BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Skupstina AGBN

Ići dole 
+42
Igi-bg
Božo
Saleub
nepet
SDJ
Momir
Teletrader
RobinHood
Dragan
Ris
Dnenad85
Admin
Atomski mrav
Josh
Aca123
Goast
Ilija
geogsi
KRUSKA
Sasa965
MarkoJTD
Aritmeticar
Nils
Dax
Mitar
Drag_Mlad
Lilihip
Slovenac1
Maca
iki
Milica1
Magi2
pepsiman
Friz
Greta
Bombica
Sara
Limited011
Dexiv
Sneki
prevarant
MilanLaki
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 18:57

Videcemo sutra da li ce najtiraznija glasila preneti ovaj tekst.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 19:03

Dexiv ::
atomski mrav ::
Dexiv ::
Da ponovim: prodje li ovo sa Agrobankom, mozemo da zaboravimo na Beogradsku berzu. Indeks nikada vise nece preci 700 poena.

Jel se ti to salis??? Arrow

Mrave, ne salim se, znas ti to vrlo dobro.

Preterujes, ipak...
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 19:12

atomski mrav ::

Preterujes, ipak...

Mrave, ovde ionako niko vise ne kupuje. Ponekad se pojavi neki fond da kupi AIKB, i to je sve. Sta mislis, sta bi bilo ako se izglasa ovakva dokapitalizacija?
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 19:17

Dexiv ::
atomski mrav ::

Preterujes, ipak...

Mrave, ovde ionako niko vise ne kupuje. Ponekad se pojavi neki fond da kupi AIKB, i to je sve. Sta mislis, sta bi bilo ako se izglasa ovakva dokapitalizacija?

Ma, tako je bilo i prosli put i tad nije imalo nikakav uticaj na rast berze.
Nelikvidnost je i u Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni pa i kod nas...
Ja samo jedno znam, bar je do sada uvek bilo tako, kad Antonic nesto odluci on to i dobije ne birajuci sredstva. Toga se najvise plasim...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 20:30

iki ::
http://seebiz.eu/sr/banke/sumnjiva-dokapitalizacija-agrobanke,79548.html
http://www.emg.rs/vesti/srbija/123033.html
http://www.smedia.rs/biznis/detalji.php?id=13428
http://www.naslovi.net/izvor/beta/1749950

Svi samo prenose članak u našim Financama, medjutim neko treba da pita državu Srbiju po zdravju, kad želi da glasuje za dokap a da ne upiše akcije. I kakvu igru tu zapravo igra država i sa kome? Naravno da bi trebali novinari da pitaju po zdravju i Antonića kad hoče izglasati dokap po 0,5 booka i po nominalnoj vrednosti iako su svi veči akcionari osim države protiv dokapa.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 20:51

Slovenac1 ::


Svi samo prenose članak u našim Financama, medjutim neko treba da pita državu Srbiju po zdravju, kad želi da glasuje za dokap a da ne upiše akcije. I kakvu igru tu zapravo igra država i sa kome? Naravno da bi trebali novinari da pitaju po zdravju i Antonića kad hoče izglasati dokap po 0,5 booka i po nominalnoj vrednosti iako su svi veči akcionari osim države protiv dokapa.

Slovenac1, hvala Bogu te ne zivis u Srbiji... Pa javnost je ovde nedeljama pokusavala da dobije odgovor na prosto pitanje - zasto Vlada Srbije placa kauciju za najobicnijeg kriminalca i nasilnika, Miladina Kovacevica, koji je pretukao americkog studenta Brajana Stajnhauera, gotovo na smrt. Nikom normalnom nije bilo jasno da gradjani Srbije treba da placaju neciji zlocin. Mislis da smo odgovor na pitanje dobili?

U zemlji iza ogledala je sve moguce, a najvaznije - sve moralne vrednosti su izvrnute. Tako da te nista ne cudi.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 21:00

Jedan od dobrih metoda su i demonstracije...
Cigani su blokirali Gazelu prošle godine i njihovo stambeno pitanje je promtno rešeno.
Valjda i akcionari AGBN imaju neka ljudska prava?

govor Samo glasno razmišljam. Ja imam samo 7 akcija dotične banke, ali ovde je reč o principu

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/28/2010, 21:04

Greta ::
Jedan od dobrih metoda su i demonstracije...
Cigani su blokirali Gazelu prošle godine i njihovo stambeno pitanje je promtno rešeno.
Valjda i akcionari AGBN imaju neka ljudska prava?

govor samo glasno razmišljam. Ja imam samo 7 akcija dotične banke, ali ovde je reč o principu

Ovo ti je dobro - pa da svi koji su poginuli na Belexu blokiraju Gazelu, nijedan automobil tu ne bi prosao godinu dana...

No, ozbiljno - stojim cvrsto na strani slovenackih akcionara, spreman sam da im putem punomocja ustupim pravo da me zastupaju na Skupstini.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 00:00

Slovence su vec Zjbl kod metals banke. Nemam ovu hartiju ali ovakva srnja ima na svim akcijama, sramota za celu zemlju. Ko ce investirati u nase trziste nije ni cudo gde nam je berza! Zali boze naseg nerviranja!!!!! Skupstina AGBN - Page 5 9277
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 00:03

Jel ima kakve sanse tuzba da prodje?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 06:24

Dexiv ::
Sad se stvar zahuktava. ....
Skupstina AGBN - Page 5 Agbn

Klikom na sliku može da se vidi dosta medija sa ovom temom, ali ...
nigde ispod članaka nema vaših komentara kao stav malih akcionara.
Zato iskoristite ovu šansu da napišete šta mislite o ovom dokapu.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 09:17

MilanLaki ::
Jel ima kakve sanse tuzba da prodje?

Svakako da ce biti tuzbe ako izglasaju dokap na neki volseban nacin, akcionari ce zastititi svoja prava. Sve cemo uciniti u zakonskim okvirima da sprecimo ovako brutalnu promenu vlasnicke strukture Agrobanke i take-over banke po bagatelnoj ceni sa novcem srpskih iseljenika.

Da dodam, niko nema nista protiv da u Agrobanku udje svez novac nekog velikog stranog fonda ili banke, ali po postenoj ceni, koja ne sme biti ispod cene 22.817 dinara, koliko iznosi knjigovodstvena vrednost akcije Agrobanke. Ako se sada takva vrednost ne moze postici, nije vreme za dokap, to je jasno.


Poslednji izmenio Dexiv dana 5/29/2010, 09:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 14:27

Apelujem na predsednika Vlade Slovenije gospodina Pahora da telefonira predsedniku Srbije i upozori da ovakva pljacka koja bi najvise pogodila velike slovenacke akcionare nece proci bez posledica, ukljucujuci i pristup EU. Apsolutno sam uveren da predsednik Srbije nece aminovati ovakvu dokapitalizaciju Agrobanke.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 15:22

Ne znam ljudi, ali mi sve ovo deluje kao da je prica vec zavrsena. Niko od vecih mediija (b92, rts, fox, pink) ne spominje ovaj pokusaj pljacke, koji ce po svemu sudeci uspeti. Nesto mi tu ne stima! Jedini koji zaista mogu nesto da ucine da se ovo spreci jesu strani akcionari i to preko stranih Vlada i lobi grupa! Nas glas iz Srbije se gotovo i ne cuje niti ko mari za nas! Drzava Srbija je ogrezla u kriminalu i korupciji, tako da ako se stranci ne pobune, pljacka prolazi 100% U Srbiji se mediji kontrolisu od strane tih istih koji ovo i pokusavaju i slicne pljacke, tako da mi iz Srbije ne mozemo nista da uradimo!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 15:27

Milane, ti sa tvojim ponovljenim pitanjima već počinješ da vredjaš forumaše!

MilanLaki ::
Ok, meni i dalje nije jasno da li za kvorum treba 50% ili 30%? Jel ima neko zvanicnu informaciju?
100 puta objašnjeo, ali ti tek da pitaš??

MilanLaki ::
Jel ima kakve sanse tuzba da prodje?
itako dalje... ima i na drugima akcijama!

Zašto nisu objavili??
ZATO ŠTO JE AGBN njihov klijent!
Objavljuju njihove reklame, ako ih dirneš - nema više reklama!

Jel sad jasno?

Zato nema ni reklama za Maxi na B92!
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 15:28

MilanLaki ::
Ne znam ljudi, ali mi sve ovo deluje kao da je prica vec zavrsena. Niko od vecih mediija (b92, rts, fox, pink) ne spominje ovaj pokusaj pljacke, koji ce po svemu sudeci uspeti. Nesto mi tu ne stima! Jedini koji zaista mogu nesto da ucine da se ovo spreci jesu strani akcionari i to preko stranih Vlada i lobi grupa! Nas glas iz Srbije se gotovo i ne cuje niti ko mari za nas! Drzava Srbija je ogrezla u kriminalu i korupciji, tako da ako se stranci ne pobune, pljacka prolazi 100% U Srbiji se mediji kontrolisu od strane tih istih koji ovo i pokusavaju i slicne pljacke, tako da mi iz Srbije ne mozemo nista da uradimo!

Milane, advokati potvrdjuju da je potrebna kvota od 50% za kvorum i na ponovljenoj Skupstini, nema dakle nista od kvoruma ako se opet strani akcionari ne pojave. To sto B92 ne izvestava je krajnje cudno. Slazem se sa svime sto si rekao, ali mi sve ovo vec znaci da smo u grdnom problemu, jer nas investitori svrstavaju u grupu visokog rizika, zbog enornmne drzavne korupcije. Nista nam, zaista, ne vrede dobri fundamenti kompanija ako se to nastavi, investitori ce nas zaobilaziti u sirokom luku. Verujem da ce Vlada Slovenije zastititi svoje velike banke, a sta s nama?

Edit: eto, Maca objasnjava za B92, to je izvesno dobar razlog. Dobar razlog i za saucesnistvo u prljavstini?
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 17:47

Maca ::

Vreme je da počne obračun !!

Jel prvo sa drzavom? Ili pak sa Antonicem i co? Ili sa M. Stimcom i co?

Drzava je u sijaset primera dokazala kako cuva svoj(nas)kapital. Daj sta das i ne pitam te odakle pare. :zid:

Svi smo mi ovde kolateralna steta. :idea:

Malo je svetlih primera gde su mali akcionari dobro prosli.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 17:53

Pepsi, ovde se radi o LENJOST i NEZNAJU akcionara!

Ako oni sami ništa ne preduzmu, to sigurno neće Antonić i M.Štimac...

Lepo je rekla Maca: AKCIONARSTVO OBAVEZUJE!

Mora već jednom da se shvati da mali akcionari predstavljaju nešto samo ako su udruženi. Sve ostalo je borba... ako treba i preko suda!

Ako ste mislili da je dovoljno da kupite akcije i čekate i prepušta te se bez borbe i ne koristeći svoja prava - onda ništa!

Zavrnite rukave, organizujte se !!

Ugledajte se na akcionare ENHL-a!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 18:00

Da a ko je dosad udruzivo male akcionare?

Pavlovic i Dragas su dosad kruzili od firme do firme.

A ko ce u bankarskom sistemu biti vodja za male akcionare? roshtilj

Lepo je to reci, ali kad treba da se dela explod
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 18:04

Pa hajde da delamo! Imam poprilican broj akcija i AIKB i AGBN, imam i UNBN, ko je voljan - da se nadjemo i osnujemo odgovarajuca udruzenja. Onda cemo vremenom pozivati ljude da nam se pridruze, mozemo i preko novina, drugih medija...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 18:10

Iznenadjen sam cinjenicom da akcionari u vecini banaka, nemaju svoja udruzenja. Zato i nemaju svog predstavnika u UO I Skupstini.

Naravno da treba da se udruze.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 18:19

Ostavio sam moj mail ranije, ko zeli moze da me kontaktira na PM. Predlazem da se nadjemo u ponedeljak u vecernjim satima, svako ko zeli moze da dodje, pa da se konacno organizujemo.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 18:35

A što se tiče AGBN ajde da sačekamo taj 3.6. pa da vidimo šta če biti i kako če Dule sam odraditi skupštinu.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 18:39

Slovenac1 ::
A što se tiče AGBN ajde da sačekamo taj 3.6. pa da vidimo šta če biti i kako če Dule sam odraditi skupštinu.

Pa znas, nema to veze sa udruzivanjem malih akcionara AGBN iz Beograda. Stali smo na stranu slovenackih velikih akcionara sopstvenih interesa radi, inace nema bas previse razloga da se slovenacki fondovi i veliki akcionari ponose svojom ulogom na Belexu tokom 2006. i 2007. godine.


Poslednji izmenio Dexiv dana 5/29/2010, 19:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 19:21

Igi-bg ::
Preneo Blic
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/191526/Sprecena-dokapitalizacija-Agrobanke
a i Danas
http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/sprecena_dokapitalizacija_agrobanke_prljavim_novcem.4.html?news_id=191534
Koliko vidim, niko sa foruma nije dao svoj komentar ispod ovih članaka - možda će kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 19:32

Dragan ::
Igi-bg ::
Preneo Blic
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/191526/Sprecena-dokapitalizacija-Agrobanke
a i Danas
http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/sprecena_dokapitalizacija_agrobanke_prljavim_novcem.4.html?news_id=191534
Koliko vidim, niko sa foruma nije dao svoj komentar ispod ovih članaka - možda će kasnije.

Hvala, Dragane, upravo sam ostavio komentar na strani Blica.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 19:41

Skupstina AGBN - Page 5 51348793

Evo, odmah je i objavljeno - a preneću ovaj text i na druga mesta.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 19:46

Dragan ::
Skupstina AGBN - Page 5 51348793

Evo, odmah je i objavljeno - a preneću ovaj text i na druga mesta.

Mnogo hvala.
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 19:59

kuvar ove papazjanije zivi u OAZI! tako da mozemo da mu posaljemo par jaja kroz prozor.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 22:32

Dexiv ::
Slovenac1 ::
A što se tiče AGBN ajde da sačekamo taj 3.6. pa da vidimo šta če biti i kako če Dule sam odraditi skupštinu.

Pa znas, nema to veze sa udruzivanjem malih akcionara AGBN iz Beograda. Stali smo na stranu slovenackih velikih akcionara sopstvenih interesa radi, inace nema bas previse razloga da se slovenacki fondovi i veliki akcionari ponose svojom ulogom na Belexu tokom 2006. i 2007. godine.

Veruj mi da to naši fondovi i veči akcionari znaju sad kad več nisu znali tad, ali i nisu oni krivi da jih želi uprava banke prevesti žedne preko vode. Neko vreme obično veruješ upravi banke da pošteno radi svoj posao. Iako smo možda previše smračili temu da sad neko ne pomisli da sve ne valja sa ovom bankom, ipak ove godine AGBN očekivano radi ROE 10%, kod trenutačne tržne cene očekivani P/E je oko 3,3, P/B oko 0,3, nema više indirektnog duga do države, znači fundamentalno banka je ultra jeftina. Problem je samo taj glupi dokap.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 22:41

Dexiv ::
.... upravo sam ostavio komentar na strani Blica.
Sada je i ovde ... pa, možda se spreči taj "glupi dokap" :)
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 22:43

Slovenac1 ::
Dexiv ::
Slovenac1 ::
A što se tiče AGBN ajde da sačekamo taj 3.6. pa da vidimo šta če biti i kako če Dule sam odraditi skupštinu.

Pa znas, nema to veze sa udruzivanjem malih akcionara AGBN iz Beograda. Stali smo na stranu slovenackih velikih akcionara sopstvenih interesa radi, inace nema bas previse razloga da se slovenacki fondovi i veliki akcionari ponose svojom ulogom na Belexu tokom 2006. i 2007. godine.

Veruj mi da to naši fondovi i veči akcionari znaju sad kad več nisu znali tad, ali i nisu oni krivi da jih želi uprava banke prevesti žedne preko vode. Neko vreme obično veruješ upravi banke da pošteno radi svoj posao. Iako smo možda previše smračili temu da sad neko ne pomisli da sve ne valja sa ovom bankom, ipak ove godine AGBN očekivano radi ROE 10%, kod trenutačne tržne cene očekivani P/E je oko 3,3, P/B oko 0,3, nema više indirektnog duga do države, znači fundamentalno banka je ultra jeftina. Problem je samo taj glupi dokap.

Analiza ti je savrsena, nema govora da je banka ultrapotcenjena, a dokap u ocima Antonica i kompanije uopste nije glup, jer oni o fundamentima i ne razmisljaju, druge stvari su njima na pameti. Dakle, kao sto sam napisao - na strani smo velikih slovenackih akcionara, ocekujemo od njih (vas) da stvar dignete na najvisi nivo i zastitite banku od hostilnog preuzimanja za bagatelu.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 22:59

Neznam koliko puta mogu da ponavljaju odrzavanje skupstine. Da li dok ne namaknu kvorum. Ili ce posle ove odustati od dokapa.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 23:00

Videčemo kako dalje, možda čak Antonić sam povuče predlog dokapa za skupštinu 3.juna jer inače opet neče imati kvoruma.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Skupstina AGBN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skupstina AGBN   Skupstina AGBN - Page 5 Icon_minitime5/29/2010, 23:03

pepsiman ::
Neznam koliko puta mogu da ponavljaju odrzavanje skupstine. Da li dok ne namaknu kvorum. Ili ce posle ove odustati od dokapa.

Neko je već napisao, a to je najteže kazna za menadžment, ako do kraja jula ne održe redovnu skupštinu (igranka je slična bila na informatici) onda ide prinudno sazivanje skupštine (država) jer završni račun mora da se usvoji!!

Ako imate herca, to treba Antoniću i ekipi prirediti.
Posle toga idu smene!!!
Ako ne promeni dnevni red zarad spasa svoje fotelje.
Nazad na vrh Ići dole
 
Skupstina AGBN
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Vajabaja protiv svih
» SVIM AKCIONARIMA AGBN !
» TABLE 2012.
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: