BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS

Ići dole 
+118
DejanJ
ald
Popaj
petronije
Dalaj Lama
boscha
philips1
Cicija
ima nade
Vesa
Aca123
mili61
adamm
Bond
SlobaUra
tonobangi
Aca kurbla
s.nikolić
Ivan00
Maca
Dragivoje
Momir
Nisam lep al sam glup
Nikolaj3
boban75
Ceras
FatCat
Bobo011
Goran M.
Ilija123
konspirator
Gocili
Stuffearn
Cucla
Ars Vivendi
Big Brle
marjanovicgane
Colle
mirjana mirjana
pepermint
Akcionar07
Pera Božić
Plejade
Delboj
markan
MarkoJTD
Admin
Stane Dolanc
goxi
capriolo
Jovan I
veljko98
Paja011
Motika
Pripravnik
Maza
Roman Abramovich
Dejan71
MMcorp
Zeljko321
Limited011
Nenadnenad67
Boranija
Smile
Lutvi
Dax
Malimis
Polos
Drag65
C R A Z Y
Boby
Berza011
Aleks
Sutra
Fmember
MORNAR
Radoznalac
Mistery 011
Rogy
fenergetika
Dragot
Aritmeticar
bez motike
Mitar
Greta
Sofke
Mrvica
iki
Vladulns
Roman
Simče
Teletrader
Milica1
StefanMR
bonum.mm
Curry Pesic
Dusan
Dr.Mitrovic
Poštar
AliAli
gogloee
rendez-vous
atina
Friz
Jegulja
DI
Makler
Nebojsa
Kobe Bryant
Shpekulant
Tihi
Milos86
genijeurazvoju
Matthew Greenburgh
groove
njegoš
Sneki
Grlja
122 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/22/2007, 15:41

Teši činjenica da su bar ovde (za razliku od AIKB) obimi mali...8)
Nazad na vrh Ići dole
Tihi
VIP
VIP
Tihi


Broj poruka : 26
Points : 6
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/22/2007, 17:21

Evo da se i ja prijavim kao vlasnik ove hartije. Cisto da Sneki ne bude sama. 8) Inace kupovao sam je na 4k, tako da se ne uzbudjujem mnogo. Ako se i vrati na tu vrednost, sta cu, idemo dalje. :bball:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/22/2007, 18:32

tihi ::
Evo da se i ja prijavim kao vlasnik ove hartije. Cisto da Sneki ne bude sama. 8) Inace kupovao sam je na 4k, tako da se ne uzbudjujem mnogo. Ako se i vrati na tu vrednost, sta cu, idemo dalje. :bball:


isti slucaj ! 8)
I nemam nameru da je prodam pre penzije ! 8)


Poslednji izmenio dana 11/23/2007, 09:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Shpekulant
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : -11
Datum upisa : 22.11.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/22/2007, 21:12

Kukulele kakav masakr na ovoj hartiji uz AGBN najveci promasaj drugog polugodista. Ovo je za :osesio se: .
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/23/2007, 10:41

Isto je bilo pocetkom godine aik i dunav bili po 9000 a ja nalepio pesmu 9000 metara na nebu..... :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/27/2007, 10:18

+ 20 % :clap: :clap: :clap:
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/28/2007, 02:53

E ako ode na 4-5 k ima da se pojacam i to opako!!! :box:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/28/2007, 12:38

Kobe Bryant ::
E ako ode na 4-5 k ima da se pojacam i to opako!!! :box:


Mislim da se to neće desiti 8) Matt nije odavde... :D
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime11/30/2007, 21:14

Sneki ::
Kobe Bryant ::
E ako ode na 4-5 k ima da se pojacam i to opako!!! :box:


Mislim da se to neće desiti 8) Matt nije odavde... :D

Ko bre kupuje ovo smece na 9k jebote?! Stvarno mi ljudi nisu jasni scratch

Kakvi nece... Ovo mora da kliza do 5k-6k nivoa. Kompanija je trula potpuno, nikad profit od osiguranja nije napravila (niti ce napraviti u skorijoj buducnosti)

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/7/2008, 14:28

Za prvih šest meseci ove godine kompanija Dunav osiguranje je ostvarila bruto premiju od 101 milion evra, izjavio je generalni direktor te kompanije Mirko Petrović
. Iznos bruto premije u prošloj godini je iznosio 156 miliona evra, a tržišno učešće te kompanije je bilo 34 odsto, dodao je Petrović.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/7/2008, 14:42

Kobe Bryant ::
Za prvih šest meseci ove godine kompanija Dunav osiguranje je ostvarila bruto premiju od 101 milion evra, izjavio je generalni direktor te kompanije Mirko Petrović
. Iznos bruto premije u prošloj godini je iznosio 156 miliona evra, a tržišno učešće te kompanije je bilo 34 odsto, dodao je Petrović.

Ovi generic komentari nikome ne sluze... Da je bar rekao split life/non-life... Ili josh bitnije da nam je rekao koliko je PROFITA iz osiguranja kompanija napravila... Pretpostavljam oko 0 (slovima: nula). ;) ;) ;)

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 07:25

Evo josh jedan relevantan benchmark za valuaciju. ;) ;) :P :flower1:

===

OTP is in advanced talks to sell its insurance subsidiary, Garancia
Andrzej Nowaczek, CFA London (44 20) 7767 6635 andrzej.nowaczek@uk.ing.com
Peter Gladkow London (44 20) 7767 6844 peter.gladkow@uk.ing.com

According to local press reports, OTP (OTP HB, HUF8705, BUY, TP HUF11600) is well advanced in talks to sell its insurance subsidiary, with the shortlist reported to include Aegon, AIG, Groupama and Zurich Financial. We believe the deal could be completed by the end of 1Q08, raising c.€485m for OTP. The transaction would help fund growth outside Hungary, generate distribution fees and provide a small boost to CAR.

Garancia overview

OTP’s insurance subsidiary is ranked fourth in Hungary with a market share of 9.8% (10.8% in life and 8.6% in non-life). In 2006, 57% of gross written premiums were generated from the life business and 9M07 total premium income amounted to HUF62.7bn (c.€250m), up 5% YoY. Garancia has subsidiaries in Bulgaria, Romania and Slovakia that account for 4% of consolidated premium income.

Disposal rationale

Although OTP’s near-term refinancing needs appear manageable, we believe the bank needs capital to support long-term growth outside Hungary. In the current environment, issuance of debt, even at the parent company level, would be pricey, leaving non-core asset sales as a viable alternative. OTP does not have strong insurance product expertise and its current business model is based largely on distribution, which OTP Bank would keep providing after the transaction is completed.

Prospective valuation

The most recent transaction in the region of which we are aware valued Garanti Bank’s (YTL9.80, BUY, TP: YTL15.79) non-life subsidiary at 2.2x sales and 13x earnings, based on our estimates. Vienna Insurance Group (Not Rated, €55.90) is currently trading at 0.9x sales and 18.4x earnings, based on consensus estimates. Taking into account these and other multiples, we estimate Garancia to be worth in the ballpark of €485m. At this price, the pretax disposal gain would amount to €455m and CAR would improve by c.25bp.

Key risks for OTP include an economic slowdown in Hungary and exposures to high C/A deficit markets.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/9/2008, 04:37

Dobro Matthew,

kada ce Dunav krenuti nagore tj. vratiti se na 16 K ??? confused
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/9/2008, 09:56

Kobe Bryant ::
Dobro Matthew,

kada ce Dunav krenuti nagore tj. vratiti se na 16 K ??? confused

RSD 16k cena je sci-fi za Dunav.

Mislim da je trenutna cena od RSD 9k i dalje jedno 10% iznad realnih nivoa koji bi se MOZDA (VELIKO MOZDA) mogli postici u transakciji.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/10/2008, 02:59

Znaci da je cena od 14, 15, 16 K bila cisto pumpanje???
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/10/2008, 07:22

Kobe Bryant ::
Znaci da je cena od 14, 15, 16 K bila cisto pumpanje???

Ja pre mislim da narod nije razumeo vlasnichku strukturu, pa je ignorisao chinjenicu da je free float samo nekih 5%, a ostatak drushtveni kapital koji se ne izrazava u deonicama.

Mislim da sa sigurnoscu mozesh tvrditi da ovo nikad vishe nece dostici te nivoe. DNOS je esencijalno kompanija u teshkom restrukturiranju, sa prihodima jednokratnog karaktera i, naravno bez profita.

DDOR, za kojeg je drzava sama rekla da je u boljem stanju od DNOS, video si i sam kako je proshao -- jadno. Nemam nijedan razlog da mislim da bi DNOS mogao proci drugachije -- ali zato ima mnogo razloga da se smatra da moze proci gore.

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/11/2008, 14:50

Mislim da previse blatite DNOS. Cena se do proleca vraca na nivo 12-13k. Ove nedelje je povecana traznja za tom akcijom, moguce da i neki IF ulazi u nju. Ja sam optimista po pitanju ove akcije, kupovao sam po 8500 i nemam nameru da je prodajem...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/11/2008, 19:07

nebojsa ::
Mislim da previse blatite DNOS. Cena se do proleca vraca na nivo 12-13k. Ove nedelje je povecana traznja za tom akcijom, moguce da i neki IF ulazi u nju. Ja sam optimista po pitanju ove akcije, kupovao sam po 8500 i nemam nameru da je prodajem...

Ja mislim da ti nemash ama bash nikakve argumente koji su bazirani na fundamentalnim pokazateljima kompanije da tvrdish da ce se cena vratiti na 12-13k do proleca.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/11/2008, 21:29

Nebojsa, slažem se...
.... 8)......

Evo lepe vesti:
U preporukama za investiranje analitičara Erste grupe
posebno se ukazuju na Dunav osiguranje...




.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/11/2008, 22:46

Sneki ::
Nebojsa, slažem se...
.... 8)......

Evo lepe vesti:
U preporukama za investiranje analitičara Erste grupe
posebno se ukazuju na Dunav osiguranje...
.

Uf, Erste mi je bash neki pokazatelj... Neka izadju sa nekom ozbiljnom analizom, pa neka opravdaju cenu. Te paushalne ocene svako ko je ozbiljan momentalno diskontuje na nula, kolika je zapravo i njihova vrednost.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/11/2008, 23:20

Evo brza rachunica na bazi DDOR-a:

DDOR cena za 100% = EUR 264 miliona
DDOR bruto premije za 9M 2007 = RSD 9,923,768 hiljada
DDOR anualizovane bruto premije = EUR 165 miliona
Fondiaria SAI-DDOR P/GWP = 1.60 x

Dunav bruto premije za 9M 2007 = RSD 11,049,821 hiljada
Dunav anualizovane bruto premije = EUR 184 miliona
Dunav priced at 1.60 x GWP = EUR 294 miliona

Implied price per share = RSD 5,000

Dovidjenja... SELL!

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/12/2008, 09:53

Obim od petka obechava... 1.285
cena od 8.900 do 9.850 ...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/12/2008, 10:00

Kobe Bryant ::
Obim od petka obechava... 1.285
cena od 8.900 do 9.850 ...

Ne razumem ko trguje na tim iracionalnim nivoima. Razumem prodavce, naravno, ali ne i one koji kupuju.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 13:04

Matt,
izgleda da te kupci nisu čuli !!! 8)



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 13:11

Matthew Greenburgh ::
nebojsa ::
Mislim da previse blatite DNOS. Cena se do proleca vraca na nivo 12-13k. Ove nedelje je povecana traznja za tom akcijom, moguce da i neki IF ulazi u nju. Ja sam optimista po pitanju ove akcije, kupovao sam po 8500 i nemam nameru da je prodajem...

Ja mislim da ti nemash ama bash nikakve argumente koji su bazirani na fundamentalnim pokazateljima kompanije da tvrdish da ce se cena vratiti na 12-13k do proleca.

Postoji i nešto što se zove raspoloženje investitora.
12-13k do kraja aprila 100%
Nazad na vrh Ići dole
Makler
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 0
Datum upisa : 23.09.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 15:44

Evo malo i mog mišljenja o dnos.

S obzirom da slabo i sporo inoviraju proizvode, u osiguranju zivota su odavno izgubili korak sa konkurencijom, postoji manjak kvalitetnih kadrova, i dalje je pod politickim uticajem, ocekujem da ce se njihov deo kolaca smanjivati ubuduce. Ima i nesto pozitivno, trebalo bi da su zavrsili reorganizaciju, pa ce valjda to da konacno da neke rezultate.

Inace ja sam sve svoje akcija dnos rasprodao na istorijskom maksimumu.

Malo detaljnije o dnos u sličnom tonu imate i u današnjem ekonimstu, sa više cifara lepše upakovano, ali iste suštine. I ne zaboravite da je ddor po mnogim pokazateljima bio mnogo efikasniji od dunava, pravio je u proslosti slicne rezultate sa manje zaposlenih, a trzisno ucesce Delte Generalija i Wienera konstantno raste...

Linak na vest, ali na žalost bez analize http://www.emportal.co.yu/vesti/srbija/32682.html
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 16:06

Sneki ::
Matt,
izgleda da te kupci nisu čuli !!! 8)



.

Vrlo relevantan obim od celih 5 deonica. :|

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 17:02

Makler ::
Evo malo i mog mišljenja o dnos.

Inace ja sam sve svoje akcija dnos rasprodao na istorijskom maksimumu.
...


Super si prodao... sad ti je vreme da ponovo udješ....
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 17:22

nebojsa ::
Postoji i nešto što se zove raspoloženje investitora.
12-13k do kraja aprila 100%

U sluchaju DNOS to bi bio fenomen RASPOLOZENJE GLUPIH I IRACIONALNIH INVESTITORA.

Ljudi neprestano prichaju o nekoj valuaciji aktive DNOS -- probudite se, DNOS je insurer i tu se primenjuju IFRS 4 i fair value standard IAS 39.

DNOS ima mnogo rupa, jedva da je likvidan, life operacija mu je katastrofa. Argument 30% trzishta ne znachi nishta -- sa DNOS kupujesh liability, restructuring story, privatizacione limitacije (npr masovna otpushtanja), sub-scale life operaciju i mnogo legacy problema. Sve ovo se moze izbeci najjednostavnijim greenfield-om, shto stranci i rade.

Nema nishta od DNOS -- to je promashena investicija.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 17:23

Kobe Bryant ::
Super si prodao... sad ti je vreme da ponovo udješ....

Nije glup valjda... Zna dobro da je neka fer cena (diskutabilno!) 40% manja od ove iracionale trenutno.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 17:28

Makler ::
Evo malo i mog mišljenja o dnos.

Nema tu mnogo diskusije -- DNOS je KANTA od kompanije koja profit nije u stanju da napravi STRUKTURALNO. Pochevshi od katastrofalne organizacije, previshe zaposlenih, nedostatak kompetencije u najprofitabilnijem segmentu zivotnog osiguranja, IT sistem, itd itd. Po svim parametrima, DNOS je chudo da neko uopshte uzima u obzir kao kredibilnu berzansku prichu.

Pogledate PZU u Poljskoj koliko % trzishnog udela gube svake godine, a PZU je za DNOS Allianz.

Nema nikakve svetlosti na kraju tunela. DNOS je katastrofa asset -- tachka.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/14/2008, 17:56

PREMIJE OSIGURANJA 600 MILIONA EVRA
Izvor:Tanjug

Beograd -- Premije osiguranja u Srbiji dostići će u 2008. godini 600 miliona evra, procene su osiguravajuće kuće "Dunav osiguranje".

Prosečna naplaćena premija osiguranja po stanovniku Srbije u 2006. godini iznosila je 65 evra, dok ukupan iznos ostvarene premije iz godine u godinu raste po stopi od 10 odsto, kaže direktorka sektora alternativnih kanala prodaje u "Dunav osiguranju" Margerita Bošković Ibrahimpašić.

Ukupan iznos premija u Srbiji u prošloj godini iznosio je 400 miliona evra i manja je od dva odsto bruto domaćeg proizvoda. Poređenja radi, u Sloveniji premija osiguranja po stanovniku veća je od 900 evra, a u Švajcarskoj je 5.500 evra.

"Projekcije za 2008. godinu su da će premije da rastu, a Dunav osiguranje namerava da u tome uzme značajan udeo i zadrži dosadašnjih 33 odsto tržišnog učešća", kazala je Boškovićeva.

Ona je naglasila da se "Dunav osiguranje" ozbiljno priprema za konkurenciju šireći ponudu svojih usluga i pokušajima da izadje u susret potrebama svojih klijenata.

Boškovićeva navodi da u Dunav osiguranju ne očekuju privatizaciju pre 2010. godine. "Tek nakon što se uveća vrednost Dunava možemo da pričamo o privatizaciji", kazala je ona.

Dunav osiguranje je lider u sektoru osiguranja u Srbiji i nudi 80 vrsta životnih i neživotnih osiguranja. Ima trećinu tržišta neživotnih osiguranja, 72 odsto tržišta reosiguranja i više od 50 odsto tržišta dobrovoljnog penzijskog osiguranja.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Makler
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 0
Datum upisa : 23.09.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/15/2008, 10:39

Sneki ::
PREMIJE OSIGURANJA 600 MILIONA EVRA
Izvor:Tanjug

Dunav osiguranje je lider u sektoru osiguranja u Srbiji i nudi 80 vrsta životnih i neživotnih osiguranja. Ima trećinu tržišta neživotnih osiguranja, 72 odsto tržišta reosiguranja i više od 50 odsto tržišta dobrovoljnog penzijskog osiguranja.

Premije imovinskih osiguranja skoro da nisu ni rasle, a mislim da su i pale u odnosu na 2006, gde je Inače dunav lider. Premije u ovoj oblasti imaju tendenciju pada, jer su dunav i ddor do sada drali svoje osiguranike. U ovom delu tržišta sve ozbiljnije kuće imaju brokera (posrednika u osiguranju) čiji je glavni zadatak da napravi najpovoljniji program osiguranja za svoje klijente. Btw, to mi je posao.

Dakle oštra konkurencija, broekeri koji organizuju tendersku nabavku ove usluge, plus pozitivan tehnički rezultat u ovoj grani će uticati da premije idu još dole.

U reosiguranju su zbog glupavog zakona monopolistiu, ali uskoro još jedan ozbiljna kuća počinje sa ovim biznisom. U penzinom do sada nisu imali konkurenciju, a dalje cemo videti...

edit: slovne i ostale greške...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/15/2008, 17:50

Makler ::


Premije imovinskih osiguranja skoro da nisu ni rasle, a mislim da su i pale ....
... U ovom delu tržišta sve ozbiljnije kuće imaju brokera (posrednika u osiguranju) čiji je glavni zadatak da napravi najpovoljniji program osiguranja za svoje klijente. Btw, to mi je posao.

U reosiguranju su zbog glupavog zakona monopolistiu, ali uskoro još jedan ozbiljna kuća počinje sa ovim biznisom. U penzinom do sada nisu imali konkurenciju, a dalje cemo videti...

Ništa te ne razumem... Suspect - kupi ponovo i uživaj, ne filozofiraj !!
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 2 Icon_minitime1/15/2008, 19:18

Kobe Bryant ::
Ništa te ne razumem... Suspect - kupi ponovo i uživaj, ne filozofiraj !!

Kakvi bre da kupuje... NE PIPATI OVO ZLO!!

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
 
Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
Nazad na vrh 
Strana 2 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
» Globos osiguranje a.d. Beograd - GLOS
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» osiguranje - vesti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Osiguravajuća društva fun club-
Skoči na: