BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BREAKING NEWS

Ići dole 
+102
Dalaj Lama
Boranija
boban75
FatCat
Jegulja
Limited011
Ars Vivendi
Momir
Cicija
MORNAR
Stane Dolanc
philips1
Al Kapone
Smile
Roman Abramovich
AkiTaki
Gocili
marjanovicgane
Floxed
Nikolaj3
Dragivoje
Medax
pepermint
Zile
trind
Tenerife
milosmiljkovic
Jaca
Gashi
bonum.mm
Sikikiki
Joca
Aca kurbla
Vladimirmitr
Cucla
Vladulns
Nikola
Zeljko321
ivan45
Dragan11
muitobom
Bond
Mitar
Big Mile
Kobe Bryant
Bojjan
Admin
Von Misha
Fmember
Nemesis
Ceras
Boza Belex
C R A Z Y
JMBR
Zoranecc
Pekoilic
Fast
Yudejavu
Pripravnik
Taliano
Friz
LUMTDZOS
Nik
ingglick
BBrroo
iki
Boby
Steve McQueen
real_finanza
Pera Zdera
Milica1
Igi-bg
Sahbaz
Atomski mrav
Dmitar
BoS
pepsiman
Aleks
GogaAna
Rogy
Tamanend
Drag65
kaktusic
Drasko
Popaj
Centurion
Milos86
MYSTIC021
Orisni
Aritmeticar
Novosadjanin007
Prokuplje
HUACHUMA
Teletrader
Ris
Greta
Maca
Sneki
ILoveRoses
pakodazna
MarkoJTD
NEBOJSAe
106 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime10/27/2011, 12:59

Kazu da grcka nije pred bankrotom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime10/27/2011, 13:16

Za nekoga ko je u problemima,kada sam ja bila mala( davno je to bilo od ),govorilo se da je duzan kao Grcka.Po tome, oni su odavno bankrotirali,ali jos uvek nisu obavesteni! @
Raduje me dogovor o otpisu 50% duga Grckoj i dokapitalizaciji banaka.Nadam se da ce i ovo nase djubre od berze konacno se pomeriti s mrtve tacke! veshtica
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime10/27/2011, 13:46

Otpisano je 28% duga, a ne 50%. Od 350 milijardi je otpisano 100, dakle ostalo je pozamasnih 250 milijardi. A to je suma koju su dugovali pre otprilike samo 3-4 godine.

Obzirom da im pada naduvani GDP, vratice se oni na jucerasnji odnos duga prema GDP-u za jedno 2 godine, mozda i pre. Nista ovim nije reseno, ni Grcka, a pogotovo ne ostali u PIIGS, koji su ovime samo motivisani da nista ne rade, vec da prvo sacekaju otpis duga po grckom modelu, pa da onda krenu sa nekom smislenom stednjom.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 708
Points : 1923
Datum upisa : 28.01.2010

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime10/27/2011, 19:17

(Reuters) - German and French government advisers urged in an article on Tuesday that Greece be allowed to write off around 50 percent of its debt and called for more support for banks with large holdings of Greek bonds.

http://www.reuters.com/article/2011/09/27/eurozone-greece-haircut-idUSL5E7KR0JX20110927

Ne verujem da Reuters ne zna o čemu piše !!
sesir
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime10/27/2011, 19:58

Banke jesu otpisale 50% duga Gr;ke, to jeste 100 milijardi, EU će iz svog fonda do 2014. dodatno odrobriti Grčkoj još 100 milijardi.
Da li je dovoljno niko ne zna.
Sada je na redu Italija.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime10/27/2011, 22:58

DAX 6.337,84 +5,35% Arrow

DOW JONES 12,208,55 +2,86% aplauz


OVOLIKO POZITIVNE ENERGIJE MORAĆE SUTRA DA SE PRELIJE I NA BELEX cyclops

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime10/28/2011, 00:37

Obicno, nasa jada od berze reaguje par dana posle slovenacke i hrvatske berze a tamo je i dalje vrlo slicno kao i kod nas, tako da cisto sumnjam...
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 708
Points : 1923
Datum upisa : 28.01.2010

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime11/8/2011, 23:18

Moćni dvojac opet odlaže odluku o Srbiji

Pojedine članice EU traže da se odluka o dodeljivanju statusa kandidata Beogradu odloži do daljeg. File lobira da se glasa 9. decembra. Mas: Konačna odluka još otvorena. Denio: Traju konsultacije.

IZ Brisela je dunuo još jedan hladan talas u jedra naših evropskih integracija. Ostalo je tačno mesec do ”dana D”, 9. decembra, kada Evropski savet treba da ”prelomi” u vezi sa našom kandidaturom, a kako sada stvari stoje, moguće je da će donošenje takve odluke biti odloženo do daljeg.


Signali o ovakvom, neočekivanom razvoju događaja, stizali su poslednjih dana i iz Beograda i iz EU. Srpski šef diplomatije Vuk Jeremić rekao je da se nada statusu u decembru, ali da se ništa dramatično neće desiti ni ako takva odluka bude doneta za dva meseca. Artur Harazim, direktor Odseka za Evropu MSP Poljske, koja predsedava EU do kraja godine, poručio je da će oni insistirati da šefovi država i vlada Unije na samitu 9. decembra odlučuju o kandidaturi, iako neke zemlje žele da se to pitanje prolongira.



titanik
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime11/15/2011, 10:31

Citat :
Beograd -- Lider Ujedinjenih regiona Srbije Mlađan Dinkić kaže da je svestan teške ekonomske situacije i da je može popraviti samo ako u novoj vladi ON bude premijer.

Dinkić objašnjava da proteklih godina, iako je bio ministar ekonomije nije mogao da utiče na mnogo toga jer nije imao podršku u vladi.

"Da li vi mislite da ministar ekonomije može, ukoliko nema podršku premijera i ministra finansija, nešto da uradi? Ne samo da nisam imao podršku nego su me i saplitali.

Da sam ja bio premijer, sve bi bilo mnogo drugačije", kaže Dinkić na konstataciju da je za vreme njegovog mandata bez posla ostalo 400.000 ljudi.
udrimile

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime11/15/2011, 12:41

Ja neznam da li njega i onog biberceta moze jos neko da svata ozbiljno udrimile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime11/15/2011, 14:13

On je ozbiljan. udrimile udrimile udrimile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime11/15/2011, 15:41

Gde da bude premijer??? (mozda u Dzibutiju)
Macane pa ti ćeš negde drugde.....

Nazad na vrh Ići dole
Nik
Just looking
Just looking
Nik


Broj poruka : 23
Points : 60
Datum upisa : 16.10.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime11/15/2011, 18:38



Dinkicu care, dinkicu care...
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime11/17/2011, 12:11

http://www.nbs.rs/internet/cirilica/90/ioi.html
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/2/2011, 12:05

Nećemo biti ni kandidati.
Merkel rakla da Srbija još nezavredjuje taj status i pozvala Tadića da promeni kurs...

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/293276/Merkel-Srbija-ne-ispunjava-uslove-za-kandidaturu
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/2/2011, 13:30

Boranija ::
Merkel rakla da Srbija još nezavredjuje taj status i pozvala Tadića da promeni kurs...

Op cvrc gevezen zajn: I nek se nižu porazi, ljubav ne prolazi.

Nepoznati pesnik:
Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...?
Ako je njihovo, zašto ga otimaju...?
A ako već mogu da ga otmu ne znam šta se već toliko ustručavaju...?
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/2/2011, 17:57

Boranija ::
Nećemo biti ni kandidati.
Merkel rakla da Srbija još nezavredjuje taj status i pozvala Tadića da promeni kurs...http://www.blic.rs/Vesti/Politika/293276/Merkel-Srbija-ne-ispunjava-uslove-za-kandidaturu

Koliko ona kasni za Cedom i Vukom od od od
A kada nam je Kostunica rekao, jos pre potpisivanja SSP, da ce ovako biti ako ne razjasnimo sva pitanja, proglasise ga antievropejcem.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/2/2011, 18:40

Sad ce valda svima jasno, koji su se pitali zašto Belex ne prati rast svetskih berzi . Zbog politike, tako je bilo krajem 2007, pocelo sa Kosovom, i belex sa 3300 pao na 2000 bodova, pa maj-jun 2008 pegovori oko vlade, belex pao na 1500, pa zatim sep-okt. 2008 pocinje kriza i belex u martu 2009 završava na 354 boda. I sad bi bio oko 400 da nisu izbacene iz korpe PRBN, TLFN, MTBN,TGAS, koji su svi sem TGAS niži nego tada, a ubaceni NIIS, AERO, JESV, JMBN, koji i drže Belex na ovom nivou. Posle ovoga sam još veci pesimista i mislim da cemo još cuditi na koje sve nivoe neke hartije mogu da padnu. 89 heng
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/2/2011, 20:53

www.youtube.com/watch?v=qxFInuTgmos&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/3/2011, 00:08

Banda!!!!
Tako im i treba, šta će sada da bude predizborni slogan? - možda: EU nema alternativu?
he, he... samo da im vidim ledja!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 08:16

Sneki ::
Banda!!!!
Tako im i treba, šta će sada da bude predizborni slogan? - možda: EU nema alternativu?
he, he... samo da im vidim ledja!
Sneki....tvoje postove veoma koncizno pratim,tvoj doprinos ovom forumu nije potrebno niti komentarisati,on je nemerljiv...voleo bih da napises kako ti vidis politicku scenu posle izbora...kao i kakav bi bio kurs zemlje ako dodje do rapidnijih promena...tenk ju unapred... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 09:37

Do rapidnijih promena nece doci sem sto ce Dinkica zamenuti koalicijom ceda-Vuk. Inace Toma ce super proci u centralnoj Srbiji ali ne i u Vojvodini. Ja ove ocima vise nemogu da vidim, a isto tako nemogu da zamislim onog grobara kao premijera i ako imam informacije da je cesto u Wasinktnu i da ima od njih vetar u ledja. Sto se tice Kosova tu je sve reseno, Sandzak dolazi kao problem i mislim referendum u Vojvodini. Nasa naj veca nesreca je ta sto oni Pametni cute i povukose se a budale, majmuni ,neradnici, seronje ostale na politickoj sceni.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 11:14

Boby ::

...voleo bih da napises kako ti vidis politicku scenu posle izbora...kao i kakav bi bio kurs zemlje ako dodje do rapidnijih promena...tenk ju unapred... sesir

E, moj Bobiška...
Odložiće im kandidaturu, pa će pred same izbore da im daju istu, jer bez nje ovi sadašnji bi potpuno propali na izborima.
Doveli su nas u situaciju da nemaš za koga da glasaš.

Doveli su sve do apsurda... tako da danas Dačić deluje kao jedini normalan (jasno da ni on nije idealan).
Ubili su nam i poslednju nadu...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 12:17

Sneki sve do reci potpisujem, aplauz stim što bih im ja još uputio poneku socnu psovku rabbit (iako u normalnoj komunikaciji uopšte nepsujem).
Nazad na vrh Ići dole
Nik
Just looking
Just looking
Nik


Broj poruka : 23
Points : 60
Datum upisa : 16.10.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 13:30

Big Mile ::
Sneki sve do reci potpisujem, aplauz stim što bih im ja još uputio poneku socnu psovku rabbit (iako u normalnoj komunikaciji uopšte nepsujem).

https://www.youtube.com/watch?v=cJ9jzGbgkZc

Necu glasati za:
DS - zato sto su prokockali moje poverenje dato im na proslim izborima i nastavili da gledaju samo stranku, hrane stranku a ne zemlju;
DSS - zato sto ne glasam za nacionaliste i hocu EU;
SRS - zato sto ne glasam za nacionaliste i hocu EU;
LDP i preokret - zato sto ce pomoci prvima da idalje hrane svoju stranku i parazitiraju jos mandat;
SPS - zato sto su puni milosevicevih ideja o ratu i njegovih sinovima po ucenju;
URS (G17+) - zato sto menjaju boju od liberalnih ekonomista u socijalne demagoge danas (ogroman obrt) nakon sto su sproveli privatizaciju u korist pojedinaca a ne drzave i gradjana;
SNS - zato sto ce sa DSS-om i NS koaliciju i slicnima;
NS - zato sto kad su na vlas kradu pa ne prezaju od nicega (vazi za sve).
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 14:56

Šargarepa koju EU trenutno može i želi da pruži Srbiji uopšte nije tako velika i slatka, kako je narodu prezentiraju naši lažni političari i mediji koji su strogo kontrolisani.

Bajka o pristupu nekakvih EU "fondova" je trenutno samo bajka, jer je budžet EU donesen i u njemu nema prostora za Srbiju. Sledeči budžet za tu namenu će se doneti 2020. tako da nekih silnih para ne bi ni bilo.

Osim toga: jadna je ta država koja živi od tudje milostinje i donacija.
Ako sami sebi ne pomognemo nema nam pomoći.


Naši političari se samo skrivaju iza te floskule "EU ili smrt" - jer nemaju ni ideju niti su sposobni da vode državu i onda je najlakše ponavljati jednu te istu mantru "EU nema alternativu!" A šta ćemo kada dobijemo kandidaturu o tome oni i ne razmišljaju.

Što se mene tiče dovoljno je od EU što su ukinuli vize, a poboljšanja neće biti dok sami sebi ne pomognemo.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 15:09

Drzavljanin sam jedne eu zemlje,ne iz razvijenijeg dela,dosta putujem,doduse u USA nikada nisam bio,dosta sam putovao i po arapskom svetu,licno sve sam skepticniji prema EU,ALI ZA CISCENE SOPSTVENOG DVORISTA,e to jesam...EU vidim kao motiv za sredjivanje nekih segmentima zivota uopste...da bitange ne mogu da kradu,da neko ko duguje ne moze nikada da se bavi biznisom niti u kakvom obliku...da pocistimo reke i ulice jer bi Srbija mogla biti divno mesto za zivot i da se politikom bavi makar druga klasa ljudi a ne treca i nize,za to jesam...TRENUTNO TAKVIH KOJIMA BIH DAO POVERENJE ,NEMA...ALI NI NEIZLAZAK NE DOLAZI U OBZIR,NIKADA NISAM BIO U VECOJ DILEMI...
Nazad na vrh Ići dole
Nik
Just looking
Just looking
Nik


Broj poruka : 23
Points : 60
Datum upisa : 16.10.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 15:47

Friz ::
Šargarepa koju EU trenutno može i želi da pruži Srbiji uopšte nije tako velika i slatka, kako je narodu prezentiraju naši lažni političari i mediji koji su strogo kontrolisani.

Bajka o pristupu nekakvih EU "fondova" je trenutno samo bajka, jer je budžet EU donesen i u njemu nema prostora za Srbiju. Sledeči budžet za tu namenu će se doneti 2020. tako da nekih silnih para ne bi ni bilo.

Osim toga: jadna je ta država koja živi od tudje milostinje i donacija.
Ako sami sebi ne pomognemo nema nam pomoći.


Naši političari se samo skrivaju iza te floskule "EU ili smrt" - jer nemaju ni ideju niti su sposobni da vode državu i onda je najlakše ponavljati jednu te istu mantru "EU nema alternativu!" A šta ćemo kada dobijemo kandidaturu o tome oni i ne razmišljaju.

Što se mene tiče dovoljno je od EU što su ukinuli vize, a poboljšanja neće biti dok sami sebi ne pomognemo.
Nije EU samo fondovi to je i drugaciji pogled na svet, kulturu, zakone koji se postuju, uredjenost zemlje u svakom pogledu.
O eventualnom njenom znacaju za nas napredak besmisleno je razgovarati.
To sto politicari pominju fondove i pare koje ce da stizu a mi da lezimo je prica za nepismeni deo stanovnistva, ja u to ne verujem. Ja verujem da ce nam evropa pomoci ukoliko udjemo da uredimo drustvo i da udjemo u utakmicu, jedino takmicenje sa boljima pravi od tebe boljeg takmicara.
Jos nesto, ne verujem da su se nasi politicari pretrgli da udjemo tamo, nista ne rade od onoga sto oni kao drustvo uredjenih od nas traze a to je od korupcije do ekologije.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 17:59

Friz ::
Šargarepa koju EU trenutno može i želi da pruži Srbiji uopšte nije tako velika i slatka, kako je narodu prezentiraju naši lažni političari i mediji koji su strogo kontrolisani.

Bajka o pristupu nekakvih EU "fondova" je trenutno samo bajka, jer je budžet EU donesen i u njemu nema prostora za Srbiju. Sledeči budžet za tu namenu će se doneti 2020. tako da nekih silnih para ne bi ni bilo.

Osim toga: jadna je ta država koja živi od tudje milostinje i donacija.
Ako sami sebi ne pomognemo nema nam pomoći.


Naši političari se samo skrivaju iza te floskule "EU ili smrt" - jer nemaju ni ideju niti su sposobni da vode državu i onda je najlakše ponavljati jednu te istu mantru "EU nema alternativu!" A šta ćemo kada dobijemo kandidaturu o tome oni i ne razmišljaju.

Što se mene tiče dovoljno je od EU što su ukinuli vize, a poboljšanja neće biti dok sami sebi ne pomognemo.
aplauz Kao da sam ga ja pisao!! sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 18:23

Sneki ::
Boby ::

...voleo bih da napises kako ti vidis politicku scenu posle izbora...kao i kakav bi bio kurs zemlje ako dodje do rapidnijih promena...tenk ju unapred... sesir

E, moj Bobiška...
Odložiće im kandidaturu, pa će pred same izbore da im daju istu, jer bez nje ovi sadašnji bi potpuno propali na izborima.
Doveli su nas u situaciju da nemaš za koga da glasaš.

Doveli su sve do apsurda... tako da danas Dačić deluje kao jedini normalan (jasno da ni on nije idealan).
Ubili su nam i poslednju nadu...

Prvi puta da se ne slozim. Razumem kontekst u kome je ovo o Dacicu receno ali mislim da je on NAJPOKVARENIJI politicar od svih aktuelnih. Samo treba procitati Vikiliks i videti ko je ko.
Sa svim ostalim se slazem. Narocito ovo o kandidaturi. Ali, i to sve pise u Vikiliksu.
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/4/2011, 23:23

KO kaze da ne bi bilo IPA fondova za nas?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/5/2011, 09:41

Jasno je da sama kandidatura ne donosi ništa običnim ljudima.
Kandidatura ne donosi ni pristup fondovima, ni veći standard ni više posla to su samo blebetanja političara.

Jedino kandidatura sa datumom otpočinjanja pregovora nešto znači, ma koliko dugo trajali ti pregovori.
A za pristup fondovima se Srbija prvo mora da kvalifikuje da sama uprvlja tim fondovima, a u priremama za to Srbija debelo kasni...
Zar bi neko od vas dao bez veće kontrole ovim našim lopinama neke veće pare da oni sami njima upravljaju?
I tačno je da je namena para iz tog budžeta već rasporedjena do 2014.
Nazad na vrh Ići dole
Pripravnik
VIP
VIP
Pripravnik


Broj poruka : 93
Godina : 39
Localisation : Beograd
Points : 358
Datum upisa : 13.11.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/5/2011, 10:50

Sneki ::
Banda!!!!
Tako im i treba, šta će sada da bude predizborni slogan? - možda: EU nema alternativu?
he, he... samo da im vidim ledja!

Prikladan predizborni slogan bi mogao biti: "Važno je da smo živi i zdravi" od od od
Nazad na vrh Ići dole
Yudejavu
Still learning
Still learning
Yudejavu


Broj poruka : 65
Points : 120
Datum upisa : 14.11.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/5/2011, 16:34

LUMTDZOS ::
Sneki ::
Boby ::

...voleo bih da napises kako ti vidis politicku scenu posle izbora...kao i kakav bi bio kurs zemlje ako dodje do rapidnijih promena...tenk ju unapred... sesir

E, moj Bobiška...
Odložiće im kandidaturu, pa će pred same izbore da im daju istu, jer bez nje ovi sadašnji bi potpuno propali na izborima.
Doveli su nas u situaciju da nemaš za koga da glasaš.

Doveli su sve do apsurda... tako da danas Dačić deluje kao jedini normalan (jasno da ni on nije idealan).
Ubili su nam i poslednju nadu...

Prvi puta da se ne slozim. Razumem kontekst u kome je ovo o Dacicu receno ali mislim da je on NAJPOKVARENIJI politicar od svih aktuelnih. Samo treba procitati Vikiliks i videti ko je ko.
Sa svim ostalim se slazem. Narocito ovo o kandidaturi. Ali, i to sve pise u Vikiliksu.


Jel mozes da ostavis neki link ka dokumentima VIkiliksa na koje se pozivas, jer ih stvarno ima mnogo, dovoljno da se covek izgubi?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

BREAKING NEWS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 4 Icon_minitime12/6/2011, 19:29

Da i mene bi zanimali ti linkovi, posebno ako je Vikiliks predvideo i šta će da se desi u budućnosti.

A što se tiće Dačića, ne vidim da je on nešto bolji ili gori od ostalog šljama koji vlada ovom državom?
Posebno se bitno razlikuje po svojim izjavama... pogledaj malo šta brbljaju, kao pokvarena ploča Kalanovička, Trivan, Nada Kulundžija (inače član CENTRALNOG KOMITETA nekadašnjeg saveza komunista - dakle: nije bila baš običan član).

Boby@
Evo rešenja za koga da glasamo i da im napravimo problem i pokažemo nezadovoljstvo:
https://www.aikb.net/t1347-izbori-2012#91838


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
BREAKING NEWS
Nazad na vrh 
Strana 4 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći
 Similar topics
-
» BLOOMBERG NEWS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: