BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)

Ići dole 
+64
Skrab0fix
MarkoJTD
Yudejavu
Ranko
đubretarac
Karibor
Air
HUACHUMA
Dax
Darko
Joe_Allamo
Aleks
Geco
gogloee
Teletrader
Ars Vivendi
Admin
Dr.Hik!
Lolita
Malo_pomalo
prevarant
Jegulja
DI
Mikans
JovKoNov
interista
vatreni
Mozartru
Pekoilic
Milica1
Vladulns
Bosanac
AliAli
bez motike
iki
pepsiman
BoS
Greta
Ivan2211
nepet
Moschino
geogsi
bonum.mm
Mr. Price
StefanMR
Kurajber
Ris
Kobe Bryant
Mitar
Sasa965
Boki72
Dusan
Dexiv
kaktusic
Sneki
Slovenac1
Zane
Milos86
Atomski mrav
MilanLaki
G.Soros
Bond
Friz
KRUSKA
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 18:21

I ne zaboravite jednu bitnu stvar: svi mi koji imamo akcije AIKB, mi smo VLASNICI BANKE! Naravno, proporcionalno nasem ucescu. Pa hajde da se ponasamo kao vlasnici, a ne kao sluge! Stitimo sopstveno vlasnistvo.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13770
Localisation : Novi Sad
Points : 51564
Datum upisa : 03.06.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 18:29

Promene: 24.11. - 25.11.2009. (T-3) ili 19.11. - 20.11.2009.

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Najq
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 18:35

moje učešće u vlasništvu nije tako veliko ...ali svakako za
moje trenutne mogućnosti - značajno.

I ja mislim da je najracionalnije da to bude Miloš.
Samo što do tada bi trebalo nešto uraditi, skupština je daleko
pojedinačno zvanje telefonom, vidimo da ne daje rezultate...

Možda 2 ili 3 sa najvećim brojem akcija (zajedno), da traže da budu
primljeni na razgovor, gde će im se objasniti o ćemu se radi

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 18:39

Ja se sasvim slazem da bude Milos. Ali Greta, dozvolices, mozda JEDAN poziv ne daje rezultat: ako budu imali pedeset poziva, mozda ce se nekako i odazvati. Treba koristiti sve mogucnosti koje su nam na raspolaganju. Ja prihvatam i da odem u Nis, i da trazim prijem zajedno sa Milosem (koji ima oko 1000 akcija, mislim), i ko god jos zeli da se prikljuci, dobrodosao je.
Nazad na vrh Ići dole
Joe_Allamo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 140
Points : 284
Datum upisa : 09.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 18:55

Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 20:21

Iz današnjih promena stanja akcionara jasno je da se u toj zavrzlami oko poništavanja akcija ne radi o Unicredit banci jer oni još debelo pojačavaju, sigurno se radi o Nicovicu.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 20:23

Samo to pojacavanje Unicredit-a od 15.000 akcija je dovoljan razlog da akcija od sutra krene da raste....
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 20:26

Vladulns, oni su se pojacali tako pre tri dana, a i to je zbirni kastodi racun. A AIKB je u slobodnom padu. Nista, ja cu sacekati da povratim svoj ulog, pa izlazim odatle. A forumase izgleda nista ne moze da natera na akciju, najbolje je da svako gleda svoj interes.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 21:21

Koliko razmisljam izgleda da se radi o Nicovicu. Njegove firme su u ogromnoj blokadi. Nemoze da nadje kupca za svoje hartije. I sad ce sa AIKB da napravi dogovor. A svojevremeno je uzo kredit od te iste banke 20 miliona eura da bi kupio njezine akcije. Eto ti sta je tajkun. Samo glasno razmisljam.



https://www.aikb.net/skupstine-akcionara-f11/skupstina-aikb-t957.htm
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/25/2009, 22:40

Ako ostavimo po strani besmislene solilokvijume, izgleda da pad AIKB i nije tako slucajan: naime, na berzi u Atini vec nekoliko dana zestoko padaju akcije vodecih grckih banaka, a dve (ATE i National Bank of Greece) su vlasnici 25% AIKB. Ne iskljucujem povezanost, uopste.


https://www.aikb.net/skupstine-akcionara-f11/skupstina-aikb-t957.htm
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 10
Datum upisa : 13.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 09:05

Ja vidim da svi gledaju tablu trgovanja po ceo dan pa mi nije jasno kako sad pad pripisuju nebeskim,stranim i svkolikim silama.

Ako je neko investirao u akcije zato sto misli da one treba da iskljucivo i samo rastu to je problem u nacinu razmisljanja.

Aikb je na 3.000 bila na nekoj realnoj ceni uzevsi u obzir trenutak ,knjigovodstvenu cenu kao i ocekivanje losijih rezultata kao posledice haosa u celom svetu.
Ko je hteo da proda na toj ceni mogao je jer je ovo najlikvidnija hartija na BB. Ko ceka da ona opet bude 15 K ima da ceka i da se naceka .

Za tog CEKACA pad i do 100 rsd ne predstavlja problem jer svaki investitor ima svoju cenu koju ceka ?!

Svako ko investira u neku hartiju pre svega treba da se dobro informise o statutu i pravima jer je to njegova obaveza. Oni koji su lenji i koji misle da su bogom dani samo zato sto su ulozili svoj novac promasili su zanimanje.

Oni koji ne poznaju zakone ,svoja prava i obaveze moraju da porade na tome jer slabi su im izgledi da opstanu u mraku i neznanju.
Posebno kad neko ne razume ono sto je napisano pa trazi tumacenje i uproscavanje neceg sto se ne moze uprostiti.

zato imam utisak da niko pazljivo i nije procitao tekst predloga dnevnog reda za skupstinu. Ako i posle ozbiljnog i ponovnog iscitavanja ne razume onda mozda treba da razmislja o investiranju kroz fondove.

Ne kritikujem i ne zelim da Vam oponiram ali neverovatno su ovakvi izlivi besa na najlikvidniju hartiju . Koliko ja vidim ovde se neko razocarao realnoscu ali zato se ne moze krivit niko.
Fascinantno je i to svakodnevno pljuvanje nekih od vecih akcionara svaki dan iako realnost govori sasvim suprotno.

Neki bi ocito zeleli da ova banka ima sve akcionare kao sto su Grci koji bi je potpuno umrtvili na jednoj ceni ne kupujuci i ne prodajuci godinama.

To mi je nasmesnije jer zbog onih koje najvise pljujete upravo ste odlucili da postanete akcionari ove banke .

Zato razmislite sta radite jer cini mi se da u panici sami pucate u svoje noge.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 09:27

Koliko sam ja shvatio ovakve clanove Ugovora o osnivanju bi trebalo da imaju sve banke kako bi u datom trenutku mogle da reaguju i postupe po zakonu - AIKB ocigledno nije imao pravnu mogucnost da resi slucaj povezanih lica preko 5% a imao je probleme sa NBS ... ovim izmenama Ugovora dat je rok tim akcionarima da se usklade ili ce se postupiti po navedenim stavkamam Ugovora...e sada kako stvari stoje onaj ko se ne uskladi bice isplacen po nominali...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 09:31

Dexiv ::
Ako ostavimo po strani besmislene solilokvijume, izgleda da pad AIKB i nije tako slucajan: naime, na berzi u Atini vec nekoliko dana zestoko padaju akcije vodecih grckih banaka, a dve (ATE i National Bank of Greece) su vlasnici 25% AIKB. Ne iskljucujem povezanost, uopste.


https://www.aikb.net/skupstine-akcionara-f11/skupstina-aikb-t957.htm

Mislim da Aik banka nema nikakve veze sa padom banaka u Grckoj. ATE i NBG su strateški vlasnici i oni če da ostanu u vlasničkoj strukturi jos 10 godina ili če prodati sve odjedanput u paketu drugom strateškom vlasniku.
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 10
Datum upisa : 13.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 09:49

Ma covek je preplasen do te mere da nije ni primetio da ATE ne kupuje i ne prodaje. Kad stampedo preplaseno jurne ka ivici celo krdo se sruci preko ivice a ono sto ih je preplasilo bio je samo zec u grmu.

Bas mi je interesantno glediste da je kriva Grcka kad Pera kupi od Zike . A Zika bi prodo skuplje al Pera ima vremena i ne hita.

A bas mi je interesantno i to sto neko tumaci da je lose isplatiti nekog po nominali ,nekog koje sigurno kupovao skuplje ,pa onda ponistiti te hartije.
Moras da budes bas totalni dunster pa da u ovom cinu vidis stetu.

Ubise paceri u pojam. :albino:
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 10:07

Hm... :) Evo ga i strucnjak da nam objasni ono sto vec znamo - a to je da bi takvo ponistavanje akcija bilo dobro za banku. Naravno da bi bilo dobro, povecao bi se i book value, nije ovde o tome rec, g. Paceru - vec o nacinu na koji je AIK Banka sazvala Vanrednu Skupstinu, na totalno netransparentan nacin, netransparentno znaci lose, a mali akcionari odmah reaguju panikom. Sta bi sa korporativnim upravljanjem?

Sto se tice ATE, da, ona ne kupuje i ne prodaje. Ali je cinjenica da grcke banke ovih dana zestoko padaju na berzi u Atini - pa se postavlja pitanje likvidnosti, jer su krenule da se prezaduzuju kod ECB. To ti je ocigledno promaklo. A naravno da ce vest o potencijalnom problemima u kojima se nalaze grcke banke pogoditi i nase banke, jer su grcke banke u ogromnoj meri prisutne u aktivi domacih banaka.

I molim te da mi vise ne saljes PM.
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 10
Datum upisa : 13.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 10:16

Saljem ti PM da te spasem nervnog sloma. Ne i finansijskog. :twisted:

A inace sta je netransparentno u javno objavljenom pozivu za skupstinu ?? :D

Ako si mislio da je transparentno ako ti nabroje ko sve hipoteticki moze da padne pod udar te odluke onda je dovoljno da pogledas U CR. Ta odluka vazi za sve akcionare jer mnogi su svoje hartije kupovli dajuci iste u zalog.
Da ne pricam o sudskim odlukama i zabranama kao u slucaju Ninija i sl..

I na kraju kakve sve to veze ima sa panikom jer do panike nije doslo .Jedini panicar si ovde ti jer ti se ne svidja trenutna cena .
Za one koji hoce da tek udju u vlasnistvo ovo je pristojna cena mada treba ocekivati da se moze kupiti i jeftinije.
Pitanje je samo kolicine.

I ko misli da nema kupca za AIKB samo nek izbaci nalog :twisted:

Takvog panicara a pacera ja jos ne videh ,pa covece ti si u svom bolu otisao toliko daleko da optuzis Grke a ljudi sede smirom prstom ne mrdaju.I kakve cveze ima likvidnost u Grckoj kad na BB grci niti kupuju niti prodaju ??

Sto rekla Sneki popi ti lilulicu pa u carstvo snova a kad se probudis a ono AIKB 1000 RSD. :cheers:


Poslednji izmenio Darko dana 11/26/2009, 10:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 10:19

Dexiv ::
Hm... :) Evo ga i strucnjak da nam objasni ono sto vec znamo - a to je da bi takvo ponistavanje akcija bilo dobro za banku. Naravno da bi bilo dobro, povecao bi se i book value, nije ovde o tome rec, g. Paceru - vec o nacinu na koji je AIK Banka sazvala Vanrednu Skupstinu, na totalno netransparentan nacin, netransparentno znaci lose, a mali akcionari odmah reaguju panikom. Sta bi sa korporativnim upravljanjem?

Sto se tice ATE, da, ona ne kupuje i ne prodaje. Ali je cinjenica da grcke banke ovih dana zestoko padaju na berzi u Atini - pa se postavlja pitanje likvidnosti, jer su krenule da se prezaduzuju kod ECB. To ti je ocigledno promaklo. A naravno da ce vest o potencijalnom problemima u kojima se nalaze grcke banke pogoditi i nase banke, jer su grcke banke u ogromnoj meri prisutne u aktivi domacih banaka.

I molim te da mi vise ne saljes PM.

Stvarno previše panicaris oko grckih banaka. Nema trenutačna likvidnostna situacija nikakve veze sa strateškim ulaganjem. A i inače mogu dobiti kod ECB koliko hoče para.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 11:01

Darko ::
Ma covek je preplasen do te mere da nije ni primetio da ATE ne kupuje i ne prodaje. Kad stampedo preplaseno jurne ka ivici celo krdo se sruci preko ivice a ono sto ih je preplasilo bio je samo zec u grmu.

Bas mi je interesantno glediste da je kriva Grcka kad Pera kupi od Zike . A Zika bi prodo skuplje al Pera ima vremena i ne hita.

A bas mi je interesantno i to sto neko tumaci da je lose isplatiti nekog po nominali ,nekog koje sigurno kupovao skuplje ,pa onda ponistiti te hartije.
Moras da budes bas totalni dunster pa da u ovom cinu vidis stetu.

Ubise paceri u pojam. :albino:

Imaš možda kakve konkretne informacije koliko akcija i po kojoj ceni če da otkupe od Nicovica?
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 11:12

Ma nece ni jednu nego ce neko od Nicovica da otkupi uz diskont - nece Nicko nama nesto da pokloni po nominali sta vam je
Nazad na vrh Ići dole
Darko
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 10
Datum upisa : 13.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 11:21

Sto bi otkupljivao ,pa vidis valjda da covek moze da proda po 2600 koliko hoce. :shock:

Sta je vama ljudi sta ste se istripovali sa Nicovicem ,covek niti je prodao mnogo niti prodaje .Malo presipa malo prodaje kad mu treba i to je to .Naplati se malo iz onih besplatnih i tako ...normalno. Verovatno ce u jednom trenutku krenuti i da kupuje ....

Nije likvidnost ,pogotovu trenutna,znak za bankrot mada mnogi misle da jeste. Sto bi iko dozvolio da nesto ode po nominali ako ne mora.
Nicovic moze u jednom danu da proda sve ili neko misli da nema kupca.Ti sto misle da nema kupca nek samo stave naloge pa da vidimo da li ce da prenoce.

Kamo srece da na svakoj hartiji ima neki Nicovic,BB berza bi bila hit decenije.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 11:23

Darko ::


Kamo srece da na svakoj hartiji ima neki Nicovic,BB berza bi bila hit decenije.

Ovo sve govori.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 11:26

Darko ::
Sto bi otkupljivao ,pa vidis valjda da covek moze da proda po 2600 koliko hoce. :shock:

Sta je vama ljudi sta ste se istripovali sa Nicovicem ,covek niti je prodao mnogo niti prodaje .Malo presipa malo prodaje kad mu treba i to je to .Naplati se malo iz onih besplatnih i tako ...normalno. Verovatno ce u jednom trenutku krenuti i da kupuje ....

Nije likvidnost ,pogotovu trenutna,znak za bankrot mada mnogi misle da jeste. Sto bi iko dozvolio da nesto ode po nominali ako ne mora.
Nicovic moze u jednom danu da proda sve ili neko misli da nema kupca.Ti sto misle da nema kupca nek samo stave naloge pa da vidimo da li ce da prenoce.

Kamo srece da na svakoj hartiji ima neki Nicovic,BB berza bi bila hit decenije.

EDIT
Darko, a sad malo ozbiljno:
Vidim da nas dugo pratiš a da si danas dobio "inspiraciju"!!
Molim te da malo spustiš loptu.
Ovo da Nicovic nije u pitanju bi trebalo da nam obrazložiš, a
vidiš, ja ovde koliko god mogu branim logovanje preko Proxija,
upravo zbog takvih nastupa! A ti em se loguješ prko proxija,
voleo bih da znam razlog za to, em si malo previše
"drčan" za ukus ovog foruma!!
Admin
UPOZORENJE !!!

_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 11:39

Dakle, svakome iole normalnom je jasno da tajkuni vec mesec dana guse Belex, i da onaj kome je firma u tako silnoj blokadi kao sto je Nicovicu tesko da moze da bude partner "za pozeleti". Ne postoji NIKAKAV drugi razlog za panican sell-off na Belexu u trenutku snaznog bullish sentimenta na globalnim berzama, kakav je bio u poslednje tri nedelje. No, gospodin je ovde dosao da prognozira doom and gloom, AIKB na 1000 dinara i slicne nonsense. Sa druge strane, ova recenica dovoljno govori o inteligenciji pisca: "Nije likvidnost ,pogotovu trenutna,znak za bankrot mada mnogi misle da jeste."

Kakav bankrot, ko je uopste spominjao bankrot AIKB? Valjda kao akcionari mozemo da izrazimo zabrinutost zbog kretanja cene na berzi (kao sto se to u normalnom svetu cini), i da zatrazimo od Uprave AIKB malo vise postovanja za manjinske akcionare i malo vise osecaja za korporativno upravljanje. Berza nije mesto samo za promenu vlasnistva, sto se i konstatuje u najnovijem izvestaju Evropske komisije za Srbiju.

No, neka vreme pokaze sta ce biti. Da citiram Meredith Whitney: "Banks should be traded at a tangible book value." BV za AIKB je na 3767 dinara, eto ja je cekam bas tu. Videcemo ko ce pre docekati - gospodin sa gripom 1000 dinara, ili ja 3800.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 11:59

Gospodin sa gripom uopste nema grip, ima neke druge probleme.
Isti taj gospodin je pricao krajem marta i pocetkom aprila da je budala i lud svako ko sad kupuje akcije, da ce sve propasti, smak sveta dolazi, he, he.

Sad sam jos sigurniji da ce do Nove biti nekog plusa i da je korekciji odzvonilo, ako ni zbog cega drugog samo zbog trenutka njegovog pojavljivanja.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 12:22

Nije covek mislio na bankrot AIKB nego na bankrot Nicovica - inace Nicovic juri svuda da esto proda, naravno ne nudi bas u bescenje...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 12:49

Darko ::
Sto bi otkupljivao ,pa vidis valjda da covek moze da proda po 2600 koliko hoce. :shock:

Sta je vama ljudi sta ste se istripovali sa Nicovicem ,covek niti je prodao mnogo niti prodaje .Malo presipa malo prodaje kad mu treba i to je to .Naplati se malo iz onih besplatnih i tako ...normalno. Verovatno ce u jednom trenutku krenuti i da kupuje ....

Nije likvidnost ,pogotovu trenutna,znak za bankrot mada mnogi misle da jeste. Sto bi iko dozvolio da nesto ode po nominali ako ne mora.
Nicovic moze u jednom danu da proda sve ili neko misli da nema kupca.Ti sto misle da nema kupca nek samo stave naloge pa da vidimo da li ce da prenoce.

Kamo srece da na svakoj hartiji ima neki Nicovic,BB berza bi bila hit decenije.

Zasto onda ova skupstina AIK banke ako nije zbog Nicovica i otkupa njegovih akcija?
Nazad na vrh Ići dole
Moschino
Still learning
Still learning



Broj poruka : 89
Points : 81
Datum upisa : 19.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 13:06

Kako je jako pala tako ce jako i da ustane ipak ona pravi 40 miliona EURA ciste neto dobiti alien :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 14:21

Mozda se radi i o sledecem - Ugovor o osnivanju AIKB je nepotpun i ne regulise situacije kada neko stekne preko 5%...

Sada se ovim izmenama regulise i ta situacija
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 14:25

Mitar ::
Mozda se radi i o sledecem - Ugovor o osnivanju AIKB je nepotpun i ne regulise situacije kada neko stekne preko 5%...

Sada se ovim izmenama regulise i ta situacija

:)
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 14:56

Ključna stvar u celoj priči je da li je sud doneo odluku o Rešenju NBS-a, i da li se u tom rešenju Dorćol i Irva povezani, naravno svi znaju da jesu, ali da li su izneti neki dokazi.

E sad ako jesu i ako je sud doneo odluku, onda će se postupak sprovesti po tačci 6. Upustva, te bi Nicovicu svaka cena iznad 1.900 odgovarala da izvrsi prodaju na berzi. I u tom slučaju banka nije na gubitku, već samo akcionari koji sad kupuju ili su kupovali jer verovatno do 18.12.2009 bi mogli jeftinije da kupe ili da prodaju skuplje.

Takođe moguće je da se "dogovori" s nekim da mu otkupi akcije preko 5%, koje ove firme imaju. E sad da li će i do toga doći i po kojoj ceni, ostaje da nagađamo.

Ukoliko u Rešenju ne stoji da su ove 2 firme povezane, onda se treba okrenuti "klasičnim" analizama i predviđanjima.

Realno nisam pametan. Ako neko ima nešto konkretnije neka objavi....
Nazad na vrh Ići dole
Malo_pomalo
Just looking
Just looking
Malo_pomalo


Broj poruka : 30
Points : 102
Datum upisa : 02.10.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 15:33

http://www.bloomberg.com/markets/stocks/wei_region2.html

Sve svetske berze na jednom mestu.Vidi pri dnu "Serbia".Vrlo zalosno.
Nazad na vrh Ići dole
Moschino
Still learning
Still learning



Broj poruka : 89
Points : 81
Datum upisa : 19.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 17:39

Ocigledno da je sve vise investitora sa tankim zivcima :sleep: :sleep:
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 17:46

Ocigledno je da su teski gubici na BG berzi u poslednjih mesec dana uticali na investitore koji su u hartijama, jer je indeks Belex15 pao za 23%. To je vec ozbiljna korekcija, a svi se plasimo da se padu jos uvek ne vidi kraj. Da stvar bude gora, evropske berze su danas pretrpele teske gubitke zbog najave konglomerata Dubai World da vise nije u stanju da servisira dug, a procene su da je izlozenost evropskih banaka oko 40 milijardi evra. Ovo iznenadjenje zaista niko nije ocekivao, i stvar je prilicno ozbiljna. AIK Banka u takvoj atmosferi doprinosi nepoverenju i zbunjenosti. Jasno mi je o cemu se radi, ali neka sama banka kaze sta je u pitanju, ako joj je stalo do sopstvenih akcija i akcionara.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 19:10

Dexiv ::
Ocigledno je da su teski gubici na BG berzi u poslednjih mesec dana uticali na investitore koji su u hartijama, jer je indeks Belex15 pao za 23%. To je vec ozbiljna korekcija, a svi se plasimo da se padu jos uvek ne vidi kraj. Da stvar bude gora, evropske berze su danas pretrpele teske gubitke zbog najave konglomerata Dubai World da vise nije u stanju da servisira dug, a procene su da je izlozenost evropskih banaka oko 40 milijardi evra. Ovo iznenadjenje zaista niko nije ocekivao, i stvar je prilicno ozbiljna. AIK Banka u takvoj atmosferi doprinosi nepoverenju i zbunjenosti. Jasno mi je o cemu se radi, ali neka sama banka kaze sta je u pitanju, ako joj je stalo do sopstvenih akcija i akcionara.

Sto se tice europskih berzi, pogledaj gde su bili indeksi na vrhu u 2007 i gde su danas pa ces videti, da oni tamo nemaju razloga da budu nezadovoljni (samo cca 30% nize od all time high).
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (III DEO) - Page 18 Icon_minitime11/26/2009, 19:19

Nijedna banka ne iznosi u javnost ono sto je negativno za nju.

Setim se samo AGBN i MTBN. I kako su prosli akcionari.

Poenta je da se neko iz vrha banke oglasi saopstenjem kao sto rece Dexiv.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 18 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: