BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?

Ići dole 
+108
AkiTaki
Nisam lep al sam glup
Al Kapone
adamm
marjanovicgane
Stane Dolanc
bonum.mm
maxxxii
monacco
djuken
boban75
Floxed
Bobo011
igor ns
Avala00
Debil
Ivica_t
Colle
Cermet
Popaj
tortuga
Nikolaj3
pepermint
starter
I-33333
Asterixxx
sindra
Jegulja
draguljcebg
Limited011
Cicija
arsen123
faceman
Andridis
Smile
milosmiljkovic
bwresident
woman with a bicycle
thunderbird
Maca
gogloee
ILoveRoses
trind
Tom80
zekapeka
Sundown
Vladimirmitr
Zak10
Dragan555
$
Red max
Ars Vivendi
simpson
Mister No
Anam
Drag65
Zwiebel
Boranija
philips1
Strbac
Kupi akcije
Aritmeticar
Big Mile
ingglick
real_finanza
Gocili
Fast
Light
Bombica
Teletrader
Dax
Nemesis
Fmember
Boby
Momir
Petar Pan
BuffetSon
Frenky
MORNAR
Spejs
Drasko
Firke77
Serbon
Sutra
Cincinnatus
Zokiutd
Ris
pepsiman
Djuka
Greta
StefanoProdi
Milica1
Nisimo23
Non-ProfitOrganization
MarkoJTD
Niche
Friz
Milord1
iki
Dusan
Sneki
Dexiv
IC.Broker
prevarant
StefanMR
MilanLaki
vatreni
Kobe Bryant
112 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/13/2009, 22:28

Strpi se malo!
Za koju nedelju ce moci da se trguje preko IC.Brokera na stranim berzama!!
Direktno, e-trading!
Provereno!!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
vatreni
VIP
VIP
vatreni


Broj poruka : 333
Godina : 43
Localisation : Beograd
Points : 425
Datum upisa : 06.08.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/14/2009, 02:48

Zar nije zakonom zabranjeno da građani Srbije kupuju HOV kotirane na stranim berzama?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.topholidaydestination.info/
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 16:49

Kobe Bryant ::
Strpi se malo!
Za koju nedelju ce moci da se trguje preko IC.Brokera na stranim berzama!!
Direktno, e-trading!
Provereno!!!

Nije mi namera da bilo sta izmisljam niti imam nesto od toga, ali pomenuta ekipa nije uspela da resi moj problem sa ovom platformom za trgovinu na nasem beleksu, a mogu samo da zamislim kako ce tek raditi na stranim trzistima.

Naime, vec 10tak dana se "jurim" sa njima da mi omoguce pristup platformi za trgovanje on line jer mi explorer izbacuje poruku da nisam autorizovan i do dana danasnjeg nista. Niti javljaju niti se nesto dogadja. Pisao sam dva puta i sve se svodi "bice, bice..."! Na srecu, dugorocno sam opredeljen da budem na ovom trzistu, pa mi ti skokovi i padovi koji se sada i ovih dana dogadjaju na beleksu ne idu ni iz dzepa ni u dzep, ali da nije korektno, NIJE! O tome kolike gubitke ili dobitke na berzi mozete pretrpeti za deset dana ne bih posebno napomenuo! Valda nam je svima jasno, toliko.

Tako da dobro razmislite kada hocete da trgujete na stranim trzistima da li da to radite preko bilo koje kuce iz Srbije ili ne. :?: Ja licno nemam dilemu, uzeo bih taj tvoj servis sto si nasao na internetu. Ameri su Ameri, ovo drugo je sve sitna boranija! Tamo negde, pretpostavljam da mozete izgubiti gomilu novca ako vam se desi ovo i oni vas lazu svaki put da ce popraviti sutra, prekosutra, a vas novac nestaje li nestaje. Stoga, oprez!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 16:59

Milane, probaj da instaliraš najnoviju verziju Adobe Flash-a... To ume da reši problem ponekad...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 17:30

MilanLaki ::
Kobe Bryant ::
Strpi se malo!
Za koju nedelju ce moci da se trguje preko IC.Brokera na stranim berzama!!
Direktno, e-trading!
Provereno!!!

Nije mi namera da bilo sta izmisljam niti imam nesto od toga, ali pomenuta ekipa nije uspela da resi moj problem sa ovom platformom za trgovinu na nasem beleksu, a mogu samo da zamislim kako ce tek raditi na stranim trzistima.

Naime, vec 10tak dana se "jurim" sa njima da mi omoguce pristup platformi za trgovanje on line jer mi explorer izbacuje poruku da nisam autorizovan i do dana danasnjeg nista. Niti javljaju niti se nesto dogadja. Pisao sam dva puta i sve se svodi "bice, bice..."! Na srecu, dugorocno sam opredeljen da budem na ovom trzistu, pa mi ti skokovi i padovi koji se sada i ovih dana dogadjaju na beleksu ne idu ni iz dzepa ni u dzep, ali da nije korektno, NIJE! O tome kolike gubitke ili dobitke na berzi mozete pretrpeti za deset dana ne bih posebno napomenuo! Valda nam je svima jasno, toliko.

Tako da dobro razmislite kada hocete da trgujete na stranim trzistima da li da to radite preko bilo koje kuce iz Srbije ili ne. :?: Ja licno nemam dilemu, uzeo bih taj tvoj servis sto si nasao na internetu. Ameri su Ameri, ovo drugo je sve sitna boranija! Tamo negde, pretpostavljam da mozete izgubiti gomilu novca ako vam se desi ovo i oni vas lazu svaki put da ce popraviti sutra, prekosutra, a vas novac nestaje li nestaje. Stoga, oprez!

češće je problem u nivou bezbednosti samog explorera
opcija u internet options pa security
takođe probaj sa firefox-om ili operom

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 17:52

Da i mi nešto kažemo...

@MilanLaki: Ponekad se problem javi i našom greškom, ali u većini slučajeva greška nastaje nepravilnim korišćenjem ili u samom QS-u, čiji smo i sami korisnici iako smo na eTradingu radili zajedno duže od godinu dana... S obzirom da znamo o kom se slučaju radi, i verujemo da nije do naše greške, ipak ćemo izjutra problemu pristupiti i nadam se rešiti!

Vezano za inoTrading, koristićemo platformu baziranu na drugim IT softverskim rešenjima, kao i "normalne" račune koje će klijenti koristiti, ovde u Srbiji, sa stanjem u RSD, a po analitici, tačnije konfirmaciji sa bilo kog stranog tržišta, saldiraće EUR, USD, JPY u tačnom iznosu... Pokrivaćemo 48 svetskih tržišta, dakle od cele Amerike, preko Latino Amerike, Azije, Afrike i naravno Evrope... Vezano za provizije, trenutno to ne možemo otkriti, ali se trudimo da trading bude jeftiniji nego na samoj Beogradskoj berzi... :)

Srdačno,

InterCapital Team
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 18:13

A ja taman hteo da postanem klijent IC-a, ali vidim da je neophodan oprez...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 18:18

Malo_pomalo ::
Citat :
... da li da to radite preko bilo koje kuce iz Srbije ili ne. Ja licno nemam dilemu... Ameri su Ameri, ovo drugo je sve sitna boranija! Tamo negde, pretpostavljam da mozete izgubiti gomilu novca ako vam se desi ovo i oni vas lazu svaki put da ce popraviti sutra, prekosutra, a vas novac nestaje li nestaje...

-...Vrlo su brzi.Tehnicka podrska im je naj naj.Odmah se javljaju na "chat" prozor iz momenta.Barem je to moje iskustvo dosada.Ne znam kako ce biti posle ali za sada sam vise nego zadovoljan pre svega komunikacijom,lakocom upravljanja servisa putem njihovog sajta i mogucnoscu da prodam odmah,klikom na dugme da ne zovem nikoga telefonom"za stanje na tabli" kao kod nas.
Ne traze minimalni iznos za ulaganje i provizije su im jedne on najmanjih od svih e-brokera.
Imaju najbolje ocene nezavisnih korisnika Online investitora iz celog sveta

Nahvalio si ih za 5. !!
Prosto ti se divim!!
Sve je divno & krasno...
:D

P.S. Što više gledam šta si pisao, ova cela tema mi polako liči na reklamu za tu firmu, ali ako
to modovi tolerišu - neka te!
8)

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 18:21

MilanLaki, koliko znam, ti i dalje imaš opciju telefonskog davanja naloga, što i ostali brokeri imaju, bez E-tradinga, ovo je samo usluga više?!

I jesi probao ovo što su ti rekli StefanMR i prevarant?

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 18:55

Upravo sam pokusao da se ulogujem na IC i pojavljuje mi se isti problem koji ima MilanLaki, o cemu se radi?
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 19:37

meni radi OK

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/17/2009, 20:39

I ja sam se sada ulogovao bez problema...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/18/2009, 09:42

Problem sa logovanjem resen, zahvaljujem se Vladimiru na brzoj reakciji.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/18/2009, 13:32

StefanMR ::
Milane, probaj da instaliraš najnoviju verziju Adobe Flash-a... To ume da reši problem ponekad...

Imam tu najnoviju verziju flesha, ali nije do toga bilo.

Dušan ::
MilanLaki, koliko znam, ti i dalje imaš opciju telefonskog davanja naloga, što i ostali brokeri imaju, bez E-tradinga, ovo je samo usluga više?!

Da, ali sam bio u romingu, pa mi se nije ispaltilo!

:)
Dušan ::
I jesi probao ovo što su ti rekli StefanMR i prevarant?

Probao sam bio na IE, Mozili, Chrome, Operi, ali nije pomoglo.

Medjutim, problem je otklonjen! Od danas sve radi kako treba! ;)
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/18/2009, 14:22

Laki više nije nervozan :lol:

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime11/18/2009, 14:46

:-) Ma sad je sve ok.
U poslu ljubavi nema. Provizije su im najmanje na trzistu, a informacioni sistem-svi inzenjeri znaju da tu moze da nastane gomila zjb. Pa, i google nekada zeza, pa ne moze da covek otvori meil, a da ne govorimo o bilo cemu drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Milord1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 13.12.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime12/13/2009, 17:36

Zdravo Sneki! O kakvom ti Wende kod FRE Forum in Finanzen.net govoris.
Vrlo je tesko biti pametan u vezi sa prognozama kursa blizanaca. Razmisljam da sutra kupim Fredi kres ili Fani kres, iako mi zdrav razum kaze ne.
Nazad na vrh Ići dole
Milord1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 13.12.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime12/13/2009, 19:15

Dobro, shvatio sam tvoje wende nema veze sa blizancima FNM i FRE nego ti reklamiras srpsku bersu u Njemackoj, nije losa ideja.
Dobices jos par crnih zvezdica.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime12/13/2009, 22:42

Milord1@
A gde ti trgujes?
Imas li neki savet za nas?
:)

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime12/21/2009, 23:19

danas sam zvao u IC i potvrdjeno mi je da od nove godine pocinje trgovanje na inostranim trzistima. ono sto sam jos uspeo da saznam jeste da se trude da troskovi trgovanja sa settlmentom budu na nivou troskova trgovanja na nasoj berzi... sta drugo da kazem nego ziveo InterCapital... takvi su nam trebali jos davno!
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime12/22/2009, 17:29

Ja jedva čekam! :D

Ovo su sjajne vesti!

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime12/30/2009, 17:05

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Rab8ep
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
vatreni
VIP
VIP
vatreni


Broj poruka : 333
Godina : 43
Localisation : Beograd
Points : 425
Datum upisa : 06.08.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime12/30/2009, 22:47

Nadam se da će nam iz IC-a ovde napisati proceduru, uslove, troškove i ostalo vezano za trgovanje u inostranstvu...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.topholidaydestination.info/
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/17/2010, 17:32

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? 4hqc68

InterCapital Securities - prvi domaći broker na inostranim tržištima

Poštovani,

u nadi da ste navikli na stalne inovacije s naše strane koje imaju za cilj unapređenje i profesionalizaciju naših usluga obaveštavamo Vas o sledećem:

InterCapital Securities a.d. je pokrenuo prvo trgovanje inostranim hartijama od vrednosti u Srbiji, tzv. InoTrading.

Svesni mnogih ograničenja koje nam nameće domaće tržište kapitala, usmerili smo napore ka tome da omogućimo našim klijentima pristup stranim tržištima. Pre svega pod ograničenjima podrazumevamo:
- mali broj likvidnih HoV usled čega investitori nemaju puno izbora prilikom donošenja odluke o investiranju;
- kod najlikvidnijih HoV volumeni kojima se trguje i dalje su mali što investitore onemogućava da se povuku iz pozicije kada to žele;
- ne trguje se nekim instrumentima koji su izuzetno zastupljeni na međunarnodnim tržištima: short, opcije i sl.; i
- usled finansijske krize domaćem tržištu kapitala trebaće dosta vremena da se oporavi i nastavi sa normalnim funkcionisanjem.

Kako bismo naše usluge podigli na viši nivo, izlaskom na strana tržišta pružamo Vam:
- raznovrsnost proizvoda: long, short, opcije - na ovaj način investitorima je omogućeno da zarađuju i kada su tržišta u padu (short) što u značajnoj meri smanjuje rizik ulaganja;
- raznovrsnost tržišta: preko InterCapitala investirate na međunarnodnim tržištima što omogućava, u slučaju uočavanja trenda pada nekog od tržišta, preorjentaciju na neko drugo tržište;
- raznovrsnost HoV: veliki izbor hartija od vrednosti iz različitih sektora visoke likvidnosti;
- diverzifikacija tržišta i rizika ulaganja: klijent ima mogućnost ulaganja na različita tržišta, ali i u različite sektore;
- transparentnost izveštavanja: klijent svaki dan putem mail-a dobija izveštaj o stanju svojih pozicija;

Zemlje (tržišta) koja ćemo kao broker/diler za početak pokrivati su: USA (NYSE, Nasdaq), UK (London), Germany (XETRA, CHI-X, Xontro), Austria (Vienna), Czech Republic (Prague), France (Euronext PAR), Italy (Milan), Russia (Moscow), Switzerland (Virt-X, Zurich), Spain (Madrid), Luxembourg (Luxembourg), Belgium (Euronext BRS), Denmark (Copenhagen), Netherlands (Euronext AMS, CHI-X), Greece (Athens), Hungary (Budapest), Poland (Warsaw), Ireland (Dublin), Canada (Toronto), Portugal (Euronext LIS), Finland (Helsinki), Norway (Oslo), Sweden (Stockholm), Croatia (Zagreb) i Montenegro (Montenegro, NEX).

Bruto provizija koja uključuje troškove bokera, inoBrokera, Custody banke i transferisanja novca iznosi svega 1% za klijente InterCapital Securities a.d. kod sledećih zemalja: USA, UK, Germany, France, Netherlands, Belgium, Portugal, Croatia i Montenegro. Za ostala tržišta će se primenjvati različiti tarifnici, a takođe će biti minimalnih iznosa za trgovinu zbog fiksnih troškova. Za sve informacije, kontaktirajte nas na telefon 011/3809-983 ili putem mail-a intercapital@intercapital.rs.

U nadi dalje uspešne saradnje i proširivanja iste…

Vaš InterCapital Equity Team
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Kako se trguje na stranim berzama?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/17/2010, 21:01

Pretpostavljam da će biti pitanja u vezi sa trgovanjem na stranim berzama, pa evo mesta gde možete da potražite odgovore...

E sad, prvi ja! :)
Pokušavam da dodam neke strane akcije, sa američkog tržišta u MarketWatch, ali mi ne uspeva!
U čemu je problem?

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/17/2010, 23:18

Svaka Vam cast za ovu inovaciju!
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/19/2010, 13:36

Pionirski nema šta..
Ne znam za ostale, ali ovo je po meni vest godine sto se tice naseg posla!

Nastupi li novi karambol na tržištima kapitala (a uz sinocnji neocekivan početak dizanja kamatnih stopa-i nasupajući nestanak jeftinog kapitala za pumpanje akcija od Japana do Brazila-uopšte nije nemoguce), jedini ce spas biti bežanija u inostranstvo i to pravo u short.
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/19/2010, 17:34

ja sam vec poceo da trgujem... samo cu reci da sam prezadovoljan analizom, azurnoscu, svime... a s obzirom da je nasa ekonomija na staklenim nogama, bezanje u druge valute je spas!
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/19/2010, 17:42

Zato što je QS isključio. Prva dva dana je funkcionisalo sa izvesnim problemima, pa su to malo odložili i pokušavaju da reše. Bar tako oni tvrde, pisali su nedavno na tablama o tome kad je pušten QS 4.0.0.

Inače, dubina za tržišta bivše Jugoslavije, funkcionišu, probajte sledeće nedelje da vidite, ja gledam svakodnevno bez problema.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/19/2010, 17:51

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? 4hqc68

InterCapital Securities - prvi domaći broker na inostranim tržištima

Poštovani,

u nadi da ste navikli na stalne inovacije s naše strane koje imaju za cilj unapređenje i profesionalizaciju naših usluga obaveštavamo Vas o sledećem:

InterCapital Securities a.d. je pokrenuo prvo trgovanje inostranim hartijama od vrednosti u Srbiji, tzv. InoTrading.

Svesni mnogih ograničenja koje nam nameće domaće tržište kapitala, usmerili smo napore ka tome da omogućimo našim klijentima pristup stranim tržištima. Pre svega pod ograničenjima podrazumevamo:
- mali broj likvidnih HoV usled čega investitori nemaju puno izbora prilikom donošenja odluke o investiranju;
- kod najlikvidnijih HoV volumeni kojima se trguje i dalje su mali što investitore onemogućava da se povuku iz pozicije kada to žele;
- ne trguje se nekim instrumentima koji su izuzetno zastupljeni na međunarnodnim tržištima: short, opcije i sl.; i
- usled finansijske krize domaćem tržištu kapitala trebaće dosta vremena da se oporavi i nastavi sa normalnim funkcionisanjem.

Kako bismo naše usluge podigli na viši nivo, izlaskom na strana tržišta pružamo Vam:
- raznovrsnost proizvoda: long, short, opcije - na ovaj način investitorima je omogućeno da zarađuju i kada su tržišta u padu (short) što u značajnoj meri smanjuje rizik ulaganja;
- raznovrsnost tržišta: preko InterCapitala investirate na međunarnodnim tržištima što omogućava, u slučaju uočavanja trenda pada nekog od tržišta, preorjentaciju na neko drugo tržište;
- raznovrsnost HoV: veliki izbor hartija od vrednosti iz različitih sektora visoke likvidnosti;
- diverzifikacija tržišta i rizika ulaganja: klijent ima mogućnost ulaganja na različita tržišta, ali i u različite sektore;
- transparentnost izveštavanja: klijent svaki dan putem mail-a dobija izveštaj o stanju svojih pozicija;

Zemlje (tržišta) koja ćemo kao broker/diler za početak pokrivati su: USA (NYSE, Nasdaq), UK (London), Germany (XETRA, CHI-X, Xontro), Austria (Vienna), Czech Republic (Prague), France (Euronext PAR), Italy (Milan), Russia (Moscow), Switzerland (Virt-X, Zurich), Spain (Madrid), Luxembourg (Luxembourg), Belgium (Euronext BRS), Denmark (Copenhagen), Netherlands (Euronext AMS, CHI-X), Greece (Athens), Hungary (Budapest), Poland (Warsaw), Ireland (Dublin), Canada (Toronto), Portugal (Euronext LIS), Finland (Helsinki), Norway (Oslo), Sweden (Stockholm), Croatia (Zagreb) i Montenegro (Montenegro, NEX).

Bruto provizija koja uključuje troškove bokera, inoBrokera, Custody banke i transferisanja novca iznosi svega 1% za klijente InterCapital Securities a.d. kod sledećih zemalja: USA, UK, Germany, France, Netherlands, Belgium, Portugal, Croatia i Montenegro. Za ostala tržišta će se primenjvati različiti tarifnici, a takođe će biti minimalnih iznosa za trgovinu zbog fiksnih troškova. Za sve informacije, kontaktirajte nas na telefon 011/3809-983 ili putem mail-a intercapital@intercapital.rs.

U nadi dalje uspešne saradnje i proširivanja iste…

Vaš InterCapital Equity Team
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
Nisimo23
Still learning
Still learning
Nisimo23


Broj poruka : 104
Localisation : Vracar
Points : 379
Datum upisa : 04.11.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/20/2010, 19:52

sta je potrebno za trgovanje, imam otvoren racun kod njih i trgujem na nasoj berzi online. Jel moze preko istog programa quotestation da se trguje na stranim berzama, ili je potrebno noi ugovor sa njima potpisati?
Nazad na vrh Ići dole
Nisimo23
Still learning
Still learning
Nisimo23


Broj poruka : 104
Localisation : Vracar
Points : 379
Datum upisa : 04.11.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/20/2010, 19:52

sta je potrebno za trgovanje, imam otvoren racun kod njih i trgujem na nasoj berzi online. Jel moze preko istog programa quotestation da se trguje na stranim berzama, ili je potrebno noi ugovor sa njima potpisati?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/20/2010, 20:01

Mene zanima da li je neophodan devizni namenski racun za ovakvo trgovanje a ako nije, na koji nacin se obracunava kurs.
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/21/2010, 17:27

koliko sam ja shvatio, sve ide preko istog racuna, a koristis i isti quotestation..
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? Icon_minitime2/23/2010, 11:21

Kako se unose inostrane hartije u Market Watch? Evo na primer Commerzbank CBK GY, kad ukucam u add symbol bilo sta od ovoga nista mi ne izlazi. U cemu je problem?
Nazad na vrh Ići dole
 
TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 14Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» MPC TRGOVANJE
» Trgovanje zlatom u Srbiji
» Trgovanje obveznicama iz RESTITUCIJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: