BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER

Ići dole 
AutorPoruka
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSub 21 Nov - 18:29

Ovde cu ukratko napisati osnovne pojmove i terminologiju vezanu za forex kao i neke osnovne funkcije na METARADER-u(programska platforma napisana u MQL4 jeziku koja se najcesce koristi za trgovanje na forexu).U zadnje vreme pojavljuju se i drugi programi ali su u sustini svi isti.najcesce brokeri nece da plate licencu pa naprave svoj program koji se svodi na isto.Cesto izgledaju jako lepo i fancy ali za mene METARADER JE ZAKON.Prost i jednostavan,brz...a vec sam na njega navikao....a problem sa licencom me se netice jer sam trgovac i nemam nameru da budem broker.Zelim da brokerima uzmem sto vise para :D

Zamolio bih da ovde ne postavljate pitanja da nebi bespotrebno punili temu postovima,vec ako ima nesto piatje na temi FOREX EDUKACIJA ili email pa cu ovde odgovoriti.Ideja je da se na jednom mestu lako nadje sta vam treba bez da prolazite 100 stranica na temama dok ne nadjete ono sto vas interesuje.Ako se forex razvije mozemo i da otvorimo posebene teme za svaki par ali za sada ove dve teme su nam sasvim dovoljne po mom skromnom misljenju.Unapred hvala i nadam se da ce admin malo obratiti paznju na ovo jer bi pocetnicima mnogo bilo lakse.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: PIPS,SPREAD,LEVERAGE,MONEY MENAGMENT   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSub 21 Nov - 19:22

Pips je merna jedinica promene cene nekog valutnog para.Kada EURUSD (EU skraceno) promeni cenu sa 1,5000 na 1,5001 kazemo da se cena promenila za jedan pips.Vrednost pipsa varira u zavisnosti od valutnog para,SPREAD-a, ukratko od brokera.obicno je to negde oko 10 $ ili evra zavisi u kojoj valuti imate racun.Oni mirniji parovi imaju manju vrednost a oni burniji koji prave vece oscilacije obicno imaju vecu vrednost (GBPYJPY).Od tacke do tacke b na autokarti se kaze da ima 100 km a u forxu 100 pipsa.Kasnije cu objasniti kako na platformi da to izmerite.

SPREAD je razlika u ceni izmedju ponude i potraznje odnosno BID i ASK cene i opet zavisi od brokera.Za nas trgovce sto manje to bolje jer ako je spred na EU 2 pipsa vi kad odete na buy vi ste u startu 2 pipsa u minusu ako je spread 5 pipsa u startu ste 5 pipsa u minusu.Velicina spread-a opet zavisi od brokera Tj to mu dodje kao neka njegova provizija za transakciju.Zavrsili vi taj vas trade u plusu ili minusu broker svoj spread uzima u svakom slucaju. Ako menjacnica prodaje evro za 95 dinara a kupuje za 93 vi kad ga kupite morate da sacekate da kupovni kurs menjacnice bude 95 a prodajni 97 da bi bili na nuli.Ta razlika od 2 dinara je na nasem srpskom trzistu spread menjacnice.

LEVERAGE opet zavisi od brokera ali vam barm oni bolji daju mogucnost da i vi malo birate.
Ukartako ako je leverage 1:100 vi cete zaradjivati 100 puta vise a ako je 1:400 ili cak u zadnje vreme ima i 1:500 zaradjivacete 400 do 500 puta vise.Da nedavim to mu dodje kao turbo pogon na automobilu.Inace ide 100km/h ali sa turbom ide 300km/h.Ovde budite JAKO OPREZNI.Ponavljam JAKO OPREZNI.Ovo je zamka za pocetnike koji hoce brze pare.Pocetnik u startu jednostavno mora da krene u minus.Ako vam je odnos 1:400 mnogo ali MNOOOOGO brzo bankrotirate.1 pips sada nema vrednost
10 $ nego 40 ili 50.Ljudi se zalete misle mogu oni to.Preporucujem 1:100 ili cak i manje za pocetak ako radite na LIVE racunu.Na Demo to nije bitno ionako su pare fiktivne ali gledajte da i DEMO racun otvorite sa 1:100.Kasnije ako prezivite godinu dana fizicki i psihicki menjajte sta hocete i koliko hocete.LEVERAGE JE MAC SA DVE OSTRICE.Jako bitna stavka u MONEY MENAGMENT-u.Ako vas interesuje nesto vise i bas detaljnije pogledajte ovde
http://www.investopedia.com/ask/answers/06/forexleverage.asp
ILi ovo
http://www.investopedia.com/articles/forex/07/forex_leverage.asp?viewed=1

MONEY MENAGMENT je ono sto nas ustvari odrzava u zivotu narocito na pocetku karijere.
Otrilike ide ovako .Na svakoj otvorenoj poziciji ili trejdu mozemo da izgubimo 2-3% naseg racuna.Ima i onih koji to malo olabave pa kazu 10% ali to je stvarno granica.Primer:Ako nam je racun 10000$ na prvom trejdu mozemo da izgubimo 300 $ .Ako znas da ti je 1 pips recimo 10$ mozes da izgubis onda 30 pipsa.Ako ti je ulazak na sell za EU 1.5000 smes da budes u trejdu do 1.5030.zasto je ovo vazno? zato sto nam to omogucava da napracimo oko 30 losih trejdova pre nego bankrotiramo.Polazi se od predpostavke da svako mora nekad da udje prerano u trejd jer nemoze svako da cita market 100% savseno i da je inace uvezbao da od 10 ima barem 7 pozitivnih trejdova.Uvek postoji mogucnost i svakom se to desilo da pogresno protumaci trend u tom trenutku i da je usao u kontra smeru.ako si u kontra smeru i pustis da ti pojede 50% racuna pola si izgubio u samo 1 trejdu sto je idiotizam.Nevolja je sto nekad cena ode 35 pipsa protiv tebe pa nastavi gde i mislio da ce ici pa te izbaci i onda ti dodje da poludis ai to se desava i ako se to desi procenis situaciju pa ponovo udjes u trejd.

LOT SIZE 1 lot je osnovna velicina nekog trejda.Recimo kad pocinjete posao u trgovini mozete da pocnete sa 1 kg secera ili sa 10kg.kg je osnovna jedinica.Naravno sa 10 cete vise araditi ukuliko uspete da prodate a 1 manje ali rizik ulaganja je mnogo manji.U nasem slucaju neverujem da ce bilo ko krenuti sa 10000$ bez obzira koliko je siguran u sebe vec recimo sa 200 koliko je obicno minimum kod vecine brokera(ima i za manje ali to je vec smsno raditi sa 25$).U tom slucaju vas gubitak moze biti 3 evra a to je 3 pipsa a toliko precizni nemoze biti niko, pa onda otvarate trejd u velicini od 0.1 ili 0.01.Na 0.1 opet mozete da pravite grsku od 3% koja ce sada biti 30 pipsa a ne 3, sto je vrlo prihvatljivo.na 0.01 je to 300 pipsa greske sto je jos prihvatljivije.Opet kad otvarate racun videcete na platformi koje mogucnosti vam nudi broker.To inace moze i da se stavi da po defoult-u bude recimo 0.1 tako da nemorate svaki put kad trgujete da vodite racuna io tome.No o tome vise u objasnjenju platforme.


Poslednji put izmenio plesac dana Ned 22 Nov - 14:17, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: RADNO VREME   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSub 21 Nov - 19:40

Forex radi samo radnim danima.Znaci pocinje u ponedeljak 00:00 i prestaje u petak 22:00 ili 23:00 u zavisnosti od brokera.Postoji mogucnost da neke banke vikendom izvrse transakcije iako se tad neradi pa se onda na chartu javlja takozvani GAP nagli skok sa jedne cene na drugu izmedju dve svecice je prazno tako da ako niste sigurni gde vam ide valutni par preko vikenda netreba ostavljati otvorene pozcije.

Isto tako je jako vazno da znate kad se u kom finasijskom centru sveta radi.Tokio radi kad je kod nas noc, new york kad je kod nas popodne a London 8-9 ujutru po nasem, Australija takodje kad je kod nas noc.
FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Satnica1.th

Pogledajte sta EU radi nocu po nasem vremenu.U 99% slucajeva jako malo.Vidite kako su svecice male
a pogledajte od 8 do recimo 6 popodne.Znaci najveca kretanja su kad se preklopi recimo evropsko i americko radno vreme jer tada rade njihove banke i ostale vece institucije koje uticu na cenu.Na cenu uticemo i mi mali ali samo sa manim intezitetom.

Pre nego sto krenete nesto da trgujete upoznajte sa ponasanjem valutnog para kao i sa njegovom satnicom.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeUto 24 Nov - 13:24

Ok evo malo osnovnih stvari oko same platforme.Kako otvoriti poziciju?

Imate polje na za natpisom NEW ORDER ili stisnete F9.Otvori se novi prozor sa opcijam aBUY i sell.U zavisnosti od toga sta ste odlucili na osnovu tehniocke i fumdamentalne analize izaberite opciju
FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Buysell.th

Tu mozete odmah i da ukucate cenu koja ce biti vas SL8STOP LOSS) ili TP (TAKE PROFIT) action.Ali nije obavezno.To mozete i naknadno a u cilju da negubite vreme jer cena moze da nastavi put dok vi to ukucate mozda je bolje naknadno.Ja licno to uvek naknadno radim.

Kako staviti SL i TP?
Prvo kliknete na polje koje se nalazi pored zute zvezdice(kad predjete misem preko njega pisace "terminal")
FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Positions.th

Dole ce se otvoriti mala konzola u kojoj ce pisati PRICE (gde ste otvorili poziciju kao i da li je buy ili sell,velicina lota koji koristite,koji valutni par i imace polja S/L i T/P kad kliknete u polje ispod tog natpisapojavice se novi prozor i tu mozete da upisete SL i TP (naravno ako to zelite,niko vas ne tera)
FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Sltp.th
U polje pored level mozete upisati 300( ako hocete da vam SL bude 30 pipsa,i to pod uslovom da vam platforma pokazuje EU sa 5 decimala, a ako je sa 4 onda samo 30).Kliknete na crveno dugme u kome pise koliko je tih 30 pipsa i on ce sam prekopirati tu vrednost kao vas SL.Ista stvar je i za TP.
Onda kliknete na dugme na kome pise MODIFY i to je to.NAPOMENA: ovo racunanje 30 pipsa se odnosi na trenutnu cenu ne na cenu vaseg ulaska u trejd.

Kako zatvoriti trejd?
Kliknete na polje u kome pise vas profit i iamte dugme close.A mozete i da sacekate da cena pogodi vasu SL ili TP liniju tj order.

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Closeposition.th

A sad na vezbanje ovoga.Nadam se da sam pomogao koliko toliko.Malo je nezgodno sve ovo objasnjavati putem slika.Za neke zahtevnije postupke ako nemozete sami da ih odradite probajte na skype ili neki drugi MSN da me nadjete pa da vam ispricam preko mikrofona.Mnogo je lakse.Mozda i nabavim kameru pa da napravimo konference call.

Sto se tice indikatora idete na Tab INSERT pa INDICATORS i izaberite st avec koristite ili vezbate.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSre 2 Dec - 9:45

Pozz ponovo.sada cu objasniti kako da stavite CUSTOM INDICATOR u program i kako da ga aktivirate.

ovo su nam indikatori koji su napravljeni naknadno od strane NN lica i vi se docepate njega i nalazite da bi vam bio koristan.Ima ih milion ali se u sustini na kraju vratite na basic stvari barem u mom slucaju.Neki trguju sa tim FANCY stvarima ali velike banke i ostali koliko ja znam nekoriste nista sem RSI;CCI;STOCH;MACD (ocu da kazem ono sto je po programu vec unutra,nisu ga dzabe oni izabrali).Ali ako vec hocete i tako imate bolje rezultate zasto da ne i ove naknadno napravljene.

Dakle indikator smestite u volder gde vam je Metatrader instaliran i to u folder EXPERTS pa u podfolder INDICATORS.zatim ugasite program i startujte ga ponovo.Sada bi trebao da se nadje na listi CUSTOM INDICATORS i startujte ga.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSre 9 Dec - 23:15

Ukoliko imate neki novi template kopirajte ga u folder gde vam je Metatrader instaliran i to u folder TEMPLATES.Znaci ne u folder EXPERTS vec samo folder TEMPLATES direktno.Restartujte program i zaberite template sa nazivom koji hocete8izaberite padajuci folder charts pa templates ili izaberite precicu na tarci sa alatkama.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSre 16 Dec - 14:15

Evo malo terminologije.Cisto ako negde nesto procitate da znate o cemu uopste pricaju
EUR/USD = "Euro"
USD/JPY = "Dollar Yen"
GBP/USD = "Cable" or "Sterling"
USD/CHF = "Swissy"
USD/CAD = "Dollar Canada" (CAD referred to as the "Loonie")
AUD/USD = "Aussie Dollar"
NZD/USD = "Kiwi"
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSre 16 Dec - 14:19

Sell Quote / Bid Price

The sell quote is displayed on the left and is the price at which you can sell the base currency. It is also referred to as the market maker's bid price. For example, if the EUR/USD quotes 1.3200/03, you can sell 1 Euro at the bid price of US$1.3200.

Buy Quote / Offer Price

The buy quote is displayed on the right and is the price at which you can buy the base currency. It is also referred to as the market maker's ask or offer price. For example, if the EUR/USD quotes 1.3200/03, you can buy 1 Euro at the offer price of US$1.3203.

Spread

The difference between the sell quote and the buy quote or the bid and offer price. For example, if EUR/USD quotes read 1.3200/03, the spread is the difference between 1.3200 and 1.3203, or 3 pips. In order to break even on a trade, a position must move in the direction of the trade by an amount equal to the spread.

Pip

The smallest price increment a currency can make. Also known as points. For example, 1 pip = 0.0001 for EUR/USD, or 0.01 for USD/JPY.

Pip Value

The value of a pip. Pip value can be either fixed or variable depending on the currency pair. e.g. The pip value for EUR/USD is always $10 for standard lots, $1 for mini-lots and $0.10 for micro lots.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeSre 17 Feb - 20:34

Pozz svima.Ja probao jos nesto novo.uzeo sam mobilni sa Windowsom i probao da trgujem na taj nacin posto broker kaze da moze.I moze.jako puno znaci jer nemoram da budem kod kuce.Ranije sam kad moram da izlazim nosio lap top sto nije lose ali ova varijanta je svetski.Jos uvek sam ujutru za kompom pa odredim pending ordere ili udjem u btrejd od kuce.ako bas moram napolje ili nemogu vise da sedim kuci opd dosade izadjem pa na mpbiju nadgledam na svakih 15 minuta sta se desava.E sad zasto neulazim u trejd i sa njega(mobilnog).Zato sto sam uzeo telefon koji nema touchscreen opciju.Sta je sad tu problem.pa ovaj moj ima od indikatora :MACD,STOCH,RSI,CCI,MOMENTUM,PARABOLIC SAR I MOVING AVERAGE,ADX.Mozda sam jos neki zaboravio ali ove ima sigurno.E sad ja koristim RSI;CCI i MACD ponekad ali mi je ICHIMOKU vazan.Da bi imao njega mora bude touchcreen.Ako trgujete bez njega onda vam je OK varijanta.E sad ja sam taj problem resio sa moving average ali nije to to.osecam se mnogo prijatnije kad njega imam pa makar sve ostalo izbrisao.Tako da cu morati i to da promenim.

Inace sve ostalo radi savrseno:menjanje pending ordera,pomeranje SL i TP linija,menjanje TF(time frame,vremenski interval), i sve ostalo...znaci sve sto radi platforma radi i mob(samo na manjem ekranu naravno).

Ukoliko morate da koristite neke custom indicatore nece moci.Nemogu da ih ubacim i po onome sto dssam citao na netu nece ni moci.Jos niko nije provalio gde da ih smestimo a da ih platforma registruje).

Jako bitno da vam telefon ima windows a ne symbian.Nece moci sa ovim drugim.mada proverite sa vasim brokerom ali mislim da je to sve isto kao i sto je platforma za desktop ista svuda.Touchscreen varijanta ima 30 indikatora ,a ova bez njega oko 10-ak.

Za net koristim karticu iz bezicnog interneta MTS-a.Izvadio sam je iz modema i stavio u telefon i u korisnickom servisu su mi podesili parametre za net, tako da sad ima i 3g brzinu za 500 din mesecno.Proverite i kada uzimate telefon da li podrzava 3g tj HSDPA cinimi se da se tako zove ili samo onu sporiju varijantu EDGE.Browsr radi za proveru vesti ako bas nisam kuci,skyp i MSN takodje za eventualne razmene misljenja.

Zaista jako dobra stvar i resava mnogo problema barem meni.Koristim ovu varijantu jos malo pa mesec dana i stvarno ko se ozbiljno planira ovim baviti trebace mu pre ili kasnije( kad zaradite pare onda prvo povlacenje sa racuna je 500 evrica i kupite pravu stvar).Licno sam video i neke Kineske varijante za 150 $+30$ transport tako da cu mozda i njih da proverim kakvi su.Ako proverim prenecu utiske.

Znaci naglasavam za punu verziju indikatora (bolinger,ichimoku i ostalo mora touchscreen opcija), nije bitno da li je windows 5.0 ili 6.0 ili 6.1 vec ekran.Sve se radi kao na platformi samo na manjem prostoru.

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimeČet 18 Feb - 20:25

Evo jednog clanka koji je jako dobar.Uvek citam sta drugi pisu i razmisljam naravno da li vredi to implementirati i kakva su iskustva drugih.Ovo su neka "pravila" kojaje napisao izvesni Denis Gartman.Neznam koje i sta je nisam jos stigao da goolam o tome ali ono sto pise covek je dobro (barem po meni) i treba ovo procitati u prvih 6 meseci svako jutro pre nego krenete u trgovanje, cisto da se podsetite kako da nepravite greske.Tekst je naravno na engleskom ali sta da se radi.

1. Never, Ever, Ever, Under Any Circumstance, Add to a Losing Position… not ever, not never! Adding to losing positions is trading’s carcinogen; it is trading’s driving while intoxicated. It will lead to ruin. Count on it!

2. Trade Like a Wizened Mercenary Soldier: We must fight on the winning side, not on the side we may believe to be correct economically.

3. Mental Capital Trumps Real Capital: Capital comes in two types, mental and real, and the former is far more valuable than the latter. Holding losing positions costs measurable real capital, but it costs immeasurable mental capital.

4. This Is Not a Business of Buying Low and Selling High; it is, however, a business of buying high and selling higher. Strength tends to beget strength, and weakness, weakness.

5. In Bull Markets One Can Only Be Long or Neutral, and in bear markets, one can only be short or neutral. This may seem self-evident; few understand it however, and fewer still embrace it.

6. “Markets Can Remain Illogical Far Longer Than You or I Can Remain Solvent.” These are Keynes’ words, and illogic does often reign, despite what the academics would have us believe.

7. Buy Markets That Show the Greatest Strength; Sell Markets That Show the Greatest Weakness: Metaphorically, when bearish we need to throw rocks into the wettest paper sacks, for they break most easily. When bullish we need to sail the strongest winds, for they carry the farthest.

8. Think Like a Fundamentalist; Trade Like a Simple Technician: The fundamentals may drive a market and we need to understand them, but if the chart is not bullish, why be bullish? Be bullish when the technicals and fundamentals, as you understand them, run in tandem.

9. Trading Runs in Cycles, Some Good, Most Bad: Trade large and aggressively when trading well; trade small and ever smaller when trading poorly. In “good times,” even errors turn to profits; in “bad times,” the most well-researched trade will go awry. This is the nature of trading; accept it and move on.

10. Keep Your Technical Systems Simple: Complicated systems breed confusion; simplicity breeds elegance. The great traders we’ve known have the simplest methods of trading. There is a correlation here!

11. In Trading/Investing, An Understanding of Mass Psychology Is Often More Important Than an Understanding of Economics: Simply put, “When they are cryin’, you should be buyin’! And when they are yellin’, you should be sellin’!”

12. Bear Market Corrections Are More Violent and Far Swifter Than Bull Market Corrections: Why they are is still a mystery to us, but they are; we accept it as fact and we move on.

13. There Is Never Just One Cockroach: The lesson of bad news on most stocks is that more shall follow… usually hard upon and always with detrimental effect upon price, until such time as panic prevails and the weakest hands finally exit their positions.

14. Be Patient with Winning Trades; Be Enormously Impatient with Losing Trades: The older we get, the more small losses we take each year… and our profits grow accordingly.

15. Do More of That Which Is Working and Less of That Which Is Not: This works in life as well as trading. Do the things that have been proven of merit. Add to winning trades; cut back or eliminate losing ones. If there is a “secret” to trading (and of life), this is it.

16. All Rules Are Meant To Be Broken…. but only very, very infrequently. Genius comes in knowing how truly infrequently one can do so and still prosper.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Empty
PočaljiNaslov: Re: FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER   FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Icon_minitimePon 10 Maj - 13:27

Evo Pending order-a-postavljanje i modifikovanje mada nije nista specijalno komplikovano

Postavljanje:Isto kao i kad odmah dajete nalog samo izaberete pending order a ne instant.Ukucate cenu sa koje hocete da trgujete,velicinu lota i tip naloga.
Ako je cena 1.300 a vi hocete da prodajete sa 1.2900 izaberete sell stop.Ako hocete da prodajete sa 3100 onda sell limit.
Ako hocete da kupujete sa 3100 onda sell stop iili sa 2900 onda sell limit.
Ako ovo pogresno namestite u odnosu na trenutnu cenu nece da vam ode racun u bankrot vec ce platforma da prijavi gresku nesto tipa invalid S/L i T/P
Uzmite u obzir spread kad prodajete jer vam onda treba ASK cena a platforma pokazuje samo bid donju cenu (osim ako ne podesite u opcija da pokazuje i ask cenu).
Primer : ako je cena na koju hocete da udjete vizuelno 1300 i vi to ukucate aktivirace vam se nalog vec na 1.2998 ako je spred 2 pipsa.Isto i ako imate nalog otvoren u sell-u i stavite SL na 1.300 jer je to neki prethodni high SL ce se aktivirati na 1,2998, i onda se cena vrati dole i neuspe da probije taj high a vi ispali iz trke.U tom slucaju SL bi trebalo staviti na 1,3002 minimum (znaci za tu razliku u spreadu) ili recimo 5 pipsa bi bilo bolje.Ovo je narocito vazno kod parova koji imaju veci spread kao EJ ili GJ recimo.Kad ste u buy ovo nevazi.Tad je sve kao i sto se vidi na ekranu.Kome i dalje nije jasno nek me nadje na skyp-u.
FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Pendingset.th

Uploaded with ImageShack.us

Modifikovanje pending order-a isto i zatvaranje.Nadjete gde je ispisan vas nalog dva klika na njega promenite cenu ili SL ili TP i kliknete na mofify.Ako hocete da ga izbrisete zuto polje delete.

FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER Pendingmodi.th

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
 
FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa
» Uputstvo za procenu kapitala
» Forex i matematika (roboti,algoritmi ...)
» ForexBall 2011-Prvestvo u forex trgovini

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: