BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB

Ići dole 
+58
pepermint
Zak10
Bobo011
Aleks
Gocili
geogsi
Dragot
Teletrader
Ivan2211
capriolo
Voiceoflaw
MYSTIC021
Motika
Kobe Bryant
draggon
Gashi
gaggii
FatCat
Bezimena
Cucla
Limited011
Dalaj Lama
Boranija
Zexx
Pekoilic
C R A Z Y
Ars Vivendi
Maca
Nestrpljivi
Gavrec
MORNAR
Fast
Popaj
Matthew Greenburgh
stock
Sutra
Bookmaker
Yudejavu
Prokuplje
Frenky
pepsiman
Mitar
J_stojan
Vlada BG
MarkoJTD
Jovana2009
Vladulns
Drag_Mlad
Kurajber
Nemesis
đubretarac
MilanLaki
Momir
iki
bonum.mm
Sneki
Maynard
Bond
62 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime10/9/2014, 18:16

Iz nezvaniicnih izvora iz jedne poslovne banke sam saznao da su Turci i zvanocno kupili CCBN!!
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime10/9/2014, 20:11

da je zvanicno pisalo bi u Crhovu, a tamo nema nihsta...


Poslednji izmenio Cucla dana 10/9/2014, 20:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime10/9/2014, 20:13

Bice sigurno do kraja meseca...
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime10/9/2014, 20:23

Onda je josh uvek ipak nezvanicno :)

Svejedno, hvala na podeljenoj informaciji moze znaciti nekome
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime10/9/2014, 20:31

Cucla ::
Onda je josh uvek ipak nezvanicno :)

Svejedno, hvala na podeljenoj informaciji moze znaciti nekome

Pa dobro neka bude nezvanicno :-)

Ja sam razmisljao da udjem ali sam procitao da ce oni do kraja godine zavrsiti proces privatizacije ali su oni ocigledno malo pozurili...
Nazad na vrh Ići dole
Bezimena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 61
Points : 233
Datum upisa : 24.07.2014

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime10/21/2014, 15:33

Nemesis, da nisi cuo mozda i po kojoj ceni? mozda neko i jeste, pa brze prodate svojih 5 komada danas :p
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/3/2014, 22:41

Turci digli ruke od Čačanske banke

Turska državna banka Halkbank saopštila je da je propao njen pokušaj da kupi 76,76 odsto akcija Čačanske banke.

Halkbank je u saopštenju navela da sa srpskim sagovornicima nije uspela da se dogovori o ceni, ne navodeći koliko je ponudila za Čačansku banku.

Čačanska banka je 28,48 odsto u vlasništvu države, 24,99 odsto poseduje Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD), 19,99 odsto međunarodna finansijska korporacija IFC, a ostatak ostali akcionari.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
gaggii
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 317
Datum upisa : 30.10.2014

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/4/2014, 16:17

Propadose pregovori.  Mada,ja verujem da ce oni naci drugog kupca,pa da je prodaju u paketu sa Komercijalnom bankom.  Zanimljivo je videti kako ce se kretati cena.
Nazad na vrh Ići dole
Bezimena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 61
Points : 233
Datum upisa : 24.07.2014

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/5/2014, 12:11

cena se nije ni priblizila BV...
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/5/2014, 15:36

Jel se zna oko koje cene su pokusali da se dogovore?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/5/2014, 20:40

Cucla ::
Jel se zna oko koje cene su pokusali da se dogovore?



Sustinski jednocifreni milioni evra. A i to je solidna premija za mrtvilo koje se tamo nalazi!!



od

confused

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 11:36

Jel moguce da je ponuda bila ispod 10mil eur?

Pa sada kada je pala cena na berzi, mcap je skoro 15mil eur, ispada po toj racunici da su ponudili ~ 5000din po akciji?

Neocekivano je to nisko po meni, iako je jasno u kakvoj su buli domace drzavne banke...
Nazad na vrh Ići dole
Gashi
VIP
VIP
Gashi


Broj poruka : 81
Points : 213
Datum upisa : 26.04.2013

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 13:34

Mcap HALKB je oko 7B Eur. Novac sumnjam da im je bio problem '14 bilansi im izgledaju vrlo dobro za sektor .

Njihov plan razvoja na Balkanu :

http://wire.seenews.com/news/turkey-s-halkbank-sees-investor-interest-in-balkan-region-190129

Mozda pre treba traziti razloge odustajanja u novim geopolitickim desavanjima oko gasovoda ili korelacijom njihove interesne zone sa zelenom transferzalom na Balkanu. Uostalom nikad ne treba potceniti ni kapacitet jakog CA lokal-patriotizma.

U uvek sumornoj Bugarskoj je trenutno bankarski sektor u kontrakciji tako da sumnjam da zure sa ulaskom, verujem da paralelno shopinguju po AL i BiH ..

U MK su dosli preuzimanjem IK Banke (25% EBRD) na investicionom talasu gradjevinske i retail industrije, verovatno su imali slican plan i kod nas ali je negde doslo do frikcije.

http://wire.seenews.com/news/turkeys-halkbank-wraps-up-91-56-acquisition-of-macedonia-s-ik-banka-186017

Meni nije jasno ko je inicirao/savetovao/vodio/prihvatio pregovore ispred vlasnika sa pocetnom cenom 0.15 BV ?

Nije ni cudo sto svi na KMBN temi ignorisu velikog roze slona (CCNB) u sobi ...
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 14:03

Gashi ::
Meni nije jasno ko je inicirao/savetovao/vodio/prihvatio pregovore ispred vlasnika sa pocetnom cenom 0.15 BV ?

Nije ni cudo sto svi na KMBN temi ignorisu velikog roze slona (CCNB) u sobi ...

Evo racunam bash po zadnjem bilansu tih 0.15 BV, pa to ispadne da su Turci nudili samo 6mil eur za CCNB? To ispada ~ 4100dinara po akciji samo?!

Nije mi jasno cemu se onda nadaju ovi sto su kupovali KMBN na 0.7 BV...
Nazad na vrh Ići dole
Gashi
VIP
VIP
Gashi


Broj poruka : 81
Points : 213
Datum upisa : 26.04.2013

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 15:02

@Cucla

Da ne bude zabune ja sam racunao 0.15 BV po tvojoj racunici od 5.000 din !

Nemam info koje su bile cifre u pregovorima  CCNB vs HALKB a reagovao sam na post M.G. i tebe a iskren da budem hladan znoj me oblio pri pomisli da je to istina.

Kao sto sam napisao u postu mislim i nadam se da su razlozi potapanja ove transakcije druge prirode.

Trapavi pokusaj prodaje uz mistifikaciju celog procesa daje impuls strahovima investitora sto u krajnju ruku nije odgovorno ponasanje. Racunam da vlasnici akcija od menadzmenta barem zasluzuju neko objasnjenje ovako znacajnog dogadjaja po mcap banke a ujedno i trzista.

KMBN je totalno drugi play kao sto sam vec rekao nije uporediva sa CCNB po mnogo vaznijim stvarima za kupca od prostog BV-a.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 16:00

Gashi ::
Nemam info koje su bile cifre u pregovorima  CCNB vs HALKB a reagovao sam na post M.G. i tebe a iskren da budem hladan znoj me oblio pri pomisli da je to istina.


U finisu je bio neki mehanizam za podelu rizika iz kreditnog portfolija u zamenu za vecu nominalnu cenu za kapital, ali prodavci to nisu prihvatili jer su ukapirali da ne znaju sta prodaju i da su rizici da zavrse sa jakim dodatnim minusima nakon klozinga.

Pocetna cena je bila 5 komada.

Cacanska je fletlajner vec godinama, kvazi banka u stvari bez ikakve kredibilne aktivnosti klijenata, i pravog bankarskog biznisa. Pasiva banke je jako losa, sve neke namenske kreditne linije sa socijalnim mandatom, itd. Strukturalno lose postavljena mala banka, koja ne moze nikako da napravi dobar profit i time opravda visi P/BV racio.
confused



Druga je prica Komercijalna. Neuporediva naravno.
bom

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
draggon
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 57
Datum upisa : 06.12.2014

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 20:25

Ovde imam par akcija,mada razmisljam da li da kupujem.  Komercijalna mi se cini da je previse skocila. Ovde je cena mnogo pala (mada,to ne znaci da nece jos).
      Kako god da su se odvijali ti pregovori smesno zvuci da turci predlazu cenu 4000 ili 5000 u momentu kad je cena na berzi 15000-17000 pa je cak isla I na 20000. Samim tim,ovi sto su kupovali na 17000 ispadaju budale.  Vi ako mislite da su turci predlagali te cene navedite izvor odakle vam ta informacija.
      Ja ne znam primer gde je drzava prodala svoj paket akcija ispod knjigovodstvene vrednosti I pretpostavljam da su se I ovde vodili pregovori na vecim cenama.
    Turci naravno znaju zasto su odustali ali to ne znaci da je ovde kraj pregovora. Na AGBN su objavili da je kupuju neki tajlandjani a posle 2 dana je otisla u stecaj. Na Lasti su najavili stecaj a posle 2 dana se prica o preuzimanju. I ovde su svakojake vesti moguce u skorijoj buducnosti.
      Po meni ovu akciju treba pratiti I svakako kupovati po ceni  8500 ili nize.  Za trenutnu cenu nisam siguran.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 21:29

draggon ::
Po meni ovu akciju treba pratiti I svakako kupovati po ceni  8500 ili nize.  Za trenutnu cenu nisam siguran.


Jaka berza, pa da cena bude neki kredibilan pokazatelj.

Turci pogledali pod haubu, videli koliko ima sati i predlozili vise nego fer cenu. Dovoljno ti je da pogledas klijentelu medju velikim plasmanima, sve ugledni privrednici iz Insajdera!

Koliko se secam, prodala je drzava Nisku banku ispod knjigovodstvene vrednosti, i to u momentu kada su se banke prodavale po cenama i rasponu od 2x do 5x KKV.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 22:50

Matt@
Nemoj da si naivan, vidiš da lik direktno iz sna dolazi sa fiaskonomija i deli savete o kupovini?
Kakav pajac! od
Daj, molim te... nisi ti od juče!

O ČA-banci naravno ne vredi razgovarati....


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 23:00

Kobe Bryant ::
Matt@
Nemoj da si naivan, vidiš da lik direktno iz sna dolazi sa fiaskonomija i deli savete o kupovini?
Kakav pajac!  od
Daj, molim te... nisi ti od juče!

O ČA-banci naravno ne vredi razgovarati....




Treba da joj promene ime u CHECHENSKA BANKA.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/6/2014, 23:08

od post2

Ma samo nek on kupuje, možda ga Alah nagradi....

bicevanje

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Gashi
VIP
VIP
Gashi


Broj poruka : 81
Points : 213
Datum upisa : 26.04.2013

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/7/2014, 12:10

@MG

Sta reci.... Dobro je da ludilo nije dobilo trakciju medju manje informisanim investitorima. Mislim da je tvoj komentar na  samom pocetku igranke mnogima koji zele da uce pomogao :

"Ovo samo u Srbiji ima, da savetnik na prodaji banke reklamira kao atrakciju zakone koji su napravljeni da zajebu manjinske akcionare"

oni drugi su platili skolicu ...

Zanimljive su i promene na CR-u koje neodoljivo podsecaju na jednu drugu banku jos losijeg signala otkucaja srca.

CCNB je HLKB djuvegija njuskao i odustao kroz nepristojnu ponudu ... sto je mozda i dobra stvar jer mislim da iz vise razloga nisu dobar match. Ako IFC i EBRD misle da banka vise vredi to cemo videti u nekoj dokapitalizaciji koju drzava moze da preskoci.

Mene vise brine info i spremnost da drzava po svaku cenu zeli da izadje iz pozicije.

@ KB
izvini ali morao sam da citiram  MG-ja  gde se pominje rec "savetnik" ... sesir ali to je jedini post na temi koji ima upozoravajuci ton.
Nazad na vrh Ići dole
Motika
Just looking
Just looking
Motika


Broj poruka : 31
Points : 122
Datum upisa : 26.09.2012

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime12/8/2014, 14:34

confused
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime1/16/2015, 17:12

Halk saopstio da obnavlja razgovore za 76.76% u Cacanskoj. Izvor: Reuters
Nazad na vrh Ići dole
gaggii
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 317
Datum upisa : 30.10.2014

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime1/21/2015, 15:48

Posto je unutra EBRD pre ili kasnije morali su opet poceti pregovori,ako ne sa turcima onda sa nekim drugim. Pitanje je samo na kojoj ceni bi sve to moglo da se zavrsi. Videcemo sta ce turci ponuditi.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime1/23/2015, 19:37

Promene: 02.09.2014. - 23.01.2015. (T-3) ili 28.08.2014. - 20.01.2015.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/9/2015, 20:56

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/533204/Turska-banka-za-Cacansku-nudi-10-miliona







police
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/10/2015, 20:00

Onda bi u najboljem scenariju bilo da kod preuzimanja banke ponude i preostalim akcionarima istu cenu a izgleda je to ova cena 8000-8500 mada bi ja voleo da bude nominalna vrednost 10000 din .Ako nebudu ponudili malim akcionarima nista onda neznam sta da rade mali akcionari sa akcijama one ce se zabetonirati kao akcije aikb .Ako neko ima misljenje neka iznese sta raditi sa ovim akcijama i cemu se nadati.
Nazad na vrh Ići dole
capriolo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 381
Datum upisa : 17.01.2015

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/11/2015, 02:47

Po mojim racunicama turci su dali ponudu na ceni 8700-8800,zavisno od kursa evra.  Izgleda da su to neke cene po kojima bi na kraju i ostali mogli da prodaju. Ovde su se mnogi opekli. Ovi sto su kupovali na 15000-17000 bas su se preracunali. Turke nisu mogli da zavaraju. Oni kao da su sacekali da cena na berzi padne da bi konacno zavrsili transakciju.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/11/2015, 10:14

Frenky ::
Ako neko ima misljenje neka iznese sta raditi sa ovim akcijama i cemu se nadati.


Halk nece imati obavezu da uputi javnu ponudu za preostale akcije. To je jedan od izuzetaka u zakonu, ne secam se koji je clan...kada drzava prodaje akcije u bankama kroz AOD, onda kupac nema obavezu da uputi ponudu. Mozda ce hteti, ali sumnjam.

Kad nisi do sada prodao, onda je verovatno najbolja opcija sacekati: ne dolaze Turci da opljackaju banku, nego da ulazu, prave profit i placaju maticnoj banci u Turskoj dividendu.



kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
capriolo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 381
Datum upisa : 17.01.2015

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/22/2015, 23:15

Turci konacno preuzimaju banku
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/23/2015, 09:24

capriolo ::
Turci konacno preuzimaju banku


Ja koliko sam procitao, tek su finalnu/obavezujucu ponudu dali pre neki dan. Znaci ugovor jos nije potpisan. A onda do klozinga sigurno ima jos neki mesec...



kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/23/2015, 11:44

Dali ponuda moze da bude manja od nominalne vrednosti 10 000 din ? Ako neko zna odgovor unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/23/2015, 13:27

Frenky ::
Dali ponuda moze da bude manja od nominalne vrednosti 10 000 din ? Ako neko zna odgovor unapred hvala.
Od nominalne? Nominalna se ne uzima u obzir niti u jednoj varijanti.
MOže se u obzir uzeti knjigovodstvena, prema zakonu zavisi da li se akcije smatraju likvidnim ili ne i to po kriterijumima iz zakona. Ako nisu likvidne onda se u obzir uzima i book value.
Prema bilansima za 2013. knjigovodstvena im je 27.404rsd, tako da sam siguran da će "napraviti" da je likvidna, makar i fiktivno. 

član 8 
Ako aktom Vlade nije drukčije odreńeno, odredbe ovog zakona ne primenjuju se: 
3) na sticanje akcija koje su izdale banke, kad je zakoniti imalac tih akcija Republika; 
E sad ne znam da li će i ovaj slučaj biti izuzet jer ovde Srbija ima samo 28,5%, a Turci bi da kupe valjda i od EBRD-a 25% i IFC-a 20%.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB   Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB - Page 5 Icon_minitime2/23/2015, 19:19

Ivan2211 ::
Frenky ::
Dali ponuda moze da bude manja od nominalne vrednosti 10 000 din ? Ako neko zna odgovor unapred hvala.
Od nominalne? Nominalna se ne uzima u obzir niti u jednoj varijanti.
MOže se u obzir uzeti knjigovodstvena, prema zakonu zavisi da li se akcije smatraju likvidnim ili ne i to po kriterijumima iz zakona. Ako nisu likvidne onda se u obzir uzima i book value.
Prema bilansima za 2013. knjigovodstvena im je 27.404rsd, tako da sam siguran da će "napraviti" da je likvidna, makar i fiktivno. 

član 8 
Ako aktom Vlade nije drukčije odreńeno, odredbe ovog zakona ne primenjuju se: 
3) na sticanje akcija koje su izdale banke, kad je zakoniti imalac tih akcija Republika; 
E sad ne znam da li će i ovaj slučaj biti izuzet jer ovde Srbija ima samo 28,5%, a Turci bi da kupe valjda i od EBRD-a 25% i IFC-a 20%.


Ovde nece biti obaveze da se uputi javna ponuda:

Закон о преузимању акционарских друштава
Изузеци од обавезе објављивања понуде за преузимање
Ако актом Владе није друкчије одређено, одредбе овог закона не примењују се:
5) на стицање акција које су издале банке, када су законити имаоци тих акција посебним уговором, који мора бити закључен у писаној форми, овластили Агенцију за осигурање депозита да у њихово име и за њихов рачун изврши продају таквих акција трећем лицу;


kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
 
Čačanska banka a.d., Čačak - CCNB
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» AIKB vs AGBN
» Rajfajzen banka
» OTP Banka Srbija a.d.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: