BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Empty
PočaljiNaslov: ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??   ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Icon_minitime5/22/2010, 13:48

Neki moji poznanici imaju ove akcije. Još iz doba Milana Panića.
Tačnije ICN Pharmaceuticals.
Kažu da ne znaju kako i gde da se obrate radi prodaje.
Jel neko zna neki način.
Navodno su akcije kotirane na Njujorškoj berzi,
ICN je davno Panić prodao, valjda se kupac zvao VALEANT PHARMA INTL, e a šta je dalje bilo ne znam?
Jel neko može da pomogne?
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Empty
PočaljiNaslov: Re: ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??   ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Icon_minitime5/23/2010, 22:47

koliko znam mnogi su te akcije u poslednjem periodu prodali preko Intercapitala, jer oni kod nas imaju jedini dozvolu za trgovinu na stranim berzama.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 680
Localisation : Zemun
Points : 1792
Datum upisa : 25.05.2007

ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Empty
PočaljiNaslov: Re: ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??   ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Icon_minitime5/24/2010, 16:41

moji roditelji su takodje preko tog intercapitala prodali, znam samo da su odusevljeni brzinom i niskom provizijom. ono sto znam od njih da postoji jos jedna strana koja to otkupljuje kao i sve u nasoj drzavi, mesetarenjem. ne znam kako se zovu, ali provericu ovih dana!
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Empty
PočaljiNaslov: Re: ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??   ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Icon_minitime5/29/2010, 14:09

Prvo, hvala članu FatCat i svima ostalima koji su otvorili ovu temu i uključili se u nju. Meni su oba roditelja radila u nekadašnjem Panićevom ICN i dobili te famozne sertifikate, još 1994. godine. Značajnija je suma novca, a ono što znam je da postoji neki Đura Bajić u Galenici koji otkupljuje te sertifikate. Mislim da mu pomaže Zobec iz Galenika broker. Sve u svemu, moji roditelji nemaju puno poverenja, isplata traje nekoliko meseci kod njih, a njihov procenat nije zanemarljiv. Čitao sam i po forumu i po novinama da je taj interkapital jedini sa dozvolom za trgovanje na inostranim berzama, ali da budem iskren nismo ih još kontaktirali. Ove nedelje ću otići sa roditeljima kod njih, pa ću vam svima rado preneti utiske.

Hvala još jednom.
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Empty
PočaljiNaslov: Re: ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??   ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Icon_minitime6/2/2010, 00:44

Kao što sam obećao, da se javim sa odgovorima. Danas sam sa roditeljima bio u interkapitalu i mogu vam reći da sam fasciniran uslugom i svime što sam čuo. Kako mi je objašnjeno, ostavite sertifikate, dobijete u roku od 5 minuta sve potvrde i obrasce i za 3 dana akcije na računu te nove firme Valeant Pharma. Posle toga, zovete i ispostavljate nalog kako vi mislite, pitate za cenu, itd. Cela usluga je, da ne kažem džabe. Kako mi je rečeno, bruto provizija koja uključuje sve je svega 2%+troškovi dematerijalizacije i preknjižavanja koji ne iznose oko 150 dolara. Vidim da su moji roditelji bili upravu, sve ostalo je prevara, ovo je jedini legalan i legitiman način da se akcije prodaju na tržištu, njujorškoj berzi. Svaka čast momcima iz interkapitala!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Empty
PočaljiNaslov: Re: ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??   ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Icon_minitime6/25/2010, 22:00

http://blog.taragana.com/business/2010/06/21/biovail-valeant-pharmaceuticals-combine-to-form-canadian-specialty-pharma-company-72033/

Šta je ovo?
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Empty
PočaljiNaslov: Re: ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??   ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije?? Icon_minitime6/30/2010, 16:22

Poštovani,

Kao što je naveo član Niche, preko InterCapitala je moguće izvršiti dematerijalizaciju sertifikata ICN Galenike, u akcije kompanije koja je preuzela, Valeant Pharmaceuticals International (VRX).

Potrebno je doneti originalne sertifikate, koji se šalju u New York da se dematerijalizuju i preknjiže na custody account klijenta, koji zatim raspolaže sa hartijama, tj. može da ih proda ukoliko želi.

Troškovi slanja i preknjiživanja iznose 150-200 $ u zavisnosti od kursa valute, i prilikom prodaje 2% brokerska provizija.

Srdačan pozdrav,

InterCapital Team
http://www.intercapital.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=9
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
 
ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KAKO KUPITI AKCIJE?
» kako do prava na akcije?
» Kako da prodam svoje akcije?
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: