BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite | 

Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu

Ići dole 

Da li postoje kompanije na Belexu koje mogu da budu konkurentne u Kini?
da
14%
 14% [ 2 ]
ne
36%
 36% [ 5 ]
smesni smo
50%
 50% [ 7 ]
Ukupno Glasova : 14

AutorPoruka
Ris
VIP
VIP

Broj poruka : 1998
Godina : 36
Datum upisa : 24.12.2007

PočaljiNaslov: Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu   8/29/2009, 21:15

Zapoceo bi ovu temu, koja misllim da moze da bude interesantna, posle potpisivanja sporazuma sa Kinom! Neke kompanije ovde mogu da nadju jako veliko trziste za plasman svoje robe i usluga! A nase je da pre ostalih osetimo koje su to kompanije i da ih postavljamo u svoj portfolio! Pitanje je da li imamo uopste sa cim mozemo da konkurisemo tom trzistu?? ili da li upsete postoji necega manjak u Kini!
Eto ja ja kao ciga koji hvali svog konja mislim da Vzas moze da nadje tamo svoje trziste ako ga vec nema!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

Broj poruka : 5249
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu   8/30/2009, 11:45

Ris, naseo si na propagandu ili nisi dobro pratio!
Uozbilji se malo - letiš ko muva bez glave!!
Šta je s tobom?

Nema te robe koju mi njima (u značajnoj količini) možemo da ponudimo!
Nekada (u doba Tita :lol:) smo imali dogovor da im prodajemo kombajne (Zmaj) ali nismo imali ni količine ni kvalitet, kasnije (u doba Slobe :lol: ) smo trebali da im platimo neki dug traktorima IMT, (dali nam pare da kupimo naftu) ali ni to nismo ispoštovali... Sada je kasno za takve projekte, Kinezi sve što im treba (a i više od toga) mogu sami da naprave ili iskopiraju...
Nemamo šanse ni sa pšenicom (transport je skup, a i ni količine)... tako da je ovo tvoje pitanje potpuno van svakog smisla! - samo se brukaš!!

Evo ti iz stat. zavoda, uvoz - izvoz Srbije sa Kinom:

2007.
naš izvoz 1,7 MILIONA $ - uvoz iz Kine 1.347,7 MILIONA $
2008.
2,2 mil. $ - 1.824,1 mil. $

Jedino što MOŽDA, ali SAMO možda, može da bude Kinezima zanimljivo je neka luka (??) mada ne vidim šta će im luka na Dunavu!!!
Ili eventualno ulazak u EPS ....

VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu   8/30/2009, 18:29

A da li mozda znas u koju zemlju sbrija naj vise izvozi? ;)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag

Broj poruka : 5249
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu   8/31/2009, 01:19

@Ris ::
A da li mozda znas u koju zemlju sbrija naj vise izvozi? ;)

:D
Ris, obično ne odgovaram na pitanja za koja se odgovori mogu nači na interenetu,
ali evo, simpa si mi 8) , a duguješ i koktel (mada koliko vidim neću ga nikada dobiti!!)..

Elem, evo podataka za 2009.
Polugodišnji deficit robne razmene Srbije s inostranstvom iznosi 3.437,2 miliona dolara i manji je za 44,5 odsto u odnosu na polugodišnji deficit iz prethodne godine.

Najznačajniji spoljnotrgovinski partneri Srbije u izvozu su
Bosna i Hercegovina (443,7miliona dolara),
Nemačka (421,6 miliona dolara) i
Crna Gora (379,6 miliona dolara),

a u uvozu
Ruska Federacija (943,3 miliona dolara),
Nemačka (892,3 miliona dolara) i
Italija (713,8 miliona dolara).

Najveći suficit u razmeni ostvaren je sa Crnom Gorom, Bosnom i Hercegovinom, Irakom i Makedonijom, a najveći negativan saldo zabeležen je u trgovini sa Ruskom Federacijom, zbog uvoza energenata- nafte i gasa.

Najveći deo spoljnotrgovinske robne razmene- više od polovine ostvaren je sa zemljama EU, zatim sa zemljama CEFTA, sa kojima je zabeležen suficit u razmeni od 649,0 miliona dolara, što je, pre svega, rezultat izvoza poljoprivrednih proizvoda.

http://www.pks.rs/Default.aspx?tabid=2411

VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu   8/31/2009, 09:14

E sada catim dva koktela!
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning

Broj poruka : 1047
Godina : 33
Datum upisa : 23.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu   8/31/2009, 09:49

Pa zar Siemens nije uspeo, a mi nesto sanjamo.
Nazad na vrh Ići dole

Koje kompanije u Srbiji imaju perspektivu za izvoz u Kinu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lux vozilo za TAXI (2013.god)
» Jedinstvene krovne oznake koje izdaje Skupština grada
» Bolovanje
» Lekarski pregled
» Pomozite mi da počnem (Kako do taksi dozvole?)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: