BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?

Ići dole 
+108
AkiTaki
Nisam lep al sam glup
Al Kapone
adamm
marjanovicgane
Stane Dolanc
bonum.mm
maxxxii
monacco
djuken
boban75
Floxed
Bobo011
igor ns
Avala00
Debil
Ivica_t
Colle
Cermet
Popaj
tortuga
Nikolaj3
pepermint
starter
I-33333
Asterixxx
sindra
Jegulja
draguljcebg
Limited011
Cicija
arsen123
faceman
Andridis
Smile
milosmiljkovic
bwresident
woman with a bicycle
thunderbird
Maca
gogloee
ILoveRoses
trind
Tom80
zekapeka
Sundown
Vladimirmitr
Zak10
Dragan555
$
Red max
Ars Vivendi
simpson
Mister No
Anam
Drag65
Zwiebel
Boranija
philips1
Strbac
Kupi akcije
Aritmeticar
Big Mile
ingglick
real_finanza
Gocili
Fast
Light
Bombica
Teletrader
Dax
Nemesis
Fmember
Boby
Momir
Petar Pan
BuffetSon
Frenky
MORNAR
Spejs
Drasko
Firke77
Serbon
Sutra
Cincinnatus
Zokiutd
Ris
pepsiman
Djuka
Greta
StefanoProdi
Milica1
Nisimo23
Non-ProfitOrganization
MarkoJTD
Niche
Friz
Milord1
iki
Dusan
Sneki
Dexiv
IC.Broker
prevarant
StefanMR
MilanLaki
vatreni
Kobe Bryant
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/23/2010, 11:40

Poštovani,

Za trgovinu u inostranstvu vam je potrebno:
1. Potpisivanje aneksa ugovora na vaš brokerski ugovor.
2. Uplata novca na omnibus dinarski račun Vojvođanske banke.

QuoteStation je u procesu izrade elektronskog trgovanja na inostranim tržištima. Do tada je moguće davati naloge telefonski, putem faksa ili neposredno u prostorijama društva.

Real time BATS i Turqoise je trenutno isključen zbog sukoba sa data feed-om Beogradske Berze i trenutno se radi na rešavanju tog problema.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/25/2010, 19:49

Verovatno ste procitali da je SEC tesnom vecinom (3:2) izglasao donosenje novog pravilnika koji regulise short selling i prema novom pravilu nakon sto deonica padne 10% i više u odnosu na jucerasnju zakljucnu cenu, shorting je moguc samo na nivou koji je barem 1 cent visi od najbolje ponude za kupovinu(best bid).
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/25/2010, 20:43

Drugim recima spread se povecava za 1 cent.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime4/4/2010, 16:44

I dokle se stiglo sa ovim? Jel neko isprobao ? Gde trgujete sve?
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime4/6/2010, 14:27

Ala je ovo skupo.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime4/6/2010, 14:37

Pa, ako je 0.9% po transakciji, onda mu to skoro da dodje kao na Beleksu. Interesuje me Austrija, kolike su provizije, posebno interesantno je pratiti Raiffeisen international AG, na kojem mislim da moze da se zaradi dosta u narednom periodu.
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime4/6/2010, 21:43

Ma dajte ljudi, 0.9%?! Kada ste poslednji put bacili pogled na provizije nekih stranih brokera? Lepo je to sto su inovativni, ali bez mene. Mnogo je jeftinije otici na neko egzoticno mesto (Crna Gora :)) i uplatiti na racun nekog ljudskog brokera.
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime4/12/2010, 00:01

@StefanoProdi:

ne znam da li si video ista dalje od Belexa, ali ponuda je generalno EXTREMNO dobra... procitaj malo! :)
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime7/14/2010, 15:11

Vladimir Petrović za SEEbiz: Kako iz Srbije trgovati na inostranim berzama
Autor/izvor: SEEbiz
BEOGRAD - U intervjuu za SEEbiz, Vladimir Petrović, prvi čovek InterCapitala u Srbiji anlizira trenutnu situaciju na tržištu kapitala u Srbiji i svetu i objašnjava na koji način se i iz Srbije može trgovati na svetskim i regionalnim berzama.

http://www.seebiz.eu/sr/berze/petrovic-za-seebiz-kako-iz-srbije-trgovati-na-inostranim-berzama,85309.html

Naš prijatelj iz IC.Brokera!!
armo

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime7/14/2010, 16:58

Bravo Vladimire!
aplauz

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Still learning
Still learning
Djuka


Broj poruka : 106
Points : 317
Datum upisa : 01.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Trgovina na NASDAQ-u   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime8/5/2010, 17:04

OK ljudi da ne davim previse ....
samo me zanima da li postoji mogucnost trgovine na americkoj berzi nasdaq?
Da li mogu preko neke brokerske kuce iz Srbije da to obavim?

Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime8/5/2010, 17:15


InterCapital Securities - prvi domaći broker na inostranim tržištima

Poštovani,

u nadi da ste navikli na stalne inovacije s naše strane koje imaju za cilj unapređenje i profesionalizaciju naših usluga obaveštavamo Vas o sledećem:

InterCapital Securities a.d. je pokrenuo prvo trgovanje inostranim hartijama od vrednosti u Srbiji, tzv. InoTrading.

Svesni mnogih ograničenja koje nam nameće domaće tržište kapitala, usmerili smo napore ka tome da omogućimo našim klijentima pristup stranim tržištima. Pre svega pod ograničenjima podrazumevamo:
- mali broj likvidnih HoV usled čega investitori nemaju puno izbora prilikom donošenja odluke o investiranju;
- kod najlikvidnijih HoV volumeni kojima se trguje i dalje su mali što investitore onemogućava da se povuku iz pozicije kada to žele;
- ne trguje se nekim instrumentima koji su izuzetno zastupljeni na međunarnodnim tržištima: short, opcije i sl.; i
- usled finansijske krize domaćem tržištu kapitala trebaće dosta vremena da se oporavi i nastavi sa normalnim funkcionisanjem.

Kako bismo naše usluge podigli na viši nivo, izlaskom na strana tržišta pružamo Vam:
- raznovrsnost proizvoda: long, short, opcije - na ovaj način investitorima je omogućeno da zarađuju i kada su tržišta u padu (short) što u značajnoj meri smanjuje rizik ulaganja;
- raznovrsnost tržišta: preko InterCapitala investirate na međunarnodnim tržištima što omogućava, u slučaju uočavanja trenda pada nekog od tržišta, preorjentaciju na neko drugo tržište;
- raznovrsnost HoV: veliki izbor hartija od vrednosti iz različitih sektora visoke likvidnosti;
- diverzifikacija tržišta i rizika ulaganja: klijent ima mogućnost ulaganja na različita tržišta, ali i u različite sektore;
- transparentnost izveštavanja: klijent svaki dan putem mail-a dobija izveštaj o stanju svojih pozicija;

Zemlje (tržišta) koja ćemo kao broker/diler za početak pokrivati su: USA (NYSE, Nasdaq), UK (London), Germany (XETRA, CHI-X, Xontro), Austria (Vienna), Czech Republic (Prague), France (Euronext PAR), Italy (Milan), Russia (Moscow), Switzerland (Virt-X, Zurich), Spain (Madrid), Luxembourg (Luxembourg), Belgium (Euronext BRS), Denmark (Copenhagen), Netherlands (Euronext AMS, CHI-X), Greece (Athens), Hungary (Budapest), Poland (Warsaw), Ireland (Dublin), Canada (Toronto), Portugal (Euronext LIS), Finland (Helsinki), Norway (Oslo), Sweden (Stockholm), Croatia (Zagreb) i Montenegro (Montenegro, NEX).

Bruto provizija koja uključuje troškove bokera, inoBrokera, Custody banke i transferisanja novca iznosi svega 1% za klijente InterCapital Securities a.d. kod sledećih zemalja: USA, UK, Germany, France, Netherlands, Belgium, Portugal, Croatia i Montenegro. Za ostala tržišta će se primenjvati različiti tarifnici, a takođe će biti minimalnih iznosa za trgovinu zbog fiksnih troškova. Za sve informacije, kontaktirajte nas na telefon 011/3809-983 ili putem mail-a intercapital@intercapital.rs.

U nadi dalje uspešne saradnje i proširivanja iste…

Vaš InterCapital Equity Team
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime8/5/2010, 17:37

Ris imam city grup usao po 3,7$


Mogao bi Ris da nam prenese nesto vise oko trgovanja. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Still learning
Still learning
Djuka


Broj poruka : 106
Points : 317
Datum upisa : 01.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime8/5/2010, 17:45

Hvala na brzom odgovoru!

Ris reaguj...:-)
Ako mozes napisi kolike su tarife i preko koga si trgovao....
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime8/5/2010, 22:40

Pozdrav!!! Ja licno sam odradio kupovinu direktno iz Amerike preko brata koji zivi tamo pa smo zajednicki kupili 1000 kom, inace to mu je kreditna banka kojo mu gradi krdit TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_wink Ali preko IC bokera se moze trgovati veoma jednostavno i nije problem, otvoris jedan racun koji ti budu rekli deponujes dinare i kupujes zeljenu akciju preko njih s tim da moras kupovati 100, 200, 300 akcija znaci okrugao broj. A ja sam usao u Stij iz koga neizlazim pre 7 $ TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 932286
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Djuka
Still learning
Still learning
Djuka


Broj poruka : 106
Points : 317
Datum upisa : 01.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime8/6/2010, 13:44

Hvala Ris...zvacu ove iz Intercapital-a...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime11/16/2010, 16:42

Djuka, jesi li mozda kontaktirao Intercapital. Kakvi su provizije za trgovinu na stranim berzama?
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Still learning
Still learning
Djuka


Broj poruka : 106
Points : 317
Datum upisa : 01.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime11/16/2010, 20:12

/minimun 20 usd za nasdaq. Inace 1.2 posto po transkakciji.
Nazad na vrh Ići dole
Zokiutd
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 25
Datum upisa : 16.11.2010

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime11/17/2010, 20:54

Djuka ::
OK ljudi da ne davim previse ....
samo me zanima da li postoji mogucnost trgovine na americkoj berzi nasdaq?
Da li mogu preko neke brokerske kuce iz Srbije da to obavim?


Kad trguješ u inozemstvu onda je to najbolje preko lokalnih brokera jer oni imaju najmanje provizije

_________________
http://besplatnisavjetizapoduzetnike.blogspot.com/
Nazad na vrh Ići dole
Nisimo23
Still learning
Still learning
Nisimo23


Broj poruka : 104
Localisation : Vracar
Points : 379
Datum upisa : 04.11.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Kako trgovati na stranim berzama - nalog kod stranih brokerskih kuca   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/26/2011, 12:58

Da li neko zna neku brokersku u Evropi i USA, gde Srpski drzavljanin moze otvoriti nalog i trgovati na stranim berzama?
Takodje me interesuje kako prebaciti pare Moneybookers, Visa kartica..?

Ja sam pokusavao kod par USA brokerskih kuca, ali kada izaberem Srbiju, kaze da nije dozvoljeno za drzavljane Srbije, da otvore nalog?
Nazad na vrh Ići dole
Cincinnatus
Still learning
Still learning
Cincinnatus


Broj poruka : 38
Localisation : Eastgate, Belgrade
Points : 184
Datum upisa : 13.01.2011

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/26/2011, 16:42

Probaj ovde http://www.tdameritrade.com/welcome4.html Ja sam opusteno preko maticne banke uplatio novac na njihov racun, popunio par formulara, poslao postom, ispunio formular da nisam poreski obveznik u USA i za cca 7 dana poceo da trgujem.

_________________
Quite The Bull
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/27/2011, 15:14

Nisimo mislim da ti je naj bolje preko ic brokera prvizija ti je 1% na preko 2000$ po transakciji a ako mislis da trgujes sa preko 10000$ imas i po 0.5% ako te interesuje posalji mi u PM.
Inace trgujeli ko u Americi imali kakav savet za kupovinu ja sam treenutno pored C na kom sam dugorocno u KLIC, da li postoji neka dobra firma koja puno pala u prosloj nedelji da se moze kupiti??? HVALA!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Cincinnatus
Still learning
Still learning
Cincinnatus


Broj poruka : 38
Localisation : Eastgate, Belgrade
Points : 184
Datum upisa : 13.01.2011

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/27/2011, 15:56

NGSX, HGG, PRX, MDAS, POZN...

_________________
Quite The Bull
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime2/28/2011, 15:22

Ova pozn mi deluje jako dobro samo sto dno nevidi inace je jakoooo jeftino! Bas si lepe akcije izvukao samo ja se bojim jos uci u njih nekako su jos u silaznom trendu mozda bih trebalo malo pustiti da krenu gore? sta misle ostali imali jos nekoga da prati USA?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime3/1/2011, 03:20

Ris i ostali

Zanima me da li je neko pronasao nacin da se trguje akcijama listiranim u SAD a da te taj isti SAD ne ojadi 40% od dividende. Kao zvanicno je 30%, ali obicno skinu 40% dok stigne na racun.

Vise od polovine zarade na akcijama za poslednjih 200 godina je od dividende. Ako te neko skrati za 40%, a ne kao kod nas za 10% onda je to veliki hendikep.

Zanimaju me neka trzista koja imaju manje poreze. Znam da Spanija ima 19%, Nemacka 25-29%, francuska 25%, Rusija i Turska 15%, holandija isto 15% ali to nije provereno. Istocna Azija ima niske stope poreza, ali tamo slabo poznajem kompanije.
Nazad na vrh Ići dole
Nisimo23
Still learning
Still learning
Nisimo23


Broj poruka : 104
Localisation : Vracar
Points : 379
Datum upisa : 04.11.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime3/1/2011, 22:21

Ris,
znam da ima preko Intercapitala, ali jos uvek ne omogucuju online trgovinu na stranim berzama. Meni treba online trgovanje i da ima trgovanje CFD -ovima, sto kod nas jos uvek nema nijedna brokersa kuca.
Registrovao sam se na Ameritrade , jos samo da posaljem pare :)
Nazad na vrh Ići dole
Nisimo23
Still learning
Still learning
Nisimo23


Broj poruka : 104
Localisation : Vracar
Points : 379
Datum upisa : 04.11.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime3/1/2011, 22:25

Sto se tice izbora USA akcija, najbolje je analizirati na FINVIZ.com,
Nazad na vrh Ići dole
Serbon
Just looking
Just looking
Serbon


Broj poruka : 17
Points : 85
Datum upisa : 04.10.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime3/2/2011, 00:36

@ Nisimo23 reci mi samo kolike su provizije, porez na dividendu i tako to ( uglavno koje sve troskove imas )
Nazad na vrh Ići dole
Nisimo23
Still learning
Still learning
Nisimo23


Broj poruka : 104
Localisation : Vracar
Points : 379
Datum upisa : 04.11.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime3/6/2011, 13:33

Nisam jos nista uradio, kad prebacim i pocnem da trgujem javljam...
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Kupovina na stranim berzama   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime6/29/2011, 14:02

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje za ozbiljnije investitore:

Da li je bolje kupovati akcije nemackih firmi na berzi u SAD-u ili u DE? Ili je svejedno ili ...?

Any comment?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime6/29/2011, 16:02

MilanLaki ::
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje za ozbiljnije investitore:

Da li je bolje kupovati akcije nemackih firmi na berzi u SAD-u ili u DE? Ili je svejedno ili ...?

Any comment?

Pa, zavisi da li zelis akcije ili ADR-ove, da li zelis da kupujes u EUR ili u USD, da li zelis da kupujes preko dana ili uvece... kafa
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime6/29/2011, 16:20

Kupovao bih akcije. Danju/ nocu, svejedno! Konkretno, logicno mi je da bude veci promet na berzi u Frankfurtu sa akcijama porsche-a nego na wall street-u? Zanima me koliko je pametno raditi ovakvu stvar?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime6/30/2011, 02:05

MilanLaki ::
Kupovao bih akcije. Danju/ nocu, svejedno! Konkretno, logicno mi je da bude veci promet na berzi u Frankfurtu sa akcijama porsche-a nego na wall street-u? Zanima me koliko je pametno raditi ovakvu stvar?

Ne znam, veliki su obimi i na New Yorku.
Svako voli da poseduje Porsche kafa
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime11/29/2011, 07:47

Resenje je da prebacite pare u dva pravca u okviru istog sektora ulaganja.

Prvi pravac je portfolio ulaganja van Srbije, negde gde ipak ZNACAJNIJE manje kradu novac, a sada je dostupno preko vecine brokerskih kuca.

Drugi pravac je da ulozite u privredu Srbije direktno preko licnih preduzeca ili zajednickim ulaganjima.

Postoje naravno i razni drugi nacini, ali bi oni bili diverzifikacija u drugim sektorima, a po meni sektor privrede je ipak najunosniji bio u poslednjih 2000 godina i nastavice da bude takav.

DA ulaganju u Srbiju i njen razvoj ovde su ipak relativno povoljni porezi.
NE kradji i gubljenju para od strane tajkuna, pokvarenih menadzera i drzave.
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 2 Icon_minitime11/30/2011, 15:04

sutra ::

... Prvi pravac je portfolio ulaganja van Srbije, negde gde ipak ZNACAJNIJE manje kradu novac, a sada je dostupno preko vecine brokerskih kuca.

Sta uzeti u razmatranje od onog mora akcija ? Ima li kakvih predloga ?
Nazad na vrh Ići dole
 
TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» MPC TRGOVANJE
» Trgovanje obveznicama iz RESTITUCIJE
» Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: