BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Privatni investicioni fondovi

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Kjui
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 3
Datum upisa : 27.09.2009

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 13:09

Koji jos privatni investicioni fondovi rade u Srbiji,osim Eki investment?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 14:36

kjui ::
Koji jos privatni investicioni fondovi rade u Srbiji,osim Eki investment?

Ovo si valjda hteo da kažeš "NEFORMALNI INV. FOND" EKI Inv. ???

Ili imaš neka druga saznanja... jer EKI, bar koliko ja znam, zvanično nije nikakav fond!!??

Pogledaj ovde:
https://www.aikb.net/info-f5/danko-djunia-veliki-brat-privatizacije-u-srbiji-t855.htm?sid=e079445fd10372f376e16e78ab7d5e38

P.S. "Privatni" fond može svako da "osnuje" - čak i ti i ja, skupimo pare od prijatelja (na pr.) i krenemo da ih ulažemo... delimo dobit, a i rizik shodno sumi koju smo uložili.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Kjui
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 3
Datum upisa : 27.09.2009

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 14:50

Mozemo da krenemo u posao,ali nam treba po 50000 evra.Ok ako je neformalni fond,ionako mu nije potrebna dozvola od Komisije za HOV i ne podleze zakonu o IF,al me zanima da li znas za jos neki takav.Mislim da je i Seaf South Balkan u prici.To su valjda neke varijante hedg fondova.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 14:59

kjui ::
Mozemo da krenemo u posao,ali nam treba po 50000 evra.Ok ako je neformalni fond,ionako mu nije potrebna dozvola od Komisije za HOV i ne podleze zakonu o IF,al me zanima da li znas za jos neki takav.Mislim da je i Seaf South Balkan u prici.To su valjda neke varijante hedg fondova.

Pa, ko može da zna koliko ima "neformalnih" privatnih fondova u Srbiji??
To ne može da se kontroliše! Jednostavno otvoriiš kastodi račun, a da li si sam uložio pare ili su ti pare dali i Dule i Stefan... to niko ne može da kontroliše... bar ne u Srbiji!
Koliko znam i Arlehin poseduje neku vrstu (malog) neformalnog inv. fonda! :D

A gde si video da Seaf South Balkan ulazi? U koje akcije?

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...


Poslednji izmenio Sneki dana 9/27/2009, 15:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 15:00

Jedini zvanični privatni investicioni fond u Srbiji je Erste Equity Aggressive, čije osnivanje je u toku. Oni takođe podležu zakonu o investicionim fondovima, i moraju biti pod upravom društva za upravljanje investicionim fondovima i moraju imati portfolio menadžera.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 15:07

Dušan ::
Jedini zvanični privatni investicioni fond u Srbiji je Erste Equity Aggressive, čije osnivanje je u toku. Oni takođe podležu zakonu o investicionim fondovima, i moraju biti pod upravom društva za upravljanje investicionim fondovima i moraju imati portfolio menadžera.

Možda je Kjui samo hteo da izreklamira, taj Seaf South Balkan!!?? :pale:

Nisam ih do sada videla ni u jednoj srpskoj firmi!??
Shodno tome... ne razumem šta je tu interesantno?

http://www.seaf.com/funds.htm

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 15:12

Koliko vidim na njihovom sajtu, nešto i nisu mnogo ulagali u Srbiju, osim u ovom slučaju:

http://www.seaf.com/news/SBF%20PR030309.pdf

Dakle, 4 investicije, u ukupnom iznosu od oko 3 miliona evra. I to u kompanije: A2B Express Delivery, Logo (obe iz Beograda), Gomex (Zrenjanin) i PC centar.

Ali sada malo izlazimo van teme, jer ovo nije srpski privatni fond, nego samo ulaže (jako mali) deo imovine kod nas.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Kjui
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 3
Datum upisa : 27.09.2009

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 20:04

Ma da,od reklama se zivi.Sto se tice pomenutog fonda,naleteo sam da su ulagali u PC centar.
Mene samo interesuje kako da se zaposlim u takvom fondu.
Sto se tice ovog Erste-ovo agresivnog fonda,po cemu je on privatni investicioni(osim po nazivu),kad mu treba dozvola Komisije,izdaje investicione jedinice i podleze zakonima o IF?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 20:15

Zakon o investicionim fondovima:

Član 1

Ovim zakonom uređuje se:
1) organizovanje i upravljanje otvorenim investicionim fondovima (u daljem tekstu: otvoreni
fond);
2) osnivanje i upravljanje zatvorenim investicionim fondovima (u daljem tekstu: zatvoreni
fond);
3) osnivanje i upravljanje privatnim investicionim fondovima (u daljem tekstu: privatni fond);
4) osnivanje, delatnost i poslovanje društva za upravljanje investicionim fondovima (u daljem
tekstu: društvo za upravljanje);
5) poslovi i dužnosti kastodi banke, u smislu ovog zakona;
6) nadležnost Komisije za hartije od vrednosti (u daljem tekstu: Komisija);
7) druga pitanja od značaja za oblast investicionih fondova.

6. Privatni investicioni fond

Član 74

Privatni investicioni fond je pravno lice organizovano kao društvo sa ograničenom
odgovornošću, u skladu sa zakonom kojim se uređuju privredna društva.

Minimalni novčani ulog člana privatnog fonda ne može biti manji od 50.000 evra u dinarskoj
protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan uplate.

Privatni fondovi ne podležu opštim odredbama o investicionim fondovima koje se tiču
izdavanja dozvole za investicioni fond, ulaganja imovine fonda, ograničenja ulaganja imovine
fonda, ograničenja raspolaganja imovinom fonda, utvrđivanja prinosa investicionog fonda,
izdavanja prospekta, marketinga, posrednika.

Na privatne fondove ne primenjuju se odredbe ovog zakona kojima je regulisano obavljanje
kastodi usluga i vođenje računa kod kastodi banke, kao i redovno izveštavanje Komisije i
investitora, osim dostavljanja godišnjeg finansijskog izveštaja.

Privatni fond se može zaduživati bez ograničenja, u skladu sa svojim pravilima poslovanja.
Upravljanje privatnim investicionim fondom isključivo obavlja društvo za upravljanje, u skladu sa ugovorom o upravljanju zaključenim sa privatnim fondom.

Društvo za upravljanje dostavlja Komisiji ugovor o upravljanju iz stava 6. ovog člana i pravila
poslovanja. Komisija upisuje privatni investicioni fond u Registar investicionih fondova.
Na privatne fondove shodno se primenjuju odredbe zakona kojim se uređuju privredna
društva.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Privatni investicioni fondovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Privatni investicioni fondovi   Privatni investicioni fondovi Icon_minitime9/27/2009, 21:27

kjui ::
Ma da,od reklama se zivi.Sto se tice pomenutog fonda,naleteo sam da su ulagali u PC centar.
Mene samo interesuje kako da se zaposlim u takvom fondu.

Izgleda da ne kapiraš razliku izmedju "neformalnog priv. fonda" i registrovanog priv. fonda!! :|

Ako je tako:
Bolje ti je da se upoznaš s Dankom Djunićem cat ili sl!!

Mada mi se čini da je OVO prava stvar za tebe:
http://www.bestjobs.rs/poslovi-kandidat-za-odbornika/51760/3

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Privatni investicioni fondovi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zatvoreni investicioni fondovi
» Pregled vrednosti IJ i stanje imovine fondova
» Fondovi
» Svetski fondovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INVESTICIONI FONDOVI-
Skoči na: