BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Moj skalping sistem na demo acc

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Ivek
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 0
Datum upisa : 16.12.2009

Moj skalping sistem na demo acc Empty
PočaljiNaslov: Moj skalping sistem na demo acc   Moj skalping sistem na demo acc Icon_minitime12/19/2009, 19:59

Pre mesec dana počeo sam da se interesujem za Forex, pa evo , hteo bih da predstavim moje trgovanje.Nemojte očekivati da ovo bude tutorijal za trgovanje, već neko moje vidjenje ovoga jer sam apsolutni početnik , pa su i saveti i kritike dobrodošle.
Otvorio sam demo acc i posle par uspešnih dana , acc sam srozao na nulu.Slicno sam uradio i sa sledecim.Učio sam na www.babypips.com, što svima preporučujem , tako da i te savete pokušavam da koristim. Pre deset dana otvorio sam novi demo , rešen da pokušam malo ozbiljnije da trgujem, da se uživim u acc da bude kao pravi. Mogu reci da nisam bas uspeo jer kolko god se trudio ipak se desi da se žurim , pa zatvorim pozicije ranije nego što sam mislio , kao i da ostavim otvorene pa sta bude.Par puta je ispalo veoma loše, ali i par puta je bilo sasvim OK.
Ne mogu reci da je ovo sto radim baš sistem , jer iako sam pokušao da postavim pravila za trgovanje i dalje ih se ne pridržavam strogo.
Ovakav način trgovanja ipak zahteva duže sedenje za kompom , jer u toku dana izvrsim dosta trgovanja.Jako je bitno da se prate svetske vesti , vezane za ekonomiju EZ i SAD , jer sam se bazirao samo na eurusd par.
Posmatrajući grafove 30 min ,1h i 4h ,pokušavam da ustanovim opšti trend ,ali kao glavno koristim 5min graf, jer jednostavno mi se čini da mi upravo to odgovara.Ako je tržiste mirno i lagano osciluje , tada čekam da se počne nešto dešavati, bez obzira u kom smeru.Naravno ako počne da raste ja buy, ako ide dole ja sell.Dok sam za kompom ne koristim bar zasada TP i SL.Jednostavno, kad ostvarim profit 5-6 pipsa ,zatvorim nalog.Ako je to nagli porast profita i cena drastično ide u željenom smeru otvorim još jedan,dva ili tri naloga.Kada se rast zaustavi ,zatvaram one sa većim profitom.Ostavim one koji imaju mali profit.Ako krene u drugom smeru zatvaram sve ( ne baš uvek). E sad, pošto nekad otvorim nalog, i odem , makar i na kratko , dešavalo se da cena krene protiv mene...tada radim ono što ne bi trebalo (opet ne baš uvek,ali se desi) a to je da ostavljam otvorene.Ako jos uvek idem u gubitak otvaram nalog da pratim trend ,i to zatvaram opet kad se cena zaustavlja. Kad dodje do promene trenda ,onda opet trgujem, i to par naloga, da bih njihovom zaradom anulirao gubitak od prvih naloga..Kad ukupan skor bude oko 0 , tada zatvaram one sa profitom i trudim se da iz celokupnog trgovanja izadjem sa plusom.Dešavalo mi se da odem u minus i po 100-140 pipsa ,ali da sve zatvorim sa većim dobitkom, kao sada u petak.Evo šta se dešavalo ...
Moj skalping sistem na demo acc Forex5min

1. Ovo sam propustio :evil: inace bih sell
2. Cena miruje, ja očekujem rast pa idem buy
3. Ide dole , puca net ...i ode jaaaako dole .Posto se smirilo ,ja opet buy jer očekujem da ide gore.Kad je krenulo gore otvaram još par naloga.
4. Većinu naloga ovde zatvaram
5. Ovde sve zatvaram ..neke i sa minusom neke sa plusom ,al mi je već dosta

Trgovao sam i pre podne i popodne..ukupno je ispalo
Gross Profit: 615.55 Gross Loss: 150.50 Total Net Profit: 465.05

A evo i statistike mojih 9 dana sa ovim mojim acc

Moj skalping sistem na demo acc 9danaforex

Sve u svemu sam zadovoljan trgovanjem, naravno moram još dosta vežbati i učiti .Voleo bih kad bi Plesač otvorio temu gde bi se stavljale samo informacije vezane za svetske vesti (malo ranije da bi obratili pažnju da znamo da bi se mogle desiti neke drastične promene (fundamentalna analiza, hehe ,nešto sam i naučio)) da budu na jednom mestu. Valjda vas nisam udavio .... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Moj skalping sistem na demo acc Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj skalping sistem na demo acc   Moj skalping sistem na demo acc Icon_minitime12/21/2009, 10:28

Interesantno.Samo sto si na tacki 2 ocekivao rast.nevidimna chartu ispred trend.Nekoristis nikave indikatore samo PA (price action jel)?

Sto se tice novosti pisao sam vec da svaki broker ima na svom sajtu vesti (one sto ce tek biti i one koje su vec bile)Ili CNBCnews televizija.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Moj skalping sistem na demo acc Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj skalping sistem na demo acc   Moj skalping sistem na demo acc Icon_minitime12/21/2009, 10:35

Kako si onu tabelu napravio.Znam za expert advisor ali kako to uradis za aktuelni account?
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Moj skalping sistem na demo acc Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj skalping sistem na demo acc   Moj skalping sistem na demo acc Icon_minitime12/21/2009, 11:27

Plesac ::
Kako si onu tabelu napravio.Znam za expert advisor ali kako to uradis za aktuelni account?

Otvori ikonu terminal pa dole idi na account history pa stani na bilo koje mesto u tom delu history i desni klik pa save as detailed report.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Ivek
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 0
Datum upisa : 16.12.2009

Moj skalping sistem na demo acc Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj skalping sistem na demo acc   Moj skalping sistem na demo acc Icon_minitime12/21/2009, 17:55

Plesac ::
Interesantno.Samo sto si na tacki 2 ocekivao rast.nevidimna chartu ispred trend.Nekoristis nikave indikatore samo PA (price action jel)?


Upravo tako , u sustini samo sam po osecaju isao ...cinilo mi se da staje ,da ce biti support ...
Poceo sam da proucavam chartove, tako da jos ih ne primenjujem ...ukljucim da vidim kako se ponasa al jos nisam spreman da ih tumacim bas kako treba...nadam se da cu i to skontati :D
Nazad na vrh Ići dole
 
Moj skalping sistem na demo acc
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lorencov sistem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: