BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Ikarbus a.d. Zemun - IKRB

Ići dole 
+72
Plejade
monacco
Boranija
Big Brle
Nikolaj3
pepermint
Popara Dorcol
boban75
Aritmeticar
Jegulja
Cucla
Dejv7
capriolo
Delboj
Makso
maxxxii
Cope
Cicija
Limited011
pop89
Stane Dolanc
Alexx
sasanikolic
kovac
Fmember
Al Kapone
Big Beast
Bond
philips1
Kobe Bryant
Big Mile
Igi-bg
gaggii
Orient
goxi
Smile
Zexx
Maca
ILoveRoses
Momir
Ivan00
Ars Vivendi
ivvan
Tenerife
dusan79
Dragan555
Dalaj Lama
Bidza
C R A Z Y
ZeljkoN
sexy jea
Trifunovic
FatCat
Dnenad85
gogloee
Vladulns
Milica1
Teletrader
StefanMR
Bosanac
Dusan
pionir
iki
Friz
MightyZ
Stenli
Sare
Pijacar
Broker-YU
Rade
Sneki
cromodora
76 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 126
Datum upisa : 28.09.2019

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime11/22/2020, 20:32

Pozdrav svima.
Kupio sam krajem februara oko 900akcija ove kompanije iako su te akcije isključene po UPPR još valjda u novembru,ali ja nisam znao i baš sam nagrabusio.
Jedan deo sam čak kupio po najvećoj ceni.
Da li moze da mi se javi neko ko je isto prošao,a ko je preduzeo nešto da mu šteta nadoknadi.
Da li je neko od prevarenih angažovao advokata?
Hvala u napred.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime11/23/2020, 06:33

Kolega, dobrodošli na forum. 

Imao sam gubitak na ovim akcijama. Prikupio sam sve podatke o poništenju (mogu vam poslati na mejl), izvod iz Centralnog registra o prometu na računu i potvrdu brokera da nemam akcije sa oznakom IKRBG. Raspitajte se kod brokera da li može da vam pomogne oko pribavljanja dokumenata. Uz poresku prijavu, predao sam potvrdu o kupovini akcija i sva dokumenta o poništavanju. U rešenju o visini poreza priznat mi je kapitalni gubitak. Iznos kapitalnog gubitka je oko 15% stvarnog gubitka i može se koristiti za prebijanje poreskih obaveza u narednim godinama. Naravno, uslov za ovo je da i se i dalje bavite prodajom akcija i da po tom osnovu ostvarujete dobit koja je predmet oporezivanja. 

Nemam informacije da je od strane bivših akcionara pokrenut bilo kakakav sudski postupak protiv Ikarbus-a.
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 126
Datum upisa : 28.09.2019

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime11/23/2020, 07:45

Veliko hvala na dobrodošlici i želji da pomognete.
Probaću na taj način da nadoknadim deo štete koji mi je načinjen poništavanjem akcija koje sam nakon poništenja po uppr-u na zalost kupovao na berzi.
Najradije bih se priključio nekoj grupi prevarenih jer ovo što su nam priredili na berzi ne treba da prodje tek tako,vrlo je očigledno i lako bi se po nekoj logici moglo dokazati na sudu.
Pošaljite vi meni vaš mejl pošto ja zbog postova nisam u mogućnosti vama da pošaljem.
Hvala još jednom.
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 13.05.2010

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime11/23/2020, 08:20

s.nikolić ::
Kolega, dobrodošli na forum. 

Imao sam gubitak na ovim akcijama. Prikupio sam sve podatke o poništenju (mogu vam poslati na mejl), izvod iz Centralnog registra o prometu na računu i potvrdu brokera da nemam akcije sa oznakom IKRBG. Raspitajte se kod brokera da li može da vam pomogne oko pribavljanja dokumenata. Uz poresku prijavu, predao sam potvrdu o kupovini akcija i sva dokumenta o poništavanju. U rešenju o visini poreza priznat mi je kapitalni gubitak. Iznos kapitalnog gubitka je oko 15% stvarnog gubitka i može se koristiti za prebijanje poreskih obaveza u narednim godinama. Naravno, uslov za ovo je da i se i dalje bavite prodajom akcija i da po tom osnovu ostvarujete dobit koja je predmet oporezivanja. 

Nemam informacije da je od strane bivših akcionara pokrenut bilo kakakav sudski postupak protiv Ikarbus-a.

Poštovani kolega, koja poreska uprava Vam je to uradila? Moja poreska uprava Čukarica nije htela to da uradi već su mi rekli da samo kada prodam akcije mogu da ostvarim kapitalni gubitak... Možemo li se čuti privatno...
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 126
Datum upisa : 28.09.2019

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime11/30/2020, 10:26

Nisam mogao da otvorim fajl,ali hvala u svakom slučaju.
Izvadiću potvrdu o prometu na računu i potvrdu od brokera pa ću videti šta će mi reći u poreskoj upravi.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime4/7/2021, 13:51

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime9/23/2021, 19:36

Udruženje Centar za lokalnu samoupravu (CLS) saopštilo je danas da su radnici zemunske fabrike autobusa Ikarbus prevareni i ostavljeni na cedilu od strane države i rukovodstva firme.

U saopštenju CLS se poziva na dokumenta koja, kako navodi, pokazuju da se radnicima ne isplaćuju plate, kao ni otpremnine onima koji su ispunili uslov za starosnu penziju.

Istovremeno, kako ističe, rukovodstvo firme, netransparentno i bez ikakvog benefita po radnike, iznajmljuje prostor Ikarbusa raznim trećim licima, među njima i za servisiranje kineskih autobusa marke „Higer“.

Udruženje zahteva da država reaguje i da se ispuni socijalni program dogovoren sa radnicima 2019. godine i isplate zaostale zarade i poveže radni staž.

Takođe tražimo da se objave svi ugovori Ikarbusa o servisiranju trećih lica i izdavanju prostora, kao i da se javnosti objasni šta je bilo sa najavljenom saradnjom sa Mercedesom i kasnije navodnim strateškim partnerom Jinlong, stoji u saopštenju udruženja, čiji direktor je bivši šef odborničke grupe Savez za Srbiju u Skupštini Beograda Nikola Jovanović.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime9/27/2021, 20:47

"IKARBUS" JOŠ ČEKA NA KINEZE: Spora privatizacija zemunske fabrike autobusa!

IZ "Ikarbusa" nikako ponovo da krenu novi autobusi. Kineska kompanija "Landžu Gvangdong nju enerdži automobile" (LGNEA) još pre dve i po godine je otplatom dugova zemunske firme ispunila uslova da postane njen većinski vlasnik.

U praksi se, međutim, to još nije desilo. Čeka se i konačno sprovođenje unapred pripremljenog plana reorganizacije. To bi moglo da se desi narednih meseci.
- Mi se zaista nadamo da će privatizacija biti završena - kaže Vićentić. - Sredinom prošle godine je unapred pripremljeni plan reorganizacije postao pravosnažan. Od tada, međutim, još traje implementacija što je vrlo komplikovana procedura.

Usaglašava se sa čak 1.400 poverilaca. NJihova potraživanja se pretvaraju u akcije.

To bi moglo da se završi narednih meseci i tada će kineska kompanija postati vlasnik 59 odsto firme.


[You must be registered and logged in to see this link.]

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime11/1/2021, 20:02

Ikarbus se nije sunovratio na status radionice za popravku kineskih autobusa. Još je gore. Prva fabrika aviona na Balkanu, osnovana pre gotovo sto godina a od sredine prošlog veka značajan proizvođač autobusa, sada samo iznajmljuje prostor firmi NVT koja je sklopila ugovor o servisiranju i održavanju vozila sa Hajgerom, kineskim proizvođačem od koga je Grad Beograd kupio pet električnih autobusa.

Druga kineska firma, LGNEA (Landžu Guangdong enerdži automobile) već duže od godinu dana čeka da upiše svoj udeo u Ikarbusu od 59 odsto i počne da se ponaša kao većinski vlasnik, ali komplikovana procedura unapred pripremljenog plana reorganizacije (UPPR) to stalno odlaže. Prema ranijim dogovorima, ta kompanija koja je jedan od većih proizvođača baterija za električna vozila, bila je spremna da u Srbiji počne proizvodnju električnih autobusa.

– Privatizacija je i dalje u toku, dajem sve od sebe da to bude okončano do Nove godine. Kineska kompanija treba da uđe tada u posed jer je otkupila ključni dug, prema Banci Intezi koja je imala hipoteku na celokupnu imovinu Ikarbusa. Praktično je LGNEA otkupila hipoteku i čeka se usaglašavanje potraživanja sa oko 1.400 poverilaca – kaže za direktor fabrike Aleksandar Vićentić.
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 126
Datum upisa : 28.09.2019

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime2/8/2022, 22:43

Da li je bilo ko pokrenuo tužbu,a vezano za trgovanje akcijama nakon obaveštenja UPPR-a za poništavanje istih?
Šta je bilo sa tim,da li se neko usudio?

Zak10 and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 126
Datum upisa : 28.09.2019

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime7/27/2022, 16:21

Ko zna koliko prevarenih,postoje jasni dokazi o tome kako se trgovalo akcijama i na kakav način pred njihovo povlačenje sa berze i da se niko ne usudi da nešto preduzme.
E to samo govori koliko smo zaplašeni,koliko ne verujemo u pravosudje,koliko ne verujemo u institucije i koliko smo postali mali i jadni.

Zak10 and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime10/23/2023, 20:16

Elektroprivreda Srbije koja je tokom 2022. poslovala kao javno preduzeće, upisala je na kraju godine gubitak veći čak 5,6 puta u odnosu na 2021, objavljeno je u analizi Agencije za privredne registre „STO NAJ“ privrednih društava.

Na drugom mestu je Ikarbus sa 24,6 milijardi dinara, pa Arena Channels group sa 12,5 sa milijardi dinara neto gubitka.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ikarbus a.d. Zemun - IKRB   Ikarbus a.d. Zemun - IKRB - Page 12 Icon_minitime1/3/2024, 22:45

Ikarbus je došao do kraja...
Ništa ne rade, plate se ne primaju od septebra.
Radnici odlaze imovina se prodaje, fabrička hala i glavna zgrada su prodati, tvrdi se da kupac firma Mona, a oni su to dmantovali.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
 
Ikarbus a.d. Zemun - IKRB
Nazad na vrh 
Strana 12 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-
» Navip a.d. Zemun - NAVP
» Pinki a.d. , Zemun - PNKZ
» Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO
» Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK
» Veterinarski zavod Zemun VETZ

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: