavi ih ovde na forumu. Pa da pokušam...

CAR preko FDIC?
Ovo ako umeš, svaka čast!
Dakle: veoma sam zaintrigiran, pa ako ti nije teško stavi je ovde na forum da prodiskutujemo rezultate.

Veoma sam zainteresovan i za Tvoje mišljenje o Kvalitet aktive MTBN?

Nadam se da si i sam u medjuvremenu shvatio da su izjave tipa "ja znam ali vi ne zaslužujete da vam kažem" u najmanju ruku neozbiljne.
Stoga mani prepucavanje i daj nešto konkretno.

Uz to: ja i dalje tvrdim da je MTBN nacionalizovana i to na štetu malih akcionara!
Eto, tako mislim dok me argumentima ne razuveriš.

Ostaje mi da se nadam da nećeš i mena osloviti sa "dečko"?

_________________
All we need is love


Poslednji izmenio Friz dana Sub 25 Dec 2010 - 21:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 21:26

Izvinite zbog rupa u sadrzaju.
Danas sam nesto trigger-happy.
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 21:28

Pinto ::
Izvinite zbog rupa u sadrzaju.
Danas sam nesto trigger-happy.
kafa

Užas! affraid

Sad i moj poslednji post ispada glup? svadja

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
StariHrast
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 375
Datum upisa : 21.02.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 22:13

Friz ::


Uz to: ja i dalje tvrdim da je MTBN nacionalizovana i to na štetu malih akcionara!


Metals banka je preuzeta kao što su komunci 1944-45 preuzeli zemlju i fabrike od narodnih neprijatelja. Jedno je da li je Ananije cvećka a drugo je da li oćemo kapitalizam ali takav da kada nekom lokalnom separatisti nešto zatreba a on onda pozove centralnu banku u pomoć. Koliko smo bedni govori i činjenica da se niko ozbiljno nije pobunio protiv otmice ove banke. Kada su odveli komšiju iz prizemlja čutao sam, kada su odveli prvog komšiju sa moga sprata ćutao sam, kada su došli po mene nisam želeo da ćutim ali tada više nije bilo nikoga u zgradi da me čuje...............
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 25 Dec 2010 - 22:54

StariHrast ::
Koliko smo bedni govori i činjenica da se niko ozbiljno nije pobunio protiv otmice ove banke. Kada su odveli komšiju iz prizemlja čutao sam, kada su odveli prvog komšiju sa moga sprata ćutao sam, kada su došli po mene nisam želeo da ćutim ali tada više nije bilo nikoga u zgradi da me čuje...............

post2
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeNed 26 Dec 2010 - 15:43

Momir ::

2. Jel ti stvarno misliš da su gorepomenute analize i kerefeke bitne na Belexu?

Apsolutno! Te analize i kako kazes kerefeke ukazuju na srednje- i dugorocan return. One se ne obaziru na dnevno kretanje cena akcija, koje vidim mnogima zadaje glavobolju. Probaj da uradis analizu firmi koje su na grobarskoj lopati pa ces videti kako se to odrazava (u duzem roku) na trgovanje i cenu na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeNed 26 Dec 2010 - 23:13

Miladin ::
Momir ::

2. Jel ti stvarno misliš da su gorepomenute analize i kerefeke bitne na Belexu?

Apsolutno! Te analize i kako kazes kerefeke ukazuju na srednje- i dugorocan return. One se ne obaziru na dnevno kretanje cena akcija, koje vidim mnogima zadaje glavobolju. Probaj da uradis analizu firmi koje su na grobarskoj lopati pa ces videti kako se to odrazava (u duzem roku) na trgovanje i cenu na berzi.
cisto da pitam,da li vi sami vereujete u ovo sto pisete,aman bre ljudi ,ja procita da berze ima da polete u sledecj godini,nek ne polete samo da ostanu ,a mi kaskamo za njima, pa sta treba da ocekujemo osim boljitka,ja sam bio skeptican,zasto, prosto gde ce lova da ide,sada sAM PESIMISTA\\\\\\\\1,MISLIM u optimizmu,ma kupujte i cekajte 2012 za siguricu .....
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePon 27 Dec 2010 - 8:45

Friz ::
Ne znam da li sam iskusan forumaš ali neke stvari se vide iz aviona:

Metals banka je (kvazi) nacionalizovana.

To je neko ostvarenje sna nekih struktura u Vojvodini da Vojvodina ima svoju Narodnu Banku. Dakle čisto politička odluka.

Mislim da su mali akcionari prevareni ovim dokapitalizacijama, a i vode se i neki sporovi:
U tužbi grupe malih akcionara, trenutno pred Apelacionim privrednim sudom, tvrdi se da su sve odluke Skupštine akcionara od 30. juna i 1. jula prošle godine nelegalne, uključujući i preinačavanje najavljene javne u ciljnu dokapitalizaciju, i traži poništenje svih odluka, te vraćanje prethodne vlasničke strukture u kojoj je 2.946 akcionara raspolagalo sa svih 390.352 akcije, pri čemu je najviše imao DDOR, 15 odsto, dok su sedam investicionih fondova imali od po 1,9 do 4,99 odsto vlasništva.

Pred Vrhovnim sudom Srbije, ista grupa akcionara vodi upravne sporove protiv Komisije za hartije od vrednosti, zbog odobrenja, i NBS, zbog saglasnosti, promene karaktera dokapitalizacije, te prihvatanje odluke Skupštine akcionara, mada je, suprotno propisima, prekidana i otegla se dva dana kako bi na jedvite jade namakla kvorum. Suština tužbi i sporova je procena je li Metals banka u četvrtom kvartalu 2008. godine upala u nelikvidnost usled prevelikog ulaganja u nekretnine, kako su tvrdili Petrović, Jeftić i Jelašić, ili je nelikvidnost proizvedena ciljnim a nezakonitim postupcima političkih i monetarnih vlasti, kako tvrde tužioci.

Banka je za moj ukus "predokapitalizovana" imace dobre pokzatelje na kraju 2010. ali to neće biti rezultat rada same banke.
Ja to zovem "lažni pokazatelji"!
Ako i zabrljaju nešto, APV može (opet) da ih dokapitalizuje itd...
A vrlo je moguće da će droj zaposlenih biti sve veći i veći jer treba uhlebiti partijske drugove, njihove žene, ćerke, tetke...
Sada se i Maja (bivši radikal) ujedinila sa Dinkićevom partijom regiona i u parlamentu Vojvodine su osnovali svoju poslaničku grupu.

Ne verujem da će ikada deliti dividendu, prodaja ne dolazi (za sada) u obzir.

Ovo je sada klasična državna banka i ne vidim da mali akcionari imaju čemu tu da se (mnogo) nadaju - možda špekulativno.
Pa i tu treba biti obazriv.


post2
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeUto 28 Dec 2010 - 17:06

Promene: 23.12. - 28.12.2010. (T-3) ili 20.12. - 23.12.2010.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeUto 28 Dec 2010 - 18:27

Bežte, evo Besima! od
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 31 Dec 2010 - 12:29

Inovirani prospekt:

http://www.belex.rs/trgovanje/prospekt/MTBN

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 31 Dec 2010 - 16:53

Promene: 28.12. - 31.12.2010. (T-3) ili 23.12. - 28.12.2010.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 31 Dec 2010 - 17:45

Danasnje ciscenje na MTBN i pojacavanje pozicije ABN AMRO (iliti RBS nv) na hartiji pre tri dana su dokaz da je Razvojna banka Vojvodine domacinska banka, kkv je kao sto sam i rekao u jednom od prethodnih postova oko 6200 rsd sto minorno deluje na pozicije akcionara, uredno apdejtovani bilansi i komunikacija sa akcionarima, a uz sve to jasna i pre svega komercijalna strategija, pokazuje kuda ide ova banka.Tvrdio sam i dalje tvrdim da je hatija potcenjena, kao sto tvrdim i za UNBN i za PRBN i za KMBN, kao i da ce za ove hartije 2011 biti zlatna godina. Aik banka je odlicna banka i hartija, ali je momentalno pregrejana i nosi izvestan rizik. Dnevni rastovi i padovi na MTBN su rezultat igre nekoliko brokerskih kuca (nije fer da ih imenujem, ionako su na grobarskoj lopati, pa neka im), kad ovakve obime koji su solidni (i manje vise prosecni za mtbn i iz zlatnih vremena) budu obarali, skinucu im kapu. Do tada, nek se igraju market mejkera ;)
Naravno da je fundamentalna analiza OSNOVA za procenu svih hartija, medjutim treba i sagledati kretanje trzista i relativni rast istih u odnosu na trziste. Mnoge hartije tek treba da pozelene, jer su u svoj ovoj hajki oko Aika, Nisa i Soje zaboravljene.
U iscekivanju preliminarnih bilansa, zelim svima srecnu i zelenu 2011. godinu
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 31 Dec 2010 - 18:00

Miladin ::
Danasnje ciscenje na MTBN i pojacavanje pozicije ABN AMRO (iliti RBS nv) na hartiji pre tri dana su dokaz da je Razvojna banka Vojvodine domacinska banka, kkv je kao sto sam i rekao u jednom od prethodnih postova oko 6200 rsd sto minorno deluje na pozicije akcionara, uredno apdejtovani bilansi i komunikacija sa akcionarima, a uz sve to jasna i pre svega komercijalna strategija, pokazuje kuda ide ova banka.Tvrdio sam i dalje tvrdim da je hatija potcenjena, kao sto tvrdim i za UNBN i za PRBN i za KMBN, kao i da ce za ove hartije 2011 biti zlatna godina. Aik banka je odlicna banka i hartija, ali je momentalno pregrejana i nosi izvestan rizik. Dnevni rastovi i padovi na MTBN su rezultat igre nekoliko brokerskih kuca (nije fer da ih imenujem, ionako su na grobarskoj lopati, pa neka im), kad ovakve obime koji su solidni (i manje vise prosecni za mtbn i iz zlatnih vremena) budu obarali, skinucu im kapu. Do tada, nek se igraju market mejkera ;)
Naravno da je fundamentalna analiza OSNOVA za procenu svih hartija, medjutim treba i sagledati kretanje trzista i relativni rast istih u odnosu na trziste. Mnoge hartije tek treba da pozelene, jer su u svoj ovoj hajki oko Aika, Nisa i Soje zaboravljene.
U iscekivanju preliminarnih bilansa, zelim svima srecnu i zelenu 2011. godinu

Da se kladimo u 100 akcija BIP-a da je kupac danas bio MV jer oni dobar deo portfolija imaju u MTBN, imaju i u ostalim hartijama ali ova im je prilasla za srce od
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 31 Dec 2010 - 19:43

Nemesis ::

Da se kladimo u 100 akcija BIP-a da je kupac danas bio MV jer oni dobar deo portfolija imaju u MTBN, imaju i u ostalim hartijama ali ova im je prilasla za srce od

Mnooooooogo je kume od
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeUto 11 Jan 2011 - 17:16

Promene: 31.12.2010. - 11.01.2011. (T-3) ili 28.12.2010. - 05.01.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeUto 11 Jan 2011 - 20:50

Dragijana se i ovde sakriva iza "vojvodjanska/kastodi klijenti".
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeNed 16 Jan 2011 - 12:15

Citat :
Razvojna banka Vojvodine –RBV je bila najveći gubitnik sa godišnjim minusom od nepunih 60 odsto uprkos činjenici da je ova bankarska ustanova prebrodila najteže dane kada je postojala i pretnja njenom opstanku. Ipak, još jedna zatvorena dokapitalizacija u prošloj godini dodatno je razvodnila vlasništvo akcionara i znatno pokolebala kupce na ovoj hartiji.

Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeNed 16 Jan 2011 - 22:21

Boranija ::
Citat :
Razvojna banka Vojvodine –RBV je bila najveći gubitnik sa godišnjim minusom od nepunih 60 odsto uprkos činjenici da je ova bankarska ustanova prebrodila najteže dane kada je postojala i pretnja njenom opstanku. Ipak, još jedna zatvorena dokapitalizacija u prošloj godini dodatno je razvodnila vlasništvo akcionara i znatno pokolebala kupce na ovoj hartiji.

znam da bi ti volio da bude tako ali,dzaba se nadas:-)),mada nada umire zadnja :-))
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSre 19 Jan 2011 - 17:19

Promene: 11.01. - 19.01.2011. (T-3) ili 05.01. - 14.01.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSre 19 Jan 2011 - 23:51

"dase obesim" opet malerise.

vidite uzas:

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=223&cl=09

Citat :
Familija
Bankarska mafija: Razvojna banka Vojvodine kao privatni servis pojedinaca i porodica

Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 21 Jan 2011 - 14:55

Artio nastavio prodaju Razvojne banke
21/01/2011 09:46:00 CRHoV, Sinteza

Globalni investicioni fond Artio bio je najveći prodavac akcija Razvojne banke Vojvodine od početka godine, što je znatno usporilo rast ove hartije premda i ona, kao uostalom i ostatak tržišta, beleži višednevni kontinuirani uzlazni trend. Akcije Razvojne banke okončale su jučerašnje trgovanje na nivou od 3.342 dinara, nakon sedmodnevnog rastućeg trenda tokom kojeg su dobile na vrednosti preko 10 procenata, dok od početka godine beleže pozitivan prinos od svega 2 procenta. Najveći kupac ovih hartija bio je Erste, i klijenti koji stoje iza kastodi računa ove austrijske banke, dok je prosečan dnevni promet na ovoj hartiji porastao na 2 miliona dinara što je skoro sedam puta više od prosečnog dnevnog prometa u trgovanju ovom akcijom u protekloj godini. Akcionari Razvojne banke (bivša Metals banka) predstavljaju jedne od najvećih gubitnika na Beogradskoj berzi, posmatrano od 2007. godine kada je tržište dostiglo vrhunac. Akcije ove novosadske banke, koja je pre izricanja mera prinudne uprave od strane NBS-a bila i članica A listinga Beogradske berze, najvišu vrednost dostigle su početkom aprila 2007. godine kada su vredele 68.979 dinara dok su na istorijski minimum pale početkom aprila 2009. kada su koštale 2.250 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 21 Jan 2011 - 17:08

Promene: 19.01. - 21.01.2011. (T-3) ili 14.01. - 18.01.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 22 Jan 2011 - 17:10

Vladulns ::
Artio nastavio prodaju Razvojne banke
21/01/2011 09:46:00 CRHoV, Sinteza

Globalni investicioni fond Artio bio je najveći prodavac akcija Razvojne banke Vojvodine od početka godine, što je znatno usporilo rast ove hartije premda i ona, kao uostalom i ostatak tržišta, beleži višednevni kontinuirani uzlazni trend. Akcije Razvojne banke okončale su jučerašnje trgovanje na nivou od 3.342 dinara, nakon sedmodnevnog rastućeg trenda tokom kojeg su dobile na vrednosti preko 10 procenata, dok od početka godine beleže pozitivan prinos od svega 2 procenta. Najveći kupac ovih hartija bio je Erste, i klijenti koji stoje iza kastodi računa ove austrijske banke, dok je prosečan dnevni promet na ovoj hartiji porastao na 2 miliona dinara što je skoro sedam puta više od prosečnog dnevnog prometa u trgovanju ovom akcijom u protekloj godini. Akcionari Razvojne banke (bivša Metals banka) predstavljaju jedne od najvećih gubitnika na Beogradskoj berzi, posmatrano od 2007. godine kada je tržište dostiglo vrhunac. Akcije ove novosadske banke, koja je pre izricanja mera prinudne uprave od strane NBS-a bila i članica A listinga Beogradske berze, najvišu vrednost dostigle su početkom aprila 2007. godine kada su vredele 68.979 dinara dok su na istorijski minimum pale početkom aprila 2009. kada su koštale 2.250 dinara.

Ne bih se slozio da je prodaja Artio fonda usporila rast. Da hoce, mogli bi prodati tih 5000 akcija i da zakucaju vrednost na 2000 rsd po hartiji, posto iz sebi znanih razloga zatvaraju pojedine pozicije. Ipak, cenu drze na trzisnom nivou, i cak dobijaju i izvesnu premiju na cenu. Ocekujem da ce RBS da se razigra opet na MTBN. I da ce doci do realnog nivoa uskoro, a to je nivo na kom je aikb sada.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 22 Jan 2011 - 22:10

Miladin ::
Vladulns ::
Artio nastavio prodaju Razvojne banke
21/01/2011 09:46:00 CRHoV, Sinteza

Globalni investicioni fond Artio bio je najveći prodavac akcija Razvojne banke Vojvodine od početka godine, što je znatno usporilo rast ove hartije

Ne bih se slozio da je prodaja Artio fonda usporila rast.

Da ne spominjemo što Artio uopšte nije bio najveći prodavac. Od skoro 5000 (4800) akcija
koje su bile u prometu od Nove Godine, Artio je prodao samo 1000. O mogućnosti da je
upravo pradaja tih njihovih 1000 prouzrokovala usporenje rasta smešno je uopšte pričati.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 22 Jan 2011 - 23:20

Steve McQueen ::
Miladin ::
Vladulns ::
Artio nastavio prodaju Razvojne banke
21/01/2011 09:46:00 CRHoV, Sinteza

Globalni investicioni fond Artio bio je najveći prodavac akcija Razvojne banke Vojvodine od početka godine, što je znatno usporilo rast ove hartije

Ne bih se slozio da je prodaja Artio fonda usporila rast.

Da ne spominjemo što Artio uopšte nije bio najveći prodavac. Od skoro 5000 (4800) akcija
koje su bile u prometu od Nove Godine, Artio je prodao samo 1000. O mogućnosti da je
upravo pradaja tih njihovih 1000 prouzrokovala usporenje rasta smešno je uopšte pričati.

ili to treba tako da se vidi?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePon 24 Jan 2011 - 17:19

Promene: 21.01. - 24.01.2011. (T-3) ili 18.01. - 19.01.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeUto 25 Jan 2011 - 15:46

Nacisto propadose, kako ova deonica, tako i KMBN i UNBN.
Sad jos samo da se i PRBN anulira.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeUto 25 Jan 2011 - 16:27

da, da i ja mislim...tek ce da se probudose...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13740
Localisation : Novi Sad
Points : 51426
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimePet 28 Jan 2011 - 17:57

Promene: 24.01. - 28.01.2011. (T-3) ili 19.01. - 25.01.2011.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 29 Jan 2011 - 7:57

Zanimljivo; čim je nešto jeftino, evo ga i Besim. pec

Mi se povremeno zezamo na njegov račun, a čovek ima jasnu strategiju - ulaže u jako potcenjene hartije, čak i ako ima dosta rizika. Na nekima će sigurno da "pukne", ali tamo gde bude u plusu, biće u velikom plusu kojim će da pokrije i promašaje.

Voleo bih da nam se javi kroz 2-3 godine i saopšti kakav je rezultat te njegove strategije. 89 ili suny
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN - Page 10 Icon_minitimeSub 29 Jan 2011 - 18:05

BoS ::
ulaže u jako potcenjene hartije, čak i ako ima dosta rizika.

U slucaju ove hartije - MTBN - hartija jeste potcenjena, a rizik je ostao u proslim vremenima.
Nazad na vrh Ići dole
 
Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN
Nazad na vrh 
Strana 10 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo
» Razvojna banka Vojvodine (Metals banka)
» Da li Srbiji treba Razvojna Banka?
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...
» OTP Banka Srbija a.d.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: