BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Izvoz u Rusiju

Ići dole 
+43
slobarus
BaneB
Filip Pavlovic
blagoe
fxboki
Dragot
Momir
BlueDiamond
Roman Abramovich
Kobe Bryant
Cucla
novica
Strbac
Cicija
Baltazar
wuks87
Pajić
Dusan
Taliano
Vladan
FatCat
Limited011
biko biko
banex83
majapp
Ars Vivendi
Fmember
Dragan11
Smile
jelenab
StashaBG
Panonicus
Drag65
Friz
Odpa
cika dacha
pepeljuga21veka
Boranija
Teletrader
Greta
Maca
Sneki
Srdjan
47 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime2/17/2012, 11:48

Pa kako prijatelju iz CRO misliš da preko Srbije izvoziš robu iz EVROPSKE UNIJE u Rusiju i to još lako kvarljivu?

Ne ide to tako, osim ako računaš na "bratsku" (Regionalni napor) od pomoć likova iz Srbije koji bi trebalo da proglase robu iz CRO tj. iz EU za srpsku...
ajkula
Nemoj da me razočaravaš, vi ste sada EU i treba da budete primer ostaloj sirotinji sa Balkana, a ne da se bavite prevarama...
Nazad na vrh Ići dole
StashaBG
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 29.01.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime1/29/2013, 12:25

Pozdrav svima ! :)

Mene zanima da li je neko od vas upucen kako izvoziti kucne papuce za Rusiju ,tj kakva je dokumentacija potrebna i kako pronaci trziste ?
Svaka informacija bi dobro dosla...

Hvala u napred!
Nazad na vrh Ići dole
jelenab
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 6
Datum upisa : 27.03.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/27/2013, 12:57

Pozdrav svima,
Potrebna mi je pomoc ako neko zna kolika je carina za robu bez porkla prilikom uvoza u Rusiju? U pitanju je materijal, stof i vinil.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/27/2013, 13:07

Pozdrav i tebi.
Šta znači "roba bez porekla" jel to kradena roba?

kafa
Nazad na vrh Ići dole
jelenab
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 6
Datum upisa : 27.03.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/27/2013, 13:21

Zdravo Smile,
Iznenadjena sam da si na ovom forumu a da ne znas sta je roba bez porekla. To je roba koja nema preferencijalno poreklo, tj. uvezem robu iz neke zemlje, npr. Nemacke i uvezem je sa poreklom (Nemackim), a posle hocu da je izvezem, ali bez ikakve dorade, i onda je ta ista roba bez porekla i placa se carina prilikom izvoza i uvoza u neku zemlju. E. mene zanima kolika je carinska stopa za stofove i vinile prilikom uvoza ovakve robe u Rusiju.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/27/2013, 13:29

jelenab ::
Zdravo Smile,
Iznenadjena sam da si na ovom forumu a da ne znas sta je roba bez porekla. To je roba koja nema preferencijalno poreklo, tj. uvezem robu iz neke zemlje, npr. Nemacke i uvezem je sa poreklom (Nemackim), a posle hocu da je izvezem, ali bez ikakve dorade, i onda je ta ista roba bez porekla i placa se carina prilikom izvoza i uvoza u neku zemlju. E. mene zanima kolika je carinska stopa za stofove i vinile prilikom uvoza ovakve robe u Rusiju.

A zašto bi morao da zna šta je roba bez porekla da bi bio na ovom forumu?!

Sa takvim stavom teško da će ti neko odgovoriti na pitanje. Izvoz u Rusiju - Page 2 145841
Nazad na vrh Ići dole
jelenab
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 6
Datum upisa : 27.03.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/27/2013, 13:42

Pa morao bi da znas sta to znaci s obzirom da je forum o izvozu, a ako je neko i malo upoznat sa carinskim propisima znao bi sta to znaci.
A moj stav je na mestu za one koji su bar delimicno poznavaoci uvozno-izvoznih poslova tako da sam se ja svakako obratila nekome ko mi moze dati konkretan odgovor, a ne neko sa kim bih polemisala preko foruma i gubila dragoceno vreme!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/27/2013, 13:51

jelenab ::
Pa morao bi da znas sta to znaci s obzirom da je forum o izvozu, a ako je neko i malo upoznat sa carinskim propisima znao bi sta to znaci.
A moj stav je na mestu za one koji su bar delimicno poznavaoci uvozno-izvoznih poslova tako da sam se ja svakako obratila nekome ko mi moze dati konkretan odgovor, a ne neko sa kim bih polemisala preko foruma i gubila dragoceno vreme!

E pa ako ćemo da teramo mak na konac, i mi smo iznenadjeni da pišeš na ovom forumu a ne znaš kolika je carina za robu bez porkla prilikom uvoza u Rusiju? love3

Nema potrebe da se raspravljaš, ako neko na ovom forumu zna odgovor, verovatno će ti reći.

samo malo strpljenja sesir


Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/27/2013, 14:38

jelenab ::
Pa morao bi da znas sta to znaci s obzirom da je forum o izvozu, a ako je neko i malo upoznat sa carinskim propisima znao bi sta to znaci.
A moj stav je na mestu za one koji su bar delimicno poznavaoci uvozno-izvoznih poslova tako da sam se ja svakako obratila nekome ko mi moze dati konkretan odgovor, a ne neko sa kim bih polemisala preko foruma i gubila dragoceno vreme!

Zašto gubiš dragoceno vreme na ovom forumu? Imaš internet pa nađi odgovor na njemu. Ali ne, lakše je kada neko to uradi umesto tebe.

Smile te je lepo pozdravio i pitao za dodatno objašnjenje, verovatno želeći da ti pomogne. I sa kakvim odgovorom si ga "častila". Zato sam ti i napisao da promeniš stav.

U svakom slučaju ljudi na ovom forumu nisu zlonamerni i verovatno će ti neko pomoći.Izvoz u Rusiju - Page 2 589925
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime3/28/2013, 21:17

PREDSTAVNIŠTVO TRGOVINSKO-INDUSTRIJSKE KOMORE RUSKE FEDERACIJE U REPUBLICI SRBIJI I CRNOJ GORI

11000 Beograd, Makenzijeva 67
Republika Srbija

Tel: + 381 11 2436 552
Faks: + 381 11 2436 559

E-mail: tpprf.rs@open.telekom.rs
Sajt: www.tikrf.org
Sajt: http://sc.ruschamber.net/
Sajt: http://www.tpprf.ru



JUGOSOVERO D.O.O.

Zvanični partner TIK RF za region zapadnog Balkana

11000 Beograd, Milenka Vesnića 3
Republika Srbija

Tel: + 381 11 3676 370, + 381 11 3675 243
Faks: + 381 11 3674 541

E-mail: jugosovero@tikrf.org
Sajt: www.tikrf.org
JUGOSOVERO – zvanični partner Trgovinsko-industrijske komore Ruske Federacije za region zapadnog Balkana

Delatnost Jugosovera je prikupljanje i distribucija svih vrsta informacija o potencijalima i mogućnostima saradnje sa preduzećima iz zapadnog Balkana koje su potrebne ruskim firmama, kao i podrška u obavljanju čitavog niza aktivnosti koje tu saradnju prate. Naš zadatak je da obezbedimo ruskim poslovnim krugovima pristup tačnim informacijama neophodnim za ocenu pouzdanosti poslovnih partnera i klijenata.

Rusi neprestano guraju neke posredničke firme u sve i svašta, valjde im je to znak prepoznavanja, kao na prodaji gasa, ništa ne može direktno, mora od Gasproma, preko Jugorosgasa pa na Srbijagas, a onda na ostale....
od

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
majapp
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 05.04.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime4/5/2013, 13:10

Pozdrav svima!

Jel zna neko mozda,ko otkupljuje beli luk?
Hvala unapred na odgovorima..

Nazad na vrh Ići dole
banex83
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 12.06.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/12/2013, 21:35

Zanimljiva tema, gledajte, mogu da ponudim kiseli kupus u vakumu sa nagradama novosadskog sajma... A zanimljivije je sto u velikim kolicinama mogu da izvozim razne ukuse cajeva pakove u ekstra dobru ambalazu. Interesuje me da li postoje takve firme, onosno trgovinski lanac koji bi to uvozio? Takodje me zanima, jasno mi je sve oko ugovora, ali ko mi garantuje iako nadjem partnera, da ce sve biti ispostovano? Iskreno, mislim da je to saradnja na slepo koja nosi dosta rizika sto se tice same naplate.
Nazad na vrh Ići dole
biko biko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 4
Datum upisa : 14.06.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/14/2013, 14:43

Cao svima 
Mi smo firma iz Makedoniju,ogdajamo bresku,kajsiju i grozdze.
Jel mogu da dobijem neke informacije oko izvozu u Srbiju,Rusiju...
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/24/2013, 22:40

Београд – На јачање економских веза са Русијом позвао је заменик министра пољопривреде РФ Александар Черногоров, који је данас посетио презентацију намирница и робе из Србије.
На манифестацији у амбасади Србије у Москви Александар Черногоров је изјавио:
Србији је на економском тржишту Европе сада тесно – истискују је суседи, развијене западне државе. А тржиште Русије је велико. Мислим да за Србе оно не треба да се ограничава само престоницама, Москвом и Санкт-Петербургом. Треба заћи на територију Сибира, Далеког Истока, Камчатке, доћи до северних и јужних ширина, где ће такође бити тражена квалитетна српска продуцкија. Сматрам да је сазрела неопходност формирања мешовитих предузећа у свим гранама. Мислим да треба да радимо на студентској размени. Мислим да је 3 милиона долара, обим трговинске размене између Русије и Србије, цифра која није коначна. Треба је много пута увећати, такве могућности постоје и код нас, и код вас.


P.S. Šta ovde nije jasno potencijalnim izvoznicima?
Treba samo da se jave ovde za sve vrste GLUPIH i PAMETNIH pitanja:

JUGOSOVERO D.O.O.
Zvanični partner TIK RF za region zapadnog Balkana

11000 Beograd, Milenka Vesnića 3
Republika Srbija
Tel: + 381 11 3676 370, + 381 11 3675 243
Faks: + 381 11 3674 541
E-mail: jugosovero@tikrf.org
Sajt: www.tikrf.org
JUGOSOVERO – zvanični partner Trgovinsko-industrijske komore Ruske Federacije za region zapadnog Balkana

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/29/2013, 02:52

Mi bismo da prodamo ali Rusi ne kupuju fijate
Glas Rusije upozorava Srbiju da se okrene poljoprivredi, jer je tražnja za vozilima italijanske kompanije u Rusiji "ravna nuli".

Fijatova vozila prošle godine doživela su su fijasko veka na ruskom tržištu, jer zajedno sa američkim Krajslerom (čiji je suvlasnik Fijat), na tržištu Rusije imamu udeo od tek 0,29 odsto, piše Glas Rusije.

Cela grupa u Rusiji je za godinu dana prodala svega 215 "fijata 500".

"Ekstremno nepopularan", glavni je opis svakog Fijatovog modela u Rusiji - navodi ruski medij.

Upravo je beznačajna tražnja za njihovim modelima i brendovima koje kontrolišu primorala Fijat da prekine zajedničko ulaganje sa Solersom u Rusiji.

Kompanija je potom sklopila novi ugovor sa Sberbankom o izgradnji postrojenja u okolini Petrograda (Sankt Peterburga), ali za proizvodnju džipova, adaptiranih za rusko tržište.

Za to vreme Srbija se priprema za veliki izvozni posao. Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučuć u intervju Ansi ponovio je najave ministra ekonomije Mlađana Dinkića, da je izvoz deset hiljada Fijatovih automobila iz Kragujevca u Rusiju tek prvi kontigent i da tu kvotu smatra samo početkom.

Ali, komentariše Glas Rusije, on u izlivu optimizma ni italijanskoj ni srpskoj javnosti nije saopštio kako stvari zaista stoje.


_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Vladan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 02.07.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime7/2/2013, 21:21

biko biko ::
Cao svima 
Mi smo firma iz Makedoniju,ogdajamo bresku,kajsiju i grozdze.
Jel mogu da dobijem neke informacije oko izvozu u Srbiju,Rusiju...
Hvala unapred

 Moze.O kojim kolicinama razgovaramo. Postoji neko u Makedoniji ko bi Vas posetio i porazgovarao. Ako imate kvalitet, posto postoje standardi koje namecu ruski kupci prvenstveno mislim na kalibrazu, pakovanje i pod obavezno da voce bude ohladjeno mozemo da razgovaramo. Ja imam strateskog partnera iz Moskve  sa kojim saradjujem i ako ste ozbiljni mozemo da saradjujemo. Problem izvoza u Rusiju kad je u pitanju Makedonija je carina i cena transporta.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime7/2/2013, 22:31

Možda nije pravo mesto....Ipak,sve pohvale za forum aplauz aplauz aplauz Očigledno je mnoogo čitaniji nego što se misli. Zahvaljujući poznanstvu odavde,odradio se sasvim solidan poslić.... Oblast: Prodaja lux nekretnina na CG primorju-Rusima slik

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
biko biko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 4
Datum upisa : 14.06.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime7/3/2013, 14:56

vladan ::
biko biko ::
Cao svima 
Mi smo firma iz Makedoniju,ogdajamo bresku,kajsiju i grozdze.
Jel mogu da dobijem neke informacije oko izvozu u Srbiju,Rusiju...
Hvala unapred

 Moze.O kojim kolicinama razgovaramo. Postoji neko u Makedoniji ko bi Vas posetio i porazgovarao. Ako imate kvalitet, posto postoje standardi koje namecu ruski kupci prvenstveno mislim na kalibrazu, pakovanje i pod obavezno da voce bude ohladjeno mozemo da razgovaramo. Ja imam strateskog partnera iz Moskve  sa kojim saradjujem i ako ste ozbiljni mozemo da saradjujemo. Problem izvoza u Rusiju kad je u pitanju Makedonija je carina i cena transporta.

 Mozemo da razgovaramo o kolicine koje vam trebaju,mozemo da obezbedimo,breskvu a nadalje i grozdje a za kajsiju vise i nema vece kolicine.Mi vec imamo neke kupce iz rusiju i belorusiju i znamo kojue su standardi za tamo.Samo je bitan nacin placanja a za sve ostalo moze da se radi,Moze da se ponudi i neko povrce samo mi recite sto bi vas interesovalo.
Ako moze vas mail
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime7/5/2013, 10:54

Taliano ::
Možda nije pravo mesto....Ipak,sve pohvale za forum aplauz aplauz aplauz Očigledno je mnoogo čitaniji nego što se misli. Zahvaljujući poznanstvu odavde,odradio se sasvim solidan poslić.... Oblast: Prodaja lux nekretnina na CG primorju-Rusima slik

Svakako. Ja sam pre nekoliko godina zahvaljujući ovom forumu (a pre svega zahvaljujući Adminu, na čemu sam mu vrlo zahvalan) došao do kontakata i do zaposlenja. piju

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Pajić
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 16.07.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime7/16/2013, 15:16

Interesuje me ima li organizovan otkup šljive i Šljivovice za Rusiju ?

Imam 1 ha zasada šljive ( 520 stabala ), rodilo je čudo jedno i red je da se ti plodovi prodaju.

Hvala vam unapred, pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
wuks87
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 22.09.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime9/22/2013, 09:01

Pozdrav ljudi,

mene zanima mogucnost izvoza meda i proizvoda od meda u Rusiju. Verovatno vam je poznato da Srbija poseduje veoma dobar kvalitet meda koji je daleko ispred Kineskog i Argentinskog koji se inace (po informacijama sa interneta) prodaju u Rusiji.

Dokumentaciju potrebnu sa moje strane bih mogao da skupim, ali mi treba kupac naravno :)
Dali znate za neke kontakte, ili imate neke preporuke?
Vec sam poslao par mailova na Trgovinsko-Industrijska komora ruske federacije.

Unapred zahvalan
Nazad na vrh Ići dole
Baltazar
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 28.11.2013

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime11/28/2013, 21:29

Pozdrav,
Mene zanima da li postoji neka firma da zaposljava ljude koji bi za njih otkupljivali PAPRIKU i izvozili u Rusiju. Ili ako treba da se registruje i firma za okup nije ni to problem. Poznajem dosta ljudi koji gaje kvalitetnu papriku a Prodaju  je nakupcima iz Bosne.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 823
Points : 1928
Datum upisa : 10.01.2008

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime1/12/2014, 23:48

Šta Ameri izvoze u Kinu?
Možda interesije i one koji žele da izvoze u Rusiju...

VINO: CNN Money napravio je priču o pet malih biznisa u SAD koji ostvaruju priličan kapital od svog izvoza u Kinu. Kao prvi pominje se biznis vinarije iz San Antonija u vlasništvu porodice Riboli koja u Kinu izvozi oko 700 hiljada boca godišnje, a očekuju da se to udvostruči u naredne dve godine. Steve Riboli kaže da su američka vina postala naročito popularna među mlađom generacijom, jer Kinezi pored svih trendova u američkoj kulturi žele da osete i njegov ’ukus’, ispijajući kalifornijska vina.

PREČISTAČI VAZDUHA: Probleme Kine u vidu zagađenja vazduha najbolje je iskoristila kompanija Oransi koja proizvodi prečistače vazduha. Ovaj proizvod je naročito popularan u velikim gradovima, a Oransi je u novemru prodao 500, a sledećeg meseca duplo više aparata, po ceni između dve i tri hiljade dolara.

TAPETE: Neverovatno je, ali u Kini su jako popularne tapete. Wallquest ovaj revival retro načina uređenja doma dobro je iskoristio i 2005.godine preselio jedan deo proizvodnje u ovu zemlju. Prodaja u Kini za američku kompaniju 30 odsto ukupne prodaje.

DETEKTORI EKSPLOZIVA: Strah od terorizma pogađa i Kinu, pa je američki Implant Sciences Corp. svoj izvoz usmerio prema ovoj zemlji. Aparati ove kompanije bili su prisutni na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008.godine, obezbeđuju 172 metro stanice u ovom gradu, a nedavno je potpisan i ugovor sa nuklearnim elektranama u ovoj zemlji. U poslednjih sedam godina za Implant Sciences Corp. Kina je postala najbrže rastuće tržište na svetu, a čini polovinu ukupnih prihoda kompanije.

IGRAČKE: Verovali ili ne, jedna kompanija iz SAD uspeva da proda igračke Kinezima. K'NEX Brands je na tržište, koje Amerikancima proda 85 odsto ukupnog broja igračaka, uspela da ubaci igračke koje su pretežno obrazovnog karaktera. Ove igračke naročito su popularne među srednjom dobrostojećom klasom u Kini, a plan kompanije je da 10 odsto ukupnih prihoda do 2016.godine dolazi iz ove zemlje.

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime1/25/2014, 13:45

Rekordan izvoz u Rusiju, uvoz pokriven sa 54 odsto

Robna razmena Srbije i Rusije u 2013. godini iznosila je tri milijarde i 34,4 miliona dolara, što je za 11,6 odsto više nego 2012, objavila je Privredna komora Srbije.
Izvoz iz Srbije zabeležio je rekordan rezultat uz značajan rast od 22,2 odsto i njegova nominalna vrednost dostigla je milijardu i 65,2 miliona dolara.

Najzastupljeniji proizvodi u srpskom izvozu su hula-hop čarape, podni pokrivači i tapete, jabuke, višeslojne podne ploče, lekovi za maloprodaju, cirkulacione pumpe za grejne sisteme, cevi od rafinisanog bakra i spoljne pneumatske gume za putničke automobile.

Iz Rusije u Srbiju se najviše uvoze nafta i gas, zatim aluminijum i žica od rafinisanog bakra. Uvozi se i urea, ugljenik, odlivci, otpresci, otkivci neobrađeni od bakra, cigarete koje sadrže duvan, šipke i profili od rafinisanog bakra.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 823
Points : 1928
Datum upisa : 10.01.2008

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime2/3/2014, 11:30

Moskva -- Na 21. Međunarodnoj izložbi prehrambenih proizvoda od 10. do 14. februara u Moskvi, predstaviće se 12 srpskih kompanija iz prehrambenog sektora.
Kako se navodi u saopštenju PKS, na sajmu "Prodekspo-2014" Moskvi predstaviće se Vitamin iz Horgoša, Banini iz Kikinde, Fruvela iz Lajkovca, Mini pani iz Subotice, Frikom, Art-ival, Stara rakija, Master Frigo, Fruvita iz Beograda, ITN - Grup Zemun, kao i Selekt Milk iz Inđije i DTD Ribarstvo Bački Jarak.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime2/16/2014, 23:02

Info direktno do Vučića u emisiji za izvoznike u Rusiju:
EU ne dozvoljava prevoz robe koja nije termički obradjena vozom preko svoje teritirije.
Avionski kargo prevoz iz Srbije u Rusiju košta po kg oko 0,65 evra

Možda nekom bude od koristi....
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime2/28/2014, 06:29

Posle prošlonedeljnog udara u Kijevu, Moskva je zvanično stavila do znanja ne samo da obustavlja dalju isplatu tog kredita (15 mlrd usd), već i da će ponovo preispitati kvalitet niza ukrajinskih poljoprivrednih proizvoda koji se plasiraju na tržište Ruske Federacije.

Prema objašnjenju ruskih specijalista, Ukrajina bi ove godine, ako ruski embargo bude "zakačio" glavne eksportne, agrarne, proizvode, mogla da izgubi najmanje dve milijarde dolara.
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime4/1/2014, 10:20

Ars Vivendi ::

JUGOSOVERO D.O.O.

Zvanični partner TIK RF za region zapadnog Balkana

11000 Beograd, Milenka Vesnića 3
Republika Srbija

Tel: + 381 11 3676 370, + 381 11 3675 243
Faks: + 381 11 3674 541

E-mail: jugosovero@tikrf.org
Sajt: www.tikrf.org
JUGOSOVERO – zvanični partner Trgovinsko-industrijske komore Ruske Federacije za region zapadnog Balkana

Delatnost Jugosovera je prikupljanje i distribucija svih vrsta informacija o potencijalima i mogućnostima saradnje sa preduzećima iz zapadnog Balkana koje su potrebne ruskim firmama, kao i podrška u obavljanju čitavog niza aktivnosti koje tu saradnju prate. Naš zadatak je da obezbedimo ruskim poslovnim krugovima pristup tačnim informacijama neophodnim za ocenu pouzdanosti poslovnih partnera i klijenata.
Kolege sa foruma,

Interesuje me da li je neko imao iskustva (i kakva su) sa gore spomenutom firmom i predstavnistvom - JUGOSOVERO, prilikom povezivanja sa potencijalnim partnerima iz Rusije? 

Pitam ovo zato sto traze fiksno 1000 Eur unapred (na ime izrade prezentacije i marketinskih kataloga koji treba da se naprave za Ruse) za uclanjivanje? Koja im je motivacija da kasnije zaista pomognu u nalazenju ruskih partnera ako unapred traze 1000 Eur?

Da li neko ima bilo kakva iskustva sa njima? Jesu li nekome zaista pomogli?

Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
novica
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 5
Datum upisa : 28.03.2014

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: kako plasirati pvc prozore na ruskom trzistu   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime4/3/2014, 09:23

poz svima mene zanima kako mogu izvoziti pvc stolariju za rusiju dal mi moze neko nesto reci o tome hvala
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime4/3/2014, 11:13

Jako tesko, prevelik je trosak transporta u odnosu na cenu proizvoda, mislim da to jedino rade poneki vrhunski proizvodjaci drvo alu stoalrije koja je i do 5puta skuplja od obicne pvc.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime4/8/2014, 23:47

EU pokreće postupak protiv Rusije zbog mesa

Evropska unija pokrenula je postupak pred Svetskom trgovinskom organizacijom (STO) protiv Rusije koja je krajem januara zabranila uvoz svinjskog mesa iz EU, saopšteno je u ženevi.

Rusija je uvela tu zabranu nakon što su otkrivena četiri izolovana slučaja afričke svinjske kuge u Litvaniji i Poljskoj na granici sa Belorusijom.

Ruska zabrana evropske svinjetine potpuno je neproporcionalna i u suprotnosti sa pravilima STO, izjavio je evropski komesar za trgovinu Karel de Gucht.

On je dodao da će "Evropa braniti svoje proizvođače svinjetine i u tom smislu nema drugog izbora nego da pokrene postupak pred STO".

Evropski komesar za zdravlje Tonio Borg rekao je da Rusija ne prihvata predlog EU da se zabrani izvoz svinja samo iz onog područja u kojem su zabeleženi slučajevi afričke svinjske kuge.

Rusija kaže da je to reakcija na otkriće svinjske kuge u Litvaniji i Poljskoj, ali to je endemska bolest u Rusiji, ne kod nas. Kod nas su zabeleženi slučajevi u pograničnim zonama, jer ta bolest postoji u Rusiji, rekao je Borg.

Rusija uvozi četvrtinu izvoza svinja, svinjskog mesa i prerađevina iz EU, u vrednosti od 1,4 milijarde evra godišnje. Glavni proizvođači su Holandija, Nemačka i Danska.

Prema pravilima STO, nakon podnošenja prijave počinju konsultacije koje mogu da traju 60 dana. Ako se u tom roku ne pronađe rešenje, prelazi se u sledeću fazu i slučaj ide pred arbitražni sud.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/2/2014, 13:02

Strbac ::


Ars Vivendi ::

JUGOSOVERO D.O.O.

Zvanični partner TIK RF za region zapadnog Balkana

11000 Beograd, Milenka Vesnića 3
Republika Srbija

Tel: + 381 11 3676 370, + 381 11 3675 243
Faks: + 381 11 3674 541

E-mail: jugosovero@tikrf.org
Sajt: www.tikrf.org
JUGOSOVERO – zvanični partner Trgovinsko-industrijske komore Ruske Federacije za region zapadnog Balkana

Delatnost Jugosovera je prikupljanje i distribucija svih vrsta informacija o potencijalima i mogućnostima saradnje sa preduzećima iz zapadnog Balkana koje su potrebne ruskim firmama, kao i podrška u obavljanju čitavog niza aktivnosti koje tu saradnju prate. Naš zadatak je da obezbedimo ruskim poslovnim krugovima pristup tačnim informacijama neophodnim za ocenu pouzdanosti poslovnih partnera i klijenata.
Kolege sa foruma,

Interesuje me da li je neko imao iskustva (i kakva su) sa gore spomenutom firmom i predstavnistvom - JUGOSOVERO, prilikom povezivanja sa potencijalnim partnerima iz Rusije? 

Pitam ovo zato sto traze fiksno 1000 Eur unapred (na ime izrade prezentacije i marketinskih kataloga koji treba da se naprave za Ruse) za uclanjivanje? Koja im je motivacija da kasnije zaista pomognu u nalazenju ruskih partnera ako unapred traze 1000 Eur?

Da li neko ima bilo kakva iskustva sa njima? Jesu li nekome zaista pomogli?

Hvala unapred

Očigledno su to neki prodavci magle.
Treba ii direktno na rusku ambasadu i njihovog atašea za trgovinu i privredu, a ove gorepomenute treba prijaviti policiji zbog varanja naivnih...
Ako ne mogu da pomognu da se nadje kupac, šta će ti "prospekt" i saveti ???
 kalas 

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/3/2014, 22:29

Srpsko meso na ruskoj trpezi

Zbog ukrajinske krize i pogoršanja trgovinskih odnosa sa Evropskom unijom, Rusija sve više uvozi našu hranu, izvoz namirnica domaćih proizvođača u 2013. porastao za 69 odsto u poređenju sa godinom pre.

"Zahvaljujući" krizi u Ukrajini, naši proizvođači imaju šansu da potpuno obnove stočni fond i proizvodnju mesa. Razlog je što Rusija sve više traži naše meso, pogotovo svinjetinu.

Evropska unija godinama zabranjuje uvoz svinjetine iz Srbije zbog svinjske kuge, uprkos tome što je ona odavno iskorenjena.

Kada je počela kriza u Ukrajini, u Poljskoj se pojavio slučaj takozvane afričke kuge, posle čega je Rusija zabranila uvoz svinjetine iz EU, a srpskim proizvođačima je poslala snažan signal da „zakrpe“ ovu rupu.

Rusiji je potrebno sedam miliona svinja godišnje i okrenuli su se našem tržištu, kaže direktor za poljoprivredu Interkomerca Milivoj Ćosić.

Koteks ima sve potrebne sertifikate i dogovorili smo da nedeljno šaljemo robu vrednu 600.000 evra, što je duplo veća isporuka nego lane. Rusi plaćaju avansno i dogovorili smo prodaju do narednog maja.

Kriza sa Ukrajinom je velika šansa da se obnovi stočni fond Srbije, jer žele sočno meso sa mikrofarmi, malih kooperanata koji krmače naših najboljih rasa hrane kukuruzom i pšenicom iz Srbije, a GMO stočna hrana je zabranjena.

Šansa za naše proizvođače nije samo meso. Sve je više preduzeća koja izvoze u Rusiju, a sporazum o bescarinskoj trgovini koji imamo sa ovom velikom zemljom najveća je prednost.

Prema podacima Privredne komore Srbije, izvoz prehrambenih proizvoda u Rusiju povećan je za 69 odsto u odnosu na lane, a vrednost izvoza u ovu zemlju u prošloj godini bila je veća za 22,2 procenta, a od 2010. beleži prosečan godišnji rast od 33 odsto.

Rast izvoza hrane ostvaren je zahvaljujući većem izvozu svežeg i prerađenog voća i povrća, mesa i mesnih prerađevina, sira, sladoleda, sokova, vina, ali i semena suncokreta, semenskog kukuruza, sadnica voća i kalemova ruža, kažu u PKS.

Do kraja godine očekuje se da će vrednost srpskih prehrambenih proizvoda izvezenih u Rusiju dostići vrednost od oko 300 miliona američkih dolara. Lane je je izvezeno u vrednosti od 184,6 miliona dolara.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/10/2014, 19:38

Srbiji ograničen izvoz mesa ka Rusiji

Srbiji je od 5. juna ograničen izvoz svinjskog mesa u zemlje Carinskog saveza - Rusiju, Belorusiju i Kazahstan, izjavio je Tanjugu direktor Uprave za veterinu Dejan Bugarski.

Može se izvoziti sirovo meso sa kostima, polutke i četvrti mesa, naveo je Bugarski, u pauzi skupstinskog odbora za poljoprivredu.

On je objasnio da je Carinski savez, zbog pojave afričke kuge svinja u Litvaniji i Poljskoj prethodno zabranio uvoz mesa iz Evropske unije, a zbog toga je uradio i pregled našeg veterinarskog sistema i proizvođača i prerađivača mesa, koji imaju odobrenje za izvoz u Rusiju i zemlje Carinskog saveza.

Dokazi koje su naši proizvođači pružili ruskoj strani, nisu bili dovoljno čvrsti, napomenuo je Bugarski i istakao da te zemlje žele da uvoze meso od nas naročito zbog toga što, kako je naveo, "njihovo tržište sada vapi za svinjskim mesom," ali oni su stava da ne žele ništa gde se može posumnjati da ima problema sa mesom kao što je slučaj u zemljama EU.

Bugarski je precizirao da je Srbija u zemje Carinkog saveza za prava tri meseca izvezla mesa više nego cele prošle godine i njima je to, kako je rekao, probudilo sumnju da se "tu eventualno nije pojavilo prepakivanje", jer je pre nekoliko godina postojala slična afera sa šećerom.

Bugarski je ukazao da proizvođači zbog ograničenog izvoza mesa mnogo gube, jer postoje oni čija je proizvodnja zasnovana na izvozu u Rusiju, istakavši da bi se to lako moglo rešiti.

Veternarska služba je dokazala da sistem kod nas funkcioniše, međutim postoji sumnja u same proizvođače i taj niz zamerki, koje su oni dali, se može brzo otkloniti, kazao je Bugarski i dodao da većina problema potiče otuda što smo se mi više usklađivali sa evropskim propisima, nego sa ruskim.

Upitan da li će se uskoro vršiti nova kontrola, on je rekao da je o tome još rano govoriti i da smo u intezivnim razgovorima sa ruskom stranom koja je glavna u Carinskom savezu.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Izvoz u Rusiju - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izvoz u Rusiju   Izvoz u Rusiju - Page 2 Icon_minitime6/12/2014, 17:32

Evo zašto nam je ograničen izvoz ka Rusiji

Rusi zaustavili krajem maja pokušaj šverca oko 22 tone svinjskog mesa iz Srbije, pošto su u paketima umesto slanine bili komadi svinjske kože bez veterinarskog pečata, zbog čega je delimično ograničen uvoz mesa u Rusiju.

Skupštinski Odbor za poljoprivredu zatražio je od nadležnih državnih institucija da dostave punu informaciju o razlozima ograničenog izvoza mesa i mesnih prerađevina u Rusiju, jer će srpsko stočarstvo zbog toga pretrpeti nemerljivu štetu.

Predsednik Odbora za poljoprivredu Marijan Rističević preneo je poslanicima dopis Ruske veterinarske inspekcije, u kojem je navedeno da je 30. maja inspekcijska služba za Kalinjigradsku oblast u luci na Baltiku zadržali kontejner iz Srbije sa priloženim veterinarskim sertifikatom, koji, međutim, nije bio veterinarski ispravan.

U tom dopisu, u koji je i Tanjug imao uvid, ruska strana je navela da je sertifikat izdala veterinarska služba Srbije za pošiljku svinjske slanine, težine 21.710,5 kilograma.

Međutim, prilikom kontrole, umesto slanine pojavili su se komadi svinjske kože bez pečata, a u drugom pakovanju je bila roba sa markiranim pečatom hrvatskih i španskih veterinarskih zavoda.

"Tovar je vraćen isporučiocu", navedeno je u dopisu Ruske veterinarske inspekcije, u kojem se tvrdi da je na taj način sprečen uvoz pošiljke švercovanih mesnih proizvoda iz Srbije, uz dostavljenih nekoliko fotografija spornih pakovanja mesa.

Izvoz mesa i prerađevina je smanjen, jer je ruska strana delimično suspendovala Protokol o saradnji sa Ruskom federacijom i carinskim savezom (Rusija, Belorusija i Kazahstan), objasnio je Rističević.

Rističević je članovima Odbora za poljoprivredu predložio zakazivanje nove sednice na kojoj će se raspravljati samo o ovoj temi.

Od Ministarstva poljoprivrede je, takođe, zatraženo da dostavi analizu postupaka Uprave za veterinu i drugih nadležnih, kao i imena eventualnih odgovornih lica koja su dovela do privremene obustave izvoza mesa u Rusiju.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
 
Izvoz u Rusiju
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Srpski izvoz
» Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INFO-
Skoči na: