BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Valjevo, privreda i ostalo...

Ići dole 
+15
Boby
Rogy
Limited011
Mima
Teletrader
iki
Friz
Greta
Kobe Bryant
BBrroo
FatCat
Momir
Sneki
Admin
HUACHUMA
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime1/28/2011, 07:48

Danas: Stopiran predlog Mladjana Dinkića


BEOGRAD, 27. januara 2011. (Beta) - Vlada Srbije nije prihvatila predlog ministra ekonomije i regionalnog razvoja Mladjana Dinkića da se kompaniji Gorenje da po 10.000 evra po novootvorenom radnom mestu u fabrici u Zaječaru, prenosi dnevni list "Danas" u broju od petka.

"Vlada Srbije (u četvrtak) je na telefonskoj sednici odlučila da na dnevni red ne uvrsti pitanje subvencija Gorenju za otvaranje fabrike u Zaječar, čime je predlog ministra ekonomije stopiran", saznaje "Danas" od izvora iz vlade.

To je prvi put da je vlada odbila da raspravlja o odobravanju subvencija investitorima, piše "Danas" i dodaje da se na taj način otvoren skukob izmedju Demokratske stranke i G17 plus preneo na zvaničan teren, čime je sudbina fabrike dovedena u pitanje.

I dnevni list "Blic" prenosi da je problem na relaciji dve stranke kulminirao kada je Dinkić bez dogovora sa partnerima u Vladi Srbije potpisao ugovor sa slovenačkim Gorenjem o izgradnji fabrike u Zaječaru.

Taj list navodi da je Dinkić potpisao sporazum sa Gorenjem iako se ta tačka nije našla na sednici vlade niti postoji saglasnost za to.

Kako "Blic" saznaje, u petak bi trebalo da se sastanu Dinkić, predsednik Srbije i Demokratske stranke Boris Tadić i predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić.



_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime1/29/2011, 15:42

Od ponedeljka nova vlada :)
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime1/31/2011, 21:19

Država preuzima Valjevsku pivaru


VALJEVO, 31. januara 2011. (Beta) - Poreska uprava Srbije prihvatila je plan reorganizacije Valjevske pivare u stečaju čime je osnovni dug od 1,04 milijarde dinara pretvoren u državni kapital.

Na taj način Pivari ne preti bankrot zbog duga od dve milijarde dinara za neplaćene poreze i akcize iz 1990-tih, koji je konvertovan u kapital države, zaključeno je u Privrednom sudu u Valjevu.

Valjevska pivara obaveze za kamate od 948,6 miliona dinara će reprogramirati i vratiti u roku od 60 meseci.


armo valjda će i Fidelinki da se posreći! piju

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime1/31/2011, 21:49

Meni je interesantan sledeci detalj:

Početkom jula 2010. uveden je stečaj na predlog Agrobanke zbog trajne nesposobnosti Pivare za plaćanje. B92
Nisam znao da je i ova propala firma bila pacijent AGBN. Nemojte ovo spominjati akcionarima AGBN Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 298488

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime3/16/2011, 18:14

Mihajlović osuđen na maksimalnu kaznu za kelvetu Popovića
Politika - Pre 20 minuta

Ovo je veliki udarac za nas grad. Zar naseg dobrotvora koji je pred beatifikacijom.... alien

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime3/30/2011, 22:15


Jos jedan udarac za Valjevo. Uhapsise gradonacelnika (iz vremena Milosevica). Nase masine ne mogu nesmetano da posluju u Kolubarskim Rudnicima i ko zna sta nas sve ceka.
Ako se ovako nastavi proglasavamo nezavisnost i uvodimo nas maternji jezik. rabbit

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime3/31/2011, 06:05

Novoformirana nezavisna vlada moze odrzavati sednice kod Picija u "32". armo
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime3/31/2011, 07:16

HUACHUMA ::

Jos jedan udarac za Valjevo. Uhapsise gradonacelnika (iz vremena Milosevica). Nase masine ne mogu nesmetano da posluju u Kolubarskim Rudnicima i ko zna sta nas sve ceka.
Ako se ovako nastavi proglasavamo nezavisnost i uvodimo nas maternji jezik. rabbit
POSLE MI VOJVODJANI AUTONOMASI
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime2/15/2012, 20:54

Citat :
Dinkić: Ispunio sam obećanje, očekujem izvinjenje


Predsednik Ujedinjenih regiona Srbije Mlađan Dinkić izjavio je da je danas ispunio ranije dato obećanje da će "Gorenje" izgraditi još jednu fabriku u Valjevu i pozvao pojedine Valjevce da mu se izvine.

Dinkić je rekao da je "slučaj Valjevo" bio početak sukoba u vladi u kojoj je on bi ministar ekonomije i regionalnog razvoja.

"Očekujem od dva Valjevca koji su bili najglasniji u širenju neistina da mi se u najmanju ruku izvine", rekao je on, ističući da će izgradnjom druge fabrike "Gorenja" Valjevo postati evropski proizvodni centar te kompanije za frižidere i zamrzivače.

Dinkić je naglasio da "čistog obraza može da izađe pred Valjevce", dodajući da je predviđena investicija "Gorenja" u Zaječaru vredna oko osam miliona evra, što je mnogo manje od onoga što će biti investirano u Valjevo.
od

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime7/3/2012, 16:54

VALJEVO - Poslovodstvo privatizovane fabrike Krušik Akumulatori je zbog štrajka otpustilo 20 radnika, a 34 su na spisku za otpuštanje, rekli su sindikalni čelnici.

Takav potez menadžment fabrike pravda činjenicom da ta firma, čiji je vlasnik Euro Balkan korporacija, "odlukama Vlade Srbije iz decembra 2009. i jula 2011. godine obavlja delatnost od posebnog značaja za odbranu države" i da njeni radnici nemaju prava na štrajk.

Predstavnici sindikata u Krušik Akumulatorima su, međutim, rekli da nikada nisu dobili obaveštenje o tome da je fabrika proglašena za firmu od posebnog značaja za odbranu države, niti ih je poslodavac na to upozorio kada je najavljen štrajk.

Taj dokument sa navodnom odlukom Vlade Srbije nije objavljen u Službenom glasniku, a vlasnici preduzeća su, kako tvrdi fabrički sindikat, rekli da ne mogu da ga dostave sindikatu i radnicima jer se vodi kao "strogo poverljiv".

Predstavnici sindikata u Krušik Akumulatorima Zoran Solunac, Zoran Mijatović i Brana Milinković su rekli da ne spore da je fabrika imali taj status dok je bila u sastavu HK Krušik, koja je vojna fabrika, ali su začuđeni što je "stranac, državljanin Velike Britanije, na čelu firme od posebnog značaja za odbranu druge države".

Generalni direktor Krušik Akumulatora je Kristofer Čarls Baters, a zaposleni u toj firmi od sredine marta štrajkuju po jedan sat dnevno zbog nepoštovanja obaveza poslodavca prema radnicima iz ugovora o radu.

Sindikalci su precizirali da je osnovni razlog za nezadovoljstvo neisplaćene zarade i neuplaćeni porezi i doprinosi, pa najavljuju generalni protest.

Od Agencije za privatizaciju zatraženo je poništavanje kupoprodajnog ugovora i zbog toga što je kontrolom naloženo ispravljanje nedostataka.

Otpušteni radnici Krušik Akumulatora pokrenuli su sudske sporove protiv vlasnika firme.


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/25/2012, 01:41

Citat :
Vladika valjevski Milutin pozvao je sve vernike da se u nedelju, 26. avgusta, okupe u Hramu Hristovog Vaskrsenja u ovom gradu, i molitvom prizovu kišu, prenosi novosadski Radio 021. Episkop je u zvaničnom pozivu naveo kako su ljudski gresi krivi za sušu koja je pogodila Srbiju, i da je važno da se svi vernici pokaju za svoja loša dela kako bi Bog poslao padavine.

udrimile

Huachuma poznati su mi tvoji stavovi o crkvi, ali tek sad shvatam i zašto?
Izgleda da je Valjevo jedino u Srbiji gde Vladike pozivaju na dodole, a nekakvi "čuvari" valjevske Gračanice napadaju arheologe koji kopaju u drvorištu crkve?
od
To Valjevo je malo čudno. Ili su u pitanju ljudi?
Možda većina Valjevaca baš tako voli da živi.
Ti mu tu dodješ ko prase u Teheranu i pretvaraš se u ekstremistu (ali druge vrste od većine u Valjevu)...
Savet: promeni mesto boravka, videćeš, nije svuda u Srbiji tako - ili se prikloni većini!!


Citat :
Јуче око осам часова ујутро дошло је до сукоба између Чувара Грачанице и приватног обезбеђења Прогард (ангажованог од стране предузећа Колубара које је инвеститор градње бране Ровни) с једне стране и припадника полиције с друге стране. Ухапшен је монах Антоније и због наводног напада на службено лице у вршењу службене дужноси одређен му је притвор у трајању до тридесет дана. Сам догађај Антонијевог наводног напада догодио се тако што је, противно полицијској забрани, кренуо аутом у правцу из ког је долазила вриска жена које је тукао припадник Прогарда. Једној од сестара песницом је разбијена аркада, а другој је уништена камера.
http://facebookreporter.org/2012/06/18/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B2%D0%B5%D1%9B%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B5-%D0%B2%D0%B0%D1%99%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA/
kafa

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/25/2012, 14:55

Ko zna mozda u ponedeljak i padne kisa?
confused

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime12/10/2012, 11:29

VALJEVO - Službenici Policijske ispostave u Valjevu su uhvatili tri osobe u toku izvršenja krivičnog dela, krađe točkova sa automobila koji su imali zimske gume.

Kako se navodi u saopštenju te policijske uprave, uhvaćeni su u noći između subote i nedelje u toku izvršenja krivičnih dela krađe B.T. (21), R.G. (16) i S.G.(18) iz Klanice, opština Valjevo.

Sumnja se, kako se dodaje, da su oni na parking prostorima u Valjevu krali točkove sa vozila koja su posedovala zimske gume.

Protiv osumnjičenih je podneta krivična prijava za krivično delo krađe.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 708
Points : 1923
Datum upisa : 28.01.2010

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime10/24/2013, 02:18

Va­lje­vo – Ku­pi, obe­ćaj, upr­o­pa­sti ili pre­pro­daj i be­ži. Ovo je sve pri­sut­ni­ji mo­del pri­va­ti­za­ci­je u va­ljev­skom kra­ju, i to pre sve­ga ka­da su u pi­ta­nju stran­ci. Uz ča­sne iz­u­zet­ke slo­ve­nač­ke kom­pa­ni­je „Go­re­nje“, ita­li­jan­skog „Va­li­ja“, austrij­skog „Austro­ter­ma“ i još ne­kih fi­r­mi, sa osta­lim znat­no ve­ćim bro­jem ku­pa­ca ko­ji su se „za­gle­da­li“ u ov­da­šnja pred­u­ze­ća i fa­bri­ke ni­je bi­lo pre­vi­še sre­će. Ka­da pri­va­ti­zo­va­no pred­u­ze­će poč­ne da to­ne, a rad­ni­ci za­pre­te ra­di­kal­nim štraj­ko­vi­ma, me­đu pr­vi­ma sa ova­kvih „bro­do­va”, bo­lje re­ći olu­pi­na, be­že di­rek­to­ri.


U naj­no­vi­jem slu­ča­ju po­sle gro­mo­gla­sne na­ja­ve da će sa svo­jim po­go­nom za pro­iz­vod­nju HTZ opre­me u Va­lje­vu sve „po­zla­ti­ti“, kom­pa­ni­ja „Be­ma­ko” iz Slo­vač­ke ni po­sle go­di­nu da­na ni­je ostva­ri­la obe­ća­nja. Oko 130 za­po­sle­nih pet me­se­ci ni­je pri­mi­lo za­ra­de, a u me­đu­vre­me­nu sta­la je i pro­iz­vod­nja, dok je di­rek­tor, po tvrd­nji do­bro oba­ve­šte­nih rad­ni­ka, po­be­gao u Ame­ri­ku.

Sa ovom fi­r­mom pro­pa­la je i re­a­li­za­ci­ja pro­jek­ta otva­ra­nja po­go­na za pe­de­se­tak rad­ni­ka, ma­hom že­na, u se­lu Po­ću­ti, za šta im je grad Va­lje­vo obe­ćao ustu­pa­nje već sa­gra­đe­nog objek­ta, a Agen­ci­ja za stra­na ula­ga­nja (SI­E­PA) odre­ši­la ke­su u iz­no­su od 4.000 evra za sva­kog no­vo­u­po­sle­nog rad­ni­ka.

U me­đu­vre­me­nu, iz Slo­vač­ke se pi­smom rad­ni­ci­ma i jav­no­sti obra­tio La­di­slav Ko­val­ski, vla­snik „Be­ma­ka“, ko­ji je ob­ja­snio da su u pi­ta­nju ne­pred­vi­di­ve po­slov­ne pre­pre­ke i da će br­zo kon­so­li­do­va­ti fa­bri­ku, is­pla­ti­ti rad­ni­ke i na­sta­vi­ti sa pro­iz­vod­njom. Što se ti­če Želj­ka Bo­ži­ća, di­rek­to­ra fi­r­me, ka­zao je da on ni­je po­be­gao, već je uzeo od­su­stvo zbog po­slov­nog pu­ta u SAD. Ta­kvo ob­ja­šnje­nje ni­ko od za­po­sle­nih ni­je uzeo za ozbilj­no, dok je grad, ne že­le­ći da ula­zi u kom­pli­ko­va­ne od­no­se, ras­ki­nuo ugo­vor o ustu­pa­nju objek­ta za otva­ra­nje po­go­na u Po­ću­ti.


Pre dve go­di­ne u ne­po­zna­tom prav­cu ne­stao je i ta­da­šnji di­rek­tor pri­va­ti­zo­va­ne „No­ve Sr­bi­jan­ke“. Do­du­še, ta­ko ne­što mo­glo se i oče­ki­va­ti, jer ka­da je po­če­la de­mon­ta­ža i se­ča li­ni­je za pro­iz­vod­nju svo­je­vre­me­no ču­ve­nih so­ko­va „zlat­ne ka­pi“ svi­ma je bi­lo ja­sno da je to kraj jed­nog ve­li­kog kom­bi­na­ta ko­ji je bio od vi­tal­nog in­te­re­sa za ceo va­ljev­ski kraj i Ko­lu­bar­ski okrug.

Di­rek­tor An­ton Va­ljov, ko­jeg je na to me­sto po­sta­vi­la bu­gar­ska kom­pa­ni­ja „Me­di­ja svjat“, po­sle pret­hod­nog po­li­cij­skog sa­slu­ša­nja i hap­še­nja zbog sum­nje za vi­še kri­vič­nih de­la u ve­zi sa po­slo­va­njem fi­r­me, jed­nog da­na, a da to ni­ko ni­je pri­me­tio, na­pu­stio je Va­lje­vo i oti­šao u ne­po­zna­tom prav­cu. U „No­voj Sr­bi­jan­ki“ osta­vio je pu­stoš i oko 40 to­na amo­ni­ja­ka ko­ji je, sve do le­to­šnjeg pre­ta­ka­nja o tro­šku gra­da i od­vo­že­nja na si­gur­no, cu­rio iz do­tra­ja­lih in­sta­la­ci­ja fa­brič­ke hlad­nja­če. Pra­va je sre­ća što ni­je do­šlo do ve­ćeg eko­lo­škog ak­ci­den­ta, jer se u bli­zi­ni ove fa­bri­ke na­la­zi ve­li­ki broj ku­ća.


Sli­čan epi­log bio je i sa di­rek­to­ri­ma i vla­sni­ci­ma pri­va­ti­zo­va­nog „Va­lje­vo­pu­ta“, gde su po sa­zna­nju da će sa nji­ma bi­ti ras­ki­nut ku­po­pro­daj­ni ugo­vor, zbog ne­is­pu­nja­va­nja pre­u­ze­tih oba­ve­za, vla­sni­ci iz Ma­đar­ske na­pro­sto po­be­gli. Mno­go ele­gant­ni­je to su uči­ni­li no­vi go­spo­da­ri Fa­bri­ke vi­ja­ka „Gra­dac“, „Kru­šik-aku­mu­la­to­ra“, „Elin­da“, kon­fek­cij­skog pred­u­ze­ća „Uzor“ i gra­đe­vin­skog pred­u­ze­ća „Ja­bla­ni­ca“.


Iza ova­kvih „sprin­te­ra“ iz di­rek­tor­skih i vla­snič­kih fo­te­lja u Va­lje­vu je osta­lo sko­ro 10.000 rad­ni­ka bez po­sla. Ho­će li ih na­ja­vlje­ni no­vi za­ko­ni o ra­du i ste­ča­ju, kao i dru­gi pod­za­kon­ski do­ku­men­ti o pri­vred­nim dru­štvi­ma ura­zu­mi­ti i uhva­ti­ti za tre­ge­re – osta­je da se vi­di.

B. No­vo­vić
objavljeno: 24.10.2013.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime3/20/2014, 02:12

Blokirani Krušik duguje 4,4 milijarde dinara

Valjevska korporacija Krušik je jedino preduzeće „odbrambene industrije Srbije“ koje je u blokadi zbog neplaćenih poreza i doprinosa na zarade, a pored ogromnog duga, kompanija beleži i nove gubitke.

Ukupne obaveze Krušika prema državi, dobavljačima i bankama dostižu 4,4 milijarde dinara, a lane je ostvaren gubitak od oko 995 miliona dinara. Najveći problemi su nelikvidnost, zastarela oprema i proizvodni program, višak zaposlenih, nedostatak novca za investicije.

Zbog visokih troškova poslovanja, po ugovorima zaključenim lane, a čija je realizacija bila planirana ove godine, naplaćeni su avansi i uzete pozajmice od JugoimportSDPR.

 titanik 

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Valjevo, privreda i ostalo...   Valjevo, privreda i ostalo... - Page 2 Icon_minitime5/20/2014, 02:45

Nakon gradonačelnika Šapca, koji je podneo ostavku usred velike kataklizme koja je pretila tom gradu i tako građane ostavio na cedilu, imamo još jedan primer bahatosti lokalnih političara, ovaj put u Valjevu, gradu koji je direkno pogođen poplavama!

Podivljala Kolubara jos se nije smirila, Valjevci strahuju od reke, ali i potencijalnih klizišta, međutim, ima i onih koji će sutrašnji dan u Valjevu iskoristiti za zauzimanje novih funkcija.

Naime, vladajuća koalicija u Valjevu, koju čine Dačićev SPS i Tadićev NDS, odlučila je da sutra održi sednicu Skupštine grada i da poveća broj članova gradskog veća sa 9, na 11 članova. U danima kada sigurno ima pametnijeg i važnijeg posla, lokalni moćnici rešili su da se bave kadrovskim rešenjima, odnosno uvećavanjem gradske adminiatracije, zaboravljajući na građane, a misleći samo na sebe.

Osim sto će uvećavanjem broja članova veća dodatno opteretiti gradski budžet, lokalna vlast sutra će smeniti i vršioca dužnosti Apotekarske ustanove, koji je nestranačka ličnost. Očigledno je da uvrede i prozivke koje Ivica Dačić i Boris Tadić razmenjuju na republičkom nivou nisu omele lokalne lidere njihovih partija da se vrlo lako dogovore oko podele plena i raspodele funkcija.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
 
Valjevo, privreda i ostalo...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Erozija Valjevo
» Gradac, Valjevo - GRVA
» Struktura portfolia - privreda vs banke + TOP akcija
» Privreda Srbije - stanje, trendovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: